Gemengd Nieuws. Leestafel. Voor huls en hof. Radio-Nieuws. Politie. Cornelia ran Leeuwen uit Norg; M&rius Marinus Geelhoed en gezin, uit Wissen- kerke; Johannis Jan de Wild, uit Kats; Cornelis Johannis de Krijger, uit Ridder kerk; Maria d. Toonder, uit Wolphaarts- dijk. Vertrokken: Adriaan Pieter Versluis en gezin, naar Kats; Pieter Hoogerheide, n. Sint Annaland; Gillis Jacobus Jacob van der Linde, naar Borssele. In de Vrijdag gehouden vergade ring van - den gemeenteraad waren af wezig de heeren W. Flipse en A. Ver burg. Vastgesteld werd de vergoeding aan de Bijz. school, ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920, over het dienstjaar 1926 op een bedrag van f 1007.12. De vergoe ding ingevolge art. 102 der L.O.-wet 1920 (vervolgonderwijs) voor het dienstjaar '27 werd vastgesteld op f345.06. Daarna werd vastgesteld de afrekening over de laat ste drie jaren voor het vervolgonderwijs waaruit bleek, dat f91.20 te veel was ontvangen door de Bijz. school. Op voorstel van B. en W. werd be sloten, de opcenten op de rijksinkomsten belasting te verhoogen van 100 op 125. Het heffingspercentage voor de plaat selijke inkomstenbelasting over 1928'(29 werd vastgesteld op 2.75 pCt. RIJKSCOMMISSIE WERKVERRUIMING. De Rijkscommissie Werkverruiming vergaderde dezer dagen te 's-Gravenhage onder voorzitterschap van prof. dr W. H. Nolens. Rapport werd uitgebracht omtrent de bereikte resultaten met betrekking tot de regularisatie in het Schildersbedrijf. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over den economischen toestand in Z ee ws ch-Vlaanderen en over de maatregelen welke ter verruiming van de werkgelegenheid in dat gewest in voorbe reiding zijn of nog zouden kunnen wor den genomen. Besloten werd te dezer zake een schrij ven aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te richten, terwijl aan het bureau der Commissie werd opgedra gen te trachten de beletselen, welke een enkele der besproken maatregelen in den weg stonden, uit den weg te ruimen. Ter sprake werd gebracht de wijze waar op de keuring van een bepaald soort ma terialen geschiedde. Gevreesd werd, dat deze wijze van keuring een belemmering zou kunnen zijn voor de ontwikkeling van de betreffende Nederlandsche industrie. Uit de besprekingen bleek; dat deze aan gelegenheid verder de volle aandacht van de Regeering had. Naar aanleiding van een bij' de Commis sie ingekomen adres werd van gedachten gewisseld over de mogelijkheid tot ver ruiming van den afzet van producten der Nederlandsche nijverheid in Ned.-Indië. Aan het bureau der Commissie werd op gedragen stappen te doen, welke ertoe zouden kunnen leiden, dat de in het hier- bedoelde adres vermelde bezwaren uit den weg zouden worden geruimd. Uitvoerige mededeelingen werden ge daan omtrent de talrijke gevallen waarin de Commissie (sedert haar laatste verga dering) werd betrokken om orders, welke naar het buitenland dreigden te gaan, voor de Nederlandsche Nijverheid te be houden. Hieruit bleek, dat in verscheidene ge vallen door het verleenen van voorlich ting of het' wegnemen van vooroordeelen het gewenschte resultaat kon worden be reikt. Voorts bleek hieruit, dat de overheids instellingen over het algemeen haar me dewerking aan de Commissie verleenen al liet bij enkele gemeentebesturen de me dewerking veel te wenschen over. Vastgesteld werd een advies aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw met betrekking tot de maatre gelen, welke naar het oordeel der Com missie zouden kunnen worden genomen, om de bestaande belangrijke werkgelegen heid hier te lande niet te doen vermin deren. Ongelukken. Een éénjarig jon getje is uit het keukenraam van eenj tweede verdieping te Amsterdam op straat doodgevallen. 'Te Assendelft is de 14- jarige K. doior een vrachtauto overreden; de jongen was onmiddellijk dood. Tij dens afwezigheid van de moeder heeft het tweejarig zoontje van R. te Eindhoven in de ouderlijke woning lucifers bemachtigd. Het kind geraakte in brand en is naar het ziekenhuis overgebracht. Diaar is het na hevige pijnen overleden. Te Wol- dendorp is gisteren de voddenkoopman B. uit Winschoten door de stoomtrafm aangereden en gedood. De stuurman W. uit Oude Pekela is ter hoogte van Terschelling van het motorschip „Jantje Grüneveld" over boord geslagen en ver dronken. Een incident bijl den voiet- b a 1 w e d s t r ij, d H o 11 a n dB e 1 g i ë- Zondag heeft te Antwerpen de internatio nale voetbalwedstrijd BelgiëHolland plaats gehad. Tijdens den wedstrijd had1 een ernstig incident plaats, dat nog vrij goed is afgeloopen. Niet lang na den aanvang van den wedstrijd heeft zich voor de staantribune, de balustrade, ten gevol ge van bet opdringen, van de menschen over een afstand van 20 Meter begeven.- Daardoor zijn eenige honderden menschen naar beneden gevallen, waarbij een hon derdtal onder den voet werden geloopen. Dioor het plaatselijk comité van het Roode Krui» zjjm 70 menschen, zoowel Hoilan- Zaterdagmorgen werd te Den Haag het stoffelijk overschot van wijlen Graaf Mar tens Ferrao, in leven Portugeesch gezant, met grooten luister ter aarde besteld. De kist wordt uit de Kerk van den H. Jacobus gedragen. Als slippendragers fungeer den Exc. Jhr. Beelaerts van Blokland, de Fransche gezant, de Zweedsche- en de Roemeensche gezant. ders als Belgen in een daarvoor afge staan lokaal van het Stadion, behandeld. De meesten kregen hand- en beenwonden. Een Belg heeft een arm gebroiken en men vreest, dat een man die naar het gast huis te Antwerpen is vervoerd, ook een. rib heeft gebroken. Niet minder dan 5 dloiktoren, 8 brancadiers en 10 verpleeg sters en verplegers, hebben jn het Sta- d'ionlokaal hulp verleend. Ongeluk op de jacht. Terwijl da landbouwer U-, wonende te Sloten, met zijin broer op jacht was in Haarlem mermeer, ging onverwachts zijin geweer af. De broeder van U. werd zoo- ongeluk kig getroffen, dat de man met een ver brijzeld onderbeen naar het ziekenhuis te Haarlem moest worden vervoerd. Geheimzinnige bra'ndstich- t'ir.g. In het hu-is van -den bakker J. G- te Rijssen (0-v.) brak Vrijdagmiddag op geheimzinnigewijlze een binnenbrand uit. Het vuur werd door de bewoners gedoofd. Even geheimzinnig ontstond di rect daarop weer brand, achtereenvol gens op den zolder, in de baikkerijj, de bergplaats, de bedden en een kleerkast. Aanvankelijk werd van deze klaarblijke lijk geheimzinnige brandstichting een knecht verdacht, die wegens wangedrag dienzelfden morgen was ontslagen. Later in den avond heeft de p-olitie de 19-jarige dienstbode gearresteerd, -die inmiddels heeft bekend den brand te hebben gen sticht. Zijl verklaarde, met den knecht in onmin te- leven en meende in 'deze geheimzinnige brandstichting het middel te hebben gevonden, tegen den knecht een ernstige verdenking Op te wekken. Het meisje is ter beschikking van ae Jtie te Almelo gesteld. (Tel.) T r e i n b ra n d. Te Flims (Zw.) moest gisterochtend de Orient-express, die van Zurich in de richting Cihur reed, aan gehouden worden, omdat een wagon met reizigers le en 2e klas in brand geraakt was. E'.en Engelsch gezin, van 3 personen kon nog ternauwernood on'..snippen; hun bagage werd een prooi der vlammen. De reizigers van de 2e klasse konden zich met hun handbagage- in veiligheid bren gen. Voor het brandende rijtuig losge koppeld kon worden, hadden de vlammen ook de volgende wagens, een restauratie- i^en en een bagagewagen, aangetast, -deze konden do-or de plaatselijke brandweer gered wo-rden. Het le en 2e klas-rijtuig brandde volkomen uit. Ontploffing in een straat te P a r ij- s. In den loop van werkzaam heden aan de bestrating op het Boule vard de l'Hópital te Parijs is de leiding van geperste lacht door een ongelukkig aangekomen houweelslag gesprongen; ver scheidene achtereenvolgende ontploffin gen slingerden de zware straatsteenen in alle richtinge-n. Er ontstond ee-n verschrik kelijke paniek. Eir zijn 3 gewonden en er werd groote schade aangericht. De tappers tracteeren. De gemeenteraad van Zelhem h-e-eft besloten tot een verplichte sluiting der café's op Zo-ndag. In verband hiermee hebben de café- en verloflio-uders Zondag kostelo-os drank en bier geschonken aan allen die hun inrichting kwamen bezoeken. Tof een bezoek waren alle ingezetenen uitge noodigd; velen hebben hiervan gebruik gemaakt. In Knop. Leesboek vo-or de Christelijke scho-ol, door J. M. Wan- sink. Uitg. D. A. D-aamen's Üitg. Mij. 's Gravenhage. Van de ïeeds vroeger verschenen deeltjes der In Knop-serie schreef een deskundige op onderwijsgebied; „Een bij zonder goede frissche bloemlezing. De lessen zullen de kinderen zeker boeien, bij-na zonder uitzondering. De keuze van de verschillende leerjaren is die van een vakman." Wat hier gezegd werd van de deeltjes voor de hoogere klassen, geldt ook van de nu verschenen leesboekjes voo-r de kleintjes van het tweede leerjaar, waar van de inhoud door dezelfden vakman, den heer Wansink, hoofd eener Chr. schoool fa Zwolle, werd bijeengebracht. Het zijn drie deeltjes die een rijke ver scheidenheid vergen en zeer eenvoudige verhaaltjes bevatten. Bij een door ons genomen proef, bleek dat de juiste toon getroffen werd-. De kleintjes die eenmaal deze boekjes in handen hebben, laten ze niet graag meer lo-s. Dat komt .door den boeienden inhoud, maar ook door de prachtige illustraties van J. G. Kesler, die als vanzelf de belangstelling trekken. Een mooie serie die in onze Chris telijke scholen we! spoedig een blijvende plaats zal hebben veroverd. „De Vriend des Huizes". Van dit maandschrift voor het Christelijk huis gezin, uitgave van Neerbosch' Boekhan del, ontvingen we de 4e aflevering, die in 48 bladzijden heel wat lectuur biedt en ook nog enkele platen. Van den rijken en z-eer gevarieerden inho-ud noemen we; Groote mannen en vrouwen door Mr H. Verkouteren; Het Braille- o-f blindenschrift door D-s P J.. C-ouveé; D-e moderne vrouw en haar tekort door P. H. Muller; Ar beidsvreugde door P. Oosterlee; Een be- keeringsgeschiedenis do-or P. Hearing (Overij-selsche vertelling); Maandoverzicht door L. J. Blanson Henkemans. Gaarne aanbevolen. T i m o t h e s". Van dit weekblad ver scheen een Lentenummer aan de bewerking waarvan veel zorg werd be steed. Een inhoudsopgave van dit num mer laten we hier volgen: De Zangtijd genaakt. J. N. V. Lente (Gedicht). Plaat; De Lente komt van ver. Pottenbakken in Palestina. I. Snoek. De Aardewerkkunstenaar met Plaat. Gedachte. Cats. Im Leid vertsage nicht. Gedicht van D-r J. Mieg. De Edelweisszoeker (illustratie). Aan stille wateren (illustratie). In grazige weiden (il.ustratie). Corretje. Plaat: De kou.de winter is voorbij. Tresia's, naar een houtsnede van Han Krug. Op de Zeeuwsche stroomen (il.ustratie). Plaat: De Opkomende Maan. Vragen- bus voor Alg. Onderwerpen. Een gro-ote stad zonder Christelijke School (met foto). Tulp en Krokus Lied van Leo Mens. De Koekoek met il.ustratie. De Vriend der Gezo-ndheid d-oo-r Dt Med, J. Voorhoeve. Van Boeken uit den laatsten tijd. Humo-r. Geschie denis van den Dag: Lentetoo-i (met il lustratie) Damrubriek. Brokken voor Tent- en Havenzending. Vervolgverha len: D-e Harp, Die Overwinnend Strijden. Dit nummer bevat tevens 4 bladzijden in duplex druk Crème-Tint en 4 blad zijden in duplex druk Terra-Cotta-t.int, voorts een kunstgravure van Eugène Bur nand voo-rsteLende „In den Zaaitijd". UIT HET ZEEUWSCH VERLEDEN. Door A. M. Wessels. XXI. De wonderbare uitredding. (Een Zeeuwsche Maria-legende.) II. Gingen Walcheren en Schouwen voor met de Moeder Gods door naamgeving te eéren, ook Zeeuwsch-Vlaanderen bleef hierin niet achter. Ook de machtige stad aan het Zwin, de stede Sluis, meende haar eerbied aan de gebenedijde Maagd te kunnen toonen, door haar steun te verleenen bij het stichten van een dorp in den omtrek van Aardenburg, welk bloeiend dorp den naam ontving van Onze Lieve Vrouwe te Sluis. Dit Maria-dorp werd echter, evenals Onze Lieve Vrouwe op Zee, weggevaagd; het verzonk bij de groote overstrooming van 7 Sept. 1477. Maar de kroon van de Maria-vereering en hiermede naderen wij de kern van ons onderwerp spande wel Aardenburg daar zij een pelgrimsoord was van bui tengewone beteekenis. Er moest dus wel iets bijzonders heb ben plaats gegrepen. En dit was het ook, want de Moeder des Heeren had zich volgens de le gende in deze plaats op zeer bijzon dere wijze geopenbaard. Zijn er talrijke Maria legenden, zooals Beatrijs, enz., deze Zeeuwsche legende .in A^rdenburg zich afspelend willen wij niet onvermeld laten, daar zij met de Zeeuwsche geschie denis is samengevlochten. Op een zekeren .dag, van het jaar onzes Heeren 1300, anderen noemen 1273, toen Graaf Lodewijk van Crecy over het VTaan- derenland heerschte, was er in de goede stede Aardenburg een geweldige opwin ding I Ontzetting had de poorters en poorte ressen aangegrepen, want het gerucht ging door de stad, dat er een gruwelijke moord was gepleegd. Een bekend en zeer gezien poorter was even buiten de stad, dood langs den weg gevonden, en alles wees er op, dat deze den natuurlij-ken dood niet was ge storven. Maar wie was de dader? Wie was tot zulk een snoode daad in staat? Deze vraag trachtten de schepenen der stad, tot oplossing te brengen, doch zon der resultaat. Maar toch, eindelijk meenden zij, dat zij geslaagd waren. Zij hadden bij geruchte vernomen, dat een schoone jongeman, die nog oipgehuwd was en met wolweven zijn brood ver diende door sommigen van dezen moord beticht werd. Zonder verder onderzoek werd hij ge grepen, en gevankelijk naar 's Graven Steen gevoerd, waar zij hem in den ker ker opsloten en hem in de eenzaamheid aan zijn eigen gedachten overlieten. Daar zat nu onze jonge wolwever. Eenige uren geleden was hij nog een vrij man en zich van geen kwaad bewust. En nu? Nu zat hij in de steenen cel, zoo kil en zoo donker. Enkel door een getralied raampje, in een der wanden aangebracht, kwam een weinig daglicht naar binnen. Groezelig en als schurftig, door een korst van salpeteruitslag hier® en 'daar, staarden de kale muren hem aan. Maar het drong nog niet goed tot zijn besef door en langzaam hief hij zuchtend het hoofd op en kijkt met smeekenden blik naar het Mariabeeldje in de nis, die in de cel was uitgehouwen. Onze wolwever voelde zich in zijn smart aangetrokken tot de Heilige Moeder Gods met het Kindeke Jezus in haar armen. „O, Moeder des Heeren 1 Gebenedijde aller vrouwen! Help mij!" steunde hjj. Zoo bracht hij eenige dagen door in smart en wanhoop. Toen brak het moment aan, dat hij voor de vierschaar moest verschijnen. Immers, een vonnis moest geveld I Het vergoten bloed riep om wraak II Het was een zware gang, maar ondanks do scherpe ondervraging bezwoer de jon geling, dat hij aan dezen moord onschul dig was. Maar het hielp niets. Hiji werd mie t geloofd. „Maar ik ben onschuldig)kreet hij uit. „0 Moeder Gods help mij)!'" „Gij zijt schuldig", klonk het eenparig vonnis. „Onze gezegende Maagd zal geen misdadiger aan zijn straf onttrekken. Gij moet den dood sterven! Morgen zal de scherprechter het vonnis pp het galgen veld uitvoeren." Daarna werd de ongelukkige jongeman weggeleid, om den laatsten nacht in zijn cel door te brengen. Als naar gewoonte z'onden de Schepenen der stad een Pri ^ster naar den ter dood veroordeelden wolwe ver, opdat deze hem met den dood zou verzoenen, mocht het zijn. met een beken tenis op de lippen. De Priester, een zacht, vroom man sprak langen tijd met den jongeman, maar ondanks alles hield de wolwever zijn onschuld vol en de Priester, die zeer veel menschenkennis bezat, kreeg spoedig de zekerheid al was het niet te be wijzen van zijn onschuld. „Ik kan niets voor u doen, jonge vriend! Maar zij well" sprak hij, terwijl hij op de Madonna wees. „Roep haar aan li Wie zich op haar verlaat komt nooit be drogen uit, en zij verleent haar bescher ming gaarne aan allen die zich in uiter sten nood bevinden. Zoo ging de Priester heen. En de arme jongeling wierp zich ra deloos voor de Madonna op de knieën en riep; '0 gebenedijde Maagd! Help mij! O als gij waarlijk uw Goddelijke kracht wilt betoonen aan een arme ohechuldige, geef mij dan een teelten van uwe God delijke nabijheidGeef mij een visioen van leven en hoop, opdat het duister dezer misdaad wijikel (Slot volgt.) voor hagen van Taxus, Gupressus en Hulst is het gewenscht, dit iosjnïjtien j in het voorjaar te d'oen. Een nog altijd veel voorkomende haag is wel de Doornhaag. Dit is wel een der meest angeschikten, daar deze in den regel ware broeinesten zijin van allerlei in secten, rupsen en ziekten, die zee-r yeieil kwaad in den tuin kunnen veroorzaken. Om deze redenen is het planten van Doornhagen dan ook af te raden. Wenscht men een zeer dichte haag te hebben voor afscheiding, dan verdient een beukenhaag de voorkeur. De-ze kan zoo dicht worden, dat ze zoo goed als ondoordringbaar is. Een beukenhaag stelt zeer weinig eischen, wat haar onderhoud betreft en is weinig kostbaar. Een zeer mooie haag verkrijgt men van Hulst, welke echter het bezwaar heeft, dat ze slechts zeer langzaam groeit. In dien we nu goed gezonde, jong© struiken planten en er voor zorgen dat ze in den beginne geen last van droogte hebben, groeien ze spoedig door. Alvorens tot planten over te gaan, wordt de grond minstens twee h drie steek diep omgetepit en flink losgemaakt, opdat de worteltjes gemakkelijk verder kunnen dringen en de vochtwerking in den grond onbelem merd kan plaats hebben. Geljktijdig met dit omspitten wordt de mest ©en 30 h 35 c.M- diep ijl den grond! gebracht. Na deze voorzorgen kan het planten plaats hebben. De struiken wor den ongeveer met een tusschenruimte van 40 c.M. geplant en hierbij dient er op te worden gelet, dat de wortels behoor lijk worden uitgespreid. Een Hulsthaag vraagt weinig zorg en eventueel bestaande gapingen in oude hagen, kunnen nu wor den aangevuld. Hagen van snelgroeiende heesters zooals van Elzen of Iepen, kunnen gedurenjde den zomer eenige malen worden gesnoeid. Bij' jong© hagen moet men er voor waken, dat ze snel in de hoogte groeien, daar ze dan in den regel kaal van onderen worden. Tijdig ingrijpen met een mes of snoeischaar kan ze voor dit euvel behoe den. Het snoeien met een h-eggeschaar gaat wel veel vlugger, doch op- den d'uur worden ze hiermede bedorven en is h'et beter dit met een snoeimes of snoei&'chaar te doen. i Be keuze van planten welke geschikt zijn voo? hagen is ruim voldoende, hoe wel er rekening moet worden gehouden met de .grondsoort en de plaats wel'ke we ze hebben toegedacht. Iedere kweelier beschikt over voldoende soorten en zal met het grootste genoegen met advies ter zijde staan. Laat u evenwel in geen geval een Doornhaag aanpraten, want voor nagenoeg hetzelfde- geld hebt u een mooiere, welke niet de nadeelen heeft van zoo'n Doornhaag. Programma van Woensdag 4 April. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 19-50 M. 12.301.45 Lunchconcert. 5.156.15 N. C. R. V. Kinderuurtje. 6.307.30 N. C. R. V. Sprs: Ds J. L. Schouten: Een nood zakelijk werk. Hr H. Booy: De noodzakelijk heid van Christelijk Onderwijs aan schippers kinderen. 7.30 N. C. R. V. Jac. Caro: zangcursus. 8 N. C. R. V. Uitvoering van ,,De Matthaus Passion" door de Chr- Gsm. Zangver. „Soli Deo Gloria", te A'dam. HILVERSUM, 1060 M. 12 Politieber. 12.302 Lunchmuziek. 2.303 Cursus leerbewerking. 3—4 Maak het zelf, Ru briek van mevr. Schaake-Verkozen. 6 7.15 Concert. 7.15—7.45 Gezondheids- halfuurtje. 7.45 Politieber. 8.05 Schip- persles. 8.35—9.40 Sonatenoonoert. 9.J.0 10 Boeken-causerie. 10,1011.10 Ita- liaansch programma. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladen- concert. 1.202.20 Orkestooncert. 4.20 Licht klassiek concert. 6.20 Conoert. 7.05 Muziek. 7.35 Moderne Fransche pia- nomuz. 8.05 Orgelconcert. „RADIO-PARIS", 1750 M- 10.50—11 Con cert. 12.502.10 Klassieke kwartetten. 4.055.05 Orkestconcert. 85011.20 „Ri- goletto", opera van Verdi. HAMBURG, 395 M. 3.35 Passiemuziek, L. Rosenlöcher-piano. 4.20 concert. 5.20 Orkestconcert. Een praatje over hagen. Een haag, mits goed onderhouden, is een prachtige afscheiding voor een tuin. D-it goed onderhouden laat evenwel heel vaak nogal wat te wenschen over. Mis plaatste gemakzucht en ook onoordeel kundige behandeling zijin twee der mees! voorkomende oorzaken, dat ze leelijik wor den en een voortdurende bron van er gernis zijn. Wil men een extra mooie haag hebben, dan kan men nu of in September conifee ren planten. D'eze vormen een schitteren de haag, doch voor velen zal zo-owel de I prijs als het onderhoud een ernstig be zwaar zijin. Hagen, welke van anderen kaal geworden zijin, of over het geheel te dun, moeten nu flink diep worden ingesneden. Zeer velen verrichten dit w- rk in den herfst, hetgeen oim meerdere reden is af te keuren. Er bestaat dan n.l. groot gevaar, dat ze zullen insterven alvorens ze in het voorjaar opnieuw beginnen uit te loopen en bovendien is men dan tevens gedwongen den geheel-en winter tegen de kale takken aan te kijken. Vooral Gevonden voorwerpen. In de maand Maart 1928 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen. Een tweegaats schroefsleutel, vier por- temonnaies met inhoud, een scheermes, een teekenlap met wol, een rijwielbelas- tingmerk 1928, een mes, een deksel van een slagersmand, een kinderschoentje, een schroevendraaier, een busje poetsextract, een gummihal, een pak kolenzakken, een huissleutel, een riem, een zilverbon van f 2.50, drie honden, een imitatie zilveren broche, een kous, een ring met sleutels, jen alpaca broche, een zilveren servetring, ■jen postduif, een paar rubber broekspij pen, een duimstok, een Duitsch leerboek, jen ijzeren horloge, een damesrijwiel, een paar kousen, een sc'hooltasch met inhoud, twee parapluies, een baret, een befje van -en kinderjasje, een koperen of doublé ring, een haarstrik, een koperen gewicht van 50 gram, een dubbeltje, zes sleutels en een stukje rookvleesch in een zakje. Goes, 2 April 1928. De Commissaris van. Politie, WIERTS VAN COEHOORN

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6