Onderwijs. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. The Zeelandia Expresse Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lioyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES Licht op voor fietsers: Financieële Berichten. voldoende is ais Christus wordt gepredikt als de Middelaar ea Verzoener onzer zonden door Zijn bloed. Zij spraken niet van den Christus der Schriften. Dit konden ze niet doen, want wanneer iemand niet aanvaardt geschiedkundige stuk ken van Oud of Kieuw Testament en voor mythen (legeaden) houdt en toch Christus ais zoodanig predikt, is er natuurlijk sprake van een anderen Christus, n.l. van den Christus van het gevoel of van de ervaring. Ja maar, zegt men, de geestelijke strekking van die mython van het Oude Testament aanvaardt men toch. Maar dan moeten wij verklaren dat dit in beginsel de moderne theologie is, die de zedelijke ideeën, zoo als zij die noemen, van de verhalen afscheidt en waarvan zij tot eigener en auderer stich ting gebruik maakt - En nu zegt men alleen het welzijn der gemeente te bedoelen, maar practisch dient men toch enkel het belang van het „Genoot schap" ,en zonder het zelf misschien ook te •willen of to weten, komt men feitelijk op voor de Moderne Volkskerksidee en bereikt slechts de verscheuring van de gemeente voor zooveir deze nog leven wil bij de Woorden Gods." Jubilea. De predikanten Ds A. H. Scholte Azn te Zwolle en Ds H. H. IJnzo- nides te Eemnes-Binnen herdenken morgen den dag hunner 30-jarige ambtsbediening. Zij aanvaardden hun ambt resp. bij de Ned, Herv. Gem. te Arkel en te Obergum. Ds H. v. d. Bijtel Wzn, Ned. Herv. pre dikant te Surhuizum, is morgen 30 jaar aan deze gemeente verbonden. Tevoren arbeidde hij te Wichmond, Lutten, Slochteren en Bierum. In de overvolle Willemskerk hield Ds P. J. Molenaar, Ned. 'Herv. predikant te 's-Graven- hage, voorheen te Middelburg, gistermorgen een gedachtenispredioatie naar aanleiding van Hand. 2024 b. Met het staande zingen van Gez. 96 werd de indrukwekkende plechtigheid besloten, waarna de gemeente den jubilaris een. zegen bede toezong. Emeritaat. Ds D. A. vyan. Haselen, Ned. Herv. predikant te Charlois, heeft na 43 dienstjaren eervol emeritaat aangevraagd te gen 1 Juli 1928. Ned. Herv. evangelisatie. Tot vaste voorganger der Herv. Evangelisatie te Middelburg is benoemd de heer A. de Redelijkheid, godsdienstonderwijzer te Ouder kerk a. d. IJsel. Wemeidinge. Door E- en Wi- dezer ge meente is met ingang van 1 Juni a.s. tot tijdelijk onderwijzer aan. de apenbare sob ooi, vacature-Danker, benoemd, dhr Abr. Kievit te Krabbendijke. Prof. Dr J. A. Cramer. Gemeld Wordt dat sinds enkele dagefl in den gezondheidstoestand van prof. dr J. A- Cramer te Utrecht, die de vorige maand een operatie in het Diaconessehnjs al daar onderging, een wending ten gunste is ingetreden. De hoogleeraar voelt zich thans aanmerkelijk beter, zoodjajt gegronde hoop op spoedig herstel bestaat. Da Zeevaartschool te Vlis- singen. Morgen en overmorgen zal het 25-jarig heslaan van de Zeevaartschool te Vtissingen feestelijk wordien herdacht. ORANJEPRINSESSEN. Pa verjaardag van Juliana, Prinses van Oranje aldus de heer D. Hans $n „Het Vaderland", roept vanzelf da hengenis op aan vroegere doorludhte vrouweifiguren uit het beroemde stam huis in verband waazmöda hij! o.m. het volgende schrijft: Pö onpartijdige geschiddVo-rsdher Zal moeten erkennen, dat opl een en kele uitzondering na de Plrinses- een uit het Huis van Oranje zoo wel in haar taak als moeder als in die van eohtgenoote zidh groote ver diensten hebben verworven en Ne derland trouw zijn geweest. Van alle Oranjevorsten is alleen Prins Maurits ongehuwd gebleven. Ziehier d'e namen der Prinsessen, het volledige lijstje, de gemalinnen dus vau onze regee- rende Oranjevorsten: il. Anna van Buren (Willem I). '2. Anna van Saksen (Willem 1). 13. Charlotte de Bourbon (Willem I). 4. Louise de Colignv (Willem ij. Amalia van Solma (Frederik Hendrik). •6. Henriette Maria Stuart (Wil lem II). ,7. Maria TI Stuart (Willem III). 8. Anna van .Engeland (Willem IV). 9. Frederika van Pruisen (Wil lem V). 11.0 Wilhelmina van Pruisen (Ko ning Willem I). lil. Anna Fauwlowna van Rusland (Koning Willem II). .12. Sophia van Wurtesmburg (Ko ning Willem II!). '13. Emma van Waldeok-Pyrmont (Koning Willem III), iwaarbij dan komen: •14. Kóningin Wilhelmina. 15. Prinses f Juliana. iMen kan uit deze namen goed zien, naar welke zijden 'de Oranjes zich door hun huwelijken hebben vermaag schapt. v En: al ontbreekt in deze rij' de naam van de stammoeder der Oranjes, Ju liana van Stolberg, omdat zij zelf geen Prinses van het stamhuis was. dat onze historie onverbrekelijk aan haar naam en haar figuur aanknoopt, weet ieder. Wanneer op den verjaardag, van de jongste der Oranjeprmsessan de blik terug speurt in het verleden, dan kan getuigd worden, dat onze Prinses daarin vourbeelden genoeg vindt voor een hooge en nobele vervulling van de taak die haar eenmaal wacht. Zon der "de Oranjedynastie geen Neder land'^ maar zonder Prinsessen van Oranje geen dynastie, dit laatste ook in geestelijken en Ideëelon zin be doeld. D'e twee grootste der Oranje figuren hebben bij hun historische verlossingspoliliek voor vrijheid van grondgebied, vrijheid van geloof, vrij heid van geweten de trouw en den steun en de liefde van die Prinsessen van Oranje gehad, voor wie geen of fer te groot, is geweest, om haar nieu we vaderland te dienen. Daarom kan de bewogen historie van ons volk, woelig en wild als een stormzee, niet worden verklaard zonder recht te doen aan den arbeid der "Prinsessen van Oranje. De geschiedenis verhaalt dat, toen Willem III met zijn vloot naar Enge land uitvoer, Maria Stuart het hart vervuld van liefde en van ontroering den hoogen Brielschen toren be klom om den geliefden man zoo lang mogelijk na to staren. Haar ranke ge stalte, boven op dien historisch en to ren. yraar voor het eerst weer de vrij- heidsvlag wapperde, is als een sym bool. Hoog .en zuiver rijzen, boven de vaak troebele tijden uit, de figu ren van vele Oranjeprinsessen, die heel haar persoon hebben gegeven als inzet in den strijd voor onze be vrijding Zoo moge ons oog ook Prinses Ju liana zien: hoog Jroven alle partijen en groepen en stroomingen uit, op den toren van onze vrijheid, trouw aan de groote taak, waarin zoovele nobele vrouwen haar zijn voorgegaan. Ongelukken. Te Boekei is een 4- jarig meisje door een vrachtauto overreden en gedood. Het kind stak onverwachts den weg over. Zaterdagmorgen ia onder Voor schoten een 70-jarige vrouw uit Leiden die daar met bloemen ventte, door da electrisohe tram gegrepen en gecfood. Zaterdagavond had te Oosterbeek een ernstig ongeval plaats. De ongeveer 25-jarige kruidenier slipte met zijn fiets tusschen de tramrails en kwam te vallen, met het ongelukkige gevolg, dat hij juist onder een auto terecht kwam. Hij was onmiddelijk dood. Zaterdagmorgen miste schipper H-, die mot zijn schip in de Earn ligt, te Soest zy'n Echtgeinoote. Da politie werd gewaarschuwd, aan wie het na eanig dreggen mocht gelukken het lijk van de schippersvrouw op te halen. Vermoed wordt dat zij overboord is geslagen. Zaterdagmiddag zag een jong- mensch te Amersfoort een vrouw in het water liggen. Zonder aarzelen sprong hij ta water en bracht de vrouw op het droge. Door een dokter werd kunstmatige ademhaling toegepast, echter zonder resultaat. Het slachtoffer bleek te zijn ia 60-jarige vrouw den E. Te Gro ningen is een 4-jarige jongen spelende io het Boterdiep geraakt en verdronken. Een 2-jarig jongetje ta Luinjebert, is in een sloot verdronken. Internationale bedrieger(?) gjearresteerd. Vrijdagochtend ver voegde zich aan het consulaat van Oasta Rica te Rotterdameen uitstekend ge- kleede vreemdeling, die voorgaf uit Oosta Rica te komen en vootf zakenrelaties in de stad te rijn. Daar de consul echter juist te voren be richt had ontvangen van zijp ambtgenoot uit Hamburg, dat een vreemdeling, die zich G- K. noemde, hemt haid' opgelicht voor 400 mark, hield thij den man aan de praat en waarschuwde hij de politie. Deze arresteerde den vreemdeling. Bij zijn aanhouding bleek dat deze man, die in het bezit was van oen vermoedelijk Noorsch paspoort vermeldende den naam £L A. Hotimski, geboren te Oslo, 33 jaar oud, laatst gewoond hebbende te San Salvador, buitengewoon goed in zij'n mid delen zit. Behalve van veel geld, was hij in 'het bezit van eemige groote koffers inhoudende een uitstekende garderobe, en logeerde hij in een der beste hotels. De man spreekt vloeiend Spaansch', goed .D'oitsch, Fransch en Engelsc'h. Dat hij een Noor zon zijn, moet ten sterkste worden betwijfeld, temeer daar hij geen .Noorsch .verstaat. f Terwijl hip voorgaf in Rotterdam te zijn gekomen om .zaken te doen in koffie bleek hij hier geen enkele relatie te heb ben. Zaterdagmorgen is de aangehoudene ge confronteerd met den consul van Oosta Rica uit Hamburg, die toevallig in Brus sel vertoevende ,per vliegtuig hierheen is gekomen. De vreemdeling toonde zich on middellijk bereid de 400 mark terug te geven. Terwijl er thans geen verdere aanwij zingen zijn, welke tegen hem pleiten, ver moedt de politie, met een internationalen bedrieger te doen te hebben. Da afdeeling vreemdelingendienst van het hoofdbureau van politie verzoekt daarom inlichtingen. Een gevaarlijke proef. Za terdagmiddag vonden een paar jongens die op het Raamland te leiden aan het spelen waren, een ledige bus, die zij met onge- bluschte kalk vulden, die zij van een in aanbouw zijnd bouwwerk in de nabijheid haalden. Toen zij daarbij nog water deden, sprong de bus uit elkander, waardoor de 12-jarige K. zeer ernstig aan het gelaat werd gewond. Hij werd naar het Zieken huis overgebracht, waar bleek, dat hij waarschijnlijk beide oogen zal moeten mis sen. Oplichting tot een bedrag van vijf ton? De firmanten der Am- sterdamsdhe z.g. „Im- en export-firma E- W- A-", die na het plegen .van oplich terijen tot een bedrag van £500000 uit Amsterdam waren verdwenen, .zijn fe Brussel gearresteerd. Het zijn drie uit West-Duitschland afkomstige personen, n.l. Q. O. Sasse, H. Schmidt en H. Top- höfer geheeton. Op het oogenblik hunner arrestatie bevonden zich in hun gezel schap een Rus en twee Duitsdhe vrou wen, resp. uit Gelsenkirchen en JEssien- heim, die eveneens in hechtenis werden genomen. In de auto, waarmede zij naar het Paleis van Justitie werden vervoerd, vond men onder de zitplaats van een der dames veertien bankbiljetten van één dol lar, die op handige wijze in bankbiljetten van 50 dollar waren vervalscht. Massa-vorgiftiging in een fabriek. Op de gezamenlijke arbeiders der ijzerfabriek Gebr. Faber in de nabij heid van Düren, is, naar de Tel. meldt, een laaghartige, tot dusver nog wat de motieven betreft, niet opgehelderde aan slag gepleegd. In de koffie, die den werk lieden wordt verstrekt, is namelijk ar senicum gedaan. Omstreeks vijftig arbei ders zijn na het nuttigen der koffie door hevige krampen overvallen. De onmid delijk gewaarschuwde geneeskundige dienst constateerde, dat zich in den kof fieketel arsenicum bevond. Verscheiden© arbeiders verkeeren in levensgevaar. Noodweer boven de Lim- burgsche mijnstreek. Een zwaar noodweer, gepaard gaande met grooten regenval, heeft zich Zondagavond bo ven Heerlen en de mijnstreek ontlast. De bliksem was eenige uren lang niet van de lucht. Verschillende beken kon den het water .niet meer verzwelgen en zijn buiten de oevers getreden, waardoor verschillende landwegen overstroomd zijn. Bewoners van tal van boerderijen konden hun woning niet meecr bereiken. Veie kelders liepen onder. Op vela plaat sen sloeg de bliksem in. In Simpalveld ontstond een begin van brand ia .een garage, welke tijdig gobluscht kon wor den. Het telefoonverkeer was den gciheelen avond gestoord. (Tel.) iIn een. badkuip over het ka- na a 1Nauwelijks is de zon een paar dagen aan het schijnen, of in Engeland worden toebereidselen gemaakt om het Kanaal over te zwemmen. Zoo staat aan de overzijde een zekere heer Derham gereed, die in 1926 den gewaagden tocht reeds met succes volbracht, om het Kanaal van Engeland naar Frankrijk over te zwemmen. Om zich een goed denk beeld te vormen van da verschillende stroo mingen in het Kanaal en hun kracht, steekt hij deze wéék van Engeland over in een klein bootje van drie meter lang, gemaakt van. grof zeildoek en zeer gevoelig voor stroom. Toen men Derham vroeg, of hij niet bang was, antwoorde de man, dat het hem weinig schelen kon of het bootje onderweg kap- sijsdea; hij zpu dan probeereu de kust zwem mende te hereiken en dat was meteen een mooie training. Het bootje, dat meer op een badkuip lijkt, heeft ook nog een zeil en heel. „De Hoop". Vereen, voor Hooger Onderwijs op Gerei. Grondslag. De Comm. benoemd om te onderzoeken of Art. 2 der Statuten zoo is te interpretee- Ten dat tot de daar genoemde Gerefbegin selen behoort het goddelijk gezag der H. S. gelijk de Geref. Kerken in Nederland in haar kerkelijke vergaderingen hebben be leden en handhaven, heeft een rapport uit- gebracht waarin zij tot de volgende con clusies komt: lo. Hoewel leerstellige uitspraken van belijdende Gereformeerde Kerken, hetzij deze hier te lande, hetzij ze in het buiten land zijn gevestigd, voor de beantwoording van de vraag, wat de in art. 2 genoemde Gereformeerde beginselen inhouden, van groote heteekenis zijn, bezitten ze als zoo danig in den kring der Vrije Universiteit uiteraard geen juridisch-bindend gezag, daar deze een zelfstandig bestaan heeft naast de Kerk en voor de handhaving van haar Gereformeerd karakter haar eigen Statuut en inrichting bezit. Wel heeft de Vereeniging in art. 2 harer Statuten aan de Formulieren van Eenig- heid een dusdanig bindend gezag toege kend, maar alleen doordat en voorzoover zij aan deze een plaats heeft gegeven in de omschrijving van haar grondslag; daarom volgt hieruit niet, dat dit gezag in dienzelf den zin ook toekomt aan andere kerkelijke uitspraken, ook al bedoelen deze niet an ders dan om genoemde Formulieren te handhaven of uit te werken. 2o. Zoowel op grond van de bewoordin gen van art. 2 als van de eenstemmige uit spraken van de stichters en woordvoerders der Vrije Universiteit moet geoordeeld, dat volkomen terecht binnen den kring van de Vereeniging -toor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag algemeen wordt aangenomen, dat tot de Gereformeerde be ginselen, in art. 2 genoemd als grondslag voor alle onderwijs, dat in hare Scholen gegeven wordt, behoort het Goddelijk gezag der Heilige Schrift, gelijk dat wordt heie den in de drie Formulieren van Eenigheid, door de Nationale Synode van Dordrecht voor de Nederlandsche Gereformeerdo Kerken vastgesteld. Dit sluit in, dat al wat de Heilige Schrift ons mededeelt of leert, onvoorwaardelijk wordt aanvaard, en sluit uit een willekeurig handelen met de Heili ge Schrift of met haar uitspraken, en der halve ook het in twijfel trekken van den letterlijken zin van bestanddeelen van bet heilige geschiedverhaal, zonder het aan voeren yan deugdelijke, met het Schrift gezag bestaanbare gronden. De Commissie vertrouwt, dat Uwe Col leges zich met deze conclusies zullen kun nen vereenigen en adviseert U, de aan U voorgelegde vraag in dezen geest te beant woorden. Zij meent hieraan echter te moe ten toevoegen, dat de tweede conclusie, in verband met de statuaire bepalingen, niet als uitspraak met rechtsgevolg gegeven kan worden door Uwe Colleges, dan als be slissing naar aanleiding van een concreet geval dat aan Uw oordeel zou worden on derworpen. Hevige brand te Aalsmeer. AALSMEER. In den afgeloopen nacht heeft aan den Oostenderdijk een hevige brand gewoed. Te ongeveer kwart voor twee werd brand ontdekt in de woning vau de Ruiter. Al spoedig (eenige bewoners moesten in nachtgewaad vluchten) ston den drie woningen, n.l. van de Ruiter, Ver meulen en v. Wirden) in lichte laaie. Het vuur sloeg ook over naar de slagerij van Kroes, welke evenals een schuur, die daar achter stond, eveneens in vlammen opging. Ten slotte werd ook een garage van de Jong, waarin een auto stond, een prooi der vlammen. Van de inboedels is nage noeg niets gered. Op den inboedel van Vermeulen na, was alles verzekerd. In de schuur van Kroes zijn 17 varkens en ander klein vee omgekomen. De oorzaak van den brand, die geheel Aalsmeer in rep en roer bracht, is onbekend. R0T1ERDAM. In den afgeloopen nacht is ingebroken in een Ideeding-magazijn van K. aan den Goudschen Singel. Er fijn 15 coupons ter waarde van f1500 gestolen. ROTTERDAM. Betreffende den hier ge arresteerden vreemdeling (zie gemengde berichten) is gebleken, dat hij den con sul van Guatemala te Hamburg en den consul van Venezuela te Amsterdam, ieder f400 afhandig heeft gemaakt. Hij gaf in beide gevallen voor, geld noodig te hebben, nadat de banken gesloten waren. De justitie heeft het ./vermoedelijk valsche) Noorsche paspoort in beslag ge nomen. ROERMOND. Zondagmorgen werd uit de beek onder Hora het lijk opgehaald van den 60-jarigen landbouwer M. Theu- nissem uit Baexem. Hoofd en hals toon den sporen van geweldpleging. De ju stitie werd gewaarschuwd en stelt een onderzoek in. ROERMOND. Te Mijnweg onder Vlo drop woedde Zaterdag en Zondag een hevige bosc'hbrand. Acht H.A. hosch en (verscheidene H.A. heide werden een prooi' der vlammen. CAIRO. De Rritsche Commissaris) Hoare heeft gisteren aan den Engelschen Mi nister-president Nahas een nota overhan digd, waarin da Rritsche regeering de Egyptische verzoekt binnen drie dagen de wet op de vergaderingen in te trekken. Indien de Egyptische regeering hieraan geen gevolg geeft, dreigt de Rritsche re geering de maatregelen te nomen, die ?ij! noodig acht voor de bescherming harer onderdanen. Van Rritsche zijde wordt dit bericht bevestigd noch tegengesproken. Rotterdam, 30 April 1928- Veemarkt. Aanvoer 608 vette rnn- deren, 305 vette kalveren, 207 Schapen en Lammeren, 1252 varkens. Prijzen per halve K.G.: Koeien 32 36, 4346, 49—51; ossen 38, 41—45, 47.5—50, stieren 35, 39—40, 42—44, vette kalveren 45—50, 57,5—62,5, 72,5 77,5, schapen 2834, alles per pond, Batonneren £20f40 p. stuk, Varkens 30, 31, 32, zouters 29 ct. p. pond. Koeien en ossen aanvoer ruim, handel voor alle soorten traag, prijzen lager. Een enkele puik (beste koe nog tot 4, een puik beste os tot 1 cent boven noteer ring. Stieren aanvoer redelijk, handel traag, prijzen gedrukt. Vette kalveren aan voer ruim, handel traag, prijzen terugloo pend. Een enkel puik best kalf nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lam meren aanvoer beperkt, handel traag, prij1- zen vrijWl onveranderd. Varkens aanvoer ruim, handel in vette varkens niet vlug, in zouters beter. Prijzen over 't geheel gedrukt. Zaden. Geel mosterd f23—£25, bl. maanzaad f 32f 34 karwijzaad f 35f 37, lijnzaad voer f 16f18, Kanariezaad f 12 f 13.50. Vlas. 9315 k.g. blauw fl.30—fl.70, ICOO k.g. wit Zeeuwsch 1.10fl.20, 5500 k.g. Holl. Geel £1.30—f 1.65, 2000 k.g. Gron. £1.25fl.60, 680 k.g. Dauw- root £1fl.20. Handel traag. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers f8f8.75, Zeeuwsche bonte f 8-25 f 9, Zeeuwsche blauwe f .825f 9, Red Star f7f8, Bravo's f8-75E9-25, Drie lingen (bonte, blauwe) f4f4 25, Indu strie f6. Malta's winter 1619 ct. p. k.g., Belgische 4.4.50. Aanvoer tame lijk, vraag kalm. Graanmarkt. Tarwe tamelijk ruim ter markt, langzaam onveranderd ver kocht, goede en puike f 13f 14.75, ove rigens naar kwaliteit van £12f 12.40, rogge geen noteering, gerst chevallies 14f 14.75, haver wederom iets hooger betaald f 14f 14.75, kleine groene erw ten komen niet meer van beteakenis voor, alles per 100 k.g. J Coöp. Veilingsvereeniging „Walche ren" te Middelburg. Veiling van 26 April. Aanvoer 'kipeieren 50.500 stuks. Prijzen: 54—56 K.G. f 4.80, 56—58 K.G. f 5, 58— 60 K.G. f5.10—f5.20, 60—62 K.G. f5.20, 62—64 f5.40, 64—66 K.G. f5.60. Eendeieren f4.70, Ganseieren f9.60 f 11.30, Calkoeneieren f 8.70, alles per 100 stuks. MIDDELBURG. Huw.-aang.: H. W. Spruijt, 23 j. en P. A. Suurland, 22 j. Gehuwd: J. de Ruijter, 29 j. en J. Breel, 23 j.; J. C. G. van den Berg, 28 j. en C. J. A. Verstelle, 24 j.; J. van Boven, 34 j. en M. E. P. Bruker, 31 j. Bevallen: M. P. Lokerse geb. de Kok, z.; M. C. den Engelsman geb Alewijnse, d. Overleden: P. A. Kok, 64 j., weduwe A. J. Le Cointre; A. F. Witte, 71 j., geh. met I. D. Karreman; J. P. de Leeuw, 72 j.f ongeh. vr. GOES. Geboren: Maria Janna, d. v. Adriaan Weststrate en Janna Weststrate. Door den Rijkswaterstaat is aan den heer P. M. Oostdijk te Terneuzen gegund het uitvoeren van bestortingen op de ver dedigingswerken langs en in de Wester- schelde, op den vooroever bij Terneuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Terneuzen, n.l. 607 S T voor f 2000; en het plaatsen of verplaatsen van ijzeren en het trekken van houten en ijzeren meer palen langs den westelijken oever van het kanaal van Terneuzen en van den Midden- kanaalarm, met bijkomende werken, ten behoeve van de verbetering van den Rijks weg TerneuzenBelgische grens voor f 2850. VLISSINGEN. TEL. 293. Bezorgen U al Uwe Internationale Reis biljetten zonder eonige verhooging Stoomvaart Mij. Nederland. PR. JULIANA, uitr., 26 van Singapore. MADOERA, 28 van Amsterd. n. Java. KON. DER NEDERL., uitr., 1 Mea to Al giers verwacht. KANGEAN, thuisr., 2 Mei to Liverpool verwacht. SALAWATI, thuisr., 1 Mei te Genua v.w. CHR. HUYGENS, thuisr. 2 Mei hij Perim verw. ROEPAT, 28 van Batavia te Amsterdam. KANGEAN, thuisr., p. 27 Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot Mij. STUYVESANT, 28 van Amsterdam n. Hamburg. VAN RENSSELAER, 26 van Curagao r. Porto Cabello. Roiferdamsche Lloyd. KED0E, 28 van Batavia naar R'datn. MODJOKERTO, thuisr., 27 te Suez, .28 te Port Said. SITOEBONDO, 28 van Hamburg te Schie dam. KERTOS0N0, uitr., 30 bij 'Gibraltar v.w. GARUET, thuisr., 30 'bij 'Gibraltar verw. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Mei: Matige Z.O. tot N.O wind, tijdelijk opkla rend, later waarschijnlijk regen of onweer, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Dinsdag 7 u. 53. Wisselkoersen, Amsterdam, 30 April, 1.30 uur. Berlijn 59.3259.34. Brussel 34.65—34.67. Parijs 9.75149.76)4. Londen 12.1054—12.10%. New-York 2.48—2.481/».

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2