Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. The Zeelandia Expresse Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES Scheepstijdingen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. dan ten koste van zeer groote offers een verbetering, die geheel overeenstemde met het wegenplan, gemaakt kunnen worden. De kosten van het werk worden door den Ingenieur geraamd op f 10.030, de bijdragen op f 7500, zoodat nqg f 2500 is te vinden uit mindere belegging van vrijgekomen ka pitaal. Overige voorstellen. Verder wordt nog voorgesteld toe te stem men. in een uitbreiding der afwateringsmid delen van den Mortierpolder met een buis door den dijk tusschen dien polder en den Polder Welzinge; tot het verleenen van eene vergunning tot bemaling van eenige peroeelen onder Veere aan C. Boone te Amemuiden; tot het herzien van den pensioensgrondslag van den ingenieur en dezen te bepalen op f4800; tot toekennen van f 25 subsidie aan de Stoom tram Walcheren in het tekort over 1926; tot het wederom verleenen van 20 pCt. toeslag op het pensioen van de Wed. Noorderbroek de Kat; tot aankoop ten behoeve van den watergang KoudekerkeVlissingen vaq 50 M3 grond tegen 25 ct. per M2 van mej. W. Verhage Wielemaker te Koudekerke; tot verkoop van kleine -strookjes of perceeltjes grond aan den heer J. A. van Doominck te Middelburg, den heer dr A. A. van Schelven te Haarlem en de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen. Begrooting '1928. Ten slotte komt in behandeling de begroo ting voor 1928, met een eindcijfer van f'542.305.77 en een post onvoorzien van f6037.26. Onder de inkomsten komt voor een batig slot 1926 ad f 28258.641/2, dijkgeschot onge bouwd schotbaar land 'f 277.905.16, vrij land f 14476.84 en ongebouwd f 50333.12. Onder de uitgaven treffen wij aan voor kosten der gewone werken Noordwatering f 107.230; Oost watering f14500; Zuidwatering f16500; West- watering f35"03; Bfuitcnge-wone werken Noord watering f23400; verbetering der afwatering f 11100. Hèrstel stormschaden Noordwatering f1500; Oostwatering f500; Zuidwatering f1500; Westwatering f1500; Rente leeningen f 44816.75 en aflossingen f 63450. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Keateren, P. Kruyt te Oude- Mirdum. Te Kralingen en te 's Greve'.duin- CapeT.e, G. J. Koolhaas te Oud-Beijer- land. Te De Steeg, K. Engelsman te Zwartsluis. Bedankt voor Den Ham, S. Goverts te Oldebroek. Voor Tholen, E. J. H. v. Leeu wen te Arnhem. Geref. Kerken. Beroepen te Midwobie, W. de Graaf, cand .te Puttersboek. Te Koog-Zaandijk, H. Veldkamp te Kra'.ingseheveer. Aangenomen naar Wolvega, J. Attema te S'adskanaal-Pekelderweg. Bedankt voor Breda, H. W. H. van Andel te St. Pancras. Voor WanswercL, P. v. d. Sluis te Onstwedde. Baptisten Gemeenten. Beroepen te Haulerwijk, C. Brandt cand. te Hamburg. Nls8» Bij de Zaterdag gehouden stem ming voor een notabel in de Ned. Herv. Kerk alhier in de vacature J. Eckhardt, die overleden is, werd geen volstrekte meerderheid verkregen, zoodat herstem ming noodig is tusschen dhrn M. A. Zon- nevijlie en L. Huijssoon. Geref. Kerken (H. V.) Blijkens het verslag van de kerkeraadsvergadering in do „Overtoomsche Kerkbode" van de Geref. Kerk H. V. te Amsterdam-Zuid zullen vanwege deze Kerk op verzoek van een aantal te Amstelveen wonende le den ook aldaar diensten worden ingesteld. Dit zal het begin van instelling der 23ste Kerk in Hersteld Verband worden. Afscheid en intrede. Na een verblijf van bijkans 41/2 jaar nam Ds D. Ringna 1 da Jr., beroepen te Mid delburg, gisteravond afscheid van de Geref. Kerk van Leimuiden, om te ver trekken naar Middelburg. De scheiden de leeraar bepaalde zijn gehoor bij Mat- theus 28:20. Sprekende over de Koning der kerk scheidend nochtans blijvend, werd achtereenvolgens stilgestaan bij; le zijn heengaan dat van blijven spreekt en 2e. zijn blijven dat van komen spreekt. Ds Ringnalda besloot zijn predioatie met de gebruikelijke toespraken. Na de predicatie werd hij1 toegesproken door den beer P. Rietdijk als voorzitter van den kerkeraad, op wiens verzoek ge zongen werd Ps. 1343, door Ds J. Dam te Bodegraven namens de classis Woer den, door Ds J. Brouwer te Oude-Wete- ring als cousulent, die liet zingen Ps. 1214 en door den burgemeester, den heer Bakhuizen namens B. en W. en als vriend De kerk was overvol. A.s. Zondagavond zal Ds Ringnalda door zijn vader Ds D. Ringnalda van IDen Haag-Oost te Middelburg worden be vestigd. Ds H. N. Lauaing, voorbeen te Baar land, gekomen van Sidideburen (Gron.) deed gisteren zijn intrede bij de Gerei Kerk van Fijnaart na' vooraf des morgens te zijn bevestigd door D3 J. W. Eggink van Willemstad, met een predika'ie over Jes. 52:7, aan het einde waarvan hem werd toegezongen Ps. 134:3. Verschillende toe spraken volgden. ding van den druk, vroeger, en den ze gen, thans, voor het Chr. Onderwijs, wist hiji al gauw een goede stemming te ver krijgen. Jammer, dat niet meerderen .aan wezig warenI Toen kreeg de heer Stemer- ding, directeur der Ned. Herv. Kweek school te Rotterdam, het woord over „Het conflict tusschen de sohoo.sche en die huisel.jke tucht". Het was een mooie rede, vol van ernst en leering. De tucht is van zoo groot belang. Spreker wilde hoofd zakelijk de huise.ijke tucht bespreken. Hij stond stil bij het wezen der tucht: het leiden tol het goede. Hoe moeilijk dat is, maar ook hoe heerlijk. Dan wees hij op de grondzuilen der tucht: gezag en liefde. Maar het meeste vau die is de liefde. Ook de middelen der tucht pas seerden de revue: het woord, het voor beeld, de gewenning, enz. En de aandacht werd gevestigd op de noodzakelijkheid, in hot Chr. huisgezin een echt Chr. sfeer te scheppen. Gelukkige Moeter, die dat vermag I Geregende Vader, die daarin niet faalt! Het oomlict met dat alles komt wol eens op de school. Omdat daar vooral de ouderliefde geen factor kan zijn. Aan de school de taak, dat ideale zooveel mogelijk te benaderen. En wordt ge Hein onder al die moeilijkheden: het gebed zij; het schoone middel, om in contact met God sterkte te erlangen. Een 7-tal aanwezigen gaf zich op tot nadere opmerkingen, waarna de heer Ste- me-rding met dankzegging eindigde. Geslaagd te Haarlem voor het, Di ploma A. Handenarbeid de dames J. Eleg- mans, N. Reljnierse en S. Wiersma allen te Middelburg en de heeren K. de Groot en J. Plaschaert te Vlissingen. Geslaagd te Leiden voor het arts examen eerste gedeelte de heer C. Dekker. Prof. Dr D. G. Hesseling. Prof. dr D. G. Hesseling, buitengewoon hoogleeraar in het nieuw Grieksch aan de Leidsche universiteit, zal wegens het be reiken van den 70-jarigen leeftijd aan het einde van dezen academischen cursus ziju ambt neerleggen. Geslaagd voor 3en stuurman groote stoomvaart de beeren J. Mesman, M. Borcb en J. v. d. Winden. Wachtgelders willen niet. De gemeente Finsterwolde riep sollicitan ten op voor de betrekkingen van onder wijzeres en onderwijzer, waarvoor alleen in aanmerking kwamen wachtgeldsters en wachtgelders. Er heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. Henstakendeprofessor.De in Utrecht onlangs tot hoogleeraar be-- noemde prof. dr Noyons, heeft, naar ge meld wordt, het honden, van zijh inaugu- nale rede voor onbepaalden tijd uitgesteld. d.w.Z. dat hij zijn hoogleeraarsaimbt voor- loopig niet zal aanvaarden. Toen hij votor dit ambt werd aangezocht schijnen hem van regeeringswege toezeg gingen te zijn gedaan met betrekking tolt een geheel nieuw physiologisch instituut Naar verluidt moet prof. Noyons teleur gesteld zijn in de verwezenlijking der re- geeringstoezeggingen en hoeft hij daarom zijn komst naar Utrecht voor onbepualden tijd uitgesteld. Vrije Universiteit. Tot cura tor der Vrije Universiteit te Amsterdam is benoemd Dr K. Dijk te 's-Gravenhage Goes. Zaterdagnamiddag vergaderde al hier in de Chr. bewaarschool de Scho- lenbond van Chr. scholen op Noord- en Zuid-Bevoland. Daar de heer Schwartz, de voorzitter, door ziekte was verhinderd, presideerde de heer Bastmeijer. Met een geestdriftig openingswoord naar aanlei- Nachtvorsten. In den" afge- loopen nacht heeft het nogal flink gevro ren. Naar wij vernemen is er hier en daar aan de gewassen nogal schade aan gericht. Vooral de aardappelen moeten vrij sterk geleden hebben. Auto over den kop gesla gen. Gisterenmiddag is onder All hen bij Tiel de aiuto van den heer De Win ter, manufacturier te 's Hertogenbasch. door onverklaarbare oorzaak eenige ma len over den kap geslagen, waarbij de inzittenden letsel opliepen. Zoo brak de heer I. de Winter een pols, de heer J. de Winter brak een arm en mej. 0. de Winter liep - eenige schrammen o<p. Na voorloopig verbonden te zijh, werden de patiënten naar den Bosch vervoerd. De auto was nog maar een'dag in gebruik geweest. Oplichting voor f48.400. Den twaalfden April j.l. vervoegden zich bij Gook's Reisbureau te Rotterdam twee vreemdelingen, genaamd Bruno Andrea en Vilani Mario (zooals later bleek), waar van de eeTste Duitsch, de tweede Spaansch sprak. Beiden waren in het bezit van Ita- liaansche passen, uitgegeven door het Ita- liaansche consulaat te Buenos-Ayres. Bruno Andrea bood aan het bureatu eenige cheques aan, die waren afgegeven door de Argentijinsche Bank in Buenos Aires en door dq Banque de Paris et des Pays-Bas. De chèques vertegenwoor digden te zamen een bedrag van f 29-COQ. Bij die gelegenheid zeiden zij, dat zij in het Victoria-hotel logeerden en doendie waren groote partijen kaals te koopen In verband daarmede hallden zij groote geldbedragen noodig. Binnenkort, zoo zei- de de persoon, die het woord voerde, zouden zij terugkamen om een bedrag, dat veel en veel hooger was, bij Gook te incasseeren. Zij vertrokken na de f 29.000 getoucheerd te hebben. t Nu ongeveer drie dagen geleden ver schenen zij opnieuw bij het reisbureau en zooals zij te voren verklaard hadden, bo den zij een aantal chèques voor een ge zamenlijk bedrag van f91.000 aan. Dit bedrag was te hoog om dadelijk te vol doen en daarom bood de kassier ban voorloopig aan vier chèques A 1000 pond sterling uit te betalen. Zij accepteerden of schoon onder protest en vertrokken met de f 48.000. In tegenstelling met de eerste chèques bleken deze vervalscht te zijn. Brutale inbraak. Zaterdag nacht is een zeer brutale inbraak ge pleegd in het kantoor van de Mij. „Pur- fma" aan de Wijnhaven 97 te Rotterdam. Le inbrekers moeten zich hebben laten in sluiten, daar aan de buitendeur geen spo ren van braak te bekennen zijn. Via het bediedenkantoor kwamen zij bij een deur die toegang gaf tot het kassiers- kantoor. Door het uitzagen van een deur paneel kwamen zij vervolgens in dit kan toor, waar de brandkast staat. Om ongestoord te kunnen werken heb ben de dieven een kast verplaatst en zoo danig voor de brandkast ge .et, dat zij zich konden bijlichten zonder dat dit van de straatzijde af kon worden gezien. Daarna hebben zij de brandkast op twee plaatsen opengescheurd; eerst werd een groote ope ning gemaakt, daarna een kleine waar door het slot kon worden weggenomen. De mannen moeten „vaklui" zijn, zij moeten beschikt hebben over uitstekende instru menten en droegen gummi-handschoenen. In de brandkast was een bedrag van 12000 gulden geborgen aan klein bank papier. Dit geld alsmede een 40-tal kwi tanties werd meegenomen. De mannen hebben het pand daarna vermoedelijk door de buitendeur verlaten. De „Purfina" is 'n coöperatieve vereeni- ging voor Petroleum-producten. Berooving van een dron ken expediteur. Woensdag j.l. had een te Bussum wonende expediteur, wiens kantoor aan den Singel te Amsterdam is gevestigd, in gezelschap van eenige vrien den verschillende café's in de hoofdstad bezocht. In een der café's hebben zij een taxi-onderneming opgebeld en vervolgens per auto nog enkele andere drinkgelegen- heden bezocht. Laat in den nacht liet de expediteur zich met den auto naar Bus sum brengen, daar er geen treinen meer liepen. Den volgenden morgen werd de man, dronken en totaal uitgeschud, terug gevonden in een laan bij Muiden. Men had hem van al zijn geld, dat een aanzienlijk bedrag moet hebben vertegenwoordigd, en van al zijn sieraden beroofd. De man kon zich niets meer berinneren. De Amster- damscbe politie is er tot dusverre nog niet in geslaagd den auto terug te vinden. Inbraak in een diamant slijperij. Toen Zaterdagmorgen de dia mantslijperij Kimberley in de Valkenbur gerstraat te Amsterdam geopend werd, ontdekte men, dat er 's nachts bezoek ge weest was. Een aantal lessenaars was doorzocht en een kleine brandkast open gebroken. Ook waren pogingen aangewend om de kluis, waarin de waarden 's avonds worden geborgen, te forceeren. Deze po ging was mislukt. Vermoedelijk hebben de inbrekers daarna de kleine brandkast opengebroken; deze bevatte alleen papier. Geld of andere geldswaarden worden niet vermist. De inbrekers zijn vermoedelijk dooT overklimming van een schutting op een binnenplaats gekomen en vandaar bet kantoor binnengegaan. Van de daders is niets bekend. Zalmen. Bij de stuw in de Maas te Linne hebben eenige visschers in den loop dezer week ruim 1000 pond zalm met net ten gevangen. Te paard van Parijs naar Boekarest. Mejuffrouw Dorange, die onlangs te paard een rit ParijsBerlijn en terug heeft gemaakt, maakt thans een ril van Parijs naar Boekarest. Zij is Vrij dag te Straatsburg aangekomen, van waar zij Zondag verder gaat in de richting van Stuttgart. De bollenvelden. Men schrijft uit Lisse: De koude heeft de ontwikkeling der bloemen op de velden erg tegengehou den. Toch komt nu zoo wat alles open, zij bet ook langzaam. Op vele plaatsen bloeien nog volop narcissen; vroege korts te", ige tulpen zijn ook af. aan het ont'uiken en de hyacintben staan nu vrijwel in volle pracht. Er is nog niet veel afgesneden. Het is een eenig mooie en zeldzaam gelijk- rijdige bloei. Broedende 1 ij ster in een w 01 v e n k o o i. In Artis te Amsterdam is sedert een of twee dagen iets heel bij zonders te zien. Op bet horizontaal afge zaagde boveneinde van een vertakten doo- den klimboom in een der ronde middelste kooien van bet 'berenhuis, nog geen twee meter boven den grond, waarop drie wol ven rondloopen, heeft een lijster haar nest gemaakt, waarop zij zit te broeden. Het is bijna aandoenlijk, het teere a.s. jonge moe dertje, daar te zien zitten even boven de ongure wolvenmuilen. Inbraak te Zaandam. Te Zaandam is Zaterdagnacht ingebroken in de kantoren van de Nederlandsche Basalt - Maatschappij. De daders hebben zich langs de achterzijde toegang tot de kan toren versohaft. Zij hebben in een der brandkasten, waarop de sleutel zat, een groot bedrag aan bankpapier in een lade laten liggen. Zij zijn er niet in geslaagd de tweede brandkast, een van oud model, open te snijden. Vermist worden twee fles- scben champagne, een rijwielbelasting- plaatje en een bedrag van f 0.35. De begrafenis van Dorus R ij k e r s. De begrafenis van Dorus Rij kers is een grootsche, aangrijpende plech tigheid geworden. Een ontzaglijke men- schenmenigte was er van getuige. Langs den geheelen weg stonden drommen men- scben geschaard. Daar de woning van den overledene geen ruimte bood om zooveel menschen te ontvangen, noch om de vele ingekomen kransen en bloemstukken te bergen, was door het gemeentebestuur bet leegstaande voormalige Raadhuis ter be schikking gesteld. Op alle schepen en van alle maritieme inrichtingen woei de vlag halfstok. Talrij ke collega's van Rijkers waren van elders gekomen. Aan de lijkkist waren eenige kransen gehecht, terwijl in een volgrijtuig een schat van bloemen en kransen volgde. De stoet was zeker een K.M. lang. Langs den geheelen weg werd door de militairen het saluut gebracht, terwijl ook vele burgers eerbiedig 't hoofd ontbloot ten. Tijdens bet trekken van den stoet cir kelde een escadrille vliegtuigen boven den stoet. Te ongeveer vier uur bereikte de stoet het kerkhof. Terwijl een koraal werd ge speeld,- daalde - de kist langzaam in de groeve. Het woord werd gevoerd door den com mandant der Marine, schout-bij-nacht Quant mede namens den Minister van Ma rine, den heer Henri Ter Hall namens 'het hoofdbestuur van het Dorus Rijkersfonds, den beer De Booy namens de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, den tegenwoordigen schipper van de red dingboot, den heer Goen Bot, enz. Een oude driftkop. In hot nabij Barneveld gelegen Wadderveen woont eon eenigszins zonderling landarbeider de on geveer 65-jarige J. K., die het met zijn buren nog al eens aan den stok heeft. Toen Donderdag een automobilist een bezoek bracht aan den in de buurt wo nenden jachtopziener M. Teunissen vond de chauffeur bij zijn terugkomst den weg zoodanig versperd, dat er van passeeren geen sprake kon zijn. De jachtopziener ruimde de hindernissen op. Terwijl echter de wagen langs het erf van K. passeerde stond deze, aldus het „U. D.", klaar met een mestvork, waarmede hij een slag tegen den auto gaf, terwijl de tweede slag op het rijwiel, dat de jachtopziener aan de hand voortbewoog, terecht kwam. Steeds meer zich opwindend, stak do woesteling vervolgens den beambte met de greep (mestvork) in de zijde, doch gelukkig drongen de nogal stompe tanden niet door de dikke kleeren des jachtopzie ners heen. Aanstonds trachtte nu Teun's- sen het wapen van zijn aanvaller vast te grijpen, doch bij de pogingen hiertoe, drong een der tanden door de hand van den beambte, die den gevaarlijken kerel zijn wapen vervolgens wist tq ontwringen, waarbij echter de stok brak, waarmede de woestaard toen aan Teunissen een hevi- gen slag op zijn hoofd toebracht, en eerst staakte de oude driftkop zijn aanval, toen de beambte hem legen den grond had ge slagen en weerloos had gemaakt. Natuurlijk is tegen K. proces-verbaal opgemaakt. Schade door de nachtvors ten. Naar wij vernemen is de schade die de steenfabrieken hebben gehad door de nachtvorsten zeer beduidend. Een aan tal millioenen pas gevormde steenen zijn verloren gegaan, terwijl door het voort duren van het koude en natte weder de fabricatie bij voortduring stil ligt. Som mige fabrieken hebben nu geen steenen genoeg om hun ovens aan te houden; anderen moesten hun ovenproductie sterk verminderen. Dit alles veroorzaakt groo- ten 'achterstand. De hoop is nu op beter weer, opdat de achterstand niet nog groo- ter worde. ROTTERDAM. Hedenmorgen heeft een brand gewoed in de gymnastiekzaal van het Rotterdamsdh Lyceum en een daar bot- veri gelegen drukkerij!. De schade is ern stig. EMMEN. De ruim TOyarige weduwe Peetsma te Klazinaveen is door het vlam vatten van een stoof in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. LONDEN. Uit verschillende deelen dT wereld worden natuurrampen gemeld. In het N.W. van Griekenland deed zich Zon dagmorgen een hevige aardbeving voor. Zondagavond werden in Athene vier aard- s hokken waargenomen. De bevolking vlu. htte op straat. Er is geen schade aangerit ht. Uit verschillende deelen van Amerika worden hevige stormen, onweders en ge weldige regens gemeld- Australië is door wolkbreuken en over stroomingen geteisterd. PARIJS- De uitslagen van de verkie zingen in 602 districten zijn bekend ge worden. Er moeten 427 herstemmingen plaats bobben. NEW YORK. Het' vliegtuig dat naar Greenly-eiland zou vliegen moest op Se- van-eilarid een noodlanding maken. VLISSINGEN. TEL. 293. Bezorgen U al Uwe Internationale Reis biljetten zonder eenige verhooging BATOE, thuisr., 21 v. Pt. Said. P. G. HOOFT, uitr., 20 r. Genua. KARIMATA, thuisr., 20 v. Djeddaih. PRINSES JULIANA, uitr., 21 v. Golombo. SALEIER, thuisr., 22 te Londen verw-. RIOUW, 21 v. Amst. te Batavia. GKOTIUS, thuisr., 21 te Suez. Kon. Ned. Stoomboot Mij. OOMMBWIJNE, 20 v. Paramaribo n. Ma deira. NI'GKJERIE, uitr., 19 v. Madeira. Rotterdamsche Lloyd. GARO-ET, thuisr., 20 v. Djeddialh. INDRAPOBRA, uitr., pass. 21 Ouessiant MADIO0N, 21 v. Rott. te Batavia. MEDAN, thuisr., pass. 21 Raint de Galle. MEIRAUKE, 21 v. Rotterdam n. Batavia. SIEBAJAK, thuisr., p. 21 (7 v.m.) Kaap Oarvoeiro, 23 (11 Vin.) te Gowes en 24 (9 v.m. te Rott. verw. TOBA, thuisr., 21 v. Padang. SLANTAR, uitr., 21 v. Pt. Said. TOSARI, 21 v. Batavia n. Rotterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwathtlng tot den avond van 24 Aprii; Latige, tijdelijk welli ht toenemende Zuidel. tot Z.W. wind. Gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk nog weinig of geen regen, warmer. Stand van hedenmiddag 2 uur; Stoomvaart Mij. Nederland. CHR. HUYGENS, thuisr., 20 v. Singapore. KRAKATAU, uitr., 19 v. Port Said. SIMALOER, thuisr., 19 te' Belewan. 1 J. Pi. CDBN, thuisr., 21 tei Arnst. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 756. Licht op voor fietsers: Dinsdag 7 uur 41. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 April .2.30 uur. Berlijn 59.31—59.34. Brussel '34.63V234.66f/2. Parijs 9.75V29.78. Lorfden 12.lH/4—1.2.11%. Dollar 2.48—2.48*4. Rotterdam, 23 April. Veemarkt. Aanvoer 502 vette Run deren, 313 vette kalveren, 101 schapen en Lammeren, 11.52 varkens. Prijzen per halve k.g.: koeien 32,5 37.5,' 4'5—48, 5153; ossen 41, 42.-5— 46, 50; stieren 35," 4041, 4345; vette kalveren 42,552,5, 62,567,5, 80 85; schapen 2834; Lammeren f20— —f40 p. stuik; varkens 30, 31, 31,5. Koeien en ossen aanvoer gewoon, han del redelijk, prijzen vrijwel onverandleird. Ben enkele puiik beste koe 24,5 cent en oen puik beste os tot 3 cent boven no- fceering. Stieren aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen gedrukt. Vette kalveren aan voer zeer groot, handel slecht, prij'zen aanmerkelijk lager. Een enkel puik best kalf tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer gering, haindel traag, prijzen op dezelfde hoogte. Varkens aan voer flink in le kwaliteit, luie handel en gedrukte prijizen. Zaden. B'auw maanzaad f32f34, karwijzaad f35—f37, lijnzalad (voer) f16 f18, kanariezaad f 11—f 13- Vlas7954 K.G. blauw f 1.20—f 1.70, 4ICO K.G. wit Zeeuwsch f 0.90—f 1.10, 76C0 K.G. Holl. geel f 1.40—f 1.70. 5000 K.G. Groningsch fl.35fl.65. Handel traag. Aardappelen: Brielsche Eigenh. f8 f8.50, Zeeuwsche Eigenheimers f7.50 f8, Zeeuwsche bonte f8.259, Zeeuw- sche blauwe idem,' Red, Star f7.50f8, Bravo's f8.75f9.25, Drielingen, bonte en blauwe f 4f 4.25, Industrie f 6, Belgi sche f 4.25f 4.50, Malta winter 16 20 cent per K.G. Aanvoer en vraag re delijk. Graanmarkt. Tarwe ruim ter markt, in alle soorten lager verko.ht, goede en puike van f 13f 14.75, overigens naax kwaliteit van f 11.75f 12.40. Rogge geen noteering. Gerst chevaïlier hooger be taald f 14f 14.75. Haver eveneens hooger betaald van f 13.75f 14.50. Kleine groe ne erwten vaster gestemd f22f31 naar kwaliteit. Schokkers komen niet meer van beteekenis voor. Alle3 per ICO K.G- MIDDELBURG, 19 April 1928. Aanvoar kip eieren 58600 stuks. Prijzen: 54—56 K.G. f4.70, 56—58 K.G. f480—f 4.93, 58—63 K.G. f4.83—f5, 60—62 K.G. 15—f5.20, 62—64 K.G. f5.30, 64—66 K.G. f5.50. Eendeieren f 5.10, Ganseieren f 9.20f 12, Calkoeneieren f 8. M'DDELBURG. C. .Krijger 73 jr, geh. met I. Jongepier; S. de Jonge, 44 jr, geh. met W. A. Bosdijk; J. J. van Puffélen, 65 jaar, ongeh.; L. Wisse, 80 jaar, weduwe van P. J. de Kruijter.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3