PU ROL HetWiegekimd r Afloop Verkopingen, Aanbestedingen enz Gemengd Nieuws. Leestafel. Telegrammen. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Briefwisseling. Ingezonden stukken Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand, Marktberichten. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES oon het be den heer J. d, met dezen zichzelf zoo eren zooveel }jj' kennis te 'is het zoo dezen over- heerlijkheïd, gezegd kun* Christen in n man wa3 geen andere >dschap, dat sld gekomen en Moham- as, naar Hol- leed hij hier mocht doen. oord. den. rheeld, over heden, lijden. :n, bleef zijn O'k zijn ziek een einde loven. sterfbed niet, wat Hij ons chonken. MERKER. uk 32 (mid- en tot den >ndere perso- namens den uderling Van ocht te zin den heer D. chool, Ds J, t. de Jager, de gemeente Juli intrede Putten, ad der Gerei igerd de in den kerke- ;eld Verband n De E. L. i.s. te mogen in de Hove- H z n. Naar ispen, Gerei uren 7 Aug. V. H. Gispen Idag om half promoveeren irbij hij een d „Indirecte in de Psal- n. Naar we at I>r J. v. ier te lande, licago, waar Gemeente, en zal over het huwelijk i ciale le- ig van den 17 Jan. j.l. loemdo een nader had sin op Zon- zitting de Ned. Herv. Ds 1. G. Schevenin- Chr. Geref. )e reeders en de vis- 1 Dzn, G. emeene st. >n: arbeid op ciëntie, in 1, dient te elijken ar- >ndag, an- t gerekend et de Wet it en ver siers als Hen mede- bedrijf de a Rustdag Versche- vereeniging sformeerden ontleenen het teeken e stemmen n Amhem ihting van eit zouden ïogelijkheid lering kan angrijk ge- een is. ijn op het dit jaar- 4 verslag twee vacatures. Dr J. G. Scheurer bedankte, Ds R van Schelven ontviel aan de vereeniging en Universiteit door den dood. Mr Th. Heemskerk werd benoemd als cu rator en nam zijn herbenoeming aan. Mr J. Verdam trad op als secretaris van het col lege van curatoren. Het financieel verslag wijst uit, dat direc teuren voor 1927 hun verantwoording moes ten eindigen met een tekort van fl667.69Vs, 'terwijl de totaal inkomsten f 5570.861/2 bene den die van 1926 bleven. De opbrengst der gewone schenkingen voor de vereeniging was in 1927 bijzonder laag, waarschijnlijk in verband met de inzame ling voor het uitbreidingsfonds, waardoor aan giften speciaal voor de vereeniging bestemd, niet werd gedacht. Het totaal aantal leden bedroeg 1 Me; 1928: 1251, tegen 1219 in 1927. Het totaal aantal begunstigers op 1 Mei 1928: 31674 tegen 31805 in 1927. Aan dit verslag is toegevoegd het pro gram van de 48ste jaarvergadering op 4 en 5 Juli te Middelburg te houden. Op Woensdag 4 Juli zal 's avonds te half 8, in de Noorderkerk een bidstond wor den gehouden, waarin als voorganger zal optreden Ds P. N. Kruijswijk te Vlissingen. In de algemeens vergadering op Donder dag, die geleid zal worden door Ds T. Fer- werda, komt o.m. aan de orde de benoeming van een bestuurslid in de vacature-Idenburg. Door het bestuur worden voorgedragen J. Schouten te Rotterdam en Ji Bos te Wil- dervank. Prof. Dr J. Ridderbos hoopt een referaat te 'houden over het rapport inzake Art. 2 der Statuten. Verder zal door Prof. Dr V. Hepp worden gerefereerd over: „De mystieke factoren in de Calvinistische wetenschap", terwijl Mr P. S, Gerbrandy van Sneek zal spreken over: „Het wezen van het communisme". De Vrije Universiteitsdagen. De wetenschappelijke samen komst. Naar we vernemen zal op de 4 Juli a.s. te Middelburg onder leiding van Prof.Dr G. Ch. Aalders van Hilversum te houden wetenschappelijke samenkomst door Prof. Dr H. J. Pos een referaat worden gehouden, getiteld .„Impliciete functies in de taal" en door Mr A. J. L. v. Baeck Galkoen van 's-Gravenhage over „Kerkelijke Armen zorg en Overheids-Armenzorg". Acte examen L. O. te Middel burg. Aan de Christelijke kweekschool slaag den gisteren alle 6 vrouwelijke candidaten voor de acte L. 0„ n.l. de dames Elisabeth Th. Hollestelle, Kruiningen; Gatha. J. Steinz, Goes; Jannetje Uijl, Poortvliet; Adra. Joha. Vroon, Middelburg; Jo Wolff, Tholen en Anna Ma Wondergem, St.-Laurens. Aan het Canisius College te Nijmegen slaagde voor eindexamen Gymnasium o.a. dhr W. G. Witkam te Goes. Tot onderwijzer aan de Chr. Ooster parkschool te Amsterdam is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd de heer J. Le Feber', onderwijzer aan de Bijz. school te Axel. Aan de Universiteit te Amsterdam zijn geslaagd voor de gezamenlijke tentamina in de natuurwetenschappelijke vakken van het le gedeelte candidaatsexamen in de genees kunde: W. A. Griep en M. Lindenbergh. Geslaagd voor stuurlieden-examen 3e stuurman groote stoomvaart de heeren J. J. Burgmeijer, J. H. Reidt, E. H. Starink en W. v. Neuwirth. Geslaagd voor examen Ned. Vereen, voor gemeente-belangen gemeente-administratie W. J. F. Boogaard, Sluis en S. J. van Dijke, Kapelle (Z.). Moeders nemen voor de roode, RW gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 cl. Tube 80 cl. Bij Apoth.en Drogisten Ongelukken. Te Scheemdermeer (Gron.) heeft een stoomtram den arbeider L. uit Nieuwolda beide beenen afgereden. Die man is in het ziekenhuis te Winschoten over leden. Zaterdagavond -is de ongehuwde 57-jarige landbouwersknecht K. te Weert van een hooizolder gevallen. Hij is aan de be komen verwondingen overleden. De mijn werker S. uit Heerlerbaan werd in staats mijn Wilhelmina aan een been verwond, waar door bloedvergiftiging ontstond. Hij is naar het hospitaal overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Vliegtuig neergevallen. is ernacht is in het vliegkamp „de Kooy" tl e nachtvliegen het vliegtuig van den marineluchtvaartdienst Z 16 neergevallen. De es uur er bleef ongedeerd; de waarnemer luitenant ter zee ie klasse Weemhoff is naar et hospitaal overgebracht Zijn toe- 8 an gee t geen reden tot ongerustheid. ,-7?rAn,dstichti^- üit pure balda- 'wee jongens uit Enschedé van en 17 jaar een schuur van den au oouwer J. arvik te Lonneker in brand gestoken. De schuur is totaal afgebrand. De gebra-ht bugels reeds tot bekentenis Kersen naar Engeland. Maandagavond zijn van Tiel'de eerste ker- naar ageland verzonden. Besteed werd W cent per kilogram. ma'ÏIj11'6 d°odslag te Waalwijk. Wij fin i in r 3 een en ander omtrent den Nader verneemt de Tel. nog het volgende: Het slachtoffer kende reeds van zijn kin derjaren af de 19-jarige dochter van den welgestelden landbouwer C. M. De ouders van het meisje, alsmede verdere bloedver wanten, vooral een zwager, verzetten zich echter krachtig tegen een verloving met Van T. Eenigen tijd geleden verloofde het meisje zich, waarschijnlijk wel op aandrang van haai familie, met den 39-jarigen H. V. uit AndeL Van T. was dit een doorn in het oog en reeds eenmaal was hij met zijn medeminnaai handgemeen geweest. Zondagavond half negen ontmoette hij hei meisje met V. Het duurde niet lang of beiden kregen ruzie. Eensklaps trok V. zijn mes en stak dat met kracht in het hoofd en daarna in de hartstreek van Van T. De jongen zeeg hevig bloedend voor de voeten van het meisje, dat luid gillend naar huis liep, ineen. De dader ging zichzelf bij de politie aan melden. Het is mogelijk dat hij uit vree9 heeft gehandeld. Uit het door de politie ingestelde onder zoek bleek, dat het slachtoffer geen mes oi eenig ander wapen bij zich droeg. V. staal gunstig bekend. Een verdwaalde kogel? Toen Maandagavond trein 1119 uit Amsterdam te 8.22 te Leiden arriveerde, gaf een reiziger den stationschef kennis, dat even voorbij Haar lem op den trein geschoten was. De kogel was door een der ruiten van een derde klasse coupé gegaan. Gelukkig was er nie mand getroffen. De stationschef stelde de politie te Haarlem met het geval in kennis, welke een onderzoek instelde. Men vermoedt, dat het een verdwaalde kogel is geweest. (Tel.) Brutale inbraak te Voor burg. In den nacht van Zondag op Maan dag hebben inbrekers een buitengewoon bru taal stukje uitgehaald ten huize van een der bewoners van Park Vronesteijn te Voorburg. Door middel van het uitsnijden van een ruitje hebben zij zich toegang weten te ver schaffen tot de benedenverdieping. Terwjjl de bewoners boven sliepen, hebben ze in de benedenkamers op ongegeneerde wijze huis gehouden. De vloer was den volgenden morgen be zaaid met lucifers, sigaretteneindjes, asch, enz. Meubelen, gordijnen en tapijten waren be- modderd, bespuwd en op andere allersme- rigste wijze bevuild. Met een hakmes was voorts een bureau opengebroken. Da'dieven hebben zich daarbij in het bezit gesteld van geldswaardige papieren, die een vrij belang rijk bedrag vertegenwoordigen. Van bet tafel zilver, dat voor het grijpen lag, werd echter niets vermist. Ook een beursje met geld uit de keuken was verdwenen. Uit een en ander bleek, dat de heeren allen tijd genomen hadden voor hun kar weitje en rustig een grondig onderzoek had den ingesteld. Vermoedelijk tengevolge .van bet lawaai bij het openbreken van het bureau, ontwaakten de bewoners. De heer des huizes is zelfs op gestaan en in de slaapkamer van het kind gaan kijken of er iets bijzonders was. Aan inbraak dacht men echter niet en toen verder alles rustig bleef, zijn man en vrouw weer gaan slapen. Den volgenden mor gen constateerden zij met ontzetting wat er was geschied. De diefstal schijnt des morgens omstreeks vier uur te zijn gepleegd. De buren hebben op dat uur althans gepraat van man nen gehoord. Vermoedelijk zijn er dus twee inbrekers geweest De politie heeft terstond ter plaatse een onderzoek; ingesteld en de noodige vingerafdrukken genomen. Ook bij een anderen p.arkbewoner is denzelfden nacht een poging tot inbraak gedaan. De dieven zijn hier in de keuken binnen gedrongen, maar vonden de deur afgesloten, zoodat zij niet verder konden komen. Hier is niets vermist. Wederwaardigheden van 'n werel d-a utomobilist. De eerste man, die Burmah in een automobiel door kruist, de heer Francis Birtles, de on verschrokken Australische ontdekker, die thans in een 14 P.K. Bean een wereld reis van Londen naar Melbourne maakt, heeft eenige vermakelijke indrukken van zijn wederwaardigheden in een interview te Rangoon gegeven. „Op een zeker tijdstip, zeide hg, toen ik mij in het Perzische gebergte bevond, was ik gedurende een halven dag inge sneeuwd en Dacoit-mannen kwamen bo ven van de heuvels afgedaald, om mijn dekens en mijn reserve Dunlops in oogen schouw te nemen en liepen daarna met mijn dekens weg. Ik zou liever gezien hebben dat zij een band zouden hebben gestolen, want ik heb nog geen banden- pech gehad en met het oog op de sneeuw ter dikte van een voet of twee op den grond, zijn dekens van veel meer nut dan de beste band, die ooit vervaardigd is. Het bleek onmogelijk, de Dacoïts door de sneeuw na te zetten. Uit principe was ik ongewapend, want een Dacoït is steeds bereid een reiziger onmiddellijk te doo- den om zich van de vuurwapens, die hij bij zich heeft, meester te maken, en ik was daarom genoodzaakt gedurende den geheelen nacht te blijven doorrijden, om mij wakker te houden en doodvriezen te voorkomen. Ik ben niet bevreesd voor tijgers. Ge durende mijn reis door Burmah heb ik tijgers op een afstand gehouden met vlie genvangers. Des nachts heb ik steeds een dozijn vliegenvangers om mijn jiamp op den grond uitgespreid, en mg be haaglijk ter ruste gelegd, want een tijger is een Mier, dat op zijn waardigheid is gesteld en geen waardig dier zou den euvelen moed hebben zich aan een men- schelijk wezen te vertoonen, nadat hg over een kleverig vliegenpapier gekro pen is. In den vreemde, bloemlezing uit aardrijkskundige lectuur, door M- 't Hooft en H. J. van Doorn. Uitg. D|. A. Daa- men's Uitg. Mij-, Den Haag. Met deze bloemlezing, aan de samen stelling waarvan veel zorg is besteed, hebben wg met genoegen kennis gemaakt, t' Is Imeiende en leerzame lectuur die hier wordt geboden. De onderwijzer, die van dit werkje gebruik maakt, zal al licht geen jpoeite hebben met de orde. De lectuur'houdt de leerlingen gevangen, terwijl de stof tevens gelegenheid te over biedt om de aardrijkskundige kennis te vermeerderen. Voor de noodige afwisseling is zorg gedragen. Nu eens vertoeven de lezers met Soen Hedin in het gewoel der We reldstad, dan weer ghan ze met Karl Vogt op de arend sjacht, of beleven ze met Albert R. Lloyd spannende jacht avonturen in Afrika. Ze bezoeken de pyramiden van Egypte, maken van nabij kennis met de vangst van Walvisschen, zien de verwoestingen door vuurspuwen de bergen aangericht, of laten zich door Ds van Arkel rondleiden -op den Olijf berg. Gaarne vestigen wij op deze bloem lezing, die technisch uitstekend verzorgd is, de aandacht. ROTTERDAM- Een 45-jarig arbeider is in het ruim van een schip gevallen en in het ziekenhuis aan de bekomen ver wondingen 'overleden. De Italia. OSLO. Tot hedenmiddag waren nog geen betrouwbare berichten ontvangen aangaande het Fransche vliegtuig, aan boord waarvan Amundsen zich bevindt en dat opgestegen ia om Nobile en zijn mannen te zoeken. Men neemt aan, dat Amundsen recht streeks naar de plek is gevlogen, waar Nobile zich bevindt. Aangezien het vlieg tuig, wat hoeveelheid brandstof, enz. be treft, in staat is een langen tocht fce maken, 'behoeft het uitblijven van eenig bericht nog geen bevreemding te wekken. Er loopen geruchten, maar ze zijn niet bevestigd, dat Amundsen geland zou zijn op de plek, waar Nobile zich bevindt. In geheel Spitsbergen is het weer mooi. De temperatuur is 2 gr. boven het vriespunt. Uit Rome wordt gemeld, dat in verband met de moeilijkheid, om Nobile vanuit de lucht te zien, de Italiaansche vlie gers rookbommen zullen laten vallen, die Nobile dan moet ontsteken. Een Zweedsch driemotorig Junker-vlieg- tuig is te Kingsbay aangekomen en even later reeds weer vertrokken, teneinde aan de opsporing van Nobile deel te nemen. Maddalena, de Italiaan" is ook van Kingsbay opgestegen om Nobile te zoe ken. Ook Penzo is met zijn vliegtuig te Kingsbay aangekomen. BERLIJN. Uit Mexico wordt gemeld, dat in een badhuis aldaar een /ketel- ontploffing heeft plaats gehad. Er zijn 19 dpodea, onder wie 2 kinderen, en 30 gewonden. De omliggende huizen zgn ver woest. Aardschokken. GOBLENZ. Gisteravond te 10 uur 23 zijn in het gebied van den midden-Rijn twee heftige aardschokken gevoeld. De eerste schok duurde 20 seconden. Na een halve minuut volgde weer een schok van korteren duur. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. ATHENE. De politieke toestand is zeer verscherpt. De organisatie van Grieksche beambten beeft een ultimatum tot de re geering gericht. Binnen 48 uur moet aan de gestelde eiscben zijn voldaan, anders zal een staking van de ambtenaren volgen BRUSSEL. In 1930 zal een luchtverbin- ding BelgiëCongo ingesteld worden. Do reis zal 7 dagen duren. MEXICO. Bij het parlement is een wetsontwerp ingediend, dat het mogelijk maakt huwelijken te sluiten voor 1, 2 of 3 jaar. Na zulk een termijn kan dan een definitief huwelijk volgen. Door W. J. van V„ 54 jaar, rustend-landbouwer te Aardenburg, 'is hooger beroep aangeteekend tegen "het vonnis der Rechtbank te Middelburg van 8 Juni 1.1., waarbij hij ter zake van bet binnendringen in een: lokaal waar de Regenten van het Burger-weeshuis te Aar- denburg vergaderden, is veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d. hecbt. Door den jQfficier .van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen de vonnissen der Rechtbank te Middelburg van 15 Juni 1.1. waarbij de verdachten E. P. van D„ vroeger gasmeester ^e Wemeldinge en H. van M-, opzichter bij de Gasfabriek te Middelburg zijn vrijgesproken van de hun ten laste gelegde aanneming van steekpenningen bij de leveranties aan de gasfabriek. Door J. M., 25 j., werkman te Rit- them is hooger beroep aangeteekend te gen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens open bare dronkenschap gepleegd bij herha ling werd veroordeeld tot 14 d. h. Poging tot doodslag. De Vier de Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft gisteren een melkslijter, die zgn echtgenoote met een dolkmes een steek in den rug onder het linkerschouderblad toebracht, tengevolge waarvan de vrouw aan een der longen getroffen en bloe dend verwond werd, veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf ter zake van po ging tot doodslag, overeenkomstig den eisch van het O. M. Vlas. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen staat het vlas bijzonder goed en worden flinke prijzen besteed, tot zelfs f350f375 per gemet (0.4079 Hectaren). Engelsche belangstelling voor den Zuid- Bevelandschen tuinbouw. Op Maandag 11 Juni werd, naar het „Z.- Lbbld." meldt, door Mr Hatton van het En- gelsche tuinbouwproefstation te East Malling, Kent, en zijn assistent een bezoek gebracht aan Zuid-Reveland. In het bijzonder trok de aandacht het onderstamproefveld, dat in Zee- lands Proeftuin, -in samenwerking met Prot Sprenger, is aangelegd. Vooral wat de zwarte bessenteelt betreft en in het bijzonder over de rondknopbestrij- ding en het z.g. peterselieblad werden be langrijke mededeelingen gedaan, omdat men met onderzoekingen op dit gebied in Enge land veel verder is als bier te lande. Het feit, dat Mr Hatton reeds eerder de Zuid-Bevelandsche cultures bezocht, en de belangstelling, waarmede bij alles bezichtig de, is er een bewijs voor, dat Zuid-Beve land als tuinbouwcentrum meer en meer in beteekenis toeneemt. Tuberculose ontfer het vee. Op de vergadering van den F. N. Z. werd medegedeeld, dat één der aangeslo ten vereenigingen begonnen is met de georganiseerde bestrijding der runder-tu- berculose volgens den op-zet der Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose onder het rundvee 'in Zuid-Nederland. De eerste onderzoekingen hebben merkwaar dige uitkomsten opgeleverd. In de bedrij ven, welke meestal worden aangevuld door aankoop van vee van elders, bleek gemiddeld meer dan' de helft der onder zochte dieren te reageeren, terwijl nog niet 10 pet. reageerde in de bedrijven, welke hun veestapel door .eigen aanfok aanvulden. Een ingezonden stuk, jvaarin het recht van werkstaking bestreden wordt, moest tot mor gen wachten. P. M. e.a. Middelburg. Aan uw verlangen kunnen we niet voldoen. Het zou te veel van onze plaatsruimte vorderen. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Juni. 2.30 uur. Berlijn 59.241/259.271/3. Brussel 34.611/234.64i/a. Parg-s 9.721/29.751/2- Londen 12.093/é12.10. New-York 2.477/8—2.48. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Motorveerboot „Koningin Wilhelmina", Geachte Redacteur, Mag ik U eens beleefd vragen of U soms ook de oorzaak weet waarom de motor- veerboot „Koningin Wilhelmina" reeds ongeveer tien dagen in de binnenhaven te Vlissingen ligt in plaats dienst te doen tusschen VlissingenBreskens v.v. Bij voorbaat beleefd dank, teeken ik met de meeste hoogachting UEd. Dw. dienaar, A. G. DE VOS. Middelburg, 20 Juni 1928. (Bij navraag werd ons medegedeeld dat het hier een „gewone reparatie" betreft, en dat de boot in hoofdzaak uit de vaart werd genomen om den motor grondig na te zien, teneinde gedurende het drukke seizoen zonder stagnatie dienst te kunnen doen. Of het als normaal moet worden be schouwd, dat na zoo korten diensttijd reeds zulk een langdurige rust noodig was, kunnen wij niet beoordeelen. Lntus- schen vernemen wij nog, dat de veerboot morgen weer in de vaart komt. Redactie.) Programma van Donderdag 21 Juni. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.30—1.45 N.G.R.V. Concert. *5.30— 7.00 Concert. 8-00 Concert. HILVERSUM, 1060 M. 12-30—2.00 Lunchmuziek. 3.00—4.00 Uurtje voor ziekenhuizen en weeshuizen. 5-30 7-15 Concert. 7.157-45 jEJngelsche Olympiadeles. 8.00 Kauserie over het avondprogramma, door Louis Schmidt. 8.15 doneert door de Haarlemsche Orkest- vereeniging. 9.10 Aansluiting van het Kurbaus. DAVENTRY, 1604 M. 10.35 Kerkdienst 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Lichte muziek. 1.202.20 Gramofoon muziek. 3.20 Vesper in de Westmin ster Abbey. 4.20 Concert-orgelbespe ling. 5.35 Kinderuurtje. 7.35 Rhein- berger's orgelsonates. 8.05 zang. 8.35 Cavalleria uurtje, muziek en zang. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2,10 Orkestconcert. 4.055.05 Kin deruurtje. 8.5011.20 Concert Or kest en solisten. ZEESEN, 1250 M. 1,25—2.50 Orkest concert. 6.20—7.15 Orkestconcert. LANGENBERG, 469 M. 12.,20—5.20 Le zingen. 5.206.20 Grkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Concert. HAMBURG, 395 M. 4.35 Vocaal concert. Een jongenskoor. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Vroolijk concert. MIDDELBURG. Bevallen: W. M. Dron- kers, geb. Hubregtse, z.; P. de Kam, geb. De Jonge, d.; G. W. A. Rouffaer, geb. Oors, z. GOES. 20 'Juni. Geboren: Cornelia Di- na, dochter van Christiaah van Fraassen en van Cornelia Focke. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eiervei- ling, Warmoezierstraat 3739, werden 180.000 eieren aangevoerd. PrijsKipeieren f 4.20f 6.35, Eendeieren f4—f 5.20. GOES, 19 Juni 1928. Groote veiling: Kruis bessen f 12.80—f 13.30 per 100 K.G. Kleine veilingKruisbessen f 13.20—f 13.60, Aardbeien f 20f 50, Kersen vroege roode f 41, idein Luikenaars f 37t-£ 42, Doperwten f 20f 28, Peulen f 33, Tuinboonen f 16f 17, Princesseboonen f 71f 76, Snijbiet f 8, Vroe ge Aardappelen (groote) f 10f 13, idem (po ters) f7, Oude aardappelen (groote) f4.70 f 6, alles per 100 K.G. Bloemkool f 1f 15, Savoy e kool f7, Kropsla fO.10f0.60, Kom kommers f8f 14, Bloemkoolplanten f0.15, alles per 100 stuks. Wortelen f 4f 13, Kro ten f 5, Rhabarber f 2.60f 4, Sjalotten f 2 f 2.70, alles per 100 bos. GOES. Dinsdag werd alhier door notaris Pilaar publiek verkocht weiland in de ge meente Goes, in den Goeschen Polder, groot 3 H.A. 35 A. 70 c.A., aan dhr Laurens Duvekot Willemszoon te Goes voor f 10809.51. Namens den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat werd beden te Middelburg aanbesteed het uitvoeren van bestratingswer- ken aan den weg SluiskilAxel; aan den rijksweg TerneuzenBelgische grens, alsmedé aan verschillende daarlangs gelegen los- en opslagplaatsen en opritten, een en ander met bijkomende werken, behoorende deels tot de werken van het kanaal van Terneuzen en komende overigens ten laste van bet wegen fonds. Raming f 12.500. Inschrijvers waren R. Verschelling, Terneuzen f 11999 (v. b. we genfonds f4871); J. P. de Vos, Terneuzen f11990 (f4500); A. de Bruin, Terneuzen f11889 (f4392); G. A. v. d. Straaten, Ter neuzen f11873 (f4375); J. W. Bol, Clinge f11350 (f4050); W. de Bokx, Hoek f 10.740 (f4500); J. A. Meertens, Hoek f10668 (f3000); J. de Maegt, Hontenisse f 10234 (f 4200). Stoomvaart Mij. Nederland. P. C. HOOFT, tbuisr., 19 Juni v. Port-Said. CHR. HUYGENS, uitr., 19 Juni te Port-Said. ROEPAT, uitr., 23 Juni bij Perim verwacht. KONINGIN DER NEDERLANDEN, tbuisr., 21 Juni bij Colombo verwacht. MOENA, thuisr., 21 Juni te Londen verw, KANGEAN, uitr., p. 17 Perim. JOHAN DE WITT, 19 v. Amsterd. n. Batavia. MAPIA, thuisr., 17 van Sabang. MANOERAN, tbuisr., 18 van Oran. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, CRIJNSSEN, thuisr., 19 v. HAvre. ORANJE NASSAU, thuisr., 19 te Amsterdam. PR. FRED'. HENDRIK, uitr., 21 te Madeira verwacht. Rotterdamsche Lloyd. TAMBORA, thuisr., 18 (8 nm.) v. Tanger. BUITENZORG, 19 (4 v.m.) v. Hamburg n. Rott. MODJOKERTO, uitr., p. 18 Malta. PATRIA, uitr., p. 19 Gibraltar, 21 te Mar seille verwacht. TAPANOELI, uitr., p. 18 Beacby Head. MADIOEN, tbuisr., .p. 19 Suez. INDRAPOERA, thuisr., 21 bij Perim verw. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den ar. van 21 Jonïj Matige tot zwakke N. W. tot Wesfel. wind, half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering van tem peratuur. In het etmaal 17—18 Juni zgn op de Zuid-Hollandsche eilanden de weers-om- standigheden gunstig geweest voor het optreden der aardappelziekte. Stand van gistermiddag 753. Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 54.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3