MIJNHARDT'S Biü zenuwen Fietsen 'JtynKcwdts wuwMMim Kerknieuws. Dr. H. NAN NIN G's HAEMOFERRIN Gemengd Nieuws. tabletten werken zonder kramp of pijn. Doos GOcent. Bij Apoth.en Drogisten zooals verleden jaar zomer vanaf Ylissin- gen rijden. De laatste locaaKrein, door den zak van Zuid-Beveland, zal op weekdagen verval len. Ten slotte kan als nieuwigheid nog wor den gemeld, dat de dienstregeling der A. T. O.-autobusdiensten in het spoorboekje zullen worden opgenomen. De Minister van "Water- staatnaarZeeland. Volgende week "Woensdag en Donderdag wordt de minis- tervvan Waterstaat in Zeeland verwacht, ten einde verschillende besprekingen met de leden van Ged. Staten te hebben, o.a. over de haven van Breskens in verband met den bootdienst VlissingenBreskens. Deautobuskwestie. Naar wij vernemen, vertoeven vandaag twee A.-R. leden der Tweede Kamer, n.l. de beeren mr de Wilde en v. d. Heuvel, op Zuid- Beveland, teneinde zich volledig op de hoogte te stellen van de autobuskwestio, die reeds zoolang in onze omgeving de ge moedoren in beweging brengt. Moge het bezoek dezer beeren er toe medewerken, dat bier recht worde gedaan. Middelburg. Gisteren herdacht de heer J. Cornelissen, hoofdagent van politie, den dag, waarop bij gedurende 25 jaar bij de politie alhier -in dienst was. Gistermorgen te 10 uur werd hij door don Commissaris, den heer G. Goorhuis, in tegenwoordig heid van inspecteurs, hoofdagenten en en kele agenten ontvangen en toegesproken. De commissaris wees er op, dat de heer Cornelissen, in dienst gekomen als agent derde klasse, na successievelijk tot agent 1ste klasse te zijn opgeklommen, op 8 Ja nuari 1923 de kroon op zijn werk zag ge zet door zijn benoeming tot hoofdagent. Spr. heeft den heer Cornelissen leeren kennen als een eenvoudig politieman, die steeds stipt en opgeruimd de hem opge dragen werkzaamheden verricht. Beza digd en kalm, doch flink treedt hij op. Spr. biedt den jubilaris namens hoofdagenten, inspecteurs en zichzelf, en voorts namens den heer van Vugt, thans inspecteur te VJissingen, een stoel aan. De burgemeester die wegens uitstedig- heid niet aanwezig kon zijn, droeg aan spr. op den jubilaris te complimenteeren. Namens het gemeentebestuur overhandig de de commissaris den heer Cornelissen een gratificatie. Namens de agenten aangesloten bij den A. N. P. B. wenschte de heer N. de Witte den jubilaris geluk, wetende op hoe hoo- gen prijs het moet worden gesteld om een chef te bezitten tot wien men zich ten alle tijde met vol vertrouwen kan richten, zulks onder bijvoeging van een pijp in étui als herinnering. De heer Cornelissen dankte hartelijk en kon verder van een extra-vrijen dag ge nieten. O.a. een deputatie van de afd. Walche ren van den Ohr. Bond van politieperso neel kwam aan huis gelukwenschen. Een twintigtal arbeiders, die behoor den tot hen, die werkzaam waren gesteld bij het werk aan de Oranjezon, werd verle den week aangenomen voor werk bij deD sluisbouw te Vlissingen. Daar bleek hen, dat zij een uurloon van 40 ct. zouden krij gen en niet 45 zooals zij hadden gemeend. In plaats van nu een nader onderzoek af te wachten, hetzij door de arbeidsbemidde ling, hetzij door arbeidersleiders, legden zij het bijltje er bij neer. Intusscben zijn deze menschen voor beide werken afgeschreven. Goes. Naar wij vernemen zal op uitnoo- diging van de Jongel. Vereen, op Geref. Grondslag alhier, ds W. Burggraaf, predikant te Kalamazoo (Vereen. Staten), tijdelijk te Amsterdam, op Dinsdag i7 April een rede uitspreken over het onder werp: „Het ideaal van den Ghristen-jonge- ling". Waar ds Burggraaf, die op 25 Maart j.l. in de Geref. kerk alhier in de beide godsdienstoefeningen voor een zeer talrijk gefhoor op zoo bezielende wijze het Woord bediende, over uitnemende gaven mag be schikken, twijfelen wij er geen oogenblik aan, of er zal voor de lezing op 17 April zeer groote 'belangstelling bestaan. Nadere bijzonderheden volgen per ad vertentie. Schore. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente; alle leden waren tegen woordig. Ingekomen waren 3 inschrij vingsbiljetten voor het schoonhouden der echooL Gegund aan A. Martijn, als zijnde de laagste inschrijver. B. en W. vragen den Raad machtiging tot het verkoopen van de materialen voor het voormalige noodelachthuis. Wordt toegestaan. Hel voorstel van B. en W. amfcrent verande ring Steenweg Sluisbouw B. W. B. I. als zijnde vervalling van den ouden t'hans be staande». weg, aanleggen nieuwen weg achterom den te komen sluisput, met voet pad van den weg naar den dijk, blijvende dit het eigendom der gemeente, met het onderhoud voor rekening van voornoemd polderbestuur, wordt met alg. stemmen aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt dhr Zoeteweij van den voorzitter ophelde ring van de loopende geruchten omtrent de schoonhoudster van de school. De voor zitter schorst de vergadering tijdelijk. Na heropening verzoekt de heer Bierens dat de rioolputten van deksels worden voor zien. De voorzitter zegt dat hij den ge- meenteopriöhter opgedragen heeft den aannemer Hendrikse hierop te wijzen, het geen door den gemeenteopzichter is ge daan, maar Hendrikse heeft nog steeds hieraan geen gevolg gegeven. Besloten wordt verder inplaats van houten deksels ijzeren roosters op de vangputten te leg gen. Dhr Karelse stelt voor intrekking van het vorige raadsbesluit inzake klokluiden en wil thans 's middags te 12 en des avonds te 7 uur de klok luiden en den wegwerker 's middags een kwartier vroe ger schafttijd geven. Dit voorstel in stem ming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, n.l. Zoeteweij, Nieuwen- huize en Bierens, die zich aanpassen wil den aan de oude gewoonte. Verder wordt nog op verzoek van Karelse besloten den wegwerker des Zaterdags om 4 uur- schafttijd te geven. Hierna sluiting. Souburg. Loop der bevolking over de laatste helft der maand Maart. Gevestigd: H. F. Arnoldus en gezin, Nieuwe Vliss. weg C 179 f van Middel burg; M. Sturm, Braamsiraat B 130, van Middelburg; N. Verloop en gezin, de Deckerstraat E 33, van Rotterdam; 5. Van den Broek en gezin, v. Turnhoutstr. E 41 van Bergen op Zoom; Mej. Wa Huis- zoon, N. Vliss. weg C 176 van Koude- kerke; Mej. A. H. Schout, Vrijburgstr. C 110 van Koudekerke; J. J. van Boven Ritth. straat B 406 van Rotterdam. Vertrokken: H. W. R. f. II. Scheij- beler, N. Vliss. weg C 177, naar Roosen daal; Mej. M. P. Hoogesteger, Groote Abeele A 223, naar Vlissingen; H. van Eijkeren, Groote Abeele A 252 naar Broek op Langendijk; J. de Nooijer, Tuindorp D 20 naar Rotterdam; J. A. van der Meer, Braamstraat B 120 naar Krahben- dijke; J. J, van der Meer, Braamstraat B 120 naar 'sH. Arendskerke; D. Jozi- hsse, Zandweg C 33 naar Middelburg; A. M'allie en gezin, Vliss. straat B 308, Westkapelle; A. J. Wiersma en gezin, van Turnhoutstraat E 2,2 naar Vlissingen; J. J. v. d. Meiden en gezin, Vliss. straat B 351 naar Rotterdam; R. van Goor en gezin Tuindorp D 33, naar Haarlem. Aagtekerke. Loop der bevolking gedu rende de maand Maaft 1928. Ingekomen: Leuntje Goppoolse, echtge- noote van Jac. Kodde, uit Bergen op Zoom; Jacoba Provoost uit Oostkapelle. Vertrokken: Johanna Kodde, Laurens Wagenaar, Johanna Kooman allen naar Grijpskerke. Domburg. Donderdagavond vergaderde1 de Gemeenteraad. Afwezig dhr de Visser, wegens ziekte. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1927, in ontvang f2319-22l/2, in uit gaaf f 1670.96 bedragende, dus met een goed slqt van f 648.2öl/2, werd goedge keurd. Met algemeene stemmen werd besloten instemming te betuigen aan een' adres van de gemeente Ooststellingwerf i.z. de ïinanciëele verhouding van Rijk en Ge meenten, terwijl een adres van de ge meente Kollummerland betreffende de her ziening van de belastbare opbrengst der grondbelasting voor kennisgeving werd aangenomen. B. en W. stelden voor dat de gemeente zou toetreden als buitengewoon lid van de A.N.W.B.. op een jaarlijksche contri butie van tenminste f25. De voorz. wees op het groote nut vau dezen Bond. D'hr Almekinders hoewel gaarne het nut van deze vereeniging erkennende, vond een bedrag van f 25 te veel ook in verhouding tot groote gemeenten, die hetzelfde be drag moeten betalen. Met 4 tegen 2 st., die van de heeren Houmes en Almekin ders, werd besloten als buitengewoon lid toe te treden met een contributie van f 25. Een verzoek van de Commissie voor Cultureele en Economische Propaganda hij de Olympische Spelen waarbij een subsi die voor éénmaal van f 10 werd gevraagd, werd met 5 tegen 1 st., die van dhr Houmes, toegestaan. Van L. Maas Jz. o.a. was een verzoek ingekomen om een sloot te dempen naast de Volkswoningen. B. en W. stelden voor dit verzoek in te willigen en zoo spoedig mogelijk over te gaan tot demping. Dat werd met alg. st. aangenomen? B. en W. stelden verder voor om aan Dr B. Vaandrager een strookje grond, gelegen aan den Singel en ongeveer 21 vierk. M .groot te verkoopen voor den prijs van f2 per vierk. M. Dhr Geldof meende, dat het mogelijk zou zijn, dat la tere verkoop van dezen grond als bouw grond de opbrengst hooger zou kunnen zijih, waartegenover dhr Elout opmerkte dat het altijd mogelijk zon zijn dat grond meerdere waarde kreeg, doeh dat het de kwestie is welke waarde de grond thans heeft. Met 5 tegen 1 stem, die van dhr Geldof, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Een besluit tot vaststelling van de be grenzingen van de bebouwde kom werd genomen, terwijl het kohier van de Hon denbelasting over 1928 werd vastge steld tot een bedrag van f177. Een discussie ontspon zich daarna over de namen aan en'kele straiten en wegen! te geven in de kom der gemeente. Nadat een voorstel van dhr Geldof om deze ,,'t Veer" te noemen was verworpen, werd besloten de weg loopende van Pen sion Golfzicht langs Zeebosch en de Bruin- visch te noemen „Vroonweg". Het ver lengde- van de Weverijistraat Noordelijk van de Heerstraat werd „Duinstraat" ge noemd, het pad westelijk van deze straat loopende „Hooge Hilweg" terwijl de weg loopende van de Schelpweg naar Nieuw Domburg langs de gesloten Begraafplaats „Kerkhofweg" genaamd werd. Een instructie voor den Meteropnemer geldophaler bij het Gem. El. Bedrjjf werd daarna vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde een ver zoek van een groot aantal bewoners van de omgeving van St. Jan ten Heere tot het, om principiëele redenen, niet doen branden van een daar geplaatste lan taarn op Zondag. De voorzitter zeide naar aanleiding daarvan dat het Dag. Bestuur onaangenaam getroffen was door de wijze waarop het lid van den Raad dhr Hou mes, deze zaak behandeld heeft. Terwijl deze geen aanmerkingen gemaakt had bij het lezen der notulen in de vorige verga- déking heeft hij later in een ingezonden stuk in een dagblad tegen de onvolledig heid dezer notulen geprotesteerd. B. en VV. hebben dan ook gemeend, niet op dat stuk te moeten antwoorden. De heer Houmes gaf een uitvoerige uiteenzetting van hetgeen hij voorgesteld had. Zijn voorstel was geweest om de lantaarn niet op Zondag te doen branden, hetgeen ook nog ter sprake was gekomen bij de door 'hem gégeven kostenberekening. Geen der leden had dit echter in dien zin opgevat, hetgeen dhr Elout nog uitdruk kelijk constateerde. Dhr Houmes wees er echter nogmaals op, dat dit zijn voorstel was geweest en dat hij van het begin af geen andere bedoeling gehad had. Do heeren Geldof, van Sluijs en Elout ver klaarden te zullen stemmen voor het bran den van de lantaarn op Zondag. Wan neer dadelijk het Raadsbesluit zo'oals dit genomen was, uitgevoerd was of wan neer duidelijk was voorgestèld om de lantaarn niet op Zondag te doen bran den verklaarden de twee laatstgenoemden dat zij daarvoor zouden hebben gestemd. Zooals de zaken thans stonden konden zij echter niet berusten in het niet uitvoeren van een genomen besluit. Nadat dhr Hou mes nogmaals zijn standpunt uiteengezet had werd met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Houmes en Almekinders besloten, afwijzend op het adres om do lantaarn niet op Zondag te doen branden te beschikken. Besloten werd verder tot het doen bou wen van een slachtgebouw volgens over gelegde teekening. Dhr Geldof vroeg inlichtingen omtrent onderverhuring van de Volkswoningen, die hem gegeven werden, verder zag hij .gaarne, dat de vuilnisbelt in den zomer eenige malen meer werd leeggehaald. B. en VV. zeggen onderzoek naar de mogelijk heid daarvan toe. Verder vroeg dhr Gel dof inlichtingen omtrent de verschillende vergunningen gegeven voor het plaatsen van schermen voor perceelen in de Oost straat. De voorzitter deelde mede, dat deze kwestie reeds meermalen in den Raad was behandeld. Mocht hij meenen, dat eene andere oplossing gevonden moest worden dan zou het laatstgenomen Raadsbesluit daaromtrent moeten worden ingetrokken. Dhr Geldof deed een voor stel daaromtrent, welk voorstel echter met 5 tegen 1 stem, die van dhr Geldof, verworpen werd. Ritthem. De coöp. Boerenleenbank al hier hield Donderdagavond haar algemee- ne jaarvergadering, welke zeer goed was bezocht. De kassier deed uitvoerig reke ning en verantwoording over het boekjaar 1927. De winst was f 267,30. Besloten werd deze bij de reserve te voegen. Dhr M. Barentsen werd herkozen als lid van 't bestuur, dhr C. Wisse Pz. als Md van den Raad van Toezicht en de heeren Ps Schout en Jst Breel als plaatsvervan gende bestuursleden. De kassier werd voor 3 jaar herbe noemd op een salaris van f 250. De rente voor spaargelden werd vastgesteld op 3,84 pet. en die voor voorschotten op 5 pet. Het presentiegeld voor bestuur en raad van toezicht werd bepaald op f 0.50 per persoon en per vergadering. Het boetestelsel werd voorloopig afge schaft. Terneuzen. Donderdagavond werd in de Geref. kerk voor aandachtig luisterenden het bizonder mooie orgel bespeeld door den heer C. Ver linde van Vlissingen, die zijn opleiding genoten heeft bij den beken den musicus Frans Hasselaar te Amster dam. Het was een uitvoering van gewijde muziek in acht verschillende nummers. De Fantasie over een choral van J. S. Bach: „o haupt voll blut und wunden" was zéér mooi. De heer Veriinde is geheel blind. De voorzitter der orgelcommissie, de heer C. J. Nobels, leidde deze samen komst in. Het was een avond van echt muzikaal genot. kalmeeren en worden gesterk? door ^ct fo) Apoth gn Drogisten. Bijenvergiftiging. In „De Practische Imker" waarschuwt een der medewerkers tegen het gebruik van de besproeiings- of bestuivingsmidde- len tegen plantenziekten tijdens den bloei der gewassen, omdat daardoor tallooze bij en worden gedood. In de Ver. Staten heeft dit kwaad reeds een grooten omvang ge nomen en ook ten onzent vertoont het zich •eeds. De Imkersvereenigingen dienen te beseffen, dat het nu tijd is om maatrege len tot afweer te treffen en te trachten den put te dempen voor het kalf verdron ken is. Als vermoedelijk opvolger van Gustave Ador in de functie van president van het Internationale Roode Kruiscomité wordt genoemd Dr Max Huber, rechter in het Internationale Gerechtshof te Den Haag, thans vice-president van genoemd comité Doorzitten bij wielrijden verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Algemeen college van toe zicht. Het algemeen college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Ned Herv. gemeenten in Nederland heeft op 5 April zijn voorjaars vergadering gehouden in het gebouw der algemeene synode te 's-Gravenhage. In plaats van den vice-voorzitter, mr R. van Veen, die afwezig moest zijn, trad mr A. A. de Veer tijdelijk als voorzitter op. Hij bracht hulde aan de nagedachtenis van wijlen mr G. W baron van der Feltz, die op 16 Januari j.l. uit zijn aardscben werkkring is weggeroepen. Kennis werd genomen van verschillende benoemingen in de provinciale colleges. Het provinciaal college in Noord-Holland heeft tot lid van het algemeen college be noemd in plaats van den heer C: Wild schut, den heer K. Zijp Jzn. te Abbekerk, en tot diens secundus den heer mr G. G. 8. van der Feen de Lille te Alkmaar. Her benoemd werd mr W. Tj. van der Ley te Beeren veen, en in plaats van wijlen mr J. A. de Jonge werd tot secundus-lid (van mr R. van Veen) gekozen de 'heer mr P. E. Briët te Leiden. De gemeenten Gemert in Noordbrabant en Blankenham in Overijsel hebben zich bij de organisatie op het beheer aangeslo- en. Het provinciaal college van toezicht in Zuid-Holland heeft medegedeeld, dat 1 erkvoogden en notabelen te Middelharnis i oornemens zouden zijn, zich aan het toe- richt op het beheer te onttrekken. Tot voorzitter werd daarna benoemd mr A. A. de Veer ie Middelburg; tot vice-voor zitter mr W. Tj. van der Ley te Heeren- v. een. Beiden namen deze benoeming aan. Theol. School te Elberfeld. Aa,n de met Paschen te Elberfeld te openen Theologische School der Geref. 'ierken in Duitschland zijn tot docenten benoemd: de „Studiënassessor" Ferdinand Scholi, tot het geven van les in Latijn en Grieks oh; tot het geven van les in de •theologie, de cand. tot den H. Dienst Otto VVeb&r, die Hebreeuwseh zal geven, rlsmede algemeene bijbelkennis en „Inlei ding in de theologie"; en voorts de pre dikant van Elberfeld dr Hess©, die pre dikant blijft, maar tevens op zich heeft genomen, studenten in 'den Heidelberg- schen catechismus te onderwazen. Te vens is cand. Otto Weber tot hulppre diker van de gemeente Elberfeld benoemd. Pogingen zouiden worden gedaan een studententehuis tot stand te brengen. Dr J. E. B. Blase, beroepen predi kant bijl de Evangelisch Luthersche ge meente te Middelburg-Vlissingen, werd, naar wij in de „VI. Crt." lezen, geboren re Amsterdam 18 Deo. 1883. Hij bezocht van 18971900 de 2e H.BrS. in 'rijn geboortestad, was daarna 2 jaar werk zaam op de Twentscha Banfcvereeniging, ging daarop naar het gymnasium te Am sterdam, waar hij in 1905 met goed ge volg eindexamen deed. Aan de gemeen telijke universiteit van Amsterdam stu deerde hij gedurende 4 jaren in de theo logie, deed 'in 1908 candidaatsesamen, in 1909 proponentsexamen, om vervolgens zijn theologische studiën nog 2 jaar voort te zetten aan do universiteit te Utrecht, waar hjj tegen 1912 slaagde voor hot idjoetoraal-examen in 'de theologie. Zijn eerste gemeente was de Evangelisch Lu thersche te Stadskanaal, die bij diende van 19121920. In laatstgenoemd jaar Bloedvoomend versterKingsmiddeJ f 2.60 p.H flesch, ƒ1.60 p Vz flesch promoveerde hij aan de JJtreehtsche uni versiteit tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift, getiteld „Johannes Ooierus en de groote twisten in de Lu thersche Kefk zijner dagen". Daarop ver trok hij in dienst der regeering naar de Protestantsche Kerk in Nederlandsch Oost-Indië en was van 19201923 pre dikant te Soerakarta en van 19231923 te Makassar. Einde 1926 gerepatrieerd, werd hij beroepen in de Hersteld Evang. Luthersche gemeente te Helder, vroig en verkreeg eervol ontslag uit den Indisch-n dienst en was tot op heden in die Hel- dersche gemeente, werkzaam. Moordaanslag op zijn vrouw. Gistermorgen heeft zich in de Haarlemmerliede- straat te Haarlem een ernstig familiedrama afgespeeld. Zekere V. verdacht zijn vrouw van ontrouw. Hierover ontstond in den loop van den morgen twist, welke zoo hoog liep, dat de man een dolkmes greep en zijn vrouw daar mede een steek in de zijde toebracht. I>e vrouw werd ernstig gewond. Vermoedelijk is een long geraakt. Zij is naar een ziekenhuis over gebracht- V. is gearresteerd en het dolkmes in beslag genomen. De moord te Giessen-Nieuw- kerk. Zooals men zich zal herinneren, werd in 1923 de spoorwegwachter De Jong, té Giessen-Nieuwkerk, met' een houten hamer ver moord. Eerst werd ais verdachte in hech tenis genomen een marskramer, op wien een mes werd gevonden, dat door den zoon van verslagene als dat van De Jong werd herkend. Daarnaast had men nog andere kleine aan wijzingen. De verdachte kon echter tot ge- noegen van de justitie te Dordrecht zijn alibi bewijzen en werd dan ook vrijgelaten. Eenigen tijd later werden het echtpaar Kroon en een. zekere Klunder aangehouden, die echter ook alle drie weder in vrijheid werden gesteld. Kort daarna volgde, vrij on verwacht, de aanhouding van een zekeren Teunissen, dien men evenwel ook weder los moest laten. Het slot was, dat wederom de verdenking op Klunder en Teunissen viel, die daarop door de Dordtsche rechtbank en, in appèl, door het Hof te 's-Graenhage ieder tot 15 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. Het beroep in cassatie- werd eveneens verworpen. Beiden zijn daarop naar de strafgevange nis te Leeuwarden overgebracht, niettegen. staande zij volhielden, onschuldig te zijn en vertoeven daar thans nog. Naar de Tel. ver neemt, zullen zij evenwel binnenkort bü den Hoogen Raad herziening van. hun veroordeeling aanvragen. Met belangstelling vraagt men zich thans af in de streek waar dit geheimzinnige drama zich heeft afgespeeld en mogelijk ook mel ders in den lande of thans deze inge wikkelde geschiedenis wellicht nog èen ver rassend slot zal hebben. Brutale aanranding. Gistermor. gen heeft te Amsterdam een onbekend per soon. getracht zich op sluwe wijze meester te maken van een tasoh met geld, welke een meisje bij zich had. Dit meisje een bediende van fa de M. deed omstreeks tien uur eenige boodschappen in het nieuwe postkantoor. Vandaar begaf zij zich naar het oude postkantoor om gelden te innen. Naast het loket stond een man, die haar, naar het schijnt later is gevolgd. Het meisje begaf zich door de Kalverstraat naar het Muntplein, waar zij op de tram stapte. Toen zij te ruim half elf het kantoor der fa. Meyer bereikte, werd zü tot in de gang gevolgd door denzelfden man, dien zij in het postkantoor had gezien. Plotseling hield deze haar staande en wierp haar peper in. het gelaat, waarbij hij trachtte haar de geldtasch, waarin zich ongeveer f 500 bevond, te ont rukken. Het meisje begon hevig te gillen, waar op de aanrander de vlucht nam, achtervolgd door den heer Meyer en een bediende. De man vluchtte langs de Stadhouderskade, waar zijn achtervolgers hem zagen verdwijnen in de Pijp, doch het gelukte hun niet hem irt te halen- Een man, die een uniformpet droeg, waar schijnlijk een gemeentewerkman, bood aan den vluchteling per fiets te achtervolgen. Noch van den vluchteling, noch van dezen werk man heeft men echter nog iets vernomen. Zijn Edelachtbare Core mans". Sinds veertien dagen wordt in een Schouw burg te R'dam een stuk opgevoerd getiteld „Zijn Edelachtbare Coremans". De schrijvers van dit stuk zijn de heeren Arn. van Raalte uit Rotterdam en Jules Calff wonende te Brus sel. De heer L. G. A. Coremans heeft ge meend, dat de schrijvers onrechtmatig gebruik hebben gemaakt van zijn naam. Aangezien genoemde heer door dit onrechtmatig gebruik maken van zijn naam schade lijdt, welke hij tot op heden begroot op f50, heeft hij den deurwaarder C. J. Kiene verzocht de schrijvers voor den Kantonrechter te dagen. De beide schrijvers zullen Donderdag 26 April a_s. voor den kantonrechter moeten ver. schijnen. Gevaarlijk spel met eleo tri cite it. Mem meldt uit Friedland (Mecklenburg); Teen de metselaar Dornbach uit een kamer b ouwgereeischappen wilde halen, zakte hij plotseling bij het beetpakken van den deurknop dood in elkaar. Twee andere arbeiders, die hem te hulp wilden ijlen, werden bij het aanraken van den deurknop door een electrischeü schok getroffen en liepen brandwonden aan de handen op.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 10