Op Reis PUROL KINADRUPPELS Slapeloosheid Afloop Varloopingen, Aanbestedingen enz Onderwijs. Gemengd Nieuws. Dr. h.NANNING'S Laatste Berichten. Mljnhardt's Zenuwtabletten Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Ter verzachting en genezing van etufc- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonnebrand, moet men op reis voor zien zijn van Doos 30, 60, tube 80 ct. 1/1.—perbu* tuigen en een ad voertuig te hij kwam te ofdwonde en evolking van iet gezin, wijk Faber, wijk Je; H. W. Bor |0 uit Batavia Jturm, wijk E H. W. Vloan lit Utrecht; A. lit. Rotterdam; E no. 10 ben., Geertse, wijk tee, wijk D no. hej. P. Harpe, Zoutelande; J. Jno. 199, naar let gezin, wijk (lemen, bestaat ter stede het neuzen telken rganiseeren, te Jveefc van Sep- len bij speciale Icdstrjjd gehou- Iveek ongetwjj1- I slagen bieden, winkeliers vol- ou ongetwijfeld Ireeniging voor hlan nader uit- is een uitnoo- et bericht van Ike de voorfoo- lehouden werd tot oprichting ng, kan thans is uitgeschre- Jer, teneinde ojp tot opheffen Itvanigst. Irk. I, F, G. Hoppers W- J. Sroldt ïoog teNieuw- te Delft, K. Jm A. Ponstein, "J. W!. vanl her.) chtehid is de ht der Nederl. slblurg, ds P. overgekomen; [re kerk beves-- P. G. de Veïj net een predi- Maxkus 1:3. nieuwe leeraar pbouw. Hij had n Hand. 16:14. sdienstoefening lieuwen leeraar werden Iijg0woond;_ het de buiten lid. te Tholen. Jen der Herv. Jun 'kerkelijken floen. Etr is eienl dei Synode te |oogden! is ge zoek duurt IfoTgen' (Woens- jeref. predikant sjubilenm. Die eboren en! stu- ol te Kampen', likamh't te Brui- van Wolfaarts- en sinds 1 R. H. B. s. te Middelburg. Aan de R.H.B.S. te Middelburg zyn be vorderd van de eerste naar de tweede kl.: M. J. van Aartsen m., M. Boreel, S. van Gelderen, A. van "Giezen, P. C. de Gragf, P. R. van Hasselt, J. L. Heerebout, B. Koens, P. J. Kousemaker, J. van Loo, W. M. H. Meijer, m., H. C. Minnebo, M. L. van der Meer, H. W. Naezer, P. van Rigteren m., P. D. Sanderse, W. J. J. Snij ders, F. G. Sprenger, M. S. H. Tazelaar m., J. W. J. Vermeulen m'., J. H. Vol kers, H. J. Weijl m., .1. Deköling, J. A. van Dixhoorn, W. A. van DoornincK, H. A. J. Griep, m., P. de Kam, J. M. A. Kars, m1., J. H. Kraak, A. Mantz, J. J. Mes, A. H. Munnik, D. A. van Nieuwenhuijzen, J. Pe tiet, J. van Pienbroek m., J. A. Pieters, J. Ridder m., M. A. Romijn, J. Sturm, A. J. Verstraata. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van de 2e naar de derde klasse: J. H. C. Barentsen m., J. A. Brandsma, S. G. van Geuns, W. de Graaf, T. L. Jasperse, A. M. M. de Looff, m., M. H. Lijsen; M. W- Th. Meijer m.., J. C. G. de Nood, S. M. J- Pieters, m., A. F. van der Pluïjm, L. A. Risseeuw, G. Ruitenbeek, S. Sanders, P. A. Vervaat, H. J. van Visvliet, J. Alle- wijn, G. van Ballegooijen, C. J. M. Eppings 'N. C. Fastenau m., W. A. P. Flipse, C. Francke, A. R. van Iren, J. Joziasse, N. Roisters m., A. A. S. bodewijk, m., A. N. Spronk m., M. A. Terwaal, A. F. Ver sluis m., Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse: H. J. Beenhakker, m., K. Belderok, m., F. J. Boelen, J. J. Ghijssen, B. H. M. E. van Houwelingen1, m., J. B. Joosse, M. J. Kesteloo, m., A. Loois, M. W- Lou- werse, C. Mak, J. M. Mantz, m., D. H. Minderhout, J. D. Pots, C. Provoost, C. A. Th. Roekers, m., B. A. Slot, m., B. J. Troll, P. J. Ml. rPummers, m., H. Vaan drager, m., H. P. Valk, Adr. M. Visser, J. M. de Voogd. Niet bevorderd 2 leer- lingein. Van1 de 4e naar de ,5e klasse. Afd. A.; G. de Haan, m., L. G. M. Jaquet, J. ,A. M. de Paauw, S. GRaats, m., W. A. Schonis, J. J. de Smidt, A. Koll, m., J. P,. Winkstor, 0 -L. M. de Wolff, m., Afd. B.: G. van 'den Burg, Ghr. D'ronkers, J. Jj de Haas, 0. O. H'. van Hasselt, R. J-loegeni, W. A. J. de Jongh, Tb. ten1 Jilooster, J. J. Mantz, m., W. F- van Meerendonk, J. O. Oreel, H. v. d. Schuur, G. P. P. Tummers, G. v. d. Veen, N. M. W. Vermeulen, H. Voorhans, A. I. Vos, Cl Willeboordse. Niet bevorderd 3 leerlingen1. Eindexamen openbare Meisjes Ulo school G. te Middelburg. Geslaagd, C- J. Doets, D. B- A. J. Heijse, A. A- Louws, N. A. G. da Nood, J. A. O. Schoolmeester en G. A. de Veer. Middelburg. Aan de Rijkskweekschool alhier slaagden voor het examen handen arbeid (slöjd) de dames K. Bliek, P. Dek ker, M. M. Kwaak, S- M. Risseeuw, allen te Vlissingen; T. Caljouw, N. van Dif- felen, G- M.. Rijkaard, M. B. Winkster, allen Middelburg; J. D- Francke, St. Maar tensdijk, O. F- Nieuwenhuijze eia VP. H. Varhage, beide Goes. Voor 't eindexamen A Rijks Hoo- gera Burgerschool te Middelburg; zijn Maandag geslaagd de dames J. E- M. de Blécourt, N. F. Joosse, H. A- van Visvliet en de heer en M. B- J. F. van Dissel en A. A. de Troije. Terneuzen Eindexamen Rijks Hoogere Burgerschool alhier. Geslaagd: H. A. Brak man, te Sluiskil, J. J. de Bruijne, eil J- W de Feijter te Hoek, mej. N. Ct van Dis, te Zaamslag, A. Hamelynck te Sas van Gent, W, J. van' Kerkvoort, C. J. d. Peijl, en 2- Simons, te Neuzen!- Af gewezen geen. Tot onderwijzer aan1 de Cbr. school te Serooskerke (W-) is benoemd dhr G. Jobse, aldaar. De vacature was ontstaan, doordat dhr J. Wisse het onderwijs na volbrachten diensttijd met pensioen heeft Verlaten. Dhr J. Wisse was van' 1 Mei 1883 tot 1 Maart 1884 onderwijzer aan de openbare school te Cats, daarna te Se- rooskerke, eerst aan do openbare school, ea vanaf 1 Jan,. 1901 aan de toen' aldaar opgerichte Chr. school werkzaam. Dhr Wisse heeft dus aan 'de opvoeding efl 'lot onderwijs van vele geslachten' mogen medewerken. Op een zeer prijzenswaar dige wijze heeft hij zijn werk verricht, waardoor hij zeker den dank der ouders, leerlingen en oud-leerlingen moet ontvan- Scu- Moge God hem nog vela jaren een Welverdiende rust scherikeb. De afd. Walcheren! van; de vereen, van Chr. Onderwijzers hield Zaterdag te Gujdelburg eeQ algeiüeene vergadering, !v"e vrij goed gezocht was. Na de ge- mikelijke opening door dehl waarn. voor zitter dhr R. v. d. Welle werd o.m. ap'legedeeld, dat vele jonge nieuwe le- n l°t de afdeeling waran' toegetreden. J* i gedenkboek van 'ta.s. 75-jarig he- - aan der vereen, word ingeteekend. Sym- za' betuigd worden aan' het inge- omen schreven van: het comité voof de °v. Vergadering om dit jaar een ex- CU^° te houden naar Gent. uiaar dhr b. j. Meg te Ritthem 01 zija verkiezing tot bestuurslid had bedankt, werd gekozen dhr W. de Wolf te Veere. Dhr M. Gode deed als afgevaardigde vei slag van de Voor- eni van' de Algém. Vergadering te Groningen gehouden. In de plaats van wijlen: dhr P. Boon werd tot vertegenwoordiger der afd.in het Comité voor de prov. Vergadering gekozen dhr R. H. Lavooy. Dhr S. 'Douma van' Grijpskerke hield een inleiding over: „De oordeelsdag in onze vertelling op school". Daar pp de Chr school uit den Bijbel verteld wordt, kan 'tniet anders of er moet tot da kin deren over het laatste oordeel gesproken! worden evenals ook over den! dood. De gelijkenis van de wijze en de dwaze maag den, de Hemelvaart en de wederkomst des Heeren kunnten niet goed verteld wor den zonder over den' oordeelsdag te spre ken. Ook geeft een sterfgeval van1 'een me deleerling aanleiding er toe. Het hangt echter voornamelijk af hoe dat aan de kinderen met hun vaak teer zieleleven wordt voorgesteld. Op deze inleiding volg de een leerzame discussie. Door zijn vertrek naar Rotterdam nam dhr Diouma afscheid vani 'de afdeeling. Geslaagd voor het examen Fransche Handelscorrespondentie van de vereeni- ging van leeraren de heer W. L. Adriaan- se te Vlissingen. Bij het eindexamen van de R.H.B.S. te Zierikzee zijn geslaagd: F- Boogerd te Zierikzee; M. R. Groenewege te Scher- penis^e; J. J. Mattbijsse te Zierikzee; L. P. Pieterse te lerseke^- J. Remijn te Hans- weert; C. Rijk te Ierseke. Aan de Rijkskweekschool voor on derwijzeressen) te Zierikzee slaag den de vorige week W. Moelker, Haam stede en J. A. Vijverbettg te Noordgouwe. Ongelukken. Te Winterswijk is de 40-jmige landbouwer Te P., bij het baden in een leemkolk verdronken. Te Zeven bergen is de 26-jarige fabrieksarbeider Jac de Groot bij het baden in de rivier de Mark verdronken. Be 19-jarige slager knecht J. S. uit Rotterdam is gistermiddag bij het zwemmen aan het strand te Oost- voorne verdronken. Te Klaaswaal is Za terdag de 17-jarige zoon van den landbouwer K. van Vliet, leerling dor normaallessen, bij het baden in de Kreek verdronken. Te Leeuwen, gemeente Maasniel, is de 13-jarige J. Slijpen bij het zwemmen in do Maas ver dronken. In Ben Hout, gemeente Hoog- carspel, is Zondag het 4-jarigo zoontje van den heer C. Aay verdronken. Zondag morgen 11 uur is do 25-jarige ongehuwde J. Hayer, uit Arasterdam, in do Eom, nabij de kleine Melm te Soest, verdronken. Ba 15-jarigo J. Holk te Vlaardingen is bij het zwemmen aan den Maaskant verdronkon. Bij het zwemmen in den Ouden Rijn onder de gemeente Lobith zijn gistermiddag tweejongens, B. en E. Roos, verdronken. Ba slachtoffers waren neven. Pogingen van de politie om de levensgeesten op te wekken mislukten. Te Griendtsveen is het 4-jarig zoontje van P. Kosterraans spelende te water geraakt en verdronken. In de Maas te Boxmeer is Zaterdagavond de 15-jarige H. de Bruin bij het baden plotseling in de diepto verdwenen. Alle pogingen tot redding faalden. Een half uur later werd de onge lukkige levenloos opgedregd. Zaterdagavond is de heer H. Therion uit Budel in dp Zuid- Willemsvaart bij het baden verdronken. Het slachtoffer was 29 jaar en sinds enkele maan den gehuwd. Te Loppersum (Gr.) is Zon dagmiddag de 16-jarige Jacob T. bij het ba den verdronken. Bij het baden in de Waal bij Nijmegen, is verdronken de 22- jarige B. L., een soldaat van het Indisch leger, afkomstig uit Bloemendaal. De warmte. Tengevolge van de hitte is de 31-jarige vrouw van G. Beunk, wo nende aan do Eilandstraat te Almelo, over leden. Zij had met haar man een poosje ge fietst De 67-jarige arbeider B. den Ouden, werkzaam bij den bouwman W- V. d. Graaf aan de Wetering te Lekkerkerk, is tengevolge van de warmte in het land gestorven. Verkeersongevallen. Zaterdag avond is op den straatweg te Woerden een 10-jarig meisje door een auto aangereden en ernstig aan beide beamen gewond'. De war gen is doorgereden. Op denzelfden straatweg heeft Zaterdag avond een aanrijding plaats gehad tusschen een melkwagen en een auto. De melkwagen werd in de sloot geslingerd. Be voerman is bewusteloos opgenomen; toen hij later weer bij kennis kwam, klaagde hp over pijn in den rug. Misdaad of ongeluk? Gistermor gen werd op den weg van Roosendaal naar Oud-Gastel het lijk gevonden van zekeren L. met ingeslagen hersenpan. Het lijk werd in een in de nabijheid staande boerderij binnen gebracht De politie die weldra ter plaatse verscheen stelde onmiddellijk een onderzoek in. Ver moedelijk heeft men hier met misdrijf te doen en in dit verband zijn reeda twee personen verhoord. Boa constrictor ontsnapt Een boa constrictor, 3 meter lang ea 42 K.G. zwaar, is uit een slecht gesloten koffer in een circus te Chaterellault ontsnapt. Het spoor van de slang kon een eind lang gevolgd worden, doch haar schuilplaats kon men niet ontdekken, ondanks langdurig zoeken. Het dier zal, naar men zegt, eerst na Hen dagen gevaarlijk worden, als het honger krijgt In de stad heerscht groote opwinding en vele menschen wagen het niet meer, hun huizen te verlaten. Uitbrekers. De beruchte Italiaan- sche anarchist Pollantro, die in de Santé- ggyangenia zit, heeft Zondag een poging ge- EETLU5T-0PWEKKEND. f 1.30 p. fl. daan, uit te breken, die bijna gelukt waa Met een vijl wist hij een staaf van zjin venster door te vijlen en daarna kon hij door het venster op de binnenplaats komen. Op het moment, dat hij zich via een ladder over een gevangenismuur naar buiten wilde begeven, werd hij door bewakers gegrepen. Een postduiven-ramp. Een uit Antwerpen naar Bordeaux vertrokken vliegtuig met een zending postduiven, daalde te Par- cay, om den begeleider der zending in de gelegenheid te stellen, de dieren wat drin ken te geven. Groot echter was de ontzetting van dezen man, toen hij tot de ontdekking kwam, dat de meeste duiven gedurende de reis tengevolge van de warmte waren gestor ven. Be hierdoor aan de Antwerpsche „duiven melkers" berokkende schade bedraagt ruim 200.000 frs. Zijn laatste reis. De aankomst van New York te Southampton gisteren van de „Aquitania" van de Cunardlijn werd door een tragische gebeurtenis gekenmerkt. De po pulaire gezagvoerder Sr James Charles, dia aldus zijn laatste reis had gemaakt hij zou den dienst verlaten na bijna vijftig 'jaar te hebben gevaren stierf enkele minuten na aan land te zijn gebracht; hij had vroe ger in 'den morgen een beroerte gehad. Dwaze moeder. Een Londensch lijkschouwer moest dezer dagen zijn bevin dingen geven over den dood van een kindje van 21 maanden, dat gestorven was, nadat haar moeder het een portie roomijs had laten gebruiken. Daarbij kwam ter sprake wat het kindje eiken dag te eten kreeg. Het begon met eén gebakken ei aan het ontbijt, daarna kreeg het 's middags twee gebakkon eieren en 's avonds gebakken aardappelen. D» lijkschouwer vond hot een afschuwe lijke bekentenis van de moeder dat zij haar kind op deze manier voedde. Hoeveel geld, zeide hij, wordt hier elk jaar besteed, om de rnenschen te leeren hoe zij hun 'kinde ren groot moeten brengen en dan gebeuren nog zulke dingen I De moeder dacht heelemaal niet, dat het kwaad kon. Zij had het kind hot ijs gegeven, omdat het vijfjarig zusje het ook kreeg en hot jongste kind er toon om begon te schreeuwen. Medegedeeld werd, dat ook het vijfjarig kind na het gebruik van het ijs z'iek geworden en nog onder dokters handen was. Do lijkschouwor gaf den ouders een stren ge berisping ,en wees er op, dat roomijs oen groot aantal micro-organismen bevat. Drie man in een riool ver dronken. Een vroeselijk ongeluk is Zon dag gebeurd t.e Chicago: drie menschen zijn omgekomen in de riolen der stad. Dertig man waren aan het werk in een tunnel, dien men opeens bij vergissing liet volloopen. Toen zulks een oogenblik was stop gezet, weigerde een employé van het pomp station daarmee accoord te gaan zoolang hij geen schriftelijk, order had ontvangen de kraan ging weer open en opnieuw stroomde het water den tunnel binnen. Zoodra men begrepen had, dat er men schen in den tunnel waren geweest) gingen reddingsbrigades op weg, die strijd hadden te voeren tegen het water, tegen den door kortsluiting op den tunnol staandon electri- schen stroom en tegen de zich uit de riolen ontwikkelende giftige gassen. De held van het reddingswerk was Charles Chorio, die zeven keer afdaalde om zijn kameraden te bevrijden, en bij de achtste poging voorgoed verdween. Zijn lijk werd later bij den riool- mond gevonden. Het schijnt, dat het water is toegevoerd door de fout van een arbeider, die den water toevoer openzette toen hij orde? had, ontvan gen de riolen van water te ontdoen door kleppen open te zetten. Met groot geraas stroomde daarop 't water binnen. Drieëntwin tig van de 30 arbeiders wisten zich in vei ligheid te brengen, en Cherio redde er vijf ten koste van zijn eigen Jeven. Alle deelnemers aan de reddingspoging moesten gasmaskers dragen. Bij het zwemmen verdronken? Aan het stille strand te Scheveningen heeft Zaterdagavond een surveilleerend agent van politie kleeren gevonden, welke naar gevreesd werd, afkomstig zijn van een man, die zich bij het baden te ver in zee heeft gewaagd en daarbij om het leven is gekomen. Althans, Zaterdagavond omstreeks tien uur heeft een wandelaar bij de plek, waar de kleeren ge vonden zijn een man, aan wien hij verder geen bijzondere aandacht schonk, zich' in zee begeven. De gevonden kleeren bestaan nit een beige pet, een gestreepte pantalon, een paar grijée sokken en hooge zwarte rijglaarzen. Treurig ongeluk. De heer H. Du- rieux, directeur van de bekende N.V. Bol nes' Motorenfabriek te Ridderkerk, kreeg gis termiddag een ernstig ongeluk. Hij is bij het duiken in de rivier de Nieuwe Maas te Krimpen a. d. Lek, die daar ter plaatse ondiep schijnt te zijn, op zijn hoofd neer gekomen, met het gevolg, dat zijn halswervels zijn geblesseerd. De heer D. is ter verpleging opgenomen in het ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam. Zijn toestand is ernstig. Zeven arbeiders bedolven. BS werkzaamheden aan een tunnel nabq Charbery werden zeven arbeiders door een instorting van de buitenwereld afgesneden. Drie van hen konden, zq het ernstig gewonJ, worden gered. De vier anderen zön nog bedolven en er bestaat weinig hoop, dat zS zullen wor den gered. De moord te Sittard. In aan sluiting op het bericht aangaande den moord door een zigeuner te Sittard kunnen wij melden, dat de dader zich gisteravond bg de politie heeft aangemeld. Noodlottige bruiloftviering. Op een bruiloft te Epe ontstond Zondagnacht een hoogloopende oneenigheid, waarbij J. ter V. zoo ernstig werd mishandeld, dat de dood spoedig intrad. Hg laat een vrouw met acht kinderen achter. De vermoedelgke dader R. R is door de marechaussee aangehouden. Niet te veel toeteren. De Haag- sche politie heeft aan automobilisten en mo torrijders de volgende circulaire uitgereikt: „De Wet verplicht den bestuurder van een motorrijtuig een hoornsignaal te geven, tel kens wanneer de veiligheid van het verkeer dat eischt. Deze verplichting is langzamerhand gewor den tot een gewoonte van vele automobilisten om te pas en te onpas vaak hüna onafge broken, signalen te geven. Niet alleen, dat hierdoor verkeerslawaai ontstaat, dat het ver keer onrustig wordt, doch ook vermindert op die wijze de veiligheid. Een automobilist, die bij het naderen van iederen straathoek een lange serie hoorn- stooten afgeeft, beneemt zich de gelegenheid de signalen van een andere auto, welke even tueel uit de zijstraat nadert, te hooren. De waarde der signalen is grooter, naar mate ze minder overvloedig, doch juister, worden toegepast. De veiligheid bij het passeeren van zijstra ten is beter .verzekerd door een enkel, dui delijk signaal en kalm rijden, 'gepaard met oplettendheid van den chauffeur, dan met een groot aantal signalen en onverminderde snelheid". De school in café's. Te Den Hp (gem. Ilpendam) wordt het gebouw der o.l. schoolverbouwd. De school is nu tijdelijk in twee café's ondergebracht. Onweer. Tijdens een hevig onweer sloeg gisterennacht de bliksem in de woning van P. van T. N., te Halsteren. Direct stond het huis in lichte laaie en daar geen red dingsmiddelen in de nabijheid waren viel aan blusschen niet te denken. De brand breidde zich zoo snel over de geheele woning uit, dat de bewoners zich slechts met moeite konden redden. Drie varkens en een kalf kwamen in den brand om. Ook boven Meppel en omgeving heeft een zwaar onweer gewoed; de bliksem sloeg in het achterhuis van do kapitale boerderij van den heer J. van de Woude te Ilesselingen, zonder echter veel schade te veroorzaken. De boerderij van den heer J. de Jong te Bromerberg bjj Nijenveen en eigendom van den heer Pol te Ruinerwold, brandde echter geheel af. De bewoners konden zich nauwe lijks redden. Te Groeve onder Zeerijp (Gron.) is de groote boerderij van den heer Wiersema ten gevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Door een slang gebeten. In het restaurant „Rotkiippchen" te Heiljgensoo, een kleine „Sommerfrische" bij Berlijn, is Vr'vj'- dag een 14-jarig meisje door een gilslang gebeten en zwaar gewond. Dit zeer ongewoon ongeluk was het gevolg van roekeloosheid. De slang was door den schilder en zoöloog Reuss uit Berlijn op een uitstapje meege nomen, om van het reptiel in de open lucht foto's te maken. Bij een bezoek aan het café vroeg hij de 14-jarige Charlotte Trager, stief dochter van den restaurateur, het dier eens op schoot te nemen; hot was naar zijn zeggen geheel ongevaarlijk. Eenige seconden daarna gebeurde het ongeluk. De slang liet een gesis hooren en boet het meisje in dein benedenarm, die dadelijk geweldig opzwol. Aan de omstandigheid, dat in het Koch. instituut te Berlijn onmiddellijk injectios van tegengif werden toegediend, is het te danken, dat het meisje er het leven afbrengt. Tegon Reuss is een vervolging wegens het veroor zaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld ingesteld. Kermis ie Middelburg. De Gemeenteraad te Middelburg besloot de kermis niet te doem door gaan, maar 0 on W- te machtigen1 zoo noodig ia Sep tember de kermis te doen houden. De zaak Ds Ubbink. De kerkeraden van de Geref. Kerken te Zwealo en te Gees hebben naar aanleiding van het aannemen van het beroep naar de Gered. Kerk (H. V.) van Utrecht TieDhoven door Ds Ubbink, een gecom bineerde vergadering gehouden waarin met droefheid tennis genomen werd van een ingekomen schrijven van Ds U. aan zijn kerkeraad waarin hij verklaart „met volle vrijmoedigheid dit beroep te heb ben aangenomen". Zij hebben opgemerkt, dat hij ooor die daad zich heeft losge maakt uit het verband der Geref. Ker ken en heeft opgehouden Dienaar des Woords te ^ijn van de Geref. Kerk te Zweelo. Zij oonstateeren, dat hij tenge volge van zijn breken met het kerkver band niet meer gerechtigd is tot de be diening des Woords in de Geref. Kerken en hebben besloten hiervan aan "hem en aan al de Geref. Kerken in Nederland, Oost-Friesland, Graafschap Bentheim, Bel gië, Rijn Pruisen, Noord-Amerika en Zuid- Afrika kennis te geven. Mr S. J. L. van Aalten. t Hèdenmorgen is te Rotterdam op 66- jarigen leeftijd overleden de heer Mr S. J L. van Aalten, lid. van den Gemeenteraad en oud-wethouder van Rotterdam. De mijnramp in Limburg. Hedenmorgen rijn de negen slachtoffers van het ongeval in de mijn „Hendrik" be graven. Te Brunssum werden begraven H. Jon gen, W. Rademakers, H. J. Heidens en B. Latavic. Te Nieuwenhagen werden R. "W. Huis man en J. Rautert ter aarde besteld. Te Heerlerheide had om aoht uur de be grafenis plaats van "W. Schmits, terwijl tengevolge van de zomerwarmte, over wint men spoedig door het gebruik van een paar Glazen buisje 75 ct. Bjj Apoth. on Drag. tegen tien uur te Treebeek do protestant- sche omgekomenen A. Lunenburg en B. Hartman naar hun laatste rustplaats wer den gebracht. Er was enorme belangstelling. Onder de aanwezigen bevond zich ook de heer Frowein, de directeur van het be drijf. Heel de bevolking was diep onder den indruk van deze droeve gebeurtenis sen. Hevige onweders in Duitschland. BERLIJN. In den afgeloopen nacht hoeft boven Berlijn en vele andere plaatsen in Duitschland een hevig onweder gewoed, dat zijn oorzaak vindt uit koude luchtstroomen uit het Noorden en het N.-Ooston. In vele plaatsen was de temperatuur hedenmorgen be langrijk lager, dan gistermorgen. De koude luchtstroomen zijn echter niet verder 'dan tot Beieren en Silezië doorgedröngen. Intusschen komt uit West- en Midden-Euro pa een nieuw hoogdrukgebied opzetten, dat zich naar 't Oosten voortbeweegt, zoodat voor- loopig de hitte nog wel zal aanhouden. DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den bleeker A. H. v. Son te Rijswijk, beschuldigd van het veroorzaken van den dood door schuld, doordat hij op 14 Maart j.l. te Leiderdorp met zijn auto waarin twee geestelijken gezeten waren, in den Rijn reed. Heit O. M. had 14 d. gevangenisstraf geëischt. Hij werd ver oordeeld tot f60 boete subs. 30 d. gev. Hevip aardbeving LONDEN. Naar uit Constantinopel geseind wordt heeft daar een lievige aardbeving plaats gehad welke 20 sec. duurde. Verschillende gebouwen werden ernstig beschadigd. Do fa milie van den burgemeostor van Torbaló word onder vallend gesteente bedolven. Alle leden waren gewond .De bevolking brengt den nacht ia de open lucht door. BERLIJN. Naar uit Rome gemeld wordt, is de vroegere Italiaansche minister-president Giolotti, hedenmorgen overleden. OSLO. Uit Spitsbergen wordt gemold, dat do Ilinlopenstraat geheel door 't gs geblok keerd is. De Zweodscho vliegtuigen zijn in Koningsbaai aangekomen, terwijl de Quest jn Mossolbaai voor anker ligt. Michaol Snrf is Maandag te Koningsbaai aangekomon zonder Amundsen gevonden te bobben. Hot zookon naar Amundsen zal langs do kust van Groen land worden voortgezet. Kind verbrand. LEIDEN. Gisteren is een brand uitgebro ken in de woning van J. D. Perfors te Hille- gom. Het vuur werd spoedig _gebluscht.. Een der kinderen was zoek doch toen gemeld werd, dat hij bij een vriendje was gaan spelen werd het zoeken gestaakt. Toen de brandweer later de schade ging opnemen vond mon op den zolder onder een ledikant het lijk van het 6-jarig jongetje, Vermoed wordt, dat hij met lucifers heeft gespeeld, bij het zien van 't vuur bang is geworden en daarna onder het ledikant is gekropen, waar hij gestikt is. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting matige, later afnemende N. 'O. lot N. wind. Licht tot half bewolkt, droog weer; des ochtends koeler, weinig verandeiing in temperatuur overdag. e' Te Scherpenisse werd in het hotel „De Gouden Leeuw" ten overstaan van no taris D. van de Velde te Tholen, krachtens art. 1223 B.W. geveild en verkocht een woonhuis en erf, staande en gelegen in de Schoolstraat, voor de som van f 2000, aan J. Duijnhcgiwer alhier. Ten overstaan van notaris v. d. Yeldo werd te Tholen verkocht, ten behoeve der erfgenamen D. v. d, Wege, een woonhuis aan de Oudelandsche straat aldaar. Koo- per werd C. J. Kegge voor f 2300. GOES. Gehoren: 17, Jacoba, d. v. Cor nells Bruggeman en Elizabeth van Boven. Van 1—15 Juli 1928. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: I. Hil- lebrand, jm. 23 j. en L. Barentsen, jd. 24 j. Bevallen: S. E. Heij geb. Goslinga, d.J M. Polderman geb. Onderdijk, d.; G. Wie- lemaker geb. Brasser, z.; M. de Potter geb. Zachariasse, z. Overleden: G. de Witte, 14 j., z. GOES, 17 Juli. Boter per K.G. f 2, mid- denprijs per halve K.G. fl, winkelprijs f 110. Eieren per 100 stuks f 4.80, mid- denprijs per 25 stuks f 1.20, winkelprijs 6 cent Fahrieksboter f 1.10. Eendeieren f 4.80 per 100 stuks. V. P. N. Aanvoer 28.733 eieren. Prijs f 5.10 per 100 stuks. MIDDELBURG, 17 Juli. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Zwar te bessen in bussels f37, idem in ships f37.50, aardappelen f4.10, poters f2.60, tomaten A f 11.80, 0 1 9.20, OG f5.30, t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3