Gemengd Nieuws. Willi I IJ t De motorveerboot „Koningin Wilhelmina" waarmee Dinsdag een tocht werd ge maakt ter herdenking van het 100-jarig bestaan van den veerdienst op de Schelde. den Chr. Nat. Werkmansbond. Het Prov. Comité Zeeland van den Chr. Nat. Werkmansbond zal Zaterdag 16 Juni a.s. een algemeene vergadering houden te Goes. Het Prov. Comité zal 11 Dec. a.s. zijn 25-jarig bestaan herdenken. Het voornemen bestaat dit feit feestelijk te herdenken. Middelburg. Woensdagavond vergader de de Vereeniging Het Hiddelburgsch Mu ziekkorps onder voorzitterschap van den heer mr J. Adriaanse. Door den secretaris, den heer P. Lu- teijn, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend. Het jaar 1927 is voor de Vereeniging een tijdperk van bijzonder groote rust ge weest, vergeleken bij beide vorige jaren, doordat door de benoeming van den heer J. H. Caro tot directeur definitief in de vacature-Morks is voorzien. Bijzonder rustig ook al stemt dit minder prettig met betrekking tot de buitengewone concerten, die helaas hoe langer hoe min der voorkomen. Waar meermalen over den hoogen prijs wordt geklaagd, acht de secretaris het een punt van overweging, de concertprijzen eens te herzien, minder in het belang van de kas, die er niet zoo veel van opsteekt, dan wel ter wille van de werkende leden. Er is slechts één buiten gewoon concert te Goes gegeven, terwijl medewerking werd verleend bij 2 fakkel optochten op 30 April en op 31 Augustus Wat de prestaties en de bezetting van het korps in het afgeloopen jaar betreft, vermeldt het verslag, dat het aantal con certen 23 bedroeg, n.l. 12 Molenwater concerten, 6 Abdijconcerten, 4 abonne mentsconcerten, 1 concert te Goes en de 2 reeds genoemde fakkeloptochten. Er wer den 46 gewone en 13 extra repetities ge houden. Op deze concerten werden uitge voerd 116 stukken, waaronder 16 nieuwe. Het korps telde op 31 Dec. j.l. 36 werkende leden, terwijl de gezamenlijke opleidings cursussen 13 leerlingen telden. Bovendien is een der werkende leden in opleiding voor fluitist. Als een droevige merkwaardigheid dient nog vermeld te worden, dat het korps in 1927 tweemaal is uitgerukt om overleden makkers, nl. dhrn Vos en Samethini, naar hun laatste rustplaats te begeleiden. Als de secretaris mededeelt, dat de re kening van den penningmeester aanwijst f8946,96 aan ontvangsten en f 9415,55 aan uitgaven en dus een tekort oplevert van f 468,59 dan weet men meteen, hoe de toestand is: droevig. Er zijn daarvoor verschillende oorzaken. Zoo wist het be stuur reeds bij den aanvang van 1927, dat er een belangrijk tekort zou ontstaan, zulks dank zij de zonderlinge mentaliteit van een deel der contribuanten, die voor hun lidmaatschap bedankten toen hun da kwitantie werd gepresenteerd. Dat dit in strijd is met de geldende gewoonte bij iede re vereeniging bedanken immers dient te gebeuren vóór het begin van het nieuwe jaar dat zij daardoor de heele begroo ting in de war sturen, dat alles doet blijk baar niets ter zake. Speciaal de abonne mentsconcerten zijn daardoor een finan- cieele strop geworden en aangezien het be stuur zich geen luxe uitgaven permittee- ren kan, vreest de secretaris, dat deze con certen ten doode zijn opgeschreven. Trou wens ook de gewone contributie en de op brengst der Abdij-concerten bewegen zich voortdurend in dalende lijn, al vertoont het eerste ook een tijdelijke opflikkering, dank zij den regen van circulaires, dien het bestuur verleden jaar op de stad heeft doen neerdalen. De Abdij-concerten leve ren nog een overschot op, doch het bedrag wordt ieder jaar minder. De secretaris heeft nog nimmer onder zoo ongunstige omstandigheden zijn jaar verslag samengesteld. Had hij vroeger nog de kracht om met een opwekkend woord te eindigen, thans mist hij daartoe den inoed, nu meer en meer blijkt, dat een deel van het publiek het korps toch in den steek laai Nog nimmer ook heeft hij de toekomst van het korps zoo donker inge zien. Het verslag werd goedgekeurd. Dit zelf de geschiedde met de rekening van den penningmeester, den heer J. R. Domenie, zulks op advies der commissie, die de re kening heeft nagezien. Aan beide heeren werd dank gebracht, evenals aan de com missie. Tot bestuurslid werd bij acclamatie herkozen de heer Domenie. Het waren slechts enkelen die giste renavond waren opgekomen naar de so ciëteit St. Joris om mede te werken aan de oprichting van een afdeeling Middelburg van de Vereeniging Rijwielpad Walcheren Na opening der bijeenkomst door den heer E. Berdenis van Berlekom werd door den secr.-penningm. der vereeniging, den heer Louwerse uit Vlissingen, de oprich ting, het doel en het reeds bereikte uiteen gezet. Spr. wees er daarbij op, dat veel te weinig wielrijders zich als lid opgeven, ter wijl bijv. te Westkapelle leden weer be dankten met de opmerking „het ligt er nu toch". Zooals wij ook reeds meldden, waarschuwde spr., dat er plannen bestaan het pad, dat op erfpachtsterrein ligt, af te sluiten voor niet-leden. Maar men hoopt daartoe niet te behoeven over te gaan, al meent het hoofdbestuur, dat het volgens het burgerlijk wetboek wel mogelijk is. Men zal beginnen met de Pinksterdagen hekjes te plaatsen en controleurs aan te stellen, die zoo de niet-leden opsporen en trachten hen lid te maken. Spr. wijst er dan op, dat het pad steeds groote kosten voor onderhoud vraagt en daarom ook toename van het ledental zeer gewenscht is. De minimum-contributie is f 0.50 per jaar, maar er zijn leden tot f 10 toe. Uit de verdere besprekingen bleek o.a dat er te Middelburg reeds ruim 80 per sonen lid zijn. Dit is natuurlijk zeer wei nig. Er werd dan ook besloten te trach ten dit aantal sterk te vergrooten. Behalve den heer Berdenis van Berle kom zal ook de heer Fuhri Snethlage zic.b met het besturen der daarop gevormde af deeling Middelburg belasten. Tot afgevaardigde naar het hoofdbe stuur werd de heer L. A. v. d. Harst aan gewezen. Staande de vergadering werden nog enkele nieuwe leden opgenomen. (Wij merken op, dat deze vergadering niet in ons blad is aangekondigd, in den vervolge kunnen wij aan wel in andere bla den, maar niet in „de Zeeuw" geannon ceerde bijeenkomsten geen aandacht schenken. Red.) Klostlfisa. Ter gelegenheid van het op Tweeden Pinksterdag te Axel te houden Internationaal Concours-Hippique, uil gaan- do van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer aldaar, is de korfbalvereeniging „E.L.T.O." alhier uitgenoodigd tot het spelen van een pro- paganda-wedstrijd tegen „Rapide" te Axel. „E.L.T.O." zal een combinatie van haar eerste en tweede twaalftal in het veld brengen. Donderdag vergaderde de raad dezer gemeente. Ingekomenverslag van de vereeniging „Eigen Erf" te Goes over 1927. Voor kennisgeving 'aangeno men. Schrijven van de kerkvoogdij der Ned. Ilerv. Kerk alhier om het vereenï- gingsgebouw achter de rooilijn te mogen bouwen. De voorzitter licht een en ander toe, waarop met algem. st. wordt beslo ten de kerkvoogdij biervoor toestemming te geven. Tot gemeente-ontvanger wordt met al gem. st. benoemd de heer J. J. Meulendijifc, ambtenaar ter secretarie alhier. Tot ambtenaar van den Burgel. Stand" wordt benoemd de heer J. J. Meulendijfc -W. 4 st., terwijl op den heer W. N. Va, Liere 3 stemmen werden uitgebracht. Het voorstel van B. en W. om een strookje grond van ongeveer 7.5 vïerk. M. achter den gemeentelijken mestbak aan J. Beenhakker te verkoopen, onder be ding, dat alle kosten voor rekening van den kooper komen wordt met algemeene stemmen aangenomen, nadat op voorster van dhr Straub is besloten, in de voor waarden op te nemen dat die grond tot het doen van herstellingen van den mest bak kan worden betreden. Eveneens wordt aangenomen hot voor stel om B. en W. te machtigen £>vj het "•'rg. Armbestuur een geldleening aan te waaruit te bestrijden de kosten van het stichten eener brandvrije kluis ter secretarie. De heer Buitenhuis merkt hier bij op, dat het volgens hem in de toe komst gewenscht zal zijn voor zulke kleine bedragen geen geldleening aan te gaan wegens de kosten van rente, doch te probeeren zulke bedragen uit de ge wone inkomsten te voldoen. Dhr Straub daarentegen vindt dit een goede wijze van bestrijden der kosten; het heffings- percentage der plaatselijke inkomstenbe lasting kan hier door meer standvastig blijven. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten dit jaar het schoolplein te doen teeren. Bij de rondvraag vraagt de heer de Rijk wie den gemeentewerkman op He melvaartsdag werk heeft opgedragen; deze dag is een algemeen erkende chr. feest dag en de wet verbiedt op dien dag werk te verrichten. Dhr Eversdijk zegt, dat het hier de gewoonte is om op Hemelvaartsdag, wan neer het geen kerk is, te werken. Ook de heer Straub vindt hierin geen bezwaar. Nisse. In de gisteren gehouden ver gadering van stemhebbende ingelanden van den polder Nisse Stelle werd de re kening over 19271928 vastgesteld ra ontvang op £4414.32 en in uitgaaf op f 3421.72i/2. De begrooting voor 19281989 werd in ontvang en in uitgaaf vastgesteld op f 2856.471/2, met een post onvoorzien ad f 418.271/2, terwijl het d,ijkges"hot bepaald werd op f 13 per H.A. In 1927'28 be droeg dit f 11 per H.A. Tot dijkgraaf werd de heer J. Boon man herbenoemd. Rilland-Bath Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig dhr A. Blok met kennis geving. Weth. Van Boven brengt verslag uit van het verhandelde in de algemeene vergadering der Waterleidingmaatschappij, Namens B. en W. doet de Voorzitter enkele mededeelingen over den stand der onderhandelingen inzake overname der gasfabriek. Na enkele opmerkingen in ver band met de verstrekte inlichtingen wordt mot alg .stemmen aan B. en W. een blanco-crediel verleend voor het doen in stellen van een onderzoek door een des kundige naar de rentabiliteit der gasfriek. Een adres van den Burgemeester om verlenging van zijn vergunning tot uit woning wordt door Ged. Staten in han den gesteld van den Raad van Advies. Weth. Van Boven wil deze zaak gaarne steunen, omdat het niet anders kan, maar toch wil hij het uitspreken, dat hij het liefst de intellectueelen voor Rilland be houdt. De heer Van de Sande sluit zich hierbij aan. Met algemeene stemmen be sluit de Raad het adres te ondersteunen, terwijl hij de vaste spreekuren gaarne bepaald zag op Maandag en Donderdag van 9V2 tot II1/2 uur. De Raad besluit geen adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad der gemeente Kollumer- land om herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde en ongebouwde eigendommen. Het verslag van den toe stand der gemeente en van hetgeen verricht is met betrekking tot de volks huisvesting wordt door B. en W. aange boden. Evenals vorige jaren wordt op vcorstel van B. en W. het vermenigvul- digingscijfer voor de p'aatselijke inkom stenbelasting 19281929 bepaald op 1. De kosten per leerling der openbare lagere schplen worden over 1926 vastgesteld op f 11.71. De vergoedingen ex art. 101 der Lageronderwijswet worden over hetze'fde jaar aldus bepaald: Chr. schoot Hoofd weg f 521.091/2, R.K. school f471.33, school Völckerpolder f 442.05, school Gèref. Gemeente f597.81. Voor de Chr. school Hoofdweg wordt de driejaarli/ksche rekening vastgesteld. Door het schoolbe stuur is uitgegeven f 1425,11, terwijl het maximum dat voor vergoeding in aan merking kwam, bedroeg f 1512.131/2, zoo- dat het bedrag dat het schoolbestuur als nog zou toekomen over 1928 met f 87.021/2 kan worden verminderd. Dhr Van 't Leven merkt op, dat we'.eens wordt beweerd, dat het Chr. onderwijs duur is, doch dat dit ook hier weer wordt gelogen straft. De Voorzitter merkt op, dat krach tens de bepa'ingen der Lageronderwijswet de exploitatie der bijzondere scholen voor de gemeente nooit duurder kan zijn dan van de openbare. De heer Van de Sande is van oordeel, dat men met het duurdere doelt op den nieuwbouw. Door den aan nemer J. Nieuwenhuijse wordt boven zijn aa.nnemingssom vergoeding gevraagd van geleverde planken, die hij bij den riolee- ringsaanleg gebruikt heeft. De meerder heid van B. en W. adviseert dit verzoek niet in te willigen, daar de Raad uit drukkelijk heeft te kennen gegeven, dat geen planken zouden worden gebruikt, daar dit onnoodi'g werd geoordeeld. Weth. Deurloo heeft bovendien vernomen, dat de aannemer wel degelijk de kosten van planken in zijn inschrijvingsprijs heeft opgenomen. Weth. Van Boven is nog steeds van oordeel, dat de planken niet konden worden gemist en wenscht het gevraagde toe te staan. Dhr Van de Sande en dhr David sluiten zich aan bij de meer derheid van B. en W. De eerste merkt op, dat men het werk niet dadelijk prac- tisch heeft aangevat en als vakman is hij van oordeel, dat een aannemer ook op eenigen tegenslag berekend inoet zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen (tegen Weth. Van Boven). Naar aanleiding van een adres van de Kerk voogdij der Ned. Herv. Kerk om nieuwe wijzerplaten met toebehooren aan te bren gen in den nieuwen toren adviseeren Bj en W. den Raad hiertoe mede te werken. Van gemeentewege kan echter met een duidelijke tijdsaanwijzing wor den volstaan, waarhoven het ontwerp, dat de Kerkvoogdij zou begeeren, echter uitgaat. Waar reeds f 3000 subsidie werd verleend en ook andere belangen beharti ging vragen, stellen B. en W. voor tot dit dool f 100 toe te slaan, wanneer de Kerk voogdij de meerdere kosten voor haar rekening noemt. Dhr Van de Sande zou het gehee'.e bedrag willen toestaan, daar het ontwerp bij de kerk past. De heeren David en Van 't Leven steunen het voor stel van B. en W., dat wordt aangeno men (tegen dhr Van 'de Sande). Op een verzoek van Chr. Traas om gedurende den zomertijd zijn herberg des Zaterdags avonds een uur later te mogen sluiten wordt afwijzend beschikt, daar zulk eon wijziging der Politieverordening een pri vilege zou scheppen in strijd met de Drankwet. Het bestuur der Chr. school Zandbaai! vraagt krachtens art. 72 der L.O.-wet gelden uit de gemeentekas aan voor nieuwe closets, daar de vorige aoor do vorst zijn gesprongen en voor een nieuwe kast tot berging van leermiddelen. B, en W. adviseeren het laatste toie te staan, doch hot oorste betreft geen ver andering van inrichting doch is gewoon onderhoud en moet uit de exploiiatie- 'k os ten bestroden worden. Dhr Van de Sande acht de geraamde kosten voor <ie kast wat hoog, z.i. is er wel een goed- koopere te leveren. Het voorstel wordt aangenomen. Door B. en W. wordt voor gesteld den nog beschikbaren grond aan den Hoofdweg niet uit te geven, doch de/e te reserveeren, daar in de toexomst toch behoefte zal blijken aan een nieuw raad huis, de secretarie is te klein en in de toekomst zal men steeds meer vast loopen met de berging van hot archief. Het feit, dat het raadhuis boven is ge vestigd, levert ook dikwijls moeilijkhe den op. In verband met hot vorenstaande zouden B. en W. zich van grond voor woningbouw willen verzekeren door en kele perceelen in het belang der volks huisvesting te onteigenen. Heeft men de beschikking over die gronden, dan kan men altijd nog voor een dezer percee len het gereserveerde laten varen. Weth. Van Boven kan met het voorstel niet meegaan. Hij acht de bezwaren niet zoo groot en meent, dat men langs den weg van reorganiseeren wel iets bereiken kan. Dhr Van de Sande zou vooral ook spoed willen maken met de onteigening, opdat niemand, die grond zoekt, om die reden de gemeente zou moeten verlaten. Het voorstel wordt aangenomen (tegen weth. Van Boven). Aan J. M. de Veij wordt ^gedeeltelijke ontheffing verleend van schoolgeld, aan A. Indeweiji, A. van Nis pen en C. Tieleman van hondenbelasting. Daarna sluiting. Voor het huldeblijk van H. M. de Koningin-Moeder werden in deze gemeen te 353 handteekeningen verzameld, terwijl de collecte fl08.18i/2 opbracht. Ritthem. Het comité, dat zich op ver zoek van den burgemeester heeft gevormd voor het Huldeblijk aan II. M. de Kon.- Moeder bestond uit de dames: W. Ba- rentsen-Cevaal, J. MeliefsteRooze, C. A. de PagterMeijers, M. van de Putte Breel, P. LijnseBreel, en 'A. de Pagter —Wisse. Dit comité heeft met eenige le den der Chr. Meisjesvereeniging f 1894 gecollecteerd. Op de lijst zijn 122 hand teekeningen verzameld. Meliskerke. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag. De burgemeester opent met gebed. Mededee'.ing wordt go- daan, dat de kas van den gemeente ontvanger is opgenomen en in orde be vonden. Een verzoek om steun bij de Olympische spelen wordt op voorstel van B. en W. afgewezen. Het adres van Kol- lumeriand over opcentenverhooging wordt ook op voorstel van B. en W. voor ken nisgeving aangenomen; eveneens een adres uit Oosterwo'.de om wijziging voor te stellen in de plannen der rijkscommis sie over de financiee'.e verhouding tus- schen rijk en gemeenten. Verder is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, dat het bestratingsp'an Cor- ne.is Jasperseweg is goedgekeurd, en ook over dienzefuen weg een dankbetuiging van Gebr. de Visser aan den Raad voor ontvangen medewerking en sieun. Het kohier "hondenbe asting wordt vastgesteld met 21 honden op een bedrag van f 52.51. Voor de inwerking getreden Motor- en Rij wiel wet wordt de kom der gemeente vastgesteld en op kaart getoond. Ingekomen is ook de koopbrief der 80.000 straatklinkers van de firma Boone uit Midde.burg. Hj wordt geaccepteerd. Verdei leest ue voorz. voor een verzoek van den gemeente-veldwachter om een vergoeding voor het destijds behaalde po- litie-diploma. Dit diploma is van belang omdat hij steeds zafs,andig op moet tre den wijn zijn onmiddellijke chef, de bur gemeester, elders woont. De voorz. stelt voor een toaage te geven van f 25. Dhr Dekker 'is er tegen. De veldwachter blijft aanhouden met verhoogingen te vragen. Dhr Koppejan is het hiermee vo.komen eens; ook weth. Jakobsen zegt er tegen te zijn, wij geven r.eeds f 100 traciement en f50 woninghuur meer dan de regering is. Bij stemming stemt a.leen dhr de Korte voor. Verder wordt het vermenigvuldigings- cijfer vastgesteld op 1.3, zulks op voorstel van B. en W. De rekening 1921 van het Burg. Armbestuur wordt goedgekeurd met in ontvang f 4591.21, in uitgaaf f1958.18, met een goed slot alzoo van f 2633.031/2- Dhr Matthijsse vraagt nog naar den post sn ee uw opruiming. De voorz. zegt, dat dit geheel door den Polder Walche ren wordt vergoed en reeds ontvangen is. In de Commissie tot nazien der be scheiden driejarige afrekening b.jz. school worden henoemd de heeren Koppejan, de Korte 'en Dekker. Ook wordt besloten de schenking van f 910 te aanvaarden van diverse belanghebbenden voor den te bestraten weg. Ook wordt besloten tijdelijk een geldleening aan te gaan groot f500 van het Burg. Armbestuur voor de te maken onkosten aan voornoemden weg. Bij de rondvraag vraagt dhr Matthijsse wat er gedaan zal worden met den uitge- dolven grond voor het bestralen. De voorz. zegt dit in een laag gedeelte te brengen indien er over is. Dhr Dekker vraagt nog naar den ligger voetpaden. Opgemerkt wordt, dat dit punt in studie is. Hierna sluiting. De burgemeester gaat in dankgebed voor. Sluis. Tot wethouder is benoemd de heer J. M. Breyaert, zulks in de plaats van den heer A. Aernaudts. In kokend water gevallen Gistermorgen hielp de arbeider Franke, werkzaam op de melkfabriek V.A.M.I. te Purmerend, een der personen van het per soneel met het plaatsen van de bussen melk in den betonnen bak voor sterilisatie Hij gleed plotseling uit en had het onge luk voorover in den bak met kokend water te vallen. Met ernstige brandwonden over dekt is hij naar het Ziekenhuis vervoerd. Gevaarlijke proefneming Tijdens het schaftuur heeft de 35-jarige chauffeur H. in de vuurwerkfabriek van de firma Kat te Leiden, gisteren een sleu tel bemachtigd van een der werkplaatsen en buiten medeweten van zijn patroon proeven genomen met picrinezuur. Toen hij dit met een koperen pen in een huls wilde duwen, vloog de huls uit elkaar, waardoor de man vrij ernstig aan hand en arm werd verwond, terwijl de 14-jarige jongen v. Sch., die in zijn nabijheid stond, vrij ernstig aan het hoofd gewond werd Beiden zijn naar het Ziekenhuis overge bracht. Bliksem op een schip ge slagen. Gistermorgen kwam van Urk de haven van Lemmer binnen de botter Urk 134, schipper Brouwer. Het schip was voor de haven door den bliksem getroffen, waarbij een stuk van den mast afgesla gen werd. De bliksem werd daarna af geleid naar den voorsteven. Na deze be schadigd te hebben sloeg hij in zee. De op varenden bekwamen geen letsel. Brandstichting. Terwijl de be woners afwezig waren, ontstond brand in een woning te Hoenshroek. Toen de politie zich toegang verschafte, bemerkte zij dat in twee, niet op dezelfde verdieping gele gen vertrekken, de weinige meubelen in brand stonden. Het vuur was spoedig ge- bluscht. De bewoner, zekere S., werd later als verdacht van brandstichting aange houden. E e n „1 o o z e" jongeling. Een jongmensch uit Amsterdam, zonder vaste woonplaats, was eenige dagen in Den Haag geweest, en moest toen weer naar Amsterdam terug. Zijn financiën lieten echter niet toe een spoorkaartje te koopen. In wandelen had hij weinig zin, en dit zou hem ook te lang duren. Vrienden en ken nissen, die hem het benoodigde bedrag konden voorschieten, had hij' in Den Haag ook niet. Goede raad was dus in zijn geval duur. Maar de jongeling bedacht het vol gende, ingendeuse plan. Hij begaf zich welgemoed naar het hoofdbureau van politie en beweerde daar dat hij gezocht werd terzake van een in Amsterdam gepleegde verduistering. Toen een der inspecteurs der Haagsche politie hem een voorloopig verhoor afnam, hield hij stijf en strak vol zich in Amster dam aan ernstige verduistering te hebben schuldig gemaakt en naar Den Haag ge vlucht te zijn. Hij had echter nu groot be rouw over zijn daad, zoodat hij zich maar kwam aanmelden. De politie besloot hem op transport te stellen naar Amsterdam En zoo gebeurde het, dat de jongeling, ver gezeld van een rechercheur naar Amster dam werd overgebracht met den trein, waarvoor hij zelf geen kaartje behoefde te koopen. De jongeling was bijzonder opgeruimd toen hij in de hoofdstad aankwam. Zijn onschuld zou nu wel spoedig blijken en het ergste wat men met hem kon doen was vrijlaten. Maar de Amsterdamsche politie dach er anders over. Al spoedig bleek, dat van verduistering geen sprake kon zijn en men doorzag de looze bedoelingen van den jon geling. Toen besloot de politie hem voor beeldig te straffen. Aan verduistering had hij zich welis waar niet schuldig gemaakt, maar wel van valsche aangifte bij de Haagsche politie En zoo werd de jongeling tot zijn groote ontsteltenis weer, nu onder het geleide van een Amsterdamschen rechercheur, naar de residentie overgebracht, om zich daar vóór de valsche aangifte te verantwoorden. Nadat tegen hem proces-verbaal was op gemaakt, liet de politie hem vrij. Hij was echter nog even ver als bij het begin van de uitvoering van zijn plan en is toen maar gaan wandelen. Ernstige mishandeling De 48-jarige gehuwde veehandelaar Ph. van Dam te Groningen werd 's morgens te Lieveren (Roden, Dr.) aan den weg op gewacht door den landbouwer S. en zoon en door den eerste zoodanig met een stuk hout geslagen, dat hij met gebroken arm en ontwrichten schouder in een sloot bleef liggen. Later is hij per auto naar het zie kenhuis overgebracht. Aanleiding der mis handeling moet een mislukte verkoop van koeien zijn. De onbewaakte overweg. De sneltrein die gistermiddag om 4 u. 37 van Groningen naar Leeuwarden vertrok, heeft op den onbewaakten overweg op den Frieschen straatweg bij Den Horn een auto aangereden van de margarinefabriek uit Haarlem, bestuurd door den beer J. van der Schaaf. De auto werd totaal ver nield en 100 meter meegesleurd. Do chauffeur werd ernstig gewond. Hot uit zicht op de lijn is op de plaats van het on geval zeer goed. Uit de steenindustrie Naar wij vernemen is een staking uitge broken op een drietal steenfabrieken, n.l. twee te Veldhoven en een te Eindhoven. In een conferentie van het organisatie- bestuur met de directie van de steenfa briek De Meierij te Zeelst is overeenstem ming bereikt, roodat 't ultimatum niet be hoefde uitgevoerd te worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6