Telegrammen. Poiifie. Provinciale Staten van Zeeland. Laatste Berichten. Posterijen en Telegrafie. Leestafel. Marktberichten. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Do's BANK - BOES Adyertentiën. vrouw, die geheel met brandwonden over dekt is, wordt gevreesd. Een Nederlandsch Bankier te Berlijn gearresteerd. Op bevel uit Dusseldorp is Vrijdagavond te Berlijn, een Nederlander, Louis P., in hechtenis genomen. Gisterochtend werd hij naar Dusseldorp over gebracht. P. zou president zijn van de in 1920 gestichte Buitenlandsche Handelsbank te Amsterdam, welke in Berlijn, Hamburg en Dusseldorp filialen heeft. P., die tevens con sul is van een staat in Midden-Amerika, wordt door den Mitteldeutsche Gewerbe und Kreditverein ervan beschuldigd 50.030 mark, die hij voor de oprichting van een zaak in Amerika kreeg, op andere wijze ten nadeele van de bank te hebben aangewend. Nader wordt gemeld, dat P. nog niet naar Dusseldorp is overgebracht, maar in het Ber- lijnsche Iluis van Bewaring opgesloten en vandaag voor den rechter van instructie zal verschijnen. P. ontkent ten sterkste zich aan strafbare feiten te hebben schuldig gemaakt. Hedenmorgen half twaalf werd de zit ting der Prov. Staten van Zeeland door den voorzitter, den Commissaris der Ko ningin geopend. Afwezig waren de heeren Wallien, Brandsma ep Fruijtier. Ingekomen was een verzoek van B. en W. van .Graauw en Langendam om subsidie uit het Prov. Wegenfonds voor onderhoud van den weg HulstPaal. Wordt gesteld in handen van Ged. Staten om bericht en raad. Aangeboden wordt het verslag van den toestand der provincie over 1927. Dhr Overhoff, S.-D., wy'st op een gedeelte van het verslag, betreffende de werkloosheid in Zeeland. Deze zaak is in den breede in de Tweede Kam ar be sproken. Ze is voor onze provincie van groot gewicht. De mededeelingen van Ged. Staten hierover zijn vrij pover en steken schril af, bij hetgeen hierover in de Ka- toer is gezegd. Ged. Staten vertolken vrijwel de mee ning van de werkgevers. De medecleeilm- gen z(jn niet geheel juist. De werkloosheid is grooter dan hier wordt voorgesteld. Naar spr. meent, zijn de werknemersorga nisaties hierover niet gehoord. Spreker vraagt, of Ged. Staten naar aanleiding Van de debatten niet genegen zijn deze zaak nogmaals in studie te nemen en in de najaarsvergadering met nadero mode- deelingen te komen. De v o o r z. zegt, dat Ged. Staten bereid zijn, aan deze zaak aandacht te schenken. Dhr v. 't IIoff wijst op de balans en winst- en verliesrekening der P. Z. E. M. tui de accountantsverklaring daarover. Spr. wenschte deze laatste uitvoeriger en meer geargumenteerd. Hot verslag word thierna voor kennis geving aangenomen. In herstemming komt het voorstel-Ovor- hoff tot verzending naar do a f - deelingon van de medodeoling van Ged. Staten omtrent hot verstrekken door 'het 'Rijk van een renteloos voorschot aan tie P. Z.' E. M. Hierover staakten in de Vorige vergadering de stemmen. Thans wordt het met 20 tegen 19 st. aangeno men, Electrificatie Middengroep De voorstellen van Ged. Staten tot elec trificatie der middengroep en het aan gaan van een geldleening hiervoor gaan aaarde afdeelingen. Vaststelling] ambtsgebed. Zooals bekend, stelden Ged. Staten o.a. voor het formulier van het ambtsgebed bij den aanvang der vergadering te doen luiden; Almachtige God!: Wij bidden U> dat Gij ons ondersteunen! wilt in het volbrengen der werkzaamheden, welke ons zijn opgelegd, en dat deze bevorder lijk mogen zijn aam de belangen van dit gewest. Amen." Dit voorstel heeft 'in! de afdeelingen verschillende meeningeti tot uiting doen komen. Verschillende leden meenden, dat bidden in de binnenkamer behoort te geschieden, en zij vreezen, dat door hetgeen thans staat te geschieden, de religie omlaag zal vvorden gehaald. Zij protesteeren er tegen, dat de meerder heid de minderheid dwingt tegen woordig te zijn bij een handeling, waar mede zij zich niet kan vereenigen. Ben lid zou willen bepalen, dat het gebed wordt uitgesproken voor 'de in art. 68 der Prov. wet bedoelde opening. Men kan dan na het uitspreken binnen komen voor de wettelijke opening der vergade ring- Andere leden zouden het uit te spreken formulier facultatief wenscheu te stellen. Daardoor zou worden bereikt, dat als oip het besluit tot invoering werd teruggekomen, geen reglementswijziging moodig is. Dat dit daardoor reeds ge schieden zou, kunnen deze leden niet mzien. Ben der tegenstanders meent, dat een formuliergebed in het Reglement van v °R z'ju plaats is. van de zijde der principieel e voorstan ders van een ambtsgebed wordt de in diening van een, amendement aangekon- strekkende om tusschen de thans het formulier voorkomende woorden (■gewest,ei1 „Amen" in te voegen!: „Ver hoer ons om Christus wille". v-, ^at ia de vorige zitting voor waardelijk zijn gteia aan het voorstel gaf, verklaart thans onvoorwaardelijk zijn aan 1 voorstel te zullen geven', nl*. voorzitter onder bepaalde ■spreken 0 6611 gebed kan uit' to uutwoorden geen "bezwaar ehben tegen de gewenschte uitbreiding an het gebedsformulier met de woorden: „Verhoor ons om Christus wille", en voorstel in; dien geest te wijzigen. V erder meenen zij zich van, gedachtenWis- seling over dit onderwerp te mogen ont houden, alleen merken zij op, dat het uitspreken van een ambtsgebed bezwaar lijk plaats kan vinden voor de in art. 68 der wet bedoelde opening, omdat de zit ting der Staten eerst aanvangt met en door die opening-. Naar aanleiding van opmerkingen over alndere onderdeeien .van het reglement van orde stellen Ged. Staten nader voor te bepalen, dat hij, die bij een bepaalde stemming zijn stem friet wenscht uit te brengen, daarvan kennis geeft aan den voorzitter. Hjj wordt dan geacht, voor die stemming, niet aanwezig te zijn. Behalve enkele wijzigingen inl de wijze van stemmen, nemen Ged .Staten over om beslist vast te houden aan de ge woonte, om bij stemming over verschil lende vacatures voor iedere vacature af zonderlijk te stemmen. Dhr Reilingh zegt, dat het voorstel tof Invoering van een ambtsgebed niet zijn instemming heeft. Toch 2ou spr. het aan de meerderheid, die hieraan behoefte heeft hiet willen onthouden. Spr. betreurt het echter, dat Ged. Staten de leden, die aan dit ambtsgebed geen waarde toekennen, willen dwingen, dit gebed aan te hooren en den voorzitter willen verplichten tot het uitspreken van het gebed voor .de opening. "Daar heeft del tegenwoordige voorzitter wellicht geen bezwaar tegen, maar misschien wel zijn opvolger. Spr. zou het .gebed willen doen uit spreken juist vóór de opening. Een ver gadering kan toch geopend worden nk het gebed. Spr. verwijst naast het verslag Van de classis Walcheren der Ned. Herv. kerk van de vorige week waar staat: nk het zingen van Psopent de voorzitter de vergadering. Dit geschiedt in een verga dering van predikanten en ouderlingen! Dhr Onder dijk, S.-D., ziet in hef voorstel een kiezersvrees, een concurren te tusschen do verschillende rechtsche partijen. Waarom is de rechtsche meer derheid nooit met een dergelijk voorstel tekomen, zoolang de groep-Kodde niet in e Staten was? Spr. wil ook het gebed doen uitspreken vóór de opening. Ook wil spr. den vorm van het gebed niet in het reglement van prde vastleggen. Dit stuit spr. tegen de borst. Ten slotte wil spr. bet uitspreken van het gebed door den voorzitter facultatief stellen. Het kan gebeuren, dat een voorzit ter tegen deze handeling bezwaar zou ma ken. Dhr Overhoff (s.-d.) wil het geheele artikel 1, zooals dat hier ligt, schrappen. Dhr Kodde (Stk. Geref.) wijst er op, dat er den vorigen keer is besloten, dat er zal zijn een a in b t s gebed. Dit kan alleen uitgesproken worden in een vergadering, dus n a de opening. D'hr v. d. Wart (C.-H.) zegt, dat, nu er eenmaal is besloten tot het invoeren van een ambtsgebed,- de C.-H. fractie niet meer zal terugtreden in de principieele debatten en de voorstellen objectief zal beoordeele'n. Dhr Overhoff (e.-d.) zegt, dat het wel eerder gebeurd is, dat een principieel besluit dn een e.v. vergadering om hals word gebracht. Daarom handhaaft spr. zijn voorstel. Dhr We lie man (v. d.) wil niet in herhaling treden (hij heeft zijn standpunt den vorigen keer uiteengezet) en zal ook niet debatteeren over den inhoud van het gebed. Het amendement-Onderdijk (in elke zit ting der "Staten kan na de in art. 68 deï Prov. Wet bedoelde opening door den voorzitter een gebed "worden uitgespro ken. Het overige vervalt) wordt hiema verworpen met 2415 st. (vóór links behalve dhr v. Ooveren, tegen geheel rechts). Dhr Overhoff trekt zijn voorstel in. Het artikel 1 (geamendeerd door Ged. Staten) wordt hierna aangenomen met 24 tegen 15 st. (dezelfde stemverhouding als hiervoren). De overige wijzigingen, door Ged. Sta ten voorgesteld, worden aangenomen z. h. st. Electrificatie Noordgroep. Het voorstel om aan de P.Z-B-M. ten behoeve van de electrificatie van de Noordgroep een nader crediet van 527.0C0 gld. te verleenen, maakte In een der af deelingen geen onderwerp van bespreking uit. Ben lid in ,een der andere afdeelingen taierkte op, dat hem is gebleken, dat de Raad van Advies niet is gehoord, iets waartegen hij meent protest te moeten aanteekenen. Hij heeft echter niet meer de bezwaren van de vorige maal, nu niet meer alleen de meest rendabele stuk ken worden ter hand genomen. Een an der lid meent ook ,dat de Raad van Advies had moeten worden gehoord. Van de zijde van Ged. Staten werd toegezegd, dit ter kennis van den' Raad van Bestuur te zullen brengen. Inl de derde afdeeling werd de .zaak uitvoerig besproken. Ben der leden vraagt waarom Zierikzee ont breekt onder de gemeenten, die bij de P.Z.B-M. op electriciteitsvoorziening aan dringen en hem! is ter oore gekomen!, dat die gemeente plan heeft een eigeö! centrale op te richten. Hg waagt of Ged. Staten dat ook hebben gehoord en of zij denken dat een dergelijk plan' kans van slagen heeft. Ook Ged. Staten hebben1 iets daarvan' gehoord, doch de kans van plagen acht het aan het woord zijnde lid van het college gering, omdat behalve dat vergunning iïoodig is, het practisch Ónmogelijk is, dat door een kleine ge meentelijke centrale voor denzelfden prijs als door de P.Z.B-M- stroom kan worden 'geleverd. Een ander lid vroeg hoe het mettertijd met Tholen, Scherperrisse en St. Maartens dijk moet gaan, waarop vanwege Ged. Staten geantwoord, werd, dat die ge meenten niet zijn opgenomen, omdat zij de lichtvoorziening reeds zelfstandig ter hand hebben genomen. Zij worden afzon derlijk genoemd om te doen uitkomen, dat zij niet in de kostenberekening zijn begrepen. Ben lid vraagt of het de be doeling is, als Tholen tot electriciteits voorziening mocht overgaan ini verband met haar gasfabriek tusschen deze ge meente en de P.Z-E.M. een overeenkomst te treffen. Van de zijde van Ged. Staten werd hierop geantwoord, dat de P.Z.B-M. ten allen tijde bevoegd is, zonder eenige verplichting ten opzichte van reeds be staande gas- en electriciteitsvoorzieningon, haar stroomleveranties uit te breiden. Na een veronderstelling van' een lid, dat door de eleetriciteit de gasproductie zou achter uit kunnen gaan, werden voorbeelden ge noemd ,waar juist door het electrisch net geen 'achteruitgang, maar zelfs een stij ging van het gasdebiet viel waar te ne men. Naar aanleiding van de opmerking over het niet hooren*van deni Raad van Ad vies, wijzen Ged .Staten er op', dat die raad destijds gehoord is over het grond plan tot electrificatie van de Noordgroep, van welk grondplan het thans aangeboden Voorstel slechts een nadere uitwerking is. Dhr Ga'tshoek (s.d.) vraagt of bij aansluiting van Zierikzee bij de P.Z.B-M. deze gemeente -nog het recht heeft vol gens Statenbesluit van 1925 van „eigen distributie". Dhr v. d. W e ij d e (Ged. St.) antwoordt, dat de Staten in Januari van dit jaar het bedoelde deel van het besluit van 19l25 hebben ingetrokken. Spr. weet uit de stukken niet, welke kant Zierikzee eigen lijk uit wil. Br is wel een: .-brief bij' de P-Z-B-M- ingekomen, maar die was zeer algemeen gesteld. Dhr Öatshoek vraagt dan aan Ged. Staten of zij nog bereid zijn over die zelf-distributie met het Gemeentebestuur van Zierikzee te onderhandelen!. Dhr v. d. W e ij d e kan' daarop nog geen an,twoord geven. Dit verzoek zal eerst bij de P.Z.B-M. moeten inkomen. Het voorstel van Ged. Sltaten wordt aangenomen z.h.st. Da Koningin-Moeder. ^I. M. de Koningin-Moeder is voornemens Maandag 9 Juli a.s. een bezoek te brengen aan het sanatorium „Berg en Bosch" te Apeldoorn. De Provinciale Staten zullen Vrijdag 30 Juli a.s. weer bijeenkomen om de restee- rende punten te behandelen o.a. de electri ficatie der Middengroep. Tot lid der Staten bedoeld bij Art. 89 der Prov. wet (buitengewoon lid van Prov. Sta ten) is benoemd de heer J, J. Wallien met 28 st. tegen 7 op den heer W'. Kakebaeke, 1 op den heer v. d. Wart en 9 st. blanco. ST.-ANNALAND. Toen de heer Akkermans alhier Zaterdag zijn splinternieuwe auto thuis kreeg en hij deze een- uurtje later wilde probeeren, raakte de auto in brand. Niet alleen de auto van f4000 maar ook de geheele schuur brandde uit. Moord te Oldenzaai. OLD'ENZAAL. Op een feestpartij ter gele genheid van een aanstaande boerenbruiloft of het erf „Sanderink op Aust" te De Lutte bij Oldenzaal, werd de 28-jarige ongehuwde J. Haarman, na een korte woordenwisseling, door een der gasten met een mes in het hart gestoken. Hij overleed na eenige oogen- blikken. De dader, de 21-jarige bakkersknecht H. K, uit De Lutte, werd gearresteerd en bekende dadelijk de misdaad te hebben ge- LONDEN. Uit Athene wordt gemeld, dat de arbeiderscommissie besloten heeft een al- gemeene staking in Griekenland te procla- meeren. LONDEN. Zondag had in Mexico de ver kiezing .plaats, waarbij generaal Obrego voor den tijd van zes jaar tot president van Mexico werd gekozen. LONDEN. Uit Athene wordt gemeld, dat de president van Griekenland de onderhandelin gen over de vorming van een nieuwe regee ring heeft voortgezet. Naar verluidt zou de president bereid zijn Venizelos opdracht tot de vorming van een nieuw kabinet te verstrek ken, doch weigert toe te stemmen in de voorgestelde wijzigingen der kieswet, zoodat de eerstvolgende nieuwe verkiezingen nog on der het oude Stelsel zullen worden gehouden. PARIJS. Naar wordt gemeld zou de mijn, waarin de ramp heeft plaats gevonden steeds gevaarlijk geweest zijn. De laatste hevige brand zou in 1925 geweest zijn, maar waarbij toen geen menschenlevens te betreuren vielen. Vol gens daarover door de „Volonte" ontvangen berichten zou de brand sinds 3 jaar niet gebluscht zijn; zoodat er mijngassen ontston den. Volgens hetzelfde blad zijn in strijd met de officieels mededeelingen nog 20 mannen in de mijn opgesloten, voor wien geen hoop op redding meer bestaat. Het totaal aantal dooden zou in dit geval dus 70 bedragen. De communistische Kamerfractie heeft een interpellatie over do schuldvraag 'van deze mijnramp ingediend, en om ondersteuning voor de achtergeblevenen gevraagd, OSLO. Naar uit Spitsbergen gemeld wordt zijn de beide Italiaansche vliegtuigen, het groote Zweedsche watervliegtuig en een klei ner Finsch vliegtuig in den afgeloopen nacht opgestegen. De weersomstandigheden waren in zooverre verbeterd, volgens mededeelingen van luitenant Lundborg, dat er mogelijkheid bestaat aan den Noordoostkant van het kamp op ijsschotser: te landen. Het Finsch vliegtuig, dat men ski's uit gerust is, zal trachten Lundborggroep te redden. Verder wordt gemeld, dat de Russische ijsbreker „Krassin" zich buiten de Hinloo- penstraat bevindt en zal trachten naar de Lundborggroep door te dringen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaar ten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de tweede 'helft der maand Juni 1928. Brieven, Binnenland: Mej. Schenk, Rotterdam. Ontv. Dir. Bel., Kortgene. M. Sobers, Goes. De Duif Zeepfabr., Den Dolder. J. de Koejjer, Ierseke. J. v. Strien, Wolphaartsdijk. Briefkaarten, Binnenland H. Vermeule, Amsterdam. Wateren, die zachtkens vloeien, door dr A. Kuyper Jr, Die naar des Woords te Rotterdam. N. V. Dagblad en Drukkerij „De Standaard", Amsterdam. In dit keurig uitgevoerde werk zijn gebun deld 50 meditaties, die de Schrijver gedurende eenigen tijd schreef in „De Heraut". Het zijn duidelijke, bondige, het zijn bijzonder geestelfjke meditaties. Tusschen verschillende ervan is een aaneengeschakeld verband, zoo zy'n er vijf over Psalm 275 en 6, tien over de zaligsprekingen, 17 over de belof ten ,die de verhoogde Heiland naar Open baringen 13 geeft aan „die overwint". Het zijn meditatiën, die bijzonder bedoelen, de schatten van Christus uit te stallen voor het oog en hart van die van Christus zijn. De schrijver toont u die schatten op een be zielde wijze. Indien ik één opmerking mag maken, dan is het deze, dat het ontdek- kendelement in deze 50 meditaties veelszins gemist wordt. Zeker behoort dit element meer nog thuis in de prediking dan in stukken van dezen aard. Of het daarin evenwel zoozeer gemist mag worden, als hier het geval is? Overigens ,het hart, dat in den levensstrijd, ook in dezen onzen tijd, be geert te eten van don disch van het Woord van onzen God, zal hier vinden liefelijke verzadiging. IC, Gevonden voorwerpen. In da maand Juni 1928 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en zijn al daar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een autosleutel ,een bloemenmand, een paar schoenen, een steekbeitel, eon schot van oen jongenskar, zeven porterponnaio'S mot inhoud, een doos met pakken tabak, een heerenhoed, een potlood, een klomp ,een riem van een hoofdstel, een kindermuts, een hondenhals band, een zakmes, een reflector van een wagen, drie gummiballen, twee duimstokken, een vulpotlood, een kinderkruiwagen, een dameshoed ,een kindertrekharmonica, vier rij- wielbelastingmerken, een schroevendraaier, een regenjas, vier huissleutels, een horloge, een kinderschoentje, een dubbeltje, een griep (mestriek), een sleutel, een alpaca beursje, een gouden broche, een damesarmbandhör- loge met armband, een kussensloop, een zil veren damesbeursje, een gouden ring, een paar kinderkousen, een paar breinaalden, een her dershond ,ecn rozenkrans, een boekje over aardrijkskunde, een redicule en een hooren- rjjwiel. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Goes, 2 Juli 1928. Rotterdam, 2 Juli. Graanmarkt, Van granen tot nader aankondiging geen noteering. Veemarkt. Aanvoer 595 vette run deren, 270 vette kalveren, 351 schapen en lammeren, 1143 varkens. Prijzen per 1/2 K.G.: Koeien 3439, 46—48, 51—54; ossen 43, 46—48, 60— 52; stieren geen noteering; vette kalve ren 47, 45—50, 60—65, 70—72"i/3scha pen 2834, lammeren f20f23 per stuk; varkens 32321/233; zouters 34341/2 cent. Koeien en ossen aanvoer ruim, handel gewoon, prijzen vrijwel onveranderd, een enkel puik best ex. nog tot 2 cent bo ven noteering. Stieren aanvoer zeer ge ring, handel van geen beteekenis.Vette kalveren aanvoer minder ruim, handel slecht, prijzen voor alle soorten iets hoo- ger, een enkele nog van 21/271/2 ct. boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer stationair, handel slecht, prijzen gedrukt. Varkens aanvoer ruim, handel in zware tamelijk, voor zouters vlug, voor de zware varkens waarschijnlijk toch een minder gunstige afloop. Zaden. Blauw maanzaad f34f36, karwijzaad f33f35, kanariezaad f 12 113, buitenü. boekweit geen noteerinjg. Vlas. 1000 K.G. blauw f 1—f 1,10, 300 K.G. wit Zeeuwsch f 0.9016000 K.G. Holl. Geel f 1.10—f 1.30, 1900 K.G. tlauw- root flfl.10. Aardappelen. Malta Spring's 111/2 14, Italiaansche 810, Westl. zand ronde 10—12, Westl. klei ronde 8—9, Westl. zand lange 910, Westl. klei lange 67, gewone kleine 46, Westl. nieuwe eigenheimers 57 ct. per K.G. GOES, 80 Juni 1928. Groot» veilingKrui», beesen f 11.40—f 11.70 per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen f 11.60f 11.80, Zwarte bessen f 47, Roode bessen f 31, Aard beien (export) f28.60f31.60, Aardbeien f9 f31 Frambozen f28f43, Kersen: Mei kersen f 42f 68, Hollanders f 43f 50, Brui ne Blance f 31f 35, Porseleinkersen f 20 f25, Suikerkersen f21f25, Uitschot Ker sen f 6f 12, Princesse boonen f 76, Doperw ten f 11f 20, Peulen f 15f 23, Postelein f 8, Oude Aardappelen f2.10, Nieuwe Aardappe len (groote) f 7f 10, Idem (poters), f.ö, Idem (kriel) f2, alles per 100 K.G. Bloemkool fl f 7, Komkommers f 12—f 13, beiden per 100 stuks. Wortelen f2f6, Rhabarber f3.50, Kroten f 4, Uien f 3—f 4, alles per 100 bos. GOES, 2 Juli 1928. Groote veiling: Kruis bessen f 1L20 per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen f 11.80)' Aard beien (export) f31, Aardbeien f 16f27, ld. uitschot f 5, Frambozen f 26, KersenHol landers f 47f 50, Meikersen f 40, Tomaten f 35f 50, Aardappelen (groote) f 7, Idem (po ters) f 2f 3, Idem (krielj) f 1, Doperwten f 23, Peulen f 23, alles per 100 K.G. Bloemkool f 1—f 6, Savoye kool f 3, Komkommers f 14, Kropsla 60 ct., alles per 100 stuks. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Juli, 'snam. 3 uur. Berlijn 59.241/2—59.271/., Parijs 9.73—9.76 Brussel 34.62—34.65 Londen 12.091/2—12.095/8 New-York 2.48—2.48i/8 1 1 1 Stoomvaart-Mij. Nederland. BINTANG, thuisr., 28 te Penang. J. P. COEN, thuisr., 29 v. Singapore. KRAKATAU, thuisr., 28 v. Singapore. MOENA, thuisr., 30 v. Hamburg. ROTTI, uitr., 30 v. Bremen. SOEMBA, uitr., 28 v. Padang. RIOUW 30 v. Amsterdam n. Hamburg. CHR. HUYGENS, uitr., 2 te Sabang verw". P. C. HOOFT, thuisr., 30 van Southampton, Kon. Ned. Stoomb. MU VAN RENSSELAER, uitr., 27 to Curacao. VENEZUELA, thuisr., 28 v. Curacao n. Pta Cabello. 1 J SIMON BOLIVAR, uitr., 30 van Dover. S*tJYVESANT, thuisr., 3 te Plymouth verw. Rotterdamsche Lloyd. KOl'A RADJA, thuisr., pass. 30 Kaap Car- veiro. SAMARINDA, thuisr., 30 v. Belawan. SLAMAT, uitr., p. 30 Ouessant, 3 te Tanger verwacht. MEDAN, uitr., 30 v. Suez. BUITENZORG, 30 van Rotterdam n. Batavia. TABANAN, uitr,, pass. 29 Perim. TJERIMAI, 80 v. Rotterdam te Batavia, MADIOEN, thuisr., 4 te Liverpool verw. MERAUKE 80 van Batavia n. Rotterdam. -JHBM' TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 3 Juli: Matige meest Zuid-Westelijko wind, licht tot half bewolkt .weinig of geen regen. Wei nig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. DE BILDT. Hedenmorgen te 7.20 geseind aan alle posten attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 760. Licht op voor fietsers: Dinsdag 9.54.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3