Binnenland. Uitlle Provincie. Kerknieuws. Zoeklichtjes. Onderwijs. Antwerpen, heeft den arbeid op de door de werkgevers gestelde voorwaarden her vat. Het is waarschijnlijk, dat de andere stakers morgen weer aan het werk zullen gaan. Van het Hof. De Koningin is voornemens Woens dag 13 dezer ten koninklijke paleize Het Loo een thee aan te bieden aan eenige dames en heeren uit Apeldoorn en om geving en de niet-dienstdoende leden van Harer' Majesteits hofhouding in Gelder land. De Prins zal Zaterdag 16 dezer ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Kon. Nederlandschen Bond van oud- onderofficieren eenige oogenblikken tegen woordig zijn bij de receptie, welke voor deze gelegenheid in den Haag gehouden zal worden. Prins Hendrik is voornemens Zater dagavond 16 dezer deel te nemen' aan het diner, dat ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Zandvoort in het groote Kurhaus aldaar zal plaats hebben. Minister Beelaerts. Minister Beelaerts van Blokland is gis termiddag uit Genève te 's-Gravenhage teruggekeerd. Gegevens aangaande gemeente- '-begrootingen. De minister van binnenlandsche za ken en landbouw heeft zich wederom met een omzendbrief tot de gemeente besturen gericht, betreffende het vers'.rek ken van gegevens aangaande de ge meentebegrootingen. Hoewel een verbete ring in de toezending der gevraagde stuk ken werd .geconstateerd, bleef nog een te groot aantal gemeentebesturen in ge breke bij de voldoening aan het verzoek om inzending, althans vóór 1 December 1927. De minister van B- Zen L- ver zoekt daarom den gemeentebesturen zoo spoedig mogelijk, doch vóór 1 November 1928 aan het Centraal Bureau voor de Statistiek rechtstreeks te willen zenden: de gemeentebegrooting 1929, de bedrijfs- begrooting voor 1929, het afschrift verzameling rekening 1927, de verdee- lingsstaten nos. 1 en 2 der schulden. In verband hiermede heeft de minis ter aan God. Staten der provinciën een schrijven gericht, waarin gevraagd wordt medewerking te verleenen aan een in sneller tempo binnenkomen der aan de gemeentebesturen gevraagde inlichtingen. Schoolgelden L- O- Op het wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen dcï Lager-onderwijswet 1920 betreffende het schoolgeld (zie o.b. 23 Mei j.l.) heeft de heer Ketelaar eenige amendementen ingediend. De bedoeling is, den bestaanden toestand, wat be treft het maximum van het schoolgeld, te handhaven, zoodat de gemeentebe sturen geen financiëele schade zullen kjjden, en tegemoet te komenaan het bezwaar dat vooj gemeenten, waar het heffingsjaar tusschen 1 Januari en 1 September aanvangt, de tijd te kort is om zich aan de nieuwe voorschriften aan te passen. De Prins Hendrik Stichting. De Prins Hendrik Stichting voor oude behoeftige zeelieden te Egmond aan Zee heeft van mej. P. M- van Weel, geb. te Dirksland en overleden Je 's-Graven- hagc, een legaat ontvangen van hon derdduizend gulden. Belgisch Bezoek. De Belgische deputatie, welke hier te lande de Nederlandsche regeering komt uitnoodigen Nederland te doen deelnemen aan de jubileumtentoonstellingen te Luik en te Antwerpen in 1930, zal morgen middag half drie worden ontvangen door minister Slotemaker de Bruine. Daarna zullen de Belgische gasten achtereenvol gens worden ontvangen door de minis ters van Buitenlandsche Zaken en van Koloniën. Baad van Indië- De vice-president van den Raad van Indië, mr K. F- Creutzberg, is voor nemens in Augustus te repatriëeren. Zijn opvolger als zoodanig zal, naar men verwachten mag, zijn de heer Ch. J. I. M- Weiter. De wijziging der Leerplicht wet. Staatsbl. 186 bevat de wet van 24 Mei j.l. tot wijziging van den Leerplicht. In plaats van in artikel II de nieuwe lezing te geven van de leerverplichting!, is echter afgedrukt de oude lezing van de wet van 30 Juni 1924, die de be doeling had de leerverplichting voor het zevende leerjaar tot en met 31 Decem ber 1929 buiten werking te stellen. Een verbeterd Staatsblad zal dus niet kunnen uitblijven. Jaarlijksche verloven van Rijksambtenaren. Dezer dagen vergaderde de centrale commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken. De voorzitter deelde betreffende her plaatsing van wachtgelders mede, dat de regeering accoord gaat mef het voorstel de aandacht der diensthoofden Ie ves tigen .op de mogelijkheid om wachtgel ders bij herplaatsing aan te stellen boven de minimum wedde aan de nieuwe be trekking verbonden, indien de ervaring in de verlaten betrekking verkregen, van nut is voor de vervulling der nieuwe betrekking. Eveneens gaat zij accoord met het voorstel Sm wachtgelders herplaatst in een naar de bezoldiging lager gerang schikte betrekking dan de verlaten be trekking, nog gedurende den wacht geldtermijn door het bureau van wachtgelders eventueel te doen voordra gen bij vacatures in de verlaten betrek king of in betrekkingen, naar de be zoldiging daarmede wèl gelijkgesteld. Wat de jaarlijksche verloven betreft, vereenigt de regeering zich met het denk beeld een tusschengroep van f2300 f30CO met 15 dienstdagen jaarlijksch ver lof op te nemen. De duur van dit verlof bedraagt b(j een jaarwedde van den .-ambtenaar van: minder dan f3000 12, f2300—f3000 15, f 30COf 4800 18 en f 4800 en meer 24 dienstdagen onder jaarwedde enz. Deze wijziging zal reeds voor de ver loven van dit jaax 1928 gelden. •Wekeljjksche rustdag voor transportarbeiders. Naar „Het Volk" verneemt bestaat de commissie, welke aan den Hoogen Raad van Arbeid rapport zal uitbrengen over minister Slotemaker de Rruïne's ontwerp van een algemeen maatregel van bestuur betreffende een wekelijkschen rustdag voor transportarbeiders te land, uit mr J. Westhoff, lid en voorzitter; prof. Aen- g'enent; en de heeren Birautigam van het .NV.V. Maters van het N-A.S._, ir. Plato van 'de Scheepvaartvereeniging „Zuid", H. J. Scholte, hoofdinspecteur van den Arbeid en J. A- Schutte van het Roomsch Katholiek Werkliedenver bond (de vorengenoemden zijn de leden van commissie IX van den Hoogen Raad van Arbeidt; en voorts uit de heeren A. J. ten Hope van den Bond van Be drijfsautohouders, mr A- N- Molenaar van het Verbond van Nederlandsche Werk gevers, _J. Quispel van het Christelijk Nationaal Vakverbond, G- Udo van den Koninklijken Nederlandschen Midden standsbond en P. M- Vismann van de Roomsch-Katholieke Werkgevers Vereeni- ging, alsmede p.g. G- Sieverink van den Centralen Bond van Transportarbeiders. Vliegen over het Kanaal. Blijkens bericht aan luchtvarenden van het Ministerie van Waterstaat zijn de volgende maatregelen vastgesteld tot hulpverleening aan in nood verkeerende luchtvaartuigen "bij het oversteken van het Kanaal. In de volgende gevallen zal aangevan gen worden met de pogingen tot opspo ring en redding van luchtvaartuigen: 1. Bij ontvangst van een radionood sein van een luchtvaartuig. 2. By ontvangst van een betrouwbare inlichting, dat een in nood verkeeremd luchtvaartuig is gezien. 3. Wanneer een binnenkomend lucht vaartuig meer dan een uuir over tijd is, of wanneer de melding van een uitgaand vliegtuig meer dan li/2 uur over tyd is. Overeenkomstig het onder 3 vermelde, wordt een luchtvaartuig, dat zijn vertrek van de eene kust van het kanaal door het beschrijven yan een cirkel heeft ge meld, doch in gebreke blijft zich op dezelfde wijze boven de andere kust aan te melden, na het verstrijken van de genoemde tijden als vermist be schouwd en wordt met de opsporing een aanvang gemaakt. Het conflict bij „De Sohelde". De Directie van de Kon. Mij „De Schel de" te Vlissingen .heelt in verband met de staking aan haar bedrijf en de h.i. onjuiste mededeelingen, die omtrent de loonen worden gedaan, eenige Ioonen ge publiceerd, welke in 192? betaald zrfn aan arbeiders, die in dat jaar 25, 3U en 40 jaar zijn geworden. De leeftijden zijn zoo gekozen, dat zij voor de geschoolden een indruk geven van de inkomens van aan komende werklieden, van hijna volleer den en van een groep (40-jarigen), die zooveel kennis en ervaring hebben op gedaan als met hun capaciteiten over eenkomt. Voor ongeschoolden worden voor 25- jarigen cijfers vermeld van f21.50 tot f 23.50 en voor enkelen meer, voor 30- jarigen f21f <24 en ook enkelen meer, voor 40-jarigen f 19.50f 24 en enkeren ook daarboven. Voor geoefenden zgn de cjjfers: ~25 ja rigen f 18f24.50; 30-jarigen f21.50 f28; 40-jarigen f 23—f33 en ook voor enkelen boven deze bedragen. Voor geschoolde 25-jarfgen f20.50 f27; 30-jarigen f26f32.50; 40-jarigen f 29f 35.50 en voor allen ook daarboven. Van de 1451 werklieden van 2565 jaar hadden in de 2e helft van 192? slechts 10 een gemiddeld weekinkomen beneden de f 20. In den aanvang van 1928 zijn alle inkomens met ten minste f0.50 per week vermeerderd en de Ioo nen der jongeren met f0.50 tot fl.50 per week. De gemiddelde verhooging fs f0.90 _per week. Nog merkt de directie op, dat er meer geschoolden zijn dan ge- oefenden en ongeschoolden samen. Studenten in de weer. Zater dagavond arriveerde te Goes een 40-tal ptudenten. Het doel was Zondag de Schelde op te varen teneinde te demon- streeren tegen een voorgenomen tocht van enkele Belgen, die hun verlangen naar het bezit van dit Hollandsche vaar water op luidruchtige wijze tot uiting wilden brengen. De Hollandsche studen ten voerden als wapen een bezem der Nederlandsche fascisten. De moeite is echter vergeefsch geweest, want er is wel een schip met 150 Bel gen in Hansweert geweest, maar de op varenden zouden van de politie niet aan den wal hebben mogen komen. Het „Yad." vertelt nog: Weken van te voren werd de „Jeu- nesse nationale" opgeroepen om deel te nemen aan den tocht. Voor tien franken of negen-en-zestig centen werd niet al leen het reisje op de Schelde, maar ook nog een lunch aan boord aange boden. De 69 centen mochten in een aantal maandelijksche termijnen betaald worden. Wat voor geheime plannen 'de heeren verder nog hadden, weten wij natuur lijk niet; dat ze graag onhebbelijke stre ken uithalen is echter voldoende geble ken in Limburg, in Noord-Brabant en onlangs ook nog in Terneuzen. Het Bestuur van het Dietsch studen tenverbond had besloten een tegende- monstratie in te richten. De regeering werd gewaarschuwd en die heeft dan de noodige bevelen ge geven om duidelijk te laten blijken dat ook jhet officiëele Nederland de annexio- nistische practijken zeer onbetamelijk vindt. Een Goesch burger, die het groepje studenten etc. op de markt voor de Zout keet zag zitten, zei tot zijn in -Eeeuw- sche kleeren zittende wederhelft: ,,'t zjjn zeker communisten 1'" Zondagochtend ging het al vroeg van Goes naar Vlake. Daar lag de boot. Feestelijk zag zij er uit Het was „De Schelde" uit Rotterdam, een vlug varen de tramboot. Zoodra wij te Hansweert waren buitengevaren, werden er, bij al de andere vlaggen, en wimpels, nog een pracht van een Oranje-Blanje-Bleu en een Zwarte Leeuw op gouden veld geheschen. Er kwam ook nog een bezem in den mast, niet het symbool der bezemende fascisten, maar een herinnering aam het voorvaderlijk werk op zee. Zoo ging het naar de grens. De boot der Jeunesse was echter niet te zien. „De Schelde" is dan vlug gekeerd en naar Neuzen gestoomd. Daar waren ze niet. Er was alleen maar versterkte po litie en maréchaussee om de Belgische heeren te ontvangen, zoo ze nog komen mochten. Toen Hansweert werd opgebeld, bleek het echter, dat ze daar net ge weest waren; een sleepboot met ongeveer honderd man aan boord; „zoodra het schip hier te Hansweert aan den kant kwam, zoo vertelde ons later de .bri gadier der maréchaussee, die daar de leiding had, ben ik aan boord gegaan en heb de heeren medegedeeld, dat zij er voor het algemeen belang en ook voor hun particulier belang goed zouden aan doen onmiddellijk terug te keeren. Zij hebben dan een Brabangonne gezon gen, die door de wachtende fascisten met een Wilhelmus werd beantwoord, en zijn dan maar teruggekeerd, vergezeld van het politieschip de Albatros. Om half twee ftas alles afgeloopen; langer dan tien minuten zijn ze niet in Hansweert geweest." De Vereeniging tot Chr. Verzorging van Krankzinni gen in Zeeland zal haar 24ste jaar vergadering houden op Woensdag 20 Juni a.s. op de stichting Vrederust te Bergen op Zoom. In den bidstond zal voorgaan Ds J. H. G. Kamsteeg van 's Heer Hendrikskin deren. Na de verschillende verslagen zal 'het voorstel van de afd. 'tZand behandeld worden, n.l. dat op de stichting voor bezoe kers van patiënten een lokaliteit zal be schikbaar gesteld worden, waar zij verver- sohingen kunnen gebruiken. Verder zal de verkiezing plaats hebben van 4 bestuursleden en van een Hd in de commissie tot nazien van de rekening 1928. Ten laatste zal door Dr K. Dijk van 's-Gravenhage een lezing gehouden wor den over: Persoonlijkheid en religieus le ven. Goes. A.s. Donderdag 14 Juni hoopt de Harmonie Hosanna een volksconcert te geven op de Groote Markt alhier. Aan vang *s avonds half negèn uur. Het pro gramma vermeldt; I. „Pas Léger", marche, H- Fayat. 2. „Linda di Chamounix", fantaisie sur l'opera, G. Donizetti. 3. „Rêves sur l'Ocean", valse, J. Gungl. 4. „Suite de Ballet", de l'opera comique Sam. Vlessing. 1. Prélude; 2. Rigaudon; 3. Badïnagiy 4. Intermezzo; 5. Gavotte; 6. Rondo finale. Pa uze 5. „Im Italienischen Style", ouverture, F. Schubert. 6a. „A Sabbath Song", b. „Ases Tod" aus der „Peer Gynt Suite" Ed. Grieg. 7. „Ballet des Parfums", F. Popy. 8. „Fantaisie Romantigue', legende, L. Montagne. 9. Finale. Grijpskerke. Vrijdag j.l. had alhier do jaarlijksche keuring der geiten plaats. Jammer dat door herhaalde regenvlagen de deelneming vooral door verafwonenden minder groot was dan gewoon. Slechts 27 geiten in 5 klassen verdeeld waren aange voerd- Dank zij den zeer gewaardeerden steun van vele notabele ingezetenen dezer gemeente kon het bestuur mooie prijzen voor elk der klassen disponibel stellen. Voldoende aan den uitgesproken wensch van enkelen stelde het bestuur een klas disponibel voor geiten die reeds in 't pro vinciaal stamboek geplaatst zijn, welke hooge plaats een ideaal is voor eiken gei tenhouder. Slechts 2 werden hiervoor aangevoerd, waarvan na langdurige overweging door de heeren keurmeesters Sietema en Ver- sluijs Joh. Geertse een eersten en A. Wa genaar een tweeden pr. werd toegewezen. Klasse 2. Jonge geiten: A. de Visser le, W. Jobse 2e, en W. Krijger 3e prijs. Klasse 3, éénmaal gelamd: M. Caljouw le, Joh. Geertse 2e en Se, M. r. d. Broeke 4e prijs. Klasse 4", tweemaal gelamd: C. Huisman le, T. Jacohse 2e, A. Clarisse 3e, W. Krij ger 4e prijs. Klasse 5, oudere geiten; H. Luitwieler le, J. Huisman 2e, W. Jobse 3e, C. Melse 4e prijs. Verder werd een le prijs voor geiten- boter behaald door Joh. Geertse. Voor zachte geitenkaas: le prijs A. Cla risse, 2e prijs Joh. Boogaard. Voor harde geitenkaas: A. Wagenaar een le prijs. Door dhr Versluijs werd elk exemplaar besproken en werden zoowel de goede als niet goede eigenschappen der dieren in 't licht gesteld. Jammer dat niet alge meen het nut der geitenfokvereeniging in deze plaats wordt ingezien. Westkapslle. Door eenige oud-leerlingen van wijlen den heer J. J. van Elsacker, oud-hoofd der openb. school, is het plan opgevat een gedenkteeken te plaatsen op zijn graf. Biggekerke. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig. De voorzitter deelde mede, dat de afrastering van het vroon, nu alle materiaal aanwezig is, spoedig in orde zal zijn. Ook deelde hij mede, dat de Vlissingsche Waterleiding- Mij. accoord gaat met de pachtvoorwaar- den van het vroon, waartoe besloten werd in de vorige vergadering. Op voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stem ming besloten, art. 34 der politieverorde ning zoodanig te wijzigen, dat het voortaan op Zondagen verboden zal zijn op de vronen der gemeente te voetballen of dergelijke spelen te beoefenen. Verder werd zonder hoofdelijke stemming beslo ten eveneens op voorstel van B. en W. de borgtocht van den nieuwen ontvanger te stellen op f 2500 en die van den nieuwen secr.-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur op f 500. B. en W. kwamen daarna met de volgende aanbeveling voor gemeentesecretaris: de heeren I. A. de Moor alhier en I. de Wolf, ambtenaar ter griffie te Middelburg. Met alg. stemmen werd gekozen de heer de Moor. Ook voor ontvanger stelden B. en W. hetzelfde dub beltal en werd weer met alg. stemmen ge kozen de heer de Moor. Voor secretaris- penningmeester stelden B. en W. de hee ren de Moor en J. Lampert Pz. Gekozen werd de heer de Moor. Voor ambtenaar van den Burg. Stand waren gesteld de heeren de Moor en A. Janse, wethouder Gekozen werd de heer de Moor. Thans was aan de beurt de benoe ming van een klokkenist en klokluider. Medegedeeld werd, dat B. en W. voor dit baantje geen oproeping hadden ge daan ,maar uit eigen beweging had ge solliciteerd dhr J. Konraad. Waar er nu geen oproeping was gedaan, wilden B. en W. thans niet met een bepaalde aan beveling komen. De heer J. Poppe zeide het goed te vinden, om alle schijn van onrecht weg te nemen alsnog een op roeping te doen. De heer D. Coppoolse sloot zich hierbij aan. De heer P. Janse zeide er echter veel voor te gevoelen Konraad te benoemen, omdat deze een deskundige is. Tenslotte stelde de heer P. Janse voor Konraad te benoemen en de heeren Poppe en Coppoolse om sol licitanten op te roepen. Bij stemming werd het voorstel-Janse aangenomen. Als- nu werden vastgesteld de instructies van den secretaris, ontvanger en klokkenist. Bij de behandeling van de instructie van den secretaris vroeg dhr P. Janse of het niet gewenscht zou zijn een regeling te treffen voor enkele dagen vacantie. De voorzitter achtte het niet noodig, ja zelfs voor een plattelandsgemeente waar de secretaris meerdere functiën bekleedt, zelfs bezwaarlijk als de secretaris b.v. voor 14 dagen weggaat. Hij vindt het gemakkelijker dat hetzelfde aantal dagen tusschentijds genomen wordt. Immers In de instructie is opgenomen dat den secre taris verlof kan gegeven worden. Dhr Janse merkte op, dat verlof is, een gunst, en vacantie is een recht, en daarom zou hij het geregeld willen zien. De heer Janse kwam hierop met het voor stel, den secretaris het recht te geven op 8 dagen vacantie. Daar dit voorstel door niemand werd gesteund, werd het niet verder behandeld. Bij de rondvraag vroeg dhr D. Coppoolse met het oog op kerke- raadsvergaderingen, de gemeenteraads vergaderingen niet meer op Maandag te houden, ook de heer J. Poppe wenschte dat om dezelfde reden. De voorzitter zei de er rekening mede te zullen houden. Ook vroeg dhr Coppoolse of er vóór Juli nog een gemeenteraadsvergadering zal zijn waarop de voorz. bevestigend antwoord de, zulks voor afscheid van den ouden en beëediging van den nieuwen secretaris. Nadat de voorz, nog enkele kleine mede deelingen had gedaan, over het plan weg 'verbetering Middelburg-Westkapeüe werd de vergadering door hem met dankgebed, gesloten. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac.-Ds J Buenk), W. Deur te Schoonhoven, T. G. Hospers te Noordwijk aan Zee en W. M. A. Kalkman te Katwijk aan Zee. Beroepen te Ferwerd, T. van der Brug te Wolvega. Aangenomen naar Borculo, A. Noor man, cand. te Utrecht. Bedankt voor Rottevalle en Schiermon nikoog, A. Noorman, cand. te Utrecht. Voor Saaksum, J. G. H. Vermaat te Om- melanderwijk. Voor Haarlemmermeer (Hoofddorp), P. F. van Noort te Öud- Loosdrecht. 't Was gisteren 25 jaar geleden, dat de wereld werd opgeschrikt door het bericht over den afschuwelijken moordaanslag, waarvan de Servische koning Alexander en zijn vrouw koningin Draga het slacht offer werden. Deze moordpartij was niet gerechtvaar digd. 't Was een schandelijke misdaad, hoewel kan worden toegegeven dat het Ser vische koningspaar zich zijne hooge po sitie onwaardig had getoond en dat het de belangen van land en volk op droeve wijze had verwaarloosd en geschaad. Wie aan die treurige historie terug denkt, ziet onwillekeurig met dankbaar heid op het eigen vaderland. Hier een Vorstin die in waarheid een kind der Edelen is. Een Vorstin die leeft voor haar land en volk, en die een schit terend voorbeeld geeft van nauwgezette plichtsbetrachting. Een Vorstin die de liefde heeft van baar volk, omdat zij verstaat den diepen zin van het woord: „De schilden der aarde zijn Godes". OPMERKER Geref. Kerken. Beroepen te Hazerswoude, H. W. H. van Andel te St. Pancras. Bedankt voor Hilversum (3e pred.pl.), dr E. D. Kraan te Vlaardingen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Haarlem (Noord), H. Biesma te Groningen. Geref. Kerken (H. V.) Beroepen te Oosterend (Texel) J. J. Ruskes te Amsterdam-Zuid. Redankt voor Middelburg' S- P. Ver meer te Nijemirdum. Geref. Gemeenten. Tweetal te Aagtekerke, A. de Blois te Dirksland en J. Fraanje te Baxneveld. Vrije Bvang. Gem. Aangenomen Daar Apeldoorn W. D. Linthout te Dordrecht. Remonstrantsche Gemeenten. Aangenomen naar Leiden, P. D. Tjal- sma te Gouda. Reroepingswerk. Dezer da gen zijn de leden van de Gereformeerde Kerk van Nieuwer-Amstel uit de wijken I en II in het Wijkgebouw der Gerefor meerde Kerk aan het voorm. Loopveld bijeengekomen om de wenschelijkheid on der de oogen 'te zien een ,2en predikant te beroepen. Ds C- Ferguson, predikant der Ned. Herv. Gem. te Den Haag, is Za terdag vrij plotseling ongesteld geworden. De Haagsche jeugdpredikant heeft dien dag wederom een hevige niersteen-aam val gekregen. De zieke wordt thuis ver pleegd. Gisteren liet de toestand zich niet on gunstig aanzien. Ds D. Zoete, predikant bij de Nederl. Herv. gemeente te Lemmer c.a., vice-president van d© Alg'. Synode, aan wien tegen "1 Juli a.s. eervol emeritaat is verleend, hoopt den 24en Juni a.s., des avonds 7 uur, het afscheidswoord tot zijne gemeente te spreken. Beroepbaar. De heer J. Wrïs- ters, theol. cand, te Utrecht, zal thans gaarne een beroep uit de Geref. Kerken in overweging nemen. Een legaat. Wijlen de heer F. Meeds'tra te Lutjegast (Gron.) beeft, vrij van successierechten, f 5000 vermaakt aan de Geref. kerk aldaar. Het Zuiderzeegebied. De commissie, samengesteld door den Bond van Evangelisten in de Ned, Herv. Kerk, bet Ned. Bijbelgenootschap, het. Ned. Jong.-Verbond, de Ver. voor Inw. zending in Noord-Holland en de Ver. voor Christ. Volksonderwijs, welke zich ten doel stelt aan de geestelijke behoeften van de arbei ders aan de Zuiderzee-werken van Ned. Herv. zijde tegemoet te komen, is, naar de „Ned," meldt, met haar arbeid aangevan gen, dank zij ontvangen steun en doordat daartoe bekwame personen bereid zijn ge vonden zioh voor dezen arbeid beschikbaar te stellen. De arbeid zal zoowel van Noord-Holland als van Friesland uit worden aangevat. Een provinciaal Comité-Friesland, dat federatief met de commissie samenwerkt, heeft de zekerheid, dat de vestiging van een Evangeldsatiepost te Zurich is verze kerd. Zurich is de woonplaats van eenige 'honderden arbeiders aan de werken aan de Friesche kust. Daarnaast is de oprich ting van een Christelijk Tehuis op het Kornwerderzand, het 'kunstmatig eiland nabij de Friesche kust in een vergevorderd stadium van voorbereiding, waarin voor de 'honderden arbeiders, die daar verblijf houden, iets gedaan kan worden. Voor den arbeid van Noord-Holland uit zijn de werkkraohten ook reeds gevonden. De heeren J. K. Lofvers en H. Boersma, cand, t. d. H. D., zijn bereid hun theol. studies dezen zomer te onderbreken en ge zamenlijk naar het terrein der Z.Z.-wer ken vertrokken en op Wieringen gestation- neerd, om de aldaar verblijfhoudende ar beiders, die bij de werken zijn, naar ver mogen te steunen door in te komen in bun geestelijke behoeften, door een bezoek, spreekbeurt, lectuurverspreiding e. d. Handelsonderwijs te Mid delbars. Tot gecommitteerden bjj het eind-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2