DE ZEEUW I PUROL tweede blad. HetWiegekjund Uit de Provincie. LANGS DEN AFGROND. NI VA TANDPASTA feuilleton VOORKOMT TANDBEDERF Voor Allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabietten \k>i VAN MAANDAG 21 MEI 1928. No. 196. Hp« bezoek van H. M. ds Koningin-Moeder aan Zeeland. /a'erilagm vsen heeft H M. e Koninrin- Moeder Middelburg bezocht en na enkele inkoopen te hebben gedaan in de zaken der firma F. B. den Boer, P. d. J. Iiacken- berg en Minderhoud, v.h. C. W. D'huij, gaf zij den wensch te kennen ook nog een kijkje te nemen in de Kuiperspoort, en werd den chauffeur der vorstelijke auto den weg daarheen gewezen. Na het bezoek aan dit mooie plekje oudheid, werd naar Vlissïilgen terugge reden. Des middags heeft H. M. haar Vrijdag uitgestelde bezoek aan Zeeuw^ch- Vlaanderen gebracht. Met de Provinciale boot „Westersehelde", die voor H. M. gereserveerd werd. en waarop ook de auto was geplaatst, is de hooge gast naar Hreskens overgestoken, waar zij tegen 3 uur aankwam. Van hieruit werd over Sohoondijke en f.Izendiike gereden en zoo langs den verbindingsweg, dus vlak langs de Belgische grens, naar Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, waar de richting Terneuzen werd genomen Hier was intussehen ook de Westersehelde aangekomen, die te on geveei' kwart over 5 van Terneuzen ver trok en tegen half zeven aan den ponton te Vlissingen meerne. Gisterenmorgen is H.M. in de Groote of St. Jaeobskerk onder het gehoor ge weest van Ds A. de Voogd, die tot tekst van zijn preek had gekozen Lucas 11:18 „Indien dan gij die boos zijt, weet uwen kinderen goede gaven te geven, hoeveel te meer zal de Ilemelsche Vader den Heiligen Geest geven dengenen, die Hem bidden 1" De dienst had verder het gewone ver loop, het kerkgebouw was tot in alle hoeken geheel bezet. Des middags na het noenmaal, waar aan de Commissaris der Koningin en mevr. Quarles van Uffordbaronesse Mu- lert tort de Leemcule, als gasten aan zaten, reed H.M. voor een laatste tocht door Walcheren uit, waarbij nogmaals een bezoek aan Domburg werd gebracht. Bij de terugrit langs Middelburg werd dit maal de Oude Vlissingsche weg genomen en werd dus ook. deze aan natuurschoon rijke weg In oogenschouw genomen. Hedenmorgen heeft H. M. met gevolg Vlissingen en daarmede Walcheren weer verlaten. De reis naar Soestdijk, waar heen H. M. voor Haar zomerverblijf ging werd geheel per auto gemaakt. Herhaaldelijk heeft H. M. Hare groote1 tevredenheid geuit over de goede zorgen in hotel „Britannia" tijdens Haar verblijf aldaar en tevens voor de wijze, waarop de bevolking haar heeft doen genieten van dat verblijf, waardoor zij speciaal Wal cheren gehepl heeft kannen doorkruisen en van natuur- en stedeschoon kennis heeft kunnen nemen. Namens alle oprechte Zeeuwen meenen wij te spreken, als wij de hoogstaande, maar toch zoo eenvoudige vorstin, bekend als de Koningin der Weldadigheid, een vaarwel, maar tevens een hartelijk ge meend „Tot weerziens" toeroepen. Gymnastiekwedstrijden voor dames. Vrijdagavond werden te Vlissingen vainiwege den vooamaligen Turnkring Walcheren1 van het K.N.G-V- gymnasliekwedstrij'den en wel 5 kampen voqr dames geihouden, bestaande in oefeningen in het voortbewegen, stokoefe- ningen, brug, ringen én horizontale lad ders. Diploma's eerste graad tweede prijzen werden behaald door de dames A. H. van Roo en K. Daniiëlse van Achilles, Middelburg; derde prijs door mej. M- de Munck van Achilles. Diploma's tweede graad tweede prijis door de dames F. v. "d. Berg, M- Petiet, T. Louws, L- Sturm, A. Maartense en N. Roth van Achilles en L. SomiersGeijj- sen van "V.T.V. te Vlissingen. Derde prijt zen door de dames L. Minderhoud, S. (Vrij naar het Engelsch.) 79.) _o- „Ik ben het niet met u eens," zeide Paul, naar de deur gaande, „ondervinding ih|öa pijnlijk^ ook, is dikwijls de beste leermeester," en zijin hoed nemende be gaf hij zich in de avondschemering naar buiten. Hij was ten prooi aan een gewel digen tweestrijd. Wederom doorleefde hij een crisis in zijn leven. Wederom stond hij op den tweesprong, niet wetende wel ken weg hij gaan moest. Was hét zijn plicht, zoo vraagde hij zich zelf af, was het zijn plicht David te gaan zoeken de pleegbroeder, die hem bestolen, die hem zoo menigmaal verongelijkt had? Moest hij zijn tijd en zijn geld ten offer brengen om iemand te zoeken, die niet wensebte gevonden te worden, en die geen lust had om den goeden weg op te gaan? Moest hij voor onbepaalden tijd een hoop opgeven, die hem meer waard was dan het leven, ja, misschien voor altijd de gelegenheid voorbij laten gaau om Abigails hand te winnen? Moest k.i zich zett dan altijd, voor anderen Rottier. K. Meliefste Mart. de Munt, CL Labruyere, T. Verhage. R. de Keijzer, J. Schoolmeester, N. de Munck, J. de Munck, A. C. v. d. Woestijne en J. Dulunt, van Achilles, J. Millenaar, S. Smoor, R. Goedgeluk en M. v. d. Boogaert, alles van V. T. Y- en M. van Overbeeke van Volharding te Souburg. De eerste vereenigingSprijs werd behaald door Achilles met 186 72 punt en d'e tweede door V-T.V. met 159 /2 punt. Vereeniging tot verzeke ring tegen de gel del ij k e gevol gen van zieken huisverpleg ing op Walcheren. Hel Comité tot op richting der boven een oemde vereeniging hepft in haar verlelen week gehouden vergadering be pvekincren gehouden, waar van 'Ie resu'taten in de volgenle punten kunnen worden samengevat 1 De Vereeniging za' geheel Walche ren omvatten en zich later zoo noodig en gewonscht in verbinding stellen met Zuid en Noord-Beve and voor grensgevallen, terwijl ook federatief verhand wen schelijk werd geacht. 2. A gemeen was men van oordeel, dat het beier is de contributie niet te hoog te stellen teneinde de deelname zoo groot mogelijk te doen zijn dan voor een te hooge contributie meer verpleeg- dagen te vergoeden. 3. Een ge. inscontributie werd wensche- li'k geacht b.v. voor een gezin van 5 personen tot een maximum van 20 cent. 4. Drie of minder verp eeg'lagen worden niet vergoed. 5. De mogelijkheid moet worden open- ge'aten om later een hoogere uil,keering en verzekering in te scha.celen met het oog op eerste en tweede klasse patiën- ten. 6. Het is wenschelijk dat de leden zelf een deel, zij het dan ook een ldein deel, van de risico dragon. Deze meening is niet pertinent door de gehee'.e ver gadering uitgesproken. 7. Zoo mogelijk geschiedt de betaling in 't algemeen rechtstreeks aan het zie kenhuis. 8. De mogelijkheid moet worden open gelaten om overeenkomsten te sluiten met ziekenhuizen tegen vaste betaling per lid en per jaar, hoewel algemeen Werd ge voeld, dat daar vele moeilijkheden aan vastzitten. 9. Eveneens bleek het moeilijk hoe de verschillende prijzen van de ziekenhuizen te verwerken naar billijkheid in de udt- keeringen. Nadat verschillende mogelijk heden waren besproken werd deze vraag overgelaten aan de kleine commissie om te beantwoorden. 10. Een wachttijd werd noodzakelijk geacht, en wel in dier voege, dat voor de direct toetredenden deze iets gunstiger wordt gesteld dan voor later toetreden den. 11. Bij de eerste toetreding wordt geen entreegeld geheven, wel bij: latere toetre ding. 12. Hoewel sanatoriumverpleging niet in aanmerking komt rees de vraag waar onder het t.b.c.-paviljoen van het Gast huis te Middelburg gerangschikt moet worden, daar wanneer dit niet als een ziekenhuis wordt beschouwd, dit in de practijk vele moeilijkheden zal opleveren. Dit zal nog door de kleine commissie ander de oogen worden gezien. 13. Organisaties kunnen en bloc wor den opgenomen met aftrek van de, na berekening vastgestelde administratiekos ten en bodeloon, van de gewone contri butie. Zonder stemming werden tot leden van de kleine commissie aangewezen de hee- ren dr W. F. Th. v. d. Bijl te Arnemui- den; J. de Meij te Vlissingen; H. J. van Geuns, L. Onderdijk en H. Oldeman te Middelburg en als medisch adviseur dr C. Orbaan eveneens te Middelburg. Korfbal. Zaterdag zijn de vol gende competitie-wedstrijden gespeeld: lste klasse Z.K.B.: Middelburg L. O. V. tegen E.L.T.Ü. Uitslag 35. Hansweert: Zeelandia tegen V.I.O.S. Uitslag 52. 2de klasse Z. K. B. Wemeldinge W.K.C. tegen Zeelandia! II. Uitslag 29. 1 1 enpoetst #-morgens en 's-avoncb met 7& cta.per V> tut>e. Z5ds p. '4 tuDe. opofferen? Moest David een blijvend kruis voor hein zijn? Terwijl dergelijke overdenkingen hem bezighielden, was hij de laan, die langs Rosevallioin voerde, door gegaan, en had hij de duinen bereikt. De frisscbe zeewind streek thans langs de gloeiende slapen. Hij had ternauwernood een blik gesla gen op het hem zoo welbekende huis, dat daar nu eenzaam en verlaten lag, te midden van den verwaarloosden tuin. De invallende duisternis belette hem niet ver der te gaan. Hij liep steeds door, totdat hij den rand der duinen hadi bereikt en hij do zee aan zijn voeten hoorde ruischen. Hier wierp hij zich lang uit op het gras, en deed zijn best om tot een besluit te komen. Daar ginder was de rotspunt waar hij en Abigail eens door den vloed waren overvallen geworden. Hoe lang scheen dat wel geleden! Hoe veel had hij sedert dien tijd niet doorleefd! Daar was de strijd des levens pas begonnen, die voortdurend heeter was geworden, en waarin hij thans dreigde te bezwijken. Wat moest hij doen? Toen was het hem op eens, alsof uit de diepte der zee een stem tot hem kwam, welke de woorden herhaalde, die jaren geleden zulk een diepen indruk op hem hadden gemaakt: „Geen kroon zon Ier Kruis, geen over- Algemeens vergadering van de N ed e r 1 a n d s c h e Maat schappij voor N ij verheid en Handel. Het programma voor de 151ste algemeene vergadering van bovengenoem de maatschappij, welke dit jaar te Middel burg wordt gehouden, vermeldt dat de deelnemers op Donderdag 21 Juni aanko men. Het bestuur herinnert hen aan do gelegenheid den 'beroemden marktdag in oogenschouw te nemen. Te 8 uur worden de leden door het departement Middelburg in de sociëteit „de Vergenoeging" ontvan- en en te half negen door het gemeente bestuur ten stadhuize, waarna te half tien in het Schuttershof een concert wordt aangeboden De Vrijdagmorgen zal aan de vergade ring zijn gewijd, waarna des middags te half vier eén bezoek aan de werf der Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen wordt ge bracht, te half zes gevolgd door een boot tocht met een der booten der Maatschappij „Zeeland", tijdens welke een maaltijd plaats heeft. Boottocht en maaltijd wor den aangeboden door de directie van de Kon. Mij. „de Schelde". Zaterdagmorgen wordt de vergadering voortgezet, gevolgd door een dejeuner- dinatoir in de sociëteit „St. Joris", waar mede de excursie wordt besloten. Daar er wellicht in onze omgeving per sonen zijn, die nog geen lid van het De partement zijn en daarvoor toch in de ter men rallen, herinneren wij er aan, dat lid kunnen zijn natuurlijke personen, rechts personen en vennootschappen van koop handel en dat het doel der Maatschappij is vermeerdering van volkswelvaart door de bevordering van fabrieks- en hand- werksnijverheid, koophandel, scheepvaart, landbouw en visscherij. Secretaris van het departement is de heer L. A. van der Harst, St. Janstraat 199 te Middelburg. Athl^tiekwedstrijden. Za terdag 23 Juni zullen op het Militair Oefe ningsterrein aan de Nadorst te Middel burg door de athletiekvereeniging „E. M. M." groote nationale athletiekwedstrijden worden gehouden. Het programma ver meldt door heeren 100 M., 800 en 1500 M. hardloopen, kogelstooten (7 Y*. K.G.), dis cuswerpen, speerwerpen, polsstok ver springen, hoogspringen met aanloop en hinkstapsprong. Verder een driekamp voor nieuwelingen-leden van den Zeeuw sehen Athletiekbond, die nog niet in een wedstrijd der vereeniging uitkwamen, be staande uit 100 M. hardloopen, kogelstoo ten (5 K.G.) en ver-springen met aanloop. Vervolgens balwerpen en ver-springen met aanloop. Ten slotte driekamp voor dames, be staande uit 90 M. hardloopen, kogelstooten (5 K.G.) en hoogspringen met aanloop. Na het vaststellen van het programma is daarin nog opgenomen een estafetteloop over 4 maal 100 M. De inschrijving voor deelname moet vóór 17 Juni a.s. plaats hebben bij den secretaris, den heer J. G. Everaars, Korte Singelstraat 270. Het dreigende conflict bij „De Schelde". De Rijksbemiddelaar, prof. Aalherse, heeft de partijen betrokken bij het dreigend conflict bij de Kon1- Mij. „De Schelde" te Vlissingen tegen morgein te 's Gravenhage. opgeroepen tot hét ver strekken van inlichtingen. Door Ged. Staten van Zeeland is met ingang van 1 Juni ai.s. bevorderd' tot kapitein bij den Proiv. Stoambootdiehst op de Wester-Schalde J. Durinck, thans stuturman-gezagvoerder op het s.s. „Luctor et Emergo", terwijl met ingang van 1 Juli a.s. definitief is aangesteld' tot goe- derenklerk A. Mast, te Hansweert, thans ais zoodanig in tijdelijken dienst. Kapelle. Het aantal ingezamelde hand- teekeningen in deze gemeente ten behoeve van het huldeblijk van H. M. de Koningin Moeder bedraatt 620. Het bedrag der in gezamelde gelden is f 132,02. Onder voorzitterschap van Ds A. Scheele kwam de A.-R. Kiesvereeniging 'bijeen. Na een kort welkomstwoord deelde Ds Scheele mee, dat dhr Th. Fossen als bestuurslid en als voorzitter om te bil lijken reden moet bedanken. Den heer Fos sen werd dank gebracht voor de vele dien sten, der vereeniging bewezen en een ver der herstel toegebeden. De secr., de heer de Jager, bracht ver slag uit van de Centrale. Ds Scheele deed winning zonder strijd, geen heerlijkheid zonder voorafgaand lijden." Onwillekeurig schrikte hij er van, niet begrijpende hoe juist deze woorden hem thans voor den geest kwamen. Moest hij de hoop van zijn. leven, de wensch zijns harten opgeven ter wille van iemand dien hij' innerlijk verachtte? Neen, het kruis was te zwaar, de last te groot om te kunnen dragen. Slechts een pd.ar uur geleden had het leven hem een schoenen droom toegeschenen, had hij zich zoo licht gevoeld als een vogel. Na jaren van wachten efrk verlangen, van hopen en wanhopen, scheen de droom zijins levens werkelijkheid te zul len worden. Nu was alles weer donkeren onzeker. Het gesprek met zijn pleegmoeder had al zijn vreugde verstoord. Geruimen tijd bleef hij fn gedachten verzonken, hij wist zelf 'niet hoe lang. maar eindelijk sprong hij overeind, en stond een poos op den rand der klippen voor zich uit te staren. In de verte zongen de golven haar klagend lied, en nog altijd klonken uit de diepte der zee hem dezelfde woorden tegen: „Geen kroon zonder kruis". „Neen," riep hij de vuisten ballende, „ik kan het niet doen. Ik heb veel voor David over, maar dit niet, dit niet." mededeelingen omtrent het Prov. Comité. De penningmeester, de heer A. de Groene, deed rekening en verantwoording, f 21,43 was het batig saldo. Herkozen werden de aftredende be stuursleden Ds A. Scheele en A. de Groene In de ontstane vacature zal eerst in een volgende vergadering voorzien worden. Ds Scheele werd gekozen als voorzitter, die dit voorwaardelijk op zich nam. Schare. Zondagnamiddag ontlastte zich boven onze gemeente een kort doch hevig onweder. Een der paarden in de weide van den landbouwer Mol werd door den bliksem getroffen en gedood. Hansweert. De heer G. Kruithof, parti culier klerk alhier op de Inspectie der Di recte Belastingen, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot Rijksklerk en over geplaatst naar Tilburg. Kattendijke. Voor het Huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder zijn te Kattendijke en Wilhelminadorp samen ingezameld 280 handle,ekeningen. Aain gelden kwam in f 42.40. HoedekensKerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag waren zonder kennisgeving afwezig de heeren Chame- leau en De Regt. De voorz. deelde mede, dat blijkens ingekomen bericht aan den ontvanger C. M. Elenbaas bij Kon. Be sluit alsnog vergunning verleend is, om tot 1 Mei 1929 te Baarland te blijven wonen. Algemeen is de raad over deze beslissing, genomen tegen het eenstem mig advies van den raad in, ontstemd, en wordt na eenige discussie met alge meene stemmen goedgevonden, mede te deelen, dat de Raad met ontevredenheid van deze beschikking heeft kennisgeno men. Goedgekeurd wordt daarna de re kening van het Burgerl. Armbestuur over 192? in ontvang op f 10.046.4l9i/2, in uit gaaf op f 8626.03ya, dus met een batig saldo van f 1420j26. Eveneens wordt goed gekeurd eene wijziging der gemeente-be grooting 1928 ad f 330.71. Gewijzigd wordt de instructie van den grafdelver in dien geest, dat voortaan voor het maaien van het gras op de be graafplaats en het wegruimen daarvan bepaalde data's worden aangewezen. Op voorstel van den heer Steijn wordt in de desbetreffende data's voorgesteld door B. en W., dienaangaande eenige wijzi ging aangebracht. Na ampele discussie wordt besloten het vaststellen van den vermenigvuldigings factor voor de plaatselijke inkomstenbe lasting voor den dienst 19281829 aan te houden tot de volgende vergadering Uit de discussies dienaangaande valt op te merken, dat de meeningen omtrent de verlaging die het inkomen der land bouwers in het jaar 1927 heeft onder gaan, wegens de slechte landbouwresulta- ten zeer uiteenloopen en dat er zelfs nog landbouwers zijn, die door de hooge prjj- zen der landbouwproducten een schitte rend jaar hebben gehad. De rondvraag leverde niets bijzonders öp, waarna in besloten zitting wordt over gegaan. De collecte voor het Huldeblijk aan H.M. de Koningin-Moeder bracht in deze gemeente op f36.26. De lijst bevat 255 handteekeningen. Rilland. In de Zaterdag gehouden' ver gadering van stemhebbende ingelanden van den Raigersbeigscheai polder werd de rekening over 19271928 vastgesteld in ontvang op 159109-56 en in uitgaaf op f54652.85. De begroeting voor het dienstjaar 1928 '29 werd in ontvang en in uitgaaf vast gesteld op f22248.79 met een post on voorzien ad f1043.76, terwijl het dijk- geschot bepaald werd op f 1.8 per H.A. (In 1927'28 bedroeg dit f 17 per H.A.) Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een dijkgraaf werden ge plaatst de heeren J. Blok Jz. Jr. (aftr.), W- F- van Gorsel en P. Bruijinizeel, allen wonende te Rilland. met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigon Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder ikraaro of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ot. gS^SBBB— Na dit besluit genomen te hebben, keerde hij zich om, en nam den terugweg aan. Doch de strijd was nog niet geëin digd. Voordat hij zich ter ruste begaf viel hij op de knieën en bad bad om wijsheid, ten einde te weten wat recht was, en om kracht, opdat hij zon kannen dragen, wat hem opgelegd werd. Eerst was alles duister rondom hem, en scheen de hemel van koper; maar eindelijk week de duisternis, en brak het licht door de wolken. Het was lang na middernacht voordat hij zich te bed begaf, maar toen was er vrede in zijn hart, en lag er een rustige glimlach op zijn gelaat. Hij had den strijd gestreden en met Gods hulp de overwin ning behaald. „Moeder," zeide hij den volgenden mor gen terwijl hij haar een kus gaf, „ik zal doen wat ge verlangt. Ik zal David gaan zoeken. HOOFDSTUK XXXVHL Gezocht en gevonden. Het zou ons te ver voeren, indien wij Paul gedurende de eerste negen maanden wilden volgen. Hij kende niets van Londen, niets van het leven in een groote stad. Hij bevond Moeders nemen voorde roode, gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 50 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apolh. en Drogisten 'e Heerenhoek. Op de lijst voor de huldi ging van H. M. de Koningin-Moeder zijn 250 handteekeningen geplaatst, terwijl in de bus een bedrag van f 34 gevonden! werd. Veere. ,De inzameling voor 't huldeblijk voor H. M de Koningin-Moeder bedroeg alhier f52.02 met 199 handteekeningen. Westkapelle. Alhier is door het dames comité voor het huldeblijk aan H. M. de K oni ngi tï- Moed er gecollecteerd een be drag van f61.53 met 279 handteekenin gen. Souburg. Vrijdag had een alg. vergade ring plaats der Vereeniging „Het Groene Kruis" onder leiding van Dr Pl'ugge. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend afge vaardigde naar de alg. vergadering der Prov. Zeeuwsche Vereeniging „Het Groe ne Kruis" op Dinsdag 29 Mei te Goes wer den gekozen dhrn W. M. Verkroost en L. W. Goor. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. De vergadering vereenigde zich met de voorgestelde zaken. De voorzitter deelde mede, dat de op brengst der Emmabloemcollecte bedroeg. Souburg f 97,08, Ritthem f 22,20, nageko men gift f 2. Totaal f 121,28. Onkosten f 34,20. Netto opbrengst f 87,08. De voorzitter deelde mede, dat het op richten van een consultatiebureau niet doorgaat. De doktoren doen dit werk af zonderlijk in eigen woning één dag in do week. Behandeld werd een voorstel om een voorschot te verleenen aan de Jubileum commissie. Het bestuur stelde voor f 50 te geven. Dit werd met alg. st. aangenomen. Van Ritthem hebben zitting genomen dhrn G. Wisse en M. Hoogesteger. Behandeld werd een schrijven van het bestuur van „Kindervacantiekolonies" om een afdeeling te stichten. De gedachte is, dat zulks van „Het Groene Kruis" moet uitgaan. In de commissie werden benoemd dhrn de Bruijn, hoofd openbare school, van Veen, hoofd bijz. school, de Meij, hoofd bijz. school te Ritthem, Bouff en Cij- souw, Paspoortstraat, die hun benoeming aannamen. Ten slotte werd een schrijven behandeld van de vereeniging „Zonnestraal", die zich ten doel stelt het oprichten, instandhouden en beheeren van arbeidskolonies voor T.b.c.-patiënten in Nederland. 30 Juni 1928 zal de Nationale Zonnestraaldag zijn De voorbereiding der collecte berust plaat selijk bij een comité. Besloten werd mede werking te verleenen. De secretaris van „het Groene Kruis" zal in overleg met den heer Jansen, raadslid, deze zaak verder regelen. De voorz. deelde nog mede, dat van ver loting Pluimveetentoonstelling is ontvan gen voor Groene Kruis en T.b.c. f 56,15. Arnemufden, Vrijdagavond vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Na opening door den Voorzitter werd medegedeeld dat aan den secretaris we gens ongesteldheid verlof is verleend en dat door B. en W. als diens waarnemer is aangewezen dhr A. Buijs; dat door Ged. Staten de aanslagen als forens te N. en St. Joosland van een 20-tal veldarbeiders zijn vernietigd; dat is ingekomen de reke ning van „Het Groene Kruis" over 1927, het verslag van de gezondheidscommissie, gezeteld te Veere, over 1927, en dat van het hoofd van den vleeschkeuringsdienst over het le kwartaal 1928; dat aan de ge meente Middelburg over 1927 verschuldigd is wegens bijdragen voor de ambachts school een bedrag van f 889,31 en voor de avondschool voor Nijverheidsonderwijs een bedrag van f 150,60. Aan het adres van de gemeente Kollum inzake herziening van de belastbare op brengst der gebouwde en ongebouwde eigendommen werd geen adhaesie ver leend. De inspecteur der Dir. belastingen stelde zicb op een geheel onbekend terrein- De ontzettende drukte op straat; die tal- looze straten zelf; de verblijfplaatsen van zonde en ellende; de vergulde ondeugd; de verborgen hinderlagen, de ongedachte gevaren dat alles was hem vreemd. Maar hij bezat een groote mate van gezond verstand, moed en geduld, en hij was dos niet bevreesd voor hetgeen hem te wachten stond. Nu hij eenmaal een vast besluit had genomen, liet hij zich door niets van zijn voornemen -afbren gen. Met vasten wil onderdrukte hij zijn eigen wenschen, verharde hij zpu hart tegen zijn eigen verlangen, en zette /.ich aan het werk met het onwrikbare plan al het mogelijke te zullen doen om Dar vid terug te vinden. Zijn moeder vernam met blijde verrassing zijja besluit. Toch gevoelde zij wel eenig zelfverwijt, want bij ernstig nadenken moest zij begrijpen, hoe zwaar het offer was, dat hij bracht, en dat offer bracht hij ter wille van iemand, door wien, en om wien hij voort durend onrecht te lijden had gehad. 0n toen zij de handelwijze van haar pleeg zoon vergeleek met haar eigen gedrag haar leven lang, kon zij een brandend gevoel van schaamte niet onderdrukken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5