De Nieuwe Ford is gebouwd om lang dienst te doen Duurzaamheid en lage onderhoudskosten gaan bij het nieuwe model gepaard aan schoonheid van lijnsnelheidveiligheid en Ford Motor Company of Holland Rotterdam M. DE DREU Co GOES TEL. 167 P. DE HULLU Co. - MIDDELBURG TEL. 447 OFFICIEELE FORDDEALERS voor Zuid-Beveland, Noord-Beveland en Walcheren De nieuwe Ford Spott-Coupé is onder meer de aangewezen wagen voor families, welke meer dan één wagen noodig hebben De bijzondere eigenschappen van den nieuwen Forc, zooals het merkwaardig snelle optrekken, de hooge snelheid cn het buitengewoon vast liggen op den weg, zijn het rechtstreeksche gevolg van de zorgvuldige afwerking van elk o iderdeel van den wagen. De wagens zijn moo van lijn en zijn in fraaie kleurencombinaties u tgevoerd, omdat dit een eerste vereischte van een moderne automobiel is. Van meer belang nog dan deze uiterlijke aan trekkelijkheid zijn do sterkte, doeltreffendheid en mechanische schoonheid van de werkende deelen, daar deze vitale deelen de waarde in het gebruik en de prestaties op den weg beheerschen. Zoodra men de carrosserie-constructie, den motor, de transmissie, het smeersysteem, het koelsysteem en het ontstekingsstelsel van den nieuwen Ford onderzoekt, begint men te begrijpen, waardoor deze wagen zulk een snelheid kan ontwikkelen, zoo veilig, comfor tabel, geruischloos en betrouwbaar is en de onderhoudskosten laag zijn, Als voorbeelden van het goed doordachte ont werp van den nieuwen Ford mag genoemd worden het gebruik van stalen smeedstukken in plaats van smeedbare gietstukken en stalen stampstukken. Deze stalen smeedstukken zijn overal in het chassis gebruikt, behalve dan natuurlijk voor de motor-gietstukken. Het is een feit, dat in den nieuwen Ford meer stalen smeedstukken voorkomen dan in bijna welken anderen wagen ook, ongeacht van welken prijs. Wat dit beteekent wordt alleen reeds be wezen bij voorbeeld door de sterkte van de smeed-stalep. veersteunen. Deze kunnen een druk van meer dan 7000 kilogram verdragen, vóórdat er van eenige blijvende structuur- vormverandering sprake is. Groote sterkte, geluidloosheid en betrouw baarheid worden ook verkregen door gebruik te maken van electrisch lasschen op ver schillende punten. Door middel van electrisch lasschen zijn verschillende onderdeelen tot één geheel te zamen gevoegd, waar vroeger losse onderdeelen door middel van klinknagels of bouten aan elkaar verbonden werden of waar vroeger de onderdeelen te zamen ge soldeerd waren. De perfectionneering van de instrumenten, welke voor dit electrische laschwerk gebezigd worden, is het resultaat van tien jaar voort durend experimenteeren in werkplaats en laboratorium. Nog eenige kenmerken van de sterke con structie en het zorgvuldige ontwerp van den nieuwen wagen zijn o.a. de stalen carrosserieën; de chroom-nikkel-stalen kleppen: de nokkenas met vijf lagers; de statisch en dynamisch uit gebalanceerde krukas, welke een torsie-span ning van 70.000 K.G. cM. kan verdragen; de aluminium zuigers gekozen om hun licht gewicht en goede warmte-afvoer: de nieuwe pomp.zwaartekracht en spat-systeem smering; de standaard versnellingsbak, waarvan hoofd- en nevenas op kogel- en rollagers loopen: het nieuwe ontstekings stelsel met batterij, bobine en stroomver- deeler; het lage zwaartepunt en een minimum aan ongeveerd gewicht, waaraan met de hydraulische schokdempers en de nieuwe transversale veeren het buitengewone comfort, zelfs bij het rijden over slechte wegen, moet worden toegeschreven; de voorruit van Triplex onsplinterbaar glas: de stuurinrichting, waarvan het huis van de worm- en sectoroverbrengging en de kolom tot één geheel te zamen zijn gelascht en welke niet toelaat, dat schokken van de voorwielen op den weg worden over- De nieuwe Ford Roadster, evenals alle andere nieuwe Ford wagens, wordt geleverd in een ver scheidenheid van prachtige twee-kleuren combinaties en is uitgerust met een voorruit van Triplex on splinterbaar glas. gebracht op het stuurwiel; de mechanische vier-wielremmen; de naadloos getrokken stalen drijfaskoker; de „three quarter floating" achterassen, waarbij het gewicht van den wagen door het ashuis wordt gedragen, welk ashuis geheel uit staal vervaardigd is zonder gietstukken. Wij zeggen dus tot U: maakt een weinig tijd vrij om dezen nieuwen wagen in den dichtstbijzijnden Ford-showroom eens goed te inspecteeren. Onderzoekt dezen grondig van onderdeel tot onderdeel. Luistert naar het rustige', geruischlooze loopen van den motor. Rijdt er zelf eens mede. Het snelle optrekken, de gemakkelijk te bereiken hooge snelheden, de schitterende vaste ligging op den weg zullen U ervan overtuigen, dat er niets beters op de markt gebracht wordt, wat betreft ontwerp, kwaliteit en waarde voor het uit te leggen bedrag. De prijs van den nieuwen Ford Roadster is fl 1585, van den Phaeton fl 1615, van den Tudor-Sedan fl 1985van den Coupé fl 1985.,van den Business-Coupé fl 1985van den Sport-Coupé fl 2135. en van den Fordor-Sédan £1 2340.— (voor bumpers wordt fl 50extra berekend bij alle modellen). In deze prijzen is begrepen de standaard uitrusting van de nieuwe Ford wagens: Starter, vijf stalen draadspaakwielen, autom. ruitenwisscher op gesloten wagens en hand ruitenwisscher op open wagens, snelheidsmeter, benzinemeter, olie-niveau aanwijzer, portierslot op gesloten wagens, instrumenten bordlampje, achteruitkijkspiegel, ontstekingsslot, gecombineerde stop- en achterlamp, vier hydraulische schokdemper», volledig stel gereedschappen inclusief booge druk vetpers voor smering van het chassis. De nieuwe Ford Tudor is zoo gebouwd, dat vijf personen er gemakkelijk in kunnen zitten Door de hydr aulische schokdempers en de soepele veeren rijdt men er onder alle omstandigheden zeer prettig in.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 4