DE ZEEUW 'N1S ïlrasl EEP TWEEDE BLAD. Mooie Huid ARNEMUIDEN. Verpachting r het Arnekanaal ng te pachten 0 Bouwland >udig Huisje Dienstbode, I Uit de Provincie. schrijving 28, nam. 2 uur. !en liggen ter Secre- teven Jaar, wen oogst (928: raaiertpolder, bi) het raaiert. itingen te bekomen de heeren LENS- oetinge, alwaar in- worden inge- )p 11 Juli a. s. kinderen, van 1V3 :kt op 'Walcheren, de, k. met keuken, 6—18 Aug. Stellen chen. Echter liefst Aanbiedingen b'.j Markt, Veenendaal. rerval, ïsion „Strandzicht", eert 106, Vlissingen. ste gewicht ses zij ook at de naam noet staan, door Uwen Donen, want :hte Auping - meruwbü 'r<rfi( 2 VAN MAANDAG 2 JULI 1928. No. 281. Kunstkring Het Zuiden. Za terdagmiddag had - in de za'en van den Kunstkring „Het Zuiden" te Vlissinigen de opening plaats van de permanBnte ten toonstelling van schilderijen]. l>e voorz., burgemeester C. A. van Woelderen, voerde het woord. Door den heer Jacobs met zijn staf van een 13-tal personen zijn ongev. 65 doeken bijeen bracht, en zeker voor de helft bestaat de inzending uit nieuwe werken. Spr. hoopt dat men volgend jaar met het 10-jarig bestaan dezer tentoonstelling met iets bijzonders voor den dag zal kun nen komen. Spr .deelt mede, dat de bouw van een steenen paviljoen in plaats van het houten in overweging is. De heer Rergsma bracht den burge meester dank voor zijn woorden. Reeds zijn twee stukjes verkocht, maar tot nu toe hebben de maatregelen om de ten toonstelling tot bloei te brengen, gefaald. Er is wel geld, maar het wordt op andere wijze besteed. Men ziet er niet tegen op een auto van f ÏO.COO te koopen, maar men schrikt terug voor f500 voor een schilderij, dat toch een kunstwerk blijft. Hiermede was de opening afgeloopen en maakten de aanwezigen gebruik van de gelegenheid de werkelijk mooie expo sitie in oogenschouw te nemen. Bij Kon. besluit zijn ongogrond ver klaard de beroepen: a ingesteld door de Stoomtrammaat- maatschappij BreskensMaldeghem te gen de beschikking van Ged. Staten' van Zeeland, waarbij aan I. O. Colijn te Bier vliet vergunning is verleend tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Biervliet over IJzen- dijke en Schoondijke naar Breskens, uit overweging, dat de onderhavige autobus- dienst in een verkeersbehoefte voorziet, aangezien hij tusschen Rresken's en Bier vliet een veel snellere verbinding geeft, dan de tram biedt; b. ingesteld door W. de Smidt te Bres kens tegen de beschikking van hetzelfde college, waarbij hem vergunning voor een dagelijkschen autobusdienst Breskens over Sluis naar de Belgische grens werd ge weigerd, zulk uit overweging, dat blijkens de overgelegde ambtsberichten naast de tramverbinding tusschen Breskens en Brugge over Sluis en den autobusdienst van J. A. Manneke van Breskens over Aardenburg naar Brugge aan een nieuwen autobusdienst van Breskens naar Brugge geen behoefte bestaat. Kieswet en gewetensbe zwaren. Bij Provinciaal blad deelt de Commissaris der Koningin inl Zeeland mede dat de Minister van Binhienland- sche Zaken en Landbouw en de Minister van Justitie zich op het standpunt stel len, dat gewetensbezwaren wel degelijk kunnen worden beschouwd als een in bet tweede lid van art. 72 der Kieswet be doelde geldige reden van verhindering bij de nakoming van den' wettelijken opkomst- plicht. De Commissaris verzoekt daarom de burgemeesters namens den Minister, al3 zij met dat standpunt instemmen, daarmee met de uitvoering der Kieswet, voor zoo veel deze bij hen berust, rekening te hou den. Zeeuwsche Korfbal bond. Uitslagen der le klasse competitie Tjan deze week; V.V.CL—Elto 1—0, L.O.V.— Vios 3—1, Dos—Vlos 4—3. Te spelen: Woensdag 4 Juli EU to I L.O.V. 7.15 uur te Kloetinge; Zaterdag 7 Juli Elto IZeelandia I, 6.30 u. te Kloetinge, yiosDos 3.30 u. te Middel burg. Middelburg. Donderdag vergaderde al- bier het Suppl.fonds „Draagt elkanders lasten'dat minder-vermogenden steunt bij verpleging te „VrederustHet was een mooie vergadering en geconstateerd mag worden, dat de belangstelling in dezen arbeid jaarlijks toeneemt. Op gebruikelijke wijze opende de voor2. de vergadering cn schetste in het kort het verloop van de actie in de verschillende deelen der provincie. Daarna volgde rekening van: den Pen ningmeester, waaruit bleek dat weder een flinke som is uitgetrokken geworden voor steun aan verscheiden gezinnen. Ben elf tal ontving het laatste jaar steun, waar van echter 3 voor enkele maanden', aan gezien de patiënten inl bet gezin terug gekeerd waren. De steun beliep van 150 tot 200 gld. per jaar. Door den secr. werd het jaarverslag uit gebracht, waaruit bleek, dat het ledental lommen was tot ruim 1100. Dat de aanvragen om steun steeds meer inko men, waarom vermeerdering van nieuwe leden zoo zeer noodig is. Tot collectant om nieuwe leden aan te werven: was door bet bestuur benoemd dhr p. Fraanje van' Liezelmge, wiens arbeid bij alle belang- S;°vï"e,m Tot leden van het bestuur werden bij •acclamatie, herkozen dhm L W B A Mulder en E Bakker en tot nieuw iid in de vacature kJ de Jager, die wegens minder goede gezondheid bedankte, gekozen dhr Jac. den Hamer te Terneuzen. By de rondvraag werd door verschillende leden gewezen op de belangrijkheid van denl arbeid der vereen, die zooveel gezinnen) reeds steunt en hoe alle belangstellenden in de Stichting Vrederust en die voor haar welzijn ijveren, feitelijk ook het Suppl. fonds moesten steunenl. Dat voor menschen uit den middenstand een uit gaaf van f800 per jaar voor verpleging alleen een uitgaaf is waaronder bet ge zin ljjdt, begrijpt ieder. En gaarne zou het bestuur den steun aanmerkelijk ver meerderen, maar voor dit oogenblik is het niet mogelijk. Een der leden bracht art. 6 der Sta tuten ter sprake waar gehandeld wordt over 3 leden van het bestuur van de Herv. Kerk en 3 leden behoorende tot de Gereformeerde Kerken, en bepleitte dit laatste op te vatten in den uitge- breidsten zin, zoodat b.v. Chr. Gerei. of Geref. gemeenten onz. daar ook on der vielen. Dit punt zal nader overwogenl worden. De secretaris beëindigde deze vergadering met dankgebed. Doordat Vrijdag een 4-tal nieuwe gevallen voorkwamen is bet aantal per sonen, die door paratyphus zijn aange tast, gestegen tot 30, van wie 7 hersteld zijn verklaard, en dus nog 23 in behan deling blijven. Men dient voort te gaan met het koken van melk en van alle water, dat men gebruikt voor drinken of voor wasschen van vruchten en! groen ten. Zaterdag was voor den beer J. H. Nagelkerke, bewaarder in bet Huis van Bewaring alhier de tijd gekomen, dat hij" den dienst met pensioen ging verlaten. Om 2 uur vereenigden de directeur en het verdere personeel zich ^>p bet bu reau en werd den scheidende door den directeur namens allen een afscheids woord toegesproken. To 4 uur kwamen het College van Regenten, de dokter, de Rechter-Commissaris, de Directeur en bet personeel weder bijeen met den beer Na gelkerke. Door den voorzitter van ge noemd college werd hem, namens allen en ook namens den Protestantschen en den R.K. geestelijke, die verhinderd wa ren, met een paar hartelijke woorden, een fraai gouden horloge als gedachtenis aangeboden. Spr. deed daarbij uïtfcomeq dat dit een bewijs is, dat de heer Nagel kerke gedurende zijn 31-jarige loopbaan als bewaard^:, waarvan 15 jaar te Mid delburg, zijn dienst tot tevredenheid van zijn superieuren en in goede harmonie met zijn collega's heeft verricht. Vlïssingei,. Toen Zaterdagmorgen een electrische tram langs de Badhuisstraat reed in de richting van het Betjie Wolfs- plein liep een 3V2-jarig kind, dat, met een wagentje rijdende, te ver van de ouderlijke woning was afgeloopen, dwars de straat over in de richting van de rails, geen gevaar ziende. Door de tegenwoordigheid van geest, van den wagenbestuurder, die gebruik maakte van de electrische rem, werd e'eijr ernstig ongeluk voorkomen. Nu werd wel het wagentje aangereden en kwam de kleine te vallen, doch de geneesheer, 'bij wien het kind door den conducteur werd binnengedragen, kon gelukkig constatee- ren, dat slechts een lichte ontvelling heit gevolg was van den val. Goe». Zaterdag vergaderde alhier de VeTeeniging voor Beroepskeuze in Zuid en Noord-Beveland. De voorzitter van bet voorioopig1 be stuur heette de aanwezigen welkom en drukte er zijn spijt over uit, dat waar deze vergadering op Zaterdagmiddag was gesteld, niet meerdere leden van buiten Goes tegenwoordig waren. Verder werd medegedeeld, dat door het voorioopig be stuur noodig was geoordeeld, dat één persoon geregeld voor het bureau zitting houdt en de heer C. Adriaansen te Goes door het bestüur hiervoor aangezocht, zich beschikbaar had willen stellen. Met algem. st. werd daarna goedgevonden, dat de heer Adriaansen als Directeur van het Bureau voor Beroepskeuze optreedt, on der dier. verstande, dat leiding en verant woordelijkheid berust bij het bestuur. De aan de vergadering voorgelegde sta tuten en huishoudelijk reglement werden na enkele wijzigingen vastgesteld. Met algemeene stemmen werd het voor ioopig bestuur gekozen tot definitief be stuur, hetwelk bestaat uit minstens negen leden en zooveel mogelijk wordt samen gesteld uit personen van verschillende richtingen. Het bestuur is samengesteld uit de na volgende heeren: J. van der Meuten Bos nia, 'Voorzitter; J. I. van Ballegoven de Jong, secretaris; J. Laport, penningmees ter; J. A. H. Abeteven; Mr J. W. Goed- hloed; A. Hofstra; C. A. de Looze; Dr J. M. Plantydt; A. W. van der Plassche; Joh. Pilaar; Ir J. van Poelgeest; Mr J. H. M. Stieger; Ds R. J. van der Veen. Daarna werd het woord gegeven aan den heer II. P. Staal, directeur dor dis trictsarbeidsbeurs en secretaris der Ver- eeniging voor "Beroepskeuze te Middelburg om zijn inleiding te houden over het on derwerp: „Vraagstukken der Ar beidsmarkt." Spreker begint er op te wijzen, dat werkloosheid, waarover tegenwoordig vrij wel iedereen spreekt, niet van de laatste jaren is. Integendeel, de geschiedenis leert ons, dat in de grijze oudheid in Athene en Rome werkloosheid voorkwam zij dan ook van anderen aard en oor sprong als die van heden. Volgens George Adler was er in do middeleeuwen, vooral door de opkomst der steden en den trek van het platte land, van werkloosheid niets te bespou- rerf, terwijl ze in den tijd van het gilde- wezen weer naar jorem kwam. Handel en nijverheid breidden zich uit, in de 19e eeuw deden de stoommachines hun intrede. Scherper en scherper werd dé onder linge concurrentie der landen, steeds ver nuftiger werden de nieuwe machines; der- landsbelangen werden gesteld boven die der gemeenschap; een geweldige strijd ontstond om de wereldmarkten. Het kon niet uitblijven, of dit moest tot een uit barsting leiden, een uitbarsting, die we in 1914 kregen. De groote mogendheden zetten Europa in vuur en vlam. Amerika wachtte op een geschikt moment om eveneens in te grijpen. Handel en nijver heid lagen vrijwel stil, ook in ons land. Wel was er eenige opleving van oorlogs industrieën, doch de werkloosheid nam enorme afmetingen aan. Uit de verschil lende landen waren duizenden Nederlan ders naar het moederland teruggekeerd. Na afloop van den oorlog werd het niet veel beter. Europa was financieel afhankelijk ge worden van Amerika, dat ook enkele we reldmarkten had veroverd. Rusland ver dween door politieke stormen van de Europeesche markt, terwijl Duitschland 'n deel van zijn gebied moest afstaan, en door het verdrag van Versailles zwaar belast werd met verschillende verplich tingen. In den strijd om er weer boven op te komen, worden door de ons omrin gende landen verschillende tolmuren Op getrokken, om eigen industrie zooveel mo gelijk een voorsprong te geven. Naar spr. meent, moeten wij dit niet navolgen, om dat er zeker rancune maatregelen getrof fen zouden worden, waardoor onze in dustrie nog meer in de knel zou kunnen komen. Ook de valuta-kwestie bezorgde aan verschillende takken van bedrijf zwa re tyden. Door invoering van nieuwere machines, samentrekking van krachten, herstelde de oude industrie zich echter geleidelijk en neemt op het oogenblik do oude plaatsen weer voor een deel in. Mede door de bevolkingstoename met plm. 115.000 zielen per jaar en ook door het sluiten van de emigratie door Amerika, tellen we in pns land een groot aantal werkloozen. Juiste cijfers hieromtrent ont breken, doch het aantal kan geschat wor den op plm. 100.000. Hoe daarin verbete ring te brengen? Spreker wijst dan aller eerst op de werkloosheidsverzekering. Dit besluit meer in overeenstemming te bren gen met de oorspronkelijke gedachte, zal een der eerste maatregelen moeten zijn. Z.i. is de tijd aangebroken, dat de werk gevers meebetalen aan deze regeling, zoo- als trouwens in verschillende landen nu reeds het geval is. Daarnaast krachtïgo bevordering van werkverruiming, zooals aanleg van wegen; kanalen; productief maken van woeste gronden, enz. Voorts 'taankweeken van vakarbeiders, getoetst aan de vraag der arbeidsmarkt. Spreker komt dan tot de arbeidsbemid deling, die ook reeds oud is, en tot vooï enkele jaren bestond bij Werkgevers en bij werknemers. De ingestelde Staats-com- missie kwam echter m haar rapport tol de conclusie, dat dit een overheidstaak is. Reeds in 1902 werd de eerste beurs gesticht te Schiedam, terwijl in 1908 over gegaan kon worden tot de stichting van de Vereeniging van Nederlandsche Ar beidsbeurzen. Er ïs nu een Centrale rijks dienst te Den Haag, terwijl het land ver deeld is in 40 districten, en in iedere gemeente een beurs of correspondent schap is gevestigd. Voorts is er een Ned. Beurs in Oberhausen en een correspon dentschap te Parijs. Als volgend punt komt spr. tot de emigratie. Hieraan wordt door verschil lende vereenigingen gedaan, Een wette lijke regeling van deze materie is zeer urgent. Nu Amerika de grenzen zoo goed als geheel heeft gesloten, blijft er voor emigratie gebied niet veel anders/ over dan Canada. Dit land kan een onbeoerfct aantal menschen gebruiken, doch uislui tend voor den landbouw bestemd. In de laatste paar jaar zijn er uit Zeeuwsch- Vlaanderen veel menschen vertrokken, welke bet op enkele uitzondering na, uit stekend maken. Spreker kan ieder jong- 'mensch, die wil en kan werken, dan ook gerust, aanraden zich .daar te vestigen. Men wende zich om inlichtingen echter steeds tot de Provinciale Emigratie-com missie. Tot slot komt spr. dan tot de Beroepskeuze. Dit vraagstuk wordt wel eens oen nrde- snufje genoemd, doch hij, die den gang van zaken op de arbeidsmarkt van nabij volgt, zal de georganiseerde voorlichting hij beroepskeuze een dringend vereischte vinden. Om des tijds wille kon geen gelegen heid gegeven worden tpt gedachtenwis- seling. Donderdagmiddag had een zekere P. de G- uit Wemeldinge, werkzaam op de orgelfabriek der firma A. 8. J. Dekker alhier, het ongeluk met een steekbeitel ziju polsader door te steken. Vreeselijk bloedend werd de man naar het Gasthuis gebracht, alwaar dr Snoek hem verbond. Later is hij onder geleide per auto naar zijn familie te Wemeldinge vervoerd. Zaterdagavond hield de Ring „Goes" van bet Ned. Jongel. Verbond zijn 39ste jaarvergadering te Kruiningen. Tegenwoordig waren 18 afdeelingon. Na opening op de gebruikelijke wijze en lezing der notulen werd de Bijbel- bespreking gehouden over den rijken Jon geling naar Matth. 19:1624. Dhr Griep van Hansweert gaf vooraf een inleiding. Enkele mededeel hagen werden gedaan. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de Ring in bloei- enden toestand verkeert. Het verslag stond in het teeken der dankbaarheid. De penningmeester bracht het financiöol verslag uit. Er is een batig saldo. De ▼oorz. werd met algemeen® stemmen her kozen. De vice-voorz., die wegens hu- wel jk van den Ring afscheid nam, sprak hartelijke woorden van afscheid, welke door den voorzitter met woorden van dank en waardeering werden beantwoord. Een drietal afgevaardigden naar het Zem- dingsweekend op de Sillem-hoeve brach ten een mooi verslag uit van het daar gehoorde en genotene. Als de voorz. nog een Slotwoord ge sproken heeft, eindigt do vice-voorz. met dankgebed. In de gehouden vergadering van de Reis-vereeniging „Wijngaardstraat" werd o.m. besloten op 18 Juli een autotocht te maken naar en door Brussel. Aan dezen tocht zullen niet minder dan 60 buurtbe woners deelnemen, w.o. een dame van 82 jaar oud. Zaterdag 30 Juni 1928 werd een bezoek gebracht aan het Oorlogsmuseum van "den heer J. A. Wilton van Reede, bankier alhier, door den Regent van Ban doeng, den heer R. A. A. Wiranatakoe- soema, vergezeld van de heeren Darwisge- lar Datoek Madjolelo, districtshoofd van Fort de Cock en Tenkoe Oemar Ndjong, onder leiding van den heer Mr S. Cohen Fzn., oud-lia van den Volksraad. Wemeldinge. Vrijdag had in verband met de viering van de Kruiningsche ken mis de jaarlijksche rmgrijderiji plaats, waaraan door 16 personen werd deelge nomen. De prijzen die bestonden uit prachtige kunstvoorwerpen, werden als volgt be haald: le prijs M. de Groene Pz., 2e J. van Oosten, 3e Joh. v. Oosten, 4e P. Feijtel Jz., 5e J. Weststrate Wlz-, 6e Joh. Neels, 7e O. Hamelink, 8e H. Mieras Jz., O. Feijtel Jz., 10e H. GjSsel Pz., lie S. op 'tHof Az., 12e Traas Jz., 13e O- Gjssel Pz., 14e J. de Jonge, 15e Jac. iVermaire, 16e C. Traas Mz. Voor stoeltjesrijden werd de le prijs toegekend aan O. Gijssel Pz. Door den voorzitter, dhr Ct Houteka mer, werd allen gevers en geefsters, die tot het welslagen van deze ringrijderij had den meegewerkt, dank gebracht. Ook werd hot muziekgezelschap, eigenaar van het terrein en de politie niet vergeten. Door de combinatie schietvereen. „Koos de Lorej", Burgerwacht en Vrijw. Landstorm werd een wedstrijd gehouden op de scherpe baan in de Stormezande- polder, 100 M. Personeele baan 100 M. Wisselmedaille B.L.S.. en Koningsmedaille beide met 48 p. aan A. M. Huissen. A- M. Huissen 48 p., J. Hanmewijk 46 p., Ohr .de Zeeuw 45 p.. Cl. Dekker 45 p., C v. Gorp 44 p., J. Wielemaker 43 p., A. Kosten 43 pi-, D'. de Wilde 42 p., jM- Kooman 41 p., P. Bolle 41 p., A. Wabeke 40 p., CJ. Veerhoek 40 p., D- Jeremiasse 40 p., K. v. Dalen 40 p., 0. Gijssel 39 p., J. Burger 39 p., J. Kooman 39 p., G. Schouwenaar 29 p., H. Gijssel 18 p., P. Jeremiasse 16 p>. Vrje baan .100 M. D .de Witte 59 p., A. M. Huissen 58 p., D .Jeremiasse 58 p. J. Hannewijk 57 p., 0 .Veerhoek 56 p., G .de Zeeuw 56 p., A- Kosten 53 p., 0. Dekker 56 p., J. Wielemaker 54 p., P. Bolle 51 p. Eereba-an scherp 100 M- le pr. zilveren medaille aan 0- Veerhoek met 30 pun ten, 2e pr. zilveren medaille aan1 Ohr. de Zeeuw met 28 p. Heinkensznnd Vrijdagnamiddag brak brand uit in een klompenbergplaats van den klompenmaker Ttraas alhier. Doordat een partij klompenhaksel spoedig hard brandde kon men niet verhinderen dat een partijtje klompen verbrandde. De brand is vermoedelijk ontstaan door het wegwerpen van een m'og brandende siga ret. Verzekering dekt de schade. WI! helm loadorp. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat alhier een aardbei geplukt is van 110 gr. De soort dei- aardbei is Mad. Moulot. Deze werd ge>- kweekt door don heer J. Vermeulen alhier. Kapell*. De animo om lid te worden van de vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging is hier bizonder groot. Niet min der dan 458 .leden hebben zich opge geven. De gekozen bestuursleden hebben hun benoeming aanvaard behalve dhr P. M. Keim. Het dageljkseh bestuur be staat uit de heeren Ds A. Scheele, voorz., S. J. van Dijlce, secretaris, en D'. Gan- seman, penningm. WIssenkerke. Vrijdag vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig dhr J. Noordhoek. De kas en boeken van den gemeente-ont vanger bleken in orde te zijn. Het voor stel van B. en W. om in beginsel te besluiten nog twee "brandputten op Kam perland te stichten werd, gezien de erva ring bij den brand bij Gebr. Noordhoek, toegelicht. Het werd aangenomen z.h.s. Het voorstel van B. en W. om de be looning aan D. Fortuin voor het opha- halen van het huisvuil te brengen op f4 per keer werd billijk geacht. Dhr Schip pers wil, hoewel de ophaler te Kamper land er pog niet om gevraagd heeft, dezen ook dezelfde verhooging toekennen. Z.h.s. besloten. Verzoek van de Vereeniging voor Handelsonderwijs to Middelburg om een jaarlijksch subsidie voor haar school werd, gezien dat er van die inrichting maar een leerling uit deze gemeente ge bruik maakt en de subsidieering niet ver plichtend kan gesteld worden, afgewezen. Verzoek "van B. en W. te Kortgene om een jaarlijksch subsidie van f 450 voor den tijd van 25 achtereenvolgende jaren voor haar U.L.O.-school werd z.h.s. af gewezen. Hierop kwam in behandeling hot raadsbesluit van 6 Sept. 1927, waar bij is bepaald om genoemde school voor 1928 een subsidie van f300 te goven. De voorzitter stelde voor om voor 1929 Door het geregeld gebruik van Purol ver dwijnen geleidelijk alle oneffenheden, zooals puistjes, ui-slag en rim pels. Uw huid wordt gaaf en zacht door Doos 30 en 60, rube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten weer f300 te geven. Na breedvoerige bespreking werd dit voorstel in stem ming gebracht en aangenomen met 4 stemmen tegen, n.l. dhrn de Boer, we tb van der Maas, weth. Buize, de Ridde:. Bij de rondvraag informeert dhr de Reg of dhr G. Israel al bereid is de afras tering voor zijn woning terug te zetten en te plaatsen in de lijn der afrastering die binnen enkele dagen bij de bewoners in die buurt zal geplaatst worden. De voorzitter zegt de laatste dagen Israël niet gesproken te hebben. Dhr de Regt dringt aan op spoed en wenscht bij on willigheid van dhr Israël het recht der gemeente te doen gelden. Dhr Kramer vestigt de aandacht er op, dat te Kamper land voor de gemeente meestal dezelfde vrachtrijder wordt gebruikt. Daar er meer dere vrachtrijders zijn die ook voor de gemeente willen rijden voelen die men schen zich ten achter gesteld. Zou hier in verbetering kunnen komen? Weth. Buize zegt, dat het meestal maar kleine karweitjes zijn, maar zal de opmerking ter harte nemen. Nieuw- en Sl. Joosfantf. Vrijdagavond brachten de reeds gemelde Indische gas ten met mr Cohen, onder leiding van de heeren C. Stevens uit Goes en E. Ver ier e alhier, 'n bezoek aan de hofstede „de Eendracht" bewoond door dhr C. Mesu. Aldaar werd in oogenschouw genomen een 25-tal der beste fokmerrieën, Moor eenige landbouwers uit deze gemeente al daar welwillend ten toongesteld, De be zoekers roemden zeer deze collectie, en hunne bewondering werd ten zeerste op gewekt bij het voorbrengen van een vier span. Na een aangenaam onderhoud met de aanwezige landbouwers en na eenige ververschingen te hebben gebruikt, ver trokken de gasten naar Goes. Souburg. Een droevig ongeluk. Zaterdagmiddag had alhier een droevig ongeval plaats. De 17-jarige M. reed al daar met zijn fiets tegen een wagen, waardoor hij kwam te vallen en een klap van het paard kreeg. Na voorioopig door een dokter te zijn verbonden, werd hij naar het St. Joseph-ziekenhuis te Vlis singen overgebracht, alwaar de jongen Zondagmorgen is overleden. Zoutelande. Vrijdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. De burgemees ter was voorzitter. Onder do ingekomen stukken kwam voor een circulaire van Ged. Staten betreffende de aanstelling van schoolartsen, welke werd aangehouden totdat advies van het schoolbestuur zal zijn ingekomen. Daarna kwam aan de orde het verzoek schrift van dhr Johs. Koppejan om den zinkput voor zijn woning te dempen en de bestrating voor zijn woning te verbeteren. Volgens B. en W. is die zinkput daar overbodig en stelten zij daarom voor dien te dempen. Het verbeteren der bestrating achten B. en W. een kwestie van uitvoe ring en dient daarom door hen te worden geregeld. Dhr Koppejan is er ook voor dat die put wordt gedempt en zou verder wil len, dat de bestrating hij adressant zoo spoedig mogelijk verbeterd werd en vraagt, of het nog in dit jaar kan gebeuren. Ds voorz. zegt, dat als het mogelijk is, het in dit jaar nog zal gebeuren, maar hij kan geen zekerheid geven, ook. al omdat de grindweg zooveel tijd vre.agt. Nu da voorz. den grindweg noemt, wil dhr Koppejan naar voren brengen den slechten toestand waarin de grindweg zich bevindt. Spr. zou indien noodig, dan maar tijdelijk een man er bij willen nemen, om bij nat weer de putten wat te vullen. Dhr Stroo merkt op, dat het bij nat weer ook niets waard is, daar de auto's het er toch weer uitrijden. Dhr von Brucken Fock dringt nog eens aan op bestrating en vergrooting van de draaiplaats voor auto's in den Duinweg. Besloten wordt om indien de omstandig heden dit eischen, één man erbij te ne men om den gemeentewerkman te helpen. Inzake de draaiplaats voor auto's merkt de voorz. op, dat die niet grooter kan ge maakt worden, daar er dam te veel van de duinen zou worden afgenomen en voor verharding is er momenteel geen materi aal beschikbaar. Het voorstel van B. en W. inzake het verzoek van dhr Johs. Koppejan wordt z. h. st. aangenomen. Bij de rekening en begrooting der gezondheidscommissie, die voor kennisgeving worden aangenomen; stelt dhr Koppejan voor, gezien de goede saldi der laatste jaren, de gezondheids commissie te vragen of de bijl rage der gemeenten niet kan worden verminderd.. Aangezien er nu gesproken wordt over de gezondheidscommissie, wil dhr von Bru- oken Fock bij dezo gelegenheid de aan dacht erop vestigen dat het voor de ge zondheid gewenscht zou zijn, dat vanwege de gemeente op het strand do doode zee honden en bruinvisschen werden hegra ven, daar zij een ondragelijken stank ver spreiden en gevaar voor besmetting ople veren. Dhr Stroo: dat is goed voor dego- nen die daar naakt loopen. De voorz. zegt I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5