>L Slapeloosheid ssingen. IVIijnhardt's Zenuwtabletten Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES teren een be- voorzienin- nl werd aan»- e vrystellinlg) n! de vaccinar e gekost eer aak in' oMe. ebben behoe- ieer te laten eer pij Ie veld een voorstel een Woord i' zullen hem lij! inl dezen OPMERKER. noodslacht- agt, waarom Dan hadden kunnen ne- le gemeente- jewerkt. Dhr ichtingen en is dit werk errichten. esteding der zegt, dat de ren heeft ten ij wijst er op, reg niet over- lestand over- groote plan irgevoerd. n der riolee- wij hebben, 'orden uitge- noeilijkheden dringt er op zal worden kkelijker ge- ïebben maat- et werk naar )hr de Pries- ïigd zijn, dat deelige wijze revoerd. Dhr wanneer de en, de Raad esteld. Dhr rkeer bij de aldaar een men en ge- Spreker zou lering kwam. et openstaan >n rechts ge- hen Drogistea uden verga- waren de Altering met eentebegroo- e voor den 412.67.2.86 ta- 18. Ondanks 25.000 moei tge aan het ing op een moest wor- en de sub- srlijk armbe- iest worden, omstenbelas- orden, tegen ;ij het batig 5.02. De post f 36.881.12 ►or werfcver- is geraamd uitgaaf op van f4240. reeds geno- or te laten ;igd en da i later toch kennisgeving [eelingen bn oor kennis- Lden van B. wijl ten op- erd bepaald een plaats- erd ontslag de van foe- Commissie n. ran centrafó iu werd na an den heer •k openbaar algemeene en heer M. stel tot hof het terrein, voormalige nplant van ige discus- in meende, ■■4 tengevolge van de zomerwarmte, overwint fflen spoedig door het gebruik van een paar Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. dat men de paCht eerst moet doen ein digen, als men workelyk gaat beplanten. De heer Berger daarentegen wilde nog dit jaar met het planten van de stekjes be ginnen. 1 De heer Andriessen meent, dat er geen haast bij is. De voorzitter meende, dat men vooruit moet zien. Ten slotte werd het voorstel toch z.h.st. aangenomen. Dit geschiedde ook met al de vroeger reeds vermelde voorstellen, o.a. met 'die om geen subsidie te geven aan de Ver- eeniging voor Handelsonderwijs te Mid delburg en tot het verleenen van een extra-subsidie van f 1000 aan het gast huis voor het inrichten van een laborato rium en het aanschaffen van instrumen ten. Depolitiemaatrejgelentydens de staking. Aan de'orde kwam o.a. de interpellatie der S. D. A. P. inzake de politiemaatregelen en het optreden der politie in verband met de werkstaking öp de Schelde. De voorzitter was van meenfng, dat sedert de laatste raadsvergadering niets is veranderd ten dezen opzichte. De heer Rorije, S.D.A.P. zeide, dat. naar den raad in de vorige vergadering niet,is geluisterd en daarom wil hij er op terug komen. Ten eerste keurt spr. het af, dat de burgemeester als hoofd der politie in dezen tijd niet te Vlissïngen, doch te Domburg vertoeft. De voorzitter zegt, dat zelf te moeten beoordeelen. De heler Ro- rije zou dat in die functie niet kunnen doen, want nu laat men de uitvoering der politiemaatregelen over aan een paar po tentaten. Zelfs een der wethouders geeft orders. Er isi geen behoorlijke leiding. De voorzitter zegt, dat die er wel is. De heer Rorije deelt naar aanleiding van 'be sprekingen in de vorige vergadering mede, dat hem ook bij ondorzoek bij de textiel arbeidersorganisatie en by 'den burge meester van Enschedé nader is beves tigd, dat aldaar ook geen uitbreiding van politie plaats had tijdens de groote staking en uitsluiting. De voorgekomen onlusten zijn voor 99 pCt. de schuld van ontactisch optreden van de politie en hy heeft zich zelfs afgevraagd, of die menschen wel toerekenbaar zijn. Spr. meent, dat de po litie allerlei kleinigheden onderzoekt en er dan ook te veel inspecteurs zijn. Ook wijst spr. er op, dat de hoofd inspecteur een groote dierenbeschermer is, maar toch op de menschen' liet inslaan'. Spr staat er verwonderd over dat de arbeiders 'dan zoo kalm blijven. Spr. meent, dat de .3 inspecteurs niet voor hun taak berekend zijn, men] mpet hen niet op straat laten gaan', zij zyn een gevaar voor de stad. Dit erkennen ook mare- ohaussees en rijksveldwachters. Nogmaals' komt spr. terug op het .weg Zijn vani den burgemeester in deze dagen. De yoorz!. zegt; dan regel ik de zaken van uit Domburg. Dhr Huson (C-H-) komt er tegen op dat over ambtenaren' der gemeente zoo wordt gesproken en hij vraagt een' onderzoek naar genoemde feiten en beantwoording er van in de volgende vergadering. De voorzitter zegt dat alles er op wijst, dat er 'door dik en dun critiek moet worden uitgeoefend. Spr. brengt juist alle hulde aan de wijze van optreden! van 'de politie. De heer Berger (S-DI-A-R): dat moet u ook de stakers doen. De voorzitter zegt: dat ko'mt wel', maar spr. wil eerst nog zeggen, dat de leiding der politie uitstekend is. Het is hier alleen critiek die in alle opzichten politiek is. Spr. heeft met recht de vorige maal ver trouwen gesteld in de Vlissingsche bur gerij- Spr. heeft op advies 'der deskundi gen, den commissaris van' politie, de com mandanten van Rijksveldwacht en mare chaussee, een minimum aantal politie mannen vastgesteld. Spr. kijkt naar de ber hoefte van Vlissïngen', niet naar die van Enschedé. Spr .wijst de critiek op de iinlspecteurs beslist af. Br wordt zooveel ©forenst en spr. kaii' van uit Domburg oor de telefoon en auto Vlissïngen toch ook bereiken. De heer Rorije zegt, dat deskundigen: ook fouten maken en wijst er op, dat nog geen enkele werkwillige een' klap van een staker heeft gehsd. Do politie mag toch zeker niet het voorbeeld geven om te slaan. De heer v. Oorschot (S.P.) vroeg o.a. Waarom er politie op de publieke tri bune aanwezig was; dit prikkelt z.i. Spr. meent dat het een bewijs is dat ze niet veel te doen heeft. Br is z.i. een ge brek aan leiding en tact, wat spr. door enkele voorbeelden nader tracht te be wijzen. Men is juist geëindigd met het volgen van werkwilligen 'om onlusten te voorkomen. Spr. meent, dat de burgerea der niet boven de parijen staat, maar aan de zijde van de bezittende klasse. Die politie is er «m het bezit te bescher men. De heer de Mej (S-Di-A-P.) zegt, dat de critiek alleen bedoeld is voor de leiders bij de politie, doch niet voor het overige personeel. De leiders provoceeren tot rel letjes maken. Spr. vraagt den heer p. G- Laernoes, wethouder, zich er over uit te laten of het juist is dat hj orders gaf. De voorzitter zegt, dat hj alle ges- noemde opmerkingen reeds onderzocht heeft; het werk in zulke dagen is moeilijk 'ivoor de politie. Het gaat niet tegen de stakers, maar tegen ben, die op relletjes belust zju. Spr .staat wel degeljk boren 3e par- tjen en heeft reeds eenige malen met de «takersleiders ook gesproken. Weth. P. G. Laernoes zegt, dat hj geen orders heeft gegeven alleen heeft hj eens een agent verzocht een werkwillige te hulp te komen. De voorzitter zegt, dat de benige con clusie is, dat er overdreven wordt, om dat er toch wat gezegd moet worden. By de rondvraag zeide dhr De Mej, dat de slagers thans zelf slachten en vroeg ftj te overwegen om daarvoor de noodslachtplaats beschikbaar te stellen. Dhr van Hal kreeg op een desbetreffen de vraag ten antwoord, dat een ontwerp- ambtenarenreglement thans in handen is gesteld van de organisaties om advies uit te brengen. Dhr Poppe drong nog eens aan op een waterleidingkraantje in de tweede duinen. De voorzitter deelde mede, dat daar over met den directeur van de waterlei ding is besproken. Vervolgens ging de vergadering over tot een zitting met gesloten deuren. Na her opening werd alleen medegedeeld, dat het voorstel inzake het b.ijdragen 'door da gemeente in de kosten van vergrooting der bodemdiepte van de 'nieuwe buiten haven van deze agenda is af gevoed Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijverdal Ghr. A. Schweitzer te Workum; te Lage Vuursche N. Wiar- moltz te Wezep; te Klundert ,W|. J. Kei ler te Nieuwkoo.p Aangenomen naar Rhoon O. W|. G. v. d. Veen te Stadskanaal. Bedankt voor Lochem G. Verdoes Klejn te Dordrecht; voor Wanswerd, Ouddorp en Oude Tonge J. van Amstel te Putten. Geref. Kerken. Beroepen te Scharendijke A. v. dl. Weg, cand. te Dordrecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Axel R. Kok te Gouda en, A. Verhage te Middelburg. Beroepbaar. De heer E. Emmen, theol. doctorandus en candidaat tot den Hei ligen Dienst, stelt zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk zijn adres is: Ned. Herv. Pastorie, Renswoude (U.). De classis Leiden heeft praeparatoir ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken den heer E. G. van Teylingen te Hillegom. Door de classis Ommen der Geref. Ker ken is beroepbaar verklaard de beer F. Roes- senkool, candidaat te Kampen, wonende te Dedemsvaart. Buurtgemeenten. Ds P. Bruining,, Herv. predikant te Krommeniedjjk, beeft een schrijven gericht aan de leden der Alg. Sy node van de Herv. Kerk, waarin de wen- schelijkheid bepleit wordt van geleidelijke wij ziging en aanvulling na gebleken nood zakelijkheid van een Reglement op de Buurtgemeenten, waardoor het ideaal, dat deze adressant zich stelt, voor iedere 500 gezin nen een eigen kerkeraad en een edgein pre dikant meer en meer benaderd zou kunnen worden. MIDDELBURG, 13 Juli. Nuttige Hand werken. Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden voor nuttige handwerken de dames: K. Bliek, H. Dekker, M. M. Kwaak, S. M. Risseeuw, allen VlisBingen; T. Galjouw, A. van Diffelen, F. G. Ripmeester, C. M. Rijkaard, M. B. Winkster, ^.allen te Middel burg; J. D. Franke], te St.-MaartensdjjkC. P. Nieuwenhujjze en P. H. ^erhage, beiden te Goes. MIDDELBURG, 13 Juli. Handenar beid. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden voor het examen handenarbeid de heeren A. J. F. de Bolde, G. A. Bol Kaap, beiden te Vlissingen; J. Brouwer, Si P. P. Hengeveld, A. de Nooijer, allen te Goes; A. G. Bruinshoofd te Kapelle; H. Dronkers, te Hansweert; A. Kunst te St.-Philipsland en J. A. Rijnberg te St.-Maartensdijk. Zondag 15 Juli 1928. Goes, v.m. Ds de Vries, n.m. geen dienst, av. Ds Homburg. Wilhelminadorp, v.m. Ds Steinz, mm. Ds de Vries. EEN MIJNRAMP IN ZUID-LIMBURG. Vier dooden, een zwaar gewonde en zeven vermisten. Weinig hoop op redding. Gistermiddag is in de staatsiqjn Hen drik te Brunssum een ernstig ongeluk gebeurd, vermoedelijk veroorzaakt door een gasontploffing bj het schieten. Vier personen werden gedood en eenige ge jond. Naar enkele arbeiders wordt ra gezocht. Overigens is de mijn ontruim: De middagdienst is niet afgedaald. Aan "het „Hdbl." worden hieromtrent nog de volgende bijzonderheden gemeld: Het ongeval in de Staatsmijn Hendrik schjnt van veel grooter omvang te zjn dan uit het eerste bericht, een officieele mededeeling van de directie der Staats- mjn Hendrik, zou bijken. Er kan van een mjnramp in het Zuid-Limburgsche mjndistrict gesproken worden. Volgens de lüet-oificieela inlichtingen, die wj gisteravond konden verkrjgen, is de ramp reeds Vrjdagmiddag tusschen 12 en 2 uur geschied. In de mjn werd mjngas waargenomen, bljkbaar Bpoedig gevolgd door een mjngasontploffing. Inmiddels werd de geheele mijn afge zet. Dit geschiedde door de gemeente politie van Brunssum, binnen welke ge meente de Staatsmjn Hendrik gelegen is, de militaire politie en de marechaussees. De ontploffing moet zjn geschied kor ten tijd voordat de ochtendploeg de nijn verliet. Er snelden reeds een aantal mjn- werkers naar boven. Hoe de ramp zich heeft toegedragen is tot nu toe niet bekend geworden. De middagploeg, die tegen twee uur moest afdalen, ging niet meer naar beneden. Nader meldt men uit Brunssum: Het aantal dooden bj deze droevo ramp bedraagt thans vier. Van deze slachtoffers zijn er enkele gehuwd. Er is- een zwaar gewonde, die opgeno men *is in het St. Jozefsgesticht. Hj is stervende. Er worden thans nog zeven personen gemist. Onmiddelljk nadat omstreeks twee uur het ongeluk had plaats gevonden op waar schijnlijk 400 m- diepte, daalde de Ted dingsbrigade in de mijn af. Aanstonds was het reddingswerk in yyollen gang. De medische dienst van alle' mjnen was in actie. Drie doktoren, t.w. drs Mey, Vos- selaar en Terpals van de mijn Emma, waren op het terrein van do ramp aan wezig. Mr Kneepkens, off. van justitie te Maastricht, was spoedig ter plaatse. Reeds onmiddelljk nadat de ramp had plaats gevonden, stroomden tientallen menschen naar de plaats des onheils. Hun aantal groeide met de minuut en gister avond om tien uur stonden nog velen by den ingang van de mijn. Droevige toonee len speelden zich hier af. Het was vreese Ijk om de familieleden van de vermiste mijnarbeiders te zien. Volgens de officiëele mededeeling van de directie der Staatsmjn waren tot Vrij dagavond elï uur vier lijken uit do mjn Hendrik geborgen. Er bevinden zich in de mjn nog vijf tot acht mijnwerkers, yoor wiens leven men zich ernstig be zorgd maakt. Het totale aantal slachtof fers zal waarschijnljk ongeveer tien be dragen. Volgens de officiëele mededeeling zijn er zes gewonden, behalve de bewusteloo- zen, die bijgebracht werden. Drie gewon den moesten in het ziekenhuis worden opgenomen, terwjl de andere drie naar huis konden worden vervoerd. De namen van do vier slachtoffers, die tot nu toe geborgen zjn, luiden als volgt: Jongen, uit Brunssem, meesterhouwer, Ne derlander; W. Rademakers, uit Brunssum houwer, Nederl.; W. Schmitz, Heerier- heide, houwer, Nederl.; A. Latawïo, uit Brunssum, Pool. Alle vier waren gehuwd. Hoewel er weinig hoop bestaat tot redding fan de overigen, worden de reddingspo gingen voortgezet. De avondploeg is niet in de mjn afgedaald'. De mare van de ramp verspreidde zich telgen half drie door Brunssum. Het duur de dan ook niet lang of vele honderden verdrongen zich voor den ingang van de mjn. Vooral bevonden zich onder hen veie vrouwen, die kwamen informceren naar hun echtgenooten. Ontroerende too- neelen zich af, wanneer bekend werd, dat de gevraagd© tot de vermisten be hoorde. Ongelukken. Woensdag heeft de burgemeester van Poeldijk de hulp der Haag- sche politie ingeroepen in verband met de vermissing van een tweejarig kindje. Een agent van politie is toen met den 'hond Walda naar Poeldijk gegaan; nadat den hond lucht gegeven was, wees deze tenslotte een plaats aan in een sloot in een weiland. Men is daar toen gaan dreggen en heeft na eenigen tijd het lijk van het kindje opgehaald. Te Lochem is het H/a-jarig kind van den kleermaker J. in een onbewaakt oogenblik in een waterputje gevallen en verdronken. Donderdagavond is de 13-jarige N. ten Bokkel van Wieringen, bij bet zwemmen in bij zee gegraven putten verdronken. Don derdagavond is de 1-jarige A. Wijtman onder Wijchen bij Nijmegen, in het z.g.n. Meer .bij het bosch verdronken. Onder Leens (Gron.) is gisteren de arbeider J. in een betonnen bak gevallen. Spoedig daarna is hj over leden. Een 60-jarige vrouw, die aan 'één zijde lam was, is in een groentewinkel in de Nieuwekerkstraat te Amsterdam, vermoe delijk over een tuinboonschil uitgegleden en doodgevallen. Bij het baden in de Mark te Princenhage is gisteren de 17-jarige Van Gilst verdronken. Inbraak. In den nacht van Donder dag op Vrijdag is ingebroken in het station der Geldersche Tramweg Mij. te Weren. Een bedrag van circa f60 is verdwenen. De brand kast is onaangeroerd en eenig Duitsch geld liet men eveneens liggen. Werkstaking. Bj de firma M. van Dam en Zoon, textielfabrikanten te Enschedé is gistermorgen een werkstaking uitgebroken. Nadat gisteren een conferen tie was geweest met den rijksbemiddelaar, waarbij" geen resultaten waren bereikt, is, naar gemeld wordt, in een gis teravond gehouden vergadering met net personeel, door de organisaties geadvi seerd, hedenmorgen niet aan den arbeid te gaan. Hieraan heeft het geheele perso neel, omvattende ongeveer 150 man, vol daan. Het gaat om zes dagen vacantie met behoud van loon. De firma van Dam stelt zich op het standpunt, dat zoolang de overige firma's hier ter stede heeremaal geen vacantie geven, zij met haar arbeids voorwaarden daarbij zeer gunstig afsteekt zoodat zij in deze niet verder kan gaan. Alleen indien ook de andere firma's be reid zouden zjn dezelfde voorwaarden toe te pa»gen, was ij genegen, zich daarbj aan te «luiten. Ongeveer twaalf oud-ge- dienden zjn aan den arbeid gebleven, doch daarmede kan het bedryf niet gaande worden gehouden. De firma is niet aan gesloten bj een der bestaande fabrikan- tenvereeniginjgen. De. staking heeft een rustig verloop. Een familie van mill ion a ïrs Sir George Wills, oud-president-commis- saris van de Imperial Tobacco Company is gisteravond, 74 jaar oud, overleden. Hj behoorde tot een familie van million- nairs, waarvan er sbdert zjn vader 19 jaar geleden overleed, een vermogen van meer dan vjf millioen pond nalatend, negen leden zjn gestorven, die ieder meer dan een millioen hebben nagelaten. By elkaar hadden zij een vermogen van on- eveer 26 millioen pond sterling, waarvan e schatkist aan rechten naar raming 10 millioen pond heeft ontvangen. Sir George steunde liefdadige, onder wijs- en wëtenschappeljke instellingen, aan welke hj in totaal 500.000 pond schonk, waarvan 300.000 aan de universi teit van Bristol. Ouders, waakt voor uw kin- derenl Te Wnteloord is een 21-jarige dienst bode sinds een week werkzaam in de Geref. pastorie, Maandagmorgen van hare ouders, die anderhalf uur van het dorp wonen, weg- geloopen en niet in de pastorie teruggekeerd. Men meende, dat haar een ongeluk was over komen, want men informeerde nog laat op den dag bij de ouders, die echter niet an ders wisten dan dat zij in haar dienst was. Bij de politie aangegeven, bleek, dat zij een pas met Pinksteren had aangevraagd. Ook is ze wel eens gezien met een vreemden man! Zij is een eenvoudig landmeisje en waarschijnlijk misleid en ontvoerd. De politie cdoet onderzoek. Een Belgisch crematorium in Noord-Brabant? De lijkverbranding is in België nog steeds niet toegelaten. De voor standers hebben daarom sinds de Kamer ver leden jaar een desbetreffend voorstel ver worpen heeft, alle pogingen in het werk ge steld, om de lijkverbranding van Belgische onderdanen niettemin mogelijk te maken. Tot dit doel zjn onderhandelingen aangeknoopt met het gemeentebestuur van de Nederland- sche gemeente Putte in Noord-Brabant vlak bij de Belgische grens. In verband met bovenstaande is aan het gemeente-bestuur van Putte om inlichtingen verzocht. Bevestigd werd, dat er sprake is van het stichten van een Belgisch cremato rium op Nederlandsch gebied, met gemakke lijke verbindingen met Antwerpen en Brussel. Ten gemeentehuize te Putte hebben eenige Belgische heeren reeds inlichtingen ingewonnen omtrent de formaliteiten, welke moeten wor den vervuld. De mijnramp In Limburg. Volgens hedenmorgen ontvangen berich ten heeft de reddingsbrigade 'heel den nacht doorgewerkt. Nog vier Ijken kon den worden geborgen. Er worden nu nog vier slachtoffers ver mist. Men vreest het ergste. GOES- Groote veiling vani 13 Juli. Roo- de bessen f 19.50 p. 100 k.g. Kleine veiling: Zwarte bessenJ f42.20 roode bessen f 13f20, witte bessen1 f 14 f 16, kruisbessen f 6—f 16, aardbeien export f45f53.90, aardbeien 14—37, frambozen f32f37, tomaten f18f34, idem uitschot f5f6, Madeleinen f24, Kersen: suikerkrieken 3651, zoete mo rellen 32—38, suikerkersera 3D—32, witte vleoschkersen 3237, uitschot kersen 6 8, groene boontjes 64, doperwtjes 9 11, peulen 18, postelein 67, aardapt- pelen groote 25, id. poters 12 gld. p. 10O k.g. Meloenen 50, bloemkool 1 15, savoijekool 49, komkommers 610, kropsla 0.301.60 gld. p. 100 stuks, wor telen 78, fhabarber O.801 gld. p. 100 bos. VLISSINGEN, 13 Juli 1928. Blauwe aard- appelen 56, Aardappelen 4,5—5,5, Poters 2, Wagenaars 4573, Snjboonen 4270, Dop pers 511, Peulen 79, Tuinboonen 67, Aardbeien 3044, Frambozen 2534, Roode bessen 1426, Witte bessen 1426, Zwarte bessen 3437, Kruisbessen 1035, Toma ten I 3038, idem II 2025, Morellen 54 57, Madaleine 27 qt., alles per K G. Roode kool 1215,5, Savoye kool 5,5, Bloemkool 1023, Komkommers 611,5, Spitskool 2,5 3,5, Meloenen 75 ct.., alles per stuk. Sjalot 2,53, Selderie 3—8,5, Uien 3,55, Peeën 811, Rabarber 23,5, Kroten 2,55, An jers 49,5, Galordia 1114, Gladiool 23 34 ct. alles per bos. Andijvie 7685, Pie terselie 1627, Zuring 8—12, Sla 456 ct, alles per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE, 13 Juli 1928. Groo te veiling. Zwarte bessen f42.5042.90, Zoe te Roode f 16f 18.70, Zure Roode f 14 f 18, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Hollanders 4956, Klerken 5561, Eierkrieken 3542, .Ronde Krieken Roode Blance 33, Bruine Blance 40, Vleesch- kersen 35, Morellen 2836, Zuurtjes 35, Mei kersen 60, Witte bessen 1416, Loga bes sen 1520, Frambozen 3035, Aardbeien 1841, Tomaten 2032, Aardappelen 36, Poters 23 gulden, alles per 100 K.G. Kropj sla 40 ct. per 100 stuks. Peetjes f2f3 per 100 bos. Komkommers f7f8 per 100 stuks. KRABBENDIJKE, 13 Juli. Zwarte bessen 142.60 per 100 K.G. ROTTERDAM. Ter Rottuduniohe Veiling Warmoexieriitraat 37—89, werd 1809 «tuks pluimvee aangevoerd. Prijzen: Oude kippen per stuk f0.75f 1.46, per K.G. levend f0.55, Oude Hanen per stuk f0.40, p. K.G. levend f0.21, Jonge Hanen per stuk 4—94 ct., per K.G. levend 43 ct. Oude eenden per stuk 10—29 ct., per K.G. levend 17 ot. Programma van Zondag 15 Juli. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 8.30 9.30 K.R.O. Morgenwijding. Jos Mineur. 9.50 N. C. R. V. Dienst in de groots Kerk der Ned. Herv. Gem. te Haarlem. - Voorgan ger ds J. C. van Paassen. 1. Orgel. 2. Zingen Ps. 138:1. 3. Votum. 4. Zegen. 5. Geloofsbelijdenis. 6. Lezen: Jes. 55. 7. Gebed, 8. Zingen Ps. 863 en .6. 9. Preek. 10. Gez, 2472. 11. Dankzegging. 12. Zingen Gez. 127 6. 13. Zegen. 14. Orgelspel. 12.15 K. R. O, Spr. P. Kasteel. '12.30—1.30 K. R. tl. Lunchmuziek. 23 K. R. O. Concert. 34.30 K. R. O. Gramofoonconcert. 4.30 5 K. R. O. Ziekenhalfuurtje door Rector P. de Wolf. 5 N. C- R. V. Dienst in de Geref. Kerk te Vlaardingen. Voorganger: ds H. J. Heida. 1. Votum en zegenbede. 2. Zingen: Ps. 33:7. 3. Belijdenis des geloofs en lezing H. SchriftMath. 22114. 4, Gebed. 5. Zingen Ps. 102:11, 12 en 16. 6. Ie ged. preek. 7. ZingenPs. öi6. 8. 2e ged. preek. 9. Dankgebed. 10. Zingen Ps. 93:411. 11. Zegenbede. 12. Orgel. 7.45 8.15 K. R. 0. Spr. Pater Marius Lamers. 8.15 K. R. O. 10 Persber. 10.45 Epiloog door het Klein-Koor o. 1. v. Jos. H. Pickkers. HILVERSUM, 1060 M. 10.30 V.P.R.O.-uit- zending u. h. Geb. v. d. N. P. R. Haarlem. Voorg.Ds G. Westmijse. 12.30 Lunch muziek door het Trio Verhey. 3 Aan sluiting van het Kurhaus te Scheveningen. 67.45 Concert door het Omroep orkest. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Sche veningen. DAVENTRY, 1600 M. 3.50 Concert. 5.20 Kinder-kerkdienst. 5.55 Voorlezing uit het Oude Testament. 6.05' Bach's-cantate. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsop- roep. 9.25 Concert. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.20 Religieuse causerie en -muziek. l]05.210 Orkestconcert. 8.5011.20 Concert Orkest. LANGENBERG, 469 M. 9.20—10.20 Mor genwijding. 1.25—2.50 Orkestconcert. 9.5010.50 Ernstige en vroolijko muziek. KONIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (Zee- sen) 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgen wijding. 11.50 Orkestconcert. 2.20 Vo caal concert. Kinderzang. HAMBURG, 395 M. 6.50-8.20 Vroegconcert 9.35 Morgenwijding. 1.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert Stoomvaart M|j. Nederland. ENGGANO, thuisr., 12 te Belawan. JAN PIETERSZ. GOEN, thuisr., pass. 15 Perim. „i KONINGIN DER NEDERLANDEN thuisr., wordt Zondagmorgen 6 u. te IJmuiden en te 10 uur te Amst. verw. PRINS DER NEDERLANDEN 11 van Batavia naar Amsterdam. ROTTI, uitr., pass. 13 Gibraltar. MANOERAN, 13 v. Nordenham te Amst. RONDO, thuisr., 12 v. Marseille. Rofterdamsche Lloyd. INSULINDE, thuisr., pass. 13 Kaap del Armi. PALEMBANG 12 v. Hamburg te Bremen. MODJOKERTO, uitr., 13 te Batavia. KEDOE, uitr., p. 13 Gibraltar. Stand van hedenmorgen 10 uur: Gistermiddag 2 uur 76G. Ucht ep voor fietsers; Zondag 944. Maandag 942 Wenken voor Volksgezondheid, Huisvrouwen! Bedenkt, dat vleesch in warme dagen, vooral bij ondoelmatige bewaring, spoedig in bederf kan overgaan; dat zulks onder meer geldt zoowel voor gekookte als voor versche levers, ook al zijn deze bij' de keuring tegelijk met het geslachte dier goedgekeurd; dat het eten van bedorven vleesch en van bedorven levers zeer ernstige onge steldheden, soms met doodeljken afloop, tengevolge kan hebben.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3