Uit de Provincie. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SpruioL Bij alle Drogisten. Kerknieuws, Onderwijs. minister kwam, had hi; terstond moeten conc.ludeeren tot schorsing of vernietiging van het besluit. Het besluit tot beschikbaarstellen der geiden is thans wettig en men is ver plicht, dat besluit uit te voeren. Nu wil de minister het leenmgsbesiuit vernieti gen, maar hoe zal dat kunnen, waar het alleen de gelden vrijmaakt, die noo- dig zijn voor de uitvoering van een wettig raadsbesluit? l]£ heer Heemskerk (A.-R.j is het op wele punten eens met den heer Kete laar. Z.i. ware beter geweest, van het begin ai overleg te plegen met Binnen- landsche Zaken. In strijd met de wet is het raadsbesluit echter niet. Nergens 6taat, da' de raad moet beginnen een principieel besluit to nemen. Echter is het besluit van den gemeenteraad onver standig en het had vernietigd moeten worden omdat het strydt met het alge meen .belang. Nu die vernietiging niet heeft plaats gehad, moet do minister hef niet zoeken in bemoeilijking by 'de uit voering van het besluit. De heer Gerhard (S.D.A.P.; sluit zich aan bij dr de Visser. De regeering behoort nu zoo spoedig mogelyk na te gaan of dit besluit nog voor vernietiging vatbaar is te maken. De heer Deckers :R.-K.J gelooft, dat het raadsbesluit meer Is dan een princi pieel besluit. Spr. hoopt, dat de minister alsnog zal trachten het raadsbesluit ver nietigd te krijgen. Mej. Westerman (V.B.) sluit zich aan by den heer Heemskerk. De Min. van BinnenL Zaken en Landbouw de heer Kan, bekent dat hij aan deze zaak niet onschuldig is, In 'den tijd, dat spr. het Departement van Onderwijs beheerde, is deze kwestie aan zijn oordeel onderworpen. Men kan dus aan den Minister van Onderwijs geen verwijt maken, dat hij geen overleg heeft gepleegd met. zijp ambtgenoot 'van Bin- nenlandeche Zaken. Spr. giieft in overweging de zaak nog eens dan te zien. Mocht blijken, dat de gedachtengang van den "heer Heemskerk ingang vindt, dan. zal spr. met zijn ambt genoot nader overleggen of vernietiging zal worden uitgelokt. De heer Ketelaar tripliceert. Hij con stateert, dat evenals de Kamer, ook sje minister van Binnenl. Zaken van mee ning is, dat de bouw van een nieuw schoolgebouw te Ootmarsum moet wor den voorkomen. Spr. acht het niet noo- dig een motie in te dienen. De interpellatie wordt hierop gesloten. Hooger-Onderwfjswei Aan de orde is het wetsontwerp tot wjjziging en aanvulling der Hooger-Onder- wjjswet. De heer van G y n (V--B.) verdedigt, op de artikelen VIII en XIV amendementen. De bedoeling daarvan is, dat voor bui- tenlandsche diploma's, welker soliditeit vast staat, een algemeene regeling wordt fetroffen, zoodat zij, die aan de betrofc- en liooger onderwijs-inrichtingen naar die diploma's streven, aan onze univer siteiten en de Technische Hoogeschool vrijdom van zekere examens zullen geven. Het amendement wordt z.h.st. aange nomen. Op art. XVI verdedigt de heer B ij' le ve ld (A.-R.j een amendement om aan het bezit van een einddiploma van de litterair-economische afdeeling der H.B.S. te verbinden de mogelijkheid van studie in de sociale aardrijkskunde. Het amendement Bijleveld wordt aan genomen z.h.st. De stemming over het artikel wordt bepaaM op Dingdag as. De vergadering wordt verdaagd. Denkt om den Zomertijd, VannachtgaatdeZomertijd in. Vóór men vanavond naar bed gaat, zette men klokken en hor loges een uur vooruit. Zomerdienst spoorwegen. Morgen gaat de zomerdienstregeling hij de spoorwegen in, die wij voor wat de Zeeuw- sche lijn betreft, morgen hopen te publi- ceeren. De Koningin-Moeder naar Zeeland, Uit Den Haag wordt gemeld, dat H. M. de Koningin-Moeder voor haar niet-offi- cieel bezoek aan Zeeland Dinsdag 15 de zer om 9.54 uit Den Haag zal vertrekken per gewonen trein (Holl. spoor), waaraan het salonrijtuig, waarin zij steeds reist, zal worden gekoppeld. Zij komt te Vlissingen aan te 12.40. Het publiek wordt verzocht, daar het een on officieel bezoek is,, H. M. de Kon.- Moeder hij' haar bezoek aan Zeeland zoo rustig mogelijk te laten, niet te volgen en niet te veel toe te juichen. Vlissingen. De zeebaden en het bad stoelenterrein alhier zullen Zaterdag 19 (Mei worden geopend. Kinderarbeid. Die Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Goes vestigt, in het belang van werkge vers en werknemers, de aandacht op Art. 24 der Leerplichtwet 1920. Dit Arti kel luidt: Onverminderd de voorschriften der Arbeidswet 1919, is het verboden, tij dens den volgens de Wet bepaalden leer plichtigen leeftijd, diensten of arbeid te doen verrichten door een kind gedurende den tijd, waarin onderwijs wordt gegeven aan de school, waarop het is ingeschre ven, of gedurende den voor het huis onderwijs van dat kind bestemden 'tijd. Korfbal. Ie klasse Z.K.B. Voor bovengenoemde klasse is Zaterdag de vol gende wedstrijd gespeeld: De heer Dr A. A. L. ftutgers, de nieuw benoemde Generaal van Suriname, is Vrijdag per s.s. „Stuyvesant" uit Amsterdam naar Suriname vertrok ken. Met hem reizen zijn echtgenoote en vier kinderen; de beide oudste kinde ren blijven in Neder land achter. De fa milie aan boord van de „Stuyvesant". Middelburg L. O. V.Zeelandia I 24. 2e klasse .Z.K.B. Voor deze klasse Is Zaterdag de volgende wedstrijd gespeeld. Hans weert: Zeelandia IIE.L.T.O. II 14—0. De stand in de eerste klasse is als volgt. Zeelandia I 3 2 1 0 5 83 D. O. S. 3 2 0 1 4 8—6 E. L. T. O. I 2 1 1 0 3 4—3 V. V. C. 4 1 1 2 3 8—11 V. I. O. S. 10 10 1 6—6 L. O. V. 3 0 0 3 0 6—11 De stand in de 2e klasse is als volgt: E. L. T. O. II 3 2 0 1 4 41—15 Zeelandia II 1 1 0 0 2 14—0 Olympia 2 10 12" 43 W. K. C. 2 0 0 2 0 1—5 Diefstal. Een dezer dagen plaat ste de chauffeur O. te Zierikzee als naar gewoonte zijn vrachtauto in een schuur. In een vaste tasch in die auto werd ■door den regel het geld geborgen, diat O. mo"st verrekenen met de melkleve- ranciers. Aangezien de chauffeur niet meer naai' Ouwerkerk, alwaar hij' het geld moest afdragen, wilde gaan, liet hij een zakje met een belangrijk bedrag aan geld in de auto liggen. Den volgenden morgen bleek evenwel het zakje met in houd te zijn verdwenen, van welke ver- dwijning hij de politie mede in kennis stelde. Middelburg, Hei moge dan de laatste dagen er niet naar lijken, toch is het zomerseizoen op komst en breekt ook de tijd weer aan voor muziekuitvoeringen in de open lucht. In de eerste plaats zal dan het Middelburgsch Muziekkorps weer uren van aangename verpozing gaan biengen aan honderden, ja duizenden. Het is daarom zeker nu voor allen aan*- g&naam te vernemen, dat ook in het afgeloopen winterseizoen het korps niet hoeft stil gezeten, maar onder leiding van den directeur, den heer Joh. H. Oaro, met grooten ijver heeft gerepeteerd en gestudeerd om ook in 1928 weer veel goeds te kunnen brengen. Het repertoir is verrijkt met meerdere nieuwe marschen, walsen, kleinere en groote nummers. In de bedoeling ligt tevens eenige lang niet gespeelde num mers op de programma's te plaatsen, en nog bovendien buiten bet meer ge spoelde repertoire plaats te verleenen aan eenige nummers, die in de laatste jaren slechts een enkele maal zijn uitgovo.rd en toen (nieuw zijnde) bijzonder suc ces hadden. Van deze nummers, bestemd voor de Abonnementsconcerten, zullen er ook meerdere op 'het Molenwater ten ghoore jworden gebracht. Ook in de Abdij zal het korps buiten bet gewone, beproefde repertoire, verschillende nummers in eer ste uitvoering brengen. Dit alles is. ge noegzame reden om nog eens met kracht op groote belangstelling van stadgónoo- ten een beroep te doen. En dit niet alleen op belangstelling voor de open bare uitvoeringen, maar zeker niet het minst voor de .abonnementsconcerten in het Schuttershof, waar men zoo rustig van de uitstekende muzielk, die vele plaat sen ons benijden, kan genieten. De waar deering voor het harde werken van di recteur en leden moet zich ook uiten in financieelen steun ,eh "die kan men op drieërlei wijze geven. Ten eerste door lid te worden van de Vereeniging, zoo men dit nog niet is, en zich daarvoor bij het bestuur (penningmeester de hear J. Ib. Dom&nie, Gortstraat) aan te melden; ten tweede door een abonnement te nemen voor de Schuttershofconcerten en tender- de door bij beeoek aan de Abdijconcerten de collecte goed te bedenken. Dit alles zal medewerken om het korps op het ze'frle peil te kunnen behouden. De eerste uitvoering op het Molenwater is bepaald op Dinsdag 22 Mei of bij min der gunstig weer op dien avond op Vrij dag 2,5 Mei; het eerste Abdij-concert op Zondag 3 Juni des middags te 12 uur, behoudens toestemming van het ge meentebestuur en het eerste abonnements concert op Woensdag 13 Juni. De eerste Singelloop. Zater dagmiddag heeft de Eerste Singelloop plaats gehad, uitgeschreven door de Ath- letiekvereen. E.M-M. te Middelburg. Wei had verleden jaar een estafetteloop rond Middelburg plaats, maar een Singelloop waarbij door denzelfden deelnemer het geihaele parcours vanaf den Veerscben Weg tot het' eind van d#h potelenöalon1- singel, een aistand van 3700 M., moest worden afgelegd, had nog niet plaats gehad. Er hadden zich 24 deelnemers opge geven, doch slechts 19 waren opgeko men. Van de 19 deelnemers bereikten er 12 het eindpunt, voor 8 was een prijs beschikbaar. De prijswinners waren: A- Palmers van Athl. Ver. 1923, Amsterdam in 12 m. 40 4/5 sec.; CL Sinke, E.M.M.. Middelburg 12 m. 41 4/5 sec.; J. H. Joziasse, E.M.M. Middelburg 12 m. 42 sec., verder H. J. de Vos, Zeelandia, Middelburg; .Clalman, E. M.M. Middelburg; F- D-irkse, E-M.M. Mid delburg; Th. de Voogd, V-I-O.S., Kou- dekerke; en P. de Plaa, V.LO-S., Kou- dekefke. Verder bereikten heit eindpunt J. Ou de Jonge, Middelburg; J. G- de Jager, UDI, Wolf aartsdijk; A- P- Jonge- pier, VI.05- KoudekeAe en P. Zuid- weg, V.D.B. Heinkenszand. Kapelie. De ver. van Oudleerlingen der Tuinbouwcursussen alhier heeft weer een excursie gemaakt. Ditmaal was 'het België met zijn kassencultuur, waarheen men is geweest. Donderdag jl. vertrokken om 5 uur des morgens drie geriefelijk ingerichte auto bussen met 60 leden, w.o. enkele begun stigers. Spoedig was men in Putte en was de cactuskweekerij van dhr F. de Laat te Contich bereikt. Dit was het eerste punt van het programma Dhr de Laat is om zijn cactusaankweek alom zelfs ver in het buitenland bekend. De meesterknecht ver strekte allerlei inlichtingen en vertelde ook dat het bescheiden begin van deze kwee- kerij is geweest de aankoop van enkelj plantjes in Antwerpen. Nadat men hier een uur vertoefd had, ging het naar Vil voorde, waar de tuinbouwschool bezocht werd. De bestuurder dezer school ontving de gasten op hartelijke wijze. Deze school is een bedrijf van 43 H.A. groot, verdeeld in fruit, bloemen en groen- tenteelt. De leerlingen volgen een driejari gen cursus, werken mee in de practijk, waarvoor ook een weinig loon wordt ont vangen. De Rijkstuinbouwconsulent van België, dhr Louis Seis, was zoo bereid het ver dere deel van den tocht de Kapellenaars te vergezellen, wat zeer op prijs werd ge steld. Nu kwam de kassencultuur te Hoey- laart aan de beurt. Door de prachtige om geving van Brussel-Cambré de Basch werd gereden. In Hoeylaart aangekomen, was de aanblik overweldigend. Op de hel lingen der heuvels liggen de kassen ver deeld, de eene bijna tegen de andere ge bouwd. Aangekomen bij dhr van Lier aan - schouwde men perziken en druiven. Altijd worden er hier gesneden, in eiken tijd van het jaar. Bizonder interesseerde de kas senbouw, de verwarming, enz. In de steden Antwerpen cn Brussel werd ook volop genoten, zoodat de veree niging met zeer veel genoegen op deze zoo uitnemend geslaagde excursie terug ziet. Hedenmorgen heerschte er feen groote bedrijvigheid in het dorp. Van Zeeuwsrh-Vlaanderen, Walcheren, Noord en Zuid-Beveland kwamen de leden van het Vrijwillige Motorcorps alhier te samen teneinde een 3-daagsche oefening naar de Harskamp te maken. Reeds 7 uur arri veerde de vertegenwoordiger van de Shell Benzine Maatschappij te Goes, de heer D. Mulder met personeel en een vracht auto, beladen rnet olie én benzine (die de tocht naar de Harskamp medemaaict), teneinde de auto's en motoren te voor zien van olie en benzine. Nadat alle auto's en motoren gevuld waren met Shell olie en benzine, werd „verzamelen" geblazen. Onder commando van luitenant j. C. Per- sant Snoep en onder groote belangstelling van de zijde van het publiek vertrokken de motorrijders, allen voorzien van een „Shell" vlag en keerde dc rust in bet dorp weder. Wij- wenschon hen een goede reis toe. Arnemuidan. Zaterdagavond kwam de afd. van den Bijv- Vrijw. Landstorm al hier in vergadering bijeen. Medegedeeld wordt, dat op d.e laatst gehouden be stuursvergadering besloten is een reis- kas te vormen ten behoeve van hen. die op den. a.s. te houden landstormdag hun daggeld zouden moeten missen. Dit werd met a'gemeene stemmen goedgevon den. Opgehaald is bij de burgerij een be drag van f 40 voor den op den Sen Pinksterdag te hooien schietwedstrijd. Voorts werd overgegaan tot stemming voor een commissie tot het regelen van dézen schietwedstrijd. Als zoodanig wer den gekozen de heeren C. Schroevers, J. D. Kousemaker Dz., C. de Jager en P. Poortvliet Westkapelle. Zaterdagmiddag overleed alhier op ruim 76-jarigen leeftijd de heer J. J. van Elsacker, oud-hoofd der open bare school. Gedurende 3 jaren, van 1 Juni 1882 tot 1 October 1885 was de overledene werkzaam als onderwijzer, vanaf 1 Oct. 1885 tot 1 Januari 1912 a's hoofd der openb. school alhier, toen hij om gezondheidsredenen onts ag nam. Do overledene was bij zijn gemeente naren een gezien en geacht persoon. Steeds stond hij gereed om een ieder met raad en daad bj te staan. De naam van meester Elsacker zal zeker nog lang bij de Westkappelaars in dankbare herinnering blijven. Woensdag a.s. om 12 uur zal de begra fenis plaats hebben. Ritthem. Een kwade losloopende hond, heeft 3 jonge schapen, toebehoorende aan den landbouwer O. alhier, in een weide onder Welzinge doodgebeten. Terneuzen. Vrijdag j.l. hield de Coöp. Boerenleenbank onder voorzitterschap van dhr D. J. Dees haar gewone jaarlijk- sche a'gen)eene vergadering. In zijn inlei dend woord deelde de voorzitter mede, dat op 31 Dec. 1927 het ledental 492 bedroeg, en op het oogenblik 537. Jam mer vindt hij het, dat dit getal leden niet het dubbele bedraagt, 1030 leden voor een bank als deze zou zeer goed mogelijk zjjn. Het getal spaarrekeningen steeg in 1927 van 1017 tot 1245, 'alz&o een vermeerde ring van 228. De spaargelden vermeerder den met f641.423.34 en stegen tot f2.461.341.48. Sinds 1 Januari 1928 wer den nog 72 nieuwe spaarboekjes uitge reikt. Op het oogenblik zijn er 1317 in om loop. Het aantal verstrekte voorschotten klom in 1927 van 83 tot 87, doch^ de uit staande voorschotten daalden met f30605,01, van f993.640.15i/ï op f 960.035.141/2. Door het overboeken van crediet-saldo's in loopende rekening naar de spaarbank, daalde het aantal loopende rekeningen van 321 tot 183. De vorderingen der bank in loopende rekening stegen van- f 1.481.416.14 tot f 1.728.614.68. De omzet bereikte het cijfer van f20.145.488.26. Verliezen werden sinds de oprichting der bank niet geleden. De ba'ans per 31. December 1927 geeft als eindcijfer f 2721663.071/2. De winst bedraagt f 14940.60i/a- De reserve is gestegen tot f 65.001.23Vs- De voorzitter liet uitkomen, dat het streven van het bestuur en den Raad van Toezicht is om die reserve binnen eenige jaren op te voeren tot f 100.000 en de .gebouwen tot op f 1 af te schrijven. Overeenkomstig art. 4, al. 3 van de Sta tuten werd het lidmaatschap van 4 le den opgezegd. De heer G. van Fraayenhove te Axel en B... J. Scheel-e te Terneuzen werden met bijna algemeene stemmen herbe noemd, respectievelijk als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht. Beide heeren namen deze herbenoeming aan. De voorzitter meende nog even den na druk te moeten leggen op de groote soli diteit der boerenleenbanken en liet daar bij uitkomen, dat er aan de meer dan 700 boerenleenbanken vanaf de oprich ting, geen enkele spaarder ooit één cent is te kort gekomen. Spaargelden kunnen met gerustheid aan de Coöp. Boerenleen bank worden toevertrouwd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Winschoten (Evangelisa tie), P. Visser te Lemelerveld. Te Parrega, L. R. Aalbers te Ouderkerk a. d. Amstel. Aangenomen naar Vlissingen (vac. Tal- ma), E. H. Blaauwendraat te Oudwoude. Bedankt voor Ferwerd, J. C. Jörg te Delfzijl. Voor Kralingen, G. J. Koolhaas te Oud-Beijerland. Voor Heeg, K. Engels- ma te Zwartsluis. Geref. Kerken. Beroepen te Haamstede U. Elgersma, cand. te Ligtaard; te Utrecht (vac.-Rull- .nann) A. M. Boeijenga te.Sassenheim; te Warfum C. Stam te Alteveer; te Medem- blik S. de Vries te Ambt-Vollenhove. Doopsgez. Gem. Tweetal te 's-Gravenhage A. Keuter te Akkrum en 0. L. v. d. Veen te Wieringen. Ds J. Tolsma, Cbr. Geref. pred. te Zaamslag, herdenkt vandaag den dag waarop hij 12/4 jaar geleden zijn ambts bediening te Aalten aanvaardde. Emeritaat. Het Herv. Prov. Kerkbestuur van Gelderland heeft met in gang van 1 Juli a.s. eervol emeritaat ver- 'eeud aan ds J. J. de Kat Angelino, predi kant te Deil en Enspijk, wegens meer dan i0-jarigen dienst. Pro.v. Kerkbestuur. Het prov. erkbestuur van Zeeland heeft benoemd lot lid van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk, Dr G. J. Weyland te Veere en tot zijn secundus Ds P. v. d. Linden te Nieu- verkerk. „Aanpakken". Naar we verne men zal de algemeene vergadering van „Aanpakken", vereeniging tot verbetering van de schraalste predikantstractementen in de Ned. Herv. kerk, Woensdag 13 Juni a.s. in het gebouw der Synode te 's-Gra venhage onder presidium van Ds L. H. Bakhuizen v. d. Brink van 's-Gravenhago worden gehouden. De kerk en het sociale le ven. Nu de Gen. Synode der Chr. Ger. kerk dit jaar te Apeldoorn staat gehouden te worden, komt op meerdere classicale vergaderingen aan de orde 't rapport der commissie tot bestudeering van de verhou ding van de kerk en het sociale leven. De classis Rotterdam nam de volgende con clusie: De kerk wachte zich voor het sanctioneeren van het werk der Chr. vak beweging, wijl onder den naam christelijk zich veel onchristelijks verbergt. De clas sis kon zich daarom met de conclusies van het rapport niet vereenigen. De classis Apeldoorn besloot na ernstige bespreking met alg. stemmen er bij de Part. Synode van het midden des lands op aan te drin gen de conclusies niet te aanvaarden en het rapport voor kennisgeving aan te ne men. De classis Zwolle der Chr Ger. kerk sprak naar aanleiding van een vraag van d-en kerkeraad van Nieuweroord (Dr.) hoe te handelen met leden die lid zijn van den modernen landarbeidersbond als haar oordeel uit, dat deze leden, daar bedoelde bond positief leeft uit anti-christeiijk be ginsel, dienaangaande moeten worden in gelicht en zoo noodig kerkelijk moeten worden 'behandeld. Alg. S yn. Comm. der Nsd. Herv. Kerk. De Algemeene Synodale Commissie heeft op voorstel van den pre sident besloten, aan een commissie uit haar midden, bestaande uit den secretaris en de heeren Bloem en Cost Budde op te dragen een herziening van het reglement op het fonds tot verbetering van de schraalste predikantstraktementen. Een gewijzigd concept-reglement kan dan aan de Synode van 1929 worden aangeboden. De ontvangsten van de generale kas be droegen in 1927 f 75,893,42, terwijl uit het fonds tot verbetering der schraalste predi kantstraktementen f8.837.15 werd terug geboekt, welk bedrag het totaal der in 1927 vrijgevallen gelden uit laatstgenoemd fonds bedraagt. Voor uitkeering is in 1928 beschikbaar f 69.488.83. Echter moet dit bedrag wor den verminderd met een som van f 16,439, welke voor suppletie aan het fonds schraalste predikantstraktementen noodig is, en met f 1930 suppletie voor het fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften. Restauratie kerkorgel. Het kerkorgel in de Hervormde kerk te Kapel- Ie (Z.) wordt gerestaureerd. Het is ge bouwd in 3866 door Batz, en heeft 2 kla vieren met 19 sprekende registers. De in grijpende werkzaamheden werden bij con tract opgedragen aan de orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes. Het Schoolmuseum. Zaterdagmiddag hield de vereeniging „Schoolmuseum" te Middelburg haar jaar vergadering onder voorzit ersc ap an den heer S. Brandsma,. die speciaa. welkom heette don beschermheer der Vereeniging, jhr mr J. W. Quarles van Ufford, com missaris der Koningin. Spr. verheugde zich over de groote opkomst der leden. Spr. meent, dat steels blijkt, dat het mu seum voldoet aan een behoef e. Het wordt er steeds voller met materiaal, en het aantal contribuanten neemt ook steeds toe. Vanaf de opening op 28 Mei 1927 is het museum door 331 personen be zocht, wat ongeveer 6 per week is, terwijl het museum te Amsterdam gemiddeld door 8 personen per week wordt bezocht. Door den penningmeester, den heer B. J. A. Stoopman, werd het financieel verslag uitgebracht over het tijdvak van de oprichting tot 33 April j.l. Met dank baarheid werd gewag gemaakt van den steun, der gemeente Middelburg door be schikbaar stellen van een lokaliteit en het aanleg van electriciteit en gas, en van de subsidie der provincie al £250. Ook memoreerde spr. het doen van op richtingsgiften door een aantal heeren. De leden moeten nu ijveren voor meer leden en meer subsidies van gemeenten en schoolbesturen De. rekening sluit met een nadeelig saldo van f 64.331/2. Hierna bracht de secretaris, de heer P. de Bree, het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Na de oprichting der vereeniging op 4 September 1626 werden circulaires ge zonden naar de gemeente- en schoolbe sturen om subsidie en den uitgevers werd een schrijven gezonden, waarin hun mede werking gevraagd werd. De goede inrichting was mogelijk door dat eenige kapitaalkrachtige heeren uit verschillende deelen van Zeeland meer dan f 1000 voor dit doel schonken. Dank baar ziet het bestuur terug naar den tijd van milde giften. .Met voortvarendheid werd aan de inrichting gewerkt en het vertrouwen van de uitgevers gewonnen, zoodat het bestuur het genoegen smaakte in de gelegenheid te zijn het museum naar behoeven in te richten, mede door de royale houding van de gemeente Mid delburg. De dag der opening door den beschermheer was een groote propaganda dag, vooral omdat de Commissaris der Koningin en de heer Rienks, hoofdinspec teur van het L.O., het goede recht van de vereeniging naar voren brachten. Aan vankelijk maakten de heeren Stoopman, Douma, Mollema én Meerholz zich ver dienstelijk door tijdens de uren van open stelling aanwezig te zijn, later werd de heer Meerholtz bereid gevonden de be trekking van administrateur waar te ne men. Door een desbetreffende circulaire werd de f 250 subsidie der provincie ver kregen en klom het aantal suhsidieerende gemeentebesturen tot 36 met een bedrag

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2