Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Afioop Moopingen, Aanbestedingen enz Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. van f 315, het aantal vereenigingen tot 29, waarvan 24 schoolbesturen, met een be drag van 1103.50. Op 1 Mei was het aantal leden-onderwijzers 493 en het aan tal leden, u iet-onderwijzers 163. Spr. ein digde met een opwekking meer leden nog te werven en schoolbesturen op te wekken een subsidie toe te kennen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Hierna stelde de voorzitter voor te besluiten tot aanstelling van een admini strateur op een aanvankelijke jaarwedde van f300. Ofschoon uit de vergadering de opmerking werd gemaakt, dat dit te weinig is, werd ten slotte het voorstel aangenomen, omdat toch telkenjare het salaris kan worden herzien. Bij de vaststelling der begrooting werd nog gewezen op den billijken aankoop van 3 kachels, die door de gemeente Vlis- singen voor f 100 werden afgestaan Do voorzitter meent, dat de vereeniging er op den duur goed voor zal komen te staan, vooral als het opgenomen geld is afgelost. Toch is een uitbreiding met modellen van schoolbanken, borden enz. zeer gewenscht en dat kan als alle leden er hun schouders onder zetten. Bj het punt bestuursverkiezing wees de voorzitter met leedwezen op het het vertrek van den heer G. Mollen» naar Deventer, die zooveel voor het museum heeft gedaan en werd op zijn voorstel besloten namens de vergadering den beer Mollema een schrijven te zenden om hem daarvoor dank' te brengen. Na eenige bespreking kon de vergade ring er zich mede vereenigen, dat het bestuur van 6 op 13 leden werd ge bracht, zooveel mogelijk 6 van rechts en 7 van links, zoodat alle dee'.en van de provincie er in zijn vertegenwoordigd. Voor de 7 nieuwe leden werden gekozen dhr A. v .d. Wei]de, lid van Ged. Staten van Zee'and te Zierikzee; dhr Bemhardi, arts te Stavenisse; dhr J. A. H. Abeleven, inspect. L.O. te Goes; dhr mr J. M. H. Stieger, lid Ged. Staten te Goesdhr J. Ünderdijk, wethouder te Middelburg; dhr J. van der Worp, directeur der Rijks Kweekschool te Oostburg; dhr H. van de Weijer, inspecteur L.O. te Terneuzen. In de vaca-ture-Mollema werd gekozen dhr C. Roelands t.e Middelburg. Bij de rondvraag bracht de Commis saris dank voor de tot hem gerichte woorden en verzekerde overtuigd te blie ven van het goede doel der vereeniging. Hij hoopte, dat deze steeds in het be lang van het onderwijs zal blijven werk zaam zijn. Aan den heer Ruijtenbeek werd ver zekerd. dat bij het houden van vergaderin gen van onderwijzersvereenigingen te Mid delburg gaarna het museum ter bezichti ging wordt opengesteld. Dat dit niet hij de vergaderingen van den schoolraad is bekend gemaakt, komt ten deele door dat het niet werd aangevraagd, en ander zijds door dat de voorzitter door drukke werkzaamheden er niet aan heeft ge dacht tijdens de vergadering algemeen op de mogelijkheid te wijzen. De secretaris wekte ten slotte op nieuwe collega's tot aansluiten te bewegen. De voorzitter drong er op aan niets aan te schaffen zonder het museum te hebben bezocht en sloot daarop met dank voor de groote opkomst de vergadering. Het vijftigjarig bestaan der Unie „Een Schooi met den BijhoP'. De secretaris der Unie „Een School met den Bijbel", Mr J. Terpstra te 's Gra- venhage, schrijft ons In de maand Augustus a..s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het bekende Vo'kspetitionnement aan Z. M. Koning Willem III aangeboden werd. En op 23 Januari 1929 zal het een halve eeuw ge leden zijn, dat in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht de Unie „Een Schooi met den Bijbel" werd ge sticht iom „de tijdens het Volkspetition- nemeni verkregen organisatiën te behou den, allengs vaster gestalte te laten aan nemen en in zoodanig onder.ing ver band te zetten, dat ze, zoo dikwijls de be.angen van „de school met den Bijbel" dit vereischen, onverwijld dienst kunnen doen". Zooals ook in de jaarvergadering der unie medegedeeld is, zal de Unie in dit najaar een gedenkboek uitgeven, waarin baar geschiedenis gedurende de verloopen vijftig jaren zal beschreven worden. Het bestuur der Unie was zoo gelukkig, Ds 1. C. Rullmann van Utrecht bereid te vinden om de samenstelling van dit ge denkboek, dat met vele photo's verlucht zaL wor^en- °P zich te nemen. En nu kom ik, namens Ds Rullmann en het bfestuur der Unie tot Üw lezers met een vriendelijk verzoek. Ds Rullmann heeft het archief der Unie en vele andere bronnen voor zijn studie kunnen onder zoeken, Maar er zijn misschien lezers, vooraf onder hen, die het Volkspetition- nément zed nog hebben meegemaakt, die zich bijzonderheden weten te herinneren welke voor de beschrijving van de ge schiedenis van het Peti.ionnement en van de Unie van belang kunnen zijn. Bijzon derheden, hetzij van a'.gemeenen, hetzij van plaatselijken aard, die men niet in boekeu vindt, maar die toch interessant kunnen zijn. Mag ik Uw lezers zeer vriendelijk ver zoeken, indien zij zich zulke bijzonder heden herinneren, deze vóór 15 Juni a s. te willen schrijven aan Ds J. C. Rull mann? Zijn adres is Fred. Hendrikstr. 63 Utrecht. 500 sollicitanten. Voor een betrekking van onderwijzeres by een Hol- landsche familie in Roemenië hebben zich niet minder dan 500 sollicitanten opge geven. De meesten dezer liepen reeds 2 i 3 jaar zonder betrekking rond. 's-Heer Arendskerke. Geslaagd voor le stuurman grxue stoomvaart dhr C. Tim merman ainier. Geslaagd te Utrecht voor kerk. voor- ber. ex. de heer J. B. Groenewegen; voor doet. ex. rechtsw. de heer L. Ph. van Le- lyveld. Geslaagd voor stmirliedénexamen eerste stuurman de heeren G. Kruyt, J. Gabriëlse, T. Koster, H. Wickel en D. de Groot. De misdaad te Blauwka pel. De burgemeester van Maartensdijk zet de pogingen om klaarheid in de ge heimzinnige misdaad te Blauwkapel te brengen, onvermoeid voort. Zaterdag heeft hij den verloofde van een zoon van De Bruin, evenals de stiefvader van dit meisje aan een langdurig verhoor onderworpen, waarna beiden weer op vrije voeten zijn gesteld. Men her innert zich dat de naam van De Bruin reeds dadelijk werd genoemd als de vriend van Floor, die er den laatsten tijd financieel niet zoo rooskleurig voorzat. Het gevolg van de gehouden ver- hooren is dan ook geweest, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door twin tig veldwachters een klopjacht op De Bruin werd gehouden in de omgeving van Blauwkapel, Groenekan en Maartensdijk, daar hij thans van den moord wordt ver dacht. De Bruin is sinds eenigen tijd voortvluchtig. Na de veenbranden. Wat de veenbranden voor schade hebben aange richt moge blijken uit onderstaande ge gevens: Verbrande huizen 27; aantal doo- den 1 (deze is, zooals men weet, door ver drinking om het leven gekomen); gewon den ongeveer 20; schade door verbranding van turf enz. plm. 1 millioen gulden. Jeugdigedieven. De Haagsche politie heeft dezer dagen twee jongens van ongeveer 19 jaar aangehouden, die ver dacht worden zich schuldig gemaakt te hebben aan verscheidene diefstallen, wel ke in den laatsten tijd aldaar gepleegd zijn. In het bijzonder logden de jongens zichtoe op het stelen van onbeheerd staande automobielen op de verschillende parkeerterreinen. Zij maakten dan met de gestolen auto een ritje door de stad en lie ten na eenige uren den wagen op een stille plaats achter. Zoo hebben zij zeven maal een auto ge stolen en telkens werd de wagen later door de politie teruggevonden, meestal bescha digd. Reisplaids, klokjes, horloges, tasch- jes, portemonnaies en voorts alle overige voorwerpen van waarde werden uit de auto's gestolen. Eenige weken geleden gingen de jon gens er van door met een auto, welke op het Buitenhof geparkeerd was. Op den Benoordenhoutschen w.ejj geraakte de auto in brand, zoodat de jeugdige misdadigers met spoed moesten maken, dat zij weg kwamen. De auto werd zwaar beschadigd. Afgaande op verschillende getuigenver klaringen kon de politie het tweetal aan houden. Ook heeft de politie nog proces- verhaal opgemaakt tegen vier vrienden van de arrestanten. Men vermoedt, dat zij aan de verschillende diefstallen mede plichtig zijn. O. m. zouden zij zich hebben schuldig gemaakt aan een inbraak in de Ned. Herv. Kerk te Rijswijk, eenige maan den geleden gepleegd. Stoutmoedige vaderlief de dietelaat kwam. Door het sprin gen van een fietsband reed de 17-jarige slagerszoon M. v. G. te Haarlem in het water van de Nieuwe Gracht. Door bur gers we,rd- hij door middel van een red- dingshaak op den aldaar hoogen walkant getrokken. Een portefeuille met f40 was te water geraakt en daarvoor bleef men nog wat dreggen. Intusschen was de va der van den drenkeling, de slager G., ge waarschuwd, dat Zijn zoon te water was gereden en kwam haastig op de fiets naar de plek des onheils. Voordat men den tijd had hem op de hoogte te brengen van de situatie sprong 'hij, zonder dralen, in het water om zijn zoon te vinden. Deze was inmiddels naar huis gegaan. Ook de va der werd met een haak op den walkant gebracht. Branden. Te Woudenberg (Utr.) is de boerderij „De Tent" geheel een prooi ■der vlammen geworden. Binnen een half uur was van de boerderij niet veel meer over dan een rookende puinhoop. Brand spuiten zijn niet aanwezig geweest. De bewoner was juist ter markt. Vrijdagavond is totaal afgebrand te Slochteren de boerderij, bewoond door W. van Timmeren. Het gezin vluchtte in nachtgewaad. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Pand en inboedel waren laag verzekerd. De brand te Schiedam. De Brand in de kistenfabriek te Schiedam is door nog onbekende oorzaak ontstaan. In deze fabriek werken' 40 menschen, voor het grootste deel jongens. In de chemicaliënfabriek van de Handel Maatschappij v.h. firma, E J. de Boer was aanwezig formaldehyd en amylaldehyd, beide oxydatieproducten met veel alcohol gehalte. In totaal is hiervan een voorraad van 13.000 K.G. verbrand. Ook honderd duizend leege flesschen en een tractor werden vernield. Buiten op het terrein la gen vaten met aceton, welke men door flink nat houden heeft gespaard, zoodat explosie werd voorkomen. De inventaris dezer fabriek is op beurs- polis verzekerd. Men schatte de schade op 1/4 a 2 ton. Slechts het laboratorium en ■de tapperij van. deze fabriek zijn gespaard gebleven. Er zijn 30 mensehen werkzaam Lie loods op het spoorwegemplacement heeft slechts geringe schade geleden. Demonstratie van werk- loozen te Rotterdam. Zaterdag middag heeft een aantal werkloozen een demonstratie door Rotterdam gehouden om te protesteeren tegen het weigeren van ondersteuning aan hen, die na te Vrieze reen te werk te zijn gesteld, daar het werk hebben neergelegd en vervolgens naar hier zijn teruggekeerd. De demonstratie stond onder leiding van het werkloozen agitatie comité. Een aantal doeken met opschriften werd meegedragen. Op het Hotelterrein in de Van Spaanstraat en op het Noordplein heeft het gemeenteraadslid G. van Burink het woord gevoerd. Majesteitsschennis. In de vergadering van den gemeenteraad van Finsterwolde heeft burgemeester Roelofs proces-verbaal laten opmaken tegen het communistische raadslid Carolus, die de Koningin een harlekijn noemde. Een tragisch ongeluk. De di rigent van het Berlijnsche symphonie- erkost, de bekende kamer-musicus Emil Bohnke, is bijl een auto-ongeluk om het leven gekomen. Ilij bevond zich Vrijdag met zijn vrouw op reis van Berlijn naar Swinemiinde, toen hun auto tengevolge van een breuk aan het stuur met volle vaart tegen ©en boom reed. Emil Bohnke is spoedig overleden, zijn vrouw is levensgevaarlijk gewond, de chauffeur kwam er met zware kneuzingen nog het beste af. De „Robave'r"-zaak. Het po litioneel onderzoek in de verduistering en oplichtingzaak is thans geëindigd. Het verdere onderzoek wordt door den rechtercommissaris gevoerd. Thans, is ook de „dame-oplichts'ter", mevr. v. L. naar het Huis van Bewa ring overgebracht, daar het onderzoek bezwarende feiten tegen haar heeft opge leverd. De kans, dat de directie-secretaris v. d. E. B. nadat zijn zaak geheel is onder zocht door de justitie op vrije voeten zal worden gesteld, wordt van deskundige zijde niet bijzonder groot geacht. Voor de dame is deze kans grooter. Gauwdieven. Een wisselloaper van een groote bank te Leipzig had VrijL dag bij het Rijksbankfiliaal 10.033 mark afgehaald. Hij legde den bundel bank papier een oogenbiilc naast zich en van die gelegenheid maakten twee onbekend gebleven mannen gebruik om het geld weg te grissen en ar vandoor te gaan. Brandstichting. Als verda ht van brandstichting in z\jm eigen woning te Vlagtwedde is gearresteerd do CO-ja- rige J. Z- aldaar .Hij is naar Winschoten overgebracht en opgesloten. Aspirine-vergiftiging mot d o o d e 1 jj k e n a f 1 o o p. Cyril Frank Do- maney, een kok bij de Engelsche marine, voelde zidh niet lekker en nam aspirine- tabletten. Ilij ging ermee door, omdat hy dacht, dat hij een ziekte onder de ledten had, die hj kon „dooden of genezen". Nadat hij 200 tabletten genomen had, bracht men hem naar een ziekenhuis te Portsmouth, waar hj spoedig bezweek. Geen Edelachtbare meer. Het Rapaljaansc'he gemeenteraadslid van Haarlem heeft voorgesteld, de raadsleden, niet meer met „edelachtbare" aan te spre ken (doen ze dat in Haarlem?), omdat, volgens zjn toelichting, geen der raads leden in geestelijk en moreel opzicht uit blinkt boven een middelmatig burger. De fruitteelt in Zeeland. Aan een artikel van Ir A. W. v. d. Plas- sche in „De Tuinderij" ontleenen wij het volgende: Het voorjaar is tot nu toe voor de fruit telers in Zeeland weinig gunstig. De bloei is onder te slechte weersgesteldheid ver loopen en de gevolgen daarvan doen zich gevoelen. De bloei der kruisbessen was over vloedig, ondanks de groote oogst in 1927 en de eerste bloemen zijn reeds uitgegroeid tot vruchten van eenige grootte. Een slech ter resultaat geven echter de bloemen te zien, die wat later opengingen, want deze zijn niet uitgegroeid tot hessen, maar ten gevolge van de vorst afgevallen, wat voor al bij de Engelsche witte het geval is. Hoewel 'de schade niet overal even groot is laat het zich aanzien dat de oogst belang rijk minder zal zijn dan in de voorafgaande jaren. Al zijn de berichten voor de kruisbessen minder gunstig, voor de zwarte zijn de verwachtingen nog slechter. Deze leden op de meeste plaatsen vooral wat de vroeg bloeiende, als de Lee's Prolific betreft zeer ernstig van de vorst en het laat zich aan zien dat de oogst van dit product zeer veel lager zal zijn dan in 1927. Ook de stand van de struiken wat de bladontwikkeling betreft is minder goed. De roode hessen liepen goed uit en bloeiden goed, doch de algemeene klacht is dat ze te veel ruien. Ook de frambozen vertoonen een minder goeden stand, terwijl van do aardbeien nog niets te zeggen valt. Deze laatsten ontwikkelen zich goed en zullen dezer dagen wat de Jucunda be treft in vollen bloei staan. De belangstelling voor dit product is groot en veel wordt er verwacht van den prijs, vooral nu de veilingen het besluit hebben genomen om over te gaan tot een andere methode van verkoop. Tot nu toe werden de aardbeien in voorkoop per op pervlakte geveild, waardoor voor den teler de mogelijkheid niet bestond zijn aard beien voor export in verschen toestand te verkoopen. Nu zul!en de aardbeien evenals andere producten worden aangevoerd en op de gewone wijze geveild, waardoor het aantal koopers zeer zeker zal toenemen, waarvan vooral hij, die een goed product aanvoert den gunstigen invloed zal ondervinden. Zeer zeker is de aardbeienteelt in Zee land op het punt gekomen dit product ook op de veilingen aan te voeren, vooral ook in verband met het feit dat het een nadee- ligen invloed op de zorg van den teler heeft, wanneer-hij voor een goed en een slecht product denzelfden prijs maakt. Waardeering van de kwaliteit is zeer zeker noodig, vooral wanneer er aan de cultuur nog zooveel te verbeteren valt. Men bemerkt reeds nu den gunstigen in vloed, want algemeen is er een streven, meer zorgen aan de cultuur te besteden, o.a. wat betreft' het tegen gaan van het op spatten van den grond. Door het tusschen- brengen van stroo of turf strooisel of door de aardbeien op bedden te telen zal dit be reikt moeten worden. Wat de pruimen betreft kan nog weinig met zekerheid worden gezegd; de verwachtingen zijn echter niet hoog gespannen. De bloei werd niet begunstigd door goed weer en een verdacht verschijn sel is, dat zich onder de gezette vruchten groote exemplaren gaan vertoonen, wat weinig moed geeft voor de kleinere. De bloei van de peren was overvloe dig, van de appels echter belangrijk minder en plaatselijk zeer verschillend, zelfs in denzelfden boomgaard. Van de vruchtzetting van de appels is nog niets te zeggen. Voor de peren laat het zich echter goed aanzien en belooft 1928 een pe renjaar te worden. Er kan echter nog veel gebeuren voor ze geoogst worden. Op 'groententeeltgebied begint ook steeds meer leven te komen. In het afgeloopen najaar werden verscheiden druivenkassen en enkele warenhuizen gebouwd, waarvan nu de producten ter veiling komen. Ook de oppervlakte plat glas 'breidt zieh regelma tig uit. De prijzen zijn tot nu toe bevredi gend geweest, hoewel er met omzichtig heid gewerkt, moet worden, daar anders de veiling overvoerd wordt. Teveel voor plaatselijk gebruik en nog te weinig voor export. Naarmate de tuinbouw zich uitbreidt neemt het aantal moeilijkheden, die opge lost moeten worden ook steeds toe en ge lukkig begint de belangstelling op organi satiegebied ook steeds beter te worden. Te weinig wordt echter nog begrepen, dat ten slotte de kracht moet uitgaan van de le den zelve en dat dan alleen het, bestuur zal kunnen doen wat er gedaan moet wor den. Zeer terecht vestigt dan ook de veiling te Goes de aandacht van haar leden, op de noodzakelijkheid allen de a.s. algemee ne vergadering te bezoeken en niet vol ver trouwen alles maar aan hen over te laten. Naarmate men meer en meer tuinbouwer wordt, dient ook op het gebied der organi satie door een ieder te worden medege werkt. De nachtvorsten. Van deskundige zijde wordt uit Tiel ge meld, dat de vorst in den nanacht van Donderdag op Vrijdag groote schade heeft aangericht onder de kersen. Niet alleen de Meikersen hebben zwaar geleden, in den omtrek van Tiel zijn ook de late ker sen, reeds zoo groot als een erwt, voor een groot deel bevroren. De nog bloeiende ap pels zijn vermoedelijk weg, evenals de aardbeien. De appels en peren, die reeds gezet zijn, hebben minder geleden. De no ten laten hun bladeren hangen, alsof zij verzengd zijn en de aardappelen zijn af gevroren, waardoor de oogsttijd een paar weken verschoven wordt. De schade is zeer groot. Ook hééft de vorst in Oostelijk Twente groote schade aangericht aan verschillen de te veld staande gewassen, tuinvruchten en bloeiende ooftboomen. Slooten en plas sen waren 's morgens met een ijslaagje bedekt. Kloefldgo. Zaterdagmiddag is door het Kerkbestuur der Ned. ïlerr. Kerk alhier aan besteed het bouwen van een vereeniging» gebouw. Ingeschreven werd door; P. C~ Oele, Kloetinge, voor f7690; S- Dekker Johz., Kloetinge voor f '7665; Gebr. Alle- wijn, Waarde, voor £7595; J. Dronkers, Kapelle f7580; Jac. de Jonge, Kapel ie f7345; Gebr. Beenhakker, Kloetinge, voor f7325, Gebr. .Schrijver, Goes, voor f7000; Jak. Dekker, Kioetinge voor f 6880; M. Schrijver, Goes voor f 67SO- Het werk is gegund aan Jak. Dekker te Kloet- tinge voor f 6880. Auto-ongeluk. STEENWIJK. Hedenmorgen had even •buiten Wolvega bij de brug over de Linge een ernstige aanrijding plaats. De heer Brouwer uit Apeldoorn die daar met een auto peod, scheen op een gegeven oogen- blik het stuur niet meer meester te zijn. Met groote vaart reed hij tegen een boom, met het gevolg, dat de 18-jarige wielrijder P. uit Heerenveen, die zich oo den weg bevond, werd aangereden en op slag ge dood. De* auto kwam In een sloot te recht. De inzittenden bekwamen geen let sel. Het zwaar verminkte lijk van P. werd naar het ziekenhuis te Wolvega vervoerd. De „Gllndhorsf." UTRECHT. Hedenmorgen had in het pa leis van Justitie te Utrecht de verificatie vergadering plaats van het faillissement van „De Glindhorst". Uit het verslag van den curator bleek, dat de waarde dep activa bedraagt f27.350.40, waarbij misschien nog komt een regeerings-suib- sidie groot f18030- Het bedrag der vorderingen is vastge steld op: oancurrente vorderingen' f 1.165.119.73 en preferente vorderingen f 16.820.62. Uit den stand van zaken blijkt, dait de preferente vorderingen zullen kunnen wor den toegewezen, en <jat slechts een zeer klein percentage aan concurrente vorde ringen kan worden toegekend. ARNHEM. In het gemeenteziekenhuis alhier werd sinds eenigen tijd een 33-jari- ge Duitsoher veipleegd, die door de rechtbank te Zutphen tot een ja,ar ge vangenisstraf was veroordeeld. In den afgoioopen nacht is het hem gelukt uit het ziekenhuis te ontvluchten. Het is nog niet gelukt hem 'bpnieuw te arresteeren. LONDEN. Gemeld wordt, dat de ge zondheidstoestand van Prins Carol van dien aard is, dat een verlenging van de vergunning om in Engeland te blijven niet noodig wordt geacht. KOPENHAGEN. Nobile heeft gisteren medegedeeld, dat hij voornemens was he denmorgen tusschen 2 en 3 uur opnieuw te starten. Tot hedenmorgen half zev-en is nog geen bericht van het vertrek van da „Italia" ontvangen. PARIJS. Verwacht wordt, dat Frankrijk da voorstellen van Kellog zal aanvaart den, teneinde een politieke isolatie te voorkomen. LONDEN. De heer Van Lear Black, is hedenmorgen met het K. L. M.-vlieg- tuig vertrokken om de vlucht naar Tokio te aanvaarden. MIDDELBURG. Bevallen: W. J. Ramv horst, geb. Verheijden, d.; O. Neele, geb. Poppe, z. Overleden: C. H. Bender, 75 jaar, on- geh. vrouw. Gehuwd: A. Vader, 24 jr en J. Ver meulen 24 jaar. GOES. 14 Mei. Geboren: Jannetje, d.v. Jan Gorsse en van Cornelia Pietemefla Flipse, Jan Atte, zoon van Klaas Dsj- kema en van Anna Wisse; Agatha Ja- coba, d. v. Adriaan Johannes Schrijver en van Cornelia Molse. ST. MAARTENSDIJK. Gehuwd: P. Heijboer, 27 j. jm. en A. P. van Ast, 23 j. jd.; A. K. Niemantsverdriet, 27 j. jm. en L. C. v. d. Hoek, 27 j. jd. Gehoren: Dina Jacoba, d. v. A. C. Knuist en M. Lindhout; Jannetje, d. v. A. van der Ree en J. Bouwman; Johannes Marinus, z, v. J. M. Vinjé en J. Hartogj Maria Johanna, d. v. Q. W. Bevelander en R. v. Zetten; Abraham Gornelis, z. v. C. Hage en P. Klaasse. Rotterdam, 14 Mei 1928. Graanmarkt. Tarwe met tamelijk aanbod in de schotsoorten iets vaster ge stemd, overigens flauw onveranderd, pui- 'ke f 13.75f 14.75, overigens naar kwali teit f 12.25—f 12.75 per 100 K.G. Overige artikelen niet meer van beteekenis ge toond. Veemarkt Aanvoer 452 vette runde ren, 262 vette kalveren, 163 schapen en lammeren, 917 varkens. Prijzen per K.G. Koeien 3539, 47 —50, 52,5—57,5, Ossen 42, 45—48, 50— 52,5, Stieren 38, 44, 47,5 -50, Vette Kal veren 4550, 60—65, 7580, Schapen 28-34, Lammeren f20f23 p. st; Var kens 32, 32,5. Koeien en ossen aanvoer minder ruim, handel flauw, prijzen voor .alle soorten aanmerkelijk hooger. Een enkele puik beste koe 2345 cent boven noteering. Stieren redelijke aanvoer, handel tamelijk, prijzen hooger. Vette kalveren ruime aan voer, handel flinker, prijzen voor alle soorten hooger. Een enkel puik best kalf 57,5 cent boven noteering. Schapen en lammeren weinig aanvoer, flinke handel, iets hoogere prijzen. Varkens minder ruim aangevoerd, handel vlug, prijzen stijver. Een enkel puikhest ex. nog tot 34 cent bo even noteering. Zaden. Blauw maanzaad f 31f 33, karwyzaad f 35f 37, lijnzaad (blauw) f 17f 18, Koolzaad f 23f25, Ameri kaanse ii loco boekweit gezakt en spoor- vrij f 15. Vlas. 5100 K.G. blauw f 1.10—f 1.60, 3200 K.G. wit Zeeuwsch f 1.25f 1.55, 5000 K.G. Holl. geel f 1.25—f«1.55, 5160 K.G. Groningsch f 1.20f 1.30, 450 K.G. Dauwroot f 0.95f 1.15. Weinig aanvoer, handel traag. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f 8f 8.50, Zeeuwsche bonte f 7.50 f 8.25, Zeeuwsche blauwe f 7.50f 8.20, Red Star f 7.25f 8, Bravo's f 8.50f 9, Belgische f 3.75f 4.25, Industrie f 5.60 f 5.80, Malta winter 1418 cent p. K.G.; idem springs 2227 cent p. K.G. Aanvoer matig; vraag redelijk. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Mei. 2.30 uur. Berlijn 59.27—Ö9..29. Brussel 34.603462. Parijs 9.759.76. Londen 12.093/4—12.09%. New York 2.47y2-&4s73/i.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3