DE ZEEUW tweede blad. VAN HOOGER ORDE. Buitenland. Binnenland. Gemeenteraad van Goes. FEUILLETON D» reddingspogingen aan da Noordpool. Do Koningin-Moeder. Voorzieningen tegen ziekten. VAN VRIJDAG 29 JULI 1928. No. 229. Gistermiddag vergaderde de Gemeente raad van Goes, onder voorzitterschap- van den Euigemeester, die de vergadering opent met voorlezing van het gebed. "Afwezig dhrn Simons en Koning. Naar aanleiding van de notulen vraagt dhr v. Poelgeest voortaan deze wat spoe diger op- te maken en ter kennis van den Raad te brengen. S'tr. kan zich nu niet meer goed herinneren, wat hij op 18 Jan. beeft gezegd. De voorz. antwoordt, dat or voor deze vertraging bijzondere oor zaken waren (vacature ter secretarie enz.), maar in 't vervolg zal meer spoed be tracht worden. Ingekomen stukken: Verslag van de N.V. Provinciale Zeeuw echo Electriciteits-Maatschapipij te Middel burg over 1927- Processen-verbaal van de opneming van kas en boeken van den' Gemeente-ont vanger. Goedkeuring van diverse raadsbeslui ten. Voor kennisgeving aangenomen- Verzoek van het bestuur der vereeni- ging voor Handelsonderwijs te Middel burg, om een jaarlijksch subsidie te wil len verleenen. (Om pTae-advies n'aar P. en WO Naar aanleiding van- het voorstel van B. en W. tot het voeren van verveer in een tegen de gemeente ingestelde pro cedure, inzake afsluiting van een open baren weg (Havenoord), uit de heer v, d. Does zijn bevreemding over het stand punt van B- en W. Spr. herinlnert zich uit zijn jongensjaren!, dat er ter plaatse een bord stond „Toegankelijk alleen voor rechthebbenden". En nu gaan B. en W. dien weg voor openbaren weg verklaren. De voorz. beeft van iemand, die veel puder is dan dhr v. d. Does, (het kon zijn grootvader of overgrootvader wel zijn) iets anders gehoord. B. en W. weten er ook wel iets meer van, want zij voeren klakkeloos geen procedure Spr. wil er in besloten vergadering nog wel iets meer ivan zeggen. Dbr v. d. Does: kon die zaak nu niet in der minne geschikt worden'? De voorz.: 'tis alsof ik dhr Chamu ïeau hoor piraten-. Die stelde dit ook voor in de vergadering van B- en! W. E en W. weten natuurlijk n'iet, hoe dat pieces zal verloopen. Ze beschikken niet over een, vooruitzienden geest. Maar naar sprekers meening is bedoelde weg nooit aan den publieken dienst onttrokken. Br is nooit een Raadsbesluit genomen, om dien weg aan den publieken dienst te pnttrekken. Het is een- kwestie die niet aangebonl den is door B. en W., maar door de tegen partij. Nu zal die zaak haar beloop moe ten hebben. Dhr v. d. Does: zou ze niet zóóveel gaan kosten, dat eem minnelijke schik king veel voordeeliger zou zijn? Is de kans niet groot, dat de advoacten met den buit, gaan strijken? De voorz, kan daarop niet antwoor den. Wel meenen B-, en W|. ten stelligste dat de gemeente in- haar gelijk is. Zij hebben veel gegevens opgedaan uit een oud gemeenteverslag, In dit, verband wijst Spr. nog op de groote waarde van uitvoe rige gemeenteverslagen. Dhr Eckhardt lacht daar wel om. Dhr Bckhardt,: M. de V- ik ben Hwolkomen met u eens. Dezelfde spreker hoopt op- spoedige oplossing der kwestie, want er zit meer achter. Be v o o r z. gelooft, dat gezien de va- canties bij de rechterlijke macht deze zaak pas in September op de rol zal komen'. Het voorstel wordt met alg- st. aangeno men. Hetzelfde geschiedt met alle andere voorstellen, op de agenda voorkomend. Bij het nagekomen voorstel tot wijziging van de begrooting voor het gasbedrijf voor 1927 zegt de voorz., dat hij den Directeur der gasfabriek met nadruk verzocht beeft II IMMIBW Naar het Engelseh. Het raam was werkelijk een groot voor deel; van daar uit kon men op 't dak kruipen en van 'tdak had mem 't prach tigste uitzicht in heel Norton Bary. Aan den eenen kant: de stad, de toren, en ver der een breede strook weiland en bosch, zoover als men zien kon; aan den ande ren: ue gans terende bocht van de Severn en t land dat opliep tot de b.auwe heu vels verover weg. „Hoe vind je je kasteel, John?'' zei ik, terwij. ik stil naar zijn stra.end gezicht zng, „is 't wat voor je?" „Dat zou ik denken!' riep hij hartelijk verheugd. En ook ik was zeer bin. Leerbaar viierinkje! dicht tegen den he rrie, zoo dicht, dat vaak de regen er klet terend in kwam of de zon fe. schijnend, t.maakte als een oven of de saamgedre ven sneeuw t richt van 't venster onder schepte. Och hoe vroolijk, hoe gelukkig zijn we daar geweest! Hoe diüwijis hebben wij beiden er op teruggezien in later dagen! voortaan eventueel» voorstellen tfldiger in te dienen. Gp verzoek van den Directeur van ge meentewerken ,w°rdt goedgevonden', dat voor dein bouw van een woning voor den elachthuisbediemde f230 meer gevoteerd wordt dan aanvankelijk was uitgetrokken. Deze verhooging is noodig voor aanbren gen van closet en aatiisluiting aan de rioleering en afscheiding van bet ter rein. De voorz. merkt nog op, niet te begrijpen, waarom a'thans het eerste niet direct in de oorspronkelijke plannen is opgenomen. Hierna schorsing der openbare verga dering en zooals vrijwel regel is ge worden geheime zitting. Tenen de communisten In Japan. Volgens berichten uit Tokio heeft de Ja- pansche regeering op verzoek van den keizer, behandeld een voorstel om do doodstraf. toe te passen op leiders van communistische bewegingen. Een besluit werd niet genomen, daar nog geen over eenstemming bereikt kon worden. De Landru van Marseille. Onder de slachtoffers van Prat, den man, die in villa's in den omtrek van Marseille achtereenvolgens vijf „verloof den" schijnt te hebben laten verdwijnen van drie is het lijk gevonden moet zich ook een Nederlandsche gouvernante bevinden. Het was een ontwikkelde, be schaafde vrouw, van heel wat beter ma nieren 'dan Prat zelf, die eenige dagen voordat de moord op mej. Focé, het Iaat ste slachtoffer, dat de politie op het spoor van de beele reeks gebracht heeft, spoor loos verdwenen was. Het heeft de .aan dacht getrokken dat Prat in de dagen dat hij met de Nederlandsche gouvernante samen was, een auto gekocht heeft die trouwens onbetaald gebleven is. De malversaties bij de schadeverrjoedfnjfs- leveranfses. De rechtbank van de Seine fs met de behandeling begonnen van het proces te gen II. Werthcimer, koopman te Baden- Baden; P. Netter, koopman; R. Wolff, bankier en P. C. Selestat, makelaar te Straatsburg, die beschuldigd zijn van ver duisteringen gepleegd bij do uitvoering van levering in natura.Na het verhoor der getuigen van de burgerlijke partij weru de behandeling uitgesteld tot 29 Juni, wanneer de pleidooiep zullen plaats heb ben. De andere processen zullen binnen kort voorkomen, n.l. die tegen G. en J. Noblat van Besarujon, M. Falef en L. Wolf; gezegd I. Levi, van Dusseldorf. De schuldigen aan deze verduisteringen, evenals M. Goudberg, koopman te Maas-' tri-cht en L. Goldschmidt te Berlijn, beiden voortvluchtig, en L. Levy, die in Den Haag in hechtenis genomen is, en wiens uitlevering gevraagd is, hebben al len dezelfde middelen gebruikt om zich door den Franschen Staat wissels te Ia- ten overhandigen, getrokken op dien agent- generaal voor de herstelbetalingen te Ber lijn. Deze verschillende zaken wijzen op het bestaan van een groote internationale onderneming die reusachtige winsten had kunnen maken, indien de Fransche ju stitie niet krachtig tusscbenbeide geko men was om een einde te maken aan deze knoeierijen. Weer In genade aangenomen. Uit Moscou wordt gemeld: De beslis sing van het bestuur der centrale con trole-commissie van de communistische partij der Sovjet-unie, om Zinovjef, Ka* menef, Jefdokimof, Lasjevfts en 34 voor aanstaande leden van 'de Trotsfcyistisc'he oppositie weder tot de partij toe fe laten, is gepubliceerd. Het zegt, dat deze per sonen allen verklaringen hebben afgelegd, om hun begjnseldwalingen te erkennen en waarin zij zeggen dat zij de verbinding met de Trotskvisten hebben opgegeven en hun deelneming in de Trotskyistfsche oppositie gestaakt hebben om zich geheel te onderwerpen aan de beslissing van de communistische partij en de commu nistische Internationale. Het Duitsche kabinet benoemd. Volgens een officiëeïe mededeelmg, heeft de Rijkspresident Hermann Muller tot Rijkskanselier benoemd. Tevens wer den Stresemann tot minister van buiten- HOOFDSTUK IV. De winter kwam vroeg en plotseling dat jaar. 'tWas voor mij een lange, vervelende tijd, slechter zelfs dan mijn winters nood zakelijk waren. Ik kwam nooit uit mijn kamer en zag nooit iemand anders, dan mijn vader, Dr Jessop en Jael. Tenslotte vatte ik moed om aan den eersten te zeg gen, dat ik zou willen, dat hij John Hali fax eens naar. me toe zond. „Wat wilt ge met den jongen?" „Alleen met hem spreken." „Foei, een jongen uit de looierij is geen geschikt gezelschap voor je. Laat hein mei rust; hij zal best terecht ko men, als gij hem niet van z'n plaats haalt." "John Halifax van z'n plaats halen! Ik was 't met m n vader eens dat dit onmo gelijk was; maar wij verschilden blijk baar ver in onze bepaling, welke die p aats zijn moest. Daarom, bang hem te schaden, en voelend hoeveel z'n toekomst afhing van den gunst zijns meesters, sprak ik niet verder over deze zaak. Al leen, bij elke mogelijke gelegenheid en die waren zeldzaam zond ik John een briefje, met zorg in drukletters geschre ven, want ik wist, dat hij die lezen kon en ook een paar boeken, waaruit hij zich- landsch» «aken, dr Hflferdingj tot Rffki- minister van financiën, de afgevaardigden Wissel! tot minister van arbeid, Dietnch- Baden tot minister van voedselvoorzie ning, Koch-Wesex tot minister van ju stitie en von Guerard tot Rijksminister van verkeer benoemd. De laatste is tevens belast met de leiding van de zaken van het Rjjksministerie voor het hezette ge bied. De overige ministeries blijven on veranderd. Kapitalen om van te duizelen. Nu er overal spraak is van samen werking en samensmelting van banken is het niet van belang ontbloot eens na te gaan, waar de machtigste banken ge vonden worden en met welk kapitaal zij' werken. Onder de 100 grootste banken der wereld zijn er volgens de V.E.V. be richten 41 in de Vereenigde Staten; 21 in Engeland; 6 in Schotland; 5 in Duitschland; 5 in Japan; 4 in Ganada; 4 in Australië; 4/ in Frankrijk; 2 in Italië; 2 in China; in Argentinië; 2 in Zweden; 1 in Nederland; 1 in Ierland. In de Vereenigde Staten vindt men dus bijna de helft der groote bankonder nemingen, waaronder er 20 te New-York gevestigd zijn. Van de 21 in Engeland zijn er 17, die in Londen hun zetel hebben Toch zijn het de Engelsehe banken, die met de grootste kapitalen werken. De Midland Bank Ltd te Londen heeft een kapitaal van 11.073.826.000 fr.; een re serve van 12.603.150.000 franc; en fr. 327.578.300.000 deposito's. De Lloyds Bank Ltd Londen, heeft respectievelijk 13.833.925.000.— frank en 8.750.0C0.CO0 fr en 309.692.610.000 frank. Daarop volgen de Westminster Bank Ltd en de Natio nal Provincial Bank Ltd. De drie eerste banken te New York zijn: de National City of New York met respectievelijk 13,125.000.000 frank; 12.455.800.030 fr. en 223.132.17.5CK 0 fr. De chase National Bank, New-York, met resp. 8.750.000.0 0 fr.; 9.743.125.000; 138.059.325.000 fr. De Guaranty Trust Cy, New-York, met resp. 5.250.000.0C0 fr.; 6.481.4i76.65ö frank en 126.005.075.000 frank. In Duitschland heeft men de Duitsche Bank met respectievelijk 6.330.000.000 fr.; 11.064.200,000 fr. en 63.378.350 000 fr. In Japan heeft men de Yasuda Bank Ltd To kio met respectievelijk 7.628.600000 fr.; 5.438.375.000 fr. en 51.025.976.000 fr. Ook de Nederlandsche Handel-Mij van Amster dam komt op het voorplan. De Bolgisene zeeloodsen. Door de hoofdafdeeling der Belgische Kamer werd aan den minister van zee wezen een vraag gesteld betreffende de organisatie van den dienst der Belgische zeeloodsen, waarop de minister thans het volgende heeft geantwoord: „De zeeloodsen der havens van de (Bel gische) kust zijn allen te Nieuwpoort, Qs- tende en Zeebrugge gevestigd; vroeger verbleven al de zeeloodsen van de Scbel- demonden te Vlissingen, sedert eenigen tijd zijn er 7 te Antwerpen en 14 te Oos tende maar voor deze laatste stad wordt een getal van 36 loodsen binnenkort reeds voorzien. De mogelijkheid der overbren ging van het Belgische loodswezen naar Zeebrugge is overwogen geworden; het zal echter noodig zijn steeds een kern fe Vlissingen te behouden, terwijl Oos tende ook meer voordeelen biedt als thuis haven." Hef spoorwegongeluk fe Darilngfon. (Eng,) Uit nadere berichten blijkt, dat de ver ongelukte pleziertrein tien rijtuigen telde, waarin ruim 500 passagiers hadden plaats gevonden. Waarschijnlijk door een of ander mis verstand, dacht men te Darlington, dat deze trein reeds gepasseerd was, zoodat de lijn vrij werd gegeven voor den goe derentrein .om te rangeeren. De machinist van rten p'eziertrpin zag den goederentrein voor sim op ongeveer 303 meter, roo- dat.hij nog met alle kracht kon. remmen en 'Stijn Hein bij de botsing niet meer vaart had dan 20 K. M- in het uur. Des niettemin ontspoorden de tweede en derde wagen, omdat do locomotief omviel en zjj werden door de volgende rijtuigen in elkaar gedrukt. Het aantal dooden is mei één vermeerderd, en bedraagt nu 23, en in plaats van 30. zijn er reeds 47 gewon den naar de ziekenhuizen vervoerd, van welke 5 of 6 in ernstigen, doch niet on middellijk levensgevaarlijken toestand ver- keeren. zelf wat meer zou kunnen loeren. Daarna wachtte ik, vurig, maar geduldig tot de lente kwam, wanneer ik, zonder eenige vruchtelooze poging te doen, hem zeker zou ontmoeten. Op een Februari-dag, toen de vorst ein delijk had opgehouden, en een zachte, overvloedige regen de sneeuwvlakten, welke Jael vertelde, dat in de geheele streek lagen, half gesmolten had, dacht ik juist mijn hoofd eens buiten de deur te steken, om te zien of de gezegende len te spoedig komen zou. Daartoe krpop ik naar beneden in de eetkamer en van de eetkamer in den tuin; Jael knorrend, maar mijn vader mij ruw aanmoedigend. Mijn arme vader! hij geloofde altijd, dat men niet ziek behoeft te wezen als men niet wil en dat ik heel wat beter kon, als ik wou. Ik voelde me erg sterk dien dag. Het was heerlijk het groene gras weer te zien, dat weken achtereen verborgen was ge weest; heerlijk om op en neer te loopen in de zonneschijn, onder beschutting van de iepenheg. Ik vermaakte me zeiven met te zien naar een b'.aeke rij sneeuwklokjes, welke een voor een waren opgekomen als krijgsgevangenen om te worden geëxecu teerd. Maar 't volgend oogenblik schaam de ik mjj over deze hartelooze vergelij king, want zij deed mij denken aan de arme Het officiëeïe bericht uit Rome van gis ternacht meldt, dat de hevige Westen wind van de laatste drie dagen is gaan liggen en dat het weer beter wordt. Het Finsche watervliegtuig, dat op de Citta di Milano in een sledevliegtuig fs her schapen, heeft een uitstekend geslaagde proeflanding op de sneeuw gemaakt. Het toestel kon op minder dan 100 M. vr# van den grond komen en dalen. Vooi het uitzenden van de verschillende vlieg tuigen wachtto men nog even af tot het weer gunstig genoeg zou zijn, doch giste ren hoopte men in jeder geval de red dingspogingen te hervatten. Korte berichten. Van 1 Juli tot 31 Augustus a.s. zal lomder den naam „Paris-Cé te beige", tu«- sc.hen Parijs en de jVlaamsche kuststeden eenmaal peT dag, in iedere richting, een PullmantTein, bestaande uit Ie en lie klas se-wagens loopen. De afstand ParijsOos tende wordt in 4 uur 35 m. afgelegd. De zelfde trein zal ook doorrijden tot Blan- kenberghe, Heist en Knokke-Zoufe. De president van het opperste ge rechtshof der Tataarsche republiek en de vice-pTesident van dit gerechtshof zijn bei den tot acht maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens mishandeling van een arts. Ter beantwoording van het bezoek, dat de „IJzeren Gustaaf" aan Parijs heeft gebracht, zal vanmiddag de eerste auto, welke de Peugeot-fabrieken in 1885 ver vaardigden, in opdracht van het blad ,.La Volonte" een reis naar Berljj'n onderne men. De toestand der stakingsbeweging in Griekenland is onveranderd. Te Salo- niki hebben de communisten getracht een huis in brand te steken, waar de arbei ders weer aan het werk gegaan waren. Toen zij vervolgd werden, vuurden zij op de bewakers, van wie er 2 gedood werden. De moordenaars zjjn aangehou den Bij het landen na een proefvlucht te Villacombly is de vlieger Fronvat, de houder van het record op het gebied der luchtacrobalie, 'in botsing gekomen met het bombardeervliegtuig van luit. Cornil- lon. Het toestel van FronvaJ ging in vlam men op en hij wérd verkoold. Cornillon kwam er heelhuids af. De aardschokken," die zich sedert 2 maanden in het Bulgaarsche aardbevings- igebied steeds herhalen, zijn gister weer met bijzondere heftigheid opgetreden. De bevolking werd opnieuw door een paniek aangegrepen. In het district Mosfisfc in Oost Gali- cië is een hongersnood uitgebroken, die zulke groote afmetingen aangenomen heeft, dat zich ook hongerkoorts begint te verbreiden. Koningin en Prinses op refs. Een telegram van het Noorsche Tel. Ag- meldt, dat de Koningin Dinsdag aan boord ging van het stoomschip' „Mosken" waarmede een prachtige tocht gemaakt werd. Bij heerlijk weer bracht het ge zelschap een bezoek aan het Trolefjord. Vandaar ging de reis naar Toelyn!g-Sei- det, v/aar met rendiersleden een bezoek gebracht werd aan een Lappendorp. In het Lyngenfjord werd genoten'van het prachtige schouwspel van de middernacht zon. Aan boord heerschte groot enthou siasme. Gisteren in den namiddag werd het gezelschap te Barstad verwacht. Gisteren middag bracht d» Koningin- Moeder, vergezeld van freule Vsn de Poll bezoek aan het nieuwe ziekenhuis te Baarn. Zij werd ontvangen' door het be stuur van de Vereen, voor Ziekenzorg en da directrice zuster Sardeman. Onder ge leide van den voorzitter dhr dr J. \J. H. Rutgers van Rozenburg, mej. Druyve- stein, bestuurslid en de directrice werden het ziekenhuis en het zusterhuis bezich tigd. De Koningin-Moeder sprak alle pa tiënten persoonlijk toe eni overhandigde hun. bloemen. Te kwart voor zes keerde H. M. naar het paleis terug. Bill Watkins, die in December was ge vangen genomen, na 't gevecht bij Mentz en door de Franschen a's een spion was neergeschoten. Arme, blozende, dikke Bill hij had beter nu nog, roemloos, met onzen huidenwagen kunnen rijden. „Zijt ge in den laatsten tijd bij Sally geweest?" vroeg ik Jael, die druk bezig was winterkool te snijden; „is ze haar verdriet al te boven gekomen." „Zij is niet rijk genoeg om te kunnen 'uieren! Daar is Jem en nog drie kleintjes om voor te zorgen, om niet te zeggen van een anderen, grooten jongen, die bij haar inwoont, die, ik ben er zeker van, heel wat meer opeet dan hij betaalt!" Ik nam deze beleediging kalm op, want ik wist, dat mijn vader niet lang gele den John's loon had verhoogd en hij Sally ook meer betaalde. Daardoor en ook nog om andere reden wist ik, dat hij in- plaats van een last éér een hulp voor de weduwe was en daarom liet ik Jael pra ten. „Zie eens wat een jonge mijnheer komt daar den tuin binnen en ik ben hier met m'n vuile japon en m'n schort vol kool." En zij liet de groenten over 'tpad rol len, terwijl „de mijnheer" op ons afkwam. Ik glimlachte, want, niettegenstaande z'n verandering had ik tenminste geen moeite om John Halifax te herkennen. Blijkens het voorloopig verslag der Eer ste Kamer over het ontwerp, houdend* voorzieningen tegen' besmettelijke ziekten; verklaarden vele leden uiterst sceptisch tegenover dit voorstel te staan. De wijze, waarop het in de Tweede Kamer behan deld is, door deni voorzitter dier Kamer zelf als „ietwat overhaast" gekwalificeerd, kon hen geenszins bevredigen. Eenige leden, hoewel dit gevoelen) dea lende, hunnen zich echter volkomen ver eenigen met den feitelijken' inhoud van het ontwerp, in het bijzonder met de toevoeging, verkregen door de aanneming van het amendement-Bijleveld. Zij waren van oordeel, dat hiermede de noodige vrijheid in de vaccinatie-kwestie was ge geven, terwijl de wet goede waarborgen bevat, welke gevaar uitsluiten. Andere leden namen een standpunt in, geheel afwijkende van bet zooeven uiteen gezette. Juist tegen 'de aanneming van het amendement-Bijleveld, alsmede tegen da wijze, waarop bet was ingediend, een wijze, die aan overrompelings-politiek deed denkan, hadden zij overwegend ba- zwaar. Voor sommigen dezer leden was het ontwerp1 onaannemelijk geworden, an deren wenschten een afwachtende hou ding aan te nemen. Enkele leden gaven als hun oordeel te kennen, dat gemoedsbezwaren' niet van invloed mochten zijn, wanneer daardoor de gezondheidstoestand van het Neder landsche volk in gevaar kon worden ge bracht. Enkele leden merkten nog op', dat het huns inziens bevreemdende ver loop der behandeling in de Tweede Ka mer voornamelijk was te wijten aan de wankelmoedigheid van den Minister van Arbeid, die verscheidene malen van hou ding was veranderd. Zij zouden het op prijs stellen, indien deze minister zijn beleid nader zou willen toelichten. Eenige leden achtten dit wetsontwerp ook uit legislatief oogpunt uiterst gebrek kig. Art- 35 bijvoorbeeld is zoo duister ge redigeerd, dat het nauwelijks te verstaan is, maar daarnaast bevat het wetsont werp ook tal van onbegrijpelijke termen, ja soms uitdrukkingen, die geheel met elkaar in tegenspraak zijn. Met een'ige voorbeelden werd dit toegelicht. Huns in ziens ligt het bij uitstek op den weg der Eerste Kamer, aan een zoo gebrekkige wijze van wetgeven den pas af te snijden. De opmerking werd gemaakt door som mige leden, dat de wettelijke opschorting der verplichting geen doel meer hoeft, zoodra de nieuwe wettelijke bepaling in werking is getreden. Mocht de regeering, uit overweging daarvan, willen verklaren!, dat, na het tot stand komen Van' ïleze wet, van haar geen voorstel tot. verlenging van de opschorting meer te wachten zal zijn, dan zouden deze leden daarin grond vinden om over hun ernstige bezwaren tegen dit wetsontwerp' heen te stappen! en er hun stem aan te gevent Minister De Geer. Minister De Geer is gisteren voor twaalf dagen naar het buitenland vertrokken. Sp'oorwegraad. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is aan den Sipoorwegraad «als adjunct-secretaris toegevoegd H. Heine- man, commies bij het Rijkstoezicht op de Spoorwegen, te 's Gravenhage. Jhr. Beelaerts van Blokland. Gemeld wordt, dat Jhr. Beelaerts van Blokland, Minister van Buitenlandschc: Zaken, benoemd is tot voorzitter van de Permanente Verzoeningscommissie, inge steld krachtens art. 5 van het op 30 No vember 1926 te Praag tusschen Denemar ken en Tsjecho-Slowakije gesloten arbi trage-verdrag. Tot leden dezer commissie zijn verder benoemd Graaf C. MoRke, oud-minister van. Buitenlaidschc Zaken wi kui; de/heer J. Dvoraaak, opaLminister van Handel van Tsjecho-Slow&kije en Di recteur van de Zivnostenska Bank to Praag; de heer M. Mincie, oud-minister van Buitenlandsc'he Zaken van het Ko ninkrijk der Serven, Croaten en Sloven ra en de heer T. Hoejer, Gezant van Zweden aan het Noorsche Hof. D 8 Bioscoopwet. De heer Idzerda, lid der centrale com missie voor de filmkeuring, oud-adviseur der staatscommissie bioscoopgevaar, hseft Hij had nieuwe klecren aan Iaat mg de verschuldigde eer geven aan dien won derlijken brenger van beschaving, den kleermaker nette kleeren, zooals elke leerjongen z'ou kunnen dragen. Zé pasten hem goed, hij leek er grooter in, gezet ter en knapper. Om z'n hals was een ruw, maar wit, kraagje, waarover, zorgvuldig gekamd, de lichte krullen van z'n mooie haar vielen. Gemakkelijk kon Jael of iemand anders hem hebben „aangezien" (zooals ze nijdig zei), voor een jonge mijnheer. Ze leek erg boos, toen ze de vergissing bemerkte. „Wat moet je hier?" vroeg ze ruw. „Abel Fletcher zond mij voor een bood schap." „Vooruit er mee dan, blgf niet hier staan bij Phineas, je zijt geen gezelschap voor hem en z'n vader wi! 't niet hebben." „Jaeli" riep ik verontwaardigd. John sprak niet, maar z'n wang gloeide. Ik nam z'n hand en zei hem hoe blij ik was hem weer te zien maar een oogenblik was ik in twijfel of hij me hoorde. „Abel Fletcher zond mij hierheen", herhaalde hij met 'n bedaarde stem, „om met Phineas uit te gaan; als hij m'n ge zelschap niet verkiest kan hij 't gemak kelijk zeggen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5