Berlijnsche Brieven. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Ingezonden Stukken. Radio-Nieuws. 1848—1928. 1848. Het jaar der omwentelingen. Aan de Fransche opstandigen was 't gelukt, hun burgerkoning, Louis Philippe, van den troon te stooten. Een revolutionaire stormwind joeg van dat oogenblik af over Europa. In Weenen viel de gehate von Mettemich ten offer en ook in Berlijn h'eerschte een koortsachtige stemming. I)e burgers staken de hoofden bij elkaar en vroegen elkaar, wat er eigenlijk te Parijs gaande was. Viel aan iemand een cou rant in handen of verscheen er iemand met een extra-editie, dan sprong de be voorrechte boven op de tafel en las hij met luide stem het nieuwste niéuwtje voor: j.ïVlinister Guizot is verdwenen! De ko ning heeft afstand gedaan ten gunste van den graaf van Parijs 1 Louis Philippe is gevlucht 1 De republiek is geprocla meerd!" Half Maart kwam uit Weenen 't be richt binnen: „Mettemich is gevlucht! Weenen is in opstand! De burgerij wordt bewapend!" De Berlijnsche bevolking wil de 't eerst niet gelooven, dat de gemoede lijke Oostenrijkers hun in dezen het voor beeld hadden gegeven. Dienzelfden dag stonden ook te Berlijn groote groepen mannen en vrouwen te beraadslagen, maar do politie beheerschte vooralsnog de situatie en wist ze uiteen te krijgen. Den daarop volgenden avond kwam 't in Berlijn tot opstootjes. De militaire macht moest de politie te hulp komeni en er werd op de bevolking geschoten. Ge wonde burgers en soldaten werden weg gedragen en de spanning nam toe. Er wa ren revolutionairen, die een vinger in 't bloed der verwonde of gevallen mede burgers staken en wraak zwoeren. Den volgenden morgen stonden opnieuw groe pen burgers aan do plaatsen van 't on heil en hunne verontwaardiging over de gebeurtenissen van de voorbije nacht werd niet onder stoelen, of banken ge stoken. Dienzelfden dag stroomden dui zenden Beriijners demonstratief door 't Brandenburger Tor naar de Zeilen, waar een openbare vergadering belegd was, om de eischen der burgerij tot uiting te brengen en te bespreken. Onder storm achtig applaus werden deze eischen aan genomen! Ook dê regeering scheen den ernst van de situatie te gaan inzien. Den 18en Maart 1848 werden aan de hoeken der straten plakkaten bevestigd, waarop te lezen stond: „Vrijheid van drukpers!" In de ochtendbladen stond echter te lezen, dat zulks niet met de feiten klopte. Men had déze „vrijheid" met een cautie van 2000 daalders moeten koopenl Hevige verontrusting en nieutve op gewondenheid. Duizenden menschen lie pen op „'t Slotplein bijeen, riepen om den Koning, wilden hem zien en 't werd ten slotte zulk een oploop, dat vertrouwens mannen met een witten band om den arm hup kalmeerenden invloed op de ongeduldige menigte trachtten uit te oefe nen. Maar de roep om den koning werd al luider en dringender. Toen, geheel onverwacht, kwam de be reden mi.itaire macht aangerukt. Uit de massa hoorde men protesten: „Terug, te rug! Wij willen onzen*Koning zien 1" M'aaj de koning bleef onzichtbaar. i De cavalerie trok den sabel. Het volk stoof uit elkaar en men hoorde schreeu wen: „Verraad, verraad". Men wil ons NeerschietenTe wapen!" In onbegrij pelijk snel tempo zag men barricaden op bouwen en vóór men het besefte, was de strijd'in vollen gang. Overal in Ber lijn hoorde men geweer- en kanonnen- vuur. Duitsehers beloerden en beschoten i. Duitsehers, den ganschen middag e1 4. avond, totdat de nacht gekomen was. Henry Ulke, een Berlijnsch kunstenaar, die dezen jammerlijken tijd meemaakte, 1', vertelt erover: „Om de positie van den i „vijand" te overzien, sloop ik met een paar "kameraden van straat tot straat, klom over de eene barricade na de an dere en bereikte eindelijk de Friedrich- straat. Bij de Mauerstraat bereikte ik de Drievuldigheidskerk, waar geheel onge dacht de loop van een paar geweren op mij werden gericht: „Sta stil, of wij schieten!" Ontkomen was uitgestoten. Een ófficier, dien ik kende, draaide mij eten rug toe, met geweerkolven werd ik bewerkt, en nu sleepte men rnjg nagr het ministerie van oorlog, waar reeds vele gevangenen waren ondergebracht. Nog vóór de nieuwe morgen grauwde, werden wij onder sterl^ militair geleide van Berlijn via' Charlottenburg naar de vesting Spandau overgebracht. Binnen de muren der vesting moesten de 400—500 gevangenen in het gelid staan; ze werden in groepen gedeeld en naar verschillende gevangenissen getransporteerd. 5000 man werden in de „Kasematte der Kö higin" gestopt, een onderaardsch donker en somber hol.*Daar zaten we, rillend vaii de kou, naast elkaar. De smartkreten der gewonden klonken zoo nu en dan «boven onze gesprekken uit. Wie zou de overwinning behalen? De burgers of de militairen? Voorloopig waren wij' in de handen der laatsten en fistond ons allerfel te wachten. Honger en dorst begonnen ons te kwellen. De lucht werd ondragelijk. Plotseling werd de deur van onze cel met lawaai geopend en haalde men de voorste tien gevangenen weg. Dan ging de deur weer toe. Zoo ging het een keer of tien, e'k kwartier. Niemand drong naar voren, omdat immers niemand van ons wist, wat hem te wachten stond. Tenslotte kwam ik ook aan de beurt. Op de binnenplaats zat het krijgsgericM officieren en schrijvers aan een tafel. Foto van de op de fabriek der N. V". F. Kloos en Zonen's werkplaatsen te Kin derdijk, in aanbouw zijnde brug, die de verbinding tusschen het eiland Thofen en den Brabantsehen oever tot stand zaf brengen, ("opname van terzijde genomen) Nadat onze namen, beroep, woonplaats e.d. genoteerd waren, stond de voorzit tende officier op en zeide: „Zijne Majesteit de Koning van Pruisen heeft hot behaagd, om te bevelen, dat alle gevangenen be vrijd moeten worden, wanneer ze zich verplichten, dat ze zich voortaan als ge hoorzame, ordelievende burgers zuilen ge dragen." Hierop onderzocht een arts do verwon den en deze liet het aan zijn patiënten over, of ze naar het lazaret of naar Ber lijn wilden gaan. In hel laatste gevai moesten ze een door de regeering aange geven landwe.g benutten. Men "wilde op zettelijk den terugkeer der opstandelingen 'ongemerkt laten, om onnoodige opgewon denheid te voorkomen. Tegen 't invallen der duisternis bereik ten we de stad. Men hoorde schieten, al luider en luider. Toen ik informeerde, hoe alles verder was afgeloopen, vertelde men mij: „Nog den 19en Maart, toon de strijd in vollen gang was, slaagde een commis sie erin, tot den koning door te dringen Men trachtte hem over te halen, een eind aan den staat van beleg te maken. De ko ning trad aan 't, venster en zeide: „Ziet ge mijne overwinnende macht?" Een vastbe raden volksvertegenwoordiger antwoord de: „Elke overwinning beteekent hier een nederlaag voor Uwe Majesteit!" De ko ning vroeg daarop verbaasd: „Hoe zal er dan een eind aan den opstand worden ge maakt?" Het antwoord luidde: „Alge-mee- ne amnestie. Terugroepen der soldaten Bewapening der burgerij. Oproep tot eer nationale vergadering!" De vastbeslotenheid van dezen onderne menden burger had succes, want de ko ning ging hierop in. In Berlijn keerde de rust terug. Erie- drich Wilhelm IV moest zij 't ook nie' i ganscher harte, op de door de meer derheid van 't Duitsche volk gestelde eischen ingaan ea te Frankfort a. d. Main had de Nationale Vergadering plaats, wel ke aan 't absolutisme der vorstenhuizei oen eind, mef den Duitsehen eenheidsstaat en 't parlementair bewind een begii maakto. Vergeten mag hierbij niet worden, dat de toenmalige koning van Pruisen met een zwart-rood-gouden lint aan de studenten voorbij reed, dat hij den 21en Maart 1848 zeide: „Ik heb heden de oude Duitsche kleuren aanvaard en mij en mijn volk on der de eervolle banier van 't Duitsche rijl- ■laatst Pruisen gaat voortaan op ii Duitsche rijk!" Er was een wereldoorlog en een radi cale omwenteling toe noodig, om aan de toenmalige eischen van de Duitsche meer derheid ook maar bij benadering tegemoet te komen. De aanhangers der republiek vestigden de algemeens aandacht derhalve op den tachtigjarigen herdenkingsdag van deze pijnlijke periode in de Duitsche ge schiedenis. Naar Friedrichshain werd door com munisten, socialisten, democraten en leden der rijksbanier een bedevaart onderno men, om op 't graf der slachtoffers van 1848 een krans neer te leggen. Als de voorvechters van den huidigen staatsvorm werden die gevallenen gehuldigd. Reeds om zes uur in den vroegen morgen kwa men de eerste bewonderaars, de proletari sche jeugd en omstreeks 11 uur was de aandrang .op 't kleine kerkhof zóó groot, dat de Schupo moest aanrukken. Reiehs- bannerknapen hadden op 't kerkhof voor een eerewacht gezorgd en controleerden den gang van zaken. De communisten be nutten de tragische feiten tot een publieke demonstratie des namiddags, toen de drukte 't grootst was, en de S.P.D. had van den Kiistriner Platz uit een optocht georganiseerd. Ruim 5000 jonge arbeiders waren naar Friedrichshain gekomen, om met dezo Huldiging van 1848 hunne sym pathie voor de republiek tot uiting te bren gen. Niet sleet Is in de hoofdstad der repu bliek, ook in Keulen en andere steden kwamen vooral de arbeiders, socialisten en communisten bijeen, om hun instem ming met de (verre van geslaagde) MaarJ:- revolutie van tachtig jaar geleden in 't openbaar uit te spreken. In de lagen der bevolking, die noch voor de ongere geldheden van 1848 noch voor de omwen teling van 1918 veel gevoelen, heeft deze herdenking slechts weinig weerklank ge vonden! Verduistering van 30.000 gul den. Bij de Recherche te Bandoeng vervoegde zich de commies boekhouder bj de gemeente waterleiding Mayer, die verklaarde, dat hij zich schuldig had gemaakt aan verduistering van f 30.000. De communistische veld slag te Amsterdam. In het „Volk", komt het volgend schrijven voor van mevr. Bronjmert „Nu de heer Louis de Visser een stukje plaatst met als doel zich van den blaam te zuiveren, die het neerslaan van een weer- looze vrouw op hem werpt, wil ik hier ver klaren, dat het bewuste incident zich in het openbaar als volgt heeft toegedragen: Terwijl mijn man met tafelpooten en stoe len (waaronder een stokslag van den heer Louis do Visser) zóódanig was geslagen, dat hij half bewusteloos op den grond viel en 3 a 4 man wilden doorgaan met hem te slaan, wam ik er lusschen. Dhr De V isser keer de zich toen naar mij toe met opg -heven knup- polstok. E n moment kruisten onze blikken el kaar. Denkende aan de oude vriendschap, flit ste mij de gedachte door 't hoofd: „Zou je dat kunnen, Loul" Het volgende oogenblik daalde de stok op mij neer. Terwijl ik in el kaar zakte ,en 't bl ;ed mij langs 't gezicht stroomde, ontving ik den tweeden slag. Willens en wetens heeft de heer Louis de Visser mij deze slagen gegeven. Wat men nu ook anderen tracht wijs te maken,de heer Louis de V'isser en ik weten dat het zóó is gegaan en niet anders." Tragisch einde van de „Schut te v a e r". De reddingboot „Schuttevaer", die na vele avonturen, o.a. na een hevigen storm in het Kanaal, het nog steeds niet verder heeft kunnen brengen dan Plymouth, zal vandaag aldaar openbaar verkocht worden, omdat ka pitein Smit en stuurman Kruithof nog steeds niet de volle gage ontvangen hebben, welke nm was beloofd. Mede daardoor is er tus schen de bemanning herhaaldelijk on?en«ghe:d gerezen. De zoon van Schuttevaer zou nog po gingen in liet werk stellen, om den verkoop op to houden om op de boot bij de open bare verkooping beslag te laten leggen. Of hij hierin zal slagen, is nog de groote vraag. Een sterk stukje. Voor het Noor derstation to Berlijn hield Zaterdag een slee- perswagen stil en de sleeper begon, bijgestaan door zijn knecht een wagon met zakken ce ment, die een paar uur tevoren in net sta tion was aangekomen, te lossen. I)e twee mannen laadden den inhoud, 121 zak, op hun wagen en reden weg. Toen kort daarop de eigenaar van de zak ken cement aan het station kwam om z.jn goed af te halen bleek hem, dat dieven hem voor -waren geweest. De politie wist echter don sleeper en zijn knecht nog te Reinecken- dorf te achterhalen en in te rekenen. Zij had den den sleeperswagen en het paard gehuurd en stonden juist met iemand over den ver koop van hun buit te onderhandelen. Kanonloop gesprongen; vele gewonden. Een ernstig ongeluk heeft op het schietterrein van Bourges plaats gehad bij het probeeren van een nieuw kanon. Het inschieten van het kanon zou in tegenwoor digheid van een keuringscommissie plaats heb ben. De loop van het kanon sprong uit elkaar en door de rondvliegende stukken ijzer wer den verschillende personen ernstig gewond.' Een burgerlijk ambtenaar, die in de buurt stond, werd letterlijk in stukken gereten. De kapitein, die de oefening leidie, werd ernstig gewond. Windhoos. Boven de buurtschap Vosselt in Doetinchem heeft een hevige wind hoos gewoed. Zij trof de in aanbouw zijnde boerderij van Siebelink aldaar en nam meer dan 1COO pannen mede. Een arbeider werd opgenomen en 10 meter verder in een kaik- gat geworpen. Een boom werd ontworteld. Moord te Hilversum. Zaterdag middag heeft de 45-jarige Lambertus Brink, domicilie houdende te Zwolle, te Hilversum zijn echtgenoote Maria Westhoff, oud 41 jaar, op straat met revolverschoten gedood. De vrouw had hem een week of zes ge leden met de bij hen thuis zijnde twee kin deren, 9 en 11 jaar oud, verlaten, en zich naar Hilversum begeven, waar zij met een anderen man eerst in een logem'ent intrek nam en daarna met dezen man bij een familie op den Geuzenweg ging inwonen. Brink heeft- Zaterdagmiddag met den trein van 14.47 uur Zwolle verlaten en is naar Hilversum ge gaan, waar hij zich op den Geuzenweg pos teerde en ongeveer een uur lang op verschil lende punten bleef staan wachten. Ta onge veer tien minuten voor vfjf ging de vrouw een boodschap doen. Zij merkte haar man niet op voor hij met een revolver in de hand voor haar stond. Hij heeft toen een oogenblik met haar gesproken, en volgens zijn verklaring, haar gevraagd metj hem naar Zwolle terug te gaan. Onmiddellijk daarop bracht hij de revol ver bij haar slaap en schoot. Zij viel, doch moet niet terstond dood zijn geweest. Brink boog zich daarna over haar heen en schoot nog driemaal, roepende: „Ik zal haar leeren met een stucadoor te gaanl" Met de revolver in de hand liep hij ver volgens in de richting van het station, roe pende „Ja, schreeuw nou maar, ik heb mijn vrouw vermoord Op den Noorderweg werd hij aangehouden door een agent van politie op aanwijzing van een juffrouw, ,die de misdaad had zion ge beuren en den moordenaar was gevolgd, ter wijl zij voortdurend riep „Moordenaar, grijp den moordenaar!" Brink gaf de revolver onmiddellijk over en liet zich kalm meevoeren naar het bureau waar hij een volledige bekentenis aflegde. Het lijk werd per brancard naar de alge- meene begraaf, laats gebracht. Lambertus Brink is koopman van beroep; hij is afkomstig uit een familie van woon wagenbewoners. Gevaarlijk heerschap. Vrijdag middag vervoegde zich aan een drukkerij te Leeuwarden een heer, die zich noemde G. B. A. ten Weneel, inspecteur der centrale re cherche te 's Gravenhage. Hij toonde zijn visi tekaartje en ve zocht voor hem een machtig ng van den commissaris van politie te 's-Gra- venhage over te drukken. In dit stuk werd hem opgedragen om overal in den lande ie zoeken naar valsr.h bank,-a,,i r ea dit papier ook, als hij 't slechts verdacht vond, in beslag te nemen. Hij had reeds de dan af te geven kwitantie gezegeld bij zich. Ook werd hij gemachtigd omde plaatselijke politie te requireeren om kantoren en woningen tegen den wil der bewoners binnen te treden. Dé politie, op de hoogte gebracht van de aan wezigheid van dit gevaarlijk h-erschap, stelde zich verdekt op en het mocht haar gelukken, hem bij zijn komst aan een drukkerij te arres teeren. Het bleek te zijn A. P. de V., 33 jaar, afkomstig uit Zuid-Holland. Ia zjn b -zit werd bankpapier gevonden, b -nevens allerlei papie ren van valsche kwaliteit. Hij is voo.loopig bpgeborgen en het is duidelijk, dat door deze aanhouding zeer veel kwaad is voorkomen. Frauduleuze varkensinvoer. Sedert enkele weken wo-dm te Baarle-Nassau Baarle-,Hertog weer veel varkens fraudu leus uit Belgis naar Nederland binnengesmok keld. Door de vreemde verhoudingen van de Bel gische enclaves, midden in ons Nederlandsche grondgebied, schijnt onze douane en politie absoluut machteloos te staan tegenover dezen smokkelhandel. Het zijn vette varkens, waarvan de prijs op 't oogenblik in Nederland hooger is," dan in Belgi -. Ze worden gewoonweg uit België ingevoerd met „best mmi gvoor de enclaves in Baarle-Hertog en eenmaal binnen onze landpalen zjnde, worden ze al of niet via een half Ned'rlandsche, hilf Belgis-he boe. derfj, als Nederlandsche varkens verhmde'd Het is dan natuurlijk niet. meer te be wijzen dat dit darkens zjn van Belgische herkomst. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 6 Juni lo28. Do Kantonrechter te Middelburg heeft veroordee'd wegens: i.-vertreding ventvorboi te Vlissingen: VVD. te Utrecht f5 b. s. 5 d. h. Eieren van wi.d vervoeren en eieren van beschermde voge s vervoeren: J. B. te Koudekerke, last tot teruggave van yerdachte aan diens outers zonder toe passing van eenige straf. A s bestuurder van een motorrijtuig daarmede over eea weg rijden terwijl nummer met letter niet op de voorge schreven wijze is aangebracht: J. J. de Al. te Kortgene f3 b. s. 3d. h. Door K. IC., 50 jaar, vader in het Militair Tehuis te Middelburg, is hooger be roep aang te k nd tegen het vonnis de.' Recht bank te Middelburg van Vrijdag j.l., waarbij hfj ter z k? van oplichiing tweemaal g"p'ergd, is veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. ten veren wo rdetfj' h--id van de redactie) De Gasthuiskera te Middelburg, Mijnheer de Redacteur, Het besluit van den Kcrkeraad der Ge- ref. kerk van Middelburg om de Gast- huiskerk buiten gebruik te stellen, en in te richten voor vergaderingen, zanguit voeringen, lezingen, enz. wordt hier niet algemeen goedgekeurd en ook door som migen buiten de Geref. Kerk betreurd. Immers aan dit aloude gebouw zijn vele historische herinneringen verbonden.,Deze kerk toch is even eerbiedwaardig doör haar hoogen ouderdom, die tot de I5e eeuw opklimt, als merkwaardig door hare lotgevallen in den loop der eeuwen. Oorspronkelijk was zij de St. Barbara- kapel van het Gasthuis van dien naam, en stond met dit laatste gebouw in "on- middellijke gemeenschap. Toen op 12 Januari 1568 de Oosfcmon- sterkerk, de tegenwoordige Nieuwe kerk, met de daaraangrenzende kloosterkerk, de^- tegenwoordige koorkerk, door brand ver nield werden, was de kapel van St. Bar bara tijdelijk voor den dienst ingericht doch zoo, dat door de Regeering gezorgü werd, dat de Bisschop zich daardoor geen bestuur in het Gasthuis toeeigende. Na den beeldenstorm in Augustus 15G6 was ook in deze kerk een enkele maal door Gereformeerde voorgangers gepre dikt voor de aanhangers der „nye leer", waarschijnlijk ook door den gewezen pas toor Bernard Donder van Biggekerke. Na de overgang van Middelburg aan den Prins van Oranje in 1571 en het ver trek der geestelijken uit de abdij, stond het kerkgebouw ledig tot 1599, toen ook deze kerk voor den Gereformeerden eene dienst werd ingeruimd. Van 15981G21 was het een bedehuis voor de hier gevestigde Engelsehe koop lieden. Na dien tijd kwam het weder in ge bruik bij de Geref. gezindheid, zoodat in dit tijdjoerk door vole bekende predi kanten a's~ Wallaeus, Fauke'.ius, Teelink, en Sjnijtegelt hier werd gepredikt. Dan, in 1798 moest het kerkgebouw op last der regeering worden afgestaan aan de Roomsrh Katholieken die hot lot 1844i gebruikt hebben, waarna hot door koop eigendom werd yan de Chr. Gere formeerde Gemeente. Hier hebben de voortrekkers, de va ders der scheiding van 1834, hun werk begonnen en voortgezet. De herinnering aan sommige predikan ten leeft nog voort onder de oudere leden der gemeente; de naam van ds Littooij is onafscheidelijk aan dit kerkgebouw ver bonden. Gedurende zijn evangeüearbeid werd het gebouw verfraaid en ook van een orgel voorzien. Waarlijk, het is geen wonder, dat som mige „oudere tijdgenooten" met leedwe zen de voorgenomen sluiting hebben ver nomen. Dit middeleeuwsche kerkgebouw toch heeft ook oudheidkundige waarde. Hoe typisch schoon rijst 't statig torentje om hoog, boven de daken onzer hoofdstraat, de Langedelft, als een vinger naar boven wijzend te midden van het drukke stads verkeer. Wat moet het hooge, slanke kerkgebouw er van binnen fraai hebben uitgezien toen de ramen nog in haar geheel zfehtbaar waren, voor/.ien van in lood gezette ruitjes! Ein dat alles zal nu veranderen. Want wel blijft het gebouw bestaan, maar op de plaats, waar «le nacbtmaalsdisch en het doopvont ston den zal nu zeker een podium komen voor de zangers en de zangeressen, in modi- euse kleedij. Bij de zanguitvoeringen z.^1 er gele genheid zijn in de pauze eea) kop thee of een g as kwast te gebruiken, onder gezellige kout, op de plaats, waar de voorouders rustig hebben neergezeten om te luisteren naar de prediking des evan g'olies. Daverend applaus zal er weer klinken na een prachtige lezing of een gloeiende inprovisatie, waar tot dusver de statige orgeltonen én -het indrukwek kend psalmgezang weerklonken en fluiste rende gebeden werden oogezonden. Men gevoelt het, hoe onschuldig dit alles op zichzelf ook is o,i een andere plaats, hier op de grafzerken der voorouders is zooiets niet op zijn plaats; piëteit tegenover het voorgeslacht verbiedt pen dergelijke bestemming en we kunnen daarom begrijpen, dat sommigen het be sluit betreuren. ),eker 't kan een behoefte des tij«Ts zün verandering te brengen in de Kerk diensten, maar voorop had moeten staan, dat dit aloude godshuis ongerept bleef voortbestaan, h.v. voor kleine, minder bezochte kerkdiensten. liet komt mij voor dat dit .gebouw, waarvan in de stadsrekeningen menig maal melding wordt gemaakt, o.a. in 145 toen de stadstrompetters „pipten" op den toren van St. Barbara, zeer zek-m in aan merking kan komen voor restauratie van rijkswege, matfr daarom dan ook niet aan zijn bestemming mag worden ont trokken. Met dank voor de plaatsing, Een belangstellen «1 buitenstaa n'd e r. Programma van Maandag 11 Juni. HUIZEN 1870 M. 7.30—8 Zangles door Jac. Ph. Caro. 8 Concert. HILVERSUM. 1060 M. 6—7.15 Dinermuziek door het Trio Rentmeester. 8 Concert door het Omroep-orkest. DAVENTRY, 1600 M. 7.35 Sonates van Bach voor fluit en piano. 9 Pianoconcert. Programma van Dinsdag 12 Juni. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (uit sluitend K.R.O.-uitzendingen) 12.301.30 Lunchmuziek. 67 Dinermuziek. 8 Opera-concertavond. HILVERSUM, 1060 M. 12.30—2 Lunchmu ziek. 34 Knipcursus.. 67.15 Diner muziek. 89.15 ICerkconcert. 9.15 11 Populair concert. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.201.20 Ont hulling van het Welsh oorlogsgedenkteeken door den Prins van Wales. 12.20 Lunch concert. 1.202.20 orkest. 4.10 Mu ziek. 4.20 en 4.50 Orkestconcert. 6.20 en 7 05 Gramofoonmuziek. 7.35 Bach so- nate's voor fluit en piano. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 2.10 en 4.05-5.05 Orkestconcert. 9.05 11.20 Galaconcert. LANGENBERG, 469 M. 1.25—2.50 en 6.20 7.15 Orkestconcert. BRUSSEL, 509 M. 5.20—6.20 Orgelconcert Daarna orkestconcert. 6.50 Trioconcert tot 7.50 8.2010.35 Concert in d6n dierentuin te Antwerpen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6