Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Ged. Staten betuigt instemming met die woorden, en herinnert er aan, dat Hulst hoewel een kleine gemeente, de centrale plaats voor dat deel van. Z-Vlaanderen is. Daarin ligt ook de reden voor de „be voorrechting'' van Hulst en nu reeds bij vorige besluiten voor de school aldaar van de overigens geldende regeling was afgeweken, meenden Ged. Stateni het thans in behandeling zijnde voorstel te moeten doen. In de derde afdeeling gaf dit voor stel geen aanleiding tot eenige gedachten- wisseling. Over het voorstel werden geen discus sies gevoerd. Het werd z-h-s- aangenomen. Na de pauze was ook dhr Wallien aan wezig. Nadat de benoeming had plaats gehad van het lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Prov. Wet (zooals wij reeds meld den, werd benoemd dhr J. J. Wallien!)! kwam aan de orde Verbetering weg Brouwers havenZierikzee. Het voorstel om de subsidie voor ver betering van den weg ZierikzeeBrou wershaven te verhoogen van f210.009 op f277 500 in verband met de verbetering der traverse door Zonnemaire, mits die gemeente een subsidie verleent van lOOOü gld., heeft in alle afdeelingen aanleiding tot besprekingen gegeven. Een lid meende, dat meerdere gebou wen zullen moeten worden' verwijderd, wat wel anders zou hebben gekund. Een ander lid wijst op de noodzakelijke ont eigeningen. Van' de zijde van Ged. Staten wordt opgemerkt dat het onbewoonbare huisjes betreft, wat op zichzelf reeds nut tig kan worden genoemd. Alleen vervan ging van enkele schuurtjes en! aankoop van tuingrond zal kosten medebrengen. Van de zijde van Ged. Staten wordt toe gegeven, dat als regel traversen voor re kening der gemeenten moeten komen, maar uitzonderingen blijven' toelaatbaar. Verder wordt opgemerkt, dat het vreemd aandoet als men zoo spoedig met een wijziging in een! besluit komt, doch een ander lid meent, dat er vol doende redenen zijn', nu de gemeente Zonnemaire er een betrekkelijk onevenre dig groot bedrag voor over heeft, al heeft hij overigens liever, dat de wegen buiten om den gemeentekom worden ge leid. Dit onderschrijft een ander lid ook in het belang van het snelverkeer. Een lid van Géd. Staten wijst er op1, dat de wijziging een gevolg is van het voorstel van Z.onnemaire. Dit lid wijst er op, dat ook volgens het nieuwe voorstel een bocht wordt verflauwd, doch enkele leden vinden den] bocht te scherp en te kort, en geven de voorkeur aan den1 weg buiten den kom. Einkele leden! ^vinden 10.CO0 voor een arme gemeente als Znn- (rtemaire te veel en vragen zich af of de ingezetenen wel met het besluit van den1 raad accoord gaan. Vanwege Ged. Staten werd er op gewezen, dat do ge meente meent groot belang bij de traverse te hebben. Zonnemaire zou later toch in groote kosten vervallen voor verbete ring en verbreeding van den weg en van den oprit in het bijzonder. Dhr Timmerman (A.R.)' zal stem men voor het voorstel van Ged. Staten1, omdat hij overtuigd is dat dit in het belang is van de gemeente Zonnemaire, zoodat daar een zeer goede verbetering zal plaats hebben'. De gemeente Zonne maire is daarvan zelf zoo overtuigd, dat ze 10 mille wil bijdragen. Nu is de vTaag gedaan of de ingezetenen', die de belasting moeten betalen met dat besluit van den gemeenteraad accoord gaaïi. Spr. heeft uit goede bron vernomen, dat er een vereeniging is, die bestaat uit leden! van verschillende standen, die een besluit genomen beeft, om hare afgevaardigden naar den raad te adviseeren hun s'lem te geven .aan het voorstel. Dan is er over gesproken dat de gem. Zonnemaire als betrekkelijk arm békend staat. Maar Spr. meent, dat dit niet 't geval is. Het is een welvarend dorp, waar tamelijk veel gegoede landbouwers en burgers wonen. Rn het is meer dan noo- dig dat er met die bestaande opritweg verbetering komt. Daar er onteigening moet plaats hebben van enkele onbewoon bare huisjes en een paar oude landbouw- jschuren, vraagt Spr.; is er reeds met de eigenaars van die perceelen of met de gemeente dienaangaande een accoord ge maakt? Zoo niet, dan zou het kunnen ge beuren dat het gaat als met een perceel te Brouwershaven waarvan de taxatie was f 1147 en waarvoor 'de vergoeding zal moeten zijn f4700.. Loopt men nü dat gevaar te Zonnemaire ook niet? Dhr Catshoek (s.d.) vraagt naar de juiste kosten voor de gemeente Zonne maire. Dhr v. d. W e ij d e (Ged. Staten) ant woordt, dat in de kostenberekening is opgenomen de onteigening] volgens het oude plan. Het verheugt Slpr. dat dank zij den nieuwen weg een paar onbewoon baar verklaarde jvoningen zullen moeten verdwijnen. De raming van de kosten voor ZonWe- maire is f 10.000- Ze blijven overigens dezelfde als volgens het oorspronkelijk plan. Dhrn Timmerman en Catshoek zijn bei de niet geheel bevredigd. Dhr v. d. Weijd'e gelooft niet, dat de werkelijke kosten boven de raming kul len uitgaan. Een waarborg kan Spr. na tuurlijk niet geven. Het onderhoud komt voor 50 pet. voor rekening der~ provin cie en voor 50 pet. voor de deelnemende gemeenten en polders. Dhrn Catshoek enOnderdijk zijn! nog niet gerust ten aanzien van de on derhoudskosten. Dhr v. d. We ij de ant woordt, dat het bedrag dezer kosten na tuurlijk niet vooraf juist te bepalen is. Naar Spr. meent, kan de gemeente Zonne maire den laat echter wel dragen. Het voorstel wordt z.h.at. aangenomen. Subsidie Proeftuin. Naar aanleiding van het voorstel aan de Vereeniging tot bevordering van Tuin- bouwonderwijs op Schouwem-Duiveland in de kosten van oprichting van een proef- en demonstratietuin een bijdrage in eens te verleenen tot een maximum van f2500 en voorts onder zoodanige voorwaarden en bedingen als nader door Ged. Staten noodig zal worden geacht, heeft in een der afdeelingen een lid op principieele gronden bezwaar gemaakt, 'zjjn stem aan dit voorstel te geven. Naar zyne mee ning behoorde men niet voor allerlei aan gelegenheden bij de Provincie om steun aan te kloppen, doch dienen belangheb benden zelf in de eerste plaats er voor te zorgen, dat de noodige gelden bijeen komen. Het voorstel werd zonder discussie of hoofdei, st. aangenomen. Tramlijn HoofdplaatBreskens. Het voorstel om de termijnen, waar binnen de benoodigde gelden bijeen moe ten zijn resp. de lijn HoöfdplaatBres kens van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- wogmaatschappij in exploitatie moet zijn gebracht, in verband met het renteloos voorschot, te verlengen tot 1 November 1928 en 1 Januari 1930, gaf slechts in een afdeeling aanleiding tot bespreking. Een lid merkte op> (Jat hem het nut van deze lijn ontgaat, wijl toch de lig ging van Hoofdplaat zoowel uit een oog punt van passagiers- als van goederen vervoer zonder meer een dergeljjken aan leg niet noodzakelijk maakt. Mocht even wel de aanleg met het oog op een even tueel in de toekomst te verkrijgen snel- vervoer BreskensNeuzen noodzakelijk zijn, dan zou daarmede naar zijn oordeel de aanleg voldoende gerechtvaardigd zijn. Als door hem het oordeel van Ged. Staten wordt gevraagd, wordt hem vanwege het college geantwoord, dat het geen aanlei ding kan vinden tot de verwachting, dat de lijn zulk een noodzakelijk deel zal uit maken van een snelvervoer Breskens Neuzen als door het lid bedoeld wordt. Een ander lid meent, en van de zijde van Ged. Stalen wordt deze meening gedeeld, dat wel is waar .de Staten thans be zwaarlijk de verlenging van den termijn zullen kunnen weigeren, nu de materialen reeds zijn aangevoerd, doch hij vraagt zich toch af, of de lijn met het oog op rentabiliteit dat subsidie wel waard is. Dit mag volgens het ander lid der afdee ling zonder meer geen voldoende argu ment zijn om het voorstel van Ged. Sta ten aan te nemen. Ged. Staten handhaven hun voorstel, dat zonder discussie of hoofdei, st. wordt aangenomen. Veerdienst ZijpeAnna Jacoba Polder. Bjj het voorstel om den proeftijd voor een subsidie aan de Rotterdamsche tram weg-maatschappij voor de uitbreiding van den stoombootdienst tusschen Anna Jacoba Polder en Zijpe met f3 per en kele reis, te verlengen tot 1 Januari 1929, werd door een lid gevraagd, of vooral de tarieven voor het vervoer aan auto's, welke reeds vermindering hebben onder gaan niet verder verminderd kunnen wor den. Hij vindt die nog veel te hoog, waarmede men het in deze afdeeling alge meen eens is, ook de beide leden van Ged. Staten. Dit college deelt dan ook mede, dat zij d.d. 15 Juni j.l. bij de Maatschappij op verlaging van het tarief voor auto's op het veer hebben aangedrongen, waar op nog geen antwoord is ontvangen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Verzekering motorveerboot „Ko ningin Wilhelmina". Het voorstel om de verzekering van de „Koningin Wilhelmina" alsnog met één jaar te verlengen en gedurende dien tijd voor die boot niet in het reservefonds bjj te dragen, gaf een lid aanleiding te vragen hoeveel alle aan de boot ver richte herstellingen hebben gekost. Een ander lid gaf uiting aan zijn principieel bezwaar tegen verzekering in het alge meen 'en dus ook tegen het voorstel. In alle afdeelingen werd gevraagd, waar om verzekering voor niet meer dan één jaar wordt voorgesteld, b.v. voor drie jaren. Een lid van Ged. St. antwoordde, dat men het beter acht, de verzekering slechts voor één jaar voor te stellen, opdat deze aangelegenheid het volgende jaar weder kan worden beoordeeld. Hoewel de vraag naar de kosten bij dit onderwerp minder op haar plaats is, dee- len Ged. Staten mede, dat die herstel ling in het geheel f 11.818.08 hebben ge kost, waarvan ongeveer f9000 voor het maken en aanbrengen van een golfbreker en het wijzigen van 'de lier voor het ophalen daarvan. Ged. Staten handhaven overigens hun voorstel. Dhr Kodde (Stk. Geref.) heeft tegen dit voorstel principieel bezwaar. Men heeft Spr. gezegd, dat hij dan ook tegen het reservefonds moet zijn, maar dat is hier niet aan de orde. Op voorstel van den heer Mes wordt besloten inplaats van voor één jaar, voor drie jaar te verzekeren. Het voorstel wordt, aldus geamendeerd, aangenomen. Subsidie ter verbetering van het schapenras. Het voorstel om aan de Vereeniging tot verbetering van het Schapenras in Zeeland voor het jaar 1928 een subsi die te verleenen van f 100, werd z. h. st. aangenomen. Rekening over 1926. Vastgesteld wordt de rekening over 1926, aanwijzend in ontvangst f2.894.460.48 en in uitgaaf £3.181.813.48, alzoo een kwaad slot van f 287.358. Hierna sluiting. De staking te Vliaalngen. Maandag zijn wederom 8 stakers van de Kon. Mjj. de Schelde aan het werk gegaan. Het aantal werkwilligen is daar door tot 412 geklommen. Het aantal werkwilligen bedroeg heden 2 meer, dus totaal 414. In den afgeloopen nacht is te Vlis singen weder ingebroken, ditmaal in een villa aan den Boulevard Evertsen. De dader of daders kwamen aan de achter zijde binnen en „ontvreemdden eenige kleedingstukken. De bewoners, die giste ren in de villa kwamen, hebben niets bemerkt. Dit is in 4 dagen de derde inbraak te Vlissingen. Minister Lambooy naar Middelburg. De minister van Ma rine a.i. Lambooy begeeft zich vandaag, vergezeld van den chef der Marinestaf, schout bij nacht mr Jager en zijn ad judant, luit. ter zee le kl. Vreede, naar Middelburg om morgen de seinoefeningen met eenige schepen der vloot, door de militaire kustwacht bij te wonen. Typhus. In verband met het voor komen van gevallen van para-typhus op Walcheren heeft de commandant der Ma rine te Vlissingen besloten, dat het zwem schip liggende in het kanaal door Walche ren bij de Keersluis moet worden ge sloten, zoodat thans ook aldaar het zwem men in het kanaal verboden is. Meer kosten dan baten. Een ingezetene van Terneuzen ontving dezer dagen als belastingplichtige van een der polders zijn aanslagbiljet per post, toege zonden. De aanslag bedroeg zes heele centen. Minstens het dubbele werd uit gegeven om den belastingplichtige zijn aanslag kenbaar te maken. Immers de toezending kostte aan porto 7V2 cent, terwijl 't aanslagbiljet minstens 3 en de enveloppe waarin het vervat was, zeker I1/2 cent kost, zoodat 12 cent wordt uit gegeven omzes cent te ontvangen. De aanslag was invorderbaar 'in 2 gelijke termijnen II Goes. Vaandel afd. „Goes" Bijz. Vrijw. Landstorm. Bij het Dames comité is voor het vaandel reeds een be drag van f 191.20 ingekomen. Het zal wor den vervaardigd aan de Vakschool voor Meisjes alhier, naar ontwerp van den heer J. Melse. Het voornemen is, om op 31 Aug. e.k., den jaardag van H.M. de Koningin, het vaandel aan de afd. Goes uit te reiken. Ir M. J. Boerendonk, 2e secre taris der Z. L. M. is benoemd bij' de Han- delsvereeniging te Amsterdam (H.V.A.) De heer Boerendonk zal in Indië te werk worden gesteld. Vrijdag a.s. zal „Euphonia" te half negen op de Markt het navolgende pro gramma uitvoeren: 1. Stars and stripes for ever, marsch, Sousa; 2. Ouverture Lugdunum, G. Allier; 3. Wedding of th9 Winds, waltz, Hall; 4. Suite de danses, J. Muldermans. Pauze. 5. De Zeeuwsche Bondsmarsch, J. Horst; 6. Ouverture Fête Printanière, Jos. Kessels; 7. Souvenir d'Aix la Chapelle, A. Govaert; 8. Groote Fantasie uit Faust, M. J. H. Kessels; 9. Finale. Krabt)endljke. Benoemd tot opzichter aan de uit te voeren betonwerken aan het waterschap Kruiningen dhr G. J. van Doorn Lz., alhier. 1 RIHawt-BafK. Gevestigd: C. J. Preve van Breda; A. A. B. BootGeluk uit St.- Annaland; M. MoermanVan Koeveringe uit Waarde; P. M. van de Griek uit Waarde; A. LobbezooGoeree uit Krui ningen; A. C. W. Breure uit Goes. Vertrokken: Wed. J. A. Boot en kind naar BurghA. Schouten naar Rotterdam; A. de Bruine naar Krabbendijke; C. N. Tieleman naar MiddedharnisA. Lutein naar Den Haag; J. S. Hartjes naar Vlis singen; A. Moeliker naar Vlissingen. 's-Gravenpolder. Zaterdagvoormiddag fietste de 14-jarige van S. van Kwaden- damme over den Molendijk alhier. Door dat hij voortdurend achter zich keek. bemerkte hij den naderenden auto van den landbouwer R. van 's-Gravenpol- der niet. Deze gaf voldoende signalen, maar de jongen viel vlak voor den wagen neer en werd een eind meegesleurd. Met een gebroken been en een gekneusd hoofd werd hij opgenomen. Na door den dokter voorloopig te zijn verhonden, werd hij naar het ziekenhuis te Goes getrans porteerd. lerseke. Het bondsfestival ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van „Mo zart" is Vrijdag onder groote belangstel ling gevierd. Ter gelegenheid van het feest waren diverse straten in het dorp door de bewoners versierd. Om negen uur werd door „Mozart" een concert in de kiosk op de Paardenmarkt gegeven, waarna dit gezelschap met be stuur en feestcomité een marsch naar den Dam ondernam. In dezen stoet waren ook eenige jonge dames en een paar bakkers knechts, die tulbanden, taart en sigaren voor de bewoners in de stichting „Vrede- lust" meevoerden. Ook de leden der Ring- rijderijvereen. „Juliana" te paard volgden dezen optocht, welke gesloten werd door een groote menigte belangstellenden. Om elf uur .precies werden de voor zitters en directeuren van de verschillende deelnemende gezelschappen in de raad zaal op het Gemeentehuis ontvangen door het Eere-Comité, Bestuur van „Mo zart" en het Feestcomité. De voorz. van het Eere-Comité, dhr L. J. de Rjjke, de voorzitter van het feestcomité dhr M. Scheele Sr. en dhr J. Hage, voorzitter van „Mozart", voer den het woord. Daarna werd op het Kerkplein de optocht samengesteld. Er werd een wandeling door het dorp ge maakt. Te één uur vingen op de Paarden markt en op den Dam de concerten aan. Telkens wanneer een gezelschap zyn nummers had uitgevoerd, werd den direc teur een herinneringsmedaille in zilver uitgereikt. Aan „Mozart" werd nog aangeboden een fraaie zilveren medaille van een oud lid, dat onbekend wenscht te blijven. Des avonds om half acht werden op de Paardenmarkt wederom concerten ge geven. Te ruim 6.30 uur zijn de uitge loofde geldprijzen onder de deelnemende corpsen verloot. De uitslag hiervan is: Kortgene f25, Colijnsplaat f20, Kloetin- ge f 15 en alle andere gezelschappen f 10. Voor ieder dus een prijs en nog f 10 voor het vèrstkomend gezelschap Seroos- kerke. Wemeldlngo. Hedenmorgen had alhier bij het op kanaal komen een aanvaring plaats met een met zand en naar België bestemd sleepschip „Michard" van Ant werpen, en een ander sleepschip. Eerst genoemd schip kreeg een ingedrukten zij wand, waarvan een gedeelte openscheur de, doch daar dit boven de waterlijn was, kwam er geen water in en kon de reis worden voortgezet. Sint Laurens. Bevolking gedurende de maand Juni 1928. Ingekomen: J. M. G. van den Berge en gezin, B 155 uit Vlissingen; G. Willemse, A 11 uit Serooskerke. Vertrokken: P. F. L. I. van der Grinten en gezin van B 155 naar Middelburg; P. Gijvat en gezin van B 130 naar Middel burg; J. Janse en gezin van B 46 naar Koudekerke. Arnemuirfen. Gisteren viel alhier een naar schatting ongeveer 13- k 14-jarig zoontje van dhr J. de Nooijer van de fiets. Tengevolge hiervan brak het een arm. Door den waarnemenden geneesheer werd heelkundige hulp verleend. Veere. De gemeenteraad vergaderde Za terdagmorgen voltallig. Het verzoek van den heer C. de Buck, is door B. en Wi. onderzocht. Hij vraagt f 10 vergoeding. Deze zaak werd door den voorzitter en weth. Castel toegelicht. Het verzoek werd afgewezen. De voorz. brengt ter kennis, dat de nieuwaangelegde grintweg is afgewerkt cm daar alles op een voordeelige wijze heeft plaats jgehad, stellen B. en W. voor, f10 subsidié daarvoor te geven. Dit werd aan genomen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten aangaande schoolartsen, deelt de voorzitter mede, dat deze regeling de gemeente zou kosten 25 cent per hoofd en peT jaar. B. en W. stellen voor, hierop niet in te gaan. Alzoo ook besloten. Ingekomen is een schrijven van de go- zomdhexidscommissie te Veere. De kos ten voor deze gemeente zouden bedragen f29. Een schrijven van den Vleeschkeu- ringskring Middelburg dat f36.09 aan de jgem. Veere toekomt. De voorz. deiedt mie- de, dat kasopname is geschied bij den gemeente-ontvanger. Alles in orde." B. en W. stellen den raad voor een verordening te maken tegen het venten hi' de gemeente. Hiervoor zal dan een vergunning noodig zip. Ook werd beslo ten, om de secretarie op werkdagen open te stellen van 9 tot half 1 uur en des Za terdags tot 12 uur. Ook werd besloten, met al'g. st. het verlof van den secretaris met enkele da gen te verlengen. De Commissies tot het nazien der rekeningen van Godshuis en B. Armbestuur brachten rapport uit. Re nesse. Zaterdagvoormiddag zag mej. S. van der Zande, alhier, dat twee kin derhandjes uitstaken boven het water in den vijver vóór de woning van den land bouwer L. Hanse. Vlug sprong ze in hel water, greep de twee handjes en had het geluk het 2-jarig zoontje van bovengenoemden landbouwer van een wissen dood te redden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Helder /evangelisatie] P. Warners te Nederhorst den "Berg. Aangenomen naar 's Gravèmoer, L'. G. Bolkestein te Otterloo. Bedankt voor St. Annaland N. C. Bak ker te Benschop. Geref. Kerken. Beroepen te 's Gravenhage-Oosf (vac.- G. R. Kuiper] R. E. van Arkel te [TtrecM. Te Krimpen aan de Lek, G. Bouw meester, candidaat te Schoonhoven. Te Witnis en te Wormer (niet Borne, zooals wij gisteren meldden] A. Dragt JHz. cand. te Rotterdam; Te Her wijnen J. W. Eggink te Willemstad. Bedankt voor Nieuweroord, A. R. Pel, te Suawoude. Aangenomen naar Beekbergen J. Estie, cand. te Zwartsluis. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Baarn, P. de Smit te Bos koop. Bevestiging en intrede. Zon dagmorgen werd cand. P. J. O. de Bruijne in de Geref. Kerk te Vrouwepol der bevestigd als predikant van Vrouwo- polder-Gapinge. De bevestiging had plaats ■door ds C. von Meyenfeldt van Feyenoord met een predicatie over Jesaja 10:1 en 2, waarbij gewezen werd op: het beviel tot troost en de rijkdom van den troost. Na de bevestiging werd den nieuwen leieraar toegezongen Psalm 20:1. 's Middags te 2 uur deed Ds de Bruijne zijn intrede te Vrouwepolder, met als tekst 1 Joh. 4:10 en 11. Het thema van de prediking was: Gods liefde tot ons wordt openbaar in de zending ijgn den Zoon, die is: le grondslag van onze verzoe ning; 2e spoorslag tot onze liefde. Na afloop van de prediking werd Ds de Bruijne toegesproken door ouderling Maas namens Kerkeraad en Gemeente, Ds van Djjk namens de classis, en door den burgemeester van Vrouwepolder. 's Avonds te 7 uur deed Ds de Bruijne zijn intrede te Gapinge, waarbij hij toe gesproken werd door ouderling Louwerse namens kerkeraad en gemeente, Ds van Dijk namens de classis en Ds van Huls bergen, Ned. Herv. pred. als collega. 's Middags werd den nieuwen predikant toegezongen Ps. 134:3 en 's avonds Ps. 134:3 en 84:6. Met de komst van Ds de Bruijne zijn alle predikantsplaatsen in de classis Mid delburg bezet. Theol. School der Chr. Ge ref. kerk. Heden zijn aan de Theol. school te Apeldoorn aangevangen de j'aar- lijksche examina. Oudergewoonte ging daax aan gisteravond een bidstond in de Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn vooraf. Voor ganger was ditmaal Ds L. H. van der Meiden van 's Gravenhage, voorzitter van het college van curatoren. In zijn inleidend woord wees spr er op, dat thans onder bijzondere omstandig heden een ure des gebeds gehouden wordt Spr. denkt in deze ure niet alleen aan de examina, want er is moor. Immers God nam den geliefden en onvergetelijken docent Ds A. v. d. Heijden weg. Er is dus een ledige plaats in het docentencolloge. Beproevingen bleven de school niet bo- spaaid. Gewichtige besluiten heeft de a.s. Generale Synode omtrent de school te nemen. Deze dingen drukken. Zullen we nu, aldus spreker, onder druk geen vor keerde stappen doen, dan hebben we wijs heid noodig van God. Door deze dingen geleid, drong de tekst voor deze ure zich als van zelf aan spr. op. Hij vond die in Jac. 1:58. Sprekende over „Wis heid van God", werd achtereenvolgens aangetoond, dat die is le in beproevin gen noodig en 2e in het geloof begeerd. Na de jiredicatie droeg spr. de belangen der school in den gobede aan 'God op, waarna de samenkomst met het zingen van Ps. 119:9 werd gesloten. Een B ij b e I-f e u i 11 e 10 n. Het AmeT. dagblad „The Parker New Era" heeft sinds 22 jaar in een wekelijksch bij voegsel geregeld een stuk uit den Bijbel overgedrukt van Genesis lot Apocalypsls, en is onlangs aan het einde gekomen. De eerste uitgever van het blad, de heer Charles Hackett, is er mede begonnen, en een van zijn opvolgers heeft dit „feuille ton" nu voltooid. Eind-examen R. H. R. S- te Goes. Geslaagd: J. van Baren, E- J. Eijke, A- de Graag, A. van Heerewaarden', D- Heinsdijk, M- Houtman, R. F. Kranen! Jtorg, C- A- de Looze, Wa. J. P. v. d. Wart, C- A. Welleman en M- P. Zweede. J- G- Nijk. De heer J. G- Nijk, directeur der Rijkskweekschool voor on derwijzers te Haarlem, gaat het onderwijs verlaten. Zaterdag 21 Juli zal hij gehul digd worden, waartoe een Haarlemsch en een Middelburgsch comité gevormd is. Examen Land- en Tuin bouwkunde L- O. De Minister van Onderwijs heeft benoemd in de commissie welke in 1928 belast is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven vatt lager onderwijs in de beginselen der land bouwkunde en in de beginselen der tuin bouwkunde, vermeld onder r en rbis in art .2 der wet van 17 Augustus 1878: tot lid en voorzitter; dr K. H. M. van der Zande, inspecteur van bet landbouw onderwijs te 's Gravenhage; en tot leden o.a. ir. O. Stevens, Rijkslandbouwconsu- lent, te Goes en ir A. W. v. d. Plassche, Rijkstuinbouwconsulent te Goes. Voorts heeft de minister bepaald, dat deze examens zullen worden afgenomen te Wageningen. Na voortgezet examen' is nog ge slaagd voor het eindexamen van het gym nasium te Middelburg, mejuffrouw R. E- L. Weijl aldaar. Ongelukken. Gisteren is van het schip Ahabar Kubger", dat in de Maas voor IJsselmonde ligt, over boord gesla gen en verdronken de 30-jarige S-, ma troos op genoemd schip. Een 2V2- jarig kind te Made trok een op de kachel staanden ketel kokend water om. Het bekwam levensgevaarlijke brandwonden'. Een 9-jarige jongen is vani een Rijn- schip, dat in de Waalhaven te Rotterdam ligt, overboord gevallen. Hij raakte met

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2