SANATOGEN als 'n Visck Op Rei Uit de Provincie. ,oo gezom jpef Kerknieuws. On SS»! Ben van, de passagiers heeft, volgens de N. Rott. Crt., over het verloop van de ernstige ziektegevallen aan boord het volgende verteld: Op 20 Juni is de Insulinde van Batavia vertrokken. Ben van de passagiers, een dame, werd kort na het vertrek ziek en deze ziekte nam zulk een ernstig karakter aan, dat zij in Sabang, waar wïj den 25en aankwamen, aan wal is gebracht, om daar in het ziekenhuis ter verpleging te worden opgenomen. Deze dame leed evenwel niet aan een keelziekte. Te Sabang hebben do meeste passa giers in zee gezwommen en gebaad. Of dit mogelijk de oorzaak van de latere ziek tegevallen is geworden, is niet bekend, maar in elk geval zijn kort daarna vele passagiers ziek geworden. Het eerste heeft de keelziekte zich geopenbaard bij een dame. De verschijnselen werden' steeds ernstiger en drie dageml later is zij over leden. Zij is in haar hut verpleegd gewor den. Inmiddels was ook een! Ghineesche passagier ziek geworden' en1 ook hij is spoedig aan de gevolgen overleden'. Het aantal ziektegevallen werd met den! dag grooter, zoodat het geneeskundige per soneel handen! vol werk had. Een mili taire arts, die de reis als passagier mee maakte, heeft den scheepsdokter geassis teerd. Mejuffrouw Hoekendijk, een repa- trieerende onderwijzeres, ontpopte zich als een voortreffelijke verpleegster. Het was voor den medischcn dietalst zeer in gespannen' werk, maar hij heeft zich op voortreffelijke wijze van, zijn zware taak fjekweten. Den militairen.' arts is het ge- ukt een leerlingkok, die eveneens ziek was geworden, door operatief ingrijpen, in het leven te houden. Maar de kwaad aardige ziekte woekerde voort en vóór Aden z(jn vier dooden over boord gezet moeten worden. Een1 officier van de Ko ninklijke Paketvaart-Mjj. en' een dame wa ren overleden, zonder dat zich bij hen de koelontstekings-verschjjn'selen hadden geopenbaard, bij de beide anderen, onder wie een zee-officier, ha.dden zij zich wel voorgedaan. De begrafenis van' dezen of ficier is met militaire eer geschied. In Aden hadden wij nog twee dooden aan boord, n.l. een Chinees en een .meisje van een jaar of ,10. Beiden zijn daar begraven. In deze havenplaats hebben wij serum aan boord gekregen. Een deel van het Eerste-klassedek is voor hospitaal ingo -richt en daarna werd de droeve reis voortgezet. Na Aden wookerde do ziekte voort, maar met een minder ernstig karakter. Ongeveer 100 passagiers wei-den aan getast. De stemming aan boord was, zoo als zich gemakkelijk laat begrijpen, uiterst neerslachtig. Br werd geen muziek ge maakt en alle spelen waren' verboden. Het schip voer de vlag halfstok ten toeken van rouw. Te Suez werden wij allen inl de gelegen heid gesteld te worden ingeënlt en bijna iedereen heeft daar gebruik van gemaakt. To Port-Said, waar de Insulinde moest bunkeren, mocht niemand van boord, het geen velen heeft gedupeerd, zoodat men nu geen geld kon' wisselen en zich geen Europeesche kleeding kon aanschaffen. Des avonds hebben wij de reis voortgezet. Benige dagen vóór dat wij to Marseille zouden aandoen, ontvingen wij een draad loos telegram uit Port'-Said, dat het bac teriologische onderzoek had uitgewezen, dat de ziekte geen diphteritis was, maar een ernstige vorm van' angina. To Marseille is het geheele schip ont- jsmet, waarna de Fransche medische dienst het schip vrij verklaarde. Do passa giers mochten van boord en zij zijn da delijk met de Uoyd-Rapide hierheen ge reisd. De Insulinde is gistermorgen 9 uur naar Tanger vertrokken!. Het schip fcan a.s. Zondag hier aankomen. Aan boord bevinden zich nog de lijken van een dame en van een jong meisje, die aan de keelziekte zijn overleden. Hei aantal dooden bedraagt in totaal 8- „De Courant" geeft nog de volgende bij zonderheden: Twee dagen na Sabang brak angina uit aan boord, welke ziekte zich snel ver spreidde, zoodat zeventig personen er min of meer door aangetast werden. Den dag ,te voren was een oude dame gestorven die echter reeds doodziek te Batavia aap. boord gebracht was en wier ziekte niets met de daarna uitgebroken angina te ma ken heeft., Het eerste slachtoffer van de angina was mej. Gorter, een eerste-klas passagiere, oud 19 jaar, die met haar moeder reisde. Spoedig daarop stierf me vrouw van der Ven van de tweede klasse. Zij was ongeveer dertig jaar oud en Iaat een man met twee kinderen achter. Twee dagen voor Perim volgde daarop een jon getje van vijf jaar, De Roo genaamd, die met zijn ouders in de tweede klasse reis de en wiens broertje er na zware ziekte bovenop gekomen is. Het volgende slacht offer was een alleenreizend eerste klasse passagier, de Chinees Tan, zeventien jaar oud, zoon van een milliónair. Vooral na de laatste twee gevallen werd de stemming onder de reizigers zeer ge drukt. Er werd een ziekenhuis ingericht, waar 17 ernstige patiënten verpleegd wer den. De lijken der eerste drie overleden dames, waarvoor drie kisten aanwezig wa ren, zijn naar Rotterdam meegevoerd. Het jongetje De Roo is te Aden begraven, en het lijk van Tan is aldaar van boord ge haald om terug naar Indië vervoerd* te worden. In de Roode Zee stierf vervolgens de luitenant ter zee Du Moulin, een eerste-fcl. passagier, die een vrouw en twee kinde ren achterlaat. Het lijk werd na een zeer indrukwekkende plechtigheid met mi'itaxre eer overboord geworpen. Spoedig daarna stierf mevrouw Greuner, ongeveer 45 jaar oud, een tweede-klas passagiere, die een Da droevige ramp in de staatsmijn Hendrik te Brunssum. Een gezicht op het voorplein van de mijn korten tijd nadaf het ongeluk heeft plaats gehad. man met twee grootere kinderen achter laat. Ook haar lijk werd overhoord ge worpen, hetgeen ©en zodanigen indruk op den machinist van de Paketvaart, den heer Ravenswaay maakte, dat deze tien minuten later aan een beroerte overleed. De heer Ravenswaay was ongetrouwd. Ook zijn lijk werd overboord geworpen. Te Suez werden ziektebacillen ter bacte riologisch onderzoek gegeven. De Engel- sche gezondheidsdienst telegrafeerde daar op naar Port Said, dat men met een kwaadaardige soort angina te doen had. Te Port Said mochten de passagiers niet van boord, doch te Marseille heeft de sa nitaire dienst het schip en de passagiers volgen vrijgelaten toen het bekend werd, dat de ziekte angina was. Alle passa giers waren vol lof over den scheepsdok ter, den heer Kruidenier, en vooral ook over den officier van gezondheid van het Indisch leger, die als passagier meereis de en fich buitengewoon verdienstelijk ge maakt heeft, evenals de drie dames-pas sagiers, die een acte voor verpleegster hadden. Ook prees men algemeen de hou ding van den gezagvoerder, den heer Ru- haak en den eersten stuurman Schoehuij- zen. ledereen hielp zooveel hij 'kon. Het muziekstrijkje deed verplegersdiensfen in plaats van muziek te maken. Onder de Javanen is geen enkel ziektegeval voor gekomen, wel onder de Europeesche be manning, doch zolder doodeljjken afloop1. Allo zieken zijn thans vrijwel weer gene zen, maar niettemin heeft het overgroots deel der passagiers verkozen te Marseille van boord gegaan. Het behoeft nauwelijks betoogd te worden, hoe drukkend en be nauwend de reis na Sabang geweest is. Onze Rottcrd. correspondent meldt ons nog, dat een gedeelte van de passagiers van het stoomschip „Insulinde" met den Rotterdam Lloyd Rapide in het vaderland teruggekeerd is. Op het station D.P. hadden zich reeds geruimen tijd tevoren vele familiereden verzameld, en toen de trein ruim anderhalf uur telaat binnenkwam, speelden zich hart verscheurende tooneeltjes tooneeltjes af. Er waren er, die na dagen van spanning de vreugde smaakten, van ©en gelukkig weerzien, doch er waren er ook, die ginds in den verren Oceaan een lieven bloed verwant hadden moeten achterlaten. Omtrent de droeve reis kunnen w(j de Volgende nadere bijzonderheden mededee- len: De verslagenheid onder de passagiers was> groot en buitengewoon was men on der'den indruk, toen het lijk van een dame aan de golven werd toevertrouwd. Een jong meisje, dat by de plechtigheid tegenwoordig was, was hiervan zoo aan gedaan, dat zij zeide: „Als mij' zoo iets ooit overkomt, laat mij dan toch niet overboord gooien, maar in mijn va derland begraven". En het noodlot wilde, dat ook zijn zij door de ziekte werd aange tast. En nauwelijks drie dagen later was zij overleden. Aan haar laatsten wonsch is voldaan. De „Insulinde" heeft haar Ijk naar het vaderland .teruggebracht. Mr S. J. L. van Aalten. Mr S. J. L. van Aalten, lid van d'en Rotterdamschen gemeenteraad, is, naar de „N. R. Crt." verneemt, ernstig ziek. De toestand doet het ergste vreezen. Nederl. Indische Lucht vaartmaatschappij. Gisterochtend is ten kantore der Ned. Handelmaatschappij te Amsterdam, ten overstaan van notaris F. H. van den Helm, de acte van oprichting van de \Nederl.-Indische Luchtvaartmaatschappij verleden. In den raad van bestuur zullen zitting nemen de heeren dr C. J. K. van Aalst als voorzitter, E. S. Enthoven als vice-voor- zitter en als leden mr D. A. De!prat, mr J. H. van Hasselt en H. Jacobson. Als directeuren treden op de heeren ir H. J. Ansingh en A. Pleemajg. Het ligt bovendien in het voornemen, eenige plaatsen in den raad van commis sarissen en in den raad van bestuur te doen bezetten door eenige heeren, aan te wijzen door de Kon. Luchtvaartmaat schappij. De nieuwe burgemeester van Rotterdam. Naar Vaz Dias verneemt is de heer H. de Bordes, burgemeester van Bussum, die na het aftreden van den heer Zim merman als burgemeester van Rotterdam, door de Regeering reeds was aangezocht, thans opnieuw gepolst voor het burge meesterschap van de tweede stad des lands. We kunnen hieraan toevoegen, dat de heer de Bordes gisteren naar Den Haag was ontboden. Naar bekend behoort de heer de Bordes tot de Anli-Rav. partij. Staten van Zuid-Holland. In de vacature, ontstaan door het ont slag nemen van mr V. H. Rutgers, is tot lid van do Provinciale Staten vac Zuid-Holland gekozen verklaard de heer C. J. Hoogendijk te Ouderkerk a. d. IJs- sel. De I. T. A. verlengd. Het Ita-böstuur heeft, gehoor gevend aan de vele verzoeken, besloten de Indi sche tentoonstelling te Arnhem met 6 dagen te verlengen. Zij zal thans op Zon dagavond 6 Augustus definitief gesloten worden. Ongeveer 170.000 menschen heb ben thans de Ita bezocht. NieuweVanGenden Loos. Te Utrecht is opgericht de N. V. Expe- ditieon derneming van Gend en Loos, mei een maatschappelijk kapitaal van f 24.000 door de heeren G. J. C. Golignon te Ant werpen, R. F. N. Colignon te Schaerbeek en F. A. J. Colignon te Eeckeren. Het doel der vennootschap is het uit oefenen van het expeditiebedrijf, meer speciaal de voortzetting van het bedrijf, zooals dat tot dusverre door de komman- ditaire vennootschap v. Gend en Loos, H. Golignon en Go. in Nederland is gedre ven. Opbreng stRijksmiddëlen. De opbrengst van de gewone middelen bedroeg in de maand Juni f 38.467.181 te gen f42.755.096 in dezelfde maand van het vorige jaar. Een belangrijke achteruit gang dus. Gedurende de eerste helft van dit jaar werd ontvangen f 251.670.656, of bijna f 3 millioen minder dan in de eerste helft van 1927. Voor een groot deel is dit een gevolg van de lagere opbrengst der successierechten, die met f 7 millioen te rugliepen. Maar ook bij tal van andere middelen was de opbrengst lager, terwijl daartegenover o.a. de rechten op den in voer hooger waren. Ten bate van het Leeningfonds werd in de eerste helft van 1928 ontvangen f42.943.194,99. De opbrengsten ten bate van het Wegen fonds bedroegen: wegenbelasting een be drag van f 5.567.689,82 en rijwielbelasting C/io der werkelijke opbrengst) een bedrag van f 5.283.877,50. Gisteren heeft de uit Vlissingen aan de justitie voorgeleide Deem die verdacht wordt van de in de Schelde- stad gepleegde inbraken, toen hij in de cel op het gerechtsgebouw was ingesloten, de deur van dat verblijf vernield en heeft dit werk voortgezet in de verdachten- kamer. Nog voor hij echter kans had ge zien zijn weg naar de vrijheid te vervol gen had een der ambtenaren het leven gehoord en de rijksveldwachters gewaar schuwd, die toen afdoende maatregelen tegen den woesteling hebben genomen. Naar aanleiding van de voorgeleiding aan de Justitie van den Deen J. in ver band met de te Vlissingen gepleegde dief stallen, vernemen we, dat, nadat de man in §en cel in het Justitiegebouw was op gesloten, en evenals te Vlissingen, af zijn kleederen had vernield, daaruit is gebro ken en al de aldaar aanwezige ruiten heeft vernield. Het gevaarlijk heerschap kon evenwel 'het locaal waarin de cel geplaatst Is, niet verlaten. Goedkoope trein. Op Woens dag 25 Juli rijdt er weer een goedkoope trein van Vlissingen naar Rotterdam en Den Haag, mede ter gelegenheid van de tentoonstelling „Het Nederl. Trekpaard", te 's Gravenhage. Voor hen, die op een goedkoope manier een reisje willen ma ken, een goede gelegenheid. Nadere hij zonderheden vindt men op de aanplafcbil- biljetten die bij de stations gratis verkrijg baar zijn. t De Commissaris der Koningin be zoekt Dinsdag 24 Juli a.s. de gemeenten Breskens, Groede, Nieuwrliet, en Zuid- zande. Middelburg. Gisteravond hield het Chr. fanfarecorps „Oefening na den Arbeid" haar eerste openbare repetitie voor haar donateurs (trices) in, den Buitentuin aan den Tramsingel. De zaal was geheel gevuld met be langstellenden. De voorz. der Vereen, dhr G. M. Hubregts© heette de aanwezigen harteljjk welkom en zeide het zeer op prijs te stellen 'dat er zoovelen gehoor hadden gegeven aan de uitnoodiging. De voorz. gaat nu voor in gebed. Daar de voorz. persoonlijk zedi niet tot de oprich ters behoort, geeft hij het woord aan den penningmeester dhr J. M. Harthoorn, die in het kort het verloop der Vereen, memoreerde. Spr.. zegt, dat het geen ge makkelijk weck geweest is voor de oprich ters. Dat er in een behoefte werd voor zien bleek al spoedig. Het aantal werken de leden dat zich opgaf was al spoedig voldoende maar de financieel© zijde was niet zoo gauw opgelost. Ook daarin werd gelukkig voorzien. Inzonderheid bracht Spr. een woord van dank aan de eigen lijke oprichters, de heeren C. Huiszoon en B. C. van Doornum. Spr. wijst er op, dat er nog niet te veel van de nog zoo jonge Vereen, mag verwacht wor den. Ook past een woord van dank aan den directeur den heer Bouma voor de goede en aangename wijze waarop hij de repetities weet te leiden. De Directeur krijgt nu de leiding voor de repetitie. Een 15-tal nummers werden ten gehoore gebracht zoowel Christelijke liederen als enkele marschen, waarbij bleek, dat zij zeer in den smaak van het publiek vie len. Het blijkt, dat ook de Vereen, een goede keuze gedaan heeft met haar ijve- rigen Directeur, hij weet de muziek te leiden. Aan het einde der repetitie bracht het bestuurslid dhr J. Boone dank aan de aanwezigen en den Directeur en sloot met dankzegging. Woensdagavond van 9 tot 10 uur zal de veertiende bespeling van den beiaard in den Abdijtoren, door den heer Th. C. Ferwerda, plaats hebben. Program ma: 1. Wenn Christus der Herr, Handel; 2. Kyrie eleison, Mozart; 3. Chor aus der Zauberflöte, Mozart; 4. Andante aus Don Juan, Mozart; 5. Menuett, Haydn; 6. Ga votte I en II, Bach; 7. Gigue, Corelli; 8. a. Melodie, b. Trillerliedchen, c. Sol- datenmarsch, d. Stückchen, e. Wilder Rei- üter, Schumann; 9. Allegretto, Duvernoy. Alhier is aangekomen het Duitsche stoomschip Gremon met een lading hout van Finland. De heer M. C. Keulemans, die te Amsterdam tot apotheker is bevorderd, is bestemd voor militair apotheker 2de klas se in Indië. Vrijdagavond geeft het Middel- burgsch Muziekkorps een uitvoering op het Molenwater. Vlissingen. Gisterenmiddag is een 8-ja- rige jongen uit de Joost ue Moorstraat alhier, die aan de Dijkstraat was gaan baden, in de diepte verdwenen. De .20- jarige R. Peters begaf zich gekleed te water en kon het jongetje grijpen en op den wal brengen, waar een lid der VI. Reddingsbrigade door toepassing der kunstmatige ademhaling den knaap weer tot het bewustzijn wist te brengen. In- tusschen was ook de politie met een zuurstofapparaat ter plaatse gekomen en heeft deze daarvan bij den jongen aan huis nog even gebruik van gemaakt. Arnemuiden. Alhier werd in de open bare school een propaganda-vergadering gehouden naar aanleiding van de aan do huizen der inwoners verspreide circularr.es der vereeniging „Ziekenhuisverplegïng" op Walcheren. Door de heeren Dr van der Bijl, bestuurslid van genoemde vereeni ging, J. J. van Doeselaar voorz., en A. Buis, penningm., Groene Kruis, laatstge noemde plaatselijk vertegenwoordiger vhn bovengenoemde vereeniging, werd het doel der ziekenhuisverpleging, op duidelijke wijze uiteengezet. Eveneens werden de door de aanwezi gen gestelde vragen beantwoord of toege licht. Besloten werd, dat de circulaires zouden worden afgehaald aan de wonin gen, of ook kuimen ze bij den beer A. Buis worden ingeleverd. Niet genoeg kan worden aangedrongen, tot toetreding tot deze nuttige^ instelling, daar zij zeer zeker, indien noodig, in groo- te moeilijkheden yoorziet. In een dezer dagen gehouden verga dering van de afdeeling van den N. C. JL, alhier, werd gekozen als secretaris de heer P. Meertse Jr, die zijn benoeming aannam, terwijl de beer A. de Ridder, be last weid met bet cohtroleeren der zie ken. Bitjgekerke. Uitslag van den door de schietvereeniging „Nut en Genoegen" ge houden huishoudelijken schietwedstrijd. Personeele baan M. 95 (max. 50 p.): Ie prijs M. Kleinepier met 46 punten; 2e pr. P. de Lange met 45 p.; 3e pr. P. Dingemanse met 45 p.; 4e pr. H. Kal- jouw met 43 p.; 5e pr. P. Geschiere met 43 p.; 6e pr. A. W. Kleinepier met 41 p.; 7e pr. J. Schout met 41 p.; 8e pr. P. Lampert met 41 p.; 9e pr. C. Vos met 40 p.; 10e pr. H. Verschure met 38 p.; lie ,pr. A. Janse; 12e pr. W. Geschiere; 13e pr. D. Stroo; 14e pr. A. Dommisse; 15e pr. C. A. Zachariasse; 16e pr. L. van Sluis; 17e pr. I. A. de de Moor; 18e pr. I. Bak; 19e pr. P. A. de Moor; 20e pr. A. Simonsè. Eerebaan: le pr. C. Vos met 46 p.; 2e pr. P. Dingemanse met 45 p. Vrije baan (max. 60 p.): 1. P. de Lange 58 p.; 2. H. Kal jouw 57 p.; 3. M. Kleine pier 56 p.; 4. C. Vos 56 p.; 5. P. Din gemanse 55 p.; 6. P. Geschiere 52 p.; 7. H. Verschuure 52 p.; 8. A. Janse 52 p.; 9. A. Dommisse; 10. W. Geschiere; 11. J. Schout; 12. A. W. Kleinepier. Aagfekerke. Maandagmorgen had een fietsrijder een zekere L. M., afkomstig uit Westkapelle, het ongeluk in een oogen- blik van onbedachtzaamheid bij het pas- In alle Apotli. en Drog. vanaf/1.—per bu« seeren van een paar voertuigen en een hooihark tegen laatstgenoemd voertuig to rijden mot hot gevolg, dat hij kwam te vallen en hierdoor een hoofdwonde en een gebroken rib opliep. Koudekerks. Loop der bevolking van 1—15 Juli 1928. IngekomenJ. Jongepier met gezin, wijk E no 60, uit Middelburg; L. Faber, wijk D no. 33, uit 's Gravenhage; H. W. Bor met gezin, wijk B no. 170 uit Batavia (N. O.-Indië); Mej. M. C. Sturm, wijk E no. 195, uit Oostkapoll©; H. W. Vloon met gezin, wijk A no. 203, uit Utrecht; A. J. Verhage, wijk D no. 56k, uit Rotterdam; H. Oldeman met gezin, wijk E no. 10 ben., uit Middelburg; Mej. P. J. Geertse, wijk E no. 46 uit Grijpskerke. Vertrokken: Mej. P. de Bree, wjjk D no. 72, naar Vrouwepolder; Mej. P. Harpo, wijk B no. 166 naar Zoutelande; J. Geldof met gezin, wijk E no. 199, naar Middelburg; G. Mulder met gezin, wjjlc E no. 27 naar Steenwijk. Terneuzen. Naar wij vernemen, bestaat bij enkele winkeliers 'hier ter stede het voornemen, om ook in Terneuzen telken jare een winkelweek te organiseeren, te houden b.v. in de eoTste week van Sep tember. Waar in vorige jaren bij speeïate gelegenheden een etalage-wedstrijd gehou den weid, zal eon winkelweek ongetwij feld nog meer kans van slagen bieden, mits er van de zijde dor winkeliers vol doende deelname zij. Het zou ongetwijfeld van belang zijn, dat de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer dit plan nader uit werkte, en tot H.H. winkeliers een uitnoo diging tot deelname richtte. In aansluiting op het bericht van eenige weken geleden, inzake de voorloo- Jiige vergadering welke gehouden werd 'inet het doel om te komen tot oprichting eener definitieve vereeniging, kan thans gemeld, dat een vergadering is uitgeschre ven tegen Woensdag 18 dezer, teneinde op te richten' een vereeniging tot opheffen van storingen bij radio-ontvangst. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Amsterdam, E. G- Hoepers te Noord wijk aan Zee. Geref. Kerken. Tweetal te Hoogersmilde W- J- Smldt te Dwingeloo en J. A. Verhoog teNieuw- Dordrecht. I Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Harderwijk en! te Delft, K. Bokhout, cand. te Elburg en A. Ponstein, cand. te Ejpo. Bedankt voor Werkendam, ^"J. W. van Ree te Barendrecht. (Verb, bcr.j Intrede. Zondagochtend is de ïi'ieuw beroepen predikant der Nederl. Herv. gemeente te Middelburg, ds P. J. C. van' Voorst Vader, overgekomen; van Lochein, in de nieuwe kerk beves tigd door zijn zwager ds P. G. de Veij Mestdagb uit Rotterdam, met een predi katie naar aanleiding van Markus 1:3. Des avonds deed de nieuwe leeraar intrede in hetzelfde kerkgebouw. Hij had tot tekst voor zijn prediking Hand. 16:14. Aan het einde der godsdienstoefening zong de gemeente haar nieuwen leeraar Ps. 134;3 toe. Beide godsdienstoefeningen werden door een groote schare bijgewoond; het ruime kerkgebouw was ondanks de buiten gewone warmte gril eel gevuld. Ned. Herv. Gem. te Tholera. Te Tholen zijn een aantal leden der Herv. Gem. aangemaand om hun 'kerkelijken. hoofdelijken omslag te voldoen. Er is een! vergadering belegd om bij de Synode te jprotesteeren. Aan kerkvoogden' is ge vraagd om zoolang dit onderzoek duurt niet te vervolgen. D;s G. de Jager. Morgen (Woens dag) viert Ds G- de Jager, Geref. predikant te Putten, zijn zilveren! ambtsjubileum. De jubilaris werd in 1876 geboren en stu deerde aan de Theol. school te Kampen'. Hij aanvaardde het predikambt te Brui- nisse en diende de kerken van Wolfaarts- djjk, Grijpskerke, Doornspijk en sinds 1 Juli 1.1. die van Putten. utl Ter verzacht! n geloopen voel en smetten do zonnebrand, n zien zijn van Doos 30, 60, tui R. H. B. Aan de R.H.B. vorderd van de i M. J. van Aa van Gelderen, Gragf, P. R. van B. Koens, P. J. W. M. H. Meijer L. van der Mee; Rigteren m., P. I ders, F. G. Sprc m., J. W. J. V, kers, H. J. We( van Dixhoorn, W J. Griep, in., P. d J. H. Kraak, A. Munnik, I). A. va tiet, J. van Pienï Ridder m., M. A Verstraató. Niet Van de 2e naa C. Barentsen m.: van Gcuns, W. A. M. M. de Loof Th. Meijer m., J. Pieters, m., A. I Ris see uw, G. Ru A. Vervaat, II. wijn, G. van Balk 'N. C. Fastenau Francke, A. R. Kolsters m., A. N. Spronk m„ M sluijs m., Niet b< Van de derde II. J. Beenhakker J. Boelen, J. J. van Ilouwelingcn J. Kesteloo, m., werso, C. Mak, Minderhout, J. E A. Th. Reekers, J. Troll, P. J. Ml drager, m., H. R J. M. do Voogd, lingen. Van do 4e nc A.; G. do Ilaan, J. A- M. do Pa W. A. Schonis, J m„ J. P. Winkstai Afd. B-: G- van pL. J. J do Haas, Hoegert, W. A. /Klooster, J. J. Meerendonk, J. (J. G. P. p. Tumrne M. W- Vermeule Vos, C Willeboo leerlingen. Eindexamen school G. te Midi Boots, D. E- A. N. A. G. de Nood, on G. A. de Veer Middelburg. Aa alhier slaagden vc arbeid (slöjd) de c kar, M. M. Kwaak te Vlissingen; T. felen, C. M.. Rijk allen Middelburg; temsdijk, O. P. N Verhage, heide Voor 't eind gene Burgerschoo Maandag geslaagd de Rlécourt, N. Visvliet en de hc Dissel en A. A. Terneuzen Eind. Burgerschool aihie: tnan, te Sluiskil, J- W de Feijter vart Dis, te Zaam Sas van Gent, W. T- d. Paijl, en Z- gewezen geen. Tot onderwij 'e Serooskerke (V Jobse, aldaar. De doordat dhr J. W volbrachten dienst! Verlaten. Dhr J. 1883 tot 1 Maart do openbare schoo rooskerke, eerst en vanaf 1 Jan,, opgerichte Chr. Wisse: heeft dus mt onderwijs van Medewerken. Op «"ge wijze heeft Waardoor hij zeker 'wringen en oud Moge God h< verdiende rust De afd. Wali zittar dhr Yh MedegedeoM, dat On 't '"^deeli' staar, enkboek i «aan der vereen. - zal betuigd schrijven v. Vergadering tc bonden Daar dhr b. (\V 1£ he V00r zijn verMezfn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2