Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Rechtzaken. Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Financieële Berichten. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES Ingezonden Stukken. Ben mi s P1 a ft 181 e Kr ap. Eenige bouwvakarbeiders te GleiwiU hadden de aardigheid aan een deurklink een draad fe bevestigen, die onder stroom stond, fli hadden er groot pleizier m, wanneer rvartinnen die de klink aanraakten, daar door een electrische schok kregen. Om de werking van den stroom nog heviger te maken, goot een timmerman water op den vloer. Toen een metselaar nu den klink aanraakte, stortte hij meteen op den grond en overleed na weinige minuten Een niet alledaagsche wed- striid In de Raadsvergadering van De venter sprak het Raadslid Roebers zijn groote afkeuring uit over een bij de politie gehouden wedstrijd in het aan brengen van overtredingen. Ben inspec teur had een fijne sigaar uitgeloofd voor den agent, die binnen een bepaalden tijd de meeste processen-verbaal Tiad opge maakt. De prijs was gewonnen door een agent,, die binnen twee uren 15 personen had geverbaliseerd. De voorzitter zeide, dat het geval erg was opgeblazen. Het was een gèheel op zichzelf staand feit geweest, een kleine fout slechts, waarover de betrokken po litiemannen niettemin waren onderhou den 1 Een juffrouw, die haar naam te 1 ee 1 ij k vond. Behalve over smaken valt er ook over voornamen als regel niet te twisten. Dat ondervond on langs een juffrouw, die wij maar Trijntje Jansen zullen noemen. Trijntje heette ze volgens den Burgerlijken Stand, en Tine, welke naam immers eveneens met een T begint, noemden haar de familie, de vriendinnen en verder allen, die het recht hadden haar te tutoyeeren. Bovendien was zij immers een Amsterdamsche en die heeten nu eenmaal hoogst zelden Trijntje. Om "deze enmisschien nog an dere redenen, waarvan echter niet ge bleken is, richtte zij een verzoekschrift tot de rechtbank om.Trijntje te mogen veranderen in Martine Pauline. Zij klaag de, dat het haar ook steeds ergernis bezorgde, wanneer zij den in stedelijke kringen ongebruikelijken naam in offici- eele stukken gebezigd zag. De officier van Justitie concludeerde tol inwilliging van het verzoek doch de rechtbank vond blijkbaar Trijntje nog zoo leelijk niet, besliste althans, dat de door haar aangevoerde gronden een wijziging zooals Trijntje wenschte, niet wettigden. Een dergelijk verzoek, aldus de rechtbank, moet niet zonder meer ingewilligd wor den, indien tegen den nieuwen voornaam geen bezwaar bestaat. Het behoud van de zelfde voornamen voor het bewijs van de eenzelvigheid van den persoon js in het dagelijksch leven een algemeen belang, welk algemeen belang alleen voor het bijzondere van een bepaald persoon moet wijken, wanneer dit laatste belang mocht blijken grooter te zijn. Welnu, aldus de rechtbank, Tine kan, bij gelijkheid van aanvangsletter evengoed ais afkorting of roepnaam van Trijntje worden gebruikt als van den gewenschten naam Martine. Waar de rechtbank vond, dat het gevoel van .ergernis bij het zien van den naam Trijntje in officieele stuk ken kwalijk als een ernstig argument kan worden beschouwd, besliste de recht bank dat Trijntje officieel maar rustig Trijntje moest blijven. .(Tel.)*, Mishandeling van een dienstbode. De politierechter te Ro chester heeft een bewoonster dier plaats tot. een maand gevangenisstraf veroor deeld wegens mishandeling barer 17-jarige dienstbode. Deze was eind November in, dienst gekomen als meisje alleen op een loon van 5 shilling (drie gulden) per week, maar kreeg slechts 41/2 shilling; haar mevrouw hield het verdere loon in omdat het meisje lekkernijen had gekocht. Aan allerlei mishandelingen stond het kind bloot, vooral als het waschdag was. In Januari schreef het meisje aan haar vader om geld om weg te kunnen gaan. Haar meesteres kwam er achter en liet haar een tweeden brief aan haar vader schrijven dat de eerste brief een en gl leugen was. De vader antwoordde dat zij voorzichtig moest zijn met wat ze schreef. Later klaagde zij bij de naaister, waarop zij gestompt en geslagen werd en bedreigd werd met een pak slaag in den kelder waar niemand haar schreeuwen zou kun nen hooren. In tegenwoordigheid harer kinderen had haar meesteres ondanks haar verzet haar haar kortgeknipt. Ook de kinderen deden aan de mishandeling mee. Een inspecteur der kinderbescherming haalde het arme meisje ten slotte weg. De hardnekkige mevrouw verklaarde voor den rechter, dat het meisje slecht voor haar werk en naar zij meende ach terlijk was. Zij had haar ontslagen maar het meisje had haar gesmeekt te mogen blijven: Het bleek, dat de beklaagde al eens vroeger schadevergoeding had moe ten betalen voor mishandeling van een dienstbode. Dierenmishandeling. Midden Mei hoorde de rijksveldwachter Leysenaar te IJsseimuiden, dat de landbouwer A. van lttersum op het Kampereiland zijn hond ernstig mishandeld zou hebben. Toen hij bij de boerderij1 kwam, trof hij "ca hond aan, van achteren gedeeltelijk verlamd en kreupel. Van lttersum beken de, dat hij den hond bij de ooren geno men en hem zoo rondgezwaaid had, baarbij het dier eenige malen tegen, een Paal aanbotste. Dit was echter al gebeurd vuile vier maanden geleden. ,,Ik mag mot m'n eigen hond doen wat ik wil", Was «ija verweer. De politierechter veroordeelde hem con form den eisch tot een maand gevan genisstraf, als verzwarende omstandigheid m aanmerking nemend, ^dat het hier be treft een jonge welgestelde boer, die zijn bedrijf heel modern heeft ingericht, en van wien men dus eenige beschaving mag eischen. Het gebeurde te Budel. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft den ser geant-instructeur der infanterie uit Budel die door den krijgsraad te 's Hertogen bosch was veroordeeld tot een week hech tenis wegens het aan zijn schuld, althans mede aan zijn schuld, te wijten hebben van den dood van den milicien Rooy- akkers en het verkrijgen van zwaar li chamelijk letsel door den milicien Soórs (het ongeval met een milralleur) te Bu del, overeenkomstig het requisitoir van den advocaat-fiscaal, vrijgesproken. Besmet vee ter markt ge voerd. Door den kantonrechter te Lei den, is de landbouwer G- D- uit Zoeter- woude, die vee ter markt te Leiden had aangevoerd uit een met mond- en klauw zeer besmette boerderij, veroordeeld tot f40 boete, subs. 20 dagen. Het O. M. had flOO boete subs. 40 dagen geëischt. B. V. G. Be Bond van oud-leerlingen der Landbouw- wintercursussen in Zeeland hield gisteren, naar de „Z. Nsb." meldt, zijn Zomerver gadering te Zierikzee. Na opening door den voorzitter, den heer J. Bom te Waarde, en afdoening Van eenige huishoudelijke zaken, sprak de heer W. A. de Vrieze te Dreischor over: „Iets uit de geschiedenis van Schouwen en Buiveland". Het was spr.'s bedoeling eenige gegevens te verstrekken betreffende de geschiedenis van Zierikzee en van de plaatsen, waarlangs des middags de excursie zou gaan. Be naam Schouwen zou afkomstig zijn van Schelde of Schoude (oud Buitsch) en ten tijde van Karei de Groote zijn zeedijken hebben gekre gen. Be bevolking, die zich vnl. met scha penteelt bezig hield, vluchtte bij storm op terpen, waarvan nog een paar overblijfsels te zien zijn. Buiveland is mede van ouden datum. Het schijnt zijn naam te ontleenen aan de vele duiven, welke daar hun broed plaatsen hadden. Zierikzee, vroeger de tweede stad van dit gewest, is de marktplaats van dit eiland en bevat nog tal van getuigen, die wijzen op den grooten rijkdom -en han del in de middeleeuwen. Zoo staat er nog altijd de St.-Lievens Monstertoren, het kunst gewrocht van den Mechelschen bouwmeester, Keldermans, het oude stadhuis, benevens een drietal poorten. Baarna gaf Spr. enkele ge schiedkundige b'zonderhedcn over de plaatsen, waarlangs de auto's zouden komen. Rijden- do door de Zuidhavenpoort, over de nieuwe brug, komt men eerst aan de Zelke, ge noemd naar de „Zelke", afval der vele vroe ger in die buurt bestaan hebbende zoutziede rijen. Vervolgens gaat de rit door het inge dijkte Bijkwater, de voormalige scheiding tus- schen Schouwen en Buiveland. Aan de rech terzijde ziet men de vruchtbare gronden van den Vier Bannen Polder en aan de linker zijde de nieuwe Bijkwaterpolders. Over het. Nieuwe Veer, een haven gesticht en geëxploi teerd door eenige belanghebbende landbou wers, komt men aan Bellart, waar even uit gestapt wordt om de loskraan ter plaatse te bezichtigen. Beze kraan biedt vele voor- deelen bij het laden en lossen, vooral van bieten. Over Dreischor een oud dorp, met groote geschiedenis oorspronkelijk een eiland, gaat de tocht over Zonnemaire en Bommenede, naar Brouwershaven, eertijds een stad van beteekênis en de geboorteplaats van Jacob Cats. Langs den Langendjjk, een der grootste waterkeeringen van ons land, gaaf- de tocht over Scharendijke, Ellemeet naar Renesse, langs het slot Moermond, eertijds van Jan van Renesse, thans eigendom van den- heer J. J. van .Vriesendorp, door dezen voor eenige jaren geheel gerestaureerd. Langs den Hoogenzoom naar Haamstede, te midden van een in opkomst zijnde tuinbouwstreek gelegen. Binnen afzienbaren tijd zullen hier een tuinbouwschool en proeftuin verschijnen. In deze omgeving komt ook de waterwinplaats der Schouwsche waterleiding. Van Haamstede naar don zeedijk, langs den overgebleven toren van het voormalige dorp Koudekerke. Op. den zeedijk heeft men een prachtig ver gezicht, maar men kan er ook zien, kijkende naar het Havenhoofd van Zierikzee wat de zee in den loop der eeuwen hier heeft ver zwolgen. We komen langs de z.g. inlagen, bewoond door duizenden zeevogels, het stoomgemaal van Schouwen, Kerkwerve, Noordgouwe, over Schuddebeurs met zijn buitenplaatsen en ten slotte naar Zierikzee, het uitgangspunt terug. Daarop verkreeg de heer A. P. v. d. Wejjde te Ellêmeet het woord om een voordracht te houden over: „Be polders in het alge meen, Schouwen in het bizonder en tenslotte iets over hun afwatering". In Zeeland zijn 6 soorten van polders of waterschappen. Vrije waterkeerende polders zijn er in Zeeland 119, op Schouwen-Duive- land 14; vrije- niet waterkeerende polders in Zeeland 200; op Schou wen-Bui veland 11; calamiteuze polders (binnenbeheeren) in Zee land 28, in Schouwen-Duiveland 2, 20 water schappen voor het besturen, beheeren en bekostigen van de zeeweringen en oeverver dedigingen van calamiteuse polders (buiten- beheeren); op Schouwen-Duiveland 2. Over het algemeen wordt het alg. reglement van. de polders in Zeeland toegepast. Walche ren en Schouwen hebben hun eigen genaamd een bizonder reglement. Het waterschap „Schouwen", op één na de grootste polder in Zeeland, is ongeveer 9350 H.A, groot. Den 15en Augustus 1798 kreeg Schouwen een reglement voor 't bestuur, tot Napoleon nieuwe poldexreglementea instelde. Zeeland werd verdeeld in 6 polder-arrondissementen; Schouwen en Walcheren kregen bizondero voorschriften, die na afwerping van het Fran- sche juk van kracht bleven. De administratie van Schouwen's Calamiteuzen polder berust te bij de directie van dsn Waterstaat; bestu ren en ingelanden hadden weinig te zeggen. De pogingen tot vrijverklaring werden eerst op 1 Jan. 1872 toen Schouwen een vrije polder werd, met succes bekroond. Tenslotte sprak de heer v. d. Weijde over den afvoer van des polders binnenwater. De bemaling in het algemeen is de grootste reden van den bloei en de vruchtbaarheid der landerijen; Schouwen dankt er zijn op komst aan. Donker en somber zijn de tijden geweest toen men aan de afwatering niet de hand hield. Eerst langzaam raakte men overtuigd van de noodzakelijkheid van een laag polderpeil. Zoo werd in 1847 een groote watermolen gebouwd, waterleidingen gegra ven en de Ossesluis gemaakt. In 1876'77 stichtte men een stoomgemaal (het eerste in Zeeland). Be Zuidhoek kreeg een metallie- ken molen in 1899, thans met cenlrifugaal- pompinstaUatie en in 1927 besloot de alge- meene vergadering van het waterschap Schou wen tot stichting van een motorgemaal in den Osse. In de pauze vereenigden de deelnemers zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in hötel „Juliana", waarna de excursie, in daartoe gratis beschikbaar gestelde auto's aan ving, langs die punten, reeds tijdens de ver gadering opgesomd. AMSTERDAM. Heden werd in de Doops gezinde kerk alhier de jaarvergadering van het Ned. Bijbelgenootschap gehouden. Medege deeld werd, dat voor de vertaling van het Nieuwe Testament opdracht is gegeven aan de professoren Grosheide, v. Leeuwen, Plooij, van Veldhuizen, Windish en De Zwaan. Re kening is daarbij gehouden met de richtingen in de belangrijkste kerkgenootschappen. Het aantal ,afdeelingen van het genootschap steeg van 179 tot 197 en dat der contribu anten van 13899 tot 16247. TIEL. Doordat het deksel van een stoom ketel sloeg hebben in de azjjnfabriek Ver net Co. de beeren J. Odinga, L. de Poorter en Jansen ernstige brandwonden be komen. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Aan het fabrieksgebouw en de omliggende woningen is materiëele schade toegebracht. Waar is Amundsen? 'OSLO. Met groote ongerustheid wacht men hier op bericht van Roald Amundsen. Men begrijpt niet waarom men tot nu toe geen enkel bericht van het Fransche vliegtuig, waarmee hij is opgestegen, om Nobilé te zoe ken, heeft ontvangen. 't Gerucht, dat hij ten Noorden van Spits bergen gezien is, schijnt van allen grond ontbloot te zijn. Majoor Maddalena heeft op dracht ontvangen een vliegtocht te onder nemen en Amundsen op te sporen. Hulp aan Nobiié. OSLO. De radio-telegrammen van Nobilé hebben weer de oude sterkte teruggekregen, zoodat men kan aannemen, dat hij de nieuwe, door Maddalena neergeworpen accu's gebruikt. Het naar beneden werpen der uitrustingstuk ken geschiedde met behulp van parachutos van een hoogte van 60 M. Maddalena kon op het ijs niet landen en moest naar Kings- bay terugkoeron. Behalve geweren en ammu nitie werden ook levensmiddelen, sigaretton en brieven met instructies naar beneden ge worpen. Het weer is heel goed. STOCKHOLM. Kapitein Fallin zal spoedig met een sledenexpeditie naar Spitsbergen ver trekken, teneinde deel te nemen aan de red ding van Nobilé. De toestand in Zuid-Siavïë. BELGRADO. De toestand van den afge vaardigde Raditsj. is onveranderd. Daar hij lijdende is aan suikerziekte, vreest men het ergste. De toestand der andere gewonden is niet slecht. Hoewel de regeering niet aansprakelijk is voor de moordpartij, acht men toch haar positie geschokt en haar aftreden onvermij delijk. Er wordt echter gewacht op de terug komst van den minister van buitenlandsche zaken, die de conferentie der kleine Entente te Boekarest bijwoont. BOEKAREST. Het is niet waarschijnlijk, dat de conferentie der kleine Entente, welke gis teren is aangevangen, in verband met de gebeurtenissen te Belgrado zal worden ver daagd. LONDEN. Uit Mexico wordt gemeld: het aantal dooden tengevolge der ketelontploffing is gestegen tot 30, dat der gewonden tot 32. MIDDELBURG. Toen de electrische tram hedenmorgen te 8 uur van Mid delburg vertrok, ontstond een .defect aan het schakelkastje. Om het defect te her stellen, moest de stroom uitgeschakeld en het duurde tot 9 uur eer de tram weer kon rijden. .Op dat uur met de ope ning van kantoren en scholen was het wel zeer lastig. VLISSINGEN. Morgenavond geeft „Ons Genoegen" een concert op den Boulevard te Vhssingen. Te Vlissingen heeft de politie in een hotel aangehouden twee jongens uit Am sterdam, resp. 15 en 16 jaar oud, die gevlucht waren met f600 van hun' pa troon. Zij hadden eerst Zaandam, Rotter dam en Hoek van Holland bezocht en zich in nieuwe kleeren gestoken, Zij wit' den naar België; doch zijn naar Amster dam. teruggebracht. GOES. Onze oudste ingezetene, dhr J. F. Rorgs, thans verpleegde in het „St. Joanna"-ziekenhuis viert Zaterdag a.s. zijn 95sten verjaardag. SCHORE. Gisteren vergaderde de raad der gemeente. Afwezig met kennisgeving dhr de Vrieze. Ingekomen: het jaarverslag over 1927 van de landarbeidersvereeni- ging „Eigen Erf', gevestigd te'Goes; van de gemeente Kruiningen rekening vee- en vleeschkeuringsdienst over 1927 met een inkomst van f 5909.44, een uitgaaf van f 5746.41 en een goed slot van f 163.03; dat op 15 Juni opname is ge daan van kas en boeken van den ge meente-ontvanger en a'.les in orde is be vonden. Vastgesteld werd een verordening inzake voorkoming corruptie gemeente ambtenaren. De bebouwde kom der ge meente werd vastgesteld, eveneens de mo tor- en rijwielverordening. De rekening 1927 der Gezondheidscommissie werd op voorstel van B. en W. niet goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt dhr Nieuwenhuize dat aan de pachters van het gras aan den zeedijk geen voldoende uitweg wordt verstrekt om hun hooi weg te kunnen halen, daar de steenweg is afgesloten doordat een partij graszoden op den dui ker is geplaatst en de nieuw© weg niet in een toestand verkeert om daar met een wagen hooi over te rijden. De voor zitter zegt het polderbestuur te zullen verwittigen. Dhr Bierens zou gaarne zien, dat de „Achterweg" voor auto's en motor rijwielen werd afgesloten van de zijde vanaf het schuurtje van dhr Sanderse en dat de richting dan werd genomen langs de andere zijde, zulks met het oog, dat de jeugd daar veel vertoeft om te spelen. Na eenige bespreking wordt besloten een verofdening in te stellen en alsdan een waarschuwingsbord te plaatsen. Hierna sluiting. MIDDELBURG, 21 Juni. Op de graan markt was heden geen aanvoer door de paardenmarkt. Aangevoerd door Walchersche boerin- neii: Boter f0.90f 0.95, Kipeieren f4.50 f5, Eendeieren idem, Ganseieren f14. Aangevoerd door handelaren: Boter f0.90, Kipeieren f4.50, Eendcieren f 41.50, Part. prijs boter f 1, eieren f 5.50. Op de paardenmarkt waren 280 paar den aangevoerd, niettegenstaande het niet doorgaan der verloting. Verleden jaar was de aanvoer 382. Er was vlugge handel, maar er werden geen hooge prijzen besteed. VLISSINGEN. Veiling van 20 Juni 1928. Aardappelen 79, poters 48, postelein 1622, Wagenaars 73, doppers 2835, peulen 3648, tuinboonen 1617, As perges Ie soort 80, lie 39—45, Ille 23, aardbeien 25—42 alles per K.G. Eend eieren 50 per 10 stuks. Bloemkool 927, spitskool 6.57, komkommers 1315 p. stuk, sjalot 2.53, selderie 45, Peeën 1014.5, rabarber 46, kroten 9.512.5 rapen anjers 25, pioenen 22—38, al les per bos. Andijvie 711, peterselie 1416, Sla 1/419 alles per kist. Veiling kruisbessen f 12.73 per 100 Kg. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". Groote veiling van 20 Juni 1928. Kruis bessen 1.2.60J3 per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen 13.40 13.60, Aardbeien 20—41, Postelein 12, Peulen 38, Oude Aardappelen 5.30—6, N. Aardappelen 12, per 100 K.G. Bloemkool 1215, Savoije kool 6, Kropsla 0;20, per 100 stuks. Wortelen 12—13, Rhabarber 1.90 per 100 bos. KAPELLE. 20 Juni 1928. Groote veiling. Kruisbessen 12.4013.30, Aardbeien Ju- cunda's voorkoop 2731, Aardbeien Ma dame Moutot voork. 23-24, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 27—42, Kersen 2736, Aardappelen 1013, per 100 K.G. Worteltjes 910, per 100 bos. Bloemkool 15, per 100 stuks. Postelein 13 14 per 100 K.G. Boontjes 7781. Eie ren 4.50 per 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 20 Juni. Kruisbessen f 11.40, f 12.30, f 12.40, en 512.60 per 100 K.G. OOSTBURG. 20 Juni. Tarwe f 13f 14, Rogge f 13—f 13.25, Haver f 14—f14150. GOES. Huw.-aangifte21, Frans Schipper, 23 j. en Elisabeth Jannetje van Liere; Gor- nelis Kramer, 38 j. en Leuntje Tazelaar, 27. j. Gehuwd: Jan Nieuwdorp, 19 j. te Kapelle en Teuntje Openneer, 22 j.; Karei Bertus de Dreu, 26. j. en Francina Toorenaar, 23 j. Overleden: Jan, 3 .j, z. v. Gerard Marinus Barentsen en Sophia Pieternella .Kroon; Mar- garetha van Antwerpen, 94 j. te 's-Heer Arendskerke, wed. v. Jan. Z weedy k. 'e Heer Arendskerke. Woensdag werd alhier door notaris Pilaar publiek ver kocht: 1. Een woonhuis en erf, alhier, aan den dijk groot 6 A. 45 c.A. aan den heer W. G. Witkam te Goes voor f 1010. 2. Bouwland aldaar, aan den Noordeweg, groot 69 A. 20 c.A. aan P. C. Koeijers alhier voor f 2387.40. 3. Bouwland, alhier, aan den Oostenweg, groot 83 A. aan Adr. Jan, en Johanna Constant te 's Heer Abts- kerke voor f2334. Samen f5731,40, Meliskerke. Alhier weid door notaris J, L, v, d. Harst te Vlissiugen gister middag publiek verkocht: 1. Een pèrceel bouwland en sprink, liggende nabjj den Pastoorsweg te Biggekerke, groot 68 A. 80 c.A. bouwland en 68 c.A. sprink (1 gemet 225 roeden')» Kooper J. Bienou, landbouwer te Melis kerke voor f2101. 2. Een perceel bouw land, liggende in Krabbeneiland te Bigge kerke, groot 44 A- 40 c.A. (1 gemet, 39 roeden). Kooper Z. Roelse, landbouwer te Biggekerke voor f1100. 3. Een! perceel weiland, liggende in Klaas Jan Dommes Blok in Hoogelande, te Grijpskerke, groot 43 aren 50 c.a. (1 gemet 32 roeden) koo per G- Schout qq., landbouwer te Bigge kerke voor f 1110. Souburg. Door notaris Rlaupot ten Cate is gisteren publiek verkocht een woonhuis met schuur, erf, boomgaard en tuingrond op Oost-Souburg, aan de Ritthemschestr. B' nr 397, groot 19 A. 80 c.A. Kooper dhr L- Back, Vlissingen voor f4150. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Juni, 2.30 u. Berlijn 59.25—59.28 Brussel 34.62—34.65 Parijs 9.739-76 Londen 12.09SA12.10 New York 2-477/8—2.48 1 Stoomvaart Mij. Nederland. CHRISTIAAN HUYGENS, uitr., 20 v. Suez. GROTIUS, thuisr., 20 te Suez. JOHAN DE WITT, uitr., 20 te Southampton. RONDO, thuisr., 20 v. Padang. SALEIER, 20 v. Amst. te Batavia. PRINS DER NEDERLANDEN 23 te Batavia verwacht. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. CRIJNSSEN ,20 van West-Indië te Amster dam. VENEZUELA, uitr., 18 te Colon. Rotterdamsche Lloyd. DJEMBER, uitr., '19 v. Singapore. INDRAPOERA, thuisr., pass. 20 Perim. KQTA RADJA, thuisr., 20 v. Suez. BUITENZORG 20 v. Hamburg te Schiedam. MADIOEN, thuisr., 20 van Port Said. MEDAN, uitr., pass. 19 Finisterro. SIANTAR, thuim-., 19 van Singapore. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 22 Juni: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, later toe nemende bewolking, aanvankelijk droog weer, later wellicht eenige regen, iets warnier. i I i i Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers: Vrijdag 9 u. 54. (Buiten verantwoordelijkheid van do redactie) Werkstakingen. Geachte Heer Redacteur, Naar aanleiding van de in onze onmiddel lijke nabijheid plaats hebbende werkstaking zjjn door U tot nog toe een tweetal arti kelen gewijd aan de vraag of de christelijke werklieden organisaties, krachtens de door haar beleden beginselen, aan een werkstaking mogen deelnemen. Die vraag Is door U, met een beroep op vooraanstaande mannen in de christelijk sociale beweging en onder eenige reserve:, bevestigend beantwoord en het is die con clusie waartoe U gekomen is die' mij noopt dit schrijven tot U te richten, nadat ik, enkele dagen na het verschijnen van Uw tweede artikel over dit onderwerp, heb doen voorbijgaan, in afwachting van de verschij ning van een derde vervolg. Waar dit is uitgebleven meen ik te mogen concludeeren dat U van meening is dat door Uw betoog te dier zake de vraag, die voor veel chris ten-arbeiders een zeer belangrijke vraag is, voldoende is belicht en de arbeiders nu ge gevens genoeghebben om voor zifchzell te kunnen uitmaken of zij al of niet aan een werkstaking kunnen deelnemen De inzender heeft blijkbaar over het hoofd gezien, dat wij in ons nummer van 13 Juni aankondigden een overzicht te zul len geven van het op het Eerste Christelijk Sociaal Congres te dezer zake gesprokene. Daaraan hebben wU ons in bedoelde arti kelen gehouden. Op dn zaak zalf twpen wij nog terug te komen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3