Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken. Financieële Berichten. Radio-Nieuws. toe als gevallen ter zijner kennis worden gebracht, den gemeentewerkman zoo spoe dig mogelijk erop uit te zullen sturen. Het voorstel-Koppejan wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen. Tegen d'hr. von Bru- cken Fock; dhr Maljaars onthield zich. Naar aanleiding van een verzoek ran de afd. van den Bijz. Vrijwilligen Land storm om een bijdrage uit de gemeentekas voor de aanschaffing van een vaandel, wordt op voorstel van B. en W. z. h. st besloten f 20 te vcrleenen. Vervolgens wor den enkele posten van hondenbelasting en schoolgeld als oninbaar afgeschreven. Respectievelijk f 3 en f 52,45. Daarna wordt een nieuwe instructie voor den secretaris en ontvanger vastge steld. Bij de behandeling der instructie voor den secretaris vraagt dhr von Bra cken Fock op welke dagen de secretarie zal zijn geopend, aangezien dit punt in de «instructie niet is geregeld. Spr. zou dit ook geregeld willen zien, daar anders de bepa ling in de instructie, dat de secretaris op de dagen dat de secretarie geopend is aan wezig moet zijn, een doode letter is. De voorz. zegt dat 'het zijn bedoeling is als secretaris op eiken werkdag, uitgezonderd Donderdags, op de secretarie van 911A uur aanwezig te zijn. Dhr von Bracken Fock vindt een toezegging niet voldoende en zou dit vastgelegd willen zien in in structie of verordening. Dhr Koppejan vraagt waarom dit niet in de instructie kan geregeld worden. De voorz. meent, dat dit niet in de instructie thuis hoort en als een meer algemeene zaak bij verordening behoort te worden geregeld. Dhr Adriaan- se is van meening, dat als de voorz. de da gen aangeeft dit toch voldoende is. Het voorstel van dhr von Bracken Fock, dat B. en W. in de volgende vergadering met een ontwerp-verordening inzake het ge opend zijn der secretarie zullen komen, wordt door den voorz. overgenomen en door den Raad z. h. st. aangenomen. Beide instructies werden z. h. s. aangenomen Daar er nog geen goedkeuring der benoe ming van den burgemeester tot secretaris van de Kroon is ingekomen, kan de nieu we secretaris nog niet worden beëedigd. Na beëediging van den nieuwen ontvan ger d'hr J. Jobse wenscht de voorz. hem geluk bij het aanvaarden zijner betrekking en hoopt dat hij zijn taak eerlijk en ge trouw zal vervullen. Ook dhr Florusse spreekt zijn opvolger de beste wenschen toe. Daarna neemt dhr Stroo, eerste wet houder, het woord en merkt op, dat hij door de benoeming van dhr Jobse tot ont vanger was verrast en dat die benoeming is mogelijk geweest doordat één der Chris- telijk-Historische leden zijn partij heeft verloochend. Maar nu het besluit van den Raad zoo gevallen is, wil dhr Stroo zich daarnaar voegen, in aanmerking nemen de, dat niets buiten Gods voorzienig bestel omgaat en dat het mogelijk is, dat hetgeen spr. als een kwaad heeft aangezien, later blijkt goed te zijn. Spr. hoopt, Jat dhr Jobse het vertrouwen, in hem gesteld door de leden die op hem hebben gestemd, niet zal beschamen en dat hij het vertrouwen der andere leden moge winnen. Dhr Jobse dankt de sprekers voor de gelukwenschen. Bij de rondvraag vraagt dhr Adriaanse om de stekels en netels op de duinen voor de pastorie te weren. Dhr Koppeajn heeft vernomen van een raadslid van een an dere gemeente, die dit zeide te weten van den voorz., dat er moeilijkheden zijn gerezen met .Ged. Staten over het groote kassaldo onzer gemeente. Spr. vindt het niet goed, dat dit den Raad niet is mee gedeeld maar wel een raadslid van een andere gemeente. De voorz. zegt, dat dit Raadslid dan meer weet dan B. en W„ aangezien er geen moeilijkheden zijn. Verder merkt dhr. Koppejan op, dat er Zondag op het kerk plein is gevoetbald, hetgeen bij de po litieverordening is verboden. Daar dhr p. Florusse nu voor de laat ste maal als secretaris aanwezig is, richt de voorz. tot hem het woord. Hij dankt hem voor de vele werkzaamheden voor de gemeente verricht en voor den pleizie rigen omgang en voor het vele dat hij van hem heeft geleerd. Als blijk van waar- deeling zal hem een foto van den Raad worden gegeven. Sipr. hoopt dat de vriend schap zal blijven bestaan en spreekt den wensch uit, dat als voor dhr Florusse de tijd ook aanbreekt dat hij dit aard- sche leven moet verlaten, hij dan be reid moge zijn om den Heere te ont moeten. De secretaris nu het woord nemende, zegt, dat op dit oogenblik de gedachten zich in hem vermenigvu'digen. Het schei den doet pijnlijk aan. Hij ziet met dank baarheid terug op de vele vriendschap en medewerking, die hij van allen zonder onderscheid heeft ondervonden, waarvoor hij allen hartelijk dankt. Ook aan den veldwachter als gemeentebode brengt Spr. zijn dank. Dhr Stroo dankt namens den Raad den secretaris en wenscht hem in zijn' verder leven des Heeren zegen toe. Dhr Adri aanse wenscht den secretaris het beste toe en merkt op, dat onze goede werken geen grond kunnien zijn voor onze za ligheid en dat als hij het tot nu toe niet gekend heeft hij dan op het einde van zijn leven door Gods genade een Borg moge hebben voor zijn ziel. Dhr Koppejan merkt op dat wij in dhr Flo russe altijd een eerlijk ambtenaar hebben gehad in onderscheiding van' vele ande ren, en brengt hem ook daarvoor zijiï dank. Daarna richt de voorz. nog een' kort woord van dank tot dhr I. A. de Moor, assistent van dhr Florusse, waarna de vergadering wordt gesloten. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde de Raad der gemeente. De voorzitter, bur gemeester Horninge, deelt mede, dat de heer Puijpe door familieomstandigheden verhinderd was aanwezig te zijn ter verga dering. De notulen der beide laatst gehou den vergaderingen werden onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt o.m., dat het schoonhouden der O. L. school en het aanmaken der kachels opnieuw is aanbe steed en voor den tijd van één jaar aan de laagste inschrijfster A. de RidderWille boor dse voor de som van f 180 is gegund; dat de levering van daarvoor in aanmer king komende leermiddelen voor de O. L. scholen na verstrekte prijsopgaaf is opge dragen aan J. J. Crucq alhier voor f 82.30; dat is ingekomen de rekening met balans van den Vleeschkeuringsdienst over 1927, waaruit blijkt, dat aan deze ge meente zal worden uitgekeerd een bedrag van f 83,41 als aandeel in het goed slot, mededeeiing van den Commissaris der Koningin betreffende benoeming leden der Gezondheidscommissie en een mededee iing van J. G. Vader te Kleverskerke be treffende intrekking van zijn verzoek om voorschot ingevolge de Landarbeiderswet. Aan de orde komt daarna voorwaarden verpachting veer over het Arnekanaal. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. met den pachter, dhr J. la Soe, hebben gecon fereerd inzake overname buffet in het ver loflokaal, en een steenen varkenshok, doch hierover was geen overeenstemming ver kregen, waarna de heer la Soe mededeel de, met den eventueel a.s. nieuwen pachter zelf te zullen onderhandelen. Met alg. st. wordt aan B. en W. machtiging verleend om pachters voor het veerhuis met veer op te roepen. Verder wordt met alg. st. besloten tot aankoop van een perceel Rijksgrond bij de vroegere pellerij. Aan B. Martijn en P. van Belzen Cz. wordt vermindering van pacht geschon ken. De verordening op de vermogensbe lasting wordt m. a. st. opnieuw vastge steld. Hierna komt aan de orde vaststelling vermenigvuldigingscijfer 1928/1929. B. en W. stellen voor om, waar bij een factor van 2 voor deze gemeente de uiterste grens is bereikt, daar van de middelmatige in komens 15,8 ptt. geheven wordt, het cijfer op 2 te houden, hoewel 't echter wensche- lijk zou zijn, dat het werd verhoogd. Met alg. st. aldus besloten. Op advies van den gemeente-bouwmees ter wordt besloten, de bestratingswerken op den Zuidwal en in den Molenpolder te doen uitvoeren met nieuwe klinkers, in plaats van met oude blinkers van den Polder Walcheren, welke niet aan de eischen voldoen. Ingekomen is een schrij- van van den Christelijken politiebond, om de jaarwedde van den gemèente-veddwach- ter te verhoogen. B. en W. meenen, waar de salari-erinig van den gemeente-veld wachter is, vastgesteld overeenkomstig de opgave van den Commissaris der Konin gin, afwijzend op het verzoek te moeten beschikken, wat werd goedgevonden. Nog werd met algemeen® ,st. besloten, om trent een circulaire van Ged. Staten, in zake aanstelling van schoolartsen mede te deelen, dat in verband met de beperk te geldmiddelen der gemeente, daartoe niet kon worden overgegaan, hoewel het niet kon worden ontkend, dat de aan stelling aanbevelenswaardig zou zijn. -+ 5 tegejn 1 stem, die van dhr Schuit, wordt besloten om het perceeltje gemeen tegrond, van wijlen de wed. C. Meijer in erfpacht uit te geven, tegen de erf pachtssom van 8 cent per vierk, M. Na eenige bespreking wordt m.a.s. goed gevonden de vischhal van steen te doen bouwen en wordt op voorstel van dhr Crucq besloten met 5 tegen 1 st. (die van dhr Schuit)' om de aanbesteding te doen houden onder de timmerlieden in deze gemeente. Dhr Schuit wenscht een algemeene aanbesteding. Aan "R. en W. wordt machtiging gegeven tot uitvoering T-rm rp't werk. Ook wordt mrt penmen oen goedgevonden de begrootin dienst 1928 te wijzigen'voor aankoon van stoelen ter secretarie, tot een totaal b'edrag van 6 50. Bij de rondvraag vraagt dhr Schuit, wanneer de straat bij de Jager hersteld wordt en de borden met bet kenteekm Gevaarlijke hoek'' worden geplaatst. De voorz. zegt, dat de straat zoo spoedig mogelijk zal worden hersteld en dat de borden in bestelling zijn. Hierna siuit de voorzitter met dankgebed. De visscher W. o. Bi., die bij de vechtpartij op Vrijdag 22 Juni gewond werd, is nog steeds onder dokters behan deling. Koudekerke. Den beer P. J. ter Woerd Sr. was eervol ontslag verleend als secre taris-penningmeester van het Burgel Armbestuur dezer gemeente, ingaande 1 Juli 1928. Daarmede eindigde het ambte lijk leven van don krassen 82-jarige. De heer ter Woerd kwam 52 jaar gele den als onderwijzer in 'onze gemeente. Sindsdien was hij onafgebroken in ambte- lijken dienst: 9 A jaar als onderwijzer, 23 jaar als gemeente-secretaris, 32 jaar als gemeente-ontvanger en 30 jaar als secre taris-penningmeester van het Burgerl. Armbestuur. Hedenmorgen nam het Armbestuur in een vergadering .afscheid. De voorzitter, de burgemeester, sprak den heer ter Woerd toe en dankte hem voor de accuratesse, de trouw eu den ijver, die hij had aan den dag gelegd ge durende zoovele jaren. Uit naam van het B. A. werd een stoffe lijk blijk van sympathie aangeboden. Daarna dankte de Burgemeester voor 't vele dat de heer ter Woerd in verschil lende betrekkingen heeft gedaan voor de gemeente Koudekerke. Gedurende meer dan een halve eeuw, aldus spr., zijt gij ge weest een voorbeeld van onkreukbare trouw, hooge plichtsbetrachting, bijzon dere accuratesse en gr ooien ijver. Uw werk is ten zeerste gewaardeerd. De Burgemeester zeide het een reden van verheuging te achten dat hij mocht mededeelen, dat bet H. M. de Koningin hdd behaagd den heer ter Woerd te benoe men tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Spr. besloot met den beer ter Woerd verder een door God gezegenden levens avond toe te wenschen. De beer ter Woerd, diep ontroerd, dankte voor de eer hem bewezen. St-Kruis. Vrijdagmiddag had de land bouwer N. te St. Kruis bet ongeluk om van een door hem zelf bestuurden le digen boerenwagen te vallen. De wielen gingen den man over het lichaam. Zwaar inwendig gekwetst, werd de ongelukkige, die bewusteloos was, opgenomen. Zon der te zijn bijgekomen is hij na een! kwartier overleden. ff LAAT UW MAM Jf GERUfT ROOKEN V J MAAR GEEF HEM U TABLETTEN Een groot ongeluk voorko men. Bfj het uitstapje van de leden der „Ilandelskamer" in de Ardennen merkte een der chauffeurs, dat de wagen niet meer goed functionneerde. Hij durfde do verantwoording voor een rit in het bergland niet langer op zich nemén en deed de 25 inzittenden, overstappen in de andere autobus. Hij wilde zjjn wagen naar de garage te Bek (Limburg) terugrijden. Ter hoogte van Tehge bij Spa bemerkte hij evenwel, dat de remmen wei gerden. Hij liet toen den wagen in een boschkant loopen. Door den schok vloog de auto in brand. De chauffeur kon zich tijdig redden. D'e autobus brandde geheel uit. Vergiftigde koeien. Te Voor hout z(jn bij den veehouder v. R. b(j een aantal koeien verg ft.gingsverschijnseh n opge treden, vermoedelijk door het eten van hya cinten-afval. Een tweetal dieren is reeds bezweken. Nog één. De hartelijke ontvangst, die den Berlijnschen aapjeskoetsier, Gustav Hart- mann, in Frankrijk ten deel is gevallen, heeft een Berlijnsch orgeldraaier, August Boehm genaamd, bewogen met zijn orgel naar Lon den en Parijs te trekken. De man geeft hierbij het bewijs van een bijzondere vi taliteit; hij is namelijk reeds 73 jaar oud. Zaterdagochtend om elf uur is hij met den ocht begonnen. Met zijn orgel, dat op een leinen handwagen s'taat, trekt hg van Ber jn naar Londen en Parijs. Het orgel is etooid met de vlaggen van het rijk Pruisen, ingeland en Frankrijk. Pottum in een boom. Zaterdag- vond moest een luchtballon, bestuurd door en bekenden luchtvaarder Pottum, komende an Vlaardingen wegens averg een nood- inding maken in de gemeente Baarn. De allon kwam in een boom terecht.. Met be- ïulp van lange ladders mocht het geluk ken, de drie inzittenden uit hun gwaarlijke positie te bevrijden. Luchtvaarder en passa giers kwamen er zonder noemenswaardig let- r-el af. Brandweer en bijen. De Berlijn- iche brandweer werd Zaterdag niet minder dan zestien maal gealarmeerd om in de drukke straten bijenzwermen te vangen, die aldaar de voorbijgangers lastig vielen. Verdacht van moord op zijn i u u w. tn laad is de vrouw van den kiitschen koopman Treiber uit Dresden in de Karmtische Alpen in een afgrond gestort ;n gedood. Thans is haar man in hechtenis genomen, verdacht de vrouw te hebben ver noord, om de hooge levensverzekering van <00.000 Mark in handen te krijgen. Deze is hem door een maatschappij te Stettin destijds ook uitbetaald. Moordaanslag. In een huis te Keulen ontstond een twist, waarbij een 32- jaiige smid zijn sch on vader met een revolver schot doodde. Vervolgens verwondde hij zijn zwager met een schot in de long levens gevaarlijk terwijl zijn schoonmoeder een schot in het been kreeg. De dader, die op de vlucht sloeg, doch weer terugkeerde, kon na korten tijd gearresteerd worden Ernstig ongeluk te Harlingen. Zaterdagmorgen waren de werklieden v. d. Meulen vader en twee zoons te Harlingen, met een op den wal staande hijschkraan bezig oenige werkzaamheden te verrichten. Plotse ling brak de kraan en de drie werklui ge raakten te water. De beide zoons raakten onder de kraan. Fokker werd spoedig uit het water gered, doch hij was bewusteloos. De andere zoon, de 18-jarige Diederick, werd na eenig zoeken opgevischt. Bij hem bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De vader is gered. Beide geredden en het lijk zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Noodlanding. Zaterdagmorgen moest het vliegtuig S 8, thuisbehoorende op het vliegkamp De Kooi en bemand met kor- poraalvlmgfuigmakpr Van Ommen, tengevolge van een motordefect een noodlanding doen. Het kwam daarbij terecht in een weiland te Koegras. Door het ter plaatse aanwezig zijn van diepe modder- en rietkuilen sloeg het toestel over den kop. Persoonlijke onge lukken hadden er niet bij plaats. Alleen wend aan het vliegtuig eenige schade toegebracht. Door omwonenden en personeel van het vlieg kamp werd het vliegtuig aan den vasten wal gebracht, waarna het gedemonteerd werd en naar De Rooi getransporteerd. Een eigenaardige herinne ringDe herinnering aan een merk waardig incident ,dat zich nu reeds vier jaren geleden heeft voorgedaan, zal dezer dagen vereeuwigd worden. loen in 1924 de nieuwe kathedraal te Liver pool werd ingewijd gebeurde het, dat de Koning en de Koningin, die de plechtigheid zouden verrichten, door een misverstand twin tig minuten te vroeg aan het kerkgebouw arriveerden. De toebereidselen voor de ont vangst waren nog niet gereed, de geestelijk heid was nog niet voltallig aanwezig. Het koninklijk echtpaar liet zich niet uit het veld slaan en stelde zich in een zg- portiek van het gebouw op om daar rustig het officiëele moment def inwijding af te wachten. Zelfs schiep het er behagen in den schier eindeloozen stoet van geestelijken langs zich te zien voorbijtrekken. Deze gebeurtenis zal nu worden herdacht op een gedenkplaat, die zal worden aange bracht boven de portiek, waar de Koning en de Koningin toen een wijle hebben ver toefd. 't Geweer ging plotseling af. Donderdagmiddag zou de landb mwersknecht T. B. te Zuidland voor zijn patroon op mus- schen schieten in een aardbeienveld. Bij het laden van het geweer ging dit plotseling af, waardoor drie kinderen, bezig met aardbeien plukken, werden getroffen. De wonden van twee meisjes waren niet ernstig, doch een 13-jarige jongen moest naar een ziekenin- richting te Rotterdam worden overgebracht. Hij zal vermoedelijk een zijner oogen moeten missen. Brutale inbrekers op heeter- daad betrapt. Vrijdagnacht heeft de po litie te Krommenie een tweetal inbrekers op heeterdaad betrapt, die bezig waren hun slag te slaan in het kantoor® der Firma Gebr. van Vliet. Toen de agent van politie Zwart beide mannen naar het bureau bracht, trok een hunner, de 32-jarige Steeding, afkomstig uit Zaandam, terwijl hij dekking zocht achter den tweeden man. een browning, lyaa-bg h'j den _agent gelastte de handen omhoog te steken. In plaats van zulks te doen, trok de agent eveneens zijn revolver en trof daar mee den tweeden aangehoudene Maider, even eens afkomstig uit Zaandam, in de rechter borst. Hij we'-d naar de Ziekenverpleging vervoerd Zijn toestand is, hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk. Beide inbrekers waren in het, bezit van <-en vollpdig stel inbrekerswerktuigen. Zij jijn goede bekenden van de politie. De „Groningen." Zaterdag werd onder presideum van dhr Jhr K. E. Quarles van Ufford te Utrecht de jaarhjksche Algemeene ergadering gehouden van „Groningen", Alg. Onderl. Maatschappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 opgericht te Groningen, sedert 1921 gevestigd te Itreclit. bit het door den Directeur, dhr E E. Leo pold, uitgebracht rapport over het jaar 1927 bleek, dat 525 schaden werden uitbetaald tot een totaalbedrag van f lo8.132.37. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December f 181.897.41. Suikerfabriek „Dintefoord" en de „Zevenbergen." Naar gemeld wordt, zal aan de op 9 Juli te houden algemeene ledenvergadering dar Coöperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" worden voorgesteld te beslui ten tot het aangaan van een belangengemeen schap met de Suikerfabriek „Zevenbergen", om tot een meer economische productie te komen. De beide coöperaties blijven bestaan, doch zullen gemeenschappelijk een vennoot schap onder een firma oprichten. Deze zal dan de exploitatie der beide ondernemingen aemeens''happelijk verrichten a van m m ...mzi,nlij,<e v o.d tl :i \e a h Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 27 Juni 1928. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens Met een rijwiel buiten noodzaak het voor hem aan de liukerzjde van den weg gele gen rijwielpad berijden: B. P. te Middelburg f2 b. s. 2 d. h. StraatschenderijP. P. te Koudekerke en J. de W. te Koudekerke ieder f 15 b. s. één maand tuchtschool. Terwijl men niet is toegelaten tot de uit oefening van een beroep .waartoe de wet eene toelating vordert, buiten noodzaak dat beroep uitoefenen: P. A. 3. te Krabbendijke f200 b. s. 10 d. h. Dronkenschap bij herhaling: J. J. V. te Middelburg, drie dagen hechtenis. Schadelijk gedierte poten: J. H. te Oost- kapelle f 10 b. s. 10 d. h. Door misbruik van gezag opzettelijk uit lokken van de overtreding schadelijk gedier te potenW. G. S. te Haarlem f 25 b. s. 25 d. h. Te Middelburg op de straat met kaarten spelen terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn ver- loopen, sedert zijne vroegere schuldigverkla ring* aan een strafbaar feit onherroepelijk is geworden: J. C. te Middelburg f3 b. s. éé,n week tuchtschoolP. C. de K. f3 b. s. één week tuchtschool. Als vader van een kind. niet zorgen, dat het kind de school geregeld bezoekt: J. S. te Grijpskerke. wegens de lichtheid van het feit en de omstan iigheden waaronder het gepleegd is, geen straf. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is door <len gemeenteve'dwachter van St.. Laurens even over de grens van de ge meente een persoon op heeterdaad betrapt wegens het plegen van het misdrijf be doeld in art. 248bis W.S. Aangezien dit feit is voorgeva'len op grondgebied van Seiooskerke werd de schuldige, een ze kere W. H., aldaar, voorgeleid voor den hulpofficier van justitie aldaar en in ver zekerde bewaring gesteld. Een dezer dagen begaf de weduwe O. wonende te Sas van Gent, zich naax de in de nabijheid gelegen buurt „De Stuiver"., teneinde een boodschap te doen. Voor zij wegging, sloot zij de deui harer woning af. Na een paar uur kwam de vrouw terug en bemerkte zij, bij baar thuiskomst, dat onbevoegden een groot aantal eieren uit een korf, die in de achterkamer stond, hadden weggenomen. In de keuken had men een trommel, waar in belastingbiljetten enz. overhoop gegooid In de voorkamer had men de linnenkast met inhoud door elkander gerammeld. Het raam van een opkamertje was er uitger haald, aldaar lag eveneens alles door el kaar. De vtouw hield de wacht, totdat de kostganger van D. thuis kwam en bei den onderzochten nogmaals het geheeie huis, waarbij bleek, dat boven eveneens alles overhoop lag. Van hare bevinding werd hij de politie aangifte gedaan, dia een nauwkeurig onderzoek instelde. c H.A.V. Bank, Schiedam. De resultaten in 1927 waren, zoowel wat de vooruitgang van het verzekerd kapitaal als wat de finantiëele uitkomsten betreft, wederom bevredigend. Het verzekerd kapitaal op 31 December 1927 bedroeg f 46.007.448 (v. j. f 43 602.803), zoo dat de netto vooruitgang bedraagt f2.404.645. De uitkeeringen bedroegen wegens over lijden f 154.570, wegens het bereiken van den vastgestelden leeftijd f 200.071, lijfrenten f33.454, afkoop f90.546. Belegd is o.m. in hypotheken f 3.921.639, effecten f 1.536 703, deposito u/g f283.830, kas en kassier f 37.669, beleening op polissen f 439.472, onroerende goederen f 640.440. De winstrekening wijst aan een netto-winst van f314.678 (v. j. f277.495). Na verhooging der extr i wisit.mdige reserve met een bedrag van f 215.309 en het vor men eener Reserve voor uitbreiding ad £21.200. bedragen de extra-reserves in totaal f 1.000.000 en de reserve Pensioenfonds f 131.250. De Balans en winstrekening werden goed gekeurd en het dividend bepaald op 18 pet (v .j. 17 pCt.). Programma van Maandag 2 Juli.9 HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M.| Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen. 7.30H 8 Zangles door Garo. 8 Concert. Spr :l W. Strijbis Pzn.: De Christelijk-Socialel actie, een zaak van geloof, gebed en ge l duld. I HILVERSUM, 1060 M. 7.15—7.45 Le-" zing door A. J. v. G.: Het toelatingsexa men tot de H. B. S. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus. Daarna persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 7.35 Bach's pia nomuziek 7.45 Duitsche causerie. 8.05 Licht orkestconcert. 9.20 Nieuwsb. 9.35 Lezing: The fashions of the mind 9.. 0 Nieuwsber. 9.55 Kamermuziek. Bespeling van ouderwetsche muziekin strumenten LANGENBEBG, 469 M. 8.35 Marsehen en populaire liederen. Militaire kapel. ZEESEN, 1250 M. 8.50 Internationale programma-uitwisseling met Praag. 10.50 Sluiten. HAMBURG, 395 M. 8.20 „Der Kreis der Zwölf". Manfred Hausmann en Ernst CL ser lezen uit eigen werken. Programma van Dinsdag 3 Juli. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. 12.30 UO Lunchmuziek. 67 'Dinermuziek. '7.308 Cursus Kerklatijn door Leo Speet. 8 Internationale Radio-avond ter gelegenheid van de bestuursvergade ring van het Internationaal Vakverbond, zullen de bestuursleden van het I. C. V. tot de Christelijke arbeiders aller landen spreken over: Internationale Solidariteit. HILVERSUM, 1060 M. 12.30—2 Lunch muziek. 6—7.15 Dinerconcert. 7.15 7.45 Lezing door Ir J. J. de la Fon taine Schluiter: Bacteriën en schimmels'. 89 Orgelconcert door Jan Zwart in de Herv. Evang. Luth. Kerk te Amster dam. 9.0511 Populair concert. 10.10 Persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuzick. 12.10 Lich te muziek. 1.20—2.20 en 4.20 Orkest. 5.20 Vacantiepraat,®. 5.35 Kinder uurtje. 6.50 Nieuwsberichten. 6.20 en 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing. 7,35 Bach's pianomuziek. 7.45 Le zing. 8 05 Concert door de militaire band. 8.208.50 Lezing. 9.20 en 9.55 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekles. PARIJS. „Radio Paris". 1750 M. 10 50 11 Gramofoonmuziek. 12.50210 en 4.05 tot 5.05 Orkestconcert. 9.05 11.20 Symphonieconcert. LANGENBERG, 469 M 1.25—2.50 Or kestconcert. 4.305.05 Concert voor de jeugd. 6.207.15 Orkestconcert. 8.30 Vocaal concert Werag-koor. ZEESEN, 12.50 M. 12.20—5.20 Lezin gen 5.20620 Orkestconcert 6.20 8.05 Lezingen. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Gramofoonmu ziek 5.50, 6.50 en 7.20 Orkestconcert.^ 8.20i0.35 Concert in den dierentuin van Antwerpen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6