Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Financieëie Berichten. Marktberichten. Prijzen per halve kilo; Koeien 32 —37. 44—47,6, 50—53, ossen 40- 42—16, 48 —51; vatte kalveren 42,5—47,5, 57,5— Burgerlijke Stand, die grans van 47 pet van zijn bedrag aan recht op verhoogingen en kindergelden reeds heeft overschreden. Indien hg met die 95 pet. van de bijdrage zijner gemeente is gebleven beneden 47 pet van zijn bedrag aan recht op verhoogingen en kindergelden, wordt uit bovengenoemde f 219.868.63 zijn uitkeering aangevuld tot de grens van 47 pst. Indien hem door den raad van beheer een toelage is toegekend krachtens art. 6 van het reglement op de predikantstractementen, moet voor de berekening van zijn uitkeering zijn bedrag aan recht op verhoogingen en kindergelden worden verhoogd met die toe lage". Aan de Vrije Universiteit zijn geslaagd cand. ex. theologie de heeren Streefkerk en N. A. Waaning, Amsterdam en Jac. van der Kooy, Maasland. De school, die aan de natie gehecht werd, ilet „Hbl." meldt„Door de opheffing van de 0. L. School te Oudega zijn nu alle Openbare scholen im de zooge naamde wouddorpen ia de gemeenten Heme- lumer, Oldephaert en Noordwolde (Fr.) opge heven". Do heer J. de Lange, onderwijzer aan de Chr. (Herv.) school te Werkendam is in- gelijke betrekking benoemd aan de Chr. school (Molenwater) te Middelburg. DE BRAND IN DE VENEN. De Zaterdag, is in de vene(n heel wat b&ter verloopen dain da Vrijdag, wel maakte de brand nog voortgang^ maar geen enkele woning viel meer aan het vuur ten prooi. Te Emmer-Oompa.se urum zijn de veen branden sterk verminderd evenwel' woedt even over de Nederiandsch-Duitsche grens een hevige veenbrand, die niet voel goeds voor de omstreken van Barger-Gompas- cuium belooft, wanneer de wind niet keert. In Emmer Eirfscheiderveen woedt de brand in mindere mate dan Vrijdag. Dit komt, doordat thans alle turf aian weers kanten van het Kanaal A is opgebrand en bet vuur dus geen voedsel meer vindt. dn Klaizienaveen-Noord woedt de brand nog hevig. Zeven spuiten zijn er in wer king en ook de Amsterdamsch© spuit, geeft er water. Het is merkwaardig, boe onverschillig do veonbevolking den ernst der branden opvat. Zaterdagmorgen b.v. in Valthe en Valthermond dranken de veenarbeiders met veel pleizier hun dagèlfjiksth-m bor rel en onder opgewerkt gepraat over alles wat de veenbranden betrof, gaven ze hun rondjes even gul als anders. Ofschoon de groote veenbranden te be schouwen zijn als een ernstige ramp, moet metn toch niet meenen dat ganscha dorpen door de vuurzee worden bedreigd. Het gevaar bestaat alleen voor de op het veen gebouwde huizen, waar men geen grooto complexen aantreft. De eigenlijke dorpen zijn bijna overal door broede strooken bouwgrond van het veen gescheiden, terwijl zij ook beschermd wórden door de vele wijken (veerikanalen) waar het voertvretend vuur niet gemak kelijk overheen slaat. Alleen bij zoer krachtigen wind en vonkenregen is dit gevaar te duchten. De bewoners der verspreid liggende woningen hebben hun armelijk boeltje weggesleept en zijn voor het vuur ge vlucht. Ofschoon nog geen officiee'e gegevens kunnen verstrekt worden, zouden tot he den toe een tiental huizen en ean school een prooa der vlammen zijn geworden Onder huizen moet men dan verstaan zo. r bch'L woningen, die op het veen zijn gebouwd, terwijl de school behouden zon zijn indien men over voldoende blusch materiaal had kunnen beschikken. Nu er uit Amsterdam, Den Haag. Gro ningen, de grootere veen-geme «nten en ontginningsmaatschappi/en spui,en en brandweermannen zijn gezonden om het gevaar te bezweren, zal men den roa den haan wel van de huizen verwijderd kunnen houden, al moet men het feit niet wegcijferen dat men moeilijk in hot brandend veen kan doordringen. Zoo lang do droogte blijft aanhouden en de wind overdag het in den grond smeulende vuur weer aanwakkert, is te vreezen dat nog groote hoopen turf zullen verbranden. A'- wordt dit door oen aantal verveners niet zoo erg geacht, wijl huin schade dooi verzekering wordt gedekt, toch is bet te hopen in het belang der streek, dat ver dere uitbreiding van den brand wordt voorkomen, wijl het inderdaad' een ramp is indien nog grooter vlakten worden aangetast, omdat de in den grond zittende bagger, die door het vuur wordt aange vreten, daardoor ook waardeloos wordt- De brandweer had zich Zaterdag in hoofdzaak geconcentreerd in de omgeving van de ammoninkfabriék te Klazienaveen- Noord. Hier werken momenteel een motor spuit uit Groningen met 6 slangen, een motorspuit en twee stoomspuiten uit Amsterdam met totaal 9 slangen, welk aantal opgevoerd kan worden tot 14, wan neer voldoende slangenmateriaal aanwe zig is. Voorts is hier aanwezig een vier tal spuiten uit eigen omgeving, die met totaal tien stralen werken. De bedoeling is hier het vuur te isoleeren. De duizenden vreemdelingen, die Za terdag uit alle oorden' naar het bran dende gebied snelden, moeten wel bitter teleurgesteld zijn. Wellicht zijn ze huis waarts getogen met het idéé, door de bladen wat beet genomen te z$n, Alleen wat liehto rook en hier en daar oon glim pjo gloed waren zichtbaar en voor den oningewijd q maakten de talryka brand spuiten, werkend op volle kracht om wa ter te smijten op plekken, die zwart ver doofd' leken, een ietwat mal figuur. Wie dagelijks met het veen omgaat, weet dat de brandspuiten nog bij lange na niet gemist kunnen worden. Als het doordroogt in de omgeving van Klazina- veen-Noord met het zoo gevaarlijke eer veen, dan zullen zij er nog dagen en dagen moeten blijven ear over heul hat smeulende oppervlak het water overwin naar is geworden. De oppervlakte van het brandende veen wordt op meer d,an 1590 H.A. geschat. Dit zij vermeld om ©enigen indruk te geven van de onmogelijkheid hut vuur uit te spuiten. Wat men wel doen kan is, daar waar huizen gevaar loopen, den on- dergrondschen brand den pas af snij len, en dit is dan ook de bedoeling van de groote machtconcentratie op een betrekkelijk klein terrein. Een onderhoud met minister K a n. Een correspondent op het terrein van den brand heeft met minister Kan gesproken over de middelen ter voor koming van rampen als deze. „Als het kwartje van Kan nog bestond, Excellentie, merkte hij op, dan zou het zoo hard niet branden, dan kon de turf verkocht worden en behoefde men dit middel niet aan te grijpen om de velden schoon te krijgen." „Het kwartje van Kan is weg en blijft weg", zei de minister."„Wij kunnen niet voortgaan met deze subsidie en de ver veners hebben dat trouwens niet verdiend ook. Toen zij het kwartje kregen, heb ik er zeer op aangedrongen dat ze, als de velden van de turf van vroeger jaren ontdaan waren, niet meer zouden gaan graven dan direct noodig was; en nu, één campagne later, staat het alweer vol oude turf." mauw tablet-ben Ongelukken. Te Deest (Gr.) is een tweejarig kind onder een wagen met zand geraakt en gedood. Zaterdag ging mej. v. H. te Vught water putten. Toen zij niet terugkeerde ging men zoeken en vond haar in het water liggen. Het mocht niet meer gelukken de levensgeesten op te wekken. Zaterdagmorgen werd in de Renkumsch© Beek te Ede het lijk gevonden van een 22-jarige juffrouw. Vermoedelijk is zij bij het baden verdronken. Te Oude-Pekela is een kind je in een tobbe kokend water gevallen, en aan de gevolgen overleden. Te Maastricht zijn Vrijdagnamiddag twee schilders van een ladder gevallen, doordat een paard er tegen aan liep. De eene kwam met enkele kneuzin gen vrij; de oudste, Scholman, ruim 69 jaar, werd, vermoedelijk met gebroken ruggegraat, naar het ziekenhuis gebracht. Zaterdag was de 21-jarige mej. Sch. uit Almelo en werkzaam op de kunstzijdefabriek te Ede, die van een ziekte herstellend was, in de bosschen gaan wandelen. Daar zij niet terug keerde, werd de politie gewaarschuwd. Deze vond haar voorover liggend in de Renkensche beek. Daar zij kousen en schoenen uit had, wordt verondersteld, dat zij bij het baden door een duizeling bevangen is en zoo is verdronken. Te Rotterdam is een acht jarig meisje achter de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Te Enschedé is een driejarig jongetje bij het spelende oversteken van een straat door een auto over reden en gedood. Een heel gezin vergiftigd te Brugge. Te Brugge moest een heel gezin, bestaande uit vader, moeder, twee zoons en drie dochters, ten gevolge van het' gebruik van water uit een put, die sedert het uit- brekeu van den oorlog niet meer was gebruikt, naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar twee der dochters, 18 en 22 jaar oud, en een 1.4-jarig zoontje weldra overleden zijn. De ouders zijn thans buiten gevaar, maar voor het leven der twee overblijvende kin deren wordt nog steeds gevreesd. Smokkelaars gesnapt. Donder dagnacht werd bij Kerkrade een smokkelaars- bende aangehouden. Twee van de vijf smok kelaars konden vluchten. Een groote hoeveel heid koffie werd in beslag genomen. Het is de derde maal, in drie weken tijds, dat deze bende gearresteerd werd. Een overval op een bank. Za- terdagmiddag tegen één uur zijn vier ge maskerde roovers het rijksbank-filiaal te Gladbach binnengedrongen. Met de revolver in de vuist riepen zij dén ambtenaren toe de handen op te steken en schoten sa amb tenaar, die het bevel niet opvolgde, neer. De bandieten graaiden toen al het geld bij elkaar dat zij konden bemachtigen en. namen in een auto de vlucht Diefstal van postcheques. Door de Rotterdamsche politie is aange houden verdacht van medeplichtigheid van diefstal van chéqoes ten nadeel© van den postcheque- en girodienst de 20-jarige T. van den H. van beroep stucadoor, wonende te Benneb roek. Hij werd aangehouden, op het oogenblik, dat hij een gestolen cheque trachtte te verzilveren. Het blijkt ,datvan den H. een broer heeft die een'paar jaar jonger is dan hij en als sorteerder werkzaam is bij den postcheque en girodienst te 's-Graven- hage. Nu komt het vaak voor, dat bij de adviezen die rekeninghouders opzenden te vens bij vergissing de cheques worden inge- sloten. Desa cheques eigende v. d, H. zich toe, zond zo aan zjjn broer to Bcnnebrook, ,di« zich daar begaf naar do woonplaatsen dof geadresseerden, om daar d» gelden to innen. Zij hebben hekend op die wijze f 950 ontvangen te hebben; ook de sorteerder is aangehouden. Beide broers zijn ter beschikking der Justitie gesteld. Bosch b ran den. Er zijn hevige bosch- en heidebranden uitgebroken op het Pesserveld bij Hoogeveen. Honderden H.A. hei de staan in brand. Er is geen gevaar voor het Spaarbankbosch en voor het Noorderhuis. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door vonken uit een locomotief. Gistermiddag ontstond in Laren (Geld.), een bosch- en heidebrand, die zich in den aanvang door den sterken wind zeer ernstig liet aanzien. Door de vele hulp, die spoedig ter plaatse was, kon het vuur echter na be trekkelijk korten tijd worden gestuit. Twee a drie H.A. werden echter door het vuur vernield. Gebrek aan drinkwater. Op veie dorpen in Friesland,, bestaat, wegens de langdurige droogte, groot gebrek aan drinkwater. Zware brand te Berkel. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Ber kel (Z.-H.) een hevige brand gewoed. Om streeks middernacht werd brand ontdekt in het meelpakhuis en de maalderij van den heer A. Treurniet aldaar. Toen de brand door de omwonenden ont dekt werd sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uit het tusschen een groot aantal an dere'gebouwen gelegen pakhuis en de brand weer van Berkel en Rodenrijs, die slechts beschikt over één motorspuit en drie hand spuiten achtte het raadzaam de hulp van de omliggende gemeenten in te roepen. Spoedig waren behalve de Berkelsche brandweer ook een auto-stoomspuit uit Rotterdam en een motorspuit uit Bergsche Hoek ter plaatse. ,Het vuur werd met tien stralen aangetast. Het meelpakhuis bleek echter niet meer (e redden en de brandweer moest alle krach ten inspannen om de omliggende gebouwen te behouden. Tegen drie uur in den nacht was men den brand meester. Het pakhuis is totaal uitgebrand. Een zeer groote voorraad meel is verloren gegaan. De maalderij is vernield. De omliggende gebouwen hebben veel brand en waterschade gekregen. De schade bedraagt meer dan een halve ton. Zij wordt door ver zekering gedekt. D® oorzaak van den brand is onbekend. Tramconducteur vreeselijk gewond. Te Hillegoin had een ontzettend ongeluk plaats. Een tramconducte r wilde een paar jongens, die op dan buffer van de tram medereden, daarvan afjagen. Hg stak zgn hoofd te ver buiten de tram, waardoor dit lichaamsdeel met het inrijhek van een kweekerij in aanraking kwam en hij bewus teloos over het afsluithek der tram bleef hangen. Alvorens de tram tot slils'.and kon gebracht worden, kwam zijn hoofd nog twee maal in botsing met het inrijhek van een villa, zoodat het bloed uit keel en ooren liep. De toestand van den patiënt is zeer ernstig. Do conducteur heeft een huisgezin met elf kinderen. Een mop. Voor een der sigarenwinkels in de Kalverstraat te Amsterdam dromden de menschen samen; een bulletin! Boven het papiertje stond Centraal Neder- landsch Persbureau, Deo Haag. En het bulletin luidde: Den Haag, 5 Mei. (C. N. P.-te!egram) Er loopen hier hardnekkige geruchten, die van officieels zg'de niet zijn tegenge sproken, dat minister Van der Vegte zijn portefeuille ter beschikking zou hebben ge steld. Als zijn opvolger wordt genoemd mr dr G. J. Goedhart. Als men nu weet dat niemand het Cen traal Ned. Persbureau in Den Haag kent en dat mr dr G. J. Goedhart de hoofdredac teur van „De Telegraaf" is .begrijpt men, dat een grappenmaker het Amsterdamsch© pu bliek er in heeft laten loopen. (Volk) Weer een aanrijding te Oegst- geest. Gistermiddag had te Oegstgeest een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijdster. Er reden eenige dames per rij wiel langs den weg, toea een auto, toebe- hoorenqo aan den hear L. H. uit Den Haag, waarin een viertal personen zat, haar achter op reed. Tegelijk kwam aan den anderen kant een tram, ten gevolge waarvan de wiel- rijdsters en de autobestuurder van streek zijn geraakt en de auto een der dam«3 aanreed, die daardoor kwam te vallen en ernstige verwondingen bekwam. Het was de 21-jarige M. S. uit Amsterdam. D© auto, een splinter nieuwe wagen, die daarop uitweek voor de tram, reed in het water. Alle inzittenden kwamen in de sloot terecht. Zg" kregen allen lichte kwetsuren; een ruim 50-jarige dame werd ernstig aan hot hoofd verwond. (Crt.) Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 2 Mei 1928. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens Als bestuurder van een rijwiel, buiten nood zaak de linkerzijde van daa weg houden: P. J. V. te Oost- en We3t-Souburg f5 b. s. ,5 d. h.; F. J. S. te Middelburg fö b. s. 5 d- h.W. L. te Vlissingan f 5 b. s. 6 d, h. Idem met een voertuig: P. P. te Oost- en West-Souburg f5 b. s. 5 d. h. Met een rgwiel een weg in verboden, rich ting berijden: L. van R. te Vlissingen. Vrij spraak. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: M JP. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h.; J. L te Vlissingen fl b. a. I d. h. Fietsen sender lioht; I, M. t® V rouwe polder fö b, 5 d, h, Ala geleidster van oen hondenkar die ge bruiken ander» dan met inaahtnoming van de voorschriften omtrent de bevrachting gesteld: N. D. te Meliskerxe f 3 b. s. 3 d. h. Faillissement. Door de recht-, bank te Middelburg is heden failliet ver klaard: J. Brugge, timmerman te Schoondïjke. Rechter commissaris Mr J. W. Zijlstra. rechter; Curator, Mr J. Erasmus, advocaat te Oostburg. De gascorruptie. Woensdag zal voor de rechtbank te Maastricht terecht staan de oud-directeur-boekho. - der der gemeentebe drijven te Vaals, de heer J. de G. thans di- rceieur der gasfabriek te Beverwijk, verdacht van het in zijn betrekking van directeur-boek houder der gemeentebedrijven te Vaals aan nemen van enkele giften feu bedrage van f300 van de Dordrechtsche Gasmeterfabriek. De toéstand van het Boerenbedrijf. L(eenstra), het antirev. Tweede Kamerlid, schrijft in het „Friesch Dagblad": De toestand van den landbouw is zoo slecht niet, maar die van den landbouwer is veelszins droevig. Naar mijn bescheiden meaning zal het ge heel buiten Overheidsbemoei ng niet gaan. We mogen niet lijdelijk toezien, dat esn deal van onze nijvere burgers zich gedwongen ziet, ter- wille van de geweldige concurrentie, naar den finantiëelen ondergang te worden gevoerd. Al dat geleuter, dat het hun eigen schuld is, is niet dan eau vijgeblad om de zwakheid der argumenten te bedekken. Een deel van onze pachtboeren is in de positie van vertwijfeling gebracht. En dat behoeft niet. De uitkomst van de bruto-op- brengst is van dieu aard, althans nu nog, dat voor arbeider en boer in het bedrijf nog wel een stuk brood was te verdienen. HENGELO. Hedenmorgen is bij alle meubelmakerspatroons de aangekondigde staking ingegaan. Het aantal stakers isi ongeveer 50. AMSTERDAM. Hedenmiddag half een is een groote brand uitgebroken in de fabriek der N.V. Gebr. de Swa.an, jute en zakkenhandel aan den Omwal. ]>e brand weer is met veel materiaal uitgerukt. Hut gebouw staat in lichte laaie. ROTTERDAM. Gisteren geraakten twee kinderen in de Wijnhaven te water. Een 12-jarig moisje werd gered, haar 7-jarig broertje verdronk. EMM EN. ,Een felle N.O- wind heeft van daag don brand in de venen weer aan gewakkerd. Het vuur bereikte hot kanaal R. te Emmer'Erfscheidenveen. Daar is de toestand weer vrij ernstig. Ook uit Zwartemeer worden nieuwe veenbrand n gemeld. 0LDEBR0EK. Terwijl hedenmorgen 2 werklieden bij den landbouwer van M. werkzaam waren aan een in aanbouw zijnden gierkelder, stortten plotseling de muren in. De beide mannen werden an der het puin bedolven. De 21-jarig3 on gehuwde opperman G. van 'tH. te Olde- broek werd het eerst bevrijd. Zijn borst kas was echter ingedrukt. Hij overleed enkele oogenblikken later. De 29-jarige metselaar J. F. werd aan hoofd en knie- en gewond, terwijl de linkerhand hem af- gekneld werd. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. HILVERSUM. Heden is de 50 000ste inwoner van Hilversum ingeschreven. De vlag waait van het Raadhuis. De burge meester heelt een spaarbankboekje van f100 overhandigd, terwijl door verschil lende particulieren verrassingen werden aangeboden. BOEKAREST. Het Boereneongres ïs zonder incidenten verloopen. De leider is naar Boekarest vertrokken, om daar de aangenomen resoluties te overhan digen. CAIRO. Hier is een razzia onder de communisten gehouden. Achttien perso nen jverden gearresteerd. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Mei. 1.30 uur. Berli n 59.29—59.31. Brussel 34.6234.63. Parijs 9.759.76. Londen 12.0'Vs12 O'U/e- New-York 2.473/4—g.477/8. N.V. Hendrikse en Co.'s Bantriere- en Effectenkantoor. In de algemeene vergadering van aan deelhouders van N.V. Hendrikse en Co.'s Bankiers en Effectenkantoor te Middel burg, Goes, Oostburg en Sluis, is de balans en de winst en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 10 pet. De brutowinst beir. f 142.735.60; en de netto-winst f83,730.37. In de re serve is gestort f 47.757.02 en als afschrij ving bestemd, f6504.96. Dhr G. Lehman te Rotterdam werd als commissaris her kozen. Rotterdam. 7 Mei. Veemarkt. Aanvoer; 486 vette run deren, 231 vette kalveren, 128 schapen en klimmeren, U90 varkens. 62,5, 72,577.5, schapen 2834, lam meren £20f30 p. stuk, varkens 30, 31, 32, stieren 33, 40, 4345. Koeien en ossen aanvoer iets minder ruim, handel gewoon, prijzen iets stijver dan. vorige week. Een énkele puik beste koe 2 cent boven noteering. Stieren tame lijke aanvoer, redelijke handel, ongeveer deze'fde, prijzen. Vette kalveren flinke aanvoer, handed sle ht en de prijzen wei nig verandering. Een enkel puik ex. 5 oent boven noteering. Schapen en lammeren weinig aanvoer, slechte handel en lage prijzen. Varkens iets minder ruim aange voerd, handel bij aanvang lui, werd la ter beter en liep flauw af. Zware varkens gemakkelijk te plaatsen tot 32 cent. Zou ters tot 28 cent. Zaden. Geel mosterd £23f25. bl. maanzaad f32f34, karwijizaad f35 37, lijnzaad blauw f 16—f 18, locot boekweit f 15- Vlas. 5470 k.g. blauw oogst '26f 1.45 f 1.65 en 1927 f 1.05—f 1.40, 100 kg. wit Zeeuwsch £1.25f 1.45, 1300 k.'g. Holl. geel £1.40fl.50, 5000 k.g. Gro- ningseh fl.25f 1.45, 1550 k.g. Dauw- root £0.95f 1.15' Blauw vlas aanbod schaarsch, echter toch verllaiten. Wit door lagen prijs meer vra'ag, over 't algemeen koopers terughoudend. Aardappels. Brielsche eigenhei mers f 8f8 50, Zeeuwsche1 bonte f7-50 8.25, Zeeuwsche blauwe f7.50f825- Red Star £6.50£7.50, Rravo's f8 fS-75, Belgische f3.50—f4, Industrie £5-50f5.75, Malta's winter 1619 cent p. k.g. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. Graanmarkt. Tarwe minder ruim' ter markt; in de allerpuikste en schot soorten onveranderd verkocht, terwijl tus- schensoorten niet te plaatsen waren, puf- ke f 14f 14175, verder van 112f 12.59, gerst chevallier f 14.25f 15, haver f 14q25 flö alles per '100 K.G. MIDDELBURG. IIuw.--ia-igi.tenJ. Tevel, 23 j. en J. H. Wiegel, 21 j. Gehuwd: P. Kuzee, 33 j. ©n C. Herrebout. 24 j.; M. van Flierenburg, 29 j. en J. M, Joosse, 33 j. Bevallen: P. van dar Zwan, geb. Mida- vaine, d.; J. J. Verhaga, geb. Punt, z. Overleden: C. P. C. Filius, GO .j, ongeh, d.; L. Ruissea, 77 j., wedn. v. J. van Hout©. GOEOverleden: Mam is Hogerhegde, 83 jaren. Levenloos aangegeven: een kind van Petras Boonman en Maatje Koens. Van 26 April3 Mei. KRUI li f NU EG. Ondertrouwd: Lo irus Boone, 32 j. en Helena Adriana Zuidweg, 23 j. Gehuwd: Matfhgs van Houten, 23 j. en Neellje Roelands, 21 j. Geboren: Wilhelmina, d. v. Joost Verschuuro en Johanna Overbee'co; Johannes, z. v. Hen drik Eg'ke en Lourina van Hekken- Overleden: Dingenis Krom been, 51 j., wedn. v. Johanna Pauwe. Van 20 April3 Mei, WEMELD1NGE. Ondertrouwd: Pieter Gjjssel, 28 j. jm. en Pietemella Jobsen, 27 j. jd., onlangs te Goes. Gehuwd: Jan Pieterse, 39 j. jm. te Ngkerk en Tannetje Amelia Louisa Verschure, 23 j. jd.; Frangois Marits, 27 j. jm. te Kapefle en Pietemella Paauwe, 24 j. jd. Geboren: Tona Jacomina, d. v. Jan Poelman en Cornelia de Schipper. Overleden: Marinus, 4 m., z. v. Johannes Mieras en Martina Fossert.; Marinus Pieter, 4 m., z. v. Dinganus Meij'aard en Stoffelina van Kooveringe; Elias, 4 m., z. v. Gerard Wisse en Forra Wubeks. Over de maand April. KATTENBIJKE. Geboren: 20, Cornells, z. v. Jacob Jan van Koeveringo - en Levina van Ifaveren22, Jan, z. v. Leendert Ruissen en Neeltje van de Schraaf; 23, Engel, z. v. Cornelis Reinhoudt en Franqina Saaman. Levenloos aangegeven: een mannelijk kind van Jan van Oosten en Rika. Jansen. WAARDE. Geboren: 7, Marinus Augustijn, z. v. Augustijn Marinus Allewijn en Tannetje Hermina Mol; 12, Adriaan, z. v. Hubrecht Waterman en Adriana Korstanje; 25, André Adolphe Jan, z. v. Jan Cornelis van Burg en Adrieone Gerardine Maria Persijn. Overleden: 4, Jan Weststrat©, 63 j., echtg. v. Janna Moerdijk; 27, KÏazina de Goffau, 59 j., echtg. v. Jakob Braam. NISSE. Gehuwd: 12, Leendert Nieuwen- hügse, 42 j. jm. en Cornelia Oudkerk, 35 j. jd. te Heinkenszand. Geboren: 23, Pietemella Johanna, d. v. Cornelis Pieter Schaalje en Poulina Anna de Jonge. Overleden: 2, Willem Lodewgk ,Hirde3, 77 j. ■wedn. v., Pouwelina Wagenaar; 23, Johaima van Weele, 90 j., wed. v. Engel Hoogesteger. AXEL. Huw.-aangiften5, Pieter Jacobus Scheele, 38 j., wedn. en Anna Arenthals, 35 j. jd.; Franpois Koster, 24 j. jm. en. Adriana Koster, 28 j. jd.; 23, Leendert Haak, 27 j. jm. en Dina Suzanna Bujjze, 24 j. jd.; Jacobus Hegnsdijk, 22 j. jm. ©a Cornelia Su sanna Hamelinfe, 22 j. jd. Huw.-voltrekking6, Jozias van de Velde, 33 j. jm. en Maria Pioternella Oppe, 23 j. jd".; Willem 'Wieland 20 j. jm. en .Maatje de Feijter, 21 j. jd.19, Johannes Jacobus van den Broek©, 26 j. jm. en Magdalene Kor- nelia Hol, 23 j. jd.Pieter Jacobus Scheele 38 j., wedn. en Anna van Arenthals, 35 j. jd.; Franpois Koster, 24 j. jm. om Adriana Kos ter, 28 j, jd, Geboren: 1, Josephus Franeiscus, g, v, Al- phonmia Camillas de Brouwer en Angelina van Acker; -= Pietemella fleertrnida, tl. v, Nieolaas Scheele «si Leintje Anna Harms; 8, üebrina Jiuuioke, cl v, Willem .Verhuist en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3