DE ZEEUW Uit de Provincie. VAN HOOGER ORDE. FEUILLETON (Wordt vervolgd.) VAN MAANDAG 30 JULI 1928. No. 255. tweede blad. pie aardappelziekte. In het etmaal van den avond van 26 Juli tot den avond van 27 Juli zijn in Zeeland op de Z.-Hollandsche eilanden! de om standigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. Aan land en tuinbouwers wordt daarom aangeraden! bun gewas met Bordeauxsche of Bour gondische pap te bespuiten. Legeroef eningen. Op 9 Aug. as. zal een oefening in Noord-Brabant gehouden worden door het 14e Reg. Inf. uit Middelburg, het 3e Reg. Inf. uit Ber gen op Zoom en het Landstorm Korps Motordienst Afdeeling Zeeland. Het 14e Keg. Int. wordt des morgens om 8 uur van uit Middelburg vervoerd naar Noord-Brabant. Bij Kon. Besluit van 21 Juli zijn goedgekeurd de statuten der vereeniging voor ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland, gevestigd te Goes. WemeWinge. Met ingang van 1 Aug. a.s. is ingevolge zijn verzoek benoemd tot kantonnier te Zwollerkerspel stand plaats Berkum de sluisknecht J. Striker alhier. Driewegen. Die raad vergaderde Vrij dag 1.1. Present alle leden. Voor de schuur van de kolenvereenigilnig werd de rooilijn gesteld op die der andere woningen! daar ter plaatse. Tot gemeentegeneesheer werd benoemd de beer A- Folmer, arts, met alle stem men, ingaande 1 Augustus 1928. Over de postbestelling werd geklaagd, daar detze zeer laat geschiedt. Gevraagd zal worden dat direct te Driewegen zal worden besteld, en niet eerst een! gedeelte van Ovezand. De gemeenterekening 1927 werd voor- loopig vastgesteld, in ontvang met f21.477.74 en in uitgaaf met f 18.007.22, alzoo met f 3470-52 goed slot. D© kapitaal- dienst werd vastgesteld in ontv. eh jfltg. elk op f350.50. Scttore. Vrijdag vergaderde da raad der gemeente. Alle leden aanwezig. Ingeko men: dankbetuiging van! mej. E. F. Meij- aard voor de aan haar gegeven gratifi catie; een aanvrage van de Politievak- school to Hilversum om een bijdrage voor 1929, werd voor kennisgeving aangeno men. Op voorstel van B- en W. werden de gemeente-eigendommen Verzekerd bij de Vereen, van Nederlandsche Gemeen! ten. De begrooting van uitgaven 1929 Keuringsdienst van vee en! vleesch werd goedgekeurd met een bedrag in uitgaaf van f5946.50, bijdrage voor deze ge meente f317.14. Op voorstel van B- em W. werd besloten bezwaren in te brengen tegen de begrooting 1929 Gezondheids commissie Kruiningen. Ben 'belastingpost 1926 werd op voorstel van Bi. en W- onin baar verklaard. Aangeboden werd de ge- geimeentereikening 1927, gewone dienst 132087.32, uitgaaf f 26.955.98l/2, goed slot f 51.31.3372. Benoemd tot nazien dier rekening de heeren de Vrieze, Nieuwen huizo en Bxuijnzeel. Aangeboden werd ook rekening 1927 en begrooting 1929 van het Burg. Armbestuur. Ie ontvang f 5415.48l/2 en uitgaaf f 5169.37Va: goed- riot f246.11; 2e in ontvangst en uit gaaf f4299.06; benoemd tot nazien van! rekening 1927 en begrootüng 1929 van het B- A- de heeren Boonman, de Vrieze en! Zjoetewejj. v Bij de rondvraag vraagt de heer .De Vrieze den voorz. waarom nog geen nieuw lijkkleed is aangekocht, aangezien dit het vorige jaar bij raadsbesluit is aangeno men. De voorz. zegt, dat er ten spoedigste voor zal worden gezorgd. Dhr Boonman ''rijst op de moeilijke ligging van het riool bij de schuur van Jan Luik met 'toog op het autoverkeer uit den Achter weg. Het riool zal worden verlegd naar da andere zijde dor straat tegenover de Naar het Eugelsch. 32) -0-1- „Zij boog ook met veel gratie; ik denk John, dat dit de eerste keer in ons leven is, dat we een dam hebben ontmoet." „Zij is zeer zeker een dame." i Toen mevrouw Tod de ontbijttafel ruim de, waagde ik een paar onschuldige vra- wie mijnheer March was en waar hij vandaan kwam? maar toen de hos pita weg was, werd ik door John berispt wegens mijn neiging om te babbelen. Ik lachte enorm en merkte op, dat hij me laakte, nadat hij de verlangde inlich tingen had bekomen, namelijk, dat mijn heer March een onafhankelijk heer was -— dat hij hier in de buurt geen vrienden sad en dat hij gewoonlijk in Wales leefde. 371 kan Hij niet onze mijnheer March Wezen!" „Neen," zei John, met een zucht van verlichting. Dien morgen brachten we verder door Met Shakespeare's Romeo en Juliet te le- ZPn- Tjaar is een tijd, een zoete tijd, Koe- vbij niet lang duurt, dat voor ieder jong 'art „Roineo en Juliet" 't gedicht der ge woning van Pieterse. Dhr Bierems heeft opgemerkt dat de gemeenteput wordt ge bruikt voor stortplaats van vuil e.a. Spr. zou gaarne zien, dat daar een einde aan werd gemaakt. Verder brengt spr. ter sprake het voet- en korfballen op Zondag. Spr. zou gaarne zien, dat de Burgemeester hier een einde aan maakte en meent, dat zulks in zjjnl macht is. l>e voorz. zegt, dat sportwedstrijden zijn verboden onder kerktijd maar het bij hem geen direct bezwaar is nè, kerktijd. Spr. zegt dat het voor hem zeer moeilijk is, aangazien het eeme deel der burgerij er wel en het andere deel er geen bezwaar in vindt. Hij moet in deze ook rekeln'ing houden met den geest der burgerij. D'hr Karelse meent, dat het juiste tijdstip is aangebroken om de gemeenteput te dem pen, aangezien er zeer waarschijnlijk veel grond disponibel komt met het verdiepen van de watergangen, besloten! wordt dat door Bv en W. een onderzoek zal wor den ingesteld naar de kosten! van dem ping. Hierna sluiting. Heinkenszand Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig was wethou der Van Iwaarden. Ingekomen was de rekening van de gezondheidscommissie zetel Goes over 1927 en de begrooting over 1929- Beiden worden met alg. st. goedgekeurd. Ingekomen zijn adressen van den Nederl. Politiebond en de Nederl. Vereen. Volkszang om subsidie. Met alg. st. wordt besloten geen subsidie te ver- leenen. Ingekomen is de begrooting voor den keuringsdienst voor vee en vleesch in den keuringskrirtg Heinkenszand tot een bedrag van f3453.50. Na behandeling wordt deze met algemeene stemmen goed gekeurd. Door B. en W". wordt de ge>- meenterekening aangeboden voor het - dienstjaar 1927. De rekening sluit met een batig slot van f 9624.15V2- Als com missie voor het nazien der rekening wor den benoemd alle raadsleden, behalve de wethouders. Door B. en 'W. wordt .een voorstel ter tafel gebracht tot het instellen van een ophaaldienst van vuil dat anders naar de openbare stortplaatsen! moet worden gebracht en een voorstel om als stortplaats te gebruiken de „Oude vest" op voorwaaiden door de eigenaars dier vest gesteld. Na langdurige besprekingen staakten de stemmen over het eerste voorstel. Voor stemden de hee ren A. v. d. Dries, J. Slteketee en G. Kuzee, tegen de heeren M. Raas, J. Kreu- ne en A. Simonse. Waar de eigenaar van de Oude vest een al te "kostbare afrastering vraagt, bij gebruikmaking der Vest als stortplaats, wordt B- en W. op gedragen met Jhr. Lewe van Nijenstein te onderhandelen om eemi solide, doch min der kostbare afsluiting te verkrijgen. Bij de rondvraag deelt de heer Kreune mede, dat hij er in geslaagd is de beschikking te verkrijgen over een gunstig gelegen! stuk grond, dienende voor openbare be graafplaats, zulks in verband met vroeger gehouden besprekingen. D© voorzitter dankt dhr Kreune voor zijn bemoeiin gen in dezen. Verder vraagt dhr Kreun© een beter toezicht op de openbare be graafplaats, waar bloemen worden afge sneden van struiken die bij sommige gra ven zijn geplaatst. De voorzitter brengt dank voor de mededeeling en zal onmid dellijk maatregelen treiffen. Daarna slui ting. EllewoutsdijK. De uitslag van het con cours, gegeven door de handboogsociëteit „Zorgvliet" alhier, op Zaterdag j.I. is als volgt: Aan het concours werd deelgenomen door 13 verschillende vereenigingen met 38 schutters. De hoofdvogel werd afge schoten door C. Stouthamer van „Zorg vliet"; de le klep door Jac. Smallegange van „Zorgvliet"; de 2e klep door C. J. P. van Liere van „Zorgvliet"; de zijvogels door M. Romeijnse van „Edele Handboog" en P. van den Dries van „Eensgezind heid" de hoofdkaüeo hoor A. Rijk van de „Vrije Schutter" en C". Verdenk van „Concordia" en de klome kallen door Jac. Smallegange voornoema en J. van 't Westeinde Az. van „Victoria". lerseke. Vrijdag vergaderde de gemeen teraad. Ged. Staten geven goedkeuring aan het raadsbesluit tot verkoop ge meentegrond aan P. C. Pols Hzn. Dbrn W. Stroosnijder en C. Slabbekoorn doen hun beklag aan den raad over een goot tusscben hen en bakker Fe'ius. De wieith. hebben die goot bekeken en vinden het dichten is. Wij waren toen in dien tijd. John las 'tmij voor, wel is waar niet voor den eersten keer. HOOFDSTUK XI. Er ging een week voorbij. We gevoel den ons geheel thuis in Enderley Hill ik tenminste. Wat John betrof hij genoot er maar weinig van, daar hij vijf van de zeven dagen afwezig was. 's Morgens, vroeg al, reed hij weg en kwam niet voor den avond terug, 't Was erg hard voor hem, maar hij verdroeg de teleurstelling goed. Voor mij ging de eene dag gelijk de an dere. 's Morgens ging ik uit en lag nu en dan in de zon te kijken. Wijl ik den geheo- len dag bijna buiten was, zag ik weinig van de bewoners van ons buis. Een of twee keeren gingen een dame en heer mij lang zaam, in de verte, voorbij, en ik dacht, dat 't mijnbeer March met z'n dochter wel moest wezen. Hij was een lange man, met grijs haar; ik was niet dicht genoeg bij om zijn? trekken duidelijk te kunnen onder scheiden. Zij liep naast hem en hield hem in den arm. Behalve deze had ik geen verdere gele genheid om iets te weten te komen van onze buren. Soms maakte mevrouw Tod, als zij de tafel dekte, melding van hen,. adres kinderachtig, 1 welk dan ook voor kennisgeving wordt aangenomen. Het Feestcomité voor Mozart's 40-jarig bestaan betuigt dank toot het gebruik vtan het gemeentehuis. De voorzitter van 't Visscherijbestuur verzoekt de politie-verordening dusdanig te wijzigen, dat voortaan geen buiten landsche kreeften meer mogen worden bewaard in de oesterputten. Ze kunnen evenals vreemde oesters parasieten mede brengen, die z.i. gevaarlijk z\jn. Dhr Scheele meent, dat dit argument niet steekhoudend is. Het is gezocht. Hij zegt, dat alleen jaloersche Zeeuwsche vis- schers, die hun beklag hebben gedaan bjj' Mr A. J. F. Fokker, dit schrijven hebben uitgelokt. De koopman 1e lerseke zal dan worden uitgeschakeld. Het ge volg zal zijn, dat de buitenlandsche kreef ten bewaard wordien te Bergen op Zoom, of in 1 kanaal door Zuid-Beveland of in 't Goessche Sas. Dan hebben ze daar de winst en lerseke heeft niets. Dhr J. L. Bom igeeft in overweging om eerst de tegenpartij eens te hooren en stelt voor het adres voor verdere behandeling uit te stellen. Dhr J. Ossewaarde kan zich met het betoog van dhr Scheele ver eenigen. Dhr Willemsen is het ook eens mot dhr Scheele, maar bovendien als wij nu maken, dat hier geenbuitenlandsche kreeften meer mogen worden bewaard, m.a.w. niet meer kunnen worden ver handeld, welke contra-maatregelen kun nen dan onze afnemers in Scandinavië wel nemen? Wij voeTen daarheen jaarlijks millioenen zaaigoed uit. In stemimting ge bracht wordt het verzoek verworpen met 10 tegen len 1 stem voor (dhr J. Sinke). De begrooting Vleeschkeuringsdienst "29 wordt aangenomen. Dhr Alfonsus Stobbelaar vraagt in buur aan den Havendijk ©en terrein van 30 vierk. M. om een loods te plaatsen niet stookhokje. Toegestaan met algemeen© stemmen voor 5 jiaar tegen f 7.50 per j,aar. Daarna komt in behandeling d!e vraag of lerseke mee zal doen aan den provincialen schoolartsendienst. De be sturen der bijzondere scholen, gevraagd naar bun medewerking verklaren dat, al hoewel erkennend het nut, uit financieel oqgpuint niet mee gedaan zal worden. Dhr Ossewaarde kan dit verstaan, maar zag gaarne per imoti© uitgesproken, dat de zaak zelf sympathiek is, en een zaak van provinciale overheidszorg is. Dhr Wil lemsen zet de zaak principieel uiteen. Wat goed is voor de groote stad is nog niet rijp voor het platteland. Bovendien neemt een arts de plaats in van de ouders, de verzorgers der kinderen. Is ook het instituut der schoolartsen werkelijk zoo nuttig als wordt aangenomen? Uitvoerig zet ;de heer Willems'en zijn standpunt ook op dit punt uiteen1. Naast de principieele zijn er ook de financieele bezwaren. Hij is dan ook algeheel tegen. Dhr Scheele is voorstander on zal' voor stemmen. De voorz. kan ook de finan cieele opzet niet begrijpen. Men spreekt van f0.25 per inwoner, met 50 net. pro vinciale subsidie. Is dat bij die f0.25 begrepen? Dan vraagt men! otf de bijz. scholen zich ook nog finan'cieele offers zouden willen getroosten! Dhr J. L. Bom vindt ook die circulaire onduidelijk. Is dit instituut, dat spreker niet zal mis prijzen, niet i!n! staat om met zooveel andere instituten' de zaak topzwaar te maken? In stemming gebracht, wordt het Voorstel verworpen met 8 tegen 3 st. (voor dhrn Scheele ,de Jager en Osse- - waarde). Voor de betrekking van gemeentear beider hebben zich 36 sollicitanten aan gemeld. B. en W. hebben eert 5-tal opge maakt.; A- van Gtrien, Chr. Stekete'e, L- Paauwe Szn, M. Evers© en M. den Her der. Benoemd werd na eerste stemming met 6 st. dhr Jacob Maas (Steketee 2, Pauwe 1, J. Siehus 2). 'De raad stelde hot tractement vast op f 10-40, indienfefc- treöng 1 Augustus a.s. Het bestuur der Ned. Her,'. Sehoolver- ©eniging verzoekt gelden! voor verande ring van 't schoolplein. Het wil inplaats van grint basaltirtetegels leggen. De kos ten rijn geTaamd op f 688.- Dhr Osse waarde is tegen deze aanvraag. Hij meen't dat door de zoogenaamde pacificatie uit de kassen maar wordt geput. Voor de openbare, school wordt getalmd en n'u zal de raad maar weer voetstoots toestaan. Ook vindt hij dit geen verandering van maar 'twas altijd weinig bijzonders, zoo als: „Juffrouw March heeft gevraagd of de kinderen stil zouden wezen, ze hoopte maar niet, dat hun lawaai mij zou hin deren? Maar mijnheer March was zulk een onrustig heer zoo precies ook op zijn kleeding juffrouw March moest zijn kragen zelf strijken en opmaken. Bo vendien maakte hij zoo'n ophef als er een speld verkeerd zat aan haar eigen bleeding en werkelijk zoo'n drukke, werkzame jon gedame kon er toch niet altijd uitzien als of ze uit een doosje kwam. Mijnheer March moest zoo erg opgepast worden, hij scheen te meenen, dat hij nog altijd, in zijn groot huis in Wales woonde en zijn zeven bedienden had." Mevrouw Tod praatte alsof 'tvan zelf sprak, dat ik volkomen op de hoogte zou wezen met de beele voorgeschiedenis van hare gasten. Soms zou ik haar gaarne hebben uitgehoord maar, als ik John daarover raadpleegde, zei hij altijd, dat men niet moest vragen naar iemands per soonlijke omstandigheden. Dus behalve de beide dagen, dat hij thuis was, wanneer hij mij op zijn paard tilde en mijlen ver in 't dal met mij reed, om tegen de schemering terug te komen, behalve die beide vroolijko dagen, bracht ik de ganache week eenzaam door inrichting, maar wel verbetering. Da voor zitter verdedigt dit voorstel. Dhr J. L. Bom motiveert zijn voorstemmen. In stem ming gebracht aangenomen met 10 tegen 1 st., dhr Ossewaarde. Den raad wordt aangeboden de ga- meenterekening over 1927. Inkomsten f 150.323.55, uitgaven f 145.799.45. Ba tig slot f4.524.10. In de commissie tot nazien werden benloeomd dbrn. Mol, Wil lemsen en G- Daane. Enkele wijzigingen in' de gemeentebe- grooting 1928 werden goedgekeurd. De veldwachters krijgen een gratificatie h f 100 voor bewezen nachtdiensten'. Aan iedere leerling der scholen zal een por tret met levensbeschrijving van H. M. de Koningin-Moeder worden' gegeven. Dhr Ossewaarde is daar tegen. Als iemand een portret hebben wil, dan moet hij het zelf maar aanschaffen. Dhr Willem sen steunt krachtig het voorstel van B- en W. Het is een stille hulde aan H- M. Emma. Aangenomen rust 9 st. (tegen dun Scheele en Ossewaarde.) Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren de Boer en Abrahamse. Van de gezondheidscommissie was een verslag ingekomen en bericht betreffende het aandeel in de kosten, zijnde voor deze gemeente f 111.21. Een circulaire van de vereeniging voor Politievakonderwijs om een jaarlijksehe bijdrage in de kosten werd na voorlezing voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het sluiten eener verzekering tggien wet telijke aansprakelijkheid, werd aangehou den tot een volgende vergadering. Naar aanleiding van een vraag van dhr de Regt in de vorige vergadering omtrent de toepassing der Motor- en Rijwielveror dening deelde de Voorzitter mede, dat de weggedeelten, welke voor controle ra aanmerking komen door een deskundige zijn opgemeten en dat da veldwachters zijn voorzien van een chronometer. Dhr Breure vraagt welke veldwachters worden eT bedoeld. De voorzittex zegt de beide gemeenteveldwachters. Dhr Schippers zegt: du-s de Rijksveldwachter kan niet controleeren of hebben die een chrono meter van 'het Rijk. De voorzitter zegt dit niet te weten. Hot voorstel van B. en W. tot het verleen en van een sub sidie van f 10 'aan de vereeniging voor landverhuizing werd aangenomen. Een cir culaire van het Provinciale Hoofdbestuur van het Groene Kruis inzake schoolartsen werd voorgelezen. B. en W. hadden bet wenschelijk geacht den besturen der Bij zondere scholen hun meeding tn mede werking te vragen. Gehoord de rappor ten van bovengenoemd© schoolbesturen ein inaanmerking nemende, dat ongeveer twee 'derde der schoolgaande kinderen die scholen bezoekt, adviseeren B. en W. de circulaire voor kennisgeving aan tenemen. Aldus wordt besloten. Een schrijven van Ged. Staten en van den Inspecteur voor volksgezondheid over de combinatie der vier Noord-Bevialandsche gemeenten inzake de Vleeschkeuringswot aan tc gaan met een broeitijd van twee jaar werd goedgevonden, maar om het goed slot, van de combinatie Wissenkerke Kortgene in de nieuw3 combinatie m te brengen werd niet goedgevonden. Wijziging der Instructie van den Ha venmeester kwam hierop neer, dat hij jaarlijks 10 dagen, verlof kan vragen. Hier na geheime zitting. Veere. Alhier werd een vergadering ge houden, welke ten doel had om tot, op richting te komen van een afdeeling der Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren". Na een openingswoord door den Burgemeester werd het woord ge geven aan Mr Wolderingh van der Hoop van Westkapelle, voorz. van. bovenge noemde Vereen. Het reglement en de statuten werden door hem artikelsgewijze voorgelezen en besproken. Door verschil lende jiwonen werden vragen gesteld, welke door Spr. werden beantwoord De Burgemeester dankte den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting en hoop te, dat de inschrijvingsbiljetten in groe ten getale zullen binnenkomen. Ze zul len in de eerste week van Aug. door den heer W. de Buck Pz. worden, opge haald. Mr Wolderingh van der Hoop ried de reeds toegetreden leden aan, om later met of uit hen, die nog zulten toetreden een afdeelingsbestuur te kiezen. »m—awwcwwi ri.—ea——K3—iwraar mtmr wiimw. en was erg dankbaar als 't Zondag was. „Je hebt weinig plezier van Enderley; ik zou wel weer naar buis willen." „Denk daar toch niet aan; 'tdoet je zoo buitengewoon goed. We moeten in geen geval naar huis gaan!" Door zulke gesprekken als deze wist ik, dat ik hem 't allermeest ter harte ging. Ik antwoordde dan ook. „Welnu, we zullen dan blijven als bet je genoegen doet, John!" „Veel genoegen! Ik houd veel van dis snelle ritten naar Norton Bury. Boven alles vind ik 't prettig te komen. Als ik „Enderley Hill" op rijd, vergeet ik ter stond de heele looierij en ontwaak ik. tot een vrij en schoon leven. Nu, Phineas, be ken eens, vind je dit niet een heerlijke plaats?" „Ja," zei ik glimlachend. „Maar je hebt me nog niet verteld of je al eens weer juf frouw March ontmoet bobt?" „Zij beeft mij niet een keer gezien!" „Maar gij hebt haar gezien! Biecht eer lijk op!" „Zeker, waarom niet ik heb haar wel gezien, een of twee keer, maar nooit, zoo, dat 't haar- kon hinderen." Dat verklaart waarom je zoo goed met hare wandelingen op de hoogte zijt. Hij kleurde sterk. „Ik hoop, Phineae, dat je niet denkt, dat ik 't op da een of andere VrouwepoMer. Uitslag ran den huis- houdélijken schietwedstrijd door de afd. Vrouwepolder van den bq'z. vrijw. land storm, Zaterdag j.l. gehouden, is: Afstand 100 Meter, max. 100 punten: le pr. S. de Roo 99 p.; 2e pr H. Polderman 94 p.; 3e pr. J. Geerse 94 p.; 4e pr. A. Langebeeke 91 p.; 6e pr. P. Polder man 90 p.; 6e pr. N. Mesu 90 p.; 7e pr. P. de Visser 89 p.; 8e pr. Joh. Louwerse 88 p.; 9e pr. Jac. Louwum 88 p.; 10e pr. A. Vendeville 88 p.; lie pr. M. v .d. Broeke; 12e pr. P. Schoe; 13e pr. P. Duvekot; 14e pr. J. de Bruine; 15e pr. A. Jobse; 16e pr. W. Duvekot; 17e pr. J. Houterman; 18e pr. C. Mesu; 19e pr. J. Duvekot; 20 pr. A. Osté 21e pr. J. Mesu; 22e pr. J. Moens; 23e pr. H. Louwerse; 24e pr. A. v. Dis; 25e pr. J. Maas; 26e pr. I. Melse; 27e pr. C. de Visser. Eerebaan max. 50 punten, le prijs H. Polderman 48:9; S. de Roo 48:8. Rozenprijs met 9 rozen S. de Roo. Hoogste serie S. de Roo 50 p. Biggekorke. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig, voorzitter de Burgemeester. Ingekomen was van Ged. Staten een schrijven berichtende het uit stellen van de Middelburgsche kermis. Ook was ingekomen van het bestuur der Chr. school alhier een schrijven waarin het zich verklaarde om principieele en financieele reden tegen het aanstellen van een schoolarts. Dit alles werd voor ken nisgeving aangenomen. Alsnu kwam in behandeling bet verzoek van den bond van Chr. Politieambtenaren tot verhoo ging van de jaarwedde van den veld wachter. De voorzitter zeide, dat we gens verschil van meening B, en W. niet met een omlijnd voorstel komen. Hij zelf is er voor het salaris met f 100 te verhoogen ingaande 1 Juli 1928. Dan is het peil te verdedigen, als zijnde gelijk het inkomen van den kleinen midden stand. Wethouder P. Dekker zeide, dat men niet te licht moet denken over de diensten die van den veldwachter ge vraagd worden. Hij moet een onbekom merd leven hebben en zijn diensten met plezier kunnen vervullen. Hij stelde daar om voor f200 te geven. Wethouder A. Janse wees er op, dat toen de veldwachter werd aangesteld het salaris van f900 is gebracht op f 1100; dit zou zeide men voldoende zijn. Gezien de verdiensten van andere gemeentenaren vond hij dit genoeg en stelde voor uiet te verhoogen. De heer J. Poppe keurde het optreden van den bond af. Hij zeide tegen alle verhooging te zijn, gezien de veldwach ter met alle bijbaantjes nu een inko men heeft van 'f1400 waarvan hij vol gens hem best kan rondkomen. We moe ten ook het belang van de burgerij in het oog houden, want het moet maar allemaal opgebracht worden. Hij stemde daarom het voorstel A. Janse. De heer D'. Cgppoolse zeide zich het best te kunnen vereeuigen met het voor stel van den voorzitter. De heer P. Janse zeide het geen wonder te vinden dat dit verzoek is ingekomen. Het is hem groo- ter wonder dat anderen daartegen zijn. Het doet hem pijn dat een der leden zoo tegen bonden is. Volgens hem moet en veldwachter wil hij onafhankelijk zijn een salaris genieten van f 1500, pas dan heeft hij een behoorlijk bestaan. Hij stelde daar om voor het verzoek in te willigen. De heer J. Janse heeft ook een oor voor de gemeente. Deze is er tegen. Er wordt gezegd „waar moeten wij dan van leven". Ook hij ging daarom met den voorzitter mee. De heer J. Moens zeide het, erg onaangenaam te vinden. Toen weri op geroepen voor veldwachter op f 900 -vil den velen graa.g komen. Toen is ver hoogd tot i 1100 en nu blijkt het nog niet genoeg. Ook hij zeide met den •voor zittex mee to gaan. De heer P. Jar.se wees ar op, dat dat groots aartlul soui- cU&tüsn niets zegt, als' *e bat tra de-lsa zouden er weer veel zijn. De tegenwoor dige veldwachter zocht een' wevkknng, waar hij de andere moest verlaten. Hét evenredig stellen met het inkomen van andere gemeentenaren is volgent: hem gevaarlijk, veien hebben te weinig, ja gebrek en dat zal zich later wreken. De heer D'. Coppoolse toonde hierop --vu, dat, krijgt de veldwachter de Voorgestelde f100, hij nu toch een inkomen krijgt van f 1500 gezien de f1400 i&konuui riie bij reeds heeft. Kan hij daar nie' v»n - ii iin iwiw mi - - n'«www* manier een jonge dame lastig zou -m:i- ken?" „Wel neen, je moet 'tniet zo® ernstig opnemen, 't Is immers heet natuurlijk, dat een jonge man, zooals gij, zou zh - naar zulk een lief natuui-.gewrocht 'ah-een meisje van zeventien is." „Zeker, zei John, zijn gewone vi-oo' ik heid hernemend, „ik heb nog zelden zulk een lief, vriendelijk gc-zicht gezien." „Maar, John je hebt me nooit ver: Ad, dat je haar weer gezien hadfc." „Je hadt 'tme ook nooit gevraagd." „Maar je schijnt haar toch te bewonde ren „Wel maak je maar niet ongerust. Ik heb baar pas een keer of vijf gezin.!ik beb nog nooit met haar gesproken en zal dat zeer waarschijnlijk ook wel nooit doen. Kan iemand dan veiliger zijn? Boven dien," en bier werd zijn toon bijzonder ernstig. „Ik heb veel te veel wereld.' he zorgen om mij 't kleine genoegen te veroor loven van verliefd te worden. Wee» maar niet being, Phineasl" Ik glimlachte èn begon over wat andera te praten. Maar toch was deze Zondag de laatste, dat ik David geheel en si de n...;oe zou kunnen noemen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5