Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. Telegrammen. vain het ledigen der bergplaats zijn moei lijk te ramen. B- en W. stellen nu voor om een bergplaats voor huisvuil in te richten on de oude bakken voorloopig nog niet op te ruimen en R- en W. de ophaling te dooii regelen. Dhr Stroo zou de aschbakkeiï midden in het dorp willen opruimen, zoodra de ophaaldienst in werking is, want vol gons spr. is het soms een rommel in het dorp van al do papieren, die uit de aschbakken waaien. Dhr Adriaanse vindt de kosten van de bergplaats hoog en .daarbij is het onzeker of de 23 per sonen wel van den ophaaldienst zullen gebruik maken. Dhr Koppejan vindt de kosten ook hoog en zegt, dat heel deze zaak tegenvalt en zou het vroegere raads besluit willen intrekken. Dhr von Bruc- ken Pook ac.ht de 'kosten ook te hoog en geeft in overweging het vuil in een kuil in de duinen of het vroon te wer pen en met zand te bedekken. Dhr Adri aanse vindt dit een mooi voorstel, maar hij zou het vuil dan aan den anderen kant van het dorp willen werpen. Dhr Maas wil op den ingeslagen weg voortgaan en steunt het voorstel van B. en W- De voorz. erkent, dat de kosten niet laag zijtn maar adviseert om deze aangelegenheid eens voor goied te rege len en zegt, dat B- en W- gedaan hebben wat ze moe-sten doen. Dhr Stroo zegt, da,t, als men het vuil wil ophalen, het voorstel van B. en W. dient aamgemof men te worden, daar er geen andere go-e de oplossing is. Spr. vreest, dat anders heel de zaak van de baan gaat, waarom het, volgens spr., bij de opposanten schijnt te doen zijn. Dhr von Brucken Foek is niet te-gen het voorstel van Bi- en W- als zoodanig, maar hij meent, dat wij de hooge kosten, van het bouwen van een bergplaats voor vuil kunnen ont gaan!. Na nog eenige discussie wordt het voorstel v-an J3. en W- met zes tegen één stem aangenomen. Tegen stemde jdhr Koppejan. Door den voorz. worden mededeelingen gedaan betreffende de wegv-erbetering WestkapelleMiddelburg. De kosten van opmaken van plannen en begroating zul len ongeveer f500 voor de gemeente bedragen. Deze kosten worden bij uit voering over het geheel omgeslagen. Ben en ander wordt voor kennisgeving aan genomen. T'hans wordt besloten den heer P. Flo* russe op zijn verzoek op de meest oer volle wijze ontslag te geven als secretaris en ontvanger der gemeente en als onbe zoldigd ambtenaar van don Burgerlijken Stand. Dhr Florusse is vanaf 11 October 1901 in dienst der gemeente geweest. De voorz. dankt hem voor al de diensten aan ,<le gemeente bewezen en yoor de aangename en genoeglijke samenwerking die er steeds heeft bestaan. De leden sluiten zich bij den voorzitter aan on wenschem den scheidendon secretaris bet beste toe. Do borgtocht die door den nieuw te benoemen ontvanger gesteld moet wor den, wordt op voorstel van B. en W. op f 1200 bepaald. Nu wordt overgegaan tent benoe ming van een secretaris. Op uit- no-odiging van B. en W. hebben zich hier voor aangemeld de heeren, alfabetisch gerangschikt, P. L. Franko, Joh. Job se, D. Kleinopier, D. Kodde, allen te Zoute- lande en I. A- de Moor te Biggekerke. Op voorstel van 'dhr von Brucken Fock wordt nu in geheime zitting overgegaan. Na heropening der openbare zitting wordt tot stemminig overgegaan. Bij eerste stemming voor secretaris werden uitgebracht op dhr Joh. Jobse drie stommen!, op dhr D. Kodde drie stemmen en één blanco-stem. De tweede stemming gaf hetzelfde resultaat. B'j her stemming verkreeg dhr Jobse twoa stem men en dhr Kodde vier stemmen en er werd één blanco stem uitgebracht. Dhr D. Kodde, burgemeester, nam zijn benoe ming aan onder dank aan de leden, die op hem gestemd hebben'. Voor ontvanger hadden zich op uit- noodiging van B. en W. aangemeld de heeren (alfabetisch gerangschikt), P. L- Franke, joh. Jobse, D. Kleinepier, D. Verhage en K. Wouters, allen te Zoute- lanid-e. Bij eerste vrije stemming werden uit gebracht op dhr Joh. .Jobse drie gtem men, dhr D. Kleinepier twee stemmen, dhr D. .Yorhage één .stem, K. Wouters één 'Stem. Bij tweede vrije stemming wer den uitgebracht op dhr Joh. Jobse vier stemmen, D. Kleinepier drie stemmen, zoodat dhr Joh. Jobse tot ontvanger is benoemd. Hierna sluiting. Ned. Horv. Kerk. Gei*?. Kerken In H. V. Beroepen, te Leiden, H. G. v. d. Brink tc Zandvoort. Emeritaat. Dr W. van der Bekt Callmfels, predikant der Ned. Herv. Gem te Warnsveld, is, naar „De Ned."-meldt, voor n-emens tegen September e.k.# emeritaat aai. te vragen. Ds Van der Beke Gallenfels werd in 1851 geboren en 11 Oct. 1885 bevestigd bij d Ned. Herv. Gemeente te B i e z e 1 i n g e, vai 1889 tot 1897 stond hij te Dolden. Op 7 Nov 1897 deed hij zijn intrede to Warnsveld. De Reformed Church. De Neder landsche gedelegeerden bij het derde eeuw feest van de Amerikaansche Reformed Church prof. Aalders, prof. en mevr. Eekhof, dr en mevr. Kromsigt, prof. Plooy en dr Schok king zijn door president Coolidge in audi entie ontvangen. Daarna zaten zjj aan bij den lunch ten huize van gezant Van Royen. Theol. school Chr. Geref. Kerk. De overgangs- en eindexamens aan de Theol. school der Ohr. Geraf. Kerk te Apeldoorn zullen in de eerste week van Juli a.s. gehouden worden. In ver band daarmede zal de ure des gebeids op Maandag 1 Juli a.s. in de Ohr. Geref. Kerk te Apeldoorn worden gehouden. Als voorganger zal ditmaal optreden Ds L. H. v. d. Meiden van 's-Gravenhage, voor zitter van het curatorium. Goes. Heden kwam hier bijeen de Parti culiere Synode der Geref. Kerken in Zee land. Het moderamen werd als volgt sa mengesteld: ds R. J. v. d. Veen, praeses, ds A. Scheele, le scriba, ds A. G. Heij, as sessor en ds F. J. v. d. Ende, 2e scriba. Machinisten-examen. Geslaagd voor diploma A de heer A. Filro, te Krab- bandijke. Hoofdakte-examens. De minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen. heeft in de commissie te Rotterdam, welke in 1928 belast zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van da akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77b dei Wet tot regeling van het lager onderwijs, be noemd a. tot lid en voorzitter: J. Baak Jzn., inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden, te Leiden; b. tot lid en ondervoorzitter: A. Smit Jzn., inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Rotterdam, te Rotterdam o. tot leden: P. M. van Leeuwen, directeur der gemeentelijke kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen, te Dordrecht; W A. J. M. Stroux, - leeraar aan de Rijkskweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Zierikzee, te Oosterland; L. Dronkers, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te 's-Gravenhage G. W. van den/Brink, leeraar aan de gemeen- telijke kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeres-en te Rotterdam; J. Blom, Iperanr aan de gemeentelijke kweekschool voor onder wjjzers en onderwijzeressen, te Rotterdam; J. H. M. Lem, leeraar aan de afdeeling B eener bijzondere kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen, te Rotterdam; J. C. de Glopper, leeraar aan een hoofdakte- cursus te Rotterdam ;C. Groen, leoraar aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Gorinchem; P van Dujjvendijk, leeraar aan eene bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen te Dordrecht; M. P. Simmer, leer aar aan eene bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Rotter dam; M. Hoebergen, onderwijzer aan eene bijzondere school voor uitgebreid lager onder wijs te 's-Gravenhage; d. tot plaatsvervangende leden: S. Stemer- ding, directeur eener bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Rot terdam; D. W. Okker, directeur eener bijzon dere kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen te Dordrecht; J. Gras, direc teur eener bijzondere kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Gorinchem; K. Dekker, leeraar aan da Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen, te Mid delbug; drr J. F. de Vries, leeraar aan de gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Rotterdam; G. J. A. Mulder, leeraar aan de gemeentelijke kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Rotterdam; J. W. van Zanden, leeraar aan de gemeentelijke kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Rotterdam; S, Visser, leeraar aan eene bijzondere kweek school voor. onderwijzers en onderwijzeres sen te Gorinchem; J. Muiderman, leeraar aan eene bijzondere kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen, te Rotterdam; dr K. Huizenga, leeraar aan eene bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen te Middelburg; A. F. Beek, leeraar aan een bijzonderen hoofdaktecursus te 's-Gra venhago; F. den Eerzainen, hoofd eener apen bare lagere school te Rotterdam. 1917 (76 woningen) het verlies op de exploitatie bedraagt f511.95; op bouw plan 1919 (89 woningen) is het verlies f 10.026.83 en op bouwplan 1920 (113 woningen en 3 winke huizen) bedraagt het ver)lies f 20.698.85. De balans, winst- en verliesrekening over 1927 werd gecontroleerd vanwege het Centraal Bureau van Verificatie en Financiee'.e Adviezen van Nederlands che Gemeenten te 's-Gravenhage, en in de beste orde bevonden. De voorzitter bracht een woord van dank aan den secretaris-penningmeester voor de zeer vele werkzaamheden ook dit jaar weer in het belang der Woningbouw- vereeniging verricht. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. van der Graaf, J. Marijs en S. Roose. In de vacature-J. van der Eijk werd gekozen de heer D. Heijboer. Tot commissaris werd gekozen de heer G. E. J. Jufry. Aan het eind der vergadering sprak de voorzitter een hartelijk woord van ai- scheid aan den heer Van der Eijk, en uitte de beste wenschen bij' zijn vertrek naar elders en wenschte hem algeheel herstel toe. De heer Van der Eijk dankte voor de hartelijke woorden en voor de aange name samenwerking in het bestuur en wees op den mooien socialen arbeid welke door de "Woningbouwvereeniging wordt verricht. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergaderde da gemeenteraad voltallig. Erin verzoek schrift van dhr Johs Koppejan om den zinkput voor zijin woning te verwijderen eni dein straatweg voor zijn woning te verbeteren wordt in handen van B- en W. gesteld om advies. Ben' verzoekschrift van den Ghr. Be sturenbond om toetreding tot het werk loosheidsbesluit 1917, kan niet in be handeling komen om-dat het onge- zegeld is. Ben gélijik verzoek van dein Ned- Ohr. Larïdarboide-rsbond willen R. en W. voor kennisgeving aannemen. De voorz. light een en andeir toe en -merkt op, dat reeds dikwijls besloten' is zooals R. en W. nu voorstellen. Spr. ziet nog niet de noodzakelijkheid' van toetreding in. Dhr. von Brucken Fock zou, gezien de lage loonen, die de arbeiders hi-eir ver dienen, willen toetreden om zoo de ar beiders bij werkloosheid de volle uitkee- ring te bezorgen. Dhr Koppejan stemt toe, dat verschillende malen besloten is om niot toe te treden, maar meent, -dat de toe-stand nu anders is geworden, om dat. we hier nu ean afd. van den- Nol Ghr. Landarbeidersbo-nd hebben. Spr. zegt dat er dun minder aan werkverschaffing zou kunnen wordon gedaan. Toetreding zou volgens spr. in het belang der ge meente zijn. De voorz. zegt, dat bij toe treding door do gemeente de uitkeering voor de arbeiders ongeveer verdubbeld wordt. Spr. weet momenteel niet precies wat -de gemeente bij toetreding zou moe ten betalen. Hij meent, dat toetreding niet voel zin zou hebben ook al omdat weinig menschen ervan zouden profi- teeren. Verder zegt spr., dat het ver antwoordelijkheidsgevoel bij de arbeiders niet zal versterkt worden, zooals het verzoekschrift voorgeeft, maar eerder zal worden .verzwakt. Dhr. Koppejan wil bet verzoek aanihouden en R. .en W. eerst laten onderzoeken wat de gemeente bij toetreding moet betalen en daarna er over beslissen. Deze gedachte wordt door dhr von Brucken Fock gesteund. Hij meent, dat de arbeiders, dia hier maar f2 per dag verdienen, ook in dit opzicht behooren te warden gesteund. Dhr. Adriaanse vraagt of het waar is, dat het loon maar f2 per dag is en of er iemand is, die in nood of behoefte verkeert. Van alle zijden wordt er ga- -werkt om door werkverschaffing te hel pen. Spr. zou niet toe willen treden, maar in dezen willen blijven werken zooals tc-t nu toe geschiedde. Br is voilgens zijn meoning gelukkig geen nood en ge brek. ,?,pr. zegt, dat wij in deze zelf standig kunnen >lij<ven. Dhr Stroo meent ook, dat toetreding niet noodig is en dat er beter geholpen wordt door de werkverschaffing, zooals die hier gegeven wordt. De werkverschaffing wordt gege ven zoolang er werkloosheid is en do ondersteuning, die uit toetreding tot het werkloosheidsbesluit 1917 voortvloeit, duurt rnaar zes weken per jaar. Bn bij steun aoor werkverschaffing krijgen we dan nog werk gedaan en andeirs komt er niets voor terug. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met de heeren Koppejan en von 'Brucken Fock tegen. Ben verzoek van het .Schoolbestuur alhier om f50 voor den' aankoop van nieuwe gordijnen, wordt op voorstel van B. en W. ingewilligd. Op voorstel van B- en W. wordt z. h. s. besloten om de vergoeding over 1926, bestemd goor de Vereen. School met den B'jbel alhier, vast te stollen' op f731.59. Voor genoemd jaar was er eeiü voorschot van f620 ver strekt, zoodat eir nog f 111.50 betaalt moet wordon. Nu komt ter sprake de uitvoering van het beginselbesluit tot ophaiing van huis vuil. De voorz. doelt namens B. en W. mede, dat e~n put. van 6 bij 7 M. met eeox omheining van 1.70 M hoog onge veer f490 zou kosten. Verier, dat dhr J. de Btee pzn het vuil wil ophalen voor f2 per keer en' d„at 23 personen zich hebben opgegeven die gebruik willen ma ken van den ophaaldienst. Bij betaling van fO.lO per keer zo-uien de ophaal- kostcn hierdoor gedekt zijn. De andere kosten zooals rente en aflossing en on derhoud van de bergplaats zullen onge veer f40 per jaar bedragen. De kosten Drietal te Kralitigen: R. Bartlema te Zeist. J. G. van Apeldoorn ta Bennako.u, E. Schim mel te Lunteren. Beroepen te Nisse: J. ff. Buinink te Rhe- den; Xe Den Ham J. E. Klomp te Oide- broek; Te Oud-Beijerland, J. D. van Hof te Wilois; Te Rillaad-Bath, A. A. Wild schut te Hoogeremilde. Geref. Kerken. Beroepen te Midwolde-0ldamht, R. J. v Weerd, cand. te Kampen; Te Eindhoven K. Sietsma. te Schoondijke. Bedankt voor Niawier en Metslavyier, J. W. Eggink te Willemstad; voor Warf- fum, C. Stam te Alteveer; Voor Goinga- Sybrandaburen, A. J. Noordewier te Wester- bork. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Baarn, P. de Smit te Boskoop. De Christen-generaal Feng. Medebevelhebber van het Zuid Chinee- sche leger en medebeshsser over het lot van China, als straks waar wordt, wat een voornaam blad gisteren schreef: „Lang zal het, meent men, niet meer kunnen .duren, of Peking zal in de macht der Zuidelijken zijn. Dan komt voor de mogendheden dc netelige kwestie aan de orde, zich met de nationalistische re geering te verstaan." En dan zal een Christen-Chinees als Feng veel invloed ten goede kunnen doen gelden. Wie is Feng? Toen in 1909 de Bokseropstand uitbrak als reactie op den landhonger van enkele Westcrsche mogendheden, werden ook de Christen-Chineezen vervolgd. 'tWas bij één dier droeve gebeurte nisgen, dat een Amerikaan»cha dame de woestelingen smeekte haar Chineesche geloofsgenooten te sparen. „Neem dan mij, maar spaar hen." Die reddende, zich opofferende witte gedaante maakte diepen indruk op één der soldaten. Dat was Feng. 't Gevolg was, dat hjj onderzoek deed naar den godsdienst der Christenen. Toen Dr John Mott jaren later mee hielp aan een evangelisatie veld to t ht on der de Chinees he studenten stonden er eens drie duizend studeerenden rondom hem. In gewatteerde kleeren zoo koud was het luisterden ze aandachtig naar het geloofswoord van den grooten Ame rikaan. En toen de noodiging kwam om Jezus als Leidsman te kiezen, was onder de tweehonderd zoekers ook Feng. Hij sloot zich aan bij een bijbe.lstudio- kring en werd een overtuigd Christen. In 1924 dreigde in Noord China een geweldige burgeroorlog. Tsang Tso Lin, de ongekroonde ko ning van Mandsjoerjjg, trok op tegen ge neraal Wu, de> steunpilaar van do re- geeringspartij. Feng was onderbevelhebber van Wu. Plotseling weigerde Fcng langer deol te nemen aan den broedermoo'd en de strijd was ten einde. Een bloedige oor log was voorkomen. Feng trok zich met zijn leger in het Noord-Westen terug, leer de zijn soldaten in hun vrijen tijd een handwerk te beoefenen en sprak hun ei ken morgen van den grooten Kóning, die zielen redt. Dertig veldpredikers had hrj in zijn dienst. Hij was zelfs in staat om een theologische school op te richten om pre dikers te vormen. Een zendeling, die gedurende zeven jaren op den meest vertrouwelijken voet met generaal Feng omging, zegt: „Feng en zijn officieren zijn goed pro- Chineesch, maar wat ze bovenal zijn, is: pro-Christelijk. Jlc weet, dat de Almachtige God het werk der genade in hun harten begon en vertrouw, dat Hij hot zal voortzetten." Wat zijn Feng en zijn soldaten vaak belasterd I Van de vierhonderd -soldaten van de lijfwacht van den President zouden zij er 395 koelbloedig hebben doodgeschoten. Later kwam aan het licht, dat alle 400 ongedeerd waren. Toen Feng enkele jaren Peking be- heersehte, werd geen enkel huis geplun derd. Een dokter van het groote hospitaal aldaar zei: „Wij waren zoo gewend aan do zinde lijke, zich behoorlijk gedruvencfe, nfetroo- kende, niet drinkende so'daten van het Christelijke Leger, dat wijer toe kwa men, het als ec-n van zelf sprekende zaak te beschouwen, dat alle manschap pen vrij van ziekte waren en zich als gentlemen gedroegen. Nu komen wij plotseling tot de ont dekking, van het feit, dit zij, die hier gekomen zijn met het erkende doet om' het Bolsjewisme uit te roeien (de sol daten van Tsang Tsa Lin) ongemanierd en besmet zijn met ziekten. Dez" fes heb ben de menschen, die van hen te lijden hebben gehad, op een smartelijke wijze moeten leeren. Zij hebben echter duidelijk het verschil tussrhen Christelijke cn Heidenscho sol daten leeren zien en het zal liter ge makkelijker zj'n om onder hen het Evan gelie der genade te prediken." P. BEUKEMA. Ongelukken. Te Heusdea is zekere van W., die tot de ontdekking kwam dat hj zijn rijwielplaatje vergeten had en naar huil wilde terugkeeren om het te halen, met zijn rijwiel tegen een boom gereden. Hij bekwam een hersenschudding en is in zorgelijken toe stand naar het gasthuis vervoerd. Te Hal steren is de 14-jarige G. bij het spelen in de vaart geraakt en verdronken. Te Veghel is zekere v. d. V., bij een vechtpartij, levens- gevaarlijk aan het hoofd gewond. Zater dagavond vermiste de familie G. te Dordrecht haar 7-jarig zoontje Frits. Na den ganschen avond gezocht te hebben vertelde een vriend je, dat Frits was gaan spelen in de Kraan steiger. De politie ging dreggen en slaagde er Zondagmorgen in het lijkje op te halen Gisterenmiddag werd te Nijverdal een negen-' jarig meisje overreden en bijna onmiddellijk gedood. De heer C. v. Rutten., uit Alphen aan den Rijn moest gisterenavond te Nieuwe Wetering met zijn motorfiets voor een kind plotseling uitwijken. Door het krachtig rem men sloeg hij met zijn motor over dén kop. Met een zware hersenschudding werd hij naar het St. Elisabethgesticht te Leiden overge bracht, waar hij aan de gevolgen is over leden. Lepel ingeslikt In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is onder de gemeente Waddinxveen aangehouden en in samenwerking met de Goudsche politie in arrest gesteld, zekere A. B., wonende te Reeu- wjjk, die nog 4 maanden gevangenisstraf moest ondergaan wegens diefstal. Toen hij den eersten keer onder Reen wijk werd aan getroffen wist de man te ontsnappen. Nu weer trachtte hij op andere wijze zijn straf te ontkomen. Tijdens het middagmaal brak B. zijn lepel doormidden en slikte daarvan den steel in. Een geneeskundig onderzoek, waaraan de man zich moest onderwerpen, wees uit, dat de lepelsteel zonder hinderlijke gevolgen, den natuurlijken voor het voedsel bestemden weg zou volgen on dat niet de minste vrees voor stoornissen behoefde te bestaan. B. is imnid- 1i 1 w De Goessenaars die nu al zooveel jaren tevergeefs naar electriciteit hebben uitge zien en die dag op dag in hunne verwach tingen werden teleurgesteld, beginnen er nu genoeg van te krijgen. Hun geduld raakt uitgeput. Nu het Provinciaal bestuur blijk heeft gegeven geen kans te zien de electrificatie tot stand te brengen, zal aan Provinciale Staten gevraagd worden, maatregelen te nemen, opdat de Gemeente Goes althans een kans krijgt, zelf een poging te doen. Vertrouwd mag dunkt me worden, dat de Staten hiertoe hunne medewerking zul len willen verleenen. Men kan dan allo kanten uit. Komt do Provincie alsnog met een redelijke oplos sing, dan is de zaak in orde, maar is dat niet het geval, dan behoeft Goes daarvan niet zonder meer de dupe te worden. De toestand begint onhoudbaar te worden. Ik hoop en vertrouw, dat ook de Pro vinciale Staten dat zullen inzien. OPMERKER. dels overgebracht naar het Huis van Be waring te Rotterdam. Relletje. Na sluiting der café's ont stond gisternacht in de Bloemarstraat te Nij megen een vechtpartij tusschen drie groe pen herbergbezoekers, die in de kroeg reeds met elkander woorden gehad hadden. Op straat werd het ean geheele volksoploop, de politlie moest het publiek met wapenstok ken uiteenslaan. Het verzet nam steeds toe; het publiek trok partij voor de vechtersbazen. Eerst toen de politie eenige malen geschoten had, stoof het uiteen. Door de politie werd gearresteerd zekere v. E. wegens ordeversto ring en bedreiging van iemands veiligheid. Goede vangst der p'olitie. De politie te Enschedé heeft de hand gelegd op zekeren E.. die een vaLche aangifte deed, dat hem zijn motorrijwiel was ontstolen en van de Verzekeringsmaatschappij de verze keringssom had opgestreken, terwijl hij boven dien een Ziekteverzekering Maatschappij bij den neus had genomen, door ziekengeld te trekken, terwijl hij volkomen gezond was. Een leeuw ontsnapt. Maandag is te Southampton groota consternatie ver oorzaakt doorda' een leeuw uit zijn kooi wist te ontsnappen. Ziehier hoe het geval zich toegedragen heert: Het stoomschip „Ussu Kuma" lag aan da landingsplaats, komende van Kaapstad. Bjj de bagage was ook een leeuw in een kooi. Toen deze in de goederenlood! was gebracht, wist het dier te ontsnappen. Het sprong woest in de lood3 rond, de passagiers en douane beambten verschrikt op de vlucht drijvend en smeet do bagage door een. De loods werd onmiddellijk gesloten en de gevluchte passagier, die op dan trein stond ta wachten, stonden door de vensters het schouwspel gade te slaan. Twee inlandsche oppassers wisten het dier na e»n jacht van een kwartier in een Jboeï te drijven bij de telefooncel, en het wederom te overmeesteren. Door twee afsluit hoornen heengereden. Gistermorgen had op den overweg van de spoorlijn Rotterdam-Dordrecht onder de gemeente Ilselmo-nde een ongeval plaats. Een vrachtauto uit Mechelen (België), geladen met bloemkool en op weg naar Rot terdam reed, doordat het nevelig was, tegen het afsluithek met het gevolg, dat de auto op de spoorbaan kwam. Door de tegenwoordig heid van geest van den dienstdoenden- spoor wegwachter slaagde msn er in een naderenden sneltrein tijdig te doen stoppen. Do chauffeur van den auto, het gevaar ziende, gaf den wagon vol gas en reed ook door den tweeden afsluitboom heen. De in zittenden, twee mannen en- een vrouw, kwa men met den schrik vrij. De auto is totaal vernield. (Tel.) Een liefhebbend vader. Zondag kampeerde te Haaksbergen een familie aan de Schipbeek. Een negenjarig zoontje wierp ean deksel van een theepot in het water. De vader ontstak daarover zoo in woede, dat hij zijn zoontje tot drie maal toe ge kleed te water gooide, onder den uitroep: „als je het niet terug vindt, verzuip ik jel" Door luide protesten der omstanders kal meerde de woesteling eenigszins, maar het kind moest in zijn natte kleeren naar En schedé, ean afstand van. drie uur, terugkeeren. Oceaan-vluchten. NEW-YORK. De vlieger Ball is voor nemens heden met de Columbia, het vlieg tuig van Levine en Chamberiin, voor een vlucht naar Europa to starten. Een Amerikaansch vlieger, die in Frank rijk vertoeft, zal begin Juli een vlucht van le Bourget (Fr.) naar Amerika on dernemen. Geheim rapport gepubliceerd. GENEVE. Vanmorgen is door een Ge- neefsch ochtenub'ad tot groote verwon dering van de leden van den Volken bondsraad, het streng geheime rapport over de St. Gotthard-kwestie gepubliceerd. Hierdoor is voor het secretariaat generaal van den Volkenbond een uiterst pijnlijke situatie ontstaan. Men vermoedt, dat het rapport van Fransche of Joego-S_aviscbe zijde ter publicatie is afgestaan. De Italia. Het Secretariaat van de Ned. Vereen, voor Internat. Radio amateurisme dee'.t ons mede, dat dhr G. Werkema te Huizen op 3 Juni j.l. de volgende signalen heeft opgevangen, welke mogelijk van de Italia afkomstig zijn: 16 u. 50 Gr. tijd. S.O.S. (4 maal) eb

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2