DE ZEEUW Helder's Brillen BOLS derde blad. paaschjubel. Wat er deze week voorviel ZOGENEVER Uit de Provincie. FEUILLETON. DRAAGT MIDDELBURG, VLISSINGEN, BELLAMYPARK 38 Uit den Mlddelburgschen Raad. VAN ZATERDAG 7 APRIL 1928. No. 161. Het was in de week voor Paschen, hoe wel de stille week genoemd, lang niett stil met vergaderingen, enz. in onze pro vinei©» Daar was allereerst de -A.R.- Partij dag, die te Goes gehouden werd. en schit terend, zéker boven veler verwachting, is geslaagd. Over de moeilijke, wijl nieu we kwestie der schoolartsen is! door een bekwaam spreker licht verspreid, ter wijl het Kamerlid Schouten een meester lijke rede uitsprak, die zeker in breeden kring bezielend zal hebben gewerkt. Verder herinneren wij; aan de langdu rige vergadering van den Gemeentei- raad te Middelburg, waar het warmpjes toeging, en waar over den fi- nancieelen toestand dier stad in den breede is gesproken. Ook willen wiji noemen de zitting van de Rechtbank te Middelburg, waarin de gascorruptie te Hulst is behan deld. Er hing zij het 'dan niet in letterlijken zin een .alleronaangenaam ste gaslucht in de rechtszaal. Wiji willen ook niet onvermeld Laten het plan van de Veilingsvereeniging Walche ren te Middelburg, om een eigen Veilingsgebouw te stichten. Hoewel wat laat genomen (de Zuid-Revelandsche en Ylissingsche veilingen zijh hier al lang voorgegaan) verdient dit zeker toejuiching. De ontwikkeling van het veilingwezen is van groot belang voor da betrokken streek. Politiek nieuws is er niet veel te mel den. De Tweede Kamer is op recès en de Eerste Kamer zal na Paschen eens rustig beginnen met de behandeling der Staatsbegrooting 19281 Die Vrijheidsbond hield dezer da gen zijln aJgemeene vergadering en ver anderde zijn naam in „de Liberale staats partij de Vrijheidsbond". Men is in dien hoek nogal optimistisch over eigen toe komst gestemd. Verblijdend is, dat het conflict in de steenindustrie uit den weg is geruimd. Onze tijd, vol van malaise, heeft heusch geen behoefte aan stakingen of uit sluitingen. Regreap men dat in het buitenland maar beter. Maar men leest b.v. uit D'uitschland nogal vaak berichten om trent arbeidsconflicten, die dan, zooals bet heeit, „uitgevochten" moeten worden. 1 I I Uit Zwitserland kwam deze week het bericht, dat de oud-president van dat land, Gust a af Ador, die ook in de Rooide Kruis-aotie een bekend figuur was, overleden is. Prins Hendrik woonde de begrafenis van dezen man, die zooveel dn zijn leven beteekende, bij. Tenslotte zijl nog herinnerd aan de be richten van de ernstige aardbeving in Klein-Azië, en het noodweer in .Italië. God, de Almachtige, laat door deze natuurrampen een ernstige sprake tot ons (uitgaan. Maar het is te vreezen, dat zij maar weinig verstaan zal worden. Zoo lazen we deze week jn een z.g.n. neutraal Zeeuwsoh blad moppen over bo venbedoelde aardbeving, die zooveel schrik en ontsteltenis en werwoesting te- (weegb'raoht. l__ l f l Zoo. is de mensch'i De Paaschklokken luidden. In wijden omtrek werd géhoord het vroolijk gebeier van de dorpsklokken, die zich te verheugen schenen over het groote heil dat op dezen dag zou worden verkon digd en 'die het lied dat opsteeg van vel den en beemden trachtten te begeleiden of te overstemmen. Maanden en weken aaneen was het koud geweest en guur. Hij kon niet schei den de winter, die zoo langen tijd de wa teren in ijzige boeien had gehouden en alle leven gedood naar het scheen. Maar nu sinds een paar weken, was zijn koude macht dan voorgoed gebroken. Malsche regendruppels hadden 't aard rijk bevochtigd, 't Leken warme tranen, die de harde stugge kluiten verteederden en de oude boomen met nieuw leven schenen te be vruchten. Het jonge kruid stak, spichtig nog, de heerlijke groene kruintjes boven de aarde uit, in de verte sierden de pas ontloken tulpen het landschap tot een veld van de zuiverste kleuren en 'de 'vogels verrast door de plotselinge lente, ze kweelden en zongen alsof ze de schade van vele we ken moesten inhalen. En de boomen, wel 't was of ze den nacht hadden gébruikt om zich te steken in het schoone feestkleed van het teerste groen. Heel de schepping scheen een schoone symphonie, waarin met duizend tongen gezongen werd de lof van den grooten Schepper, Die werelden riep en zij kwa- aen. ONZE DURE SPOORWEGEN. De achtdaagschs abonnementskaarten. Gelijk hekend, stellen de Ned. Spoor wegen van 15 Mei tot en met 31 Augustus a.s. abonnementskaarten verkrijgbaar, welke gedurende acht dagen op alle voor naamste lijnen van het spoorwegnet in ons land geldig zullen zijn. De „Tijd" oppert nu de volgende bezwa ren tegen de voorgestelde regeling, hoewel zij allen lof heeft voor het, zij het dan ook wat laat, initiatief der spoorwegdirectie.- In de eerste plaats is de regeling be perkt. Zij loopt slechts van 15 Mei tot 31 Augustus 1928. Waarom? Geldt tie rege ling slechts voor dit jaar, omdat er in ons land Olympische Spelen worden gehou den? Of heeft men hipr te doen met een proefneming? Is het de bedoeling, na ge bleken succes, ook de volgende jaren acht- daagsche abonnementskaarten verkrijg baar te stellen? En zoo ja, waarom alleen in de zomermaanden? Is er niet alles voor ■te zeggen om de regeling over het geheele, jaar uit te breiden en ook in dit opzicht het buitenlandsche voorbeeld te volgen? Het tweede bezwaar is van ernstiger aard. De prijzen der abonnementskaarten zijn n.l; veel te hoog. Toevallig heeft dezer dagen in B.elgië de regeering het nieuwe tarief van de Natio nale Maatschappij der Belgische Spoor wegen goedgekeurd. Daar zijn de tarieven voor abonnementen op korten termijn pas verlaagd. De houder van abonnements kaarten, welke in dat land niet alleen op de voornaamste maar op alle lijnen geldig zijn, kunnen naar hartelust reizen over een net, waarvan het aantal kilometers het onze waarschijnlijk overtreft. Toch zijn de prijzen daar heel wat lager dan bij ons. De valuta kan geen voldoende verkla Ting geven van dit verschijnsel, want de Belgische munt is sedert maanden gesta biliseerd en 'het 'indexcijfer heeft zich aan de in het buitenland geldende prijzen aan gepast. Toch is het verschil enorm, zooals uit het onderstaande vergelijkend staatje blijkt (de Belgische prijzen zijn gemaks halve tot guldens herleid) Nederland België 8 dagen 5 dagen 14 dagen Eerste klasse f 29.f 19.25 f 35. Tweede kl. f22.50 f14.— f24.50 Derde klasse f 16.f 7.70 f14. Zooals men ziet, het Belgische tarief is veel gunstiger dan het onze. Een veertien- daagsc'h abonnement derde klasse kost in België twee gulden minder dan een acht- daagsch in Nederland; de 'houders van abonnementskaarten tweede en eerste klasse mogen in België resp. voor slechts twee gulden en zes gulden méér, zes da gen langer reizen. Hieruit blijkt, dat onze Spoorwegen n'iet „konkurrenzfahig" zijn. Met het gevolg, dat de 'bewoners van onze Zuidelijke pro vinciën zich allicht laten verleiden om hun vacantie in België door te brengen; terwijl aan de vreemdelingen, 'die tijdens de 'Olympische Spelen heide landen bezoe ken, het enorme prijsverschil der spoor wegabonnementen wel niet zal ontgaan. naar Dokters recept. LANGE DELFT 34 Vakkundig Prima kwaliteit - Laagste prijs Het vee in de weiden bleef niet achter. Hoe uitgelaten stoeiden en buitelden de vroolijk blatende lammeren, verrukt als ze waren over zooveel schoonheid. En boven alles uit klonk het daverend klokgelui, dat 'het landvolk noodde, al- meer dringend noodde; Bimhambim bam Naar de kerk Kom dan! Kom dan! Nog enkele oogenblikken en dan kwa men ze vanachter heggen en gaarden, de mannen en de vrouwen en de kinderen, om straks het in het godshuis uit te jubelen, dat 'de Heere waarlijk is opgestaan. Maar wie er ook zong, Willem Effers niet. Hij hoorde wel het lied der Schepping, zijn oog werd wel geboeid door de heer lijke vergezichten, de wei-luidende klok- ken-klanken ze drongen wel door tot zijn oor, maar het vond geen weerklank in zijn hart. Neen, hij wilde niet komen. Waartoe zou hij zich terugtrekken in het duffe en sombere kerkgebouw, waar grauw-groene gordijnen angstvallig waak ten dat de lichtende zonnè hare stralen zou werpen binnen de muren van het oude gebouw. Kon 'hij niet veel beter de sprake Gods verstaan in den wijdschen tempel der na tuur, dien tempel van ongekorven hout? Eens was er een tijd geweest, dat hij méé opging met de feesthoudende menigte. Maar toen was de verkilling gekomen. De twijfel had zijn hart beslopen. Als dan, door Christus hét heil gebracht was op aard, hoe kwam het dan, dat zoo vele Christenen meehielpen de levenshar- monie te verstoren? Vanwaar dan na zooveel eeuwen vaan Christendom de schreeuwende en stuiten,'* Er zou natuurlijk heel veel te zeggen 2ijn ever de Raadsvergadering van Woens dag, die niet minder dan vier uren duur de, en waarvan meer dan de helft wer3 in beslag genomen door de debatten over den bewusten byief van Gedep. Staten. Toch was heet dit lange debat in hoofd zaak niet anders dan een doublure van de langdurige, langdradige hegrootingsdebat- ten in da Decembermaand van 'fc vorig jaar, zoodat .we niet in herhaling willen vervallen van hetgeen we tóen schreven. Het was te begrijpen, dat de brief van Ged. Staten veel stof zou opjagen. Z,ulk .een brjef krijgt een^ Gemeentebei- stuur maar zelden. En we mogen aanne men, dat Ged. Staten pas in 'het uiterste geval, als huns inziens de noodzaak van ingrijipen onmiskenbaar gebleken is, tot zulk een maatregel overgaan. Want dit is zeker. enkele sprekers hebben er ook op gewezen de goede naam van de betrokken gemeente lijdt er onder. Men kan gerust gelooiven, dat nu wel door een groot deel van Nederland, en zeker door geheel Zeeland, de mare is ver breid, dat Middelburg er zoo slecht voor staat en zulke abnormaal hooge belastin gen heft. Het gevolg is natuurlijk, dat Middelburg nog meer dan tot heden ge meden wordt door ieder, die er niet stri'kt noodzakelijk moet wonen. Vandaar, dat B. en W. in h'un concept- antwoord aan Ged. Staten en dat we'.hou- der de Veer in zijn rede in den Gemeen teraad duidelijk lieten merken, dat ze ont stemd waren door den brief van Ged. Stalen. Maar die ontstemming was des te grea ter geworden, toen B. en W. eens aan 'f! narekenen gingen en tot de conclusie kwamen, dat de belasting naiar het inko men niet, zooals Ged. Staten schreven, met 30 pet. maar met 16 pet- (vergeleken met het vorige jaar) zal moeten worden verhoogd. Wanneer Ged. Staten meenen d;en voc%d over Middelburg te moeten spelen, zei wethouder de Veer op. boozen toon laten ze dan met geen verkeerde cijfers voor den dag komen. Dan schrikkerrde menschen onnoodig. Ein hoe ontstemcf B- en W- eigenlijk wel zijn, bleek wel uit hetgeen weth. dê Veer zei: „Als B. en W. naar hun gemoed te werk waren gegaian, dan hadden ze nog wel wat anders ge schreven De verhouding tusséhen B. en W. van Middelburg en Ged. Staten van Zeeland is dus momenteel allesbehalve hartelijk. Die conclusie lijlkt ons niet ongegrond. Nu is over die vergissing van Ged. Sta ten veel gezegd. Dihr Jeronimus trachtte zich in te denken in de redeneering vainl Ged. Staten en meende, als we hem goed begrepen hebben (het begin zijiner rede was echter allesbehalve duidelijk, later daarentegen, toen hij B. en W. de 'jas uitborstelde waren zijn woorden niet voor tweeërlei uitleg vatbaar), dat Ged. Staten alleen .gerekend hebben met de raming van de gemeentelijke inkomstenbelasting op de oorspronkelijke begrootingen voor 1927 en 1918 en niet met latere wij zigingen. Hiji zelf kwam weer met een andere berekening, volgens welke da be- lastingyermeerdering 20 pet. zon bedra gen.- Hoe het zijl, de belastingvermeerdering zal in ieder geval minstens 16 pCt. be dragen. Als straks h^t vermenigvuldigings- cijfer vastgesteld is, weten we het precies. De aandacht moet toch op de hoofd zaak gevestigd blijven. Een belastingver- hooging met 1/6 of 1/5 is in dezen tijd hoogst ongewenscht en kan niet anders dan funest voor het economisch leven zijn. Het is een bekend feit, dat 1927 voor den landbouw ,cxver het algemeen (plaat selijke uitzonderingen daargelaten) geen best jaar tras en waar Middelburgs eco nomische toestand zoo nauw verband met de ongelijkheid op elk gebied. Een nieuwe religie had zijn habt be koord, het socialisme dat een nieuwen he mel zou brengen op aarde. Weerklank had gevonden in zijn hart het lied: Het volk dat lag in smart en pijn Het wil niet langer lijden. Mijn volk zal eigen Heiland zijn. Ja, zoo was het. Niet langer lijden en dulden, maar op staan tot zelfverlossing. Alles had 'hij er aan gegeven. Zijn positie, want hij wilde niet langer blijven in zijn oude omgeving. Zijn lieve Moeder, die in elk geval een Ghristinne van de daad was, en die geen woorden had kunnen vinden, maar die met groote tranen in hare trouwe oogen hem had aangestaardaangestaarddat hij nóg voelde die teere liefde en het in nige medelijden over dit haar afgedwaal de schaap. En al had hij nooit met Emmy „gespro ken", er was toch geweest een weder- zijdsc'h hegrijpen en wachten, tot het groo te oogenblik zou komen. En ook Emmy had hij er aan gegeven. Alle3 had hij losgelaten en gewillig den schouder gezet onder het juk van het So cialisme. Neen, bevredigd was hij niet. De nieuwe religie had niet gevuld zijn smachtende ziel. Het Christendom, dat hij niet geheel los kon laten, was het bitterste geweld aange daan. Zwijgend, protesteerend een enkele maal, had hij het inbeten aanzien hoe met die dingen, die zijn moeder het heiligst waren, onbarmhartig den spot werd ge dreven. Hoe de Christus in bladen en ver gaderingen was gehoond. Meetings had hij bijgewoond, hij had den landbouw houdt, zal binnen' haar muren daarvan de neerslag gevoeld won den. De arbeiders ook al mogen ze ge regeld werk hebben worden de laatste jaren heusch niet verwend met loous- verhO'Ogingen. Integendeel, waar men maar even kan, knijpt men wat Van de loonen af. 1 Maar we willen geen verdere groepen noemen. Het valt voor niemand mee in dezen tijd, die er heusch geen van hoog- conjuetuur is, zulk een hooger bedrag aan belasting te moeten opbrengen. Deze nieuwe last weegt in de tegenwoordige omstandigheden zwaar op de gemeen schap. Te zwaar. Daarop te wijzen, was natuurlijk de bedoeling van Ged. Staten. Het is in het belang van dé stad Middelburg te hopen, dat de Raad dit verstaan heeft, opdat geen enkele, niet strikt noodzake lijke en wettelijk voorgeschreven nieuwe last op de burgerij gelegd worde. Het is volkomen juist, wat enkele Raadsleden 'zeiden: in dezen tijd nioeten sommige Udealen maar op zij- gezet worden. Het zal te bezien zijn, of de Raads- meerderheid, en daaronder speciaal de sociaal- en vrijzinnig-democraten met deze meening van Ged. Staten zullen rekening houden. Zoo niet, dan zou een conflict wel eens niet uit kunnen blijven. Van de vinnige debatten, die onnoodig gerekt werden, omdat b.v. zoowat alle S. D. A. P.-ers er aan deelnamen, zullen we verder niet veel zeggen. Ze zijn in den breede in ons Donderdag-nummer weergegeven. Het ging er warmpjes toe. De interrupties waren nu en dan niet van de lucht.- Ze kwamen soms in zoo grooten getale opzetten, dat de aan he! woord zijnde spreker zich maar moeilijk verstaanbaar kon maken. Ons oordeel over den heer Jeronimus den bezuinigingsman, voor wien de brief van Ged. Staten natuurlijk koren op zijn molen was, is nog hetzelfde als in de begrootingszitting. Het is iemand, die met veel ophef zijn theorieën verkondigt, soms verbazend eenzijdig is, nu en dan op zichzelf zeer juiste beschouwingen houdt maar het over het algemeen bij- woorden Iaat. Maar misschien breekt de tijd nog wel aan, dat hij met goed voorbereide concrete voorsteilen in den Raad komt, bij welks aanneming Middelburg wel kan varen. Wat de drie door Ged. Staten genoem de bezuinigingsobjecten betreft, leek ons zeer juist, wat de beide wethouders over de werkverschaffing zeiden. Deze verdient zeer zeker uit moreele en financiëele overwegingen de voorkeur boven steun verleening. Maar of op die werkverschaf fing ook bezuinigd kan worden, m.a.w. of, nu voorjaar en zomer naderen, het aantal tewerkgestelden sterk kan worden verminderd, daarover hoorden we weinig spreken. Alleen zei weth. Onderdijk, dat steeds getracht wordt hen naar het parti culier bedrijf over te hevelen. Misschien kan hier nog iets. strenger worden opge treden. Inzake het tweede punt, de verminde ring van het politie-personeel, staan we 'voor de weigering van den burgemees ter, als hoofd der politie, om het aantal (arbeidsuren te vermeerderen on dus het aantal agenten te verminderen. En dan de pensioenkorting voor het gemeente-personeel, die plm. f31.000 zou opbrengen. Verschillende vragen zou men hier kunnen stellen: Zijn de loonen van het gemeente-personeel in vergelijking met andere gemeenten en met het particulier bedrijf zóó, dat daarvan redelijkerwijs 81/2 pet. af kan? Zijn de loonen in de jaren van het hoogste index-cijfer inderdaad op behoor- peil gebracht of stonden ze toen misschien beneden de particuliere? M.a.w. zijn ei nu redelijke" gronden voor loonsverminde ring aan te voeren? Het zal echter wel niet gemakkelijl gedemonstreerd als het pas gaf en als oy belangrijke momenten de International met geestdrift werd aangeheven, dan was hij weieens in vervoering geraakt. En toch, er bleef een leegheid in zijr hart, die het Socialisme niet vermocht t( vullen. Hjj zag eenerzijds de revolutionai re theorieën die in de practijk de bitterste ellende moesten brengen en anderzijds eer levenspractijk die niets gemeen had me theorieën over naastenliefde en gemeen schapszin. Hij zag 'hoe aan de hongerend' schare steenen gegeven werden voo: broodEn diep in zijn hart voelde hi, het altijd weer dat de mensch zichzelf nie: kan verlossen omdat hij is een slaaf va», de zonde. Aan dat alles daeht Willem en intus schen klonk steeds sterker het lokkendt nood en van de kerkklokken: kom dan, kom dan! De klokken zwegen. En als de schare jubèlend zong van der roem der dagen, dlie Israels God geheiligt heeft, dan was het Willem Effers, die ten slotte de roepstem niet 'had kunnen weer staan, alsof hij weer naast zijn moeder za' in het vriendelijke kerkje aan den Veluwe zoom. Met ontroering beluisterde hij 'die oud-: bekende klanken. Roemen, van zorg ontslagen, ja, dat zou hij willen. Plots schrikte hij op. Het was of de leer- aar met zijn klankvolle stem tot hem per soonlijk bet woord richtte. Wien zoekt gij? En het scheen hem oJ de prediker bedoelde: gij "Willem Effers wien zoekt gij? En dan teekende hij de vrouw die daa» dwaalde dn den hof, omdat ze haren Heert hadden weggenomen, Die daar treurde or«r hst verlies van dsa dierbaren doode, gaan, tot zulk een pensioenskorting te geraken. Van soc. en vrijz. dem. zijde het is ook Woensdag weer gebleken, is geen steun te verwachten. Dhr Jero nimus wil ze wel invoeren voor de werk lieden, maar wil do ambtenaren te vriend houden. En hoe de rechterzijde er in haar geheel over denkt, is twijfelachtig. Hoe het zij, voor het oogenblik heeft de brief van Ged. Staten geen effect ge sorteerd. Twaalf van de 17 Raadsleden vereenigden zich met het concept-ant woord van B. en W. En dus gebeurt er voorloopig niets. Van harte hopen wij voor Middelburg, dat weth. de Veer, die 1929 voor de gemeente-financien wat minder donker af- teekende dan 1928, gelijk zal krijgen en dat de toekomst-gebeurtenissen geen streep door zijn voorspellingen zullen trekken. Zeeuwse he Waterstaats zaken. In de Mem. v. Antw. aan de Eer ste Kamer inzake de begrooting van Wa terstaat wordt o.a, het volgende medege deeld: Aanhangig is nog een verzoek van do gemeente Breskens om op haar kosten een misthoorn aan te brengen bij den haven mond aldaar en dezen misthoorn van rijkswege te bedienen. Eveneens is nog in behandeling een ver zoek van het gemeentebestuur van Bres kens om verlaging of afschaffing van de opslaggelden, welke in de haven aldaar worden geheven. Bij de beoordeeling van :lit verzoek, waarbij intusscben medewer king van het departement van financiën moet worden verkregen, zal een vergelij king worden gemaakt met de tarieven, welke in andere Rijkshavens gelden. Omtrent de bezwaren bij' het gebruik van de nieuwe veerboot voor het veer VlissingenBreskens ondervonden in ver band met den smallen ingang der haven te Breskens is een onderzoek gaande. De minister zal bij het ontwerpen van de begrooting voor 1929 opnieuw over wegen, of voor den aanleg van een vlucht- haven aan den Stoofpolder (Bruinisse) bij de urgentie van andere werken, in dat jaar geleden zullen kunnen worden aange vraagd. Bij; Kon. besl. is herbenoemd tót kan- tonrechter-plaatsvervanger in bet kanton ZJerikzea: H. E- Beelaerts van Emmichor ven. De Zomerdienst der Spoor wegen. De verkeerseommissie der Zeeuwsche Handelsreizigers deelt mede, lat bij de dienstregeling ingaande 15 Mei i.s. op de Zeeuwsche 'lijn weinig wijzigin- jen voorkomen. Wel wordt alleen op Za terdag 26 Mei en de Zaterdagen van 30 Juni tot '8 September een nieuwe sneltrein verbinding ingevoerd van Amsterdam G L2.40, van Rotterdam D.P. 14.17 en aan komende te Goes 16.21, Middelburg 16.41 m Vlissingen 16.51, stoppende ook te Ber den op Zoom en Vlake. Donderdags wordt een trein ingelascht van Middelburg totGoes, stoppende aan le 3 tusschenstations, vertrek Middelburg [8.06, aankomst Goes te 18.37. De trein, welke thans alleen Zaterdags m Zondags des avonds te 22.16 van Mid- lelburg naar Goes vertrekt, zal ook in den Zomerdienst gehandhaafd blijven en niet erwijl haar levende Heiland zich in bare onmiddellijke nabijheid bevond. Wien zoekt gij? zoo vroeg de leeraar )ok aamde schare en 't was Willem of de jskorst om zijn hart versmolt, en als eens if aria fluisterde hij: Meester, mijn Mees- ,er, die mij nooit hebt losgelaten, ja U ;oekt mijn hart. En als dan de Gemeente aanhief: Ver- ïoogt o poorten nu den boog, opdat de foning der eere inga, dan zong hij niet, naar dan aanbad zijn hart den Koning Ier eere, Die dood is geweest en zie, Hij 'beft in alle eeuwigheid. De oude Wouters die het Hulpkantoor- je bediende, keek vreemd op, toen hem len volgenden morgen het zonderlinge te- egram werd aangeboden. Hij had heel wat 'beleefd, maar dit was och ongehoord. Wed. EEFERS, Zandheuvel. Lukas 24: 34. WILLEM. Dat was een zonderling telegram. Maar voor Willems moeder, die met be ende Vingers 'het voor haar ongewone mststuk opende, was het een blijde ver rassing. Zij begreep. De Heere waarlijk opge daan. Opgestaan ook voor haar Willem. In haar oude hart klonk de jubel: Deze nijn zoon was dood en is weder levend ;eworden; hij was verloren en is gevon- len. Straks komt haar zoon terug. En daaraan twijfelt niet het moeder- ïart met hem komt de lang begeerde lochter. Ook voor haar wordt vervuld: Ek en za a h u i. s. »rij zruiltta dea Keera dieasa.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 9