Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs, De burgemeester van Rotterdam overleden. De burgemeester van Rotterdam, mr dr Johannes Wytema, is gisternamicldag in den ouderdom van 57 jaar overleden. Mr Wytema, die in Februari de eerste reis van de Sibajak tot Marseille heeft meegemaakt, is te Rotterdam ongesteld teruggekeerd van een buitenlandsche reis, die hij na zijn zeereis nog had gemaakt. Na zijn terugkomst in Maart heeft hij geen enkele raadsvergadering meer kunnen bij wonen. De Koningin naar Drente. Omtrent het voorgenomen bezoek van H. M. de Koningin aan Drente wordt nog gemeld, dat het bezoek zal plaats hebben op 28 en 29 Augustus a.s. Het programma is nog niet bekend. Dit zou eerst worden vastgesteld, na terugkomst van H. M. de Koningin uit Scandinavië. Met vrij groote zekerheid kan worden vermeld, dat het zuid-oosten van bet gewest, meer in het •bijzonder de gemeente 'Emimen, bij dij bezoek zich in de koninklijke belangstel ling zal mogen verkeugcn. De Koningin-Moeder. De Koningin-Moeder is voornemens Vrif' dagmiddag een bezoek te brengen aan de Nijverheidstentoonstelling te Rotterdam. H. M. zat zich van Utrecht per trein naar Rotterdam hegeven; aankomst atöaar te 1 uur 6 min. Omstreeks 5 uur zal de Koningin-Moeder naar Soestdijk terugkee- ren. De Eerste Kamer. De Eerste Kamer kwam gisteravond en kele oogenblikken in openbare vergadering bgeen. De voorzitter deelde mede, dat berich ten van verhindering om de zitting bij te wonen, waren ingekomen van de heerem Blomjous, Mendels, Colijn en Mottmaker, allen wegens verbljjf in het buitenland, en van de heeren Heerkens Th(jssen en De Vlugt. Vervolgens werd overgegaan tot het trekken der afdeelingen. Hierna werd de Kamer verdaagd tot Donderdag 11 uur. De gas-corruptie te Beverwijk. Bij het onderzoek van de justitie, in zake eventueele gascorruptie te Beverwijk moet gebleken zijn, dat de voormalige di recteur der lichtbedrijven voor zoover dit was na te gaan f 20.000 aan steek penningen heeft genoten. De commissie van onderzoek adviseert daarom in haar verslag den raad den ex- directeur geen toeslag op zijn pensioen, dat jaarljks door den raad moet wordon toegestaan, te verleenen. De Teis der „Insulinde". De directie van de Rotterdamsche Lloyd deelt mede, dat zij gisternamiddag een telegram heeft ontvangen, waaruit bljkt, dat de toestand aan boord van de „In sulinde" zeer verbeterd is. Het zal niet meer noodig zijn pleeg zusters naar Marseille te zenden, zooals aanvankelijk was voorgenomen. Minister Donner. De minister van justitie, mr dr J. Don ner heeft vandaag 'een bezoek gebracht aan het Rijksopvoedingsgesticht te Doe- tinchem. De spoorwegstaking in 1903. Indertijd hebben besprekingen plaats ge had tusschen de dirèctie der Nederland- sche Spoorwegen en den Personeelraad over het doen van een tegemoetkoming aan de stakers van 1903, hetgeen door de directie geweigerd werd. Daarop heeft de Personeelraad zich tot den Minister van Waterstaat gewend met verzoek om een regeling te treffen, waardoor het oud- spoorwegpersoneel in 1903 als gevolg van de staking ontslagen te gemoet gekomen zal worden. De Minister heeft daarop het volgende antwoord aan den Personeelraad gezon den: „Met betrekking tot den kenbaar ge- maakten wensch, zij medegedeeld, dat ik mir vereenig met het ter zake door ge noemde directie ingenomen standpunt, en dat ik mitsdien geen termen heb kunnen vinden om mijne tusschenkomst in den door u gevraagden zin te verleenen." Mr P. Rink hersteld. De avondzitting van de Eerste Kamer werd gisteren ook bijgewoond door mr P. Rink, die, zooals men weet, geruimen tijd ongesteld is geweest. De heer Rink werd door tal van léden met zijn herstel gelukgewenscht. De ziektegevallen op de „Insulinde".. Aan boord van de „Insulinde" zijn ook nog overleden mevrouw Greuder en de 18-jarige mejuffrouw De Roo. Het laatste sterfgeval heeft zich Zater dag voorgedaan. Op het oogenblik is alles wel aan boord. De staking biJ „De Schelde". De rijskbemidd-elaar Prof. Aalberse heeft gisteren te 'sGravenhage een lang durige bespreking gehad met elk van beide partijen, betrokken bij: de staking aan de Schelde te Vlissingen. Deze bespreking heeft echter geen enkel resultaat opgeleverd. Beslissingen over autobusdlensfen. In de gisteren gehouden openbare zit ting van de afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State is o.m. voorlezing gedaan van de volgende Kon. besluiten: Ongegrond is verklaard het beroep van de Neaerl. Spoorwegen tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij aan J. van Fraassen te G o e s vergunning is verleend voor een autobusdienst van Goes over 's Heer Arendskerke en Nieuw en St. Joosland naar Middelburg. Ongegrond is verklaard het beroep van de Stoomtramwegmaatschappij Breskens Maldeghem, gevestigd te Breskens, tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij aan I. C. Colijn te Bier vliet vergunning is verleend voor een autobusdienst tusschen Biervliet over IJzendijke en Schoondijke naar Breskens. Ongegrond is verklaard het beroep van W. de Smidt te Breskens tegen de beslissing van Ged. Staten van Zeeland, waarbij zijn verzoek voor een autobus dienst van Breskens over Sluis naar de Belgische grens is afgewezen. Het jubileum van de HAV-Bank. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der HA V-bank werd heden (Donder dag) een excursie naar Zeeland gemaakt. Om 8.14 werd uit Rotterdam naar Goes vertrokken, aankomst aldaar 10.35. Na een rijtoer door Goes werd de reis om 11 uur naar Middelburg voortgezet, alwaar afgestapt werd aan de sociëteit „St. Jo ris". In den tuin van deze sociëteit werden onder leiding van den heer Chr. J. Mazure rythmische- en volksdansen uitgevoerd. Daarna werd de markt bezichtigd en ver volgens een auto-tocht door Walcheren gemaakt. Om 4 uur kwam het gezelschap te Vlissingen aan in Grand Hotel Britan nia. Op het terras werd thee gedronken, waarna een feestmaaltijd volgde en keer den de excurs'isten met den trein van 7.34 naar Rotterdam terug. De haven te Neuzen. Wjj le zen in de „N. R. Crt.": Onze correspondent te Brussel meldt, naar aanleiding van het bericht in ons Ochtendblad van 10 dezer, meldend dat de speciale tarieven op de Belgische spoor wegen voor de Belgische havens tot na der order ook van toepassing verklaard zijn voor de zeehaven te Terneuzen, dat de volgende mededeeling in den Moniteur beige van 8 Juli j.l. is verschenen (de tekst is die der offioieele vertaling): „Tot verder bericht gelden de tarieven voor uitvoer over zee voor zendingen welke naar buitenlandsche havens gestuurd worden om er in zeeschepen overge laden te worden. Deze tarieven zijn ech ter slechts van toepassing op over Adin- kerke of Esschen vervoerde zendingen. De zendingen voor Terneuzen kunnen echter van de voordeelen dezer tarieven genieten welke ook hun wegwijzer weze. De tarieven voor uitvoer over zee gel den eveneens voor zendingen welke naar Belgische zeehavens gestuurd worden om er in binnenschepen te worden geladen met het oog op hunne inscheping in zeeschepen in een buitenlandsche haven. De tarieven voor invoer over zee zijn in dezelfde voorwaarden van toepassing op zendingen herkomstig uit buitenland sche havens en er uit zeeschepen ont scheept alsmede op zendingen, in een bui tenlandsche haven per zeeschip aange komen en welke, per binnenschip, in een Belgische haven toekomen. Deze voor- loopige maatregelen treden in werking op 9 Juli 1928." Naar onze correspondent in dit verband nog verneemt zullen deze maatregelen, zoer waarschijnlijk, binnenkort reeds, na dat do toestand in de haven van Antwer pen weer normaal is geworden, ook weer worden ingetrokken. Goes. Op 10 en 11 Juli, zoo meldt men ons, slaagden op 't Mulo-examen te dezer plaatse gehouden, al de 11 candidaten van de Chr. U. L. O. school, Westwal, alhier, n.L ëén voor diploma B, Johanna Cijsouw uit Wemeldinge, welke in slechts 2 jaar tijds hiervoor werd opgeleid, en de overigen, Kr. Mulder, J. J. Noordhoek, J. M. Noordhoek en C. Schouwenaar, A. Meijaard, Jac. Pladdet, D. Vleugel, H. J. A. Waardenburg, J. van Wijk en Chr. Zandee voor het diploma A. Waar deze school de eenigst Protest. Christelijke is in de Bevelanden voor de jeugd van 12 tot 16 jaar, is het verblijdend, dat Christenouders, die hunne kinderen zoo lang mogelijk van Christelijk onder wijs willen laten profiteeren, door de re sultaten des te meer worden aangemoe digd, dit Mulo onderwijs té laten volgen. Kloetinge. Gisteravond gaf het muziek gezelschap „Excelsior" een uitvoering op het Marktveld. Het korps heeft door deze uitvoering getoond, dat het onder leiding van zijnen nieuwen directeur, den heer F. X. Mannhardt, aanmerkelijk vooruit is ge gaan. Een talrijk publiek luisterde naar de uitvoering, hoewel de ingezetenen van Kloetinge beter vertegenwoordigd hadden kunnen zijn. Jammer voor het korps, dat het van een zeer primitieve stellage moet gebruik maken, om concert te geven. Een muziektent ontbreekt op dit mooie dorp. Het slot der uitvoering bracht nog een verrassing. Een gezelschap uit de prov. Utrecht bracht een bezoek aan Kloetinge. Onder hen was de bekende heer J. J. Jan- se, onderw. te Zeist, componist van 3- stemmige kinderliedjes. Het laatste num mer der uitvoering „De Zeeuwschs Bonds- maTSch" weid door Excelsior onder direc tie van genoemden heer uitgevoerd. Na af loop werd het gezelschap een verver- sching aangeboden en verzekerd, dat zoo het gezelschap weer in Zeeland komt, dat zij dan zeker naar Kloetinge zullen komen en hopen Excelsior dan weer te hooien, doch dan. vanuit een flinke muziektent Oostkapelle, Woensdag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig weth. Janse met kennisgeving. Ingekomen was een schrij ven van den raad der gemeente Grjjps- kerke, waarin deize bezwaar maakt tegen bet afsteken van graszoden van een ge deelte van den Groenenweg om een ander gedeelte op te hoogen. Van het bestuur van den Polder Walcheren is bericht in gekomen, dat het hiertegen geen bezwaar maakt. De belanghebbenden zullen, nu zelf voor den benoodigden grond zorgen. De rekening '1927 en begrooting 1929 van de Gezondheidscommissie werden goedgekeurd. In besloten zitting werden enkele recla- mes schoolgeld behandeld. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat J. de Korte is teruggebracht van de 6e naar de 5e klasse en dat aan W. Vos voor 4 maanden ontheffing is verleend wegens riekte van een kind. Overgelegd werd de rekening der ge meente over 1927. Ontvangsten f 33780.87, uitgaven f29177.991/!}, goed slot f4602.871/2. Kapitaaldienst: ontvangsten f 4843.55, uitgaven f 143.55, goed slot f4700. Tot het nazien der rekeningen werden benoemd da heeren K. Janse, Van Nieu- wenhuize en Zwemer. Besloten werd in den toren en in het gemeentehuis een minimax te plaatsen ten gebruike bij een e.v. begin van brand. Bij de rondvraag besprak dhr Maas af sluiting van den toegangsweg tot het noodslachthuis. Dit werd wegens het late uur tot een volgende vergadering ver daagd. Daarna sluiting door den voorzit ter met dankgebed. We8tkapelle. Om aldaar te komen tot het oprichten van een afd. van de Ver- eeniging „Ziekenhuisverpleging op Wal cheren", zal de heer mr W. J. Woldringh van der Hoop, voorz. van genoemde Ver- eeniging, Vrijdagavond a.s. in een open bare vergadering in het Evangeliesatie- gebouw uiteenzetten het streven en het doel van deze vereeniging. St. Laurens. In de Woensdagmiddag gehouden Raadszitting was de heer Kwekkeboom met kennisgeving afwezig. Na opening door den voorzitter met gebed werd mededeeling gedaan, dat het goed slot van de rekening van de.n Vleeschkeu- ringsdienst over 1927 voor deze gemeente bedraagt f40.80. Het bedrag, dat over 1929 aan de gezondheidscommissie te Veere moet worden bijgedragen, bedraagt f 32,97. De voorzitter deelde nog mede, dat de Commissaris der Koningin op 26 Juni j.l. een officieel bezoek aan de gemeente heeft gebracht en dat hij over den toestand der gemeente tevreden was. Inzake de vraag van Ged. Staten om een uitspraak in principieelen, zoowel als financieelen zin over het aan de Prov. Staten ingediend verzoek betreffende het schoolartseninstituut, deelde de voorzitter mede, dat van het Bestuur der Chr. school bericht was ontvangen, dat het een derge lijke regeling voor zijn school ongewenscht achtte. De heer Van 't Hoff, sprekende na mens de Anti-Rev. fractie, zette breedvoe rig haar standpunt uiteen. Voorop stel lende, dat dit instituut deel uitmaakt van de Overheidszorg betreffende de volksge zondheid in 't algemeen en niet van de Overheidszorg inzake het onderwijs, had hij geen principieele bezwaren indien aan verschillende voorwaarden wordt voldaan- De Overheid heeft tot roeping, maatrege len te nemen de gezondheid van hare on derdanen te beschermen voor zoover dit in het onderling verkeer noodig blijkt. Pri mair is echter de taak van hoofden van ge zinnen, kantoren, fabrieken, enz.; de Over heidstaak is slechts secundair. De taak van schoolartsen moet beperkt blijven tot het houden van toezicht; zij zullen alleen adviseerend mogen optreden. De gelijkstel ling van Overheidsscholen en Bijzondere scholen moet ook hier worden toegepast. Voorts dient er voor te worden gewaakt, dat het verantwoordelijkheidsgevoel van de ouders niet wordt verminderd. Al er kende spreker het nut, dat dit instituut kan hebben, toch moet men geen te over dreven voorstelling hebben van de ontwor pen regeling, daarvoor heeft één arts te veel kinderen onder zijn behandeling. Bo vendien kan men niet alles subsidieeren wat noodig is; ook moet blijken of de om standigheden zulks noodig maken. Hier in de gemeente en in 't algemeen op 't platte land is van de noodzakelijkheid nog wei nig gebleken. De beslissing zal hier afhan kelijk zijn van het tegen elkaar opwegen van het hygiënisch volksbelang en het financieel gemeentebelang. Een jaarlijk- sche bijdrage van 25 cent per inwoner, dat is voor deze gemeente ongeveer f270, achtte spreker te hoog en zeker veel te hoog in verhouding van hetgeen daarvoor bij de gedachte regeling kan worden ge presteerd. Voor deze gemeente achtte spre ker het dan ook niet gewenscht, in gun- stigen zin te adviseeren; nimmer heeft zich iets voorgedaan, waaruit de behoefte of de noodzakelijkheid is gebleken. De andere leden konden zich met deze uitgesproken meening vereenigen, zoodat in dezen zin aan Ged. Staten zal worden bericht. Van den caféhouder A. Servaas was een verzoek ingekomen om in verband met den zomertijd rijn café gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus des avonds een uur langer opengesteld te mogen hebben. B. en W. stelden voor, behoudens voor den Zondag, aan dit verzoek te voldoen en het sluitingsuur derhalve in die maanden te bepalen op 11 uur. De nette wijze, waarop de betrokken caféhouder zijn bedrijf uit oefent, gaf B. en W. aanleiding tot dit voorstel. De heer Wisse von'd verlenging onnoodig; dit geeft maar meer onrust voor de omwondenden. Op een desbetreffende verklaring van den voorzitter gaf dit lid toe, dat hem van onrust niets bekend is. De heer Boon zal met de andere leden van zijn fractie voorstemmen; om de wijze waarop Servaas optrad, kan men hem hierin ter wille zijn. De heer Simonse ver wacht, dat de burgemeester zal toezien of er geen misbruik van deze uitbreiding wordt gemaakt. Het verzoek werd z. h. s. ingewilligd; de heer Wisse wenschte ge acht te worden te hebben tegengestemd. Thans kwam aan de orde' het adres van het hoofdbestuur van den bond van Chr. Politieambtenaren en van het bestuur van de afd. Walcheren, houdende het verzoek om de aanvangsjaarwedde van den veldwachter, ongerekend de toelagen te brengen op f1500. B- en W. stelden voor de aanvangsjaarwedde, welke thans f1050 bedraagt, vast te stellen op f1300 met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f50, zulks met ingang van 1 Jan. '29. D® burgemeester deelde mede, dat het hem als hoofd van de Politie een1 genoe gen was, zeer gunstig over de dienis t- prestaties van den veldwachter te kun nen oordeelen!; hij was over hem zeer tevreden. In tegenstelling met hetgeen eenige weken geleden, bij de behandeling van een strafzaak door den' betrokken verdediger werd betoogd, verklaarde hjj dat Noordhoek zijn werk zeer goed ver richt en steeds op zijn post is; wat deze advocaat onlangs over dezen' „dorpsveld wachter" heeft gezegd, heeft hem dan ook gegriefd. De heer Simonse verklaarde gaarne zijn stem aan het voorstel te zullen geven; het tractemant is thans te gering; men moet niet vergeten dat er bijna f120. af moet voor pensioenstorting en dat de vergoeding voor woninghuur veel te laag is om daarvoor een woning te kunnen huren. De overige leden verklaarden zich er ook voor, zoodat het voorstel z.h.st. werd aangenomen. In verband met de daaromtrent geuite verlangens, steldenl B- en W. voor met ingang van 1 Sept. a.s. een ventverbod in 't leven te roepeti, waardoor het ver boden wordt zonder vergunning van B- en W» in de gemeente voorwerpen, be halve gedrukte stukken, op den weg of aan de huizen te verkoopen of te koop aan te bieden. Deze bepaling zal echter niet van toe passing zijn op inwoners der gemeente. Dit voorstel wordt gedaan om den hin der van het vele venten te beperken en om de plaatselijke neringdoenden, welke in de belasting bijdragen, tegemoet te ko men. Z.h.s. wordt hiertoe; besloten. In verband met dit besluit, stellen B. en W. voor, voor het afgeven van vent vergunningen leges te heffen, t w. voor 1 dag f0.25; voor een maand f 0.50; voor 3 maanden f0.75 en voor een half jaar fl. Dhr Boon vraagt, of de mogelijkheid niet bestaat om door het bedrag voor een ver gunning van één dag hooger te stellen, allerlei minderwaardige verkoop en on eerlijke concurrentie te voorkomen. De heer Simonse zag liever, dat men deze personen niet door middel van hooge leges weerde, doch door weigering van een vergunning, indien B. en W. in hun optreden daartoe aanleiding mochten vinden. Na nog eenige bespreking en daar op gevolgde toelichting wordt dit voorstel z.h.st. aangenomen. Daarna bieden B. en JV. de rekening over het dienstjaar 1927 aan, welke in ontvangst aangeeft f23.301.54 en fn uit gaaf f 21.318.85, alzoo een goed slot van f 1982.69 voor den gewonen dienst. Foor den kapitaaldienst zijn deze cijfers resp. f 1935.22, f201.95 en f 1733.37. Hierna sluit de voorzitter met dankge bed. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Kralingen (vac. D's v. d. Snoek), J. C. van Apeldoorn te Benne- kom, J. v. Amstel te Putten en J. C. Wolthers te Onstwedde. Te Beilen, H. C. J. Hoogendijk te Cats, O. JeUema te Davos en A. Wartena te Nieuw-Dordrecht. Bedankt voor Workum, G. Grootjans te Heerjansdam. Voor Beusichem, J. Dijkema te Engelum. Geref. Kerken. Beroepen te St. Anna-Parochie (verb, ber.), J. E. Kroeze te Reitsum. Bedankt voor Arum, J. Los te Oudega (W.). Herst. Ev. Luth. Gemeenten. Tweetal te Helder, A. Klinkenberg te Amsterdam en T. B. W. G. Gramberg te Zwolle. Bond van Geref. Mannen- vereenigingen. Heden werd in de Bethelkerk te Scheveningen de j aarlij k- scbe algemeene vergadering gehouden van den Bond van Geref. Mannenvereeni- gingen ïn Nederland onder presidium van Ds C. J. v. d. Boom van Overschie. Alvorens de voorzitter de vergadering he denmiddag om 1 uur opende, heette Ds J. G. Feenstra van Scheveningen namens de beide aangesloten vereenigingen den bond hartelijk welkom in Scheveningen, met een enkel woord wijzend op de be- teekenis van zijn werk en voor het wel slagen van de jaarvergadering zijn beste wenschen uitsprekend. Hierna opende Ds v. d. Boom de ver gadering met het doen zingen van Ps. 89:8, gebed en het lezen van 1 Cor. 9:2027. In zijn openingswoord wees spr. er op, dat deze zesde bondsdag staat in het teeken van de Olympische spelen. Na daarvan eerst een korte karakteris tiek te hebben gegeven wees spr. op de olympiade van den Christen; op het ja gen naar de kroon des levens. Daarvan werd onder Israël het zinnebeeld gegeven en onder het N.-Testament telkens de oproep beluisterd om te jagen naar die kroon der rechtvaardigheid. Waar het in 't Christenleven om een kroon gaat, daar is in de actie deer Geref. Mannen vereeniging iets van dat begeeren -naar de kroon de3 levens te bespeuren. Die gedachte moet ons, aldus spr., in onze vereenigingen doen verstaan de op roep: houdt wat gij hebt! Spr. wees op het gevaar van traagheid waartegenover geestelijke „training" moet worden gesteld; en op het gevaar voor formalisme..Bij de groeiende ontwikkeling onzer organisatie moet worden gewaakt, dat de vorm niet voor het wezen worde aangezien. In de kracht des Heeren daarom voor uit is het parool, want het gaat om de kroon! Niet om een kroon die men- schen ons bieden en die straks verwelkt, maar om de kroon des levens! Met den wensch dat deze Bondsdag in dat teeken staan mocht en de vrucht daarvan in het vereenigings- en bonds- leven mag zichtbaar worden, verklaarde de voorzitter deze 6e bondsdag voor ge opend. Na vaststelling der notulen kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secretaris, den heer B. Vaarties van Rotterdam, ontleenen we dat de bond hard groeide; 13 nieuwe vereenigingen sloten zich aan, zoodat er nu 45 vereenigingen met ruim 1300 leden zjjn. Enkele vereenigingen ontvingen bondsbezoek. Tot kringvorming werd overgegaan. Er zijn nu 10 kringen, de grootste, Utrecht, omvat zeven en de kleinste, Sexbierum, twee vereenigingen. De uitbreiding van het aantal vereenigin gen is voornamelijk te danken aan de bondsbrochure. Sinds 1 Jan. 1928 verscheen het or gaan elke maand onder hoofdredactie van den bondsvoorzitter. Ook in Amerika kwam in navolging van Nederland een Bond van Geref. Man- nenvereenigingen. Het verslag eindigt met de betuiging, dat God het werk der han den bevestigen moge. Hierna was aan de orde het verslag van den penningmeester. Na afdoening der huishoudelijke za ken refereerde Ds IJ. v. d. Zee, Geref. predikant te Amsterdam-West over „Schriftonderzoek op de Geref. Mannen- vereeniging". De vergadering duurt voort. Praeparatoir examen. De classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken heeft na praeparatoir examen beroepbaar verklaard in die kerken de heeren J. Dijk en R. II. Kuipers, theol. candidaten aan de Vrije Universiteit, beiden te 's-Graven hage. De heer D'ijk zal gaarne een even tueel beroep in overweging nemen. Zijn adres is: Laan van Meeraervoort 279a. De heer Kuipers kan zich tot 1 Sept. a.s. nog niet beroepbaar stellen. Wel is hrj bereid vacante kerken te dienen. Zijn adres is: Sneeuwklokjesstr. 21. Legaten. Wijlen de heer L- Wl. de Vries, oud-burgemeester van 3e gemeente Barradeel (Fr.) en lid der Eerste Kamer, onlangs te Utrecht overleden', heeft aan de Kerkvoogdijen der Ned. Herv. Ge meenten' te M'imnerfsga (Fr.) en Span- num (Fr.) legaten besproken, onderschei denlijk groot f1000 en f500. i Goes. Mulo-examens. Geëxami neerd weiden gisteren 21 candidaten. Geslaagd voor diploma A: J. W. van Petegem, Hoek; C. Stendijk, Sluiskil; J. F. Bloem, Neuzen; F. A. Leroux, Sas van Gent; C. Witte, N. Groen, M. M. Ragut, J. Post, W. Meerman, M. Lute, P. J. Leer, D. E. Kautz, E. P. Hoek, te Vlissingen; H. J. A. Waardenburg, Wemeldinge; D. A. Vleugel, C. M. Schouwenaar, K. Mul der, Goes; J. Pladet, te 'sH. Hendrikskin deren, J. van Wijk, Wolphaartsdijk. Voor diploma B: J. Crjsouw te Wemeldinge. Staatsexamen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat het examen ter toela ting tot de Universiteit zal worden afge nomen te Utrecht, op de werkdagen van 13 Juli tot en met 31 Augustus 1928. Akte-examens. Geslaagd aan de Rijkskweekschool te Middelburg de da mes S- M- Risseeuw, Vlissingen; O. M. Rijkaard, Middelburg; P. H. Verhage, Goes en R. M- Winkster, Middelburg. Eindexamen R. H. B- S. te Middelburg. Afdeeling! R. Geslaagd; J. A. Agelink van Rentergem, J. W. Baur- ■doux, J. v. d. Berge, W. J- F. v. d. Bijl, Di. Cannegieter, J. N. Claro, J. Cou- Imou, mej. Th. G- Ghrjsen, W. L. G-hij"- Ben, O- M- de Jager, J. Kolsters, P. CL Rouwerse, W. J. Rerjnierse, J. P. van Rigteren, R. Rulï, A- Schuit, mej. G- Vaan drager, Ph. L. van der Veen, J. A- Ver gouw en J. CL Vinke. Nuttige handwerken. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Zetten geslaagd de dames R. Enter, Cad- zand en K. Stelwagen, Oud-Vossemeer. R. H. B. S. Vlissingen. Over gangsexamens. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: Ge. B. Akkerman; A. P. M. Ber- naert; Ja. Brander; He. J. H. Brinkhorst; Ra. W. Brouërius van Nidek; G. J. Buis- sing; J. I. G. Butler; Ce. M. Caljouw; A. G. van den Eeckhoute; J. de Geus; A. Groenenberg; J. A. van der Griek; J. Kar- reman; Mje. de Lange; J. W. G. Leeflang; A. J. van der Linden; K. Metz; Ga. van de Pas; Th. A. Pennock; Ma. R. Quasters; Aa. M. J. Ravelli; H. P. Siegers; H. J. Slager; He. G. Smit; D. G. Sorel; A. van der Velde; L. J. van der Vliet; A. K. de Vries; Th. de Vries en Chr. H. Walrave. Herexamen: 2 candidaten. Van de tweede naar de derde klasse: Ja. J. AJbrahamse; J. Anker; Aa. M. A. Bakker; A. D. D. J. Boonstra; G. M. G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2