Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. loop Verkaopingen, Aanbestedingen enz, Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Adyertenfiën. Marktberichten. Agentschap: Rotterdamsche Uoyd HENORIKSE Go's BANK - BOES 1921 tot aan die van den winterdienst 1927/28 van 192 tot 288 bladzijden is uitgebreid, maar dat desondanks de prijs van 25 cent gehandhaafd is. Was in 1921 die prijs op 20 cent gesteld, dan zouden de Spoorwegen op deze uitgave verlies hebben geleden en het is dus duidelijk, aldus schrijven zij, dat een uitgave van 288 bladzijden bij een prijs van 25 cent geen winst kan opleveren. De netto-opbrengst be droeg voor de Spoorwegen, tot nu toe 20 cent, welke prijs ook aan de boekhande laren werd berekend, doch nu voor hen met 5 ct. zal worden verhoogd. Do gids voor den zomerdienst zal mét 32 a 48 bladzijden uitgebreid moeten worden. De Spoorwegen willen op dit ob ject geen verlies lijden, maar zij wen- scben voor het publiek den prijs niet te verhooogen. Om deze reden hebben zij besloten, )de verkrijgbaarstelling van den gids te beperken tot hun eigen verkoopgelegen heden, de stations. De boekhandelaars mogen natuurlijk nog wel de boekjes verkoopen, maar zon der cLa.t ze er een cent aan verdienen. Voor het publiek met name op het platteland een onaangename on lastige maatregel. Heinkeuszand Hedenmorgen ontdekte dhr O- v. d. G- alhier, die zijn aardappe len dezen morgen zou] leveren, die even buiten de dorpskom lagen ingekuild, dat van zijn voorraad eenige H.L.'s spoor loos verdwenen waren. Bij da politie is aangifte gedaan. Bijl den tegenwoordigeoi Imogen aardappelprijs een niet geringe schadepost'. K'o r f b a 1 1 s t o klasse Z. K. B. Zaterdag had de eerste, competitie-wed strijd van den Zeouwsohon Korlbalbond weer plaats en wel op hot terrein aan den Poldorschenwog, waar „V, V. C." als thuisclub het Middelburgsehe „D. O. S." ontving. Als scheidsrechter Nieuwenhuijao laat beginnen speelt V. V. C. mot den wind in den rug, wat duidelijk te zien is in haar meerdere aanvallen, D. O. S. moet drie kwartier tegen den wind op tornen, wat haar goed gelukt, omdat de V. V. C. aanval ten eenenmale „zeer on voldoende was. Daaraan heeft V. V. C. haar 1—0 nederlaag te danken, want in het veld was zo geenszins de mindere, Door slecht opkomen was de gewone opstelling zoo veranderd, dat er bijna van geen aanval meer sprake was. Daar om hulde aan de V. V. C. verdediging, die slechts éón fout maakte, oven voor de rust, waardoor Vermeulen D. 0. S, de leiding geeft (0—1) en aan het middenvak dat steeds onvermoeid de ballen naar haar aanval doorvoerde, maar ze weer evenvlug zag geretourneerd. Na de rust wordt de V. V. C. verdedi- ;ing nog meer op de proef gesteld, daar O, S. nu met den sterken wind mee speelt, maar er is geen doorkomen aan. De V. V. C. mannetjes bleven safe. Nog een mooi schot van mej. A. v. d. Heil, moet even worden vermeld en dat betere bestemming had moeten hebben. De wedstrijd wordt hoo .langer hoe- eentoniger en gaat als de onvergetelijke nachtkaars uit m.et een 10 overwinning van D, O. S. Voor de 2e klasse Z. K. B. speelde EJL.T.O, II tegen Olympia. Stand 2—-1. Ned. .Herv. Kerk. Beroepen te 's-Gravemoer (toez.) A. van "Willigen te Woudrichem; - te Losdoip A. Dijkstra te Saaxum. Aangenomen naar Waimeperveen N. Ooater- veen ta Boyb Bedankt voor Parrega J. F. Berkel to Schoonebeek. Geref. Kerken. Beroepen te Drachtstercompagnie H. El- gerama, cand. te Ligtaard (Fr.); te Mildara E. Nawjjn, cand. te Kampen; te Andjjk (O.) iH. Steen te Heldor; te Hoek van Holland R. J. v. d. Woord, cand. te .Kampen; te Pijnackor-Nootdorp en Sellingen W. do Graaf, cand. te Puttershoek. Bedankt voor Westbroek D. Bremmer te Bruinisse-Oosterland. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Harderwijk G. S. v. d. Ven te Arnhem. Bedankt voor Baarn P. de Groot ta Rot terdam; voor Alphen a. d. Rijn J. A. Riekel te Sliedrecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden J. D. Barth te Bode graven (laatstelijk Chr. Geref. predikant te Alp hen a. d. Rijn) en A. Verhagen ta Mid delburg. Beroepen ta Ridderkerk J. D. Barth te Bodegraven. Da P. A. Steenbakker Morilyon Loyien, Ned. Herv. predikant te Holten, herdacht gisteren den dag waarop hij vóór 86 jaar te Leksmond het predikambt aan vaardde. In 1898 vertrok bij naar C o 1 ij n s- plaat, om in 1903 in zijn tegenwoordige gemeente intrede te doen. Ds H. J. Noteboom. Na een kortstondige ongesteldheid is in den ouder dom van 64 jaar overleden Ds H. J. Note- boom, predikant bij do Ned. Herv. Gom. vim Rhoon. Do overledene, vader van Da J. W. Note hoon» te Aagtekerke, werd geboren in 1868 en in 1889 candidaat in Zeeland. 1 Sept. van laatstgenoemd jaar aanvaardde da over ledene hec predikambt ta Geldermalsan, welke -0* fïcseiïrtce&cfgreim j| 35 JAAR BEPROEFD standplaats hij 2 Mei '1897 met zijn' tegen woordigs verwisselde. Ba overledene was praetor van: den ring IJsselmonde. Een eigenaardig geval. Men schrijft aan het „Fr. Bagbl." uit De Lemmer: Wijlen mevrouw de wed. Leempoel van Brug alhier legateerde de som van f 1000 aan de Geref. Gemeente alhier, althans was dit het adres op den brief. De familie van de overledene echter, die lid was van de Geref. Kerk, meende, dat het legaat voor deze Kerk bestemd was. Do notaris is van 't zelfde gevoelen en had als hy zelf don brief bezorgd had, dat ook by deze Kerk gedaan. Mogelijk dat nu een juridische beslissing moet vallen wolke van de beide Kerken de f 1000 mag aanvaarden. De dag der kruisiging. De En- golsche predikant D. R. Fotheringham betoogt op verscheidene gronden in een pas ver schenen boek zijner hand „Date of Eastoréó, dat de juiste datum van da kruisiging da 7e April van het jaar 30 is, en dat da juiste Paaschdatum was 9 April van' het jaar 30. Een Radio pr-edikant- Hoe be langrijk men in Amerika de radio-predikant acht, kan blijken uit de benoeming van dan predikant Cadmau, tot dusver president van den Ameriknanschen Kerkenbond, tot radio- predikant voor do Vereenigda Staten. Ds Cad- man heeft tot dit doel zijn „gewone" predi kantsambt neergelegd, om zich geheel aan de radio en den reiigieusen arbeid door mid del vaai de radio ta wijden. Prof Dr J. R i t z om a Bos. t Te Wageningcw ia op 77-jarigen Jeoftijd overleden prof. dr Jan Ritzema Bos, oud-hoogleemar in du Phytopathologle aan da Laadhouw- hoogeschool. -Hij was een zoor bekend phy- topatholoQg en stichter on voorzitter van de Ned. Phytopaiha'ogisciho Voroouging; wus lid van verschillende zoowel bnitenlnndsche als binnomlandsehe veroenigingen en, maatschap. P'Üen op natuurkundig eu wetenschappelijk ge bied en mede oorrosptmdserend lid van veie buitcnlandsoho vweenigingan aangaande Ento mologie en Ornithologie. Bekend in ons land Is vooral zijn leerboek der dierkunde, dat hy met dr H. Bos samenstelde, en: dat reeds meer dan 10 drukken beleefde. De "thans over ledene was ridder in da orde van den Ne- deriandschen Leeuw, Vrije Universiteit, De aigameenn vergadering van de Vereen, voer Hooger On- derwijs op Geref. Grondslag zal dit jaar te Middelburg worden gehouden, Aan don vooravond zal evenals vorige jaren eon bidstond worden gehouden, gevolgd door een hegroetingssaraenkomst. Ongelukken. Te Meppel is de 85- jariga B. door een jeugdigen wielrijder aan gereden. De oude man kwam te vallen, ge raakte bewusteloos en overleed weldra aan do gevolgen. Do 9-jarige V, ta Bosooop is in een onbewaakt oogenbiik te water ge- raakt en verdronken. By het binnenkomen in de haven te Nieuw Lekkerkerk is een tweejarig kind van schipper li. te water go- raakt en verdronken. Te Rotterdam heeft een tweejarig kind in de ouderlijke woning in een onbewaakt oogenbiik uit eeo. üeschje lysol gedronken. In het ziekenhuis waar het kind tor verpleging was opgenomen, is het aan de gevolgen overleden. Te Kethel is het dochtertje van den melkhandelaar V. in een onbewaakt oogenbiik te water geraakt en verdronken. Te Oostwold is het 2Va- jarig dochtertje van 'den manufacturier V., in een nootje gestikt. Te Deventer is Zondagmorgen luitenant v. d. Minne bij het springen met zijn paard daar afgevallen on in een kuil gestort, terwijl hot paard op zijn berijder terecht kwam. De luitenant word ernstig aan het hoofd verwond, zijn toestand is echter niet levensgevaarlijk. Te Den Haag zijn twee leiendekkora van het dak van een R. K. kerk gevallen. Da ongelukkigem zijn eenige uren daarna aan hun verwon dingen overleden. De 25-jarige metselaar D is Zondagochtend op de spoorlijn nabij Delft door een trein overreden en vermorzeld. Zondagavond is de ongeveer '18-jarige W. van Stadskanaal, met zyn motorrijwiel in voile vaart tegen een ander motorrijwiel gereden. De botsing was zoo hevig, dat W, oven den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Hij werd naar het Ziekenhuis te Groningen over gebracht, alwaar hij korten tijd na aankomst overleed. Een geval van nekkramp? De melkrijder Pluim te Noordwolde (Fr.) kreeg, terwijl hij op den melkwagen zat, onverwachts een hevige pijn in den nek. De pijn nam dermate toe, dat hij bij een dar ingezetenen, woonachtig aan den straatweg moest woorden binnengedragen. Eenigen tijd later is hij' aan de gevolgen overleden. In hoeverre men hior met nekkramp heeft te doen, zal een nadar onderzoek moeten uitmaken. Branden. Zaterdagavond brak brand uit in een schuur van de boer derij „Huize Schaesberg", die bewoond wordt door de familie D. De brandweer uit Heerlen werd laat ontboden en moest zich toen beperken tot het beschermen van de omliggende perceelen en nablus- scben. De schuur brandde geheel uit. Zaterdagavond te ongeveer half elf heeft ta Schiedam ia een uitbouw van een café een uitslaande brand gewoed. De uitbouw bestaande uit een pakhuis en een paar bovenkamers, is geheel uit gebrand. Eenig meubilair, beddegoed, kleeding, alsmede een kermis-„roedel- baan" werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Autobus van den dijk. Gis terenmiddag is een groote autobus van den A. T. O., jpjdende in do richting Gorinchem op den Dordtschen weg onder Sliedrecht, door te ver uitwijken voor een auto, van den dijk gereden. De autobus bleef op het talud hangen. De bus was vol met passagiers. Deze kwamen allen met den schrik vrij. Een gevaarlijke krankzin nige. Tusschen de stations Tyrrow en Ludwigsfelde op de spoorlijn naar Trebbin bij Berlijn hoeft een krankzinnige, die naar een krankzinnigengesticht werd ge bracht den verpleger, die hem vergezelde uit den trein geworpen. De verpleger werd zwaar gewond naar Berlijn vervoerd. De krankzinnige, die uit den trein was ge sprongen, is no,g niet teruggevonden. Inbraak. Gisterennacht is inge broken in de bureaux van het „Dagblad van Arnhem" te Arnhem". Toen men des morgens op het kantoor kwam, bleek dat daar alles overhoop was gehaald. Zoowel op 'de administratie als op de redactie waren alle kasten en laadjes nagesnuffeld. De laden, die gesloten waren, zijn open gebroken. Uit de lade kan een bureau 'op de redactie is een bedrag van ruim f 600 ontvreemd. Hard tegen hard. De tolgaarder aan de Vechtbrug te Weesp kwam zijn verplichtingen tegenover de gemeente niet na, waardoor zijn achterstand opliep tot zeven h acht duizend gulden. Aan dezen toestand moest een eind komen, zoodat de raad besloot den nalatige to vervolgen en een eigen tolgaarder op do brag ie zetten. Dal geschiedde Zaterdag, den dag voor de drukke Paaschdagon. Aanwezig was hot volledig Dag. Bestuur. Incidenten deden zich mot voor, Kind uitdentroin govallon on vermorzeld. Zondagavond hooft omstreeks half negen op do lijn Gouda Don Haag, tusschen da stations' -Bleiawjjk en Zoalermoor oen vreeset jjfk ongeluk plaats gevonden, waarvan een 4 jarig doch tertje van don hoer N. Ouds'hoorn, wo nende to Gouda, hot slachtoffer werd. De heer Oudshoorn reisde met vrouw en kind. Het kind zat op 'de bank en tuurde naar buiten. Vermoedelijk heeft hot piot den voot den veiligheidshefbaom van het portier naar omlaag gedrukt, Toon het een paar oogenblikken -later voor het deurtje ging staan, viel dit open en het kind .naar buiten. Onmid dellijk werd, aan de noodrem getrokken en de trein, tcvt stilstand gebracht. Tege lijkertijd passeerde echter eon trein van dan anderen kant en vermorzelde hot kind. Do ontstelde ouders en andoren', die blij het zoeken behulpzaam waren, vonden 300 meter verder liet deejrljjfc verminkte lichaampje van hun eehigst kind. Het hoofd en de armen waren van het lichaam gescholden. Dn versla genheid onder de reizigers was even groot als die der ouders. Hot 'lijkje is per trein naar Gouda vervoerd. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 April, 2.30 u. Berlijn 59.32i/s—59.35i/ï. Brussel 34.64—34.67. Parijs 9.759.78. Londen 12.1H/212.116/s. New-York 2.48—2.48V4- Onder den trein. VENLO. Gistermorgen omstreeks half 19 heeft op den cmbawaaktem overweg in 'tVon een ernstig ongeluk plaats gehad. De boeren knecht Th. L„ ongeveer 25 jaar oud, reed mot een landbouworskar uit de Schoolstraat, toon tegelijkertijd uit de richting Vonlo de Duitscho trein naderde. Vermoedelijk heeft L. de nadering van den trein niet gehoord. Toen t'e wagon midden op de rails was, werd hij door den troin gegrepen en over een afstand van 50 M. meegesleurd. Do knecht was op slag dood.. Hij was ongehuwd. Het paard, dat door da aanrijding los raakte, bleef on. gedeerd. Doodslag. HOOGEVEEN, Hedennacht, is hij een ernstige vechtpartij den 17-jarigen J. O Boertien te Hollandscheveld de slagader doorgesneden, niet hot gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. De dader do 18-jarige B. H. uit Zwolle heeft een volledige bekentenis afgelegd. Moord fo Zelsf. UTRECHT. Gisteravond is mejuffr. S. pen sion houdende aan de Heerenlaan te Zeist door een der pensiongasten in een vlaag van waanzin vermoord. De jongeman K. uit Utrecht was Vrijdagavond in het pansion aangekomen en heeft gisteronavond juffrouw S. plotseling met de vuisten in het gezicht „geslagen en haar daarna met een mes in de hartstreek gestoken. Tegen half tien vonden andere pen siongasten, dia overigens gean enkel verdacht geluid gehoord hadden, het lijk van da juf frouw. Da "dader is na het volbrengen van zijn daad kalm naar het huis van zijn ouders te Utrecht teruggekeerd en is daar later aan gehouden. Hy bekende zijn daad, maar lachte er om. Hy is reeds vroeger in een zenuw inrichting verpleegd. De vermoorde juffrouw is 40 jaar oud. MAASTRICHT. De 18-jarige H. G. ia gis teravond in het kanaal verdronken. MOSCOU. In Zuid-Rusland zijn nieuwe over- stroomingcm voorgekomen. De spoorwegen staan op vele plaatsen onder water. Telefoonver bindingen zijn. verbroken. BIARRITZ. Boven de Pyreneeën heeft met de Paaschdagon oen hevig onweer gewoed. TOKIO. Er is een samenzwering ontdekt tegen het leven van den keizer. Moor dan 1000 communisten zijn gearresteerd. Het ver luidt, dat Moscou de hand in het spel heeft Nalatige schipper. DBor den kantonrechter te Goes is J. Z., schipper te lerseke, die voor genoemd kantongerecht had terecht gestaan wegens het niet verleenen van hulp aan da in nood verkeerenda opva renden van het vissohersvaartuig do B.R.U. 47, veroordeeld tot een hechtenisstraf van één maand. (N. R. C.) MIDDELBURG, 5 April 1928. Aangevoerd, 52.500 stuks kipeieren. Prijzen: 5456 K.G. f4.70, 56—58 K.G. f4.80, 58—60 K.G. f5 —f5.10, 60—62 K.G. f5.10—f5.20, 64—66 K.G. f5.50, 68 K.G. f5.80. Eendeieren f 5.30, Ganseieren f 15.10 f 21.90, Calkoaneieren f 8.80. GOES. 10 April. Op de graanmarkt was wegens de feestdagen geen noteering. Boter per K.G. f 1.90. Per halve K.G. 95 ct. Aan part. per pond f 1.05. Fabrieks- boter verkocht A f 1.10. Eieren per 100 stuks f4.60. Per 25 stuks f 1.15. Aan part. per stuk 6 cent. Poel-eieren 4 cent. Eendeneieren f4160 per 100. Ganseieren groote 12 ct. kleine 10 cent. V.P.N. Aanvoer 33200 stuks. Prijs f 4.'90 per 100 stuks. Rotterdam, 10 April 1928. Veemarkt: Aanvoer 184 Schapen en Lammeren, 964 Varkens. 209 paarden, 1905 magere runderen, 895 veito runderen 810 vette kalveren, 2154 nuchtere kalveren, 47 graskalveren, 38 biggen, 8 bokken. Prijzen per halve K.G. .Koeien 80—35, 43—417, 50-52.5, Ossen 40, 42-45, 46 —50, Stieren 30, 41, 44—46, Vette Kal veren 50-55, 67.5-72,5, 83,5—87 5, Schapen 28—34 per pond. Lammeren f .20 C 40 per stuk. Varkens 80, 80,5—31 per pond. Prijzen per stuik: melkkoeien f 195— Ü890, kalfkoeien f200f400, stieren f 120-—f 500, pinken f95—f 130, vaar zen f170225, werkpaarden f 200— f 825, slaehtpaarden f ÏCQ—f 170, hitten f 100—f 180, biggen f6—f 13, ovorloo- pers f 15f9S, nuchtere fokkalveren f 15 —f20, nuchtere slachtkalvoren f8—f12, biggen per week f 1,10f 1.20, Qms chr\jving, Vette koeien en ossen aanvoer vrij goed, handel redelijk, prijzen bijna onveranderd, Een enkel puik- oest spoelinigheest, tot 9Va cent boven noteering, Stieren aanvoer goed, handel redelijk, prijzen iets vaster, vette kal veren aanvoer ruim, handel slecht, prij zen lager, Een enkel puikbest kalf 2V8 —5 cent boven noteering. Magere molk- on kalfkoeien aanvoer flink, handel iets j beter met meer vraag, prijzen ongeveer 1 als vorigo week. Jong vee aanvoer rui- mer, handel nog lui, prijzen vrijwel op dezelfde hoogte. Graskalveren aanvoer van weinig beteekenis, htma geen handel lerlialve geen noteering. Nuchtere „fok- on slachtkalvoren aanvoer groot, handel stug, prijzen iets flauwer. Werk-, slacht- paardon on hitten aanvoer gewoon. Handel flauw, prjjizon iets lager. Var kens aanvoer minder goed, derhalve iets betere prijzen, handel lui, zouters tot 39 cent. Eaggon aanvoer zeer matig, ha'n'del droef, prijzen iets beter. Schapen en' lam meren aanvoer gering, handel slopend, rijzen onveranderd. SEROOSKERKE. Bu" do door notaris Struve gehouden veiling werden publiek verkocht: de hofstede 't Geertje, met bouw- en weiland, ,ian den Oostkapelschea straatweg, den Nieu wen Zandweg en dea Molenweg, groot 3.0940 H.A., aan den heer A. de Visser Pz, te Oostkapolle voor f 14160 en bouwland, aan >en Walekotsweg aldaar, groot 2.2750 H.A. aan den heer J. H. Blum te Aagtekerke, voor f6760. MIDDELBURG. Huw.-aangiftea:_J. Belderok, 25 j. en N. J. den Exter, 22 j. GehuwdJ. ,H. Scheuer, 26 j. en T. J. van der Woude, 23 j. Bevallen: P. de Wolf, geb. de Ruyter, z.; I. Allewijn, geb. Attema, 2 d. Overleden: W. Francke, 80 j., wedn. J. Taal. GOES. Geboren: Hendricus, z. v. Jacobus fohannes Kuzee en Adriana Kleppe; Suzatma Adriana, d. v. Gommert van JCoeveringe en Machalina Bastiana Niemwenhuyse; Jacoba, d. 7. Johannis van Beveren en Jacoba Bastiana Adriana Schippers; Cornells Marinus, z. v, Adriaan Leendert Beuns en Elizabeth de Put ter; Cornelia Maatje, d. r. Cornelis van Paas- sea en, Maria Kaaysteker; Pieter, z. r. Dirk Marinus Olivier en Catharina Mondeel; Maatje Maria, d. v. Guit jam Bruel en Johanna van de Velde. Overleden: Suzanna Adriana, 2 d., d. v. Gommert van. Koeveringe en Machalina Bas tiana Nieuwenhuy'se; Maria Tamse, 68 j., ochtg. v. Kornelis Marinus Koppojan. Over de maand Maart. K0RTGENE. Ondertrouwd: 14 Maart, Jacob Comelis Bouwense, 29 j. jm. te Kruiningen en Maria Wiskerke ,25 j. jd. Geboren: 4 Maart, Frans, z. v. Marinus van der klaas an Adriana Boot. Overleden: 29 Febr. te Rotterdam Jan Wil. lem Brouwer, 50 j., echtg. v. Adriana Isa. bella Luy'endy'k; 5 Maart, Pieter Comelis Broekhoven, 13 j. Programma van Dinsdag 10 April. HUIZEN, 1870 M 8 Uitzending uit IJmui- deti. „Da Meikoningin", tooneelstuk met zang uit oud-Frieslands volksleven in 3 bedryvon vöor soli, gemengd koor en orkest- HILVERSUM, 1060 M. 8.05—8.25 Boeken- praatje door mevr. Gabr. v. Loenen, over: De avonturen van een straatmuzikant, door Augusta de Wit- 8.25 Concert door bet Omroep-orkest. DAVENTRY ,1600 M. 7.50 Harp Quintet (vi- ooi, fluit, clarinet, oello, harp). 9.55 Con cert- „RADIO-PARIS", 1705 M. 8.50—11.20 Con cert- LANGENBF.RG, 469 M. 7.35 „Weltverkehr". conoort. Pr Schönhals, declamaties (Zeppelin, vliegtuig, spoor, ooeaandampfer). HAMBURG, 395 M. 8.20 Orkestconcert. Stoomvaart Mij. Nederland. KON. DER NEDERL., 7 van Batavia te Amsterdam. SINGKEP, uitr., p. 6 Gibraltar. JOHAN DE WITT, uitreis, 7 v. Colombo. RONDO, 8 van Breinen te Amsterdam. MADOERA, thuisr., 7 te Marseille. JOHAN DE WITT, uitr., 10 te Sjabang verwacht. SALEIER, thuisr., 10 te Suez verwacht. J. P. COEN, thuisr., 9 v. Port Said. KARIMOEN, thuisr., 9 te Gravesend. MAPIA, uitr., 9 te Genua'. BONDÖj 8 van Bremen te Amsterdam. Kon. Ned. Stoomboot Mij. VAN RENSSELAER, 6 van Amst, te Bar bados, 7 te Trinidad. ORANJE NASSAU, 8 van Amsterdam te Paramaribo. Rotterdamscho Lloyd. BANDOENG, 9 van Batavia te R'dam. DJF.MBER, 9 van Batavia te R'dam. SIANTAR, (uitreis), 9 v, Antwerpen en pass. VHssingen. INSULINDE, thuisr,, 8 v. Tanger. 11 (2 uur n.m.) te Cowoa vorw, KQTA 'INTEN, uitreis, p, 8 Perim. SLAMAT, uitreis, p. 8 Porim. TAUANAN, uitr,, 7 te Batavia. TAMB0RA, uitr,, pass. 7 Ouespant. 10 te Tanger verwacht. KQTA RADJA, uitr., p, 0 Kaap Blanc. SITOERONDO, thuisr,, 7 van Marseille, GORONTALO, 6 van R'dam to Batavia, KEDQE, 7 van Batavia to Soernbaja. SQEKABQEMI, thuisr,, 7 ta Liverpool, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. I Verwachting tot den avond van 11 April; Matige Zi.O. tot Zuidelijke wind, half bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk enkele regenbuien, met kans op onweer, later koeler. Stand van hedenmiddag 2 uur: Lloht op voor fietsers: Woensdag 7 uur 18. Verloofd S. WISSE Jz. en P. I. GANZEMAN J.Ad. Anna-Tacobapolder Oosterland -April 1928. in plaats van kaarten. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onzen Zoon, MARINUS AUGUSTIJN. AUG. M. ALLEWIJN. T. H. ALLEWIJN—Mol. Waarde, 7 April 1928. Heden overleed onze geliefde Zwager, Oom en Behuwdoom JAN P0PPE, in den ouderdom van 78 jaar en ruim 7 maanden. De Familie. Aagtekerke, 9 April 1928.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2