KINADRUPPELS Afloop Yerkoopinp, Aanbestedingen enz. Uit de Provincie. Uit de Pers. Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Allerlei. Posterijen enTelegrafie. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. - Dr. H.NANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p.fl. Een groot aantal leden nam aan de bespreking deel. Besluiten werden uiter aard niet genomen; toch teekende de te bewandelen weg zich in den loop van het debat steeds duidelijker af. Aan het eind kon de voorzitter dankbaar vaststellen, dat de beraadslaging verhelderend en tot bevordering der eenheid had gewerkt. Hij dankte allen, die aan het debat hadden deelgenomen, voor hun duidelijk en va'n- warme-belangstelling-getuigend woord; de voorzitter zou er met het oog op de naderende Algemeene Vergadering zijn voordeel mede doen en het Dage- lijksch Bestuur kon er in vinden den grondslag voor het samenstellen van het concept-Verkiezings-manifest voor 1929." De heer Stenhuis overwerkt. Naar Cetem meldt, is de heer Sten huis, voorzitter van "het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen en lid van de Tweede Kamer, dezer dagen in zeer overwerkten toestand van zijn dagelijk- sche werkzaamheden op het vakverbond naar huis teruggekeerd. Op advies van ■zijn arts moet de heer Stenhuis drie maanden absolute rust nemen. Invoering Zomertijd. Gemeld wordt, dat een verzoek van de Fransche regeering, om de vervroeging van den wettelijken tijd dit jaar te doen aanvangen op 14 April, niet is ingewil ligd; de aanvangsdatum van den zomertijd in ons land blijft gehandhaafd op 15 Mei. Het drukwerktarief. Gebleken is, dat omtrent het tweeledig drukwerktarief misverstand bestaat. De aandacht van belanghebbenden wordt er daarom nogmaals op gevestigd, dat als regel ook het drukwerk, dat vol gens het li/s cents tarief gefrankeerd is, zonder vertraging besteld wordt. Verschui ving van de bestelling tot een gunstiger gedeelte van den dag of uiterlijk tot den volgenden ochtend zal in het algemeen slechts voorkomen bij de z.g. massal- reclame-drukwerken. Toelatingsexamen H. B. S. Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Albania, betreffende het toela tingsexamen voor de H. B. S. heeft de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen geantwoord 1. Omtrent het ontwerp-besluit zelf, dat geworden is het Koninklijk besluit van 7 Februari 1928 (Staatsblad no. 18) heeft de ondergeteekende niet vooraf het advies van den Onderwijsraad nog eens ingewon nen. Hieraan bestond voor hem geen behoefte, wijl hem het gevoelen van dit college omtrent het vraagstuk der toela ting van leerlingen tot de hoogere burger scholen reeds bekend was uit diens advies nopens het wetsontwerp tot regeling van het voorbereidend hooger en algemeen vormend middelbaar onderwijs. 2, 3 en 4. De ondergeteekende heeft de besturen der groote gemeenten niet uit- genoodigd, hun ervaringen op dit gebied te zijner kennis te brengen, hetgeen trou wens een novum zou geweest zijn. Hij vleit zich echter, dat de uitvoering der nieuwe bepalingen, waarvoor men, naar zijn meening, van eind Februari tot het begin der zomervakantie toch wel vol doenden t'"d van voorbereiding heeft, min der moeil'kheden zal opleveren dan men thans schijnt te voorzien. De klachten over de vroegere regeling waren trouwens zóó ernstig en zóó algemeen, dat hij zich niet verantwoord achtte, het uitlok ken van een betere regeling langer ach terwege te laten. Hij kan dan ook niet bevorderen, dat do inwerkingtreding daarvan tot 1929 wordt uitgesteld. Hij vestigt, er trouwens de aandacht op, dat bij de uitvoexing van de wet welke, naar hij hoopt, tot stand zal komen naar aanleiding van bovenbedoeld wetsontwerp, deze zaak op- j nieuw onder de oogen moet worden ge zien. Alsdan kan desgewenscht ook rekening werden gehouden met, andere denkbeel den, betreffende deze materie aan de hand gedaan, zooals in het onlangs ver schenen rapport eener commissie ad hoe, door het gemeentebestuur van 's-Gra.ven- hage benoemd. Ei 1 and-bezoek tegen entrée. De gemeenteraad van 'Ameland heeft een verordening vastgesteld, waarin o.a. is bepaald: van iederen passagier, die in de maanden Juni, Juli en Augustus met een openbaar middel van vervoer of een ander middel van vervoer op Ameland landt, een recht van vijftien cent te heffen. Vrijgesteld zijn de inge zetenen ,het personeel der rijksvaartuigen en van vaartuigen die op Ameland bin nenvallen. Centrale Commissie Filmkeuring. Het bestuur der keuringscommissie, waarbij de Sowkina film „Betfc und Sofa" niet voor openbare vertooning was toegelaten, is gisteren door de herkeu ringscommissie bevestigd. Deze film mag das in Nederland niet vertoond worden. Prins Hendrik te Genève. Prins Hendrik is Maandagavond om half 7 in gezelschap van den heer Lucas- sen te Genève aangekomen. Hij werd aan het stafion opgewacht, door den Ne- derlandschen consul te Genève, der beer van Notten, en den vice-president van het Intern. Roode Kruisoomité, den heer Diachenfels. Namens het Nederlandsche Roode Kruis heeft de Prins een krans met een lint in de Nederlandsche kleuren naar het sterfhuis van den heer Gustaaf Ador gezonden. Herziening van het WHsselrecht. Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer in zake het wetsont werp tot wijziging van den zesden titel van het Eerste Boek yan het Wetboek van Koophandel heeft de minister van Ju stitie geen overwegend! bezwaar om den termijn voor het opmaken van protest van pon-betaling met één dag te verlen gen. Een alsnog voorgestelde wijlziging in art. 179 strekt daartoe. Voorts is nog aan eenige opmerkingen van technischen aard1 gevolg gegeven. Ten slotte is voldaan aan den wensch, dc Strijdvraag over den duur der zekerheid op te lossen. Gekozen is een duur van 30 jaren. Bieten naar Frankrijk. Te Aardenburg richtten de landbouwers een bietenbond op. Den eersten avond werden al ongeveer 2 millioen K.G. aan Fransche fabrieken verkocht tegen f 20 per 1000 K.G. Naar schatting zouden tot heden reeds ongeveer 60 millioen K.G. door vreemden weggesleept worden. Neemt men geen afdoende maatregelen tegen dezen export, dam wordt het voor vele kringen in Zeeuwsch-Vlaanderen een groote strop, lerseke. Heden is door de kreeften- visschers de eerste vangst aangebracht. Arnemuiden. De heer M. G. de Visser Azn. verwierf op den gehouden grooten nationalen broodwedstrijd te Amsterdam een zilveren medaille voor een toezending wittebrood, dit als 4e prijs. Riithem. De eerste voorloopige opmetin gen worden gedaan voor den grooten rijks weg, die van de haven van Vlissingen rechtstreeks naar Nieuw- en St. Joosland zal loopen om daar aan den rijksweg naar Zuid-Beveland aan te sluiten. Blijkens de geplaatste richtingspalen zal de nieuwe weg komen ongeveer halver wege tusschen Oost-Souburg en Ritthem om dicht bij de zoogen. kleine heul den Ritthemschen straatweg te kruisen en dan verder dwars door Welzinge naar Nieuw en St. Joosland. Wissenkerke. Maandag vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter de burgemees ter. Afwezig weth. Buize. Ingekomen re kening en verantwoording van de U.L.O.- school te Kortgene. Voor kennisgeving aangenomen. Van den A.N.W.B. een adres met verzoek om buitengewoon lid te wor den. Ingewilligd. Besloten werd tot intrek king van een vroeger besluit inzake on derhoud van den weg in den Onrustpolder naar den veerdam, zulks in verband met de vernieuwing en verandering aan den veerdam. Verzoek van het Groene Kruis om een doorloopende subsidie voor wijk verpleging. Aangenomen in zoover dat de subsidie niet doorloop end maar jaarlijks aangevraagd wordt na overlegging der rekening. De Motor- en Rijwielverordening wordt met eenige kleine wijzigingen op nieuw vastgesteld, waarbij bepaald is, dat motoren en rijwielen met een maximum snelheid mogen; rijden van 20 K.M. per uur binnen de kommen der gemeente. Besloten werd ter uitvoering van de Mo tor- en Rijwielwet, dat de bebouwde kom men der gemeente zullen beginnen ter plaatse waar de borden van maximum snelheid worden gep'aatst. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herbenoemd J. J. Buijze met 8 st. Benoemd werd als arm verzorger voor het Burg. Armbestuur (vacature A. Loolens) dhr M. van Laa ien met algemeene stemmen. De aanvra gen om vergoeding voor exploitatiekosten der bij:, scholen en voorschot voor 1928 en afrekening naar leer ingen-aantal over 1926 werd aangenomen. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld op f486 over 140 honden. Daarna stellen B. en VV. voor tengevolge de gerezen moeilijkheden met den privaatreinigingsdienst om die dienst te wijzigen en te bepalen, dat iederen Maandagmorgen om 6 uur de pri- vaa.tbakken zullen worden opgehaald bij hen die Zaterdags tevoren kennis geven zulks te verlangen en dat zulks geschiedt met paard en wa.gen van de gemeente. Dhr de Boer meent, dat het voor één paard te zwaar is en wenscht verplichte aansluiting aan dien dienst. Dhr de Recht vindt zulks te ingrijpend én te duur. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij de rondvraag informeert dhr Schippers naar de rioleering van den veerweg te Kamperland en of de aan grenzende erven aan de rioleering mogen aansluiten tot afvoer van huishoudwater. De voorzitter zegt, dat wegens ziekte van don bouwopzichter nog geen voortgang was gemaakt, maar nu de werkzaamheden voor aanbesteding goed opschieten. De aansluitingen zijn er niet bij opgenomen, maar Spr. zal hierover met den opzichter in overleg treden. Dhr Abrahamse vroe^ aandacht voor de mogelijkheid dat alsdan ook septic-tanks aangesloten zullen wor den en of de zinkputten hiervoor berekend zijn. Dhr de Regt vraagt of de aangren zende eigenaars van de gedempte sloot aan den achterweg reeds besloten -zijn om hekwerk te plaatsen. Hierop werd door den voorzitter bevestigend geant woord. Dhr de Regt vroeg dan of het vroegere geplaatste hekwerk van een be woner op één lijn daarmee komt. De voorz. hoopt don betrokkene te overtuigen van d8 welvDegelijkheid. Dhr Noordhoek vraagt om de begraafplaats to Kamperland beter to onderhouden daar dit z.i. min der fraai geschiedt. De voorzitter aal in- formeeren wat hieraan Terbeterd kan wor den. Daarna sluiting. De eeredienst van den vrijhandel. Een komisch moment op den landdag van den Vrijheidsbond, zegt de Standaard, was de grootspraak, waarmee de redenaren elkaar zochten te overtroeven in trouw aan de vrijhandelsdogmatiek. De voorzitter, Mr Fock, begon er mee: houw en trouw aan den vrijhandel was een der beste tradities van het Liberalisme, waar van af te wijken nimmer geoorloofd was. Wat do Nederlandsche Regeering misdreef door het voorstellen van het aardewerkwetje en de voorbereiding van een onderhandelings tarief kon door den Liberaal niet worden gedoogd. De praeadviseur over het werkloosheids vraagstuk, de Amsterdamsche wethouder De Vos, volgde hem in de vrijhandolslyriekop rechter voorstander van den vrijhandel, die Neerlands welvaart wrocht, bestond er niet Dat alles was nog niet mooi genoeg. De andere praeadviseur, de Groninger Prof. Rordewijk, toonde zijn zuiverheid op de vrij handels-graat door verdediging van de stel ling als de keuze staat tusschen Neder landsche producten en vreemde, mag de voorkeur niet uitgaan naar de voortbreng selen van nationalen arbeid, al zijn ze niet duurder. De hoogepriester in den eeredienst van den Nederlandschen vrijhandel, Mr van Gijn, gaf aan dit kloeke belijden devoteljjk zijn zegen. Gelukkig werd het toen toch sommigen te bar en gingen in de vergadering stemmen op tegen zoo star dogmatisme. De cultuur van den vrijhandel liep in de war. x Omdat de vrijhandels-dogmatici in de war waren en zijn I Ned. Herv. Kerk. Zestal te Emmen W. D. M. Baar te Alk maar; H. W. Bloemhoff te Warfhuizen; H. H. Dorgelo te Naarden; J. v. Dorp te En schede; J. W. Roobol te Winterswijk en J. W. van Nieuwenhuyzen te Odoom. Drietal te Kralingen (Rotterdam; vac- N. van der Snoek) G. A. Pott te Bodegraven, A. Meijers te .Ifoogeveen en G. J. Koolhaas te Oud-Beijerland; te Amsterdam (vac.-ds Buenk): J. C. Koningsberger, Amster dam-Noord, dr N. J. Cupedo to Koudum, J. C. Haselager te Weesp; (31ste pred. pi.): T. G. :Hospers te Noordwijk a/Zee W. M. A. Kalkman te Katwijk aan Zee A. J. Worm- goor te Bussum. Geref. Kerken. Aangenomen naar Delft W. H. Gispen Jr te Hazerswoude. Ambachtsschool te Middel burg. In de Maandagavond gehouden algemeene vergadering van de Vereen. „De Ambachtsschool" te Middelburg, werd door den secretaris-penningmeester, den heer S. Caljouw Rz., het jaarverslag uit gebracht, waaraan wij het volgende ont- leenen; Het anderwijs had een geregelden gang, waarvan de resultaten zeer bevredigend mogen worden genoemd. In overweging werdi genomen de tijÖé- delijike instelling van een cursus in het metselen. Resultaat werd ten dezen op zichte nog niet verkregen. De rekeningen over 1923 en 1924 wer- jden door den Minister van O-, K. en W- goedgekeurd. Omtrent die over de jaren 1925 en 1926 wordt nog corres pondentie mét het Departement gevoerd- In de samenstelling van het personeel kwam gedurende 1927 geen verandering. Over het algemeen kan worden ver klaard, dat gedrag em vlijt der leerlingen voldoende waren, 23 leerlingen verlieten fcusschentijds zonder diploma om verschil lende redenen de school en 9 werden tus- schentijds toegelaten. Do nieuwe cursus is aangevangen met 233 leerlingen, 77 in die eerste, 70 in de tweede en 65 in de derde klasse en 21 op den machinistencursus. Van deze leer lingen zijn er 134 niet te Middelburg woonachtig. Aan 14 leerlingen werd vrij stelling verleend van het betalen van schoolgeld. Dit verslag werd' goedgekeurd, evenals de rekening, welke aanwijst een eindcijfer van f95.148.22 in ontvangst en uitgaaf Aan schoolgeld werd ontvangen f2555.60 aan bijdragen en contributies f395; op brengst gemaakt werk en verloting f2689.56; subsidie rijde f48.000; en nog te ontvangen f 10.934.50; subsidie ge meente f24.236.20 en nog 'te ontvangen £891.44. Aan jaarwedden werd uitgegeven met inbegrip van schrijfloon f60.039.28; aan materialen f 6801.10 en rente en aflossing £5712.04. Tot bestuursleden werden herkozen de he eren mr A. A. de Veer, A. L. J. Goethals en G- van Nederveen. II. J. d e Groot. De heer II. J. de Groot, inspecteur-generaal bij het Nij verheidsonderwijs, was Zondag '45 jaar bij het onderwijs werkzaam, welk jubi leum samenviel met zijn 70sten verjaar- p uitdrukkelijk verlangen vati den ju bilaris werd deze dubbe'.e feestdag alleen in intiemen kring herdacht. Toch kwamen tal van vertegenwoordi gers van bonden en vereenigingen, eml vele vrienden en verdere belangstellenden den De Groot en zijn 'familie gelukwenschen, terwijl vele andéren telegrafisch hun ge lukwenschen overbrachten. gen worden aangebracht en men zich van een nieuw anker heeft voorzien. De kapitein was vol vertrouwen in het succes van de reis naar Amerika. Ernstig ongeval. Zaterdagmid dag heeft op het ladingsterrein van het stationsemplacement te Gouda een ernstig ongeval plaats gehad. Bij het laten zakken van een petroleumtank, wegende 5000 k.g. die aldaar zou worden geplaatst ten behoeve van de Amerik. Petroleum Gy., brak een bout, waaraan, de katrol was bevestigd. Twee arbeiders, W. Rensing, wonende te Hekelingen, en I. de Hoog, wonende te Spijkenisse, die op de tank stonden, vielen er af en kregen arm en beenbreuken en een. schecMfraetuur. Rensing werd per brancard vervoerd naar het ziekenhuis. De Hoog is per auto naar zijn woonplaats overgebracht. Een C. A. 0. te Loosduinen. Van de ongeorganiseerde tuinderspa- traons te Loosduinen heeft bet overgroote deel namelijk 87 met te zamen bijna 400 werkkrachten alsnog het collectief contract aanvaard, dat is afgesloten tus schen de arbeidersorganisaties en de af- deeling Loosduinen van den R.K. Tuin- dersbond. Bovendien zijn nog een 8-tal protestantsche patroons als z.g. hospitan- ten tot laatstgenoemde organisatie toege treden. DEN HAAG. Van de beide uit de Sche- veningsche strafgevangenis ontvluchte ge vangenen is nog geen spoor ontdekt. Gis teravond werd door Van Gend en Loos aan de gevangenis een aan den directeur dei- gevangenis geadresseerde koffer bezorgd. Deze koffer bevatte de netjes opgevouwen gevangeniskleeren der ontvluchten. De koffer was in Den Haag afgegeven, het adres van den afzender bleek gefingeerd. Een bewoonster van den Mallemolen heeft aan de politie meegedeeld dat zij Zater dagavond bezoek kreeg van twee zonder ling gekleede personen, die naar een oude vrouw vroegen, die vroeger 'het huis had bewoond, maar naar het Bezuidenhout verhuisd is. De oude vrouw heeft een zoon die ook in de Scheveningsche gevangenis straf ondergaat. Vermoed wordt, dat de beide vluchtelingen bij haar om hulp ver zocht hebben. DEN HAAG. Naar officieus wordt me degedeeld, heeft H. M. de Koningin het voornemen, haar jaarlijksche bezoek aan de hoofdstad van het land, te doen plaats hebben in de laatste helft van September. DEN HAAG. De Rechtbank heeft heden vonnis gewezen tegen den geschorsten hoofd-commies D. K. van het centraal bureau van statistiek, wegens het ver duisteren van f 12.000 ten nadeele van den Staat. De rechtbank veroordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf, de eisch was 9 maanden. DEN HAAG. Hedenmiddag heeft Prmses Juliana de gewone wekelijksche verga dering van aen Raad. van State bijge woond. APELDOORN. Hedennacht is alhier door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de wasscherij der firma Spren- geldaal. De brand ontstond op den zolder der fabriek, en tastte ook spoedig het woonhuis aan. Een aantal wasschen kon in veiligheid worden gesteld. LINZ. Te Frenddorff zijn gisteren 10 boerenhofsteden in de asch gelegd. De schade wordt op 120.000 shilling ge raamd. De oorzaak is vermoedelijk brand stichting. BERLIJN. Naar het Berliner Nachmit- tagblad meldt, zijn de meubeltransport- arbeiders in staking gegaan. Goede raad. Spekslager (tegen iemand', die zijn vrouw uit het water heeft gered): „U hebt mijn vrouw het leven gered'; daarvoor ben ik u groote dankbaarheid verschuldigd. Als zoodanig wil ik u een goeden raad geven: Eet nooit meer worst; ik weet waarvan ze ge maakt wordt." Post- en Telegraafkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de tweede helft der maand Maart 1928. Briefkaarten, Binnenland: A. v. d. Lin den, Zwijndrechi; 1 zonder Adres. De uitslag der te Kortgene ge houden aanbesteding van de onderhouds werken aan de waterkeering van den calm. Jonkvrouw Annapo'.der, dienstjaar 19281S29, was, dat het werk onder na dere goedkeuring gegund werd aan den laagste van 14 inschrijvers, C. van de Klippe to Oosterland voor f24.380. Te Kats heeft plaats gehad de aan besteding der onderhoudswerken aan do waterkeering van den Calm. Leen- dert Abrahajnpolder. Laagste inschrijver Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Harderwijk P. de Smit ts Bos- koop C. S. van der Ven te Arnhem. Zending classis Goes. Naar wij vernemen zullen op den Zendingsdag der classis Goes der Geref. Kerken, op Twee den Pinksterdag te houden, als sprekers op treden de heeren dr A. H. Vonk te Ke- boemen, P. Lok te Magelang, dr D. K. Wie- lenga te Diemen (die vele jaren op Soemba arbeidde) en P. Bergmeijer te Almkerk (die langen tijd op Java vertoefde). Het is de regelingscommissie dus gelukt een viertal spre kers te vinden, die geacht mogen worden met de practijk van het Zendingswerk op de hoogte te zijn. Ds :H. A. Wiersinga hoopt 13 Mei uit Medan in Holland aan te komen. Zooals we reeds eerder berichtten, zal Ds Wiereing3 niet naar .Medan kunnen terugkeeren. Een eventueel preekverzoek: van een der Geref. Kerken zal hij gaarne in overweging nemen. Zün adres is voorloopig: Geref. Pastorie, Weesp. - D s C. L. F. van S c h e 1 v en, pred. der Geref. Kerk te Wageningen, hoopt Don derdag 5 April a-s. zijn zeventigsten ver jaardag te vieren. Hij is met D3 K. Fern- hout van Vreeland, de laatste dienstdoende predikant in de Geref. Kerken die voorheen in de Ned. Hervormde Kerk stond en met de Doleantie medeging. De vrouw en het predikambt. In de Engolsche Staatskerk is tegenwoordig ook sprake van het toelaten van vrouwen tot het predikambt. Onder de tegenstanders is de bisschop van Durham, Dr Henson, die zich in vrij krasse termen er tegen heeft uitgelaten. „Do wereld heeft geen vrouwe lijke priesters en bisschoppen noodig, maar christelijke vrouwen en moeders", zeide Dr Henson kort geleden jn een vergadering en hij voegde er ongeveer het volgende aan toe: „Er groeit in de industriëele centra een geslacht op, dat niet eens de beginselen van 't christelijke geloof en de christelijke geloof en de christelijke moraal meer kent, en dat geheel buiten de gewoonten en in stellingen leeft, die steeds de ankers van de persoonlijke zedelijkheid hebben gevormd. Niet door het toelaten van vrouwen tot het heilige ambt moet deze crisis worden be streden; haar daarvan uit te sluiten beteekent volstrekt niet, dat wij haar minder achten, maar alleen een erkenning van haar andere functies. De wereld eischt meer dan ooit trouwe vervulling van do plichten van vrou wen en moeder, want juist het niet-vervulien van deze natuurlijke plichten, zij het soms buiten de schuld der vrouwen, is het ergste kwaad van onzen tijd. Dat leidt tot ont wrichting van het huisgezin en van de grond slagen der maatschappij zooaks deze van Gods wege geordineerd zijn." De Indonesische studenten. Gisteren was het de laatste dag, dat. mr Rijkens, de officier van justitie ,die optrad in de zaak tegen de vier Indonesische stu denten, het recht had om van het vrijsprekend vonnis der Haagsche rechtbank in hooger bet roep bij het gerechtshof te jraan. Van dit recht heeft mr Rijkens geen gebruik gemaakt- Zjjn b'óroeder gedood. Voor het Gerechtshof te 's Hertogenbosch. stond gisteren terecht L. J. M., dienstknecht te Douvergehhout-Merkelbeek, die door de Rechtbank te Maastricht is veroordeeld, tot 7 jaar gevangenisstraf terzake, dat hij' twee schoten heeft gelost uit een geweer op zijn broeder, tengevolge waarvan deze is overleden. Verd. verklaarde in drift gehandeld te hebben. Hij heeft met het geweer geslagen en toen is het schot, afgegaan. Hij had niet de bedoeling zijn broeder te dooden. Bij de getuigen-deskundigen bestond geen eenstemmigheid over de vraag of door het slaan met een geweer het schot kan afgaan.. De advocaat-generaal eischte bevesti ging van het vonnis. HET WEER IN MAART 1928. Een maand met 130 uur zonneschijn. Het Meteorologisch Instituut, zond het volgende voorloopig overzicht van het weer in Maart 1928. Gemiddeld over de vijf 'hoofdstations was de ochtendtemperatuur 0,7 gr. Cel sius te laag. In de drie decaden waren de afwijkingen respectievelijk een en drie graden beneden, en twee graden boven normaal. De gemiddelde maximum-tem peratuur was 1 gr. boven gemiddelde mi nimum-temperatuur, 0,5 gr. beneden nor maal. In de droge eerste en tweede deca den daalde in de meeste nachten de tem peratuur beneden het vriespunt. De regenval was over het geheele land beneden het gemiddelde; in Zuid-Holland, Zeeland en Zuid-Limburg 40 tot 50 pro cent, in het overige gedeelte 50 tot 70 pro cent. Te De Bilt werden 130 uren zonneschijn waargenomen, tegen 108 normaal. De Schuttevaer. Naar Reuter seint, heeft kapitein Smit van de Schutte vaer gezegd, dat de kleine bemanning voor Eastbourne met zwaar weer te kam pen had, twee ankers verloor en voor de wind moest koersen voorbij Folkestone en Daver naar Margate, waar herstellin

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2