Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. motgen in het Dep. van Arbeid langdurig geconfereerd met beide partijen Hij heeft tenslotte voorgesteld de staking een week uit te stellen, omdat tijd voor uitvoerige bespreking ontbrak. Beide partijen ver klaarden zich bereid, dit voorstel in eigen kring nader een onderwerp van bespre king te doen uitmaken. A.s. Vrijdagmorgen zal de heer van TJs- sel8teljn naar wy vernemen, partijen weer bijeenroepen. De wilde staking beëindigd. Vrijdag had te Rotterdam een bespre king plaats tusschen de reederij KönigfsM en een delegatie uit de stakers. Aan de delegatie werd medegedeeld, dat de ar beid kon worden herval, op do voor waarden als zij in de laatste conferentie met het bestuur van don Centralen Bond waren overeengekomen. Het resultaat is dus, dat men vier we ken heeft gestaakt, zonder iets te be reiken. Goes. Jubileum F. G. C. Rothui zen. Onze verwachting dat velen behoefte zouden hebben den jubileerenden Direc teur van Gemeentewerken van hunne be langstelling en waardeering te doen blij ken, is juist gebleken. Reeds aan den vooravond van den her denkingsdag werden enkele prachtige bloemstukken aangeboden en hedenmor gen was de woning van den jubilaris in een grooten bloementuin herschapen. Men kwam schier ruimte tekort om de vele bloemstukken, w.o. zeer mooie, een be hoorlijke plaats te geven. Voorts ontvihg de jubilaris een stroom van telegrammen, brieven en kaartjes 't Was overweldigend. Zelfs uit Indië wer den blijken van belangstelling ontvangen. Togen elf uur waren in de raadzaal sa mengekomen Burgemeester en Wethou ders, loden van den Raad, hoofdambtena ren, ambtenaren en personeol in dienst der gemeente. Nadat de heer Rothuizen met familie bij het binnenkomen ontvangen door den heer Burgemeester, de voor hen gereserveerde plaatsen hadden ingeno men, sprak de burgemeester den heer Rot huizen toe. Spreker -wenscht den jubilaris geluk met de herdenking van den dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst der gemeente Goes is gekomen. Waar ik en kele jaren na U hier ben gekomen, heb ik Uw entree niet meegemaakt, maar we ver heugen ons er in U als burgemooster thans te mogen begrooton en enkele woor den namens het Gemeentebestuur tol U te richten. In die 25 jaar is door U in dienst der gemeente veel meegemaakt, en U hebt nooit critiek geschuwd. Meermalen is in deze raadzaal door U advies gegeven en thans wordt U in deze zaal gehuldigd. Uw arbeid wordt door ons op prijs gesteld. U is een van de hoofdambtenaren met wien het prettig samenwerken is; het eer ste onaangename woord tusschen ons moet nog komen, en ook tijdens mijn zieke dagen heb ik steeds Uw steun mogen ont vangen en U leeren kennen als een oprecht, waarachtig christen. Ik hoop nog lang met U samen te werken. Namens de gemeente mag ik U aanbieden als blijk van waardee- ring voor Uwen arbeid, Oosthoek's Geïll. Encyclopaedic, waarvan tot heden 6 dee- len zijn verschenen; de andere volgen nog. Namens B. en W. en oud-woth. Mr Stie- ger voeg ik daarbij het boekwerk „Het Moderne Landhuis in Nederland". (Mr Stieger kon wegens Statenvergadering niet tegenwoordig zijn.) Hierna spreekt de heer v. Ba.llegoijen de Jong, gem.-secr., den jubilaris toe. Spi;. zegt: De hoofdambtenaren willen, waar U door het gemeentebestuur gehuldigd zijt, niet achterblijven en wijzen op do aange name samenwerking welke er hier in Goes heerseht. In veel gemeenten is er tusschen de hoofdambtenaren animosite.it; dat komt hier niet voor; ait is mede te danken aan het prettig humeur, het evenwichtig nobel karakter van den 'heer Rothuizen. We ho pen van harte, dat U nog vele jubilea met Uw gezin in 'deze gemeente zult vieren en dat de aangename verstandhouding tot in lengte van dagen mag blijven bestaan. Na mens de hoofdambtenaren bood spreker aan een ex. Constructie en Architectuur Winkelpuien van Prof. Wattjes en een ex. Handboek Gesch. der Chr. Kunst. De heer De Dreu complimenteert hier op den heer Rothuizen namens personeel Gemeentewerken en overhandigde een fraaien zilvèren inktpot; in het deksel hiervan is het wapen van Goes gegraveerd en in den voet de jaartallen 19031928. Personeel Gem.werken. Namens het secretariepersoneel spreekt nog de heer Lodder, welke wijst op het vele contact tusschen Dir. Gem.werken en per soneel gem.-secretarie. Spreker hoopt, dat deze dag, waarop dhr R. mag terugzien op een arbeid van 25 jaren in deze gemeente, voor hem een Vreugdevolle dag mag we zen. Namens voorn, personeel biedt spre ker aan een luchtfoto van Goes, waarop de gehcele gemeente voorkomt. De heer Rothuizen, het woord, verkrij gende, zegt te zullen trachten een woord van dank te spreken. Ik begin zegt spr. met 'n woord van dank aan dhr burge meester, H.H. Weth. en leden van den Raad, ook gedenkende het college van B. en W. en de leden van den Raad die bij mijn benoeming zitting hadden; van hen is niet één meer in functie. Ik roem de prettige samenwerking en behoef .geen antwoord te geven op do vraag of er nooit een wanklank is ge weest, de massa prettige herinneringen uit. nl die jaren verdrijven die. Ik dank ailen die over mij gesteld zijn yoor de aangemamo samenwerking in het bijzon der den heer Burgemeester, waar ik nu reeda bijna 24 jaar mee mag werken. Men is in Goes bijzonder vriendelijk voor my geweest. Als jong ambtenaar van nog geen 23 jaar hier te komen om iemand van 60 jaar te vervangen, daar was ver trouwen voor noodig. Ik gedenk hier met dank de adviezen van mijn voorganger, den heer D. de Koning, hy heeft mij altijd geholpen. Verder dank ik allen, voor de cadeaux mij hoden aangeboden, de amb tenaren voor de prettige samenwerking, het personeel voor hun arbeid. 25 jaai zijn thans voorbijgegaan, ik hen bang, dat de gemeente met my1 zal blijven zit ten, ik hoop echter in de 15 jaren, welke nog aan de 40 dienstjaren ontbreken, mijn krachten aan de gemeente te geven. Ik heb steeds Gods hulp bij mijn arbeid mogen ervaren en hoop dat die hulp zal blijven en ik in staat gesteld door die hulp mijn arbeid verder in Goes mag vervullen en nog veel voor de gemeente doen. Hierna werden de verschillende ca deaux bezichtigd en ververschingen rond gediend. Hedenmiddag hield de jubilaris een druk bezochte receptie. Oost- en West-Souburg. De heer P. Meijers, brugknecht alhier, is benoemd tot sluiswachter te Vlissingen. Een dezer -dagen plaatste de koop man G. te Oostburg op het afgesloten erf van de wed. van W. aldaar een handwa gen, waarop een zinken bus gedeeltelijk gevuld met ijs. Den anderen morgen bleek bus met inhoud (ongeveer 15 liter) te zijn verdwenen. De politie stelt een onder zoek in. Westkapelle. Vrijdagavond hield de Raad alhier een vergadering, die door alle leden werd bijgewoond. Na lezing der notulen merkt dhr W. Huibregtse op, dat in de notulen staat, dat de voorz. gezegd heeft, dat de door Huibregtse ver strekte cyfers over de gem. inkomsten belasting niet precies juist zijn. Dat is evenwel niet zoo. Wel heeft de voorz. gezegd, dat de door Huibregtse verstrekte gegevens niet onmiddellijk, staande de vergadering, gecontroleerd konden wor- don. De notulen worden daarop, na deze wijziging, goedgekeurd. Ingekomen is een brief van den A. N. "W. B. met verzoek een bijdrage van f10 te willen verleenen. De voorz. wijst op het vele, dat do Bond doet, o.a. stelde deze weder f500 beschikbaar voor het rywielpad VlissingenZouteïande. Het spyt Spr., dat er nog zoo weinig contri- buoerende leden van de Ver. „het. rywiel- pad VlissingenZoutelande" zijn. Dhr K. Cijsouw zegt, dat. veel gebruik gemaakt wordt van dat pad; jammer even wel, dat het zoo slecht onderhouden wordt. Met 6 st. voor wordt besloten aan ge noemden Bond f 10 bydrago te verleenen. Dhr Hendr. Cijsouw wenscht geacht to worden tegen gestemd te hebben, orn reden reeds in een vorige vergadering genoemd. Voorgelezen wordt een adres van den straatwerker A. Louwerse, waarin hij ver zoekt, om, behalve voor het nieuwe straat werk, ook een extra toelage van 50 cent per dag te mogen ontvangen by hot ver richten van kantwerk aan zijstraatjes en goten. Op voorstel van den voorz. wordt dit adres, daar het eerst ingekomen is n£ de laatste vergadering van B. en W., in handen gesteld van B. en W. Voorgelezen wordt een schryven van den Commissaris der Koningin, waarin werd medegedeeld, dat de burgemeester herbenoomd is tot lid der gezondheids- ccommissie. Dhr Huibregtse wenschte den voorz. geluk mot deze horbenoeming. Aan de orde komt een adres van het hoofdbestuur van' den Bond van Chr, Politieambtenaren in Nederland met ver zoek het beginsalaris van den gemeente veldwachter te stellen op f 1500 met een toelage voor woninghuur, rijwiel, kleeding en schoeisel. Naar aanleiding van deze circulaire zegt de voorz., dat B. en W. van oordeel zijn, dat de regeling van salaris van den gemeenteveldwachter meer ligt in handen van den Commissaris der Konin gin en niet in die van den Raad. B. en \V. achtten het niet raadzaam met verhoo ging aan te komen. Spr. meent, dat een politieman z.i. een zoodanig salaris be hoort te hebben, dat hij onafhanke'ijk is van de burgerij en geen fooien behoeft aan te nemen. Dhr H. de Kam merkt op, dat het salaris van den veldwachter thans wel zoo is, dat het voor hem niet noodig is, om fooien aan te nemen. Dhr Hendr. Cijsouw vraagt of alleen voor Westkapelle een dergelijke regeling gevraagd wordt. De voorz. meent, dat een gelijke circulaire tot andere gemeen ten is gericht. Nog merkt Spr. op-, dat in vele gemeenten een toelage voor de fiets gegeven wordt. Dhr Iluibr. Cijsouw zegt, dat vroeger reeds een gunstige salarisregeling voor den veldwachter getroffen is, zoodat hij het niet noodig acht deze opnieuw te herzien. Tevens wijst hij er op, dat de veldwachter in deze gemeente een grooten steun heeft in do rijkspolitie, waarop dhr Louwerse repliceert, dat de veldwachter van dien steun niet kan leven. De voorz. wijst er nog op, dat, wat salarieering van ambtenaren betreft, Zee land veel ten achter komt bij andere provincies. Dhr Louwerse zegt, dat de eerste le vensbehoeften in prijs nog niet veel ge daald zijn. De -heer Huibr. Cijsouw zegt, dat bij hem twee leden van den Bond geweest zijn om 'de voorstellen in het adres te bepleiten, maar dat zij geen antwoord konden geven op zyn vraag of de levens standaard stijgende is. Spr. vergelijkt den veldwachter met een flink werkman, waarop de heer Huibregtse zegt, dat deze vergelyking mank gaat, daar een werk man te Westkapelle alles te kort komt. Stelt de Raad zich op het standpunt, dat f400 in Westkape'le voldoende is voor noodzake'jjk levensonderhoud, dkn, meent de voorz., is ook de jaarwedde van den veldwachter voldoende. Daarop wordt m. a. s. besloten aan den Bond mede te dee'.en, dat de Raad geen termen heeft gevonden op het ver zoek in te gaan. Goedgekeurd wordt daarop de rekening van het Burg. Armbest. 1927 in ont vang en uitgaven op f2113.931/2. thans komt in behandeling het bekende adres van Ged. Staten inzake het in stituut schoolartsen. De voorz. deelt mede, dat B. en W. van oordeel zijn, dat een bijdrage van 25 ct. per inwoner voor dat doel te hoog is in deze ge meente. Do voorz. wil zich over de wen- sche'ykheid van schoolartsen in 't alge meen, niet uitspreken; persoonlijk acht hij toezicht van een plaatselijken dokter op school gewenscht, omdat een plaatselij ke dokter z.i. beter kan oordeelen over het gestel der kinderen dan een districts schoolarts. Dhr Hendr. Cijsouw is van oordeel, dat een schoolarts yp een dorp min der noodzakelijk is dan in een stad, om dat op een dorp minder verwaarloosde kinderen zijn. De heer Louwerse merkt op, genees kundig toezicht op school gewenscht te achten, maar hii voelt ook meer voor het opdragen van een dergelijk toezicht aan den gemeentearts dan aan een be roepsarts. Na nog eenige bespreking wordt op voorstel van B. en W. met alg. st. be sloten aan Ged. St. mede te deelen, dat de Raad het niet gewenscht acht om op het voorstel, in het schryven ver meld, in te gaan. Bij de rondvraag vraagt dhr Hendr. Cijsouw of de burgemeester niet genegen is op 3en Pinksterdag de vergunning te weigeren tot het geven van muziek in de café's. De voorz. acht dit een moeilyke zaak, welke zoo ruim mogelyk bekeken dient te worden. Indien de meerderheid verlangt geen vergunning te geven, dan zou hij een dergelijk verzoek niet weigeren. Spr. is gebleken, dat op 3en Pinksterdag j.l. min der dronkenschap voorkwam dan vorige jaren. Spr. schrijft het toe aan de gele genheid tot dansen. Anders gaan de jonge lui naar andore plaatsen, waar wel gele genheid tot dansen gegeven wordt. Spr. zegt persoonlijk geen bijzonder voorstan der te zijn van het geven van muziek in de cafó's en wijst er op, dat alleen op 3en Pinksterdag vergunning werd ge geven en niet op Sen Paaschdag en Son Kerstdag. Hy wyst er op, dal: de Raad zich in een motie kan uitspreken. Daarop doet dhr Hendr. Cijsouw, daar bij gesteund door do heeren H. de Kam en Huibr. Cysouw het voorstel don bur gemeester uit te noodigen voortaan geen vergunning meer te verleenen voor mu ziek in de café's op Sen Pinksterdag en dergelijke dagen. Nadat dhr K. Cysouw er nog op gewe zen heeft, dat bij weigering de jongelui dan naar andere plaatsen hun geld gaan verteren, wordt het voorstel in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 3st., van de heeren Hendr. Cysouw, H. de Kam en Huibr. Cysouw. Dhr 'Johs. Minderhoud vraagt waar thans begonnen zal worden met het ver nieuwen of herstellen van zijstraatjes. De voorz. zegt, dat het de bedoeling is om eerst een begin te maken met het gedeelte vanaf het gemeentehuis naar de postbus. Dhr Minderhoud zou liever zien, dat begonnen werd met het zijstraatje in de Kloosterstraat vanaf Lourus Roelse, om dat dit gedeelte zeer slecht is, wat door hem reeds een poos geleden aan den Raad is medegedeeld. Verder niets meer te behandelen zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Blggekcrke. Zaterdagmiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Voorzitter de burgemeester. Ingekomen was een proces verbaal van de laatst gehouden kasopne- ming. Van Ged. Staten was ingekomen, de goedkeuring van de onderhandsche verpachting van het vroon en! de goedkeu ring van de gewijzigde politieverordening. Voor kennisgeving aangenomen. Ook was ingekomen van Ged. Staten' de bekende circulaire over het aanstellen van school artsen. Na bespreking werd ook dit voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was van het hoofdbestuur van den JBoüd van Politieambtenaren in Nederland een ver zoek het salaris van den gemeenteveld wachter te herzien en te stellen op f 1500. Op voorstel van B. en W. werd besloten dit de volgende vergadering te behande- delen. Ook was ingekomen de akte van de personeele borgtocht voor den ont vanger van het Burgerlijk Armbestuur. Daar de instructie voor gemeenteontvan ger gebleken was verouderd te zijn, werd besloten deze terug te nemen eru werd de voorgestelde nieuwe z.h.st. aangenomen. Alsnu werd overgegaan tot beëediging van den heer 'I. A. de Moor tot secretaris, ontvanger der gemeente en. secr.-ontvan- -ger van het burg. armbestuur. De voorz. wenscht hem van harte geluk, hoopte dat hjj de rechte man op de rechte plaats mocht zijn en in elk opzicht zijn! plicht mocht verstaan. De heer de Moor dankte allen ,die medewerkten tot zijnl be noeming en riep voor zijn werk aller medewerking in, inzonderheid die van den burgemeester. Do heer Florussa zeide dat het hem veel genoegen deed den heer de Moor met zijn ambt te mogen feliciteeren, maar zeide hem ook thans, zooals hij altoos heeft gedaan, wanneer hij in de dagbla den van ontrouwe ambtenaren las, hem te willen waarschuwen voor ontrouw. De voorzitter wees er thans op dat de heer Florusse thans voor het laatst aanwezig was .Scheiden doet pijn en dat werd ook hier ondervonden. Toch is er ook groote reden tot dankbaarheid. In dienst getreden 1 Febr. 1893 mag 'de heer Flo russe op een 35-jarige werkkring terug zien. Met lust en opgewektheid heeft hij steeds zijn arbeid verricht; herdacht werd o.a .de moeilijke distributietyd. Vele ver gaderingen zyn door hem medegemaakt, veel arbeid verricht, waarop hij met ge noegen mag terug zien, en daarvoor werd hem den welgemeenden, diep gevoelden] dank gebracht, met de verzekering, dat zijn arbeid in dankbare herinnering zqj voortleven. Rij dit woord in het algemeen wenschte hij ook te voegen een persoon lijk woord. Hij dankte hem voor de we- derzijdsche waardeering die er altoos ge weest is, de verhouding was steeds goed. Ook dankte hij hem voor hetgeen hij van hem leeren mocht, vooral in de eerste jaren van zijn ambtelijken loopbaan. De heer Florusse hierop het woord verkrijgende, zeide, diep bewogen, dat gemengde gevoelens hem bezielden; wat een verschil tusschen 1893 en nu. Toen vol levensvreugd en daartegenover n!u het afscheid nemen van een door hem gewaardeerden werkkring. Dit stemt tot weemoed, vooral als hij denkt aan den vorigen raad, waarvan er slechts maar één meer over is. Toch is er ook reden tot groote dankbaarheid. In goede gezond heid heeft spr. steeds zijn arbeid mogen verrichten. Slechts één vergadering moest hij wegens ziekte verzuimen. Ook tot den burgemeester richtte Spr. een persoonlijk woord. Hij dankte voor de beste harmonie, waarin ze steeds mochten saamwerken en verwacht die ook voor zijn opvolger. Ook dankte hij de wethouders, de raadsleden en de verdere gemeenteambtenaren! voor hun aangename» omgang; ook wenschte hij een Woord van afscheid te richten tot alle burgers, waarvan hij velen heeft zien geboren worden en' anderen heeft zien groeien tot jongeling, man of grijs aard. Wethouder P. Dekker wenschte 'dhr Flo russe met zijn echtgenoote nog enkele rustige, genotvolle jaren toe. Wethouder Janse sloot zich hierbij aan. De voorzitter dankte dhr Florusse voor de gesproken woorden. Dhr P. Janse dankte hierop den heer Florusse voor zijn arbeid, voor zyn omgang zonder on derscheid en wenschte hem een rusti gen levensavond toe. Ook de andere raads leden spraken enkele woorden van af scheid. De heer de Moor alsnu het woord ver krijgende dankte den heer Florusse voor alles wat hij van hem mocht ontvangen. Hij hoeft hem opgeleid, 10 a 11 jaar heb ben ze samen omgegaan. Zijn getrouwe plichtsbetrachting heeft spr. steeds be wonderd; hij hoopt zijn voetspoor te druk ken. Ook hij wenschte hem een welver diende rust toe. De voorzitter deelde hier op mede, dat het de bedoeling was ge weest, 'den heer Florusse als aandenken, thans aan te bieden een foto van den ge meenteraad in lijst, doch door een verzuim van den fotograaf was de foto niet aanwe zig en kon deze dus niet worden aangebo den; dit zal echter nu gebeuren zoo gauw de foto is ontvangen. De heer Florusse verklaarde dit zeer op prijs te stellen. Door den heer J. Poppe werd hierna met dank gebed geëindigd. Terneuzen. Door de staking te Antwer pen is het hier zeer druk en wordt in dag en nachtploegen gewerkt aan de booten. Er staan dan nu ook geen menschen ledig op werk te wachten. Aan de dokken en in het kanaal ziet men de groote stoomers liggen. Een zéér groote boot ligt op de Schelde te lossen in lichters. Een werk man kreeg hierbij een ongeluk aan zijn been en werd in 't ziekenhuis opgenomen. Allerlei talen hoort men op straat spre ken, en in perzische kleedij ziet men de zwartjes door de stad flaneeren. Naar verluidt wordt heden in de havens te Gent ook gestaakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Emmen A. de Kat Angelmo te Gorinchem. Aangenomen naar Scheveningen A. Offe- ringa te Huizinge (Gr.). Bedankt voor Klundert R. C. W. J. Hoek te Rijs oord; voor Maassluis I>r J. J. Woldendorp te Warmond. Geref. Kerken. Beroepen te Hoek van Holland Dt D, J. de Groot, cand. te Amsterdam; te Otto- land A. J. v. d. Weg, cand. te Dordrecht; te Borne A. Dr^gt J. Hzn, cand. te Rot terdam. Bedankt voor Warffum A. II. Piersma te Zuid-Sleen; voor Hazerswoude H. W. H. van Andel te St. Pancras en Heerhugowaard; voor Hasselt B. Bouma te Ddrkshorn. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Werkendam J. N. van Ree te Barendrecht. Bevestig in g en Intrede. Gis terenmorgen werd ds J. S. Hartjes, over gekomen uit Rilland-Bath ,door prof. dr Joh. de Groot uit 's-Gravenhage bevestigd bij de Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen. Na het zingen van Gezang 2091 en 2, las prof. De Groot Psalm 40, en hield vervolgens een predikatie over Psalm 4018 (1ste ged.)„Ik ben wel ellendig en nooddruftig, maar de Heere denkt aan mij". Na de bevestiging sprak prof. De Groot ds Hartjes en zijn echtgenoote in hartelijke bewoordingen toe en wees hij er op, dat ds Hartjes, na een 4-tal jaren in Zuid-Frankrijk te hebben gearbeid, nu reeds 10 jaren in de lage landen aan de zee bet Evangelie ver- verkondigd heeft. Als oud-predikant van Vlis singen verheugt spr. er zich over dat ds Hartjes naar hier komt, daar hij er van overtuigd is, dat de predikant en de ge meente van Vlissingen bij elkander zullen behooren. Spr. hoopt, dat mevrouw Hartjes haar echtgenoot zal bijstaan in zijn her derlijken arbeid. Door de gemeente werd den nieuwen leeraar -toegezongen Gezang 9o (ge wijzigd). Gezongen werden Psalm 42:1 en 6, Psalm 62:1 en Psalm 103:11. Des avonds verbond ds Hartjes zich aan zijn nieuwe gemeonte. Na het zingon van Psalm 89:7, las de predikant Lukas 5:111, waarna hij zijn predikatie hield aan de hand van Lukas 5:811. Na do predikatie "hield ds Hartjes ver schillende toespraken, alleerst zijn bevesti ger, prof. De Groot dankzeggende voor zjjn bereidwilligheid hem te willen bevestigen; ver volgens tot het Gemeentebestuur van Vlissin gen; zijn collega's ds C. L. Voorbipeve en ds A. de Voogd, zijn collega's uit den ring en verder tot de verschillende college's. Spr. richtte zich daarna tot de afgevaar digden van zjn .vroegere gemeente on sprak zijn blijdschap er over uit, dat het hem vergund wordt deze week het nieuwe kerk gebouw te Rilland te mogen inwijden. Ten slotte sprak ds Hartjes zijn niouwe gemeente toe, de hoop uitsprekend, dat deze hem in liefde mag ontvangen. Door de gemeente werd hem toegezongen Gez. 2241 en 5. In beide diensten was de Groote Kerk over vol, waaronder ook zeer velen uit de vroe gere gemeente Rilland-Bath aanwezig waren. Zondag werd Dr J. E. B. Blase by de Luthersche gemeente te Vlissingen bevestigd door Prof. Dr J. W. Pont, met een predi katie naar aanleiding van 2 Corth. 4:6 en 10. Na de bevestiging zong de gemeente op verzoek van Prof. Pont den nieuwen leeraar toe Gez. 413 vers 3. Het was do dorde maal, dat Prof. Pont dezen oud-leerling bevestigde, eerst te Stadskanaal, toen te Den Helder cn nu in doze gemeente, waar Prof. P. voor ongoveer 40 jaar als predikant heeft gestaan. Dos avonds deed Dr Blase zijn in trede. Als tekst had de nieuwe leeraar ge kozen 1 Joh. 1:14. De gemeente zong hem toe Gez. 415:1. Beide koeren was het kerkgebouw met een groote schare gevuld; velen waren uit Middelburg overgekomen om bevestiging en intrede bij te wonen. A.s. Zondag hoopt Ds Blase, die ook door de gemeonte Middelburg is beroepon, aldaar zjjn intrede te doen. Tbeol. candidaten. Voor het can- didaatsexamen theologie zijn aan de Thool. School te Kampen geslaagd de heeren E. I. F. Nawijn to Wapenvelde en D. van Enk to Kampen. Avondmaal buiten do kerk. De korkeraad dor Geref. Kerk van 's-Gra- venhage-West heeft besloten om 'hot Heilig Avondmaal voortaan ook in het Rusthuis te bedienen alleen voor de daarin wonende broeders en zusters. Eindexamen Gymnasium. Ge slaagd voor het eindexamen gymnasium te Middelburg mej .E. J. L. Umbgrove en de heeren J. A. Heijse, M. Quarles van Ufford, J. C. Vollgraff, allen alhier, J. Minnaar, Krui- ningen en J. Frank, Wissenkerko. Twee candidaten werden afgewezen en aan een werd herexamen opgelegd. Te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen veeartsenijkunde dhr W. J. L. de Groof, vroeger ..te Hansweert. Geslaagd voor machinisten-examen voor het theoretisch gedeelte van diploma C: de heer J. M. Korver, Vlissingen. Geslaagd voor het examen politie- vakschool te Hilversum dhr A. van der Mooren te Middelburg. Dronken hoofdonderwijzer. In do 28 dezer gehouden gemeenteraadsvergade ring te Ambt Hardenberg, werd den heer van der H., hoofd der o. 1. school te Ber- gentheim, ongevraagd ontslag verleend, we gens herhaalde dronkenschap. Ongelukken. Op den straatweg tus schen Abcoude en Baambrugge werd een 4-jarig jongetje door een auto aangereden, waarbij het voorwiel over het hoofd van het ventje reed. Met gapende wonden werd het ventje opgenomen en naar de ouderlijke woning gebracht. Mevr. de C. te Haar lem, die de vorige week bij het koken van worst in brand geraakte, en daarbij ernstige verwondingen opliep, is aan de gevolgen over leden. De ongeveer 50-jarige gehuwde mej. Swart te Hoogezand is bij het aftap pen van spiritus in brand geraakt. Hoewel dadelijk hulp aanwezig was, bleken haar brandwonden toch zoo ernstig, dat onmid dellijke overbrenging naar 't ziekenhuis te Groningen noodzakelijk werd geacht. Te Den Haag is een zesjarig jongetje, dat on verwacht de straat overstak, door een auto gegrepen en gedood. Bij het vullen van een brandend petroleumstel geraakte Vrijdag avond de vrouw van den molenaar Sch. te Harskamp in brand. Op haar hulpgeroep kwam haar man toesnellen. Ook hij kreeg bij het blusschen ernstige brandwonden. Beide werden naar het diaconessenhuis te Arn hem overgebracht. Voor het leven van da

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2