doodt insecten DE ITALIA. MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75 ct Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES Briefwisseling. IN verbbmd MET BE "POOLTOCHTEN 1(RN MOBILE 19X0. Bij Apoth. en Drogisten D s M eric elijjn. Ds Merkelijn, miss. Dienaar des Woords voor do Geref. Ker ken in Zeeland te Magelang, zon deze week, Woensdag 6 Juni, met zijn gezin scheep gaan op de Indrapoera voor de thuisreis. Hij kan Vrijdag 29 Juli in den Haag aankomen bij zijn familie, waar zijn! dochtertje reeds vertoeft. D s J. C. S c h u 11 e r. Naar we ver nemen, gaat de toestand van Ds J. C. Schuller, Ned. Herv. predikant te Den Haag, voorheen te Goes, gestadig voor uit. De patiënt mag weer fluisterend spreken. Conferentie voor inwen dige zending. Dit jaar wordt weder van 17 tot 20 Juli een Conferentie voor Inwendige Zending te Doetinchem ge houden', uitgaande van den Centralen Bond voor Inwendige Zending en Christe lijk Philantropische Inrichtingen. Alle ar beiders en belangstellenden in het werk der Inwendige Zending zijn daar welkom. De volgende onderwerpen zullen wor den behandeld: „Hoe brengen wij den Bijbel (geestelijk) n'aider tot.de menschen", door Ds J. C- Aalders te Amsterdam; „De Conferentie te Jeruzalem", door Ds Joh. Rauws te Oegstgfc-est; „Hoe is in' dezen tijd heit ge zinsleven te handhaven?" door Mevr. H. Rauws-Dewald te 's Gravenhage; „Welke nog niet vervulde taak leggen de Kinder wetten ons op?" door Mr van Loghem de Josselin de Jong te Rotterdam; „Verschil lend antwoord op de vraag naar waar heid" door Prof. Dr W- J. Aalders te Groningen; „Het Nederlandsch Godsdien stig Traktaatgenootschap" door R. J. van Wijk te Heemstede en „Wat gebeurt er van Chr. zijde in verhand met de Olym pische Spelen?" door Jhx M. C- T. van .Lennep te Bussum. De openingsrede zal door D'r J. Tb. de Visser worden gehouden, terwijl Ds J. H. O. Kamsteeg van 'sH. Hendrikskinderen en Ds J. O. Aalders korte ochtendgods- dien'stoefeningen en bijbelbesprekingen zullen leiden. Een portret van wijlen Prof. Dr A. J. Th. Jonker, oud-hoogleeraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan 'de Universiteit te Gro ningen. Zondag 10 Juni 1928. Ned Herv. Kerk. Goes, vmi. ijs Homburg, nm. ds da Vries, a v. ds Steinz. Wilhelminadorp, vra. ds da Vries, mm. ds Homburg. Waarde, vrni. en mm. ds v. d. Waa. Geref. Kerken. Ritland-Bath, 10 u. en 2.30 u. leesdienst. Zeldzaam. Aan de Universiteit te Leiden zijn bevorderd tot arts de heeren W. P. Steankamp Sr, en W. P. Steenkamp Jr (vader en zoon belden te Leiden). Op het dezer dagen te Rotterdam van wege de Ver. van Leeraren gehouden examen in het Boekhouden slaagde o.a. de heer S. Jumelet te Btruinisse. Onderwijsraad 1927 1928. Het verslag van den Onderwijsraad geeft aan, dat 'de derde afdeeling (alg. vormend lager en bewaarschoolonderwijs) tal van ad viezen uitbracht. Die getallen tussohen 0 geven aan hoe vaak dit het jaar te voren plaats had: 45 (49) adviezen in zake vergoeding van vervoerkosten voor leerlingen, dia meer dan vier kilometer van hun school af wonen, 60 (21) betreffende afwijking van de bepaling, dat in iedere gemeente in een genoegzaam aantal scholen openbaar lager onderwijs wordt gegeven, 2 (2) betreffende geschillen tusscken B. en W. en den inspecteur van het 1. o. in zake het leerplan, 539 (356) in zake ver goeding voor boventallige onderwijzers, enz. Ln totaal gaf de derde afdeeling meer dan duizend adviezen. MIDDELBURG. Bij hot op .8 Juni .in, hot Gasthuis to Middelburg gehouden examen Zie- kmvorplopmg diploma A slaagden do dames T. van der Wal, J. Jftnssons, W» Mindorhoud, J. Zinuaormaim, IC. Schouten, A. van Vuurcn, Uit bovenstaand kaartje krijgt men een duidelijk overzicht van het Poolgebied, waar verschillende expedities zullen trach ten, het luchtschip de Italia op te sporen. De weersomstandigheden bemoeilijken echter de werkzaamheden. Zoowel de „Hobby"' als de „Braganza" zijn in het ijs -vastgeraakt, en loopen gevaar geheel ingesloten te worden. Het slechte weer, sneeuw en mist, zijn voor verdere onderzoekingen zeer ongun stig. Men hoopt echter, dat spoedig ver betering zal intreden. De laatste dagen waren, naar gemeld werd, door radio-amateurs in verschil lende landen seinen van de Kalia opge vangen. Gisteren heeft de Philipszender den geheelen middag in het Fran sch en Italiaansch oproepen' uitgezonden aan No- bile, welke oproepen werden afgewisseld door muziek om het afstemmen te ver gemakkelijken. L. Meulstee, J. van Doorn, P. Remijnsa en J. Heijboer, opgeleid in het Gasthuis te Mid delburg en H. Buijs uit het St.-Josephzieken- huis te Vlissingein. Afgewezen werden 3 can- di daten. Ongelukken. Te Zaandam is een 20-jarige arbeider te water geraakt en. ver dronken. Bij de fcanaalwerken te Maas- braoht heeft de arbeider B. uit Roermond, bij het verwijderen van een bekisting drie zware pikken op het lichaam1 gekregen. Kor ten tijd later is hij overleden. Gisteren is het zevenjarige zoontje van den arbeider R. te Rijsoord, dat uit sohool kwam', door een auto overreden. Het jongetje was op slag dood. Woensdagavond liepen twee meisjes langs de Gouwe-wal te Boskoop, dochtertjes van den heer T. Een der meisjes struikelde, viel te water en sleurde het andere meisje met zich mede. Het eene meisje, werd spoe dig op het droge gebracht. Het andere werd echter door den stroom meegesleurd en ver dween in de diepte. Te Valthermond is zekere v. d .W. uit Bedum met zijn motor tegen de brugleuning gereden en aan inwen dige verbloeding overleden. Een mooie gift. De heer Hofstede landbouwer, overleden te Naaldwijk, heeft zijn geheels bezit, tussohen 3 en 4 ton vermaakt aan het Parochiaal kerkbestuur aldaar voor het bouwen, van een kerk met pastorie, be houdens eenige legaten. De man was onge huwd, maar van beide dienstboden krijgt de een levenslang 40, de andere 50 gulden per week en zoo zijn nog enkele personen be dacht. Het kerkbestuur heeft reeds plannen laten ontwerpen voor een nieuwe kerk op de plaats De oproep luidde als volgt 3 „Hallo Italia 1 Hallo Nobile! Het labora torium voor draadlooze telegrafie Philips Holland, roept u, verzoekt u ons mede te deelen, waar u zich bevindt, omdat hulpexpedities onderweg zijn. jferbreken deze verbinding niet, maar blijven luis teren tegelijkertijd om uw antwoord te hooren." Tot gisterenavond acht uur was te Eind hoven geen antwoord vatt Nobile ontvan gen. Op telegrafisch verzoek aan de Italiaan- sche regeering, om mededeeling van de golflengte, waarmede Nobile zou kunnen werken, werd geantwoord, dat deze golf lengte niet bekend is. Mede tengevolge hiervan 'was het zoeken zeer moeilijk, terwijl er veel storingen waren. Er wordt evenwel door amateurs voortdurend ge luisterd. waar nu nog de hofstede van wijlen den heer Hofstede staat. Een ernstig geval van ver waar 1 o o z i n g. Op 24 Mei j.l. is in de gemeente Ambt-Hardenberg overleden de echt- genoote van den arbeider H. Sch. wonende te Rheezerveen. Het was de politie bekend geworden, dat deze vrouw hl vervuilden, en verwaarloosden toestand op haar ziekbed was aangetroffen, waarom,u op last van den Bur gemeester dezer gemeente, een uitgebreid on derzoek naar een en ander is ingesteld, wat tot gevolg heeft gehad, dat tegen Sch. pro ces-verbaal is opgemaakt. Tijdens het politie onderzoek is gebleken, dat de echtgenoot ge durende de ernstige ziekte van zijn vrouw geen hulp van een geneesheer inriep en zoo goed als niets deed of heeft gedaan, tot ver zachting van het leed; ja zelfs op den dag van het overlijden om half twaalf des middags de woning heeft verlaten en zich om zijn zieke vrouw niet heeft bekommerd en aan den arbeid is gegaan op een paar uur af stand van zijn woning. De buren, die zich het lot van deze vrouw aantrokken, hebben nog een kerkeraadslid en een predikant ge>- roepen in wiens tegenwoordigheid de vrouw in kommorvollen en treurigen toestand stierf. Op bevel van den Officier van Justitie te Zwolle heeft in den pacht van Dinsdag op Woensdag opgraving van het ljjk plaats ge>- had, terwijl Woensdagmorgen j.l. het parket ter plaatse was om met een deskundige een sectie over het lijk te houden. Woensdag avond is het lijk weder onder politietoezicht begraven. Mishandeling. Gisterenavond is te Katwfjk de heer van H., directeur van de Katwjjksche kalk-, zand- en steenfabriek, waar den laatsten tijd verschillende arbeidsver- schillen waren gerezen en eeniga werklieden zijn ontslagen, door eenige arbeiders ernstig mishandeld. Proces-verbaal is opgemaakt. Treinroof. Eenige dagen geleden zijn in den nachttrein BitterfeldBerlijn, uit een postwagen aangeteekende stukken geroofd en gisternacht hebben vermoedelijk dezelfde die ven weer een goeden slag geslagen. Tusschco Burgkemmnitz en Grafenhainichen zijn ze op den langzaam rijdenden trein gesprongen, heb ben een postwagen geforceerd en 16 pakketten en twee postzakken er uit gegooid. Later heeft men deze geopend langs de lijn gevonden. De ontvreemde stukken waren uit het Voigtland naar Berlijn geadresseerd. Weinig kersen. Op vele plaatsan in de Betuwe zijn dit jaar buitengewoon weinig kersen. Het gewas van een der boom gaarden, dat verkocht zou worden, kon niet meer opbrengen dan f 17. Da eigenaar be sloot daarom dein verkoop niet te doen door gaan. Een oplichter er in geloopen. Een ingezetene van Wageiningen werd deizer dagen opgeheld uit Amsterdam, door een mijnheer J. W. die vertelde juist uit Medan te zijn gearriveerd. Hij bracht de groeten over van de dochter van mijnheer, die in Medan woont, en had in zijn bagage diverse cadeau tjes uit Indië van dia dochter meegebracht. Nu wilde het geval, dat hij daarvoor zoo veel douanerechten had moeten betalen, dat hij als gevolg daarvan wat kort bij kas was. Dus verzocht hij hem telegrafisch f30 over te zenden, dan zouden de cadeautjes spoedig volgen. Op weg naar het postkantoor vond mijnheer het toch voorzichtiger eerst eens de meening der politie te vragen. Daar bleek, dat J. W. juist door de Amsterdamsahe po litie gezocht werd. Hij had zich n.l. te Nij megen schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte, voorts zou hij een auto hebben verduisterd en nog andere misdrijven hebben gepleegd. Ten slotte werd hem. nog verval- sching van een pas ten laste gelegd. Aangezien W. zijn adres had opgegeven, kon dit aan de politie te Amsterdam worden medegedeeld, die W„ data ook heal spoedig heeft gearresteerd. Rechibank te Middelburg. Vrijdag werden door de Arr.EecJitbank te Middelburg nog de volgende zaken behandeld: 1 1 *1 I K. de G., 27 jaar, werkman te Vlis- singen, verdacht van mishandeling van den rijksveldwachter G. van Belzen, door dezen met een knipmes op zijn hoofd en gezicht te slaan te Oost- en West-Sou burg op 9 April 1.1. Eisch 1 maand gov. straf. P. B. van A., "51 jaar, koopman te Biervliet, verdacht van verduistering van een stier, ten nadeele van C. A. Puyen- broek te IJzendijke. Eisch 6 maanden ge vangenisstraf. J. de V., 2,2 jaar, landbouwersknecht te Axel, verdacht van diestal van 2 visch- fuiken. Eisch föO of 50 d.h. II. de R., 46 jaar, landbouwer te Ter- neuzen verdacht van vernieling van een afrastering en eenige palen ten nadeele van A. de Putter te Zaamslag. Eisch: vrij spraak. J. B., 51 j., visscher te Goes, was bij vonnis van den Kantonrechter te Goes wegens overtr. van de Mollenwet (mollen vangen, anders dan met schrif telijke vergunning of in gezelschap van den rechthebbende van den grond) werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h., tegen welk vonnis hij- hoo- ger beroep aanteekende. Eisch: bevesti ging vonnis van den kantonrechter. M. Z., 60 jaar, arbeider te Goes, was bij vonnis van den Kantonrechter te Goes wegens overtr. van de Spoorwegwet (zich over een spoorwegovergang begeven wanneer een trein in aantocht is) werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. tegen welk vonnis hij, hoo- ger beroep aanteekende. Eisch: bevesti- .ging vonnis van den kantonrechter. Uitspraak in ah® zaken 26 Juni a.s. Een dreigbrief. Een 36-jarige arbeider uit Eijnaart, die aan een meisje een dreigbrief zond, waarin hij haar met den dood bedreigde, wanneer zij niet met hem trouwde, werd gisteren door de ar rondissementsrechtbank te Breda overeen komstig den eisch veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. De verbindbaarheid van het Motor- en Rijwielregle- ment. Naar men zich herinneren zal, heeft de Amsterdamsc'he Kantonrechter Mr Höfelt kort geleden iemand, die terecht had gestaan wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement, van alle rechtsvervolging ontslagen, op grond dat dit reglement niet verbindend zou zijn, om dat Ged. Staten niet waren geboord. Tegen dit vonnis teekende de ambtenaar van het O. M. hooger beroep aan en Woensdag diende de zaak voor de Zesde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank. Het O. M. voerde aan, dat bet vonnis van den kantonrechter vernietigd en verdachte alsnog tot één gulden boete ver oordeeld zal moeten worden, omdat uit een brief van den minister van Waterstaat is gebleken dat Ged. Staten, wel degelijk gehoord waren. Uitspraak 19 Juni a.s. VLISSINGEN. Veiling van 8 Juni 1928. Oude aardappelen 15 te, poters 11II1/2, spina,zie 9i/212, postelein 1116, wa.- genaars 9596, nieuwe aardappelen 24 28, poters 1823, aardbeien 5365, as perges I 97102, asperges II 60—63, as perges III 41, peilen 65—69, witte boonen 28, bruine bennen 80 ct,, Piles per K,0,; kipeioron 51—58 et. por 10 stuks; bloem kool 15—22, sla 1/4—2, komkommetra 10— •1 12 ct., alles per stuk; sjalotten 31/2 41/2, radijs 2—21/2» selderie 41/2—81/2, peeën 14—22%, rabarber 3—9, kroten 12i/2—14, ram an as 3—4i/2, rozen 10— 11, pioenen 35—65, anjers 7—9 ct., a'les per bos; moskrul 1246, peterselie 2 23, zuring 13—16 ct., alles per kist. VLISSINGEN, 9 Juni. Veiling kruis bessen f 17.40 per 100 K.G. KRABBENDIJKE, 8 Juni. Kruisbes sen f 17.20—f 17.50 per 100 K.G. KAPELLE-BIEZE LING E, 8 Juni 1928. Groote veiling: Kruisbessen f 17.20— f 18.60. Kleine veiling: Aardbeien 6080 per K.G.; bloemkoolplanten 1317, krop sla 40—50 ct. per 100 stuks, postelein 16, aardappelen 10—12, poetaardappelen 6 ct. per K.G.; peetjes 11 ct. per bos; andijvie planten 5 ct. per 100 stuks. Over de maand Mei 1928. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: Gillis de Visser, 24 j. jm. en Catharina Wil- lemse, 25 j. jd. Getrouwd: Antheunis de Visser, 24 j. jm. en Laurina Cornelia de Pagter, 24 j. jd.; Jakobus Klaasse, 25 j. jm. en Leuntje van Moolenbroek, 22 j. jd.; Cor nells Mindorhoud, 27 j. jm. en Pieternella Maria de Kam, 29 j. jd. Geboren: Willem, z. v. Jacobus Mar- tinus den Hollander en Christina Jacob- se; Helena Maria, d. v. Abraham Melse en Christina van den Ende. Programma van Zondag 10 Juni. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. K.R.O. kerkdienst ook op 1870 M. 8.309.30 Mor genwijding. Spreker J. Valk. 9.30 R. K. Kerkdienst. 12.30—1.30 Lunchmuziek. Middagconcert. .550 Kerkdienst vanuit de Muiderkerk (Herv.) Kerk te Amsterdam. Voor ganger ds J. H. F. Rerome, Herv. pred. al daar. 8.15 Concertavond. HILVERSUM, 1060 M. 10.30 Dienst i. h. Geb. der Ver. v. VRjz. Herv. te Haarlem. Voorganger: prof. dr H. Lindeboom. 12.30 2 Lunchmuziek. 23 Laatste Hawaaiian concert, guitaar. 34.30 Concert door Geim. zangver. en muziekver. te Almelo. 4.305.15 Pianosonaten van Beethoven. 6—7.15 Dinermuziek. DAVENTRV, 1600 M. 3.50 Kamermuziek. 6.056.50 Bachcantato no. 39. 8.16 Dienst in de St. Martin in the Fields. LANGENBERG, 469 M. 9.20—10.20 Mor genwijding. 12.05—2.05 Tuinco-ncert. 4.104.50 Pianoconcert, Bach. 4.506 Con cert. 8.35 Koorconcert. Stoomvaart Mij. Nederland. RADJA, uitr., 7 te Sabang KAMBANGAN, "thuisr., p. 7 Gibraltar. ENGGANO, 8 van Amsterdam te Batavia. ROEPA-T, uitr., p. 7 Dunigenoss. Kon. Ned. Stoomboot Mij. VAN RENSSELAER, 8 van! Amste(rdam naar Celon. Rotterdamsche Lloyd. GORONTALO, thuisr., 7 v. Gibraltar. TAMBORA, thuisr., p. 7 Perim. SITOEEONDO, uitr., 8 v. Djeddaih'. TERNATE, uitr., p. 8 Gibraltar. TJERIMAI, uitr., 8 van Marseille. Stand, van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsers Zondag 9 uur 49. Maandag 9 uur 50. 1 'II Hot hoofdartikel moost wagons plaats gebrek overstaan. Op 7, 8 on 9 .Juni wordt to Emm on (Dr.) eon Handels- on Landbouwtentoonstel ling georganiseerd door do Veroomgingten Het Zuidenveld on Volksvermaken, die door Minister Kan word geopend. Op onze loto komen voor van links naar roclit.3: Bnuma, burgemeester v;u\ Eunneu, Meijer do Vries, mevr. Bouina, Linthorst Iloman, Lommiasarifi der Koningin in Drente, en Minister Kan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2