nst. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Allerlei. Telegrammen. Ingezonden Stukken. Radio-Nieuws. Financieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. De cavalier. Ia eea volle trom zitten 's morgens bijna uitsluitend hoeren, 1 Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES igewild een ik hier toch van kruis- de een, met >essen. et wat han- elte worden dan vlug naar ik en regel i dez8 wijze le belangen gst gevaar- dit zoo ge- eerlijk het zijn mees- MERKER. 0— ezit nu da n toestand, titemwereld Dor noodig 'oordigheid j;n de da- h. in over leven; hij il hij dan ij dan de itóngewone naatregelen te zijn plan erang, nog de waarde erwfjzer in kinderziel vraag van graag tact toond, hoe tactvolle g het werk vorden. Er et gezorgd ing in de voorwaar- it het kind, ad on* te de kinde- weet toch en eerbio- orden ge- akt. dig ook fn met het uitnemend en tactloos ond geen aanneme- onder twjjf- hgevoelfg- Hijf ken ende tref- zelfs niet is. Maar ouden, dat ntwikkeld. die moet het goud aan hef et woord te zwak. reden on- spiegeren nde werd res opge- can Ieeren enen, als te sfraf- s.J ■er Meima morgenzit- ngen van de slot- met een nk, hoog' it en ver- ellijk het ..Plichts- tij'd. Hoe rden aan- henoemd rke, stond ij te Mid- rs. Voor aan de teer (Gr.) Aiftert e. Lam ba- de Nïeu- ;eIconcerf rs, omdat d, die als om zfn door zijn agers van t, komen t bepaald s in ons bijzonder zijn be- j uit. Hij g tot di ners van medische m kennis zooveel hulp reeds verschaffen kon. 't Is de moeite waard dezen man gezien en gehoord te hebben. Jammer, dat hij zoo bezet is, dat hij hier geen spreekbeurt vervullen kan, om te vertel len van zijn werk daar ver weg onder de zwarten. Wie er van weten wil, leze zijn boeken. Door die te koopen, steunt men fijn werk ookl Maar we kunnen hem nu hooren op het orgel, dat de groote liefde van zijn hart heeft. En dan speelt hij Bach, voor wien hij de grootste bewondering koestert, en dien hij kent als weinigen. Bach en Mendels sohn-Bartholdy, uit dankbaarheid," omdat hij de wederopstanding van Bach's Mat- thaus-passion bewerkte, en Charles Ma rie Widos, zijn leermeester op het orgel in Parijs. Bit is misschien voldoende om ieder die kan, er toe te bewegen deze orgelbe speling bij te wonen. De opbrengst is be stemd voor het werk in Lambarene. Op zijn toiunée door ons laind beeft Prof. Schweitzer a'gemeene bewondering ge wekt. Twee aanhalingen mogen hier een plaats vinden. Mr Giltay schrijft naar aanleiding vain een concert in de Groene Amsterdammer: „Het was alsof ilk Bach's geweldige ziel nog nooit zoo goed verstaan had. Maar toch dwaalden mijn gedachten telkens af naar den man, die daarboven voor de klavieren zat, en dezen machtigen mu ziek stro om over ons uitzond. Ik moest er aan denken, hoe dezelfde handen, die nu „des lieben Herrn Gottes Stimme" deden spreken, voor ©enigen tijd woud reuzen velden in Afrika's oerwoud, en planken zaagden, en daaruit een hospitaal bouwden en arme negers van hun kwalen verlosten En Herman Rutters schrijft in het Han delsblad: „Het is een zeldzaam uur ge weest, gisteravond in de overal bezette Koepelkerk, een uur, waarvan men de enorme beteekenis misschien later ten volle kan beseffen. En waarvoor men niet dankbaar genoeg kan wezen het te hebben mogen beleven." Deze twee getuigenissen zeggen immens genoegt Orgelbespeling. Velen hadden gisteren gebruik gemaakt van de uitnoodiging der fa. A. S. J. Dekker, te Goes, tot bet bijiwonen eener orgelbespeling, op een nieuw gebouwd kerkorgel, bestemd voor het buitenland. Voor de eerste maal werd hierbijl me dewerking verleend door een zangeres. Het orgel met zijn 6.70 M. breed front en vergulde frontpijpan, geeft een impo- santen aanblik. De dispositie bestaat uit 6 stemmen beneden, 10 stemmen op hef, bovenklavier en 4 stemmen vrij op het pedaal, benevens verschillende combinaj- tieknoppen, volgens de nieuwste comstruo 'tie toegepast. De intonatie van de verschillende stem men, welke persoonlijk geschiedt door den chef der fabriek, dhr W. Brand, is in één woord1 schitterend te noemen, terwijl de bouw van dit orgel een vernieuwd succes voor de firma is. De bespeling van dit instrument vond plaats door den heer Frans Hasselaar, organist der Westerkerk te Amsterdam, met medewerking van mej. Oorry van Hoogenhuijze, mezzo-sopraan te Amster dam. De organist 'heeft met de 4-daeIige „Pas torale-Suite" van J. S- Batoh, Cantilène (Priëre) van J. Roëlmann, „Cantilène" B gr. t. van Cèsar Frank en meer an dere blijk gegeven niet alleen een vaar dig maar ook gevoelvol vertolker van meesterwerken te zijn, terwijl zijn Impro visatie over een eigen thema gelegenheid bood zijn uitgebreiden gedachtengang te bewonderen. IMet veel genoegen hebben wij ook kennis genomen van de gaven1 der zan geres, wat betreft stem' en voordracht. Haar programma bestand uit; „Sieg der Zeit and Wafarheit" en Arioso" van G. F- Handel, „VergisS mein nicht" en „Jet sus, unser Trost und Leben" van J. S. Bach. De vertolking dezer liederen was van dien aard dat zij meit een dankbaar ap plaus van het gehoor en fraaie bloe men, aangeboden door de fa). Dekker werd gehuldigd. Dat deze concerten worden gewaar deerd blijkt wel uit de groots belang stelling die er voor bestaat. De verwekker van roodvonk. Uit Kief wordt gemeld', dat aldaar de Russische vrouwelijke arts Tsjeznawa den verwekker van roodvonk heeft ontdekt. Zij zal pver haar ontdekking een mede- deeling doen op het internationale con gres van roodvonkonderzoekers, dat 11 Juni a.s. te Koningsbergen zal aanvan gen. Ongelukken. Te Loosdiuinen Wandelde gisterochtend een vrouw melt haar vierjarig dochtertje. Plotseling liep het kind van haar moedor weg en stak de straat over. Juist naderde da stoom tram. De machinist kon een ongeluk on mogelijk voorkomen en het Und werd voor de oogen der verschrikte moeder overreden. De kleine werd dood opgeno men. Het kind was juist jarig. Maan dagavond is de 14-jarige V. uit Slie- drecht op de kermis te Breda uit een luchtballon gevallen. Per auto werd' de jongen naar zijn wooing vervoerd, waar bleek dat hij slechts zijn been had gebro ken. Gisteren is de 33-jarige p. uit Voorbuig te Rotterdam! te water geraakt. De man is in bewusteloazen toestand opgehaald en naar het ziekenhuis ver roerd, waar hjj aal eenigen tijd is over leden. D« 13 jarige M. L- uit Gouda is gisteren van een 'Westlander te Rot terdam te water geraakt en verdronken. Het kind was bij zijn oom, die kapitein is op de Westlander, op bezoek. Gister middag gebeurde op het strand te Katwijk aan Zee een tragisch ongeval. De fa milie Cl, uit Leiden, toefde aan het strand. Plotseling reed een man te paard voorbij. Het paard steigerde en gaf een der meisjes een klap tegen het hoofd. In bewusteloazen toestand werd de kleine opgenomen en per auto naar het zieken huis vervoerd. Haar toestand is hoogst ernstig. Pinkster-vluchten. De K.L-M- heeft de beide Pinksterdagen en op den Zaterdag van Pinksteren te zamen aan meer dan 1300 pleiziervliegers den lucht doop gegeven. Ook .op de bedde Paasch- dagen werd eenzelfde groot aantal be reikt. Moord. Gistermiddag heeft de circa 35-jarige voddenkoopman A. Died©- richs, te Dordrecht zijn 25-jarigen- vak genoot W. de Haan met een broodmes zoodanig in den buik gestoken, dat de dood na ©enige oogenbli'kken intrad. De dader, die ©enigszins onder invloed van sterken drank verkeerde, is gearresteerd en bet lijk van den verslagen© naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Naar de Tel. verneemt, had D. geen en kel motief voor zijn afschuwelijke daad. Even voor 'het misdrijf had hij aan den toevallig passeer enden K. gevraagd: „Heb jij wel eens een mes in je lichaam gehad?" Waarop deze een schertsend antwoord had gegeven en was dóórgeloopen. H. staat uitstekend bekend. D. is echter al meerma len met de politie in aanraking geweest Hij ging zich nog wel eens aan sterken drank te buiten en moet ook nu daarvan niet geheel vrij zijn geweest. Een tragische bijzonderheid is, dat en kele oogenblikken, nadat de vreeselijke ge beurtenis zich bad afgespeeld, bij den zoo juist overleden jongeman, die ongeveer een jaar lang zonder werk was geweest, een kaart van de Arbeidsbeurs thuis was be zorgd, dat er werk voor hem was. Een volle autobus onder water. Gisternacht omstreeks 12 uur is onder Niauwerkerk a.d. LJsel een auto bus uit Pernis, waarin zich' 16 passagiers bevonden, van den dijk ta water geraakt, doordat da chauffeur bijl hat rijden door een kuil in den weg zijn stuur kwijt raakte. De autobus geraakte geheel onder water. Door het verbrijzelen van de rui ten hebben de passagiers zich weten te redden. Henigen van hen kregen lichte verwondingen. Met een anderen bus zijn de 1 passagiers naar het ziekenhuis ie Rotterdam gebracht, waar de gewonden zijn verbonden. Ongeveer 4 uur in 'den nacht is het gezelschap te Pernis aange komen. Hoe druk het te Rotterdam was. De Electrische van Rotterdam naar Den Haag heeft op Pinkstermaandag niet minder dan. 170.000 passagiers vervoerd naar Den Haag en Scheveningen. Aan de Delftsche Poort is het eveneens overstelpend druk geweest. Er zijn zeker een 20.000 vreemdelingen te Rotterdam aan dit station aangekomen en naar schat ting ook een 15 a 20.000 vertrokken. In totaal zijn er 45 extra treinen van dat sta tion vertrokken. Op het vliegveld waren Zondag 5000 be zoekers geweest, waarvan er 129 de lucht in waren gegaan. Pinkstermaandag steeg het aantal bezoekers tot 10,400, het aantal pleiziervliegers tot 875. Van Zaterdagmiddag tot Maandagavond zijn er op de Nenijto 65.304 betalende be zoekers geweest. De Rotterdamsohe electrische tram heeft op den tweeden Pinksterdag haar record dag gemaakt. Ze vervoerde 326.173 passa giers. Op Pinksterzondag heeft de R. E. T. 229.938 passagiers vervoerd. Autobus-ongevallen. Tos- scben Alkmaar en Bergen (N.-H.) is een autobus te water geraakt, doordat een an dere bus hem van achteren opreed. De on geveer 15 passagiers kwamen er met den schrik af, behalve twee, die kleine wondjes opliepen. De bus sloeg geheel onderstbo ven, zoodat de passagiers door den bodem van den wagen moesten klimmen. Een aanval van een zwaan op een zwemmer. Een man die Zon dag voor zijn genoegen te Bromley in Kent, vertoefde, werd daar terwijl hij in een meer zwom door een zwaan aangeval len. Het dier stoof op hem af en sloeg met snavel en vleugels naar hem. Menschen aan den kant hoorden hem roepen en wier pen stokken en steenen naar de zwaan. Maar de zwaan liet niet af en de man kon alleen voorkomen dat hij verdronk, door op zijn rug te zwemmen en schoppende be wegingen met de voeten te maken. Hij was uitgeput toen men hem bij de springplank uit het water haalde. Het zwemmen werd toen gestaakt tot de houtvesters de zwanen verwijderd hadden. De vrouwtjes van de zwanen broeden op het oogenblik bij den kant van het meer en daaruit verklaart men de felheid van de zwanen. Een gruwelijk misdrijf. Te Bunschoten waren twee jongens aan het wormen zoeken. Zij ontdekten toen het lijkje van een pasgeboren kind. De politie werd gewaarschuwd. Toen die een onder zoek instelde, was het lijkje verdwenen. Het werd later echter, in kleine stukjes ge sneden, in een sloot gevonden. De bewoner van bet erf, een zekere J. L., werd met zijn dochter gearresteerd en naar Utrecht ver voerd. De verdachte heeft een volledige be kentenis afgelegd. Hij hoeft do kleine ge worgd en begraven. Toen het lijkje door de jongens ontdekt was, beeft bij, om de misdaad nog te kunnen bedekken, het lijkje in stukken gebakt en in een sloot ge worpen. Te Bunschoten is men zeer onder den indruk van dit vreeselijk gebeuren. Inbraak in Eet station Be verwijk, fn den nacht van eersten op tweeden Pinksterdag is ingebroken in het station van de H.IJ.S.M. te Beverwijk. Door verbreking van een ruit hebben de dieven zich toegang verschaft tot de hal, waarbij één "zich zeer ernstig verwond moet hebben. Vermoedelijk is de slagader van den rechterarm doorgesneden. In de hal, het kantoor en het perron is een groote hoeveelheid' bloed gevonden, ter wijl andere gevonden voorwerpen, als een strook van een overhemd, een stropdas, en enkele draden sajet, alles met Woed gedrenkt, er op wijzen, dat gepoogd is> den arm af te binden. Dat er twee personen geweest moeten zijn, blijkt wel, daar bij de brandkast geen spoor van 'bloed is gevonden. De brandkast is van zijn plaats gebaald en piet een ijzerboor is een gat geboord van een centimeter middellijn en een harven centimeter diep. Het aanwezige geld, do recette van Pinkster-Zondag, zijnde plm. f3010, heeft men echter niet kunnen be- machtigen. Vermoedelijk heeft men door het breken van een ronsel van de ijzerboor de po ging om de brandkast te forceeren, op moeten geven. Een gedeelte van de ron sel, met 25 tandjes, werd op de plaats gevonden. Verder zijn nog enkele Iaden doorsnuffeld, doch de lade, waarin nog eenig geld was, is onaangeroerd gelaten. Den volgenden morgen vond de politie aan De Halve Maan, 100 meter van het station, nog een rechter glacé-heeren- hatndschoen en een sok, beide stijf van het bloed. Direct is door die politie een uitgebreid onderzoek ingesteld. Zwakzinnige valt zijn stief vader aan. Ejen ernstige twist ont stond tusschen de echtgenooten N„ te Bergen op Zoom, waarvan de man voor de- derde en de vrouw voor de tweede maal is getrouwd. De vtouw braicht een bijna volwassen zwakzinnigen zoon. mee ten huwelijk. Tusschen den man en dezen zoon heeft het nooit erg geboterd. TijV dens een ruzie tusschen den man en de vrouw riep de moeder haar zoon toe; „Sla hem de hersens maar in", waarop de waanzinnige zoon zijn stiefvader met een tjrinhak of hakbijl eenig© wonden aan het hoofd toebracht. De vrouw riep haar man Jtoe: „Jij hebt aJ twee vrouwen cup het kerkhof liggen, maar mij zul je er niet op krijt gen." De geneesheer en achtten overbrenging van den man naar het ziekenhuis nood zakelijk. Zjjn toestand is zeer ernstig. Men vreest voor zjjh leven. Twee meisjes verdronken. Tengevolge van den aanhoudenden regen val der laatste dagen „zijin, naar uit Weanen gemeld wordt, de zijrivieren van den Donau zoozeer gestegen, 3at de Do nau gisteren buiten zjjn oevers is getre den. Op den rechteroever van de rivier zijin alle badgelegenheden stroomopwaarts tot Tullin onder water gezet. Gisteren zijn twee jonge meisjes op da rivier verdronken. Ook in het gebied van Melk tot St. Va lentin wordt veel schade door overstroo mingen geleden. St. Valentin staat geheel in het water. In de straten staat het water hier en daar zoo hoog, dat men dtoor de veneters in de huizen moet gaan. Ver scheidene spoorwegen worden bedreigd. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: het wo nen in een woonwagen waarin geen ver gunning is opgehangen: 'R. W., Eindhoven, f 15 of 15 d. te; fietsen over een voetpad: J. d. J„, Kapelle, f 2 of 1 w. tsch., Z. d. G., aldaar, f3 of 3d. h.; met schip varen door een rijkskanaal zonder reglemen ten San boord te hebben: L. B., Gent, 3 maal f2 of 3 maal 2 dl h. graven zonder vergunning in een zeedijk: P. v. S., L. v. S., F. H. v. S-, Ierseke, fl of 1 d. h.; op marktdag op de Groote Markt een paard laten draven: J. P., RoozendaaL, f5 of 5 d. te; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. J. S., Hansweert, f 10 of 10 d. h„ A. J. S., aldaar, f3 of 3 d. h., F. G., allda-j. i3 of 3d. te; zonder noodzaak roet een auto over een rijwielpad rijden: H. B. v. d. H„ Amster dam, f10 of 10 d. h.; met een auto in verboden richting in een weg rijdenJ. M., Oost- en West-Souburg, f2 of 2d .te; 's avonds fietsen zonder licht: J. C. Z., Schare, M. H., Klaetinge, f5 of 5 d. fa. Hooger beroep is aangeteekend' door J. T. te Goes, verdacht van het met een motorrijwiel de vrijheid vam het ver keer belemmeren veroordeeld tot f3 of 3d. k Door J. SA P. te Goes verdacht van het met een motorrijtuig de vrijheid en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen, veroordeeld tot f25 of 25 d. h. Het kenteeken. Huisknecht: „Ik heb rijf vliegen doodgeslagen, twee manne tjes en drie vrouwtjes Mevrouw: „Hoe kan jjj dat zoo precies weten. Huisknecht: „Wel, dat is nog al duidelijk. De twee eersten zaten natuurlijk op het buf fet m de drie anderen op den spiegel". en tusschen hen in een werkman, die naar karwei gaat. Een dame stapt in, en zoekt tevergeefs naar een plaats. Eindelijk scharrelt de werkman zijn ge reedschappen bij elkaar, staat op en biedt de dame zijn plaats aan. De dame zegt bitsig: „Dank u, u .toont tenminste nog de eenige heer in de tram te zijn." „Och mevrouw," zegt de werkman een voudig, „als er een knap wijf was inge stapt, waren al die heeren wel opge staan." AMSTERDAM. Het watervliegtuig W 63 is hedenochtend nabiji Noordwijk wegens een defect aan den motor in zee ge daald. Een sleepboot is ter assistentie vertrokken. AMSTERDAM. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor doctoraal examen rech ten de heer H. 0. Ittmann te Middel burg. DE BILT. Het verdere verloop dier weersgesteldheid is gisteren niet gunstig geweest voor bet optreden der aardappel ziekte. BOZEN. (Italië.) Naar de Alpenzeitung meldt is in den nacht van 24 Mei in Schlanders in Vintchgaui de Itailiaansche vlag van het fascistische vakvereenigings- gebouw verwijderd, De vlag is l#er -op een boom teruggevonden. Het onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. LONDEN. Uit Ottawa wordt gemeld, da.t een groot gedeelte van heit St. Jobn- disf.rict tengevolge van overstroomingen onder water staat. Twintig bruggen 'zijn weggeslagen. Drie dorpen zijln geisole.rd. De Italia. STOCKHOLM. De Zweedsche regeering beeft besloten eveneens een expeditie uit te zenden om de Italia op te sporen. Leider zal zijn generaal Amundsen, com mandant der Zweedsche luchtvloot. Twee Zweedsche watervliegtuigen zullen aan het onderzoek deelnemen. OSLO. Het bericht, dat de Italia geland' zou zijn op het eiland Amsterdam, vindt hoe langer hoe minder geloof. RIGA. Uit Leningrad wordt gemeld, dat de Sovjet-regeering een ijsbreker en een watervliegtuig heeft uitgezonden om as sistentie te verleenen bij bet zoeken naar de Italia. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Mijnbeer de Redacteur, Hoewel ik er van overtuigd ben, dat men slechts in uitzonderingsgevallen de gastvrijheid van ©ene redactie moet vra gen naar aanleiding van het verslag van een raadsvergadering, gaf het raadsver- slag van Amemuiden, in Uw blad van 21 Mei, mij 'aanleiding, vriendelijk opname van het volgende te vragen. De heer B. Franse heeft, in December van het vorig jaar, in opdracht van het Bestuur der Vereeniging Wederzijdsch Be lang een plaatsje te Kleverskerk© aange kocht. Een aanvrage speciaal voor dit plaatsje was bij bet Bestuur ingekomen. Dit bestuur is in zoo'n geval zedelijk verplicht aan eon dergelijk verzoek zoo mogelijk te voldoen. De koopsom en voor waarden waren door het Bestuur en den aanvrager vooraf vastgelegd. Toen de aanvrager eenigen tijd na aan koop fijn woord niet meer gestand deed, is, ook in verband met allerlei geruch ten die rond gingen omtrent dezen aan koop, door ons Bestuur een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Daarbij1 is ons geble ken, dat de heer Franse zich bij dezen aankoop geheel gehouden heeft binnen de grenzen der hem verstrekte opdracht. Wij "stellen het op prijs, hier nadruk kelijk te verklaren, dat het Bestuur van de Vereeniging Wederzijdsch Belang, in dezen geheel achter den heer Franse staat en hem geen enkele opzettelijk verkeerd© handeling toeschrijft. Met dank voor de verleend® gastvrij heid: De Voorzitter der Vereeniging Wederz. Belang: C. ZWAGERMAN". Programma van Donderdag 31 Mei: HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend. 12.30 1.45 Concert. 77.30 Boekhoudles 7.308 Declamaties. 8 Concert. Spr. Dr Joh. de Groot. HILVERSUM, 1060 M. 12.30-2 Lunch- muziek. 34 Uurtje voor Wees- en Ziekenhuizen. 5.30—7.15 Concert door het Omroep orkest. 8.05 Aansluiting van het Scala-Theater te Den Haag. Op voering van de revue „Dat fs hét top punt." DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 12.20 Orkestconcert. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.20 Or kestconcert. 5.20 Orgelbespeling. 6.20 Sextet. 6.40 Sextet. 7.35 so praan. 8.05 Concert. Orkest en tenor. 9.55 Vroolijke muziek en zang. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 8.5011.20 _groot concert. LANGENBERG, 469 M. 6.20-7.15 Or kestconcert. 8.40 Ludwig Hardt-avond BRUSSEL, 509 ,M. 8.85-10.35 Orkest- concert. N. V. Zeeuwsche Creilletbank fa Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Zeeuwscho Credietbank te Middelburg, werden de ba lans en d© winst- en verliesrekening goed gekeurd ©n het bestuur gedécfaargeerd. Het dividend werd na afschrijving en res'er- veering bepaald op 6 pCt. Tot commissaris werd herkozen de heer W. H. de Feijter te Den 'Haag. Wteseifcosrsw». Amsterdam, 30 Mei. 2.30 in». Berlijn 59.28—59.32. Brussel 34.56—34.61. Parijs 9.749.75. Londen 12.091/2—1,2.108/*. New-York 2.47£/8—,2.47s/*. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Veiling van 29 Mei '1928. Aard beien 131145, Spinazie 15, groote aard appelen 7.408.30, Drielingen 6.50—7.90, alles per 100 K.G. Bloemkool 1333, ld. uitschot 7, Komkommers 14—20, Kropsla 44).50, Koolplanten 0.100.13, Kipeieren 5, alles per 100 stuks. Wortelen 10, Rha- barber 6.60—6.90, per 100 bos. ROTTERDAM. Op de Rotterdamsche eierveiling Warmoeziorstraat 37—39, wer den de volgende prijzen besteed: Kip eieren f 4.60f 6.50, Eendeieren f 4,65 f5.40. Aanvoer 160.000 stuks. OOSTBURG, 30 Mei. Tarwe f 12—f 15, Rogge f 13, Haver f 14. MIDDELBURG. Gehuwd: 23, M. L. Gillis sen, 25 j. jm. en M. B. van Helleman, 20 j. jd.25, G. J. Akkerman, jm. 32 j. en D. A. van Sorge, jd. 27 j. Bevallen: 22, J. Biesen geb. van Zut- phen, d.; 24, A. A. Scbonis geb. van Rooijen, d.; A. Wolf geb. van Dijke, d.; G. Onwijn geb. Nett, z. Overleden: 22, G. M. Söhiettekatte, 78 j., ongeh.; 23, E. C. J. Hollestello, 90 j., wed van G. A. P. van Muyen; 23, J. Verwijs, 87 j., geb. met G. Vijgenboom. GOES. Geboren: Maatje Margaxetha, d. v. Pieter Frederik Schijf en Margaretha Schrijver. Overleden: Jacomina, Weezepoel, 62 j., echtgenoote van Jan Beune. Stoomvaart, Mij. Nederland. JAN PIETERSZ."C0EN, uitr., pass. 29 Perim. K0TA INTEN, thuisr., 29 v. Singapore. BATOE, uitr., 28 v.m. 6 u. 15 op 60 m. Z.W. v. Niton gesign. MADIOEN, thuisr., 28 v. Singapore. MADOERA, uitr., 29 te Sabang. PALEMBANG, thuisr., 26 te Londen. RADJA, thuisr., pass. 28 Perim. RIOUW, uitr., 29 te Colombo. SIMALOER 29 v. Amst. te Hamburg. KARIMOEN, uitr., p. 25 Gibraltar. SOEMBA, uitr., p. 28 Gibraltar. J0HAN DE WITT, thuisr., 27 v. AJgi«r« Kon. Ned. Stoomboot Mij. PRINS FRED. HENDRIK, thuisr., 28 te Havre 31 verw. VAN RENSELAER, 28 v. Amsterdam te Hamburg. VENEZUELA, uitr., 27 55 mijl Z.W'. r. Land's End. COMMEWIJNE, uitr., 26 35 mijl Z.W. v. Niton. j. Rotferdamsche Lloyd. DJEMBER, uitr., 29, 11 v.m. v. Suez. GORONTALO, thuisr., 28, 6 v.m. v. Port Said,, SIBAJAK, uitr., 28, 1 n.m. v. Pt. Said. TERN ATE, 29 v. Rotterdam n. Batavia. S0EKAB0EMI, uitr., pass. 29 Gibraltar. INSULINDE, uitr., 29 te Safaang. T0BA, thuisr., 28 te Havre. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 31 Mei: Zwak'ke tot matige, N.O. tot Oostel. wind, half tot zwaar bewolkt, droog weer, iets warmer. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van gistermiddag 700. Uchf op voor tlotton: Donderdag 8 u. 89.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3