Kerknieuws. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutoh Bij alle Drogisten. Bernengd Nieuws. Rechtzaken Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Onderwijs. len stuk gingen. Dit alles bevestigt te meer de meening, dat waar van verschil lende zijden, de directie de schuld werd gegeven, deze het toch wei by "het j»oede eind heeft gehad. (Z. Nsb.) Voldaan aan het te 's Gravenhage gehouden vakexamen in den telegraaf dienst de kantoorbediende le klasise J. N. de Lego van het post- en telegraaf kantoor te Vlissingen. De onde^maatsche visch. Kaar „Het Volk" meldt, zijn de bepa lingen, omtrent de maat der visch ook voor de Zeeuwsche stroomen buiten wer king gesteld, zoodat nu de kleinste visch, die vroeger veelal dood en dus waarde loos weggegooid moest worden, nu aan de visclimeelfabrieken kan geleverd wor den en de lage inkomsten der visschers weer wat doet stijgen. lerseke. Gisteren vergaderde de Raad voltallig. Ged. Stalen keuren goed: grond- verhuring aan de haven aan Jan van Os, gemeentebegrooting 1927 en gemeente rekening 1926. De vereeniging voor Chr. Wijkverpleging zond verslag over 1927. Door de wijkzuster waren 3649 bezoeken afgelegd. Het aantal leden bedraagt nu 172, wat Sinds 1 jaar bijna is verdub beld. De uitgaven bedroegen f 1424.85, batig saldo f 44.08. Zonder stemming goed gekeurd. Een comité beeft zich gevormd om 29 Juni a.s. het 40 jaar wordend muziekgeze'schap „Mozart" een feest te bereiden. Het zou willen gebruik maken van de raadszaal om de verwacht wor dende muziekgezelschappen te venvelko- men. De heeren Scheele en Ossewaarde ondersteunen dit verzoek. Dhr Mol wil als tegen dergelijke feesten zijnde, ge acht worden te hebben tegengestemd. Dhr Willemsen vraagt inlichtingen. Vraagt men de raadszaal alleen omdat een an dere zaal minder geschikt is? Of heeft de ontvangst plaats door B. en W., dus zoo officieel mogelijk? De voorzitter ontkent het laatste. Hij merkt op, dat B. en W. geen honneilrs waarnemen. Er zijn ook buiten B. en W. vloeiende en boeiende sprekers, vooral als de eerewijn .aangebo den wordt 1 (Hilariteit.) Dhr Willemsen sluit zich aan bij; dhr MoJ en is princi pieel tegenstander van dergelijke feesten. In stemming gebracht wordt tot afstaan besloten met 6 voor en 4 tegen (Wil lemsen, Hartoog, Mol en van Es). Buiten stemming blijft de voo.rz. De heeren van de Visscherijpolitie Vermaat en Westdorp, respect, schipper en opziener vragen uit dieping hunner ligplaats in do haven. Helpt het verzoek niet, dan zullen ze wel verder zien. Dhr Ossewaarde steunt het adres. De voorzitter constateert in 't adres een grove onwaarheid, die ligplaatsen zijn niet hooger geworden dan vroeger, alleen j,s, dank zij de motoren, het algeheele heogwaterpeil in de haven minder gewor den. Willen de heeren een andere plaats in de haven dan kunnen ze die krij gen. Gererivoyeerd naar B. en W. 't Bestuur der Ver. voor Handelsonder wijs te Middelburg vraagt aan de buiten gemeenten een subsidie, d.w.z. aan ge meenten die leerlingen zenden. Voor ken nisgeving aangenomen. D'hr L- A. Soeters vraagt tegen 1 Aug. a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking als gemeentewerkman. Dit wordt inge willigd .In de vacature zal worden voor zien. Dhr Ossewaarde vraagt of hst ge- mecnitereinigingspersonocl niet moet wor den uitgebreid. De voorz. ziet daar de directe noodzakelijkheid niet van in, maar dit zpu feitelijk bij de begrooting moe ten worden behandeld. B. en W. zullen op het oude sar laris, n.l. flCCO, nieuwe krachten oproe pen. Aangenomen met algem. stemmen. Rekening Vieeschkeuringsdienst 1927- Ontvang f 5909.44, uitgaaf f5746.41, dus batig slot f 163.03. Aangenomen. Hondenbelasting. 120 stuks a f3, totaal f360. Straatbelasting 621 aanslagen, to taal f1176. Aangenomen. Aangeboden wordt gemeenteverslag en verslagvolks huisvesting over 1927- E. en W stellen voor het verm-enigvul- digingscijfer gemeentel, ink. belasting, dit nu 0.9' is, te brengen op 1. Na eenige discussie aangenomen. De waarborgsom schoolbestuur zal be legd worden bij de Bank van Nederl. Ge meenten, rente 4l/2 pet. Bij de rondvraag merkt dhr Ossewaarde op, dat iemand bedeeling krijgt van 't burg. armbestuur door middel van 'de Evangelische Gemeente. Dit is z.i. zeer eigenaardig. „Is deze vraag hier op zijn plaats,' vraagt dhr Hartog, de voorz. van 'tBurg. Annbe-stuur. Dhr Osse waarde meent van wel. Hij meent dat ook andere dergelijke klachten over 't burg. Armbestuur hier moesten bespro ken worden, wat andere leden ontken nen. Het armbestuur is wél rekenplich- tig. maar van elke post is het geen rekening en verantwoording schuldig. De Evangelische gemeente ten onzent is niet kapitaalkrachtig, merkt van Es op en Bju is 'tBurg. Armbestuur op dit punt wel in staat om dit te "onderscheiden. Wanneer wordt nu opgeschoten met de veibouwplannen aan de openbare scholen vraagt dhr Ossewaarde. Als de gemeente opzichter klaar is, merkt de voorz. op. Verder raadt dhr Ossewaar de een bliksemafleider aan voor den toren. Zal overwogen worden. Daarna sluiting. Niet minder dan 25 motoren (mos- solvaartuigen) zijn naar de Zuiderzee ge gaan .om mosselzaad of kleine halfwas sen. De Zuiderzee, die slechts enkele weken open is, zal wel wat mosselzaad verliezen. Dag en nacht wordt, gevaren en gevischt, overgeladen in groote mo toren en verzonden naar Zeeland. Is het goed weer, dan fcotmt in lerseke alleen zoon 10.COQ ton per week aan. 'Oesterverzeniing: Nederland 5370, België 7750, Duitschland 1550, Enge land 38-355, totaal 51-225 Gedurende het geheel© seizoen 18 215.610. Nieuwdorp. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is m de Ned. Herv. Kerk a hier, door het kelderraam iemand bin nengedrongen. H j hie d echter vaa muziek en ging op het kerkorgel spelen, wat bui ten gehoord werd. Door den gemeente-veldwachter en nog eenige personen werd toen een onderzoek ingesteld. Al spoedig had men den be- wusten persoon te pakken. Het orgel had hij opengebroken en ook had hij een trap die toegang geeft tot het orgel, veront reinigd op een niet nader aan te duiden wijze. Tegen den dader is proces verbaal opgemaakt. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Maandagnamiddag was met kennisgeving afwezig dhr Walraven. De voorzitter deelt mede dat door het be stuur van het Waterschap Hoedekens- kerke geen gebruik meer zal worden gemaakt van de Raadszaal voor het hou den! zijner vergaderingen. Vervolgens woirdt na eenige ^discussie aangenomen het in de vorige vergadering aangehouden voorstel van B- en W. om den factor voor de plaatselijke inkom stenbelasting voor 1928 vast te stellen op 1, tegen 0.8 ten vorigen jare. Vol gens mededeeling van den Voorzitter kan da 'rijksbelastingdienst geen nadere gege vens verschaffen, dan reeds waren gege ven. Goedgekeurd wordt dè begrooting van den Vieeschkeuringsdienst voor 1929 in den kring Ovezande tot een bedrag van f2950 in ontvang en uitgaaf. Da gemeen ten in dien kring moeten per persoon plm. 43 cent betalen. Op een aanvrage om subsidie van de vereen. Handelsonderwijs ta Middel burg voor haar school, waarop een leer ling uit deze gemeente de lessen volgt, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt en wel op grond' dat de ge- moenten reeds zooveel moeten betalen voor onderwijs aan. in andere gemeenten schoolgaande leerlingen, dat hot niet aan gaat deze bedragen nog met onverplichte bijdragen te verhoogen. Goedgekeurd wordt de door R. en W. met een slager op Hoedekanskerke en Kwadendamme aangegane overeenkom sten om hun slachterij beschikbaar te stellen voor noódslachtingen. De voorz. wijst er op, dat op die manier de ge meente heel wat voordeeliger uit is, dan wanneer daarvoor expresselijk een ge bouwtje zou moeten worden gesticht. Aan het Waterschap Hoedekenskerke wordt op zijn verzoek een bedrag van f75 toegekend als subsidie in de kosten van verbetering van .de glooiing aan den oprit naar de haven. Bij de rondvraag wordt op een vraag van den heer Boone door den Voorzitter medegedeeld, dat bericht is ingekomen d.at door de Provincie op dezerzijds ver zoek zal worden opgeruimd een .voor het verkeer in den weg staanden boom1, daar waar de grintweg naar Kwaden damme van don weg Hoedekenskerke: 's Gravenpolder afgaat. Daarna sluiting. St-Laurens. Bevolking over de maand Mei 1928. Ingekomen: J. Groenenberg, vrouw van J. Kwékkeboom, met gezin, A 103 uit Koudekerk©; A. van den Broeke met ge zin, A 56 uit Biggekerke; W. Kuzee, B 84 uit Ritthem; P. Kcppejan, A 10 uit Vrouwepolder; C. Louws met gezin, A 43 uit Serooskerke; P. Besuijen, B 117 uit Serooskerke; S. P. Idubregse, B 158 uit IJzendijke; J. K. Gideonse, B 85 uit Grijpskerke; P. Koppejan met gezin, A 99 uit Vrouwepolder; J. Wagenaar, A 77 uit Serooskerke; J. P. Louwerse, A 33 uit Grijpskerke; A. Looise met ge zin, B 112 uit Vrouwepdlder; A. van Maldegem, B 113 uit Middelburg; A. Wil- lebcordse, A 7,1 uit Oostkapeile. Vertrokken: Z. Fran'cke, A 77 naar Grijpskerke; J. Vermeulen. B 117 naar Vrouwepolder; A. Versluijs, A 71 naar Yrouwepolder; JV1. Koole, B 84 naar O.- en W.-Souburg'; H. Ma!jaars en gezin, A 94 naar Vrouwepolder; L. van den Broeke, A 51 naar Koudekerke; A. van der Vorst, B 85 naar Serooskerke; J. A. Gideonse, A 33 naar Middelburg; J. de Keijzer, B 45 naar Serooskerke: J. van Vlaanderen, B 114 naar Vrouwepolder; S. Broerse, B 106 naar Grijpskerke. Biggekerke. Onder voorzitterschap van den heer Simonse, burgemeester, werd opgericht een vereeniging toi het expfoi- teeren van een weegbrug. De statuten en huishoudelijk reglement werden vastge steld, terwijl de Kon. goedkeuring zal wor den gevraagd. De aandeelen zijn groot f 25. Reeds zijn ruim 70 aandeefen ge plaatst, verdeeld over een even groot aantal deelnemers. 'Als bestuur werd ge kozen: Burgemeester L. Simonse, J. Lam- pert Pzn, Abr. Janse, J. Vlieger en W. de Regt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterend, H. P. Fortgens te Voorschoten. Te Katham, G. van Veld- huijzen, cand. te Groningen. Aangenomen naar Eindhoven, F. M- Muller te Gorinchem. Bedankt voor Doorn, Chr. J. Schweitzer te Workum; voor Weesp, J. G. L. Brouwer te De Meern (Utr.) Predikanten-conferentie. Hedenmorgen werd onder voorzitter schap van Ds R. J. van der Veen in de Gerei. Kerk te Goes de conferentie van predikanten der Zeeuwsche Geref. Ker ken gehouden. Aanwezig waren 28 predi kanten. Na gebruikelijke opening der ver gadering en een openingswoord van den voorzitter refereerde ds K. Sietsma van Schoondijke over: „Otto Söderblom, een greep uit het godsdienstig, wetenschap pelijk relativisme". Na de pauze sprak in de middagverga dering ds E. Douma van Oostkapeile, over „de Theodicée". Wij hopen op den inhoud dezer refera ten nader terug te komen. Evangelisch-Luthersche s y n o d o. Gisteren is de 116e vergadering der synode te Amsterdam bijeengekomen. Tot voorzitter werd benoemd Ds L. Schutte, tot onder-voorzitter Ds J. W. Brass, tot secretaris Ds J. ,.A. Rust. Tot leden der syn. oom. werden bij acclamatie herkozen de aftredende leden: Ds J. W. Brass en C. J. F. Pont. Voorts werd in de syn. oom. gekozen Ds C. Th. Scharten. Tot plaatsvervangende le den der syn. com. werden aangewezen Dr Rust en Moes. Blijkens het verslag ontvingen verschil lende gemeenten giften en legaten, waarbij het ongewone verschijnsel zich voordeed, ■dat de kerkekassen beter dan de diaconie- kassen werden bedacht. Enkele gemeenten voerden min of meer beperkt kiesrecht in, van veel waardeering van dit recht bleek weinig. In Amster dam. b.v. vroegen ongeveer 1600 leden het kiesrecht aan, slechts ongeveer 900 oefenden het uit. In Delft werd het'kies recht onbeperkt gegeven, maar door de uiterst geringe belangstelling werd het weer teruggenomen en niemand profes-' teerde. Chr. Landbouwschool te Axel. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: J. Ramondt, Sas van Gent; J. de, Regt, Axel; D. van Alten, Axel; C. de Putter, Zaamslag; J. Dees, Zaams'ag; E. Wolfert, Hulst; W. de Fes ter, Walsoorden; F. de Regt, Axel. Van d,e tweede naar de derde klasse: H. do Feijter, Axel; A. de Putter, Zaam slag; L. Dieleman, Axel; J. Tollenaar, Zaamslag; M. Dekker, Zaamslag; M. de Feijter, Axel; J. van do Ree, Zaamslag; II. va:n Hoeve, Ter Neuzen; P. Ramondt, Sas van Gent. Van de derde naar do vierde klasse: W. van Cadsand, Axel; C. de Regt, Zaamslag; S. van Hoeve, Ter Neuzen; S. van Hoeve, Axel; P. Dieleman, Zaam slag; H. Dieleman, Axel; W. de Feijter, Bo'schkapelle; J. Dekker, Axel. De volgende leerlingen van de vierde klasse verwierven het einddiploma: G. Dees, Zaamslag; J. do Regt, Axel J. Ver- strate, Axel; G. Tollenaar, Ter Neuzen; D. de Jonge, Ter Neuzen; A. Dieleman, Zaamslag; J. van de Ree, Zaamslag; J. de Feijter, Stoppeldijk. De zevenjarige leerplicht. Het Comité van Actie voor de aansluiting aan de Leerplicht- en Arbeidswet hield onder leiding van zijn voorzitter J. D. Ros te 'sGravenhage- een vergadering, waarin besloten werd, een schrijven van dankbetuiging te richten tot den minis ter van Onderwijs, K. en W. voor zijn krachtige medewerking bij de behandeling van de vervroegde invoering van den zevenjarigen leerplicht. Theologische school. De se naat van het studentencorps voor 1928/29 zijn samengesteld uit S. R. Smilde, prae tor, J. W. Dragt, ab-actis, E. Diemer, quaestor, G. Schromenwever en D. K. Wielenga, assessoren. Een lastige juffrouw. Zater dagavond laat werd op den Leidschen weg te Den Haag door twee politieagen ten een juffrouw, die daar fietste, aan gehouden, omdat zij zonder licht reed. De juffrouw weigerde van haar fiets te stappen en wilde eveneens geen naam en adres opgeven. Tenslotte wilden de agenten haar mee nemen naar het politiebureau. Maar de juffrouw weigerde halsstarrig te Ioopenl. De agenten maakten korte metten en pak ten haar op, om haar op die wijze naar het bureau te dragen. Maar de juffrouw wist zich zo» goed tei verweren', dat zij deze pogingen moesten staken. De juffrouw wsrd weer op den grond gezet en toen ging een der agenten naar het bureau om de arrestanten-auto te requireeren. Toen deze ter plaatse was aangekomen werd de juffrouw in de auto geladen en zoo naar het bureau gebracht. De politie was echter niog niet' aan het eind van de avonturen met de juffrouw. Want nauwelijks op het bureau gekomen kreeg zij een toeval, welke zoo lang duurde, dat zij per auto naar den Genees kundigen Dienst gebracht moest worden. Ernstige brand. Zaterdag heeft een groote brand de hoeve met stalling en schuur van den landbouwer G ïeunissen, onder Esbeek, geheel in asch gelegd. Een oude vrouw en drie kinderen kon den slechts met moeite worden gared. De geheele inboedel, benevens f200 aan geld en eenige gouden sieraden gin gen verloren. Van den veestapel kwamen 30 koeien en varkens en 100 kippen en kuikens in de vlammen om. Oorzaak onbekend. Een raadhuis voor f600 ver kocht. De gemeenteraad van Zevenho ven hoeft besloten, het oude raadhuis voor den prijs van f600 te verkoopen aan den timmerman Griffioen aldaar. Het ongeluk te Hummela Omtrent het ongeluk te Hummelo, waarbij een Geldersch wagentje met drie inzit tenden door de stoomtram werd aangere den, vernemen we nader, dat va'der en kind inmiddels aan de bekomen verwon dingen zijn overleden. De vrouw is naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. De oorzaak van het ongeluk is on begrijpelijk. Lubbers was ter plaatse vol komen met de situatie bekend. Het uit zicht op de lijn' is bovendien naar de zijde, vanwaar de tram kwam, over een afstand van circa een kilometer geheel vrij. L- heeft de tram vermoedelijk riief gezien, omdat hij aan die zijde de kap van den wagen had gesloten. Het uit zicht van' den machinist was belemmerd door de ondergaande zon. Toen hiji op het laatste moment het ongeval zag aan komen gaf hij; nog tegenstoom maar het was reeds te laat. De familie der vrouw- stond op eenige meters afstand, vast overtuigd, dat L. de tram zou zien en wel voor de lijn zou stoppen, meldt de Tel. Groote brand te Aalst. Te Aalst brak Zaterdagnamiddag een gewel dige brand uit in een fabriek, een reus achtig gebouw van 45 M. lang, 10 diep en 11 hoog. Het vuur was ontstaan in het vodden'magazijn van de le verdieping en verwekte in het gebouw een verstikken den. roollt, welke de andere verdiepingen vulde. Deze rook was zoo dik, dat de werklieden .van -de tweede verdieping niet meer uit de voeten konden en dreigden te stikken. Zij- sloegen de ruiten stuk en trokken aldus de aandacht der buren die door middel van ladders de werklieden konden redden. Intussc'hen had de brand groote uitbreiding genomen. De brand weer en de politie deden hun best, bij' blussching en ordebewaring. Auto doorket venster gere- d e n'. Te Zevenbergen is een vrachtauto tengevolge van een defect, waardoor de chauffeur het stuur niet meer meester was, door het raam van een café gere den. Zoowel het gebouw als het voertuig bekwamen veel schade. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Inbraak. Te Well bij Amme-rzo- den ,is ingebroken in een Café van J. van Gelfen en bij de Kinderen Lam. Bij laatstgenoemden werd uit een winkellade ongeveer f 50 ontvreemd. B'jl v. Geffem wordt ecnig geld vermist. Daar hebben de inbrekers rustig een glaasje zitten drinken en een sigaar zitten rookenH Tijdens afwezigheid der bewoners is Zondagmiddag te Terwinse'en ingebro ken bij1 den rijwie'handelaar V. Een be drag van f200 wordt vermist. De gevaarlijke overwegen. Naar wij vernemen, zal de commissie, die een onderzoek moet instellen naar de veiligheid van onbewaakte overweg-over gangen, in den loop der volgende week door den minister van Waterstaat wor den geïnstalleerd. Een gefortuneerde „Kaden" verduistert f EO 000. Aneta meldt uit Batavia. Raden Haroen al Rasjid, Wedana aan het kantoor van den adviseur voor Inlandsche Zaken is gearresteerd in ver band met een verduistering van ruim f 80.000. De gearresteerde was reeds sinds jaren belast met de regeling der parti culiere geldzaken tusschen bedevaartgan gers en hunne achtergebleven familiele den. Deze transacties gingen vaak over geldvermaking en geldontvangsten tot be langrijke bedragen. D-e leiding van den dienst koesterde sinds lang reeds verden- king tegen gearresteerde. Bij een onder zoek van de kantoorkas constateerde men een tekort van f 300, waarop de betrok ken ambtenaar onmiddellijk in zijn func tie geschorst werd en aan de politie over geleverd. Daarna werd van verschillende kanten bewijsmateriaal aangevoerd betref fende door hem ontvangen maar niet ver antwoorde particu'iere bedragen van Mek- ka-gangers. Voorloopig blijft hij drie da gen in arrest waarna de Raad van Ju stitie of de Landraad zullen uitmaken of het arrest gehandhaafd blijft. Haroen al Rasüd had reeds 25 dienstjaren. Hij is vrij gefortuneerd en bezit Rui zen en een auto, waarop thans beslag is gelegd. Reeds bekende hij zijn schuld in verband met het geconstateerde tekort in de kantoorkas. De 69-jarige Berlijnsche aapjeskoet sier Hartmann is te Parijs aangekomen en daar vriendelijk ingehaald. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzittiirg van 30 Mei. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Zonder daartoe gerechtigd, te zijn loo- pen over eens anders grond, waarvan de toegang op een voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende is verbo den: E. A. L te Oostende (B.) f3 b. s. 3 d. h. Dronkenschap bij herhaling: P. C. B. te Oost- en West-Souburg 3 d. h. Als bestuurder van een r.jwiel, buiten noodzaak, de linkerzijde van den weg houden: A. C. B. te Vlissingen fö b. s. 6 d. h. Door A. M„ 55 jaar, melkveehouder te Veere, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtre ding van de Warenwet (melkbesluit) werd veroordeeld tot een geldboete van f 75 of 1 maand hechtenis. De Philips-mis11 ampon. De Advocaat-Generaal bij den Hoogcn Raad Mr v. Lier con dudeerde in de zaak van den officier van Justitie bij de rcht- bank te Middelburg, tegen B- J. B-, alhier, die door den kantonrechter terzake van overtreding van art. 16 lid 1 der motor en Rij.wielwet, doordat hij bij mistig weer met e-en auto gereden had, die niet voor zien was van Lampen, uitstralend een helder wit lieht, was veroordeeld tot f 5 boete en die tegen deze uitspraak in hooger beroep was gegaan. De Officier van Justitie had bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter geéischt, doch de rechtbank sprak bekl. vrijt. De officier toekende daarop cassatie aan hij den Hoogen Raad. Mr v. Lier concludeer de tot niet-ontvankelijk verklaring van het beroep. Arrest 25 Juni. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) De boterprifs-kwestle. Mijnheer de Redacteur! Mogen wij enkele regelen in Uw veel gelezen blad, plaatsen over opgemeld on derwerp, teneinde „Een be'angstellende" uit het nummer van Zaterdag van ant woord te dienen. Allereerst vinden wij het laf om een schrijven met zooveel verdachtmakingen niet met den vollen naam te ondertee kenen. Vervolgens willen wij opmerken dat de Coöp. Zuivelfabriek naast deze zaak staat, dus dat do verdachtmaking tegen deze fabriek al buitengewoon grof is, U kan gerust zijn, en roomboter van deze fabriek blijven afnemen. Do boekhouder is niet op de boter markt gezien, de man mei het honboek was de secretaris van de Comm. der Z. L. M. Verder kan U gerust aan do Z. L. M. overlaten wat deze met de afgenomen boter doen zal. Do aankoopmaatregel was het ant woord op de officieus georganiseerde boycot der handelaren om geen boter van nieuwe ma.rktboerinnen te koopen. Den eersten Donderdag hebben deze boerinnen de boter terug mee naar huis genomen; den tweeden Donderdag reken den wij het onze plicht deze boerin nen te moeten beschermen, dit tc meer omdat de handel zeide haar houding in zake de boycot niet te willen wijzigen. Verder kunnen wij, „belangstellende" mededeelen, dat wij kalm, doch met beleid en vasten greep, zullen trachten het' eerste punt van ons werkprogram te verwezenlijken, n.l. een bloeiende bo termarkt met een billijke noteering en rechten niet a'leen voor den kooper, doch ook voor den verkooper. Lukt dit niet, wacht dan „belangstel lende", maar met gewone belangstelling af onze volgende programpunten. Eindelijk moeten wij ook nog zeggen, dat het ons moeite kost om aan te ne men dat „belangstellende", geen belang hebbende is. Het ingezonden stuk had evengoed, wat den inhoud aangaat, geschreven kun nen zijrn door een belanghebbende han delaar die baas is. M. d. R.! dank voor de plaatsing, wij zullen U verder zoo weinig mogelijk lastig vallen. Namens do Comm. Z. L. 51., BOSSELAAR, Voorzitter. W. DE BUCK, Secretaris. Buitenlandsche Zuivefdeskundïgen. In de maand Augustus zal een aantal deskundigen op zuivelgebied uit de om ringende landen een bezoek aan ons land brengen. De Nederlandsche regee ring zal de buitenlandsche bezoekers of ficieel in Den Haag ontvangen. Verder zullen' zij verschillende boter- en kaas- controlestations in de provincies bezoe ken en ook een bezoek brengen aan het Rijlkszuivelstation te Leiden en aan de fabriek van de Ver. „Het Kaasmerk" aldaar. AMSTERDAM. De Vierde Kamer der Rechtbank heeft heden de 26 jarige ET. van Kikkert veroordeeld tot 3 jaar en 9 maanden gevangenisstraf en de 30 jarige P. Veldhuizen tot 4 jaar gevangenisstraf terzake van het berooven van den 78- jarigen banklooper in den morgen van 15 Februari 1.1. op den Singel te Amster dam, van een tasch inhoudende f 15.000. DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank uitspraak doende in de zaak betrekking hebbende op in Sept. 1927 gepleegde ver duistering van f 15.000 ten nadeele van de Haagsche Tramwegmaatscliappg, heeft he den veroordeeld: den gewezen bankbe- ambte G., die de verduistering pleegde,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2