Rechtzaken. Voor huis en hof. Berichten over onze Adverteerders. Dammen. de gedaante, bonding enz. ran da malaria- mag en de gewone steekmug. Ten slotte geeft de film een duidelijk beeld van de verschillende wijden waarop muggen bestreden worden, door verdel ging zoowel in stallen en huizen reedis als het nog larven, eieren oï poppen zijn in het water. Ook het nut van gebruik van muskietengaas werd' gedemonstreerd. De heer Staverman bracht dank aan de vervaardigers van den film en niet minder aan den heer Ruskop, voer de onderhou dende wijze, waarop hij een en ander toelichtte. Heinkenszand Donderdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare vol tallige zitting bijeen onder voorzitterschap van den heer burgemeester. De voorz. heet allen welkom in het bijizonder de heer Kreune, die na een buitenlandsche reis behouden is teruggekeerd. Goedkeu ring is ingekomen van den Minister van Financiën op een aanvraag ten behoeve van de vereeniging „Eigen Erf" van een bedrag groot f3550 voor het bouwen van een plaatsje. Besloten wordt met alg. st. om adhaesie te betuigen aan adressien aan de Kroon van de gemeente Kollum ter verkrijging van een herziening der opcenten voor gebouwde en ongebouwde eigendommen en van de gemeente West- stelüngewerf ter verkrijging van een be tere financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente voor de kleinere steden en plattelandsplaatsen. Van de vereenigingen „Ons Genoegen' 'en de Burgerwacht zijn ingekomen adressen om verhooging van subsidie. Ons Genoegen, dat thans f25 ontvangt, vraagt f 60 en de Burgerwacht die thans f 10 ontvangt, vraagt f GO. Met 6 st. voor en 1 onthouding, die van dhr. Van Iwaard'en, wordt besloten Ons Ge noegen een afloop-end© subsidie toe te kennen van £50 en met alg. st. wordt het verzoek van die Burgerwacht ingewil- ligd. D'e pensioengrondslag van den gemeen tesecretaris wordt met ingang van 1 April gebracht op f2100. De vergoeding in de kosten van het lager ondierwijs der bij zondere scholen wordt vastgesteld op een bedrag van f 11.32 per leerling. Voor ver schillende plaatsen in de gemeente wordt een rooilijn vastgesteld; en een bouwver- bod gelegd. Met alg. st. wordt besloten voor 19281929 het vermenigvuldigings- cijlfer der plaatselijke inkomstenbelasting te bepalen op 1,3. Bij d'e rondvraag vraagt de heer Kreune of het niet moge lijk is in de kom van het dorp op daar voor in aanmerking komende plaatsen bommen geplant te krijgen. D® voorzitter zegt te zullen beproeven oif eigenaren van gronden aan de straalt gelegen gene gen zijn boomen te planten, waarna de vergadering gesloten werd. Amemuiden. Gisterenavond vergaderde de A. R- Kiesvereen. in de Chr. school. De voorz., dhr J .J. O. v. d. Graaff, open de op gebruikelijke wijze. De aftredende bestuursleden, de heeren v. d. Graaff en v. d. Louw, werden bij acclamatie herko zen. Na eenige bespreking werden afge vaardigd naar de te houden partijdag te Goes, op 3 April a.s., de heeren A. Kornelisse, J. Schroevers en G- A. Oornelisse. Bij de rondvraag deelde d'e voorzitter mede, dat hij voornemens was om een lezing te houden over Petrus Da- theën. Besloten werd deze lezing te hou den ,op Zaterdag 14 April a.s. Deze vergadering, die zeer slecht be zocht was, werd met dankzegging door dhr v. d. Graaff gesloten. DE GEMEENTEFIN ANCIEN VAN MIDDELBURG. Over een brief van Ged. Staten. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, gevoegd b:j de goedkeuring van de gemeentebegrooting 1928 der gemeente Middelburg, hebben B. en \V. dier gemeente zich thans tot den raad gewend met beschouwingen naar aanleiding van dat schrijven. Allereerst wijzen zij er op, dat Ged. Staten klaarblijkelijk eene vergissing be gaan, door te schrijven, dat de totaal-op brengst van de inkomsten belasting 1927 1928 ongeveer f452.000 moet zijn, ter wijl volgens de bekende gegevens dit f515.000 moet zijn en ook ongeveer zal zgjn. Blijft het belastbaar inkomen gelijk en dit zal vermoedelijk volgens de gege vens van den inspecteur zoo zijn, dan zal om voor 19281909 een opbrengst van ongeveer f 597.500 te krijgen, de verme nigvuldigingsfactor van 1.2 op 1.4 moeten worden gebracht, wat beteekent een ver- li co-ging van ongeveer 16 pCt., en niet, zooals Ged. Staten schrijven, van ruim 30 pCt. B. en W. betreuren deze vergis sing, omdat zulk een fout onnoódig on rust wekt bij de ingezetenen en de ge meente in een ongunstiger daglicht plaatst dan noodig is. Maar ook al zou die ver hooging moeten worden toegepast, dan achten B. en W. de daarvan door Ged. Staten verwachte gevolgen niet van over drijving vrij te pleiten. Ook toen de fac tor in 1920'21 1.6 was, is van die „groote ontevredenheid bij de belasting schuldigen", dat „ernstig schaden van de aJgemeene belangen der gemeente" en het „steeds ernstiger worden van den finan- ciëelen toestand" noch ook van het „weg blijven of gaan vertrekken van velen, die niet door bepaalde omstandigheden gedwongen worden hun woonplaats te Middelburg te kiezen, of te behouden", bij zonder veel bemerkt. B. en W. wijzen er op, dat verder gaan de bezuiniging als bij het vaststellen der begrooting reeds heeft plaats gehad, niet wel mogeljjk en ook niet wenscheljjk is met het oog op de belangen der gemeente Niet mogelijk, ojndat de gemeente, door tal van wettelijke bepalingen, gehouden is tot het doen van bepaalde uitgaven, (on derwijs, krankzinnigen verzorging, enz.); niet wenschelijk, omdat een gemeente ais Middelburg, hoofdstad der Provincie, zetel van Prov. Bestuur, van Arr. Rechtbank en van Allerlei inrichtingen Wan onder wijs, garnizoensplaats, enz. verplichtingen heeft. Bovendien heeft de gemeente een taak te vervullen op sociaal gebied, waarvoor zij zich desnoods financiëele offers heeft te getroosten. Wat betreft, de drie middelen 'ter be zuiniging door Ged. Staten met name genoemd, en wel met name het eerste (beperking steunverleening aan werkloo- zen;) wijzen B. en W. er op, dat ook zij meen en, dat in de eerste plaats het individu zelf voor het onderhoud jran zich en de zijnen behoort te zorgen, maar met dergelijke schoone woorden is men niet af van het nationale, of, ster ker nog, internationale probleem der werk loosheid. Alleen de vraag hoever de steun of de werkverschaffing moet gaan kan tot verschil van gevoelen aanleiding ge ven. Middelburg gaat echter niet te ver, gezien het feit, Sat het Rijk 50 pCt. bijdraagt in de loonen der werkverschaf fing, die hoogstens f 19.20 per week be dragen. Als Ged. Stalen deze normen der loonen willen wijzigen, deden zij beter zich tot het rijk te wenden. Wat betreft de kosten der politie, wijzen Burg. en Weth. er op, dat gezien andere plaatsen van ongeveer dezelfde grootte als Middelburg, de sterkte en de belooning in Middelburg te achter staan. Opvoering van den arbeidsduur van het agentenper- soneel achten zij ongewenscht, gezien den drukken dienst o.a. door de nieuwe Mo tor- en Rijwielwet en het nieuwe wetboek van strafvordering, terwijl daardoor hoogstens 2 man overkompleet zou kun nen worden. Wat betreft de pensioenbijdragen voor gemeentepersoneel wijzen Burg. en Weth. er op, dat die reeds bestaat voor aange- stelden na 21 October 1925. Toepassing voor alle ambtenaren zou een voordeel brengen van f 31.500 Burg. en Weth. zou den er alleen toe willen overgaan, als de in het particulier bedrijf betaalde loonen belangrijk lager zouden zijn dan die door de gemeente betaald. Bovendien is Middel burg, vergeleken bijv. met Vlissingen en ook met de provincie Zeeland (die zelve de maximumbelasting heft, die haar ge oorloofd is) aan den lagen krat. Het is niet ethisch te verdedigen, door korting op het loon een lek in de gemeente begrooting te stoppen en voorts moet ook het personeel bijdragen in de verhoogde belasting en zou loonsverlaging het dubbel drukken. Daarbij komt nog dat Middelburg thans in de eerste klasse van het Bezol digingsbesluit is geplaatst, zoodat de sa larissen van de rijksambtenaren en van een aantal gemeenteambtenaren en van personen wier bezoldiging indirect mede uit de gemeentekas wordt betaald, met 4 pet. zijn verhoogd. Een eventueele verla ging van de andere gemeente-ambtenaren zou daarmede wel sterk contrasteeren. Het gaat volgens Burg. en Weth. niet aan nu aftrek toe te passen en als de ge meente er beter voorstaat, deze weder niet doen plaats hebben. Korting van min der dan 8/4 pot. zou naar evenredigheid van minder belang zijn voor de gemeente- financiën en ook niet aan de bezwaren van Burg. en Weth. afdoen. Nog wijzen Burg. en Weth. er op, dat Ged. Staten over het hoofd hebben gezien, dat 1926 een zeer slecht jaar voor de ge meente was. Het begon met een goed slot 1924 ad ongeveer f 62000 en eindigde met een kwaad slot van f 12.732,9414, o.a. door hoogere uitgaven aan steunverleening, burgerlijk armbestuur en werkverschaf fing en minder inkomsten uit de gemeente belasting en lagere saldi der gemeente- 1 irijven als waarop bij de begrooting gerekend. Dit heeft de begrooting voor 1928 ongunstig beïnvloed. Burg. en Weth. hopen dit in de toekomst te voorkomen, opdat daardoor geen te groote schomme lingen in de belastingheffing worden ver oorzaakt. Uit het voorafgaande mag niet worden afgeleid, dat Burg. en Weth. den financi- eelen toestand der gemeente gunstig ach ten. Zij zijn overtuigd dat spaarzaamheid geboden blijft, vooral waar verschillende zaken in de toekomst uitgaven zullen vra gen, als gasthuis, reorganisatie van den geneeskundigen dienst, schoolarts, 7-jari- gen leerplicht, enz.Wenken tot voorko ming van belasting -verhooging, eventueel door Ged. Staten nog te geven, zullen Burg. en Weth. met dezelfde nauwgezet heid overwegen als ditmaal. Burg. en Weth. geven in overweging dit advies aan Ged. Staten door te zenden on der mededeeling dat de raad zich daar mede vereenigt. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Voorgesteld wordt de vergoeding door den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Vlis singen over 1927 aan den dienst Middel burg verschuldigd wegens medegebruik van het Laboratorium enz. te bepalen op f67.138. Voorgesteld wordt, om met het Cen traal Bureau voor verificatie- en finan ciëele adviezen der vereeniging van Ned. Gemeenten te 's Gravenhage een abonne ment af te sluiten voor drie-maandelijk- sche controle der financiëele administratie (3-maandelijksche kasopnemingen inbegre pen) van den 'dienst van Gemeente-wer ken, tegen f450 per jaar. Overgelegd worden stukken van het bestuur der Godshuizen om het gebouw van het Burgerweeshuis met ge deelten van den tuin te verkoo- p e n en de weezenverpleging in een ander gebouw dan wel in gezinnen voort te zetten. Waar B. en W. zich met de door genoemd bestuur aangegeven motieven vo'or dien verkoop kunnen vereenigen, stellen zij voor, aan den raad, om aan Ged. Staten gunstig te adviseeren. Over jvoortzetting der weezenverpleging zal eerst kunnen beslist worden, wanneer aan verkoop van het tegenwoordige gebouw niets meer in den weg staat, en dan zul len voorstellen van het bestuur ten deze worden afgewacht. B. en W, stellen voor 190 c.A. grond aan den Blauwendijk, waarvan de erfpacht voor J. J. Lievense op 31 De cember 1928 eindigt, ingaande 1 Januari 1929 opnieuw te verpachten en dal tot 31 Dec. 1966 aan Lievense, maar nu tegen 50 cent per c.A., behalve voor 48 c.A. waarvan de Rijkswaterstaat mede eigenaar is. waarvoor 30 cent moet wor den gerekend. B. en W. stellen voor, den gemeen tegrond achter het gebouw Wagenaar- straat D 78 voor f 104 per jaar en dit voor 5 jaar te verhuren aan C. Weeda, die er een hoenderpark wil inrichten. Verleden jaar werd in de verga dering van 4 April voor kennisgeving aangenomen eene mededeeling van B. en W. dat zij hadden besloten eene afwach tende houding aan te nemen met be trekking tot de verschillende verzoeken om eene radio distributie centra- 1 e te mogen vestigen. Bij de .toen gedane 5 verzoeken, zijn er thans nog 8 andere gekomen, doch ook nu meenen B. en W. evenals vele andere gemeentebesturen, een afwachtende houding te moeten blij- veh aannemen. Te eerder waar een ont werp van wet tot wijziging en aanvulling van de Telegraaf- en Telefoonwet 1904 nog door de Staten-Genera.al moet wor den behandeld en op grond daarvan nog voorschriften zullen worden .gegeven bij algemeenen maatregel van bestuur no pens aanleg en gebruik van radio-distri- butie-inrichtingen. Voorgesteld wordt aan den heer I. Danielse op de gebruikelijke voorwaar den 600 vierk. M. grond in het Park van Nieuwenhove te verkoopen om daar op een dubbel woonhuis te bouwen. B. en W. stellen voor aan den heei Herman Snijders, overeenkomstig diens verzoek wegens a.s. vertrek uit de ge meente eervol ontslag als voorzitter van het bestuur der Godshuizen te verleenen. B. en W. stellen ingevolge art. 8 van het nieuwe motor- en rijwielreglement voor aan hen op te dragen, het gesloten verklaren van wegen voor het berijden in eene of in beide richtingen door mo torrijtuigen al of niet met bepaling over het aantal wielen en de afmetingen, en voor rijwielen en art. 31 der Pohtie-ver- ordening zoo te lezen, dat daarin bedoeld worden, alle rij- of voertuigen, dus ook rijwielen, terwijl voor handkarren afzon derlijk wordt bepaald, of zij al of niet ook onder rijksverbodsbepalingen in een straat vallen. Zoowel in de nieuwe Motor- en Rij wielwet als in het nieuwe Motor- en Rijwielreglement komen verschillende be palingen voor, waarbij het begrip „be bouwde kom" een zeer belangrijk ele ment uitmaakt. Waar vroeger ook reeds meermalen tot moeilijkheden aanleiding gaf de vraag, wat de bebouwde kom is, is het volgens B. en W. gewenscht, ook met het oog op de veiligheid van het verkeer, om duidelijk te omschrijven, wat ónder „bebouwde kom" dient te worden verstaan, en ook Ged. Staten hebben ge adviseerd tot spoedige vaststelling van zulk „een omschrijving. B. en W. stellen 'daarom aan de hand van eene teekening voor, die bebouwde kom vast te stellen. B. en W. stellen voor, alsnog f 1160 uit te betalen aan het bestuur der R. K. School voor een boventalligen onderwij zer over 1926, en dit volgens bereke ningen, gebaseerd ..op een Kon. beslissing van 17 Nov. 1926 en de z.g. methode- Gerhard, omdat de wet in deze niet dui delijk is. Daar Re voormalige militaire slach terij aan den Langeviele-Buitensingel se dert 1 Januari j.l. vrij van huur is-, en het Rijk den aanwezigen opstal aan de Ge meente heeft gelaten, stellen B. en W. voor, een en ander voor f 39 per kwartaal te verhuren aan J. van Graafland, die er een auto-stalling wenscht in te richten. Ontrouw postbeambte. We gens -ontvreemding van verschillende, hem .er bezorging toevertrouwde brieven, met geldswaarde, is de 40-jarige brieven besteller P. J. G. uit Tilburg, door de rechtbank te Breda veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 maanden. De eisch was 5 maanden. Poging tot moord. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden eischte Woensdag tegen Hendrika J., 33 jaar oud, vrouw van W. H., te Nieuwe Brug bij- He,erenveen, zes jaren gevangenisstraf, wegens poging tot moord op 16 Decem ber 1927, door het zenden van een ver giftigd broodje met rookvleesch aan mej. Melein te Heerenveen, met de bedoeling haar daarmede van het leven te bero-o- ven. Verder eischte 'tO. M. tegen den-76- jarigen J. M., te Nijehaske, 8 jaren ge vangenisstraf, wegens het uitlokken van deze poging tot moord. Uitspraak over 14 dagen. Belasting -ontduiking. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden eischte tegen een 39-jaïigen veehouder uit Oosterwierum, die ongeveer f2500 te weinig als inkomen had opgegeven, f 1000 boete en tegen een 48-jarigen vee houder te Jorwerd, die £8000 te weinig als inkomen opgai en ontkende, een maand gevangenisstraf. De doodslag te Breda. Een vreeselijk drama speelde zich op 19 Ja nuari af in het woonwagenkamp te Breda. De 24-jarige koopman H. leefde al reeds geruimen tijd samen met een vrouw in een woonwagen te Geertruidenberg. Den laatsten tijd kreeg de man echter sterke vermoedens, dat zijn buurman W. H., eveneens een woonwagenbewoner, zijn „vrouw" het hof maakte en toen deze vrouw, N. genaamd, op dien dag met haar twee kinderen naar Breda ging om haar zieke moeder te bezoeken in het woonwagenkamp aldaar, vertrouwde P. H. de zaak niet en trok hij zijn gezel.in achterna. Toen hij des avonds in den woonwagen der moeder aankwam, trof hij zijn vrouw in gezelschap van hun buurman W. H. Na eenige woorden trok de „echtgenoot" een groot mes, bracht zijn medeminnaar drie steken toe, één in-de borst en twee in den rug, met het gevolg, dat de getroffene onmiddellijk dood was. Het laatste bedrijf van dit drama ging gisteren onder enorme belangstelling voor de rechtbank te Breda, waar de verdachte P. H. terecht stond beschuldigd van dood slag. De eisch luidde 6 jaar. Het Aquarium. Wij hebben den laatsten tijd aanhou dend geschreven over verschillende bloe men en tuinwerkzaamheden, zoodat het meer dan tijd wordt, dat wij eens naar on ze huisvrienden terug keeren. Ze zouden zich anders over hun stiefmoederlijke be handeling 'kunnen beklagen. Onder deze huisvrienden rekenen wij ook onze aqua- riumhewoners. Waar de meeste liefheb bers zich enkel bezig houden met een aquarium zo*, verwarming, zullen wij hier alleen eern i beknopte aanwijzingen geven. In den winter heeft er in den regel een groote opruiming plaats onder de aquari umbewoners, zoodat dit dringend aanvul ling van nieuw materiaal vereischt. Alvo rens we hiertoe overgaan, houden wij eerst de groote schoonmaak. Ook onze vi-schjes en torren wordt deze huiselijke ellende niet bespaard. Ook houders van verwarm de aquariums mogen deze schoonmaak niet vergeten. -De oude gedeeltelijk verzuurde bodem- grond wordt vernieuwd, waardoor de planten in staat zijn hun verdere ontwik keling te beginnen of te vervolgen. De af gestorven planten worden vervangen door nieuwe, welke we hebben opgedaan op on ze vaste vindplaats. De meeste houders van een aquarium hebben een vaste vind plaats, welke uit een practisch oogpunt, niet te ver van huis moet liggen. Het vin den van waterpest en hoornblad levert geenerlei bezwaren op en hiermede heb ben we reeds twee uitstekende aquarium- planten, om ons kaal geworden aquarium aan te vullen. Zoo noodig kunnen we natuurlijk ook bij een handelaar de noodige planten be stellen, doch het meeste plezier heeft meri van het zelf zoeken. Voor we tot inzetten der planten overgaan, worden deze ter dege nagezien en alle ongerechtigheden worden zorgvuldig verwijderd. Half ver gane bladeren en ziekelijke stengels wor den verwijderd en de te lange 3lierten in gekort. Na deze grondige inspectie en een flinke afspoeling in schoon water, kunnen we beginnen met het inzetten der planten. Met den vingertop maken we een kuil tje in het zand tot op of in de turflaag en plaatsen hierin voorzichtig den stengelvoet der plant. Het kuiltje wordt opgevuld met zand en een weinig opgehoopt en de plant staat. Het planten van waterplanten is veel eenvoudiger dan het planten van landplanten, daar de wortels van water planten meer dienen als hecht- dan als voedingsworteltjes. Al deze werkzaamhe den kunnen we met onze handen doen en het gewurm met plantenknijpers en derge lijke maakt het noodeloos moeilijk en om slachtig. De grootste moeilijkheid bij het beplanten van een aquarium is een juiste rangschikking, opdat een smaakvol geheel wordt verkregen. Een dergelijke indeeling is in het algemeen wel aan te geven, doch bij het toepassen moet ieder geval op zich zelf worden beoordeeld. Het is eenvoudig een kwestie van smaak en de een verkrijgt met zeer eenvoudige middelen veel meer dan een ander, die er zelfs veel geld aan uitgeeft. Aan de voorzijde en in het midden wordt een tamelijke ruimte opengelaten, welke tevens dienst doet als voederplaats. AI die prutsdingen als koralen en drijvende zwaantjes zijn hier uit den booze, daar ze hierin niet passen. Onze planten en die ren vormen de meest schitterende stoffage, terwijl in een middelmatig of grooter aquarium een rotsj artij een uitstekend ef fect kan geven. Met een paar keien laat zich een aardig hol opstellen, waarin ver schillende onzer waterbewoners een ge liefkoosde schuilplaats vinden. Grooto rotspartijen kunnen worden 'beplant, waarvoor zich vooral het parelend veder- kruid uitstekend leent. Waterplanten, wel ke gedeeltelijk hoven den waterspiegel groeien, zijn in het algemeen ongeschikt voor aquariumplanten. Het aquarium moet een zoodanige plaats in de kamer hebben, dat de planten wel voldoende licht hebben, doch zonlicht moet zooveel mogelijk worden vermeden. De zonnestralen zouden ons de algen op den hals halen en dan is 'het met den ver deren groei onzer planten gedaan en is tevens alle doorzichtigheid van het aqua rium verloren. In een kweekaquarium is de groene alg uitstekend op zijn plaats, daar dit voor de jonge pasgeboren vischjes van veel belang is. Deze vinden hierin al les wat ze noodig hebben. Te eeniger tijd zullen we hierop nog wel eens terugkomen. Kroon-rij'wielen. Van de Handels-Maatschappij- R. S. Stok vis en Zn. Rotterdam, ontvingen wij een fraai uitgevoerd prospectus van de Ne derland sche Kroon rijwielen. Het aardige van dit prospectus is, dat het niet alleen allerlei bijzonderheden om trent prijzen enz. van de Kroon rijwielen bevat, maar dat op de achterzijde een nauwkeurige en duidelijke fietskaart voor komt. Deze kaart is gratis verkrijgbaar ook bij de agenten. Wie er lust in heeft kan er dus van profiteeren. Een aardige en tevens zeer practische reclame. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 42. Auteur: A. K. W. Damme, Amsterdam 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Zwart: 16 sch. op 1, 3, 6, 8 tot 12, 14, 18, 19, 20, 23, 24, 25 en 26. Wit: 16 sch. op 27, 28, 32 tot 39, 42, 43, 45, 47, 48 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen. Maarl-p;-oblemen vóór 10 April a.s. in te zenden aan bovenstaand adres. Om het kampioenschap van Nederland. De volgende partij werd gespeeld tus schen I. J. de Jong met wit en J. H. Vos met zwart. 1. 32—28 2. 37—32 3. 32—27 4. 41X32 5. 46—41 6. 41—37 7. 33—29 8. 28X17 9. 39—33 10. 44—39 11. 50—44 12. 34—30 13. 30X19 14. 40X29 15. 44—40 16. 4-0—34 Stand na 17—21 21—26 26X37 11—17 17—21 21—26 18—22 12X21 7—11 1— 7 19—24 7—12 14X34 12—18 10—14 5—10 17. 45—40 18. 29X20 19. 4944 20 33—28 21. 39—33 22. 43—39 23. 37—31 24. 42X31 25. 31—26 26. 26X17 27. 36X27 28. 47—42 29. 42—37 30. 37—31 31. 31—26 32. 48—43 20—24 14X25 10—14 14—19 18—23 15—20 26X37 20—24 2— 7 11X31 7—11 11—17 9—14 8—12 13—18 6—11 den 32sten zet van zwart: 47 48 49 60 33. 3530 verpl. Op 3731 volgt zw. met 16X27, wit 32X21, zwart 23X32, wit 38X27, zwart 2530, wit 34X25, zwart 1420, wit 25X23, zwart 18X49. 33. 24X35 41. 27X38 26—31 34. 26—21 17X26 35. 28—22 23—28 36. 22X24 28X 37. 37. 38—32 37X28 38. 33—22 12—17 39. 43—38 17X28 40. 38—33 28—32 42. 33—29 31—36 43. 39—33 3641 44 33—28 41—46 45. 29—23 11—17 46. 24—19 46—41 47. 19X10 4X15 Zwart gaf op. Dus uw man is van plan in de politiek te gaan? Wat moet hii anders aan vangen? Hij is te dom voor den handel.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6