Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken van sprekers het woord, o a. Minister van der Vegte, die mededeeling deed van de benoeming van den heer secretaris den heer J. ter Borg tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Verder werden de aangekondigde re feraten gehouden. Onze beperkte ruimte laat niet toe, de verslagen daarvan op te nemen. Het honderdjarig bestaan van den veer dienst op de Wester-Schefde. Zcoals wij in het vorig nummer reeds meedeelden, werd gisteren het honderd jarig bestaan van den veerdienst op de Weslerschelde gevierd. Te elf uur ongeveer verzamelden zich de gasten aan het station te Vlissingen waar zij met muziek worden ontvangen. Nadat allen op de „Koningin WilheJ- mina" hadden plaats genomen werden de touwen losgemaakt en werd koers gezet naar Breskens. Daar het weer kalm was, gaf het. binnenloopen van de haven niet de minste moeite. Te Breskens werd de nieuwe aanleg plaats in oogenschouw genomen, evenals het bij den bootdienst behoorende dienst gebouw, -waarna allen zich weer aan boord begaven voor de officieele her denking. De Commissaris der Koningin, Jhr Quarles van Ufford, heette namens het Dagelijfcsch Bestuur der Provincie al len welkom, om er dan de aandacht oo te vestigen, dat er aanleiding is om in feestelijke stemming bijeen te zijn. Welk een verschil tusschen de eerste reis nu honderd jaar geleden met de „tobbe" waarop onze vaderen trotsch waren en de machtige vloot waarover thans de Provincie beschikt en het statige zee kameel waarop we ons thans bevinden. Spr. kon niet allen afzonderlijk wol kom heeten, maar hij wilde een uitzonde ring maken voor den afgevaardigde van den Minister van Waterstaat, die zelf verhinderd, toch van zijne warme belang stelling blijk wilde geven. Met dankbaar heid constateerde Spr., dat het Rijk heeft ingezien, dat de communicatie tusschen de beide oevers van de Schelde niet alleen is een Provinciaal belang, maar een algemeen belang en dat het noodig is Zeeuwsch-Vlaarideren naar het Noorden te trekken. Er zullen, aldus Spr., wat den boot- dienst betreft, altijd nog wel wenschen overblijven. Ér zijn nog onvolkomenhe den waarvoor het Prov. Bestuur niet de oog en sluit, maar op dezen dag heb ben de gevoelens der dankbaarheid den boventoon Spr. is dankbaar aan den Min. van Waterstaat voor den aangeboden steun, maar ook speciaal aan H.M. de Konin gin die zich persoonlijk voor dezen dienst Heeft geïnteresseerd, waarom hij, onder applaus voorstelde, aan H. M. een tele gram van hulde te zenden. Vervolgens heette Spr. welkom den heer Dijckmeester, oud-Commissaris der Koningin. (Applaus.) Het Prov. Bestuur ïstelt zijn aanwezigheid op hoogen prijs omdat hjj zich steeds voor de ontwikke ling der bootdiensten heeft geïnteresseerd en die nog steeds in alles wat deze Provincie betreft, belangstelt. Deze bootdienst, aldus Spr., is een uni cum. Hij is uitgegroeid van wat men eens de „tobbe" noemde, tot een mooie vloot, dank zij "t wijs beleid van de Prov. Staten. Er was bij hen voor dezen dienst steeds veel belangstelling, wat een zeer verheu gend feit is,'al heeft Spr. zich onder de soms langdurige debatten weieens .afgevraagd of de heeren niet beter deden meer ge bruik te maken van hun vrijbiljet op de booten en wat minder te praten. (Ge lach.) Toch zyn door de Staten meer dan eens belangrijke besluiten genomen. Er was weieens wrijving, maar toch ook samenwerking. Hartelijk dank bracht Spr. aan de Comm. voor de bootdiensten voor de wijze waarop zij hare moeilijke en veel omvattende taak verricht, v-oor haar goede zorgen en lofwaardige toewijding, 't Ont breekt haar niet aan. critiek, waarvan goede nota wordt genomen, maar zij zal daarbij ook weieens hebben gedacht aan het spreekwoord van de stuurlui aan den wal. Speciaal bracht Spr. dank aan „onze vlootvoogd" den heer Rompu, die zulk een rijken staat van dienst beeft en die ondanks de critiek ook in de Staten, steeds rustig zijn gang galat. Spr. dankte tenslotte het bootpersoneel voor den ijver en de toewijding die steeds laan den dag wordt gelegd, en waarbij de geest nog zoo goed is, zoo echt Zeeuwsch. Trouw en eerlijkheid, ijver, toewijding en hulpvaardigheid zijn de ken merkende eigenschappen van het perso neel. Het deed Spr. daarom genoegen, dat Ged. Staten besloten dan het perso neel en ook aan. de gepensionneerden een extra; uitkeering te verstrekken va> rieerende tusschen f2.50 (voor het losse personeel) en f 10. (Applaus.) Met vreugde kon Spr. in dit verband meededen, dat bet H. M. de Koningin behaagd had de volgende onderscheidin gen toe te kennen: de eeremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver aan D .Potters, te Vlissingen, walkapitein; in brons aan T. A. van Dijk, te Vlissingen, conducteur; W. Ie Feber, te Vlissingen, werkman in de her- stellingsweakplaatsen M. C. van Dijk, te Vlissingen, dekknecht. (Applaus.) Spr. eindigde met den wenstih dat spoe dig de critiek zal verstommen en dat algemeen de degelijkheid en deugdelijk heid van dezen dienst zal worden erkend. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Silvergieter Hoog stad, die namens den Min. van Water staat uiting gaf aan zijn blijdschap dat dit feest kan worden gevierd en zijtn beste wenschen uitsprak voor de toekomst van dezen bootdienst. Mr H. J. Dijckmeester (met ap plaus begroet) dankte Ged. Staten voor de uitnoodiging dezen dag mee te vieren en den Comm. der Koningin voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Met blijdschap heeft Spr. hier een ,toon van 'hoop en vertrouwen beluisterd. Er is veel veranderd sinds hij' Zeeland verliet, en er wordt ook weieens geklaagd, maar hij heeft den indruk dat Zeelah l er goed voorstaat. Zeker, de bevolking is een wei nig verminderd, maar de teruggang is niet verontrustend en tegenover de klach ten die soms gehoord worden over den toestand van handel en industrie enz. staat het feit, dat Zeeland da laatste jaren voor rampen gespaard bleef. Hoop vol stemt de ontwikkeling van do stoom bootdiensten, de verbetering van de ha ven te Vlissingen1, de bru'gbouw te Tholen enz. Spr .eindigde met de beste wenschen uit te spreken voor den bloei en de welvaart van Zeeland. Hierna was bet woord aan den' heer G. J. de Jonge, directeur van de Wes- terscheldedienst, die namens het perso neel aan bet Prov. Bestuur een tegel tableau aanbood bestemd voor het kan toor te Vlissingen. Daar de tijd te kort was het tableau te vervaardigen, kon Spr. nog slechts de teekeninig er van overhan digen De Commissaris der Konin- g i n sprak namens Ged. Staten zijn blijd schap uit over het aanbieden van dit huldeblijk, waaruit opnieuw spreekt de goede geest, dia er onder het personeel heers cht. De oud-griffier der Staten, de heer H. ■T. G. Hartman, gaf vervolgens een interessant en soms amusant historisch overzicht van de geschiedenis van den Westerscheldedienst, van welk overzicht waarnaar met belangstelling geluisterd werd, wij reeds vroeger melding maakten. Daarna trad de heer v. d. Wart naaf voren. Op de Statenleden, zoo zeide hij, rust nog altijd een schuld ten opzichte van den afgetreden griffier. Zij gevoelden,, behoefte uiting te geven aan hunne waar deering voor zijn arbeid en hun sympa thie voor zijn persoon, en zij wilden dit doen door het aanbieden van een schilde, rij, voorstellende de visschershaven te Vlissingen, met op den achtergrond het beeld van de Ruyter. Spr. hoopte, dat den heer Hartman, die nog altijd in het belang der provincie werkzaam is, een gelukkigen levensavond mag worden ge schonken. (applaus). Nadat vervolgens de burgemeester van Vlissingen nog met een kort woord uiting had gegeven aan do dankbaarheid van Vlissingen voor do schitterende wijze waarop de provincie dit veer onderhoudt en de heer Hartman aan de Statenleden een woord van dank had gebracht, werd dit meer officiëele gedeelte van de feest viering beëindigd. De boot zette nu koers naar Temeuzen. waar enkele oogenblikken werd vertoefd, om de electrische centrale van de Schel- de-verlichting te bezichtigen, en daarna naar Hansweert en Walzoorden, vanwaar de terugtocht naar Vlissingen werd aan vaard. Het weer werkte niet mee 'om dezen feesttocht te doen slagen, maar de goede stemming werd daardoor toch niet ver stoord. Alle gasten waren vol lof over de in richting van de boot, waarvan wf| hopen dat zij inderdaad aan de goede verwach tingen van het Prov. Bestuur zal beant woorden, zoodat er alleen plaats blijft voor ongegronde critiek. 'tWas eigenlijk jammer, dat de tocht by zulk kalm weer plaats had, zoodat de meevarenden niet in de gelegenheid wa ren, zich van de practische bruikbaarheid van de boot bij stormweer te overtuigen. Het conflict aan „De sohefdo". Gistermorgen en -middag heeft te 's Gravenhage een bespreking plaats gehad met den Rijksbemid'delaar Mr Aalbelrse, en de directie van „De Schelde" en! ver tegenwoordigers van de metaalbewerkers- organisaties inzake het dreigend' conflict aan „De Schelde". De besprekingen hebben! niet het minste resultaat opgeleverd, daar de directie dier „Schelde" absoluut weigerde ©enige ver dere concessies te doen. Zij bleef, on danks dat door de arbeidersbonden! nog een nader voorstel werd gedaajni, haar ingenomen standpunt handhaven, hetgeen door de bonden niet kon aanvaard wor den. De staking Is dus onvermijdelijk enj zal Vrijdag a.s. ingaan. Op het oogenblifc zija on'geveer 1700 arbeiders georganiseerd. Naar de „Z. K." verneemt is het jacht „Mercator", dat vorige week Woens dag aan enkele vlegels gelegenheid bood, om de Nederlandsche gastvrijheid te mis bruiken, Zondagvoormiddag tusschen 10 en 12 uur wederom te Sas van Gent door het kanaal GentTemeuzen gepasseerd-. De leider van het gezelschap, dat dit maal van fatsoenlijker gehalte bleek te zijn, verklaarde, de handelwijze der vo rige club excursionisten ten sterkste af te keuren. Het gezelschap, dat klaarblij'- k olijk onder den indruk was en aanvan kelijk nog had geaarzeld om den tocht met het gesignaleerde jacht op Neder- landsch gebied te wagen, werd te Sas van Gent door 2 maréchaussée's opge wacht, die zich aan boord begaven en tot Sluiskil (gemeente Temeuzen) het jacht begeleidden. Aldaar kwamen ma- rechaussée's uit Temeuzen hun plaats innemen, die aan boord bleven tot laatst genoemde gemeente was gepasseerd. Uit een en ander moge blijken, dat onze autoriteiten op hun qui vive zijn en zich gereed houden eventueel krach tig in te grijpen. De maréchaussée C. van Overbeeke is van Westkapelle overgeplaatst naar Breskens. Met de Staatscrt. van 21 Mei zijn verzonden afdrukken van de akten be treffende de N.V. Café- en Bioscoopbe drijf „Het Slot Ostende" te Goes. Tot surnumerair der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen zijn, met ingang van 1 Juni 1928, benoemd W. P. G. Beekhof, mr H. A. M. van den Dries, H. J. Dijkhuis, H. J. Peletier, M. Schotema, C. P. Tuk, H. J. Vaags en G. J. de Vries. i Inspectie Dir. Belastingen te Hulst. Op de vragen van dea heer Braat betreffende handhaving van de in spectie der directe belastingen te .Hulst antwoordde da Min. van Financiën, Jat het hem niet bekend is, dat het opheffen van de inspectie der directe belastingen te Hulst geen bezuiniging bevordert. In tegendeel wordt met dezen maatregel ©en besparing bereikt op de Rijksuitgaven* omdat thans voor do aanslagregeling voor de belastingen naar inkomen en vermo gen in oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen kan worden volstaan met éétt inspecteur en één adjunct-in.spec.teur, terwijl bij hand having van de inspectie Hulst aldaar een inspecteur toegevoegd zou moeten zijn en du-s drie hoofdambtenaren voor het hier- bedoe-lde gebied noodig waren. De even tueel hoogere uitgaven wegen niet op' te gen de besparing, welke hierdoor wordt verkregen. Biji de nieuwe inJdeeling is niet meer, maar minder kantoorruimte noodig aan tot dusver. Door de opheffing van de inspectie- Hulst wordt geen ambtenaar ver plaatst van e-en lagere naar een honger© klasse. Daar het belang van den! dienst hand having van de inspectie Hulst niet nood zakelijk maakte, heeft de opheffing van bedoelde inspectie met ingang van 1 Mei 1.1. haar beslag gekregen. Aan den kantoorbediende 2e klasse G. Eekman van het post- en telegraafkan toor te Vlissingen is wegens huwelijk eer vol ontslag verleend. Ritthem. De afdeeling Ritthem van de Vereeniging tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland hield Dinsdag avond haar jaarvergadering. Na 't voorlezen der notulen en van 't jaarverslag door den secretaris, deed de penningmeester rekening en verantwoor ding over 1927. De inkomsten bedroegen f 61,291^ en de uitgaven f58,51. Ook deed de penningmeester financieel verslag van 't suppletiefonds van de leden te Ritthem wO'onachtig. Als afgevaardigden naar de a.s. algem. jaarvergadering werden be noemd de heeren B. J. de Meij en A. Jobs© en tot secundi de heeren M. Barentsen en C. Wisse. Een spreker zal uitgenoodigd worden om dezen zomer voor de afdeeling op te treden. Dhr H. M. van de Putte deed nog ver slag van de laatst gehouden jaarvergade ring van het suppletiefonds. Tot afge vaardigde naar de a.s. jaarvergadering van dit fonds werd benoemd dhr A. Jobse en tot secundus dhr M. Barentsen. Heïnkenszand. Een zoon van den heer G- alhier die dicht aan de do-rpstraafc woont, zou gisteren vanuit de deur dwars de straat oversteken toen een vrachtauto aankwam, die hij niet zag na deren. De chauffeur kon een aanrijding niet vermijden, zoodat G. tegen "de straat geslingerd werd. Met esn paar verwondin gen aan het been en een gekneusden' schouder werd hij opgenomen. Heelkun dige hulp werd ingeroepen. Krabüsendïjke, Maandagavond vergader de de Veilingsvereeniging „È.M.M." alhier onder voorzitterschap van dhr Jac. Welle- man. Tot bestuurslid werd gekozen dhr C. Traas, in plaats van wijlen dhr J. M. Panny. In 1927 werd geveild: 214.600 k.g. kruisbessen gem. prijs f 13.29, 47.343 k.g. zwarte bessen .gem. prijls f33.21, 11.413 k.g. roode bessen gem. prils f 22-70* 37.065 k.g. aardbeien gem. prijls f23. Het totale omzetcijfer bedroeg f58 544.30. De balans, verlies- en winstrekening werd daarna' zonder hoofdelijk© stemming vastgesteld. Ofschoon de vereeniging nog een moei lijken tijd doormaakt, wijzen de tee&e- nen e-r op1, dat deze bezwaren' te bo ven zullen worden gekomen dank zij de uitbreiding van de tuinbouw in deze streek. 'Door de zeer gunstige ligging van dit gebouw, is heit jammer, dait nog steeds sommige kweekers hun eigen ver eeniging in1 den steek laten en elders gaan veilen .Besloten werd op Woensdag 30 Juni a.s. weer te gaan veilen'. De administrateur gaf daarna een! statis tiek over de afgeloopen tien jaair. Aan1 kweekers werd uitbetaald: 1916 (vierde kwartaal) f351.571.87 f917.210.77; 1918 f42Qi.412.88; 1917 1919 1921 1923 1925 f340.803.73; f 88.126.77; f 44.410.25; f 32.128.01; totaal f2.422.749.95. 1920 1922 1924 1926 f 84.623.90; f 51.422.06; f 41.444.21; f 50.595.50; Regt, zijn voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder ingezameld 176hand- teekeningeni met een bedrag van f 29.31l/2. Zierikzee. Vrijdagmiddag waren twee dreumessen a'hier wat ver van huis geloo- pen; op den Grachtweg geraakte de 3-ja- rige L. Q., door onbekende oorzaak in de gracht. Het knaapje zou zeker verdron ken zyn, indien niet dr Pilaar van Renes- se, die daar juist met zijn auto passeerde, had gestopt en zich onvervaard in de vuile gracht had begeven, teneinde het kind van een wissen dood te redden. Spoedig had dr P. het kind op den wal en mocht er met behulp van zijn vrouw in slagen door toepassing van kunstma tige ademhaling, de levensgeesten van het bewustelooze ventje weer op te welk een. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouddorp (eil. Overflakkee) H. A. Heijer te Vlaardmgen. Te Opper does, J. A. Kwint, cand. te Utrecht. Te Veesp, J. G. L. Brouwer te De Meern. Aangenomen naar Werkendam, D. J. Lazonder te Oppenhuizen. Bedankt voor Driesum, P. de Looze te Renkum. Gerei. Kerken. Beroepen te Hilversum, Dr E. D. Kraan, te Vlaardingen te Ternaard, IJ. Nauta te Terzooi. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Helder P. de Smit te Bos koop en J. L. de Vries te Rijnsburg. Geref. Kerken. (H.V.J Tweetal te Middelburg Dr C. Koppe naal te Zandvoort en S. P. Vermeer te Nijemirdum. Beroepen te Middelburg S. F- Vermeer te Nijemirdum. Westkapelle. Bij' de Zuiderzeewerken is tot buitengewoon opzichter benoemd de heer A. Minderhoud alhier met stand plaats 's Gravenhage, Blggekcrke. Door het Damescomité al hier bestaande uit mej. SimonsePol derman, mevr. Postma-Plugge, mej. Roo sendaal—de jVagemakor, mej. Struij—de Ds J. C. Schuller. Nadat de Maandag rustig verloopen was, heeft Ds J. C. Schuller, Herv., Herv. predikant te 's Gravenhage, gisternacht weder een bloeding gekregen, waarop de behandelen de geneesheer, dr J. W. ten Bokkef Hui- nink, het noodig oordeelde hem een in jectie toe te dienen. Hoewel de patiënt weinig hoest en zoo goed als geen koorts heeft, is de toestand in zooverre ernstig te achten, dat niet het minste bezoek by hem toegelaten mag worden. De kerk te B urgh. Van de graf monumenten van de familie de Hufjberf, door den brand in de kerk te Burgh (Schouwen) destijds vernield, zijn er reeds drie gerestaureerd. Thans is het mogelijk gebleken door steun van het rijk, pro vincie, gemeente, kerkbestuur en enkele particulieren 'ook het vierde en laatste ■monument, dat van J. de Huijbert te res- taureeren. Daarmede -is door den beeld houwer H. M. Hagedoorn uft Schevenin- gen, onder toezicht van cle rijkscommissie voor de monumentenzorg, een aanvang gemaakt. Daar de overige geschiedkundige zaken, die in de kerk aanwezig waren, o.a. het gebrande glas in een der ramen reeds hersteld zijn, zal binnen afzienba- ren tyd de kerk weer geheel in ouden toestand verkeeren, dank zy samenwer king tusschen alle lichamen en personen, die de waarde van deze historische ge bouwen op prys weten te stellen. Alg. Synode. Het provinciaal kerkbestuur van Groningen heeft benoemd tot lid van de algemeene synode der Ned. Herv. Kerk ds R. Cremer, pred. te Veen- dam en tot zijn secundus ds A. E. K. Pols, pred. te Noorddrjk (Gr.) St. Janskerk te Haarlem. De Protestantsche St. Janskerk aan de Jan straat te Haarlem is sinds eenigen tijd te koop. Naar wij vernemen, heeft een dezer lagen Z. K. H. Prins Hendrik het ge bouw gezichtigd. De bedoeling zou zijn het aan te koopen ten behoeve van de Johanniter-Orde. In de middeleeuwen werd de kerk gesticht door de ridders van 3e Commanderij van Sint Jan. Geslaagd voor het machinisten-exa men, de heer J. P. Scholte te Vlissingen. Moeilijkheden met wacht gelders. De gemeenteraad van Finsteir- v-olde benoemde in het laatst van April tot onderwijzeres te Edamp uit de lijst van wachtgelders er hadden zich na oproeping geen sollicitanten aangemeld mej. Cock te "'s Gravenhage, om de betrekking begin Mei te aanvaarden. Te gen het aannemen der benoeming heeft zij bezwaren, doch bedanken doet ze ook niet, omdat haar wachtgeld dan zou unnen worden ingetrokken. Men ver wacht dat ze zich met haar bezwaren tot :en minister zal wenden die dan zal moeten beslissen. De Vrjje Universiteit. Naar <11 Stand, meldt, is er binnen.' korten! fed nog een hoogleeraarsben'oeming aan de Vrije Universiteit te Wachten. Het zou n.l. in de bedoeling liggen een.' hoog- 1 eeraar in de medische faculteit te be- r. >emen voor psychiatrie en experimen tele psychologie. Zijn wij wel ingelicht an zou de naam van! Dr L- v. d. Horst, l'.ans geneesheer aan de Valerius-kliniek, '-mmiddellijlk aan deze eventueel© benoe ming zijki verbonden. Ongelukken. Een 2V2-jarig kind van den heer G. te Vierveriaten, heeft uit een pot kokende the© gedronken en is aan de gevolgen daarvan overleden. Te Bergkom kwam de landbouwer F. B- bij het bouwen van een woning onder een omvallenden ondergraven muur terecht. .Zijn toestand is levensgevaarlijk. De 15-jarige R. B- te Nieuweroord is toen hij met zijn vader naar de hen gels ging kijken, verdronken. De jonden lijdt aan .toevallen en' is naar het schijnt een oogenblik aan de aandacht van den vader ontsnapt. Het 5-jarig zoontje van schipper C- L- v. E. is in de haven' van Stellendam verdronken. Gistermid dag is de aannemer S- te Delft op het Jaagpad nabij Delft, met zijn motorrijwiel geslipt en over den weg geslingerd, waar bij hy tegen een paal terecht kwam. Hij brak ©en been. Per politieauto is hij naar het St. Hipp 0 lyt us gesticht vervoerd. Gisteren is de 65-jarige A. de V. te Winschoten met zijn fiets in het Wjin- schoterdiep geraakt en verdronken. Te Nieuweroord is de vrouw van den arbeider J. Br. op weg naar huis in een der diepe' wijken geraakt en ver dronken. De „Veendam" niet gezon ken. Naar de directie van de Holland- Amerikalijn meldt, is het bericht, dat wij gisteren hebben opgenomen, als zou de Veendam gezonken zijn, geheel uit de lucht gegrepen. Bij Lloyd's te Londen is gisteren een telegram uit New-York ontvangen, mel dend, dat de „Veendam" 15 voet water in het ruim heeft. Het ligt rechtstandig naast de pier van I-Ioboken in de mod der. Er bestaat geen gevaar, dat het schip zal kapseizen. Laadboomen en de takelage houden het vaartuig in positie. Verder meldde Lloyd's, dat men doende is geweest de lekkage voorloopig te stop pen. Het pompen vordert goed. Het zal hierna noodig zijn de lading te lossen, alvorens het schip in een droogdok wordt geplaatst. Auto verbrand. Gisterenavond om half 11 is bij de Kniplaan onder Voorschoten vlak voor de noodbrug naast de Horstbrug een groote 5 persoons auto van de American Petroleum Cy. inbrand geraakt. De auto reed tegen een zand hoop naast den weg, kantelde en kwam vlak voor de noodbrug, welke de verbin ding vormt tusschen Voorschoten, Leid- schendam en Voorburg, te liggen, waar door het verkeer tusschen genoemde ge meenten was gestremd. Na ongeveer een half uur was de auto geheel verbrand. De bestuurder, de employé vaïi Vliet, uit Voorburg heeft nog eenige documen ten uit den auto gered, door een van de ruiten met zijn hand stuk te slaan. Hij liep daarbij eenige ernstige verwondin gen op. Ongeluk of misdaad? Sedert Zaterdag werd te Gemert vermist G. v. T., gehuwd en vader van vier kinderen. Zondag vond men zijn rijwiel bij de Waal- graaf en later den man zelf, zwaar ge wond en uitgeput door bloedverlies. Per auto is hij naar Helmond vervoerd. De politie steït een onderzoek in of men hier met een ongeluk of een misdaad te doen heeft. Brandstichting? Op vermoe den van brandstichting in het Tehuis voor dakloozen te Farnssum, waarin hij' met zijn gezin woonde, is aangehouden J. W. Het gebouw is geheel uitgebrand, terwijl de inboedel grootendeels verloren ging- Inbraak. Er is ingebroken bij den chef-boekhouder van de steenfabriek te Koudekerk aan den Rijn. Een bedrag van f 700 werd ontvreemd. Onbewaakte overwegen. Gistermiddag passeerde de heer H. D. uit Usquert met zijn auto den onbewaakten overweg aan den Laanweg te Uithuizen, juist toen de trein vertrok in de richting Groningen. De auto werd gegrepen en 40 M. meegesleurd. De inzittenden kwamen er zonder noe menswaardig letsel af. De auto werd totaal vernield. Onweer. Te Kampen zijn gisteren tijdens een onweer wederom twee koeien in de weide door den bliksem getroffen en gedood. Vliegtuig in een straat. Uit Heisingfors wordt gemeld, dat te Viborg twee vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen zijp. Een der vliegtuigen stortte in een straat in het centrum van de stad neer. De vlieger en de mecbanicien wer den op slag gedood, evenals een dame, die door het vallende vliegtuig op straat werd getroffen. Vier personen werden ge wond. Bovendien vernielde het vliegtuig een auto en veroorzaakte een gevaarlij ken brand. Politierechter te Middelburg. Ter openbare terechtzitting van den Po litierechter te Middelburg van Dinsdag 2H Mei 1928 werden behandeld de navol gende zaken: A. C. von S., koopman, 52 jaar, te Vlissingen, bij vonnis van den politie- irechter van 13 Juli 1926 wegens ver duistering veroordeeld tot 14 -dagen ge vangenisstraf voorw. met een proeftijd van 2 jaar; De officier van Justitie vor derde verlenging van den proeftijd met 1 Va jaar en betaling der schade binnen 1 jaar. Uitspraak idem. P. G., arbeider, 24 jaar, te Colynsplaat, verdacht van het niet voldoen aan een bevel van een belastingambtenaar om iif te stappen om na te gaan of zijn rijwiel voorzien was van een belasüngplaatje, ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2