BOLS v |urgevraagd i DUZEEUW .KOSSEM"' HTABAK EU W" TWEEDE BLAD. ORANGE S HET ADRES A. WIL KING 20-GENEVERI Werkplaats WAAROP T WAARIN IISVRIEND IO P rsknecht, Voor den Zondag. 1 Fa J. A. L G. WITTE t LANGS DEN AFGROND. IK PATENTVERPAKKING Uit de Provincie. 17, GOES. csche Biggen. |koop, Jnecht of jfwas, jnd Teekenaar. ludster. e Meisje. 2 5 S® troebele Sinaasappellimonade 2 per flesch. »!.- FEUILLETON BOBBY Uchiebaaf25cf. TABA it tl 20 n ZEEPAARD ft 15 tl •Buitengewoon handig Ztlcmdcuf eén qUaay# - M11, - is een zeer or. Maar imste blijft opgenomen t Zeeuwsche ïieiken, wie entie succes :nt te adver- lad dat door vd en geve /ertenties te |straat 70, GOES. If. IIDOELBURG: irg. Telef. 259. fERNEUZEN: "00IJ, Telef. 20. IUR: Irrij Bovenhuis 133. 1 DE BESTE. OP: len van Deerin Ischudder. J. D Tigel S 27, M'burg puiden, onder de kap. -IS. Kruiningen. IER, Schilders, Iveland). ag, Brieven let- It blad te Goes, irkasvereeni- faste aanstelling l0.— per maand; Innement, alleen Igegoede kringen Ier letter F, aan plad te Goes. ZEEUWSCHE lAATSCHAPPIJ. ^ovengenoemde, gevraagd een big tijdelijk. Pen- bven sollicitatiën loten opleiding, iroegere betrek- 'rlangd salaris en sttreding moge- êgelijk onder bij- ptuigschriften te der Vennoot- |29, Middelburg. GORSEL Jr.. later wordt ge- ar, bekend met [dienen, Hoog j Brieven Mevr. N. M. Singel VAN ZATERDAG 19 MEI 1928, No. 195. TIJDELIJK AFSCHEID. Deze Jezus, dia vafl u opgeno men is in den hemel, zal alzoo komen, gelijkerwijs gij Hem naar den hemel hebt zien heenvaren. Hand. 1:11. Hemelvaart is eein) afscheid. Jezus veerlaat da aarde en doett de reis naar den hemel. Een verre reis, een wondere! yaart, die altijd weer verbazing wekt. Wie schat den afstand van den' Olijf berg naar den Troon, van het aiardsche Kanaan naar het Hemelsche? Deze afstand *s niet in kilometers uit te drukken. Daar zijn sterren, zóó ver vain de aarde .verwijderd, dat men met lichtjaren (dat is de afstand, die de lichtstraal af legt in een jaar) rekenen moet, olm de dis tantie te schatten. Jezus voer 'in één vlucht boven de wolken, hooger dan de sterren, tot in de hoogste hemelen. Hjj ging niet van hei eene plaatsje de zer wereld naar het andere, -maar van deze wereld naar een andere wereld. Van een wereld, waar het uitnemend- ste moeite is en verdriet, naar een we reld, waar nimmer tranen Vloeien. Van een wereld, waar het leven is een gestadige dooid, naar een wereld, waar niemand zegt; Ik ben ziék. Vain een wereld, waar de mensaben hun eigen en 'anderer leven vtardervetaj door haat, naar een wereld, waar enkel liefde woont. Je'zus is opgenomen in den1 hemel, Hijj is opgevaren in de bologtel. Hijj is heen gegaan van de aarde. Maar toch, wij treuren: niet, want: Hij keert weder- Deze Jezus, deze Held, deze Over winnaar, zal wederkomen. En als Hij komt, komt de hemel mede. Eindelijk, eindelijk, zal het vrede op aarde zij,n. Uit het wereldgericht, de groote crisis, komt de aarde gelouterd ai vernieuwd te voorschijn. Mem zal el kander geen leed doen lm die nieuwe wereld. Do wolf zal vriendschappelijk verkeeren met het lam. En wat nog grooter wonder is: De menschenzullen als broeders en zusters samenleven, zon der dat er ooit een bitter woord) ge sproken wordt. 1 Dit is de vreugde vajn, 'Hemelvaart. Dit is de belofte van Hemelvaart. En daarom zien wij Jezus met vreugde na. Wij verliezen Hem uit .het oog, maar niefc uit het hart. Wie Hem liefheeft bidt: Kom! En hij. bereidt zich1, oojk 'daarin1, dat hjj gehoorzaamt aan het gebod: Predikt het Evangelie aan alle creaturen. Want Je zus komt niett, dan wanneer deze taak is volbracht. Dit Evangelie des Koninklijks zal in de geheele wereld gepredikt worden,' tot een getuigenis allen volken, -en daal, dün pas, en niet eerder, zal het einde ko men. Laat dus het pas gevierde Hemelvaart 3- feest onze harten warm maken voior die glorieuse toekomst. J WIJNHANDEL GOES - TEL. 264 78.) (Vrij naar het Engelsch.) Na de eerste begroeting verdween al zijn verlegenheid. In haar tegenwoordig heid gevoelde hij zich volkomen op zijn gemak. Meer dan een uur bleef hij bij haar en vertelde haair alles van, zijn. reis en van zijn verblijf in den vreemde.' En gedurig vraagde hij zich af hoe het toGh zou komen, dat het hem steeds zoo wel te moede was in die .ongewone om geving. - Tegen het eind der volgende week werd het contract tuisschen de aandeeb houders van de Wheal Anthony en Mary Vivian opgemaakt en geteekend, en Paul was nu vrij om zijn onderzoekingstocht te ondernemen. Het was juist twee jaar geleden, se dert hij van Abigail afscheid genomen had op het station te Plymouth. Op dien tijld terugziende,^schenen het hem de Lang sta jaren van zijn leven geweest te zjjn, en thans verlangde hjj met een bfli'uib- sprekelyk verlangen haar weer te zien. Twee jaar geleden had hij gevreesd, dot dit noodt meer zou gebeuren. Toen was hjj heengegaan, teneinde haar te vergeten. Heft uw oogem in blij verwachten op naar den hemel, waar de Koning is. Er zijtn hier op aarde pok vorsten en vorstinnen1, die de bewondering en sympathie der men'schen afdwingen. Met welk een oprechte geestdrift heeft telkens weer ons volk zijn ge liefde Koningin toegejuicht. Deze aan hankelijkheid en dankbaarheid1 voor orfte edele en vrome Vorstin, dia haar volk draagt op het biddend hart, is schoon. Maar schooner en noodiger is de eer bied en de trouw, waarmee Gods volk den Koning in de hemelen aanhangt, den Ko ning, die ons kocht door Zjjn bloed. Begrijpelijk (hoewel zeer overdreven) is het enthousiasme, waarmee de wereld de mannen huldigde, die door da lucht van Europa naar Amerika vlogen, en aldus twee wereldeelen aan elkander ver bonden. Maar onze Held, Jezus, is door de lucht gevaren ten hemel, en Hij verbindt, niet twee werelddeelen, maar twee werelden aan elkander. Of de eerste daad nut heeft, blijft een vraag. In ieder .geval kan de vrucht slechts aardsch en tijdelijk zijn. Maar wat Jezus deed heeft waarachtig en eeuwig nut. De weg naar den1 hemel is open. Wij mogen den Almachtige daar boven aanroepen, als onzen Vader, eü uit den hemel daalt de Geest, Die ons weder baart, in alle waarheid leidt, en eeuwig bij ons zal blijven. Gij, gansohe aarde, juich' den Heere! voor Manufaoturen Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen Is GOES HULST LEVEN DOOR STERVEN. Heerlijk leven in 'den' Heer; niets zijri worden groeien;! Stil versterven in de aard, dan; ontkiemen' 'bloeien,'! Sterven voor 'het aardsche slijk, leven in het Koninkrijk!! Worden als het kleine kind, 't zwakke, pasgeboorne; groeien dan, in Gods gena, als Zdjn uitverkoorne. Vrij van stof begeerlijkheid overgaan tot heerlijkheid!! Leven, zwellen, opengaan, voor al Gods genaden;! In Zijn dragend, voedend Licht heel de ziele baden En dit niet voor kleinen tijld, maar voor hl-alle Eeuwigheid i Heer, hoe diep dit wonder-groot: zulk een prijs voor zülk een doodj! (Stam el in gen.) CALVINISTISCHE JURISTEN VER- EENIGING. Woensdag kwam de Calv. Jur. Vereen. weer1 in haar jalarlijksche algemeene le denvergadering bijeen te Amersfoort. Daar de Voorzitter referent was, presi deerde de wnd. voorzitter, Mr P. S. Ger- brandy van Sneek, die de vergadering opende en in gebed voorging. De presentielijst wees uit, dat 45 leden tegenwoordig waren. Het ledental be draagt 86 en vertoont een regelmatigen groei. In 1926 was 't 66, in 1927 reeds meer dan 70 en thans 86. Toch kan dit getal nog aanmerkelijk grooter worden. De Prgnses herinnerde onder geestdrif- I tig applaus der vergadering aan de her- denking van Mr Th. Heemskerk's 40-ja- rigen parlementairen staat van dienst; Mr Heemskerk is een sierlijk lid der Vereen. Jerwijl ook de Voorzitter, Mr V. H. Rutgers, den naam van ons land Maar thans, wetende, dat zij arm en vrij was, was zijin liefde sterker dan ooit, en brandde hij van ongeduld om haar dit te zeggen. Hij begon de dagen, neeö, de uren te tellen. Over veertien dagen kon hg te Nebraska zijn, en Indien de Tresil- lians geen anderen naam hadden aangenoh men, dan hoopte hij in staat te wezen binnen een week hun verbluf te ontdek ken. Eln dan stelde hij zich 'het tooneel hunner ontmoeting voorT Hoe verbaasd zo'u .Abigail wezen. Hoe zouden haar oogen schitteren, en haar wangen zich kleuren, want hij was overtuigd, dat zij zijd liefde beantwoordde. Iets in de uit drukking van baar gelaat bij hun laatste ontmoeting had hem daarvan de zeker heid gegeven. Haar liefde was misschien niet zoo groot als de zijne, maar hij hoopte toch, dat zij hem te eeniger tijd haar jhart zou schenken. In elk geval wenschte hij hoe eerder hoe liever zeker heid te hebben. Tot nu toe had „hij zijn pleegmoeder nog niets van zijln plannen) gezegd, maar op den avond, nadat het contract ge teekend was, deelde hij haar zijn voor nemen mede. Eerst zag zij hem onget- loovig aan, toen betrok haar gelaat, en eindelijk barstte zjj in tranen uit. Paul keek haar verwonderd ajan. Zfij had hem nooit een buitengewone genegen heid betoond. Gedurende de enkele we- per half ons en de eer der Vereen, handhaafde op in ternationaal gebied'. De Praeses herinnert dan aan de woor den van Prof. Dr Leo Polak „Vergelden de gerechtigheid verbiedt de doodstraf", niel om wat hij daar over de doodstraf meent te moeten zeggen, maar om het dédain, dat ook daaruit weer spreekt, ten opzichte van ons ten allen, die op vattingen huldigen, steunend op de Hei lige Schrift. Daartegenover zij onzerzijds vastgehouden, dat wij niet zijn theologen, die aan rechtsstudie doen, maar juristen, die kinderlijk aanvaarden, wat God ons in Zijn Woord heeft geopenbaard. Die centrale feiten der Heilige Schrift heb ben voor ons meer waarde dan de hy pothesen, die anderen tot uitgangspunt van hun redeneeren hebben gekozen. Aan den anderen kant voelt Spr. in Prof. Polak's betoog, ondanks alle triom- fantelijkbeid, zekere vrees en bewonde ring voo.r de onuitroeibare gehechtheid aan de leidende beginselen des Bijbels, welke niet zijn toevertrouwd aan theolo gen, maar aan de gemeente van Christus. Vrees en bewondering, dat er aldoor man nen blijven van onmiskenbaar hoog we tenschappelijk gehalte, onder natuurkun digen en juristen ook, die hun weten schappelijke onderzoekingen niet zoeken te rijmen met aan de theologie ontleende stellingen, maar hun wetenschappelijk overdenken en onderzoeken opbouwep op de basis van hun kinderljjfc christelijk geloof. Ook dit bewijst, dat christelijk en cal vinistisch niet is uit de menschen, maar uit God. Waar dit voor anderen vrees en bewondering wekt, is het ons de ze nuw onzer kracht. (Applaus.) Bij do periodieke- bestuursaf Ireding werd Mr Joh. H. Scheurer van Amersfoort als secr.-penningm. herkozen. (Adres Axnh.- weg 260.) De rekening 1927/28 werd vastgesteld met een batig slot van f512.62, en de penningm. van zijn beheer gedechargeerd. De begrooting 1928/29 werd vastgesteld met een vermoedelijk batig slot van f 350, terwijl de contributie der leden bleef op f 5. - Hierna was aan de orde het referaat over „Beginselen van Huwelijkswetge ving" door Mr V. H. Rutgers van Den Haag, dat den leden tevoren in druk was toegezonden. Aan de discussie hier over namen 9 leden deel, die door den referent uitvoerig werden beantwoord. EEN EIGEN VACANTIE-OORD VOOR DE CHR. VAKVEREENIGINGEN. Het dagelijksch bestuur van het C. N. V. daartoe gemachtigd door het algemeen bestuur, heeft besloten over te gaan tot ken na zijn tehuiskomst had zij zich meer aan hem gehecht dan vroeger, maax dait was natuurpk, nadat hij zoo lang weg was geweest, en nu zij David moest missen. Maar hij had nooit gedacht, dat zij zich zijn heengaan zoo zeer zou aantrek ken. 1 „Gij moet heit ui niet zoio aantrekken, moeder," zeide hij, een poging doende om haar Te troosten. „Och, ik dacht niet aan mijzelf," ant woordde zij snikkende. „Alles, wat mij overkomt Is slechts het verdiende loon voor mijn goddeloozen, hardnekkigen trots. Maar mijn arme David 1 Och, het is zoo hard, dat hij verstooten wordt." „Maar hij wordt niet verstooten," zeide Paul op vriendettjken toon. „Wanneer hij terug wil komen, dan zult gijl hem ze ker met open armen ontvangen." „Ja, 'dat zal ik zeker", riep zijl heftig, „maar hoe zal hij terugkomen? Misschien heeft hij geen 'geld! Misschien lijdt hij ge brek! Misschien is hij doo(d! Ach, mijn arme, arme jongen f' „Hij maait, hetgeen hij gezaaid heeft, en dat is misschien het beste voor hem. Vader zeide, in de straf bewijst God den zondaar .genade." ,,'tls voor u, die alles hebt, wat gij! begeert, gemakkelijk om zoo te .spreken," zeide zij, met een opwelling van bitter heid, „maar 'tis duidelijk, da.t gij meer geeft om Mr Tresülian's dochter dan om aankoop ran eea vacantie-oord te Putten. Reeds geruimen tijd is in de christe lijke vakbeweging de wenschelijkheid van de stichting van een eigen vacantie-oord naar voren gebracht. De laatste algemeene vergadering van het Chr. Nat. Vakverbond besloot op voor stel van den Ned. Chr. Bond van Perso neel in Publieken Dienst tot het instellen van een commissie, die een onderzoek zou instellen naar de mogelijkheid van de exploitatie van een vacantie-oord, even tueel herstellingsoord voor de leden der christelijke vakbeweging. Deze commissie heeft aan het dage- lij ksch bestuur van het C. N. V. een uit voerig rapport uitgebracht, welk college dit rapport doorzond aan het algemeen bestuur, dat het in pyn vergadering vap Dinsdag 24 April j.l. hesprak. In deze vergadering is het dagelijksch bestuur van het C. N. V. met algemeene stemmen ge machtigd, over te gaan tot aankoop en stichting van een vacantie-oord. (De com binatie met een herstellingsoord werd door de commissie ontraden.) Op grond van het uitgebrachte rapport, de in het algemeen bestuur gehouden be sprekingen en een nader ingesteld onder zoek is het dagelijksch bestuur van het C.N.V. thans overgegaan tot aankoop van het (particuliere) sanatorium Dennenhof te Putten. Besloten is, dat de overdracht in de tweede helft'dezer maand zal plaats hebben. De nu aangekochte inrichting ligt aan den Harderwijkerstraatwag, ongeveer 10 minuten van het dorp Putten in een schoone, boschrijko omgeving. Zij bestaat uit twee gebouwen, een hoofdgebouw en een dépendance. Het hoofdgebouw bevat behalve de dienstvertrekken 20 kamers voor 40 personen, eetzaal, conversatieka mer, enz. is voorzien van gas- en water leiding, zoowel al3 centrale verwarming. De dépendance bevat 12 kamers, is klei ner en eenvoudiger, maar ook 'voorzien van gasleiding en centrale verwarming en van electrische verlichting. Een buitegewoo groot voordeel is, dat deze inrichting voorzien is van een com pleten inventaris: slaap- en keukengerei, zelfs van een uitgebreide bibliotheek. Bovendien behoort bij de gebouwen ruim twee H.A. grond. Wij vernemen, dat het in de bedoe ling ligt, reeds dit jaar met ingang van 1 Juni a.s. de exploitatie aan te vangen. De stichting wordt dan gebruikt, zooals zij thans is In dep loop van het komende najaar zal zij geheel gerestaureerd wor den, waarna wellicht de volgende alge meene vergadering van het C. N. V., die tevens het 20-jarig bestaan zal kunnen herdenken, in hel eigen vacantie-oord kan plaats hebben. De arbeid der christelijke vakbeweging gaat door. Nu weer een vacantie-oord. Wij pleiten niet- alleen voor vacantia, als eén recht, dat ook den arbeider toe komt, maar wenscben nu een eigen huis- te openen, waarin de arbeider die va- cantie heeft, met zijn gezin, tegen een matigen pension-prijs, zjjn vacantie kan doorbrengen, opdat hij ook inderdaad va cantie heeft. Het ligt in de bedoeling den pensionprijs zoo te doen zijn, dat het vacantie-oord inderdaad een arbeiders vacantie oord is. Het feest te Wemeldlnge. Het programma vain de Feesten op Woensdag 23 Mei luidt als volgt: Plm. 14.40 u. aankomst eersten trein (van Driewegen-Ovezande over Hoede- kenskerke). De muziek van Wemeldinge is op het station (Losweg) en geleidt de genoodigden door de dorpsstraat naar het terrein. Met dezen trein komt mede de muziek van Kwadendamme. Die blijft aan het station, om na 14.50 uur aankomst tweeden trein (van Driewegen-Ovezande over Borsselen-'s Heer Arendsfeerke) de daarmede aangekomen genoodigden ook weder langs de dorpsstraat naar het ter rein te geleiden. „Hosanna" komt met den eersten trein mede en speelt op het terrein het eerst een nummer. Terwijl er gelegenheid zal zijn om iets te ge bruiken eenige buffetten worden ge- uw eigen broeder." Paul beet zich op de lippen, en kreeg een kleur van ergernis. „Ik kan u niet tegenspreken," zeide hij zijn best doende om kalm te blijven. „Het is waar, Abigail is mij meer waard dan David. Bovendien weet gij, dat David mijn- broeder niet is." „Uw broeder niet is!1" herhaalde zij. „Wie heeft a dat gezegd?" „Hij dien ik den vadernaam1 gaf, en dien ik altijd zoo zal blijven noemen." „Heeft hij u vexteld, dat gij een vonder ling waart?" vraagde zij, hem aanzien de met een ongewone "flikkering in haar oogen. „Ja, hij heeft mij alles medegedeeld, kort voordat hij stierf. Ik wenschte dat hij het niet gedaan had, maar hij oordeel de het beter." „En nadat wij u grootgebracht en u al die jaren verzorgd hebben, gaat gij ons verlaten, "sprak zij bitter. „Gij beoordeelt mij verkeerd, moeder," zeide hij met grootte zachtmoedigheid. „Ik vergeet niet, en zal nooit vergeten, dat gij mij gehuisvest, gekleed, gevoed en op gevoed hebt, terwijl ik niet die minste aanspraak op uwe goedheid had, en dat gij mij als een zoon behandeld hebt, hoe wel ik slechts een vondeling was. Had ik het geweten, .ik zou mijn best gedaan heb ben om u minder moeite en zorg tei geven." „Spreken is gemakkelijk," zeide zjj kort sloten gehouden tot na aankomst der bui tenlanders en om de paarden alvast te bekjjken of eens op den berg te gaan, spelen de drie korpsen, afwisselend en zingt het koor Tamminga een of twee liederen, totdat te plm. 15.30 u. de bui tenlands che gasten komen. Zorg zal worden gedragen, dat het tijd stip van vertrek van den stoet uit Goes dadelijk telefonisch naar Wemeldinge zal worden bericht. De meisjes gaan hen dan in de oude rijtuigen, met „Hosanna" aan het hoofd, tegemoet, verwelkomen hen onder aanbie ding van bloemen en geleiden hen naar het terrein. Bij aankomst op het terrein is de volgorde aldus: „Hosanna", meis jes, gasten. Op het terrein zijn inmiddels alle kin deren aan weerszijden van de midden- baan opgesteld. Daarachter nemen de vol wassenen plaats. Zoodra de stoet in zijn geheel den spoor weg is gepasseerd en dus op het terrein is, wordt halt gehouden en speelt, terwijl dus ieder op zijn plaats staat, „Hosanna" het Wilhelmus. Daarna kan ieder zijns weegs gaan en wat gebruiken of rondkuieren (buitenlan ders naar den berg geleiden!), terwijl do muzi„ek speelt en het koor Tamminga mis schien nog iets zingt, tot van 16.20 precies tot 16.50 uur Gemeenschappelijk gezang der schoolkinderen. Koor Tamminga. Spelen der schoolkinderen van Kloetin- ge. Daarna demonstratie van de paarden (eerste deel) onder het spelen der muziek tot 17.20 precies tot 17.45 Provinciale Rei (begeleiding „Hosanna"). Kinderkoor uit Borsselen. Oude Bevelandsche Rei tot 17.4-5 Demonstratie van de paarden (twee de deel; voorrijden van spannen) onder het spelen der muziek tot 18.15 uur (pre cies) Slotzang koor Tamminga. 18.30 uur (precies) Taptoe geslagen door „Ho sanna". 18.40 (precies) Afmaxsch met spelende muziek (Wemeldinge en Kwadenldamme). 18.53 (precies) Vertrek journalistentrein!, waarmede ook mèdegaan de genoodigden! die naar Roosendaal en) verder of naar Middelburg en Vlissingeni moeten réiz-en. Goes aarik. 19.06. Do trein nlaar Middel burg en Vlissingen) vertrekt te 19.15 en de trein naar richting Roosendaal vertrekt van Goes te 19-20. Pl.m. 19.15 Vertrek eersten trein; richting Hoedefcenskeridei—- DriewegenOvezande. Plm. 19-25 Vertrek tweeden trein rich ting 'sH. ArendskerkeBorsselen)Drie wegenOvezande. Hongaarsche kinderen. Het Leidsch-Hongaarsch .Comité vestigt de aandacht op den Howgaarschen kinder- trein, die in overleg met de Kinderliga ter Budapest georganiseerd wordt voor kinderen, dié op uiitnoodiging hunner vroegere pleegouders nog eens de zo-mer- voeantie in Nederland mogen doorbren gen. Hoewel reeds sedert December 1.1. in onderhandeling met de Liga, kan eerst thans definitief worden.' meegedeeld, dat de trein tegen eind Juni verwacht kan worden. Het verblijf der kinderen hier te lande zal ongeveer 2'V2 maand doren. Pleegouders die hun kinderen met dezen trein mee willen laten) komen, kunnen hun aanvragen! inzenden aan het adres van dhr Ph. Wessels, Papegaaistr. 14, Goes, die gaarne nadere inlichtingen zal verstrekken. De reiskosten zijn' voor kin deren tot 12 jaar f21.van 13 tot en' met 15 jaar f 27.en boven 15 jaar f56.alles retour, mits de kinderen met den Septembertrein teruggaan, daar anders recht tot vrije .terugreis vervalt. De prijizen gelden tot en van die Nederland- sche stations waar de k i n d e r trein langs komt .Pleegouders worden -„verzocht zoo spoedig mogelijk, in 'rik geval vóór 1 Juni a.s. hun aanvragen, met volledig 'adres in Hongarije en' opgave van1 den leeftijd, aan bovenstaand adres te jenden, gelijk met de verschuldigde reiskosten. Aan vragen van kinderen, waarvoor de reis kosten -niet grijjiktjjdig worden voldaan) worden niét aan de Ligai doorgezonden. Mochten er onverhoopt aangevraagde kin deren achterwege blijven, dan worden) die reiskosten .onmididellijlk teruggezonden) R.K. kinderen kunnen desgewenscht op gegeven worden aan dhr Lairsen, Ie Qom- stantijn Huygenstr. 94, Amsterdam. af, „maax daden bewijzen meer dan woor den." „Dat weet ik," antwoordde hij op droe ven „toon, „en het spijit mij, dat mijn da den p piet voldaan hebben. Ik meen, dat ik voor u gedaan heb wat ik kon, en zoolang ik leef hoop "ik ,uw vriend te blijven." „Men heeft niet veel aan een vriend, als men niet weet, Waar hjj is, en men nooit iets van hem hoort of ziet," en zjj begon weer te schreien. „O, als er maar iemand was die mijn armen David wilde gaan zoeken, die hem op den goeden weg wilde terugbrengen. David is niet slecht! O! ik weet zeker, dat hij niet slecht is. Maar hij is zwak en meegaande, en zoo lang hij zich in slecht gezelschap bevindt bestaat er geen kans, dat hij terecht zal komen. Ik zou graag zelf gaan om hem t© zoeken. Maar ik ben slechts een vrouw, ik ben nooit in een groote stad geweest, ik zou niet weten, wat ik moest begin nen." „Ik geloof, Sat het béter is, dat hij uit eigen beweging terugkomt," zeide Paul. „O, neen! zeg dat niet. Hoe langer hij wegblijft, hoe dieper hij zal zinken, en hoe zwakker hiji zal worden. Neem als hjj gered zal worden, dan moet dat zoo spoedig mogelijk gebeuren." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5