bank 88.152.-- DE ZEEUW Ie. see 99 V. -ing. Tweede blad. vanh00ger orde. isen met >r slijtage iroefs.v.p. TEL. 18! 100.- raak, FEUILLETON R MINNE- RNICK ZOON verkoopen De Meikkop", Westzeedijk, ab deelen. 100 l1/, :scbaafd. Gordings, als are grenen, b.v. ggers en Schroo- de Ramen. Nog K.G. bruikbaar e, ongeveer 100 laten, lOkoopen iverse marmeren rachtige gelegen- verbouwen en ''I VAR VRIJDAG 13 JULI 1928. No. 241. DE LANDBOUWDAGEN TE ZIERIKZEE. Het was gisteren dan toch wel een bij zonder uitgezochte dag voor eefl land bouwtentoonstelling, geen wolkje aan de lucht en dit niet in iiguurljjken, doch in letterlijken zin. Te warm? Ja zeker, het was in de oude stad aan de Oosterschelde warm en ook op het vlakke terrein zonder bescherming van ook maar één boom zjjn heel wat zweet druppels gelaten door mensch en dier. Maar het is toch zeker duizendmaal be ter dan verleden jaar, toen te Middelburg spoedig bet terrein door den aanhouden den regen een moeras gelijk was en veel kleeren, vooral zomerkleedjes van de Zeeuwsche schoonen tot onherkenbaar tote waren bedorven. Dat 'n enkele bezoekster door de warm te werd bevangen is jammer, maar mag niet een reden zijn van Nurks.om te mop peren. Zooals reeds gemeld, heeft Minister Kan op sympathieke wijze de tentoonstel ling geopend, maar nog niet werd medege deeld, dat de hooge bezoeker ongeveer twee uur de tentoonstelling/ rond liep en met groote belangstelling het tentoonge stelde in oogenschouw nam. Daarvoor was zeker alle reden, want betgeen aan dieren werd voorgebracht, was van een hoogstaande kwaliteit en deed Schouwen alle eer aan. Dit was niet alleen het geval met de paarden en het rundvee, maar ook met de in aantal klei nere inzendingen van geiten, schapen, varkens, pluimvee en 'konijnen. Zooals op een goede landbouwtentoon stelling in den tegenwoordigen tijd niet anders te verwachten is, bevatte de ex positie heel wat meex, dan dieren. Wij noemen daar de afdeeling Akkerbouw, en Gewassenkeuring, waarin heele mooie col lecties waren ingezonden, ook ter opluis tering, die evenveel bewijzen waren van de groote kennis die de Schouwsche land bouwers zich eigen hebben gemaakt. Dat in de zich in de richting van in tensieve cultuur ontwikkelende streek ook de afdeeling tuinbouw niet ontbreken zou, stond voor ons vast, maar wij stonden wel verbaasd, dat noch van groenten, noch van fruit persoonlijke inzendingen aanwezig waren. Dit weid echter vergoed door de schit terende inzendingen van een drietal ver- eenigingen, namelijk 'do Telersvereeniging uit Renesse, de Tuinbouwvereeniging uit Schouwen "en Duiveland en de Vereen, van Oud-leerlingen van den Tuinbbuwwm- tercursus te Zierikzee, die alle een verza meling hadden ingezonden, die het oog weldadig aandeed, en den maag deed jeuken. Een beter figuur maakte de afdeeling Bloementeelt, want de mooiste kinderen flora's waren hier bijeengekomen, en brachten nog meer dan de groenten kleur en fleur aan deze omgeving. Hiermede in nauw verband stond de afdeeling bloembollenteelt, De vo'jjverige afdeeling westelijk Schouwen der Alge- meene Vereeniging voor BlcunboHencul- tuur te Haamstede, heeft van dezen zich in de duinstreek van het schoone eiland steeds meer ontwikkelende teelt een schit terende reclame gemaakt met haar inzen ding boljen van verschillende variëteiten tulpen, narcissen en irisgen en knollen van crocus, soorten met een plaat van de bloem, die er zich uit ontwikkelt. Wjj ontmoetten oude kennissen in de afdeding Landbouwwetenschap en Ver- eenigingswezen, die echter ook in deze oen- oeving niet mochten ontbreken. Wfj doelen dan op de RD.W.S. te Goes, den Planten- ziektenkundigen dienst te Wageningen, het proefstation van Zaadcontrole aldaar, en het Runderhorzelbestrjjdinga-controle-sfca- tion te Utrecht De Z.L.M., het verzekeringswezen, de coöperatieve suikerfabrieken, zoowei af zonderlijk die- te Dinteloord en: Bergen op Zoom als de Bond van deze fabrie ken gevestigd in laatstgenoemde plaat3 20) Naar het Engelseh. „Wat moeten we doen, John?" „Wat doen? o, dat is gemakkelijk genoeg. Ge kunt niet Ioopen en zult niet loopen, we moeten een wagentje huren en naar huis rijden. Ik heb geld mijn heele maandhuur, zie maar." Hp voelde in z'n zakken, in de een en in de ander, zijn gezicht werd wit. „Wat, waar is m'n geld gebleven?" Waar bet gebleven was zeker wel gestolen in het gedrang van de menigte, en Ik had ook niets bij me; ik had geen geld noodig en had zelden iets op zak. „Zqu er niet iemand zijn, die ons ver trouwt", bracht ik in. „Wacht even, ik zal het eens probeeren", zei hij. Maar een poos later kwam bij terug. ,,'t Helpt niet, Phineas, ik zie eT niet zoo vertrouwbaar uit als ik dacht; wat zullen we doen?" Juist, wat. "Hier stonden wfj heiden, zonder vrienden en geen stuiver op zak, en tien mijlen van huis. Hoe daar te ko men en nog wel om twaalf uur was een zeer gewichtige kwestie. waren aanwezig. Wat betreft de laatste hopen wfj later nog iets meer mede te deelen. Een bijzonder aantrekkelijke afdeeling is en bl|jft vooral voor de dames de inzending op Landhuishoudkundig gebied en dit is zeker bet geval als men een school heeft op dit gebied als die te Zierikzee, waar met groote kennis en activiteit alles gedaan wordt om de vrou wen en vooral de toekomstige vrouwen de beginselen van hygiëne em voeding, en daarnaast alles wat kan leiden tot een huishouding, waarin ook de man'en kin- deien gaarne zijn, bij te brengen. In een afzonderlijke ruime tent zwaai de de vrouw den schepter, en had daar een keur van kleedingstukkem, proeven van kook- en inmaakkunst en voorschrif ten op 't gebied der hygiëne en de opvoe ding der zuigelingen' bijeengebracht, die niet zullen nalaten voor dit alle3 goede propaganda te maken. De afdeeling landbouwindustrie en werktuigen omvatte behalve de gewone inzendingen van een groot aantal der modernste landbouwwerktuigen, ook vele atólere stands, te veel om alle op te noemen-. V/ij beperken ons tot enkele daarvan en noemen dan het eerst de vele modellen boerenwagens en wat daar mede verband houdt. Voor de- inwoners der plaatsen tot de „Noordgroep" der electrificatie behooren- de, was het zeker van groote beteekenis dat ook op dit gebied een uitgebreide jsorteering in alles wat op het gebied der toepassing #an stroom als lichtbron en verder in huishouding en bedrijf ge schikt er aanwezig was om van het vele nuttige op dit gebied kennis te nemen, of de kennis ervan te vergrooten. Naast de P-ZE-M- zelf waren het de firma's A. Anker, D. Padmos en G. D'. Kosters te Zierikzee, die dit alles demon streerden. Laatstgenoemde deed dit in een keurig ingerichte kamer, waar vooral het werken met den stofzuiger welverdien de belangstelling trok. Een tweede nieuw belang voor Schou wen en Duiveland is de in wording zijnde waterleiding en ook op dat gebied waren naast de N.V. Waterleiding Mij. zelve verschillende firma's geëtaleerd, o.a. de bekende firma Perk en Co. uit Amster dam, die door een met groote kosten aangelegde noodwaterleiding het werken van vaste waschtafels en baden enz. prac- tisch demonstreerde. Wij willen nog noemen de duidelijke inzending van den Raad van Arbeid te Goes, die van den bekenden persoon L. van Sparrentak uit Middelburg met kan- toormachines, de inzendingen van zaai zaden en voederartikelen w.o. Van den heer S. Boogerd te Middelburg; de vee voederfabriek Zeeland te Goes en de fir ma D. J. v. d. Have te Kapelle. Een belangrijke afdeeling van den land bouw is tegenwoordig ook de Vlasteelt en de daarmede in verband staande vlasin dustrie. Ookop dit gebied waxen 'n paar be langrijke inzendingen aanwezig. De eene was een collectieve inzending waarin in beeld werd gebracht de vlasverbouw in de verschillende stadia en de vlasbewer king in vroeger tijden en thans met de modernste machines op dit gebied. De tweede inzending was van de Coöpera tieve Vlasfabriek „Dinteloord" te Steen bergen. De tentoonstelling, die Donder dag behalve door honderden leden der Z..L.M. uit alle deelen van Zeeland, door ruim 3300 personen werd bezocht is zoo als men weet ook heden weer geopend. De bekroningen. Het groot aantal toegekende prijzen heeft ons doen besluiten alleen de lste prijzen in iedere klasse te vermelden. Paarden. Hengsten van 4 jaar en ouder: Cesar van 't Paviljoen van H.V. Ons Be lang' Zierikzee; eenjarige Paulu3 van P. Gast, Elleme8t; Hengstveulens Kuno van B. A. Steendtjk, Nieuwerkerk. Kampioen Hengst Cesar van 't Paviljoen; reserve Suivant van Groenhol van S. J. Gast, Duivendijke. Merries van 4 jaar, kleine maat: Hilda van S. J. Gast; idem groote maat Greta de Bantum van J. J. Geluk te Schudde- beursidem kleine maat mei veulen Edine van S. J. Gast; idem groots maat met veulen Ziga van Rozegaard van W. J. ten Hoof te Noordgouwe. Driejarige merries groote maat: Hertha „We moeten het beste voetje voor zet ten en opstappen. Elk oogenblik fs kost baar. Je vadeï zal denken, dat ons een ongeluk is overkomen." „Komaan, Phineas, ik zal je wel voort helpen." Z'n vroolijke stem gaf mij moed; ik nam z'n arm en wij marcheerden dapper door de stad en een paar mijlen ver m de richting van Norton Bury. Er was een koele bries en bij nacht kan men alt|jd verder loopen dan over dag; ik voelde geen moeheid. Maar spoedig werd ik toch moe en mijn passen werden lang zamer en langzamer. John sloeg z'n Mer ken arm om mijn middel en zoo gingen we oen tijdlang voort. „Houd stil, Phineas daar ginds is een 'hooiberg, ik zal je in mijn jas wik kelen dan kunt ge daar uitrusten;'een paar uren komen er nu niet meer op aan we zullen bij het krieken van dpa dag wel thuis zijn." Ik gaf, zwak, toe. MaaT t scheen mij, toe, dat we nooit thuis zonden komen, tenminste ik niet. Nog een kort eind gin gen we daarop verder ik sleepte me zelf, of lb 'er ik werd gesleept, tot ik mijn bewustzijn verloor. Toen ik weer bijkwam, lag ik aan een beekje, aan den weg, met mjjn hoofd op John's knieën. Hij maakte mijn voorhoofd nat: ik kon hem niet zien, van Groenhil van S. J. Gast; idem kleine maat: Mirza de Moustic van C. van Oeveren te Capelle. Tweejarige groote maat: Sara van J. J. Geluk, idem kleine maat Bonna van J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk. Eenjarige merries: Mirza van Ruim zicht van C. Steendijk Cz., Nieuwerkerk. Merrieveulens: Gusta van Ruimzicht van denzelfden. Kampioen-merrie: Hilda, reserve Edine, beide van S. J. Gast. Vierspannen van een eigenaar en min stens vier door een fokker zelf gefokte paarden beide S. J. Gast. In de afdeeling Hoefbeslag behaalden Gebr. Schieman, Axel, 2, J. Kloet, Drei- schor, A. Janse, Sirjansland en Z.-Vl. Hoefijzerfabriek, Stoppeldijk, ieder I eer ste prijs. Rundvee, oudere stieren ingeschreven in het N. R. S.: Jacob, van de S. V. te Oosterland; Stieren boven 1 jaar, doch geen hreede tanden: Albert van Gebr. v. Damme, Noordwelle; Eerstgenoemde-werd kampioen. Melkvee: Koeien 1 en 2 maanden ge kalfd, nog geen 6 maanden geleden: Ir ma, J. L. Hoogenboom, Renesse, idem lan ger dan 6 maanden: Sophie, P. C. Baren- dregt, Dreischor; Oudere koeien, nog geen 6 maanden gekalfd: Emma van "A. de Ruijter te Renesse, idem langer dan '6 maanden: "Mooi, Gebr. Ganzeman, Zon- nemaire. Stamboekkoeien: 1 en 2 maanden ge kalfd, nog geen 6 m. gekalfd, Martinaj D. Kik, Oosterland, idem langer dan 6 m. Annie, A. C. van Oeveren, Nieuwerkerk. Stamboekkoeien meer dan 2 maal ge kalfd en nog geen maanden gekalfd Emma, J. Hanse Az., EUemeet, idem lan ger dan 6 m. Roos van Mar. Vis, Noord- gouwe, die tevens kampioene werd. Kalfvaarzen, zichtbaar drach' r;Iloortje van J. W. van Gorsel, Schuddebeiïrs, id. niet zichtbaar drachtig Bontje, M. Vis. Vaarzen ouder dan 12 maanden en geen breede tanden Coba van M. Koopman, Nieuwericerk. Vrouwelijk jongvee, beneden 1 jaar, Rika, W. J. v. d. Berge, Haamstede. Minstens drie stuks fokvee van één eigenaar: J. M. van Gorsel, Noordgouwe, met U stuks, familiegroep C. Padmos, Eikerzee, Groep Stierenvereen. Putten's Ceres, van S. V. te Noordgouwe. Vet vee of weidevee. Ossen en vaarzen boven 1 jaar, geen breede tanden, 18 tot 21 maanden: A. S. v. Hoeve, St- Jaris- land; Ossen en vaarzen met 4 en meer breede tanden: M. J. Klompe, Bruinisse; Koeien, vaarzen en ossen, onverschillig welken leeftijd: J. C. Hanze, EHlenieet. Wij laten het bij de beide hoofdgroepen der tentoonstelling,, de andere zjjn van kleineren omvang, en het zou ons te ver voeren ook deze te vermelden. Nog even op de tentoonstelling terug komencle, z|j nog hulde gebracht aan den heer J. J. Geluk, den voorzitter van de terrein-commissie en den heer Ir J. Sie- benga, secretaris der Z. L. M. en al "hun medewerkers, voor de schitterende orga nisatie van dit alles. Een algemeene klacht was het dat de exploitant en het personeel van de con sumptietent niet tegen den stroom van dorstigen en hongerigen opgewassen ble ken te z|jn. Het was er da» ook bar druk. •e* In de stad Zierikzee zelve wapperde alom de driekleur, was de geheele be volking in feestdos, liet het carillon van het stadhuis zich een paar maal hooren, zorgden Woensdag overal de turners en de Mondharmonica-vereeniging en Don derdag „Kunst en Eer" voor muziek, en werden voorstellingen gegeven. In één woord het was een feest en de dagen der Z.L.M.-feesten van 1928 zullen bij de bevolking onuitwisbaar voortleven. „De Bevelenden". Deze, vorige maand opgerichte Oud heidkundige Vereen., mag zich zeer in de sympathie der Bevelanden verheugen. Aanvankelijk met 6 leden begonnen, is het aantal toegetreden personen reeds tot 56 gestegen. Zaterdag 21 Juli hoopt de vereen', een 'maar ik hoorde hem zuchten. „David, het is niets; ik ben terstond weer beter." „O, Phineas, Phineas, ik dacht, dat de tranen hem in de oogen stonden. Ik probeerde op te staan. Er werd een lichtstreep in het Oosten zichtbaar. „Wordt het al dag?" en hoe ver zijn we nog van Norton Bury?" „Niet ver meer;, loop maar niet meer, ik zal je wel dragen." „Onmogelijk!" „Onzin, ik heb het al een halve mgl ver gedaan, kom op mijn rug; David wil Jonathan's dood niet op z'n geweten heb ben." Wat kracht hem staande hield weet ik niet, maar hij droeg me werkelijk mèt vaak Tusten en ophouden, terwijl ik zeil ook nog een eind liep den geheelen weg langs naar Norton Bivy. Het werd lichter en licliter. Toen we mijns vaders deur bereikt hadden, bleek en ellendig scheen de zomermorgenzon. „Gode zij dank", zei John, toen h|j me op de stoep neerzette. „Je bent behouden thuis". „En gij; je komt toch ook binnen je wilt me toch niet alleen laten.' Hij dacht 'n oogenblik na en zei toen: „Neen." Niemand scheen in huis op ons te excursie t6 organiseeren naar Nisse, waar onder leiding en explicatie van den vice- voorzitter der „Bevelanden" burgemees ter A- v. d. Poest Clement, de prachtige historische kerk zal worden bezichtigd. Half Augustus hoopt de vereen, weder om oen excursie te ondernomen, naar het verdronken land van Reimerswaal, meer in het bizonder de dorpen Nieuw- lande en Tolseinde. Als leider van deze excursie zal op treden dhr J. M. de Nooijer, Hoofd der school te Oostdijk, die speciale studie maakt van en goed thuis is op de ver dronken gebieden en reeds meermalen een bekwaam en betrouwbaar gids bleek te zijn. Voor den aanvang van den tocht, hoopt dhr de Nooijer in de school te Oost- dijk, waar het verzamelpunt der deelne mers is, een korte uiteenzetting der ge schiedenis te geven, aan de hand van een oude en een door hem zelf geteekende kaart, opdat de deelnemers met vrucht de overblijfselen van dit eertijds zoo bloei ende, thans verzonken dorp', dat ge durende de eb circa 4 uren droog ligt, kan worden beschouwd. Voor haar bibliotheek ontving de „Beve landen" reeds verschillende mooie Zeeuw sche werken. Een oud-Goesenaar schonk een mooie collectie munten. Voor de aan te leggen Revelandsche Beeldengalerij van personen die in1 bet Revelandsche verle den een rol van' beteekenis hebben ver vuld, werden reeds talrijke toezeggingen ontvangen. Een der Bevelandsche Ambachtsvrou wen, zelf lid der Bevelanden, schonk uit sympathie nog een extra gift van f 100. Talrijke particulieren deden toezeggingen voor de Vereeniging. Door de „Bevelanden" werd ook nog besloten aan circa 30 h. 40 inwoners van Goes te verzoeken, de oude namen, die in vorige eeuwen hunne panden droegen, opgespoord uit het archief der stad, weder op hunne huizen te doen schilderen. Thans ziet de vereen. „De Bevelanden" verlangend uit naar een permanente zetel, waar zij alles onder kan brengen (beschei den, studeergelegenheid, bibliotheek, kaar ten en voorwerpen enz.) en vanwaaruit dari, als centraal oudheidkundig punt, de actie over Noord en Zuid-Beveland kan worden gevoerd. Allen die iets voor het groote histori sche verleden onzer Bevelanden gevoelen, worden vriendelijk uitgenoodigd zich aan te melden bij den secretaris der „Beve landen", dhr A. M. Wessels, Kloetingsche Weg, en mede te werken om het groote doel te bereiken. Herv. Stichtingen voor ze nuw- en zielszieken. Onder leiding van den heer Van der Wart, lid van het Hoofdbestuur, had Dinsdag 10 Juli, des namiddags om 2 uur, in de Prins van Oranje te Goes, een vergadering plaats, tot oprichting van een provinciaal comité, hetwelk actie zal voeren, om te komen tot het stichten van één of meer Hervorm de Krankzinnigengestichten in Nederland. De voorzitter opende de vergadering, heette de aanwezigen, die uit alle deelen der provincie uitgezonderd Tbolen waren gekomen, hartelijk welkom en zette het doel dezer samenkomst uiteen. Daarna hield Dn* v. d. Spek, psychiater, een rede, allereerst inhoudende eenige mededeelingen over de vroegere verple ging der Krankzinnigen, en de eischen die, volgens de nieuwste wetenschappe lijke inzichten, thatis gesteld moeten wor den. Daarna komende tot den toestand in Nederland, deelde hij mede, dat er „neu- trale", „Roomsche", „Israëlitische" en „Gereformeerde" inrichtingen waren. En daar het gewenscht is, dat deze krankera verpleegd worden in hun' eigen gods dienstige sfeer, achtte spreker het drin gend noodzakelijk, dat ook van.' Hervormde zijde een gesticht wordt opgericht. Te meer, daar er thans plm .8000 van deze lijders, die lid zijn van de Hervormde Kerk, in de genoemde inrichtingen ver pleegd worden. Uit de hierop gevolgde bespreking bleek ten duidelijkste, dat het plan de sympathie van allen had. Staande de vergadering werd ©en' 'Com missie, als boven bedoeld, gevormd. Z|j bestaat uit de heeren: Ds Steinz te Goes, voorzitter; Dé v. Griethuizen te Noord gouwe, secretaris; de heer Louwerse, te wachten. Alle ramen waren dicht. Het duurde zelfs eenigen tjjd, voor John's luid kloppen werd beantwoord. Ik was te zeer uitgeput om veel te gevoelen, maar ik weet, die vijf minuten schenen mjj verschrikkelijk. John sprak mij moed in. Na die vijf minuten opende mijn va der deur; hi was gewoon gekleed en zag ex gewoon uit. Of hg was opgebleven om te wachten en of hij eenigen angst uitgestaan had, ben ik nooit te weten ge komen. Hg sprak niet, opende alleen de deur, liet ons binnen en sloot haar achter ons. Maar uit z'n gezicht lazen we, dat hij alles wist. Het was zoo; de een of andere buurman, die uit Coltham naar huis ge reden was, had de moeite genomen Abel Fletcher te vertellen, waar bi zijn zoon gezien had het theater, de allerslecht ste plaats voor den zoon tan een Kwaker. „Phineas, waar zit ge geweest?" „John antwoordde voor mi': „In het theater te Coltham. 'tls rai'n schuld; hfj ging, omdat ik graag wilde gaan." „En waarom wilde je zoo graag gaan?" „Waarom?" het scheen moeilijk, daar een antwoord op te geven. „O, minheer Fletcher, zjjt gij nooit jong geweest, als ik?" Mijn vader antwoordde niet en John greep moed. ,,'t Was, zoo ik zeg, geheel min schold. Woensdag to 0 uur is na een langdurige riekte de burgemeester van Rotterdam, Mr Dr J. Wytema, te Rotterdam overleden, in den ouderdom van 57 jaar. Domburg, penningmeester; de heer- Huijs- zoon te Koudekerke; Ds Hermanides te Hulst; de heer v. d. Schraaf te Vlissingen; Ds Feijkes te Colijn'splaat, de heer De Feijfer te Axel; de heer Kosten te Mid delburg; Dr WaJlien te Breskens. Een ontvangst met hinder nissen. Een dezer dagen meldde de winkelier v. A. te Sas van Gent zich ten kantore van de Zeeuwsch Vlaamsche Tramweg Mij. aldaar, ten einde ëen kist, inhoudende 40 K.G. paling, in ontvangst te nemen. Hem werd door een ambtenaar medegedeeld, dat de kist was aangekomen Bij onderzoek evenwel bleek de kist niet meer aanwezig en reeds afgehaald té zijn door een koopvrouw, eveneens woonach tig te Sas van Gent. De politie werd ge waarschuwd en deze stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat de kist paling in derdaad nij de koopvrouw aanwezig was Laatstgenoemde beweerde, dat het haar paling was, niettegenstaande op den vrachtbrief het adres van v. A. vermeld stond, en zij wenschte dan ook de paling niet af te staan. Een paar uur later ver scheen de politieman, nu in gezelschap van den Burgemeester. Bij aankomst aan de woning van de koopvrouw stond de kist met paling opengebroken op straat en was de deur der woning gesloten. Nadat her haalde malen was gebeld deed de koop vrouw open en werd de paling nagewogen, daaruit bleek 6 K.G. te zijn weggenomen, welke hoeveelheid werd teruggevonden in den kelder. Het einde van deze historie was, dat de paling nu kon worden terug gegeven aan den rechtmatigen eigenaar en tegen de vrouw procesverbaal wegens ver duistering werd opgemaakt. Toen een dezer dagen ds caféhouder de B. te Hulst des morgens beneden kwam, bemerkte hij dat men een palmboom, dio in een kuip op de stoep vqnr zijn café was geplaatst, had stuk gesneden. Den afge sneden palm vond men terug in den tuin van de Ned. Herv. Kerk aldaar. De poli tie stelt een onderzoek in. Middelburg. Op uitnoodiging van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van bet Vreemdelingenverkeer in Wal cheren te Middelburg, zullen door den heer Th. C. Ferwerda, stadsklokkenist al daar, beiaardconcerten worden gegeven or Woensdag 18 Juli, 16 Auguetus en 5 Sep tember 1928, des avonds van 9 tot 10 uur. Voorts heeft op verzoek van hetzelfde bestuur de heer Ferwerda zich bereid ver klaard, de bespelingen van het carillon 03 Donderdagen 20 Juli, 9, 10 en 23 Augus tus 1928 te doen plaats hebben volgens vastgesteld programma. Voor al deze uitvoeringen zullen pro. gramma's door V.V. worden verspreid. St. Laurens. Het bericht omtrent de ring- ifderfj behoeft eenige verbetering. Win ner nr 4 is n.l. P. Wisse Iz. met 28 r. 'tMoge verkeerd geweest zijn en ik denk nu,' dat het zoo is maar de ver. zoeking was te groot. Mijn leven hier ïb eentonig. Ik verlang soms naar 9en wei nig vermaak wat verandering." „Die zult ge hebben; hoe lang te voren hadt ge dit plan, John Halifax?" „Niet één dag niet één uur! 'tWas een plotseling opkomende gril van me." (Mijn vader schudde ongeloovig het hoofd). „M|jnheerI" Abel Fletcher heb ik u ooit voorgelogen? Als u mij niet ge- looven wilt; geloof dan uw eigen zoon. Vraag Phineas Neen, neon, vraag hem niets" en in groote droefheid op m|j toe gaande, die op de sofa neergevallen was: „O, Phineas, hoe wreed ben ik voor je geweest!" Ik trachtte te glimlachen, wfl ik nfet spreken kon maar mijn vader duwde John op z|j: „Jonge man, ik kan wel op mijn zoon passen. G|j' zult bem nfet weer in gevaar brengen. Ga heen fk heb me in je vergist!" Als vader boos geworden was en on» verwijten had toegevoegd, ons uitgeschol den had maar dat rustige, koude, on herroepelijke, „ik heb me in je vergist 1" was tienmaal erger. John zag stil, als gebroken, naar hem op. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5