Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES Advertentiën. JOHANNES PHILIPSE, Rilland, zjjn tegenwoordigheid vain geest niet en terwijl hij luid om hulp riep, greep hij zjj'n aanvaller bij den pols, waarin deze het vuurwapen vasthield. Een verwoede vechtpartij volgde en de beide mamn'en rolden over den grond. Inmiddels was een familielid van den heer Versluijs, de 32-jarige ir K. CS. Ver- sluijs, die boven de remise woont, op het hulpgeroep naar beneden gesnéld. Daar vond hij de beide mannen vechten de, waarbij de aanvaller nog steeds de revolver vasthield. Zijn eerste werk was de revolver aan den roover-inbreker te ontrukken. Toen hem dit gelukt was heeft men met behulp van enkele voorbijgan gers, die op het rumoer waren toegesneld, den aanrander naar buiten weten te werken. De rollen werden n'u omgedraaid, want terwijl één van heni de politie ging waar schuwen hiéld de kassier met den revol ver in de hand de wacht bij den ar restant, zoodat deze niet kort ontvluchten. Bij het onderzoek op het politiebureau bleek al dadelijk dat hij niet alleen een zonnebril droeg, en daardoor vrijwel on herkenbaar was, maar ook een aange plakt snorretje had. Toen hij ontmaskerd was, kwamen de heeren Versluijs tot de ontdekking ,dat huni vroegere knecht A. S. die gedurende vier jaar in dienst was geweest bij hen, en die het vorige jaar Mei van betrekking was veranderd, voor hen stond. Volgens zijn zeggen' moet hij uit ar moede gehandeld hebben, daar hij door zijn langdurige werkloosheid niet meer voor zijn vrouw en kind kon zorgen. Door zijn vroegeren werkkring was hij (volkomen met de situatie van het be drijf „De Standaard" o(p 'de hoogte en1 daardoorwas hij ook op de gedachte gekomen 'n overval te plegen1 op zijn vroegeren patroon. Uit heel den opzet is intusscheïil well gebleken, dat, men hier niet met een beroepsmisdadiger heeft te doen gehad. Niet alleen de vermomming was vrij pri mitief, maar ook het feit, dat de brief, dien hij aan den kassier overhandigde aan hem zelf gericht was en zijn volledi ge» naam en' adres vermeldde, wees daar op Ook al was de aanslag dus gelukt, en had hij weten te ontsnappen, dan had liijj geen. heter adres kunnen achter laten. Dat het den man' overigens wel ernst was, blijkt hieruit, dat de revolver, die door de politie in beslag werd genomen met vijf scherpe patronen geladen was, terwijl de aanrander in! zijn zak nog een doosje met 42 scherpe patronen' inl re serve had. Auto-ongeval'. Zondagavond is een auto van' de familie de Br., uit Ber gen op Zoom, op een toertje in de Wouw- sche Plantage, in de laan naar Huy- bergen, tegen een boom gereden, waar door de vooras werd verbogen en de motorkast ingedrukt. Een der vijf inzit tenden, een knaapje van 9 jaar, weiS uit de auto geslingerd, doch bekwam gelukkig slechts enkele verwondingen van glas scherven. De overige inzittenden bleven ongedeerd. Gevaarlijk. Toen Vrijdagmor gen de Simplon' Express in/ de nabijheid van Genua een anderen trein passeerde kreeg een der machinisten van den Sim plon Express een flesch tegen' zijn hoofd, die door een passagier uit den anderen trein werd weggegooid. De machinist viel bewusteloos neer; zijn kameraad bracht den trein naar het volgende station. Onder een autobus. Te Swal- men bij Roermond werd gisteren! de 18- jarige M. Vestjens ,die op een' fiets reed, door een autobus overreden. Zij kwam onder de wielen, welke over haar geheele lichaam gingen. Met zware inl- en uitwen dige kneuzingen werd zij in bewusteloozen toestand naar het hospitaal te Roermond overgebracht. Deleprainln'dië. Aan de „Mo- dedeelingen der regeeri'ng omtrent onder werpen van algemeen belang" ontleenen wij het volgende over de Lepra in Ned.- Indië: Pjj de verplichte aangifte door alle medici van te hunh'er kennis gekomen gevallen van' Lepra bleek dat van de Europeanen ongeveer 1 per 1000 mét lepra besmet zijn. Naar dezen maatstaf berekende men dat er in Ned.-Indië onge veer 50.000 leprozen aanwezig zijd. In de 45 leprozerieën van In/dië bevinden zich 4476 lepralijders. Er is op Bali nog een groote leprozerie in oplichting. In de^ G. B. Z- te Weltevreden is hlog een kleine afzonderlijke afdeelin'g voor klinische en; poliklinische behandeling van lepra-lijders, waar alle nieuwe behan- delings-methodes önder wetenschappelijke controle worden: toegepast en op hun waarde getoetst. Gecompliceerde aanrij ding. De 30-jarige mevr. R. H. uit La ren, reed Zaterdagmiddag in een „Fiat"- auto, toevallig het eerste exemplaar, dat van het nieuwe type in! Nederland werd afgeleverd, met groote snelheid uit een zijweg nabij de Laarder Hoogte den Naar der Straatweg op en kwam daarbij in' botsing met een juist langs dezen weg passeerende landbouwerskar met aanhang wagen, tengevolge waarvan laatstgenoemd voertuig omver werd geworpen. Op dat oogenblik naderde een wagen van de Gooi express uit de richting Amsterdam. De bestuurder kon niet tijdig genoeg stopL pen en botste tegen den „Fiat" op. Mevr. E. werd eruit geslingerd en kwam onder haar eigen wagen' terecht. Wonder boven wonder kwam z\j met den schrik vrn. Haar auto bekwam aanzienlijke schade. *7 Den hals afgoBWedett. Bjj Ox ford (Engeland) is een! auto tegen een kabel gereden, waarmede een tractor boomstammen wilde wegsleepen. Dienten gevolge werd den chauffeur en twee vrou welijke inzittenden den halfs bijna afge sneden. Allen waren onmiddellijk dood. Modern huwelijk. Ejen Zwit- sersch vlieger is in een machine, die op ongeveer 300 M- boven Gébève vloog, in het huwelijk verbonden. Nadat de plechtigheid had plaats gehad, daalde de machine om den geestelijke in staat te stellen het toestel te verlaten', waarn'a bruid en bruidegom weer opstegen om naar Spanje te vertrekken. Onder de tram. Gistermorgen is te Noordwijk de 54-jarige juffrouw Val- lentgoad, wonende aldaar, doordat zij, te vroeg uit de electrische tram stapte, ko men te vallen ein onder do treeplank geraakt. Met veel moeite is zij daar on deruit gehaald. Zij bleek ernstige in wendige kneuzingen te hebben opgeloopen en ook eenige ribben te hebben gebroken. Zij is naar het ziekenhuis te Leiden over gebracht. Uit zee gered. Te Kijkduin heeft C- J- Zevenboom, wonende le Lusthof- straat te Rotterdam, uit zee gered den 27-jarigen D. J. de Graaf uit de Gaen van Necklaan te Rijswijk, die was afge dreven en door den' sterken stroom niet kon terugkeeren. Aan het stille strand had de zee ook bijna een slachtoffer geëischt. De 15-jarige M. Stofer, dienstbode in de Klimopstraat, was te ver van de kust afgedreven, doch kon door een 3-tal personen gered wor den. Een autobus openge scheurd. Een luxe-auto, bestuurd door den heer H. v. d. K. uit Den Haag, is Zaterdagavond omstreeks 9 uur op den Rotterdamschen weg te Delft met groote snelheid in botsing gekomen met een Z. H. A- M.-bus, doordat de luxe, auto niet voldoende uithaalde. Laatstbedoeld voertuig maakte een slag om en bleef aanl de andere zijde van' deü weg over de sloot hapgen. De heer v. d. K. en' iemand die naast hem zat, werden door de voorruit geslingerd. Zij werden niet ern stig verwond, de auto werd zwaar bescha digd. De autobus, welke aan een zijde werd opengescheurd, kon niettemin de reis vervolgen. Van de inzittenden had den slechts enkelen1 schrammen bekomen. Magnetische storing. Vol gens mededeeling van' het Kon. Ned. Me teor. Instituut te De Bilt is Zaterdag 1.1. te '23.28 uur (G- T.) een' bijzonder ster ke magnetische storing waargenomen die jluurde tot 8 Juli 12 uur. Waarnemers van Noorderlicht, dat met deze storing kan zijn .'gepaard gegaan, worden uitgenoodigd, hun waarnemingen aan het Instituut in te zenden. Gevaarlijk vuurwerk. Door het uit elkaar springen van een met kruit geladen oud kanon tijdens het Zon dagavond te Oude Pekela afgestoken vuur werk ,is de arbeider B- Schrik, die ca. 50 M. van het kanon als toeschouwer verwijderd stond, zoo ernstig in den buik verwond, dat men voor zijn leven vreest. De ongelukkige is in het R.K. zieken huis te Winschoten opgenomen. Van het paard gevallen. In de buurt van Cheltenham is de negentien jarige mejuffrouw Graft, een Nederland- sche dame, die in Engeland logeerde, een paar uren na den val van een paard overleden'. De eerste mededeeling van het ongeluk betrof den terugkeer naar den stal van het paard zonder zijn berijdster. Hierna werd een onderzoek ingesteld, met het resultaat, dat men mejuffrouw Graft bewusteloos op den weg vond met won den aan het hoofd. Zij overleed ha eenige uren. Handige oplichters. De heer E. van Di. uit Roosendaal is te Antwerpen het slachtoffer geworden van handige op lichters. Hij bevond zich ini de Rubenfe- straat, toen een Pool hein een! goudstuk te koop aanbood. Hij wees het Jcoopje van de hand. Op hetzelfde oogenblik daag de ,er een handlanger vani den Pool op, dit is althans naderhand gebleken, die gelukkig was het goudstuk voor 50 frs'. te koopen'. De Pool' haalde alsdan een! ander koopje te voorschijn, waarin do heer Van D. wel zin had: vier dia manten. De Hollander was echter Voor zichtig en. wilde eerst hetoordeel van een juwelier inwinnen. De Pool stemde daar gaarne in toe. Met z'h drieën bega ven zij zich naar het Iloplahd, waar zij voor een juwelierszaak de eigenaar bloots hoofds aantroffen. Deze deskundige vond het prachtige steenten. De heer Van D1- betaalde voor het goed 2000 frs. Toen' hij even daarna bij den' juwelier, die hem van raad had gediend binnentrad, bleek echter, dat de man vóór de deur bij de oplichters behoorde enl niets met de [juwelierszaak te maken had. De heer van JDj. heeft bij de politie een klacht ingediend. Geldkistje gestolen. Van Vrijdag op Zaterdagnacht is ingebroken in het kantoor van de Excelsior Stofzuiger- maatschappij, in de Prinsenstraat te 's Gra- venhage. Vermist wordt een ijzeren geld kistje met f3000, dat in) een schrijfbureau stond. Ook waren inl het schrijfbureau eenige enveloppen', waarin zich het salaris van het personeel bevond; deze zijn ech ter onaangeroerd gebleven. Er is geen enkel spoor van inbiaak gevonden. Slechts vond men een dakraam openstaan, met een stoel daarvoor. Een mooie aanhoiuding. De gemeenteveldwachter Br. en "de rijksveld wachter 0. passeerden te Hillégom per rij wiel een als heer gekleed persoon, onder den arm een aktetasch dragende. Öp de vraag, wat hij in zijn tasch nad, wenschtê hij het antwoord schuldig te blijven. Op het politiebureau, waarheen hjj werd ge leid, werd in de tasch aangetroffen een beitel en een paar handschoenen. Bij fouil leering aan.' den lijve werd een volledig stel inbrekerswerktuigen gevonden, als loopers, tal van sleutels, enz. Mijnheer werd natuurlijk voorloopig opgeborgen. Gisteren werd hij naar Lisse getrans porteerd, waar eenige inbraken gepleegd zijn, om te worden geconfronteerd. Hij verklaarde reeds, dat hij te Hillegom zijn slag had weten te slaan. De politie te Bloemen'daal feliciteerde de politie hier met de aanhouding van een der beruchtste en meest gladde vo gels uit de misdadigerswereld. Negentig kippen verbrapd. Door een kunstmoeder van! een hoender fokkerij te Opeinde ontstond brand in een' schuur, waardoor deze en de voor staande burgerhuizinge, bewoond door H. de Boer en H. Hemrika in vlammen opgingen. Do inboedel werd grootendeels gered, maar 90 kippen en eeni geit kwa men in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Begrafenis Dr Folmer. Driewegen. Onder groote belangstelling werd hedenmiddag te 1 uur het stoffelijk overschot van Dx Folmer, die de vorige week op zoo droeve wijze het leven verloor, ter aarde besteld. Onder de aanwezigen merkten wij op verschillende burgemeesters uit omliggen de gemeenten en tal collega's van den overledene. Toen de kist in de groeve was neergela ten voerde allereerst het woord de burge meester van Driewegen, de heer Mulder, mede namens de burgemeesters van Oude- lande en Ellewoutsdijk. Spreker wees er op, dat de overledene de ach ting van de bevolking had weten te verwerven en te behouden. Men heeft in hem een goed burger en een hard werker verloren, wiens nagedachtenis in gezegende herinnering zal blijven. Vervolgens voerde het woord Dr Huese te Goes namens den Geneeskundigen kring Noord- en Zuid-Beveland. Hij schetste den overledene als een geacht collega, naar wiens adviezen gaarne geluisterd werd. De voorzitter van den districtsraad van het 5e 'district van de Ned. Mij. van Ge neeskunde Dr Reijling te Middelburg, die daarna het woord voerde, had behoefte den overledene een laatsten groet te bren gen. Als bewijs van diens groote werk zaamheid wees spr. er op, dat Dr Folmer, die in 1894 als geneesheer optrad, on danks zijn drukke practijk in 1923 nog ge legenheid vond, te promoveeren. Nadat de heer Warren te Borsselo als vertegenwoordiger van de Gezondheids commissie te Goes, een enkel woord van afscheid had gesproken, trad naar voren de heer Houtekamer, die namens Vreem delingenverkeer het woord voerde. Spr. herinnerde aan de ongekende werkkracht die de overledene voor deze vereeniging ontwikkelde. Vreemdelingenverkeer zal haren voorzitter, aan wien zij zooveel ver plicht is, nooit vergeten. Vervolgens voerde nog het woord de heer van Hattum, ambachtsheer van Elle woutsdijk, als vriend van den overledene; de heer v. d. Have te Kapelle namens de vrijwillige verkeersinspectie, waarvoor de overledene groote belangstelling had, en een lid van de Boerenleenbank, van welke bank de overledene een der oprichters was en waaraan hij in moeilijke jaren leiding wist te geven. Een zoon van den overledene dankte ten slotte voor de zeer groote belangstelling, waaruit bleek 'hoezeer zijn vader bemind was. Nadat bij nog een woord van dank had gebracht aan de dragers voor de eer, den overledene bewezen, werd de plechtig heid beëindigd. Er waren voor deze plechtigheid zooveel kransen en bloemen ontvangen, dat een aparte auto noodig was om ze te vervoe ren. DEN HAAG. Minister de Geer is beden uit het buitenland, waar hrf met vacasntie vertoefde, alhier teruggekeerd. DEN HAAG. De 'taxi-chauffeurs alhier zijn een 24-urige proteststaking aange gaan, gericht tegen het optreden der ver keerspolitie. De chauffeurs meenen dat bun door de politie onrecht is aangedaan. OOSTERHOUT. Hedenochtend ongeveer half zes is de Tabak- en Sigarenfabriek der N.V. „Lombok", eigenaar dhr Hoek stra alhier, totaal afgebrand. De aanwezige voorraad tabak en ook een machine ging in de vlammen op. Do oorzaak is nog on bekend. De schade die zeer aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. 30 ar beiders zijn werkloos. Ernsf-g auto-ongeval. NUENEN. Bij de betreffende families al hier, is hedenochtend een telegram bin nengekomen uit Zonhoven in België waar uit blijkt, dat de 35-jarige heer W>. P. van Wijk, kousenfabrikant en wethouder der gemeente Lünen en de 43-jarige eigenaar van een timmerfabriek, P. de Groot, bij een auto-ongeval aldaar zijn gedood. Uit het telegram, waarin voorts de familie wordt verzocht de lijken ïjaar het station Lünen af te halen, kan worden opgemaakt dat men hier te doen heeft mét een on geluk bjj een ónhewaakten overweg. De familieleden zjjn direct naar O. vertrok ken. Nader vernemen wij nog, dat de auto door een goederentrein sou zjfn aan gereden en vernield, en dat beide mas tenden op slag werden .gedood. De beer van Wijk laat een vrouw met drie kinde ren, de heer de Groot een vrouw met ne gen kinderen achter. STOCKHOLM. Luitenant Lundborg heeft in een interview met eenige Zweei- sche bladen verklaard, dat de mannen van de Ijtalia op de ijsschotsen vreeselijik te lijden hebben door koorts en In een toestand van hypernerveusheid verkeeren. Kapitein Thèrnberg, leider der Zweed- sche hulpexpeditie, heeft zijn regeering geseind, dat landing op het ijs met de vliegtuigen momenteel zeer gevaarlijk is, tengevolge vani de hooge temperatuur en de dikke mist. BATAVIA. AnetaJVasDiaz. De ziekte gevallen aan boord van! de „Insulinde" gingen gepaard met een hevige keelontste king. Vermoedelijk is de besmetting aan! boord gebracht door een passagier die te Tand Yong Priok geëmbarceerd is. De „Insulinde" heeft Aden aangedaan om de hoeveelheid serum aan te willen. Be halve door den scheepsdokter werd hulp verleend door een zich aan' boord bevin dend burger geneesheer. Onder 'de overle denen zijn de luitenant ter zee 2e kl'. dhr H. T. Demoulin, mej. Die Gorter, dhr IT T. T. Tan, de machinist der Kon. Paketvaart dur J. Ravenswaay, Mevr. Ten HopeHortkamp en de echtgenoote van den adjudant-onderofficier, mevr. v. d. Ven. De laatste twee zijn echter mi et aan de keelziekte overleden. GOES. Geboren: Gerardus Augustinus, z. v. Jacobus Vleugel en Catharina Nijsse. Overleden: Marinus Huizen, 61 jaar, ongehuwd, te Heinkenszand. Gedurende de maand Juni 1928. 'S-GRAVENPOLDER. Geboren: 4, Job Willem, z. v. Hendrik Dijkman en Corne lia Bouman; 15, Pieternalla Jannetje, d. v. Gornelis Marinus de Koster en Janna Maria Gijzel; 22, Gornelia Maria, d. v. Adriaan de Vos en Johanna van Kruijs- sen. Goes, 10 Juli 1928'. Bieren per 100 stuks f4.90, middenpr. p. 25 st. f 1.22V2, winjkelpr. 6 ct.; boter p. k.g. fl.90, middenpr. p. pond f0.95, wimkelpr. fl.05. Fabrieksboter verkocht h f 1.05, eenden eieren f"4.90 p. 100. V.P.N. Aanvoer 30.300 eieren. Prijs f5.20 p. 1O0 st. MIDDELBURG. 5 Juli 1928. Kipeieren aanvoer op de eierveiling 39000 stuks'. Prijzen: 54—56 K.G. f4.40, 66—58 K.G. f 4.70, 58—60 K.G. f 4.80—f 4.90, 60—62 K.G. f 5.20, 62—6'4 K.G. f5.40. Eendeieren f4.70, Kaikoeneieren f 4.60 alles per 100. VLISSINGEN, 9 Juli. Blauwe aardap pelen 67, aardappelen (witte) 67, po ters 23,5, spinazie 1319, postelein 5,5 12, Wagenaars 5569, snijboonen 47 70, doppers 817, peulen 1327, tuin- boonen 610, aardbeien 2032, fram bozen 2935, madaleine 14, tomaten I 44 50, tomaten 2438, roode 'bessen 16 23, witte bessen 1724, zwarte bessen 33, kruisbessen 1320 cent, alles per K.G.; roode kool 1314, bloemkool 520, kom kommers 713,5 cent, alles per stuk; sja lot 3,54,5, selderie 3—6, peeën 7,512,5, uien 46,5, rhabarber 1,53,5, kroten 3,5—6, rapen 1,5, spirea 3440, duizend schoon 4, lelies 1034 cent, alles per bos; andijvie 26130, peterselie 1730, zuring 1417, sla 841 cent, alles per kist of mandje; frambozen 1522 cent per mandje. Veiling van 7 Juli. Zwarte bessen f 36 per 100 K.G. KAPELLE-BIEZE LINGE, 9 Juli. Groote veiling. Zwarte bessen 36.10, roode bessen 21.90, aardbeien 31.1032.90 gld., alles per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen '1322, aardbeien 1631, roode bessen 1629, zwarte bessen 32.90, Hollanders 4561, Meikersen 5261, Bruine Blance 3540, Morellen 2533, Krieken 3040, Klerken 55, Suikerkersen 2628, Ronde blance 24 28, Roode blance 2530, Trosjes Kroe- ken 25, Eeierkrieken'23, Uitschot 511, Tomaten 1536, Aardappelen 57 gld.. alles per 100 K.G.; Bloemkool 58, krop sla 0.301.10 gld., 'beide per 100 stuks. KRABBENDIJKE, 9 Juli. Zwarte bes sen f36.10—f36.30 per 100 K.G. Programma van Woensdag 11 Juli. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend N. G. R. V.-uitzendingen. 12.301.45 Concert, piano, viool, cello. 56 Kinderuurtje 0.1. v. Mej. S. Qroene- weg, zang, piano 7.308 Causerie door W. J. Pieper: Cactussen 8 Concert van uit de Nieuwe Kerk op den Dom te Am sterdam. Spr. dr W. G. Harrenstein. De Christel. Oratoriumver. te Amsterdam, o. 1. v. Hubert Cuypers. HILVERSUM, 1060 M. 12.30—2 Lunch- muziek 2.30 Aansluiting van bet Kur- baus. Kindermatinee 45 Maak bet zelf! o. 1. v. Mevr. Schaake-Verkozen 67.45 Concert 8 Causerie door W. Vogt 8.15 Aansluiting van het Kurhaus Solistenconcert. Het Residentieorkest. 10.10 Persberichten. Daarna tot 11.15 Gramofoonmuziak. DAVENTRY, 1600 M. 10.85 Kerkdienst 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Bal- ladeconeert (tenor-sopraan) 1.20—2,20 Orkestconcert 4.20 Lezing; Food theo rists 4.85 Licht klassiek concert 5.85 Kinderuurtje 6.40 Tuinpraatje 6.50 Nieuwsb. 7.20 Lezing: Miorities 7.35 Pianomuziek 7.45 Lezing: Conscience 8.05 Balladen 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: How to appreciate picturea 9.50 Nieuwsb. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1750 M. 10.5011 Gramofoonmuziek 12.50 2.10 Klassieke kwartetten 4.055.05 Orkestconcert. LANGENHERG, 469 M. 11.35—12.15 en 1.252.50 Orkestconcert 6.207.15 Kinderliedjes. Strijkkwartet, sopraan. 8.35 Concert. ZEESEN, 1250 M. 12.50—5.20 en 6.20 8.05 Lezingen 5.206.20 Orkestcon cert 8.50 Een tocht door de Mark (Rheinsberg) 10.5012.50 Concert door de Steiner-kapel. HAMBURG, 395 M. 4.35 Wiener lied jes 6.20 Orkestconcert 8.20 Vroo- lijke avond. Jazzband en solisten. BRUSSEL, 509 M. 2.20 Concert i. d. dierentuin Antwerpen. Orkest en solisten. 6.507.20 Kamermuziek. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Juli. 2.45 uur. Londen I2.O81/4—12.08b/8. Berlijn 59.23y2—59.26i/2. Brussel 34.60—34.64. Parijs 9.719.74. New-York 2.48—2-48i/2. Stoomvaart Mij. Nederland. MAPIA, thuisr., 8 V. Port Said. PRINSES JULIANA, uitr., pass. 9Gibralt. iSAPAROEA, thuisr., 8 te Genua. SÏMALOER, uitr., 7 V. Suez. KANGEAN, uitr., 8 te Batavia. KARIMATA, uitr., 8 te Sabarig. SALAWAH, uitr,, 9 te P,t. Said. BNGGANO, thuisr., '7 v. Batavia. KAMBANGAN, uitr., p. 6 Ouessant. Kon. Ned. Stoomboot Mij. NICKBRIE, thuisr., pass. 9 Ouessant. GRYNSSEN, 8 v. Hamburg te Amst. VAN RENSSELAER, thuisr., 7 v. Crisobal. ORANJE NASSAU, uitr., p. 7 Dungeness. Rotterdamsche Lloyd. MADIOBN, thuisr., 7 te Havre. MODJOKBRTO, uitr., 8 te Bielawan'. PALHMBANG, 8 v. Rott. te Hamburg. SLAMAT, uitr., pass. 8 Kaap del1 Armi. SljBAJAK, thuisr., 9 V. Sabang. pABANAN, uitr., 9 te Sabang. BUITENZORG, uitr., pass. g Gibraltar, KBDOE, uitr., pass. 9 Ouessant. KOTA RADJA, thuisr., pass. 8 Gravesend. GAROET, uitr., pass. 9 Perim. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting'tot den avond van 11 Juli: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Licht tot half bewolkt. Droqg weer, behoudens kans op onweer. Warmer over dag. Aardappelziekte. In het etmaal van den avond van 8 tot 9 Juli zijn in het midden van het land de omstandig heden gunstig geweest voor het optreden van de aardappelziekte. Jtn het Noorden en vermoedelijk in Zeeland gunstig, be houdens te geringe bewolking. Landbouwers wordt daarom aangera den hun aardappelen te bespuiten met Bourgondische of Bordeausche pap. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers; Woensdag 9 u. 50. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot en Overgroot moeder, MARIA DE REGT, Weduwe Abraham Smit, In den ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam, M. SMIT. 's-Heerenhoek, 10 Juli 1928. De ondergeteekende, maakt bij dezen bekend, dat hij geen sohuldeni door zl|n Vrouw gemaakti zal batalan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3