Gemengd Nieuws. Allerlei. Land- en Tuinbouw. Wetenschap en Kunst Rechtzaken Radio-Nieuws. Dammen. in gevoelvoll» woorden te schetsen! wat de heer v. Elsacker roar Westkapelle beeft betoekend. Daarna schetste de heer P. de Vos, hoofd der O. L. school, mede namens oud-leerlingen, in hartelijke, treffende be woordingen, wat de overledene was voor zijn leerlingen. Daarop nam de heer M. Bieleman, on derwijzer, het woord om uiting te geven aan zijn dankbaarheid voor de prettige, aangename verhouding, die steeds tus schen hen bestond, mede ook namens de collega's, die met den overledene heb ben gewerkt. Die oudste zoon bedankte, mede uit naam van zijn aanwezigen broeder en zus ter, de sprekers voor de hartelijke woor den hier geuit, alsook de aanwezigen voor hun belangstelling, inzonderheid het Dag. bestuur. St-Lauranft. Boor het damescomité al hier is voor het huldeblijk aan JI. M. de JKoningin-Moeder ingezameld eon. be drag van f62.74 met 249 handteekenin- gen. Koudekerks. Bevolking van 115 Mei. Ingekomen: H. Moeliker met gezin, B 177 c, uit Vlissingen; J. v. d. Broeke. B 131, uit Middelburg; mej. T. Louws, D 1G5- uit Middelburg; 7. Holthuijzen met gezin, E 40 uit Middelburg; A- W. van Iren, met gezin, B 156 uit Middelburg; mej. N. Gesohiere, B 51. uit Biggefcerke; mej. N. Meijers, B 152. uit Middelburg; mej. C. Pi n gem an se, O 43 uit Grijlpskerke; mej. J. F. Marijs, gehuwd met Cl. Wisse, B 44 uit Biggekerke; 0. Maas, B 156 uit Ritthem. Voltrokken: P. A. Visser met gezin vain D 79 naar Middelburg; Mej. O- Wattel van D 51 naar Serooskerke (W-); mej. L. Vos van E 46 naar Middelburg; mej. N. Stroo geb. de Bree van B 91 naar Zoutelande; K. P. van Sweedem, van B 56 p, naar Middelburg; W- v. Keulen van D 32 naar Ritthem; J. Louworse van B 144 naar Zoutelande; J. de Witte vain C 11 naar Oostkapelle; W- Huiszoon van B 181 naar Vlissingen: L. Schout van 0 45, naar Ritthem; mej. P. L .Wage gehuwd met P. Abbenbroek, van B 177 C, naar Vlissingen; mej. M- J. Abbenbroek, van B 177 c naar Os ten1 le (België); J. Maas van B 156 naar Vlissingen; mej. J. P. de Kuijper, van B 158 naar Mid delburg; mej. do wed. O. de Klerk geb. Huiszoon, van B 181. naar Amemuiden; mej. B. O. E- Weiland, van E 43 naar Middelburg; mej. P. W- die Wiijze, van A 167 naar 0- en W. Souburg; mej. L. Kleinepier, van B 43 naar Westkapelle. Terneuzen. De uitbreiding van de co kesovens alhier nadert haar voltooiing. Dezer dagen wordt begonnan met het storten van beton voor aen 28 M. hoog en watertoren. Naar men mededeelt, zal de electromotor welke hierin geplaatst wordt circa 2500 kub. M. water per uur kun nen verplaatsen'. De 45 M. hooge kolen- toren geheel uit gewapend beton ver vaardigd is bijna gereed. Ook de ka lenbreker en lucht sporen naderen hun voltooiing. Door een en ander is de fabriek weldra op zeer moderne wijize ingericht. Zaarnslag. J.l. Zondag herdacht de heer J. de Fêijfer, burgeme.ester dezer gemeen te, zijn 70sten geboortedag. Door het mu ziek- en zanggezelschap werd gezorgd, dat dit feit niet onopgemerkt voorbijging. Maandag brachten zij den burgemeester een serenade, waarbij de gebruikelijke ge- lukwenschen namens de vereenigingen werden uitgesproken. De jubilaris dankte in hartelijke woorden voor de hem be toonde belangstelling, terwijl de gezel schappen na afloop der muziek- en zang uitvoering werden getracteerd. (Tern. Crt.) De rooifmoord ta Maartens dijk. Naar 'het U- D. meedeelt is in do woning van de verloofde van Be Bruin een brief gevonden' van Be Bruin, waar in deze zinspeelt op een testament van het slachtoffer Floor. Bit bracht nieuw licht, „en een ingesteld onderzoek wees uit, dat Floor kort geleden inderdaad een testament heeft laten' maken, waarbij1 hij zq'n geheel e vermogen, dat niet gering was, vermaakte aa.n de verloofde van De Bruin, hoewei die in geen enkel familie»- verband tot hem staat. Dit gaf natuurlijk ernstige vermoedens in de richting van De Bruin en diens -aanstaande, welke laatste al aan de politie bekend heeft meer van de zaak pjf te weten. Zeer waarschijnlijk heeft zij De Bruin tot den moord aangezet, om het geld machtig te worden. i Gistermiddag is in Hotel Be Poort van Cleve te Grave J. de B., die gezocht wordt in verband met den moord te Blauw-Kapel, door de marechaussee uit Grave, met de recherche uit Den Bosch ge arresteerd. Hij is naar Den Bosch over gebracht. Een paar dagen moet de B. zich te 's-Hertogenbosch hebben opgehouden. Hij kwam met de marktautobus uit Den Bosch te Grave aan en wilde verder naar Nijme gen. Hij was in 'het bezit van f 200. On regelmatigheden. De ge meenteraad van Reeuwijk heeft den hoofd boekhouder, den boekhouder-opzichter en den incasseerder vair het gem. electr. bedrijf geschorst, in verband met onre gelmatigheden in de administratie, btref- fende een bedrag van ongeveer f 5000. DeEemd ij kinquarantaine. Naar Lloyds uit Bremen meldt, is het Ne der landsche stoomschip Eemdijk, dat daar met een lading van graan uit Rosario was aangekomen, in quarantaine gesteld en het lossen van graan verboden. De reederij van de Eemdijk deelt mede, dat aan boord doode ratten zijn gevonden, die bij onder zoek met pest besmet zouden zijn gebleken Vandaar de quarantainemaatregel. Geen collegegeld betaald. Te Leiden is proces verbaal opgemaakt te gen een 8-tal studenten die, zonder col lege-geld te hebben betaald en ook zonder daartoe overigens gerechtigd te zijn, col leges aan de Leidsche Universiteit hebben gevolgd. Wild gevecht in de straten van N i e u w-Y o r k. Uit Nieuw-York wordt gemeld, dat zich in de straten al daar een tooneel heelt afgespeeld, dat eer der aan een scène uit de Far West doet denken. 4 bandieten hielden op de 14e ver dieping van een kantoorgebouw een kas- looper aan, hielden hem een revolver voor en berooiden hem van ongeveer 2750 dol lar. Daarna dwongen zij den liltjongen hen naar beneden te brengen en stapten toen haastig in een gereedstaanden auto De politie maakte onmiddellijk een aan vang met de vervolging en maakte daarbij gebruik van eenige taxi's. Tusschen deze auto's ontstond nu een wilde jacht; het ge lukte den roovers echter door een zijstraat te ontkomen. Later kon een van hen gear resteerd worden. Melkauto door de tram ge grepen. Een doode, twee ge wonden. De melkhandelaar G. W. wil de met zijn melkauto het erl van den vee houder K. te Purmerend oprijden, om melk te halen. Hij merkte evenwel niet, dat de tram in aantocht was. De auti werd door de tram gegrepen en viel in de sloot. W. bekwam een schedelbreuk en werd naar het gasthuis vervoerd. Een der beide knapen, die mochten meerijden, D G. uit Edam, werd door de tram overreden en gedood. Zijn kameraadje M. v. L. kwam er met eenige kleine verwondingen al. Van de tram ontspoorden een paar wagens. De oplichting van de Rot- terdamsche Bank. Mevr. W. B.L. uit Rijswijk, die was aangehouden in ver hand met de oplichting van de Rotterdam- sche Bankvereeniging, is op vrije voeten gesteld. De voorloopige hechtenis van J. G. v. d. E. B den secretaris van de directie van de Bank, die alleen vervolgd wordt wegens verduistering, is verlengd. Het aangename drankje. Een jonge dame komt in een apotheek. „Ik wou graag wat wonderolie hebben, maar er moet geen smaak aan zijn". „Dat kan", zegt de apotheker vriendelijk, „neem u zoolang plaats en drink ter ver- Irissching een glas limonade." „U is wel vriendelijk" .meeint de jonge dame. Na een poosje vraagt zij„En hoe is 't nu met de wonderolie?" De apotheker: „Hebt u dan nog niets be merkt? De olie was in de limonade". O maar, dat is verschrikkelijk, de olie moo.4 mijn jongste broertje innemen". De toestand der bijen. De toestand van de bijen standen is dit voorjaar niet schitterend; op vele plaatsen zijn een grooter of kleiner deel der volken gestorven. De zomer van 1927 was voor de bijen slecht, ook de nazomer was niet gun - stig. Deze omstandigheid heeft veroor zaakt, dat er met te weinig jonge bijen kon worden ingewinterd. Bijen, die in Augus- uitloopen, vallen vroeg in het voorjaar ai, de generatie van September sterft eerst tegen begin Mei. De winter was streng, vroeg broed is er niet geweest, waardoor verscheidene volken met te oude bijen te gen de uitwintering te zwak waren gewor den en daardoor uitstierven. Roer kwam veel voor, ook dit verzwakt een volk. In de verslagen over landbouw van vroe gere jaren vindt men nu en dan opgetee- kend een slecht bijenjaar met een groot verlies aan volken in den daarop volgen den winter. Zoo is het ook nu, de imkers beginnen de Meimaand 1928 met een sterk ingekrompen aantal bijenvolken. Is de zo mer en de nazomer gunstig, dan wordt het verlies geheel ingehaald. April was in de tweede dekade slecht, overigens goed en in Mei waren er reeds verscheidene goede drachtdagen. Amerikaansche kruisbesssnmeeldauw. In aansluiting op het vorig bericht over den Amerikaanschen kruisbessenmeel- dauw kan medegedeeld worden, dat deze ziekte wederom in kruisbessenaanplantin- gen is waargenomen. In verband daar mede wordt ernstig de raad gegeven, do hespuiting met alcalische Bourgondische pap (1 Y K.G. kopervitriool en 1 Yt K.G. sodex op 100 liter water) toe te passen. Gerst voor de bierbrouwerijen. Van de gerst welke in ons land verbouwd wordt, wordt slechts een zeer klein gedeelte uitsluitend van de zomergerst, voor de bier brouwerijen aangekocht. Uit Zeeuwsch-Vlaan- deren gaat wat naar de Belgische brouwerijen, maar dit is niet van betoekenis. Vroeger was dit anders. Indien mocht blijken dat veel van onze gerst voor de brouwerij geschikt is, of althans geschikt is te maken, dan kan hiervoor een hoogere prijs worden bedon gen, dan bij verkoop ais voergerst. De directie van Hednekens Bierbrouwerijen te Rotterdam heeft zich reeds bereid verklaard, het onderzoek van de binnenlandsche zomer gerst op hare eigenschappen als brouwgerst gratis te verrichten. Mocht blij kan, dat het mogelijk is, bahoorljj e partij«i van gelijkmatigs kwaliteit bijeen te krijgen, dan willen deze brouwerijen die partijen tegen brouwgerstprijs koopen om ze tot bier te verwerken. De keuringsdiensten der Zeeuwsohe Land- bouw-Maatschappij, der Groninger Maat schappij van Landbouw en der H. M. v. L. hebben toegezegd te trachten, de mede werking te verkrijgen van de landbouwers in hun ressort om van flinke peroeelen zomer gerst do noodige gegevens over voorvrucht enz. te verzamelen en in September een mon ster te steken. De ambtenaren der keuringen te velde zullen worden aangezocht hunne medewerking te verleenen. De landbouwers die bereid zijn hun gerst voor het genoemde doel beschikbaar te stel len, blijven geheel vrij om hun product al of niet aan de brouwerijen al te staan. De werk zaamheden der controleurs on van de keu ringscommissie geschieden kosteloos. Tegen de slakkenplaag. Het vorig jaar zijn proeven genomen met slakkenbestrijdingsmiddelen. Behalve kainiet' met kopersulfaat (beide fijngemalen en in een verhouding van 20 op 1) gaven ook fijne kalk en patent-kali met fijngemalen kopersulfaat zeer goede resultaten, indien uitgestrooid, ten tijde dat de slakken kruipen, dus 's morgens heel vroeg. Voorzoover men deze middelen niet, zonder kans op schade, kan aanwenden, b.v. in moestuinen, kan men met succes afzonderlijke planten of gèheele bedden ipf akkertjes voor slakkenvraat vrijwaren door zaagsel te drenken in een oplossing van kopersulfaat (7 L. water met 1 K.G. jkopersuifaat; pirn. 1 pond zaagsel op 1 L. oplossing). Men strooit het zaagsel, dat zoo vochtig wordt, dat het nog juist uitstrooibaar is, tusschen de planten, &f men maakt gesloten kringen (pin. 7 c.M. breed) om de bedden of de akkers. De slakken, welke met het zaagsel in aan raking komen, wentelen zich als het ware zelf in den dood. Na enkele dagen moet men weer versch zaagsel en kopersulfaat uitstrooien. Slakken eten niet steeds van zemelen en Parijsch groen. Er schijnen geen dieren te zijn. die slak ken lusten. Alleen moet de egel erop verlekkerd zijn. Bescherm dus den egel. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen en door de bij dezen dienst werkzame ambtenaren. Bestrijding der Runder-fuberculose. De R.K. Boerenbond heeft den Minis ter van "Landbouw laten weten, dat het voor een niet gering deel zal afhangen van de financiëele tegemoetkoming 'van Rijkswege, oi een groot getal veehouders zich tot bet merken van zoogenaamde reactie-dieren bereid zal verklaren, waar op het bestuur het vertrouwen uitspreekt, dat de regeering het bedrag harcr tege moetkoming op onbekrompen wijze zal vaststellen. Te Alkmaar werd besloten tot stichting van een vereeniging tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en van .andere veeziekten in Noord Holland. De taak der ve.reeniging zal bestaan in het erkennen van plaatselijke organisa ties tot bestrijding van de rundertubercu- lose, welke het merken van reactie-dieren voorstaan. Op rijks- en provinciesteun wordt gerekend. De Invloed van teerdampen der wegen op den kan«er. De vraag, welke tijdens de zomerzittirig vam 1927 in de afdeelingen is ter sprake gebracht, n.l. of teerdampen uit. wegen in vloed hebben op den kanker, is door Ged. Staten van Zuid-Holland voorgelegd aan het Nederlandsch Kankerinstituut, dat in antwoord hierop aan Ged. Staten heeft medegedeeld, dat een rechtstreeksch antwoord op de vraag of toeneming van kanker varband houdt met het toenemend gebruik van teerproducten op de wegen, in het tegenwoordig stadium van onze kennis nog niet gegeven kan worden. ■Het bestuur van bet, Instituut voegt hier- aan echter toe, dat het de gerezen vraag, welke ook het bestuur en zijn medewerkers reeds geruimen. tijd bezig houdt van .groot belang acht. Aan de toeneming van sommige vormen van kanker, waaronder ook long kanker, valt niet te twijfelen, terwijl het even eens vaststaat, dat bepaalde teersoorten, teerproducten en daarmee verwante chemi sche stoffen bij mensch en dier kanker van de Kuid kunnen teweeg braqgen. Het is echter nog niet gelukt, op padere wijze een verband tusschen deze twee ver schijnselen aan te toonen. Ook in het Anto- nie van Leeuwenhoekbuis zijn onderzoekingen voor deze vraag in gang. Mocht een verder onderzoek in deze rich ting voldoende aanwijzing opleveren, dan zaj het Instituut, niet talmen het college van Ged. Staten daarvan in kennis te stellen en de aandacht van andere autoriteiten ,op het vraagstuk te vestigen, en in overweging te geven slechts die teersoorten tot de prak tijk toe te laten, waarvan de onschadelijkheid hetzij door statistische ervaring, hetzij op andere wijze mag wordein aangenomen. Kantongerecht te Middelburg. Politieverordening te Zou telande. Woensdag stond voor het kan tongerecht te Middelburg wederom terecht W. H. B., pensionhouder van de „„Tien Torens" te Zoutelande. Hem was ten laste gelegd, dat hij op Zondag 6 Mei 1928 zjjn inrichting voor het publiek geopend had gehad. Verdachte erkende het hem ten laste gelegde. De Ambtenaar van bet Openbaar Ministerie requireerde, na in den breede deze bekende geschiedenis te hebben nagegaan, dat verdachte zoude worden schuldig verklaard, doch op hem wegens de lichtheid van het feit geen straf zal werden toegepast. Mpcht do kan tonrechter hiermede accoord gaan, aldus het 0. M. dan zou deze bepaling der Zou- telandsche politie verordening niet langer voor het kantongerecht vervolgd worden, daar instelling van vervolging zonder dat straf volgt weinig zin heeft. De kanton rechter onmiddellijk uitspraak doende, ver klaarde verdachte B. schuldig, doch paste wegens de lichtheid van het feit geen straf toe. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding leerplicht wet: P. P. Ierseke f 15 of 15 d.h.; Eieren van wild vervoeren: W. J. B., Goes, f5 of 5 d.h.; Niet beletten., <iq,t hond wild op spoort: S. L. de J., Borssele f20 of '20 d.h.; met motorrijtuig de vrijheid van het verkeer in gevaar brengen: J. M. P., Goes, f25 b. of 25 d.h.; Loterijwet: .T. Z., Biezelinge f10 of 10 d.h.; Straatschen derij: M. J. B., Krabbendijke, 1 rnaand tuchtsch, voorw.; J. van W., aldaar, 2 maanden tuchtsch., voorw.; M. W. J., Leiden f 15 of 1 m. tuchtsch; f,. S. te Graauw f25 of |25 d.h.; Zonder vergun ning loopen op eens anders grond: A. do L„ Kloetinge f2 of 2 d.h.; W. N., aldaar, f10 b. of 10 d.h.; Zonder verg. vee laten loopen op een anders grond: G. N., Driewegen, f5 b. of 5d.h.; In verbo den tijd mest vervoeren: J. V., 'sHee- renhoek, ontslag reehtsverv.; van een kind koopen beneden 18 jaren: K. v. H.. Krab bendijke f 15 b. s. 15 dh.; Als opkoopei geen register houden: K. van H.,_ Krab hendijke f 15 of 15 dh.; Overtreding vuur wapenwet: M. B., Kruiningen, een beris ping; buks verb, verkl.; Met hondenkar rijden zonder nummerbewijsJ. W., 'sH Arendskerke f5 h. of 5 cl.h.; Zich mei autobus op tramrails bevinden als de tram nadert: M. Z„ Hansweert, ontslagen van rechtsvervolging. Zich bevinden op een .overweg, als de trein nadert: M. Z., Goes, f 15 of 15 d.h.; Op verboden plaats ovei de rails bij het station loopen: W. W. Nieuwdorp, f 25 of ,25 d.h.; Overtreding politieverordening Goes: P. A. B., Mid delburg f 10 of 10 d.h.; Te Borssele op straat met centen spelen: P. de W., Bors sele f5 of 1 w.t.; Te Ierseke fietsen ovei trottoir: L. P. O., Ierseke. f3 of 3d. h.: Zonder noodzaak met motor over rijwielpad! rijden: C. D., Goes f5 b. of 5 d.h.; Hu'p- betoon weigeren op bevel van een amb tenaar: J. B., Goes, f25 of 25 d.h.; Zich op een perceel zonder vergunning in de Schelde bevinden: W. II.. Ierseke f5 of 5 d.h.; Zonder noodzaak met voertuig de linkerzijde houden: A. de D., 'sGra venpolder f 10 b. of 10 d.h.; Met voer tuig op tramrails verblijven als de tram nadert: II. A. M., Goes f25 of 25 d.h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: ,T. S., Scho-re, f5 of 5 d.h.; B. van B., W. E. van Y., Ierseke f2 b. of 1 week tuchtsch.; P. J. P., aldaar, terug aan ouders; W. H. C. K„ aldaar f 10 b. of 2 weken t.; P. W. v. d. S., Wilhelminadorp f5 b. of 1 week t.L. M., Ierseke f 10 b. of 1 w. t.; Met rijwiel niet rechts houden en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: T. G. van A.. Goes 2 maal f5 b. of 2 m. 5 d. h. civiele vordering ad f4.25 toe gewezen; 'Fietsen zonder rem: A. S_. te Driewegen, f3 b. of 1 week t.; 's Avonds fietsen zonder licht: J. de K., E'lewou's- dijk, terug aan ouders; A. van V., Axel, f7.50 of '5 d.h.; J. J. N., Wemcldinge f10 of 10 d.h.: H. A. K„ Ierseke f 15 b. of 15 d.h.; L. M., aldaar f 10 b. of 1 maand t '"hfsch.; Met motorrijtuig de vei ligheid van het verkeer in gevaar bren gen- J T. Goes f 3 of 3 d h Met motor rijtuig rijden zonder goede remmen: J. D. Kapelle, f 10 b. of 10 d.h.; Met motor rijtuig in bocht niet rechts houden: C. K.. Ierseke f5 b. of 5 dh.; Met motor rijtuig geen signaal geven: G. A., Rot terdam f5 b. of 5 d.h.; Met motorrijtuig rijden zonder nummer en Ietter: C. van P., Goes, f3 "b. of 3 d.h.; Met voertuig van richting veranderende, geen richting aangeven: C. van D.. Baarland, vrijgespro ken; Met motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken: P. A. M. Baarland, vrijge sproken; Met motorrijtuig geen richting aangeven: J. J. B., Bergen op Zoom, f 10 b. of 10 d.h.; Hooger beroep is aangeteekond door J. B., te Goes, veroordeeld wegens het vangen van mollen op gronden, waarop hij niet bevoegd was, veroordeeld tot f 10 of 10 dagen. Brandstichting. Voor de Utrechtsche Rechtbank stond terecht J. N., verdacht van brandstichting. Deze ver dachte bleek huizen te koopen, hoewel hij geen geld had. Hij verzekerde deze huizen dan hoog, terwijl hij tevens den inboedel 'hoog deed aanslaan. In den nacht van 7 op 8 December heeft hij in een huis te Breukelen, dat hij gekocht had, een vat met krullen op den zolder in brand gesto ken, waardoor het geheele huis is uitge brand Verdachte bekende alles. Hij had f 3100 van de verzekering gekregen, betaalde f 1500 aan den vroegeren eigenaar en had dus nog f 1600 over. Ook was het verbran de,meubilair ruim vergoed. Het 0. M. eischte 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. Uitspraak 29 Mei. Schapendieven. Voor de Alk- maarsche Rechtbank stonden vorige week terecht P. K. uit Wijde Wormer en M. C. uit Beemster, wegens schapendiefstal te Berkhout. Tegen hen werd r&sp. 5 en. 7 maanden gevangenisstraf geëischt. Woensdag werden zij veroordeeld tot ieder zes maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke in 'hechtenisne ming. Beide verdachten, die op de trbibune aanwezig waren, werden terstond gearres teerd. Programma van Vrijdag 18 Mei HUIZEN, 310.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 7.30 Vrij'z .uitzending. Muziek. Cursus Ds J. v. Dorp. Cursus Dr K. T. Proost. HILVERSUM, 1060 M- 8.05—9 05 TTitz. v. d. viering „Volkenbomds;lag 18 Mei u. h. Kurhaus te Se.heveningen. Z Exc. Jlir Mr F. Beelaerts van Blokland, .Min. van Biuitenl. Zaken cm Prof. E- Moresco, sprei- kers. 9.1511.00 Concert. DAVENTRY, 1600 M. 8-20 Debat tus schen Sir Ernest Bonn en Mr James Maxton. 9-40 Concert. PARIJS „RADIO-PAR S". 1750 M. 8.50 11.20 Concert. Orkest en Mme. Delna. zangeres. ZEESEN, 1250 M. 8.50 Groot koor concert. HAMBURG, 395 M. 7.45 „Samson en Dalila", opera in ,3 anten v. St. Saëns BRUSSEL, 509 M- 8.10 Orekestconcert. 9-50 Voordracht van Nederl. Gedich ten. J j Programma van Zaterdag ,19 Mei: HUIZEN, 310.9 M. (Na 6 uur 1870 ML 12.301.30 Lunr.hmuziek. 3 00—4.00 R.K. Kinderuurtjo. 5006.00 Diner- muziek. 6.006.30 Literair halfuurtje. 6.307.00 Dinermuziek. 700—7.30 Cursus Hollandsoh. 8.00 Concert. HILVERSUM, 1060 M. 12.30-2.00 Lunchmuziek 2.0C4.30 Filmmuziek. 6.00—7.45 Concert. 805 Demonstr verg. door de V-A-R-A. (soc. dem.) voor de uitbreiding van haren zendtijd i. h. Concertgebouw te Amsterdam. DAVENTRY, 1600 M- 10.35 Kerkdienst t .20—2.20 Orkestc.oncert. 3-50 con crt 6.20 Coin''ert,>rge!besp'0lin.g. De soualen voor viool en piano van Brahms. 9-55 Orkestconcert. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 12.50--2.10 Grarnofoonmuziek. 7.50 Pianoles 8-3511.20 Symphonie-cori- cert. 1 Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 48 (4e Wedstr.-probi.) Auteur: P. Mons, Amsterdam. 1 2 3 4 5 Zwart: 10 sch op 8, 12, 13, 14, 19, 23, 24, 30, 36 en 44. Wit: 10 sch. op 16, 21, 28, 32, 35, 37, 38, 4-0, 43 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 10 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Om het Kampioenschap van Amsterdam. De volgende partij werd gespeeld tus schen A. K. W. Damme met wit en Raman met zwart. 1. 32—28 18—23 30. 45—40 17—22 2. 34—29 23X34 31. 28X17 12X21 3. 40X29 12—18 32. 34—30 18—22 4. 4440 7—12 33. 41—37 21—26 5. 5014 19—23 34. 43—39 13—18 6. 28X19 14X34 35. 33—29 8—13 7. 40X29 10—14 36. 30—25 2— 7 8. 37—32 14—19 37. 35—30 7—11 9. 41—37 19—24 38. 40—35 16—21 10. 32—28 5—10 39. 39—33 14—19 11. 37—32 20—25 40. 24—20 15X24 12. 29X20 25X14 41. 29X20 9—14 13. 46—41 17—21 42. 20X 9 3X14 14. 31—26 1— 7 43. 30—24 19X30 15. 26X17 12X21 44. 25X34 21—27 16. 41—37 7—12 45. 33—28 22X33 17. 44—40 21—26 46. 38X29 11—17 18. 39—34 11—17 47. 42—38 17—22 19. 43—39 17—21 48. 34—30 22—28 20. 49—43 21—27 49. 30—25 18—22 21. 32X21 26X17 50. 48—42 13—18 22. 37—32 17—21 51. 35—30 4—10 23. 34—29 14—19 52. 29—24 10—15 24. 29—24 19X30 53. 38—33 28X39 25. 35X24 10—14 54. 37—32 27X38 26. 40—-35 21—20 55. 42X44 14—19 27. 36—31 26X37 56. 24X13 18X 9 28. 32X41 6—11 57. 4440 22—28 29. 39—34 11—17 58. 40—35 Remise gegeven. De resultaten van de 9e ronde luiden: Damme 11 v. Dartelen. Lochtenberg 02 Markus. Pelganta 11 Hubelmeyer. Raman 20 v. d. Sleen. De stand is nu Damme 16 uit 9, Raman 13 (8), Markus 12 (7), Rustenburg 11 (8), Lochtenberg 7 (9), v. Dartelen 6 (6), Ko- nert 6 (7), Hubelmeyer 5 (6), v. d. Sleen 4 (7), Pelganta 4 (8), Verbruggen 3 (7) en Hoksbergen 3 punten uit 7 partijen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6