Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Leestafel. Rechtzaken. Posterijen en Telegrafie. gastêld motten worden en een aantal me- teropnemers; gezwegen nog van meer kantoorpersoneel. Ook de raming van f 11.243 voor meer dere kosten in de centrale in het 6e jaar tegenover het 4e jaar is zeer krap. Als geheel Z,uid-B©veland voorzien zal worden, moet een derde turbine in de centrale opgesteld worden. Prof. Peld- mann berekent op blz. 4 van zijin brief de vaste kasten daarvan op f7.605 per jaar. i Op blz. 21 worden de kosten der ver stookte steenkolen opgegeven. Gemakkei' lijk kan daaruit worden berekend, dat in het 6e jaar voor f3.638 meer kolen verstookt zullen worden dan in het 4e jaar. Dat maakt samen f 11.243; dus precies het bovengenoemde bedrag. Voor meer onderhoud en misschien benoodigd meer personeel blijft dus niet3 over. Waarom worden vooreerst 2OV2 ge meenten op Zuid-Beveland van de elec- triciteitsvoorziening uitgesloten? Voor de gemeenten ten oosten van het Kanaal wordt als reden opgegeven de Mabeg- kwestie. Maar dan blijven er nog 15 Va ge meenten over. Met ge-en woord wordt de reden aangegeven van de uitsluiting van deze. Zoo op het oog is het pure wil lekeur. .Geklelijke bezwaren kunnen bet niet zijn. Zooals ik reeds zeide, berust de rentabiliteitsrekening oip de onderstel ling, dat in het 6e jaar in geheel Zuid- Beveland stroom zal worden geleverd. Welnu terwijl in het 4e jaar de zuivere winst f 11.750 hooger wordt geraamd dan in het 3e jaar en de zuivere winst in het 6e jaar weder f 10.500.hooger dan in het 4e jaar, wordt de zuivere winst in het 6e jaar fl8-8CO.dus nog bijna twee maal meer dan in het 6e jaar, hooger geraamd; in het geheel, zooals gezegd, op f42.300.De „zak" yan Zuid-Beveland wordt dus niet geacht een schadepost te zullen zijin, die de elders gemaakte winsten te niet doet. Maar waarom wordt dat gedeelte van het eiland dan niet van meet af mede gehol pen? Op blz. 6 zeggen Gedeputeerde Staten dat zij; „twijfelen!er niet aan of (de Pro- vinciale Staten zullen) zich met alge- meene stemmen (met hun voorstel) ver eenigen". Een oogenblik ben ik verbaasd geweest over zooveel optimisme bij het College, dat reeds zoo vele vroegere voorstellen zag verwerpen. Met algemeene stemmen nog well Toen bedacht ik dat elk behoor lijk vuurwerk eindigt met een grooten klap. Dan gaat het publiek opgetogen naar huis. Maar w'e nog eens gaat kijken als het daglicht weder is aangebroken, ziet dat er niets anders over is van al het moois dan een paar armzalige palen en wat verbrande lorren. De rest was maar wat los kruit. Ook dit voorstel kan ee-ne bezichtiging bij daglicht, als men hot lawaai van het vuurwerk niet meer in de ooren heeft, niet doorstaan. Als het thans ingediende voorstel, zoo als ik noodzakeljjlk acht, wordt verworpen, zullen de Bevelanden neg langer van electrischen stroom verstoken blijven. Het zij: zoo. Geheel de toekomst dezer eilanden mag niet worden in gevaar gebracht door eene verkeerde beslissing. Maar al is af wijzing der voorstellen niet te ontgaan, erkend moet worden, dat dientengevolge een moeilijke toestand zal ontstaan. Van God. Staten als zoodanig of in hunne hoedanigheid van Raad van B.estuur der P.Z.E.M. kunnen bezwaarlijk weder nieu we voorstellen worden verlangd. Zijl 'heb ben bovendien, door het afbreken der onderhandelingen, voor zichzelven d n weg zoowel naar de P.N.E.M. als naar de Société Anonyme versperd. Toch is de .moeilijkheid niet zoo groot als men wellicht denkt en is zij gemakkelijk uit den weg te ruimen. Men trekke slechts, eindelijk, het. bekende besluit van '17 in, waarbij werd bepaald, dat in gëheel Zee land electrischen stroom geleverd zal zal worden door de P.Z.E-M- Dan kan Mdidelburg in vrijheid doen wat het doen kan voor het platteland van Walcheren en kunnen de gemeentebesturen op Zuid- en Nonrd-Beveland zich beraden hoe daar het vraagstuk der electriciteitsvoorziening op de beste wijize kan worden opgelost. Die voorziening zal er dan wel spoedig kennen. Goes, 20 Maart 1928- DR. J. W. JENNY WEUERMAN. DE GEMEENTEN EN HET RIJK. Een belangrijk arrest van het Haagsche Hof. In het laatste nummer van het „Weekblad' voor Gemeentebelangen" schrijft Mr Dr :H. Vos naar aanleiding van een arrest van het Haagsche Hof van 23 Jan. 1928, over de ver houding van rijk en gemeenten. Vaak kwam het tijdens en in de eerste jaren na den oorlog voor, dat or moeilijk heden rezen tusschen Rijk en gemeenten tor zake van de toepassing der Distrihutiewet, omdat de gemeente bezwaar maakte tegen door het Rijk gevorderde sommen wegens beweerde leveranties, krachtens die wet ge daan. Naar het schijnt, ligt de oorzaak van deze geschillen zoowel bij de soms nogal slordige administratie der gemeente als ook bij het Rijksdistributiebureau ,waarvan de boekhou ding evenmin, feilloos was. Een grondig en nauwkeurig onderzoek zou echter meestentijds do zaak wel tot klaarheid hebben kunnen brengen. Het Rük volgde echter deze gedragslijn, dat het de bezwaren eenvoudig ontkende of ook erop antwoordde met een bedreiging. En wel in dezen vorm: inhouding van de gevor derds som op de doos het Rijk aaa da go m««ate krachten* d« wet van 24 Mei 1897 (St.. bl. 166) verschuldigde uitkeering. Het Rijk ging hier dus een soort eigenrich ting toepassen, die indertijd nogal ergernis ver wekte. Een eigenrichting intusschen, die veel gemeenten, zij het noode, zich lieten wel gevallen. Dat niet-berusten in deze houding van het Rijk nog zoo gek niet was, blijkt intusschen uit het bovenbedoelde arrest van het Hof te den Haag, gewezen in een procedure van de ge meente Clinge contra den Staat, waarbij aan de gemeente haar vordering tot uitkeering van het haar krachtens de wet van 24 Mei 1897 (St bl. no. 156) toekomend bedrag, dat door het Rijk was ingehouden, is toegewezen en aan den Staat zijn reconventioneelen eisch tot betaling van wat naar zijn bewering de gemeente hem voor gedane leveranties krach tens de Distrihutiewet schuldig was, is ont- zegd. „Die vraag dringt zich op", aldus besluit Mr Vos zijn artikel, „hoe vele andere gemeen ten, onder gelijke omstandigheden, ditzelfde recht zouden hebben gevonden, indien zij het voorbeeld van de gemeente Clinge hadden gevolgd". Godsdienst en politieke richting bij sollicitaties. Op de vragen van den heer Polak, betreffende het stellen van vragen in eake gods dienst en jpolitieke richting aan gegadig den naar de betrekking van commies ter provinciale griffie van Zeeland, heeft mi nister Kan geantwoord, dat Ged. Staten van Zeeland, volgens hun gewoonte, aan gegadigden naar de betrekking van com mies ter provinciale griffie een vragenlijst hebben gezonden, waarin o.m. gevraagd wordt naar godsdienst en politieke rich ting. Met geest en bedoeling van de artt. 5 en 170 van de Grondwet verdraagt zich stellig niet een vooropgezette meening om sollicitanten van bepaalde godsdiens tige of politieke gezindheid van het ver vullen van openbare betrekkingen uit tg sluiten. Zoodanige vooropgezette meening spreekt echter geenszins uit de gestelde vragen. De bedoeling daarvan is kenne lijk. om behalve over andere eigenschap pen der sollicitanten, zich een oordeel te vormen ook over hun geschiktheid om in een bepaald milieu werkzaam te z'jn. Bij verschillende benoemingen men denko b.v. aan die tot burgemeester kan dit een factor van heteekenis vormen. Uit dit antwoord volgt, dat de minister in het bloote stellen van dergelijke vra gen geen strijd met de Grondwet kan zien. Een opmerking deswege aan een College van Gedeputeerde Staten, dat trouwens allerminst ondergeschikt is aan den Mi nister, zou hij dan ook misplaatst achten. 'sHeer Hendrikskinderen. Wegens ver trek uit deze gemeente, heeft dhr P. Oud- kerk ontslag gevraagd als lid van het Groot Armbestuur. Terneuzen. In den nacht van 19 op 20 dezer, was mej. P., te Sluiskil, alleen thuis met hare kinderen. Te 12 uur dien nacht werden enkele ruiten van haar Si-.apkamer aan de voorzijde harer wo ning vernield, waardoor de stukken aarde op het bed harer kinderen terecht kwa men. Zij keek naar buiten en zag een haar onbekenden man staan, die eischte dat zij de deur zou open doen. Zij is langs de achterzijde met haar kinderen gevlucht naar haar maq, die werkte op de cokesfabriek. Bij hun terugkomst was de dader gevlogen. Bij een door den Rijksveldwachter aldaar ingesteld onder zoek bleek, dat de vermoedelijke dader is genaamd A. D., daar wonende. Proces verbaal is opgemaakt. De families van D. en de W. te -wukil leven reeds geruimen tijd met elkaar in onmin, doordat oen dochter van v. D. verkeering heeft met een zoon van de W. Hiertegen is do familie v. D. ge kant. Reeds enkele malen moest de po litie het meisje van v. D. bij de W. uit huis haleh. Met deze kwestie bnmoeide zich K. van D., waardoor Zaterdagavond j.l. een vechtpartij ontstond tusschen hem en P. J. van D., die naar buiten kwam met een bajonet en P. J. van D. hier mede bedreigde. Door de politie is in deze zaak proces-verbaal opgemaakt. (Tem. Crt.) Hulst. Door den heer P. Blommaert, raadslid te Hulst, zijn aan B. en W. de volgende vragen gesteld: le. Is het aan B. en W. bekend, dat van Regeeringswege reeds definitief is be- sloten tot ophef ing van de Inspectie der Directe Belastingen, Invoerrechten en Ac cijnzen te Hulst, althans dat van Over heidswege plannen daartoe bestaan? 2e. Zoo ja, achten B. en W. de ophef fing dezer Inspectie niet van zoodanig materiëel en financieel nadeel voor de gemeente Hulst en hare inwoners, dat on middellijk door de gemeente Hulst, hetzij alleen, hetzij in samenwerking met de andere onder de hiervoren genoemde In spectie ressorteerende gemeenten ten spoedigste alle pogingen dienen te wor den in het werk gesteld, teneinde de Re geering te bewegen, alsnog op haar be sluit tot opheffing terug te komen, of alsnog te voorkomen, dat meergemelde Inspectie worde opgeheven? Do tocht van die „Schutte- v a 0 r". Schuttevaer heeft, zooals reeds mot een enkel woord werd gemeld, een zeer practische methode uitgevonden om in geval van ruw weder brieven over t» fors-agaa a»M passaereuda schepao. Bij stille see is het uit den aard der zaak zeer goed mogelijk schepen, die men ont moet, te naderen, doch bij ruw of sorm- weer levert zulk een experiment levens gevaar op. Schuttevaer's rank vaartuigje zou al heel spoedig de dupe worden van de onstuimige golven en tot wrakhout worden geslagen tegen d|el.i' stexken wand van het schip; dat men zou trachten te benaderen. „Waar een wil is, is een weg", zegt Schuttevaer, en daarom schafte hij zich zes groote vliegers en ongeveer 2000 meter touw aan. Heeft de „Schuttevaer' nu brieven aan boord en er komt oen schit in zicht, dan laat hij' een vlieger op en manoeuvreert zoo met zijn bootje dat de vlieger boven het schip komt. Door heel snel te vieren laat men den vlieger zakken en heeft Schuttevaer niet misgerekend dan zal de vlieger op het schip; waarmede hij verbinding wil hebben, dalen. Indien de vlieger er niet komt, dan is toch de mogelijkheid groot, dat het touw kon worden bemach tigd en Schuttevaer heeft dan zijn doel bereikt. Aan het touw wordt een waterdichte blikken bos bevestigd, de brieven worden er veilig in opgesloten en men kan op het andeie schip de post rustig binnen halen. In deze bus zal men dan ook Schutte vaer's verzoek vinden om de brieven met de eerste de beste gelegenheid te pos ten. Yeiligheidstoestel voor onbewaakte overwegen. Men herinnert zich, dat het vorige jaar in den zomer de heeren Putman en Ringel- berg te Kerkrade, ©en veiligheidstoeista) voor onbewaakte overwegen hadden uit gevonden, waarmede ze met medewer king van de Staatsmij'nen proeven kondep nemen op den mijnspoorweg Hoensbroek. Sindsdien werd een geheel nieuw toestel ontworpen, waarmede eveneens reeds, naar verzekerd wordt, goed geslaag de proefnemingen gehouden werden, wel ke zullen worden voortgezet in tegenwoor digheid van autoriteiten der Spoorwegen op heden, Donderdag, nabij, denzelfaen overweg, waar reeds eerder de demon straties plaats hadden en wederom met steun der Staatsmijnen. Ook in Friesland autobus- kwesties. In de geheele provincie Friesland heerscht groote ontstemming over de beslissingen van de Kroon, waar bij door Gedop. Staten verleende conces sies voor autobusdienfe'ten niet zijin goedge keurd. Gisteren werd te Leeuwarden een demonstratie met autobussen tegen deze beslissingen gehouden. In een langen op tocht reden die bussen, deels gevuld met menschen uit de betrokken streek, door Leeuwarden. Er was veel belangstelling voor. Vandaag z,al een groote protest- vergadering, waarin zes sprekers het woord zullen voeren, worden ge houden. De burgemeester van Leeu warden zal deze vergadering openen. Ergerlijk veevervoer. Zater dag 1.1. werd door de inspecteurs der afdeeling 'sGravenhage van de Nede-r- Landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren geconstateerd, dat in een der wa gens van 'n veetrein uit Leeuwarden met een bodem-oppervlakte van 19 vierk. M., .elf kooien en vier stieren geladen waren. De gevolgen van deze ovaria ling waren dan ook niet uitgebleven. Bij opening van de deur van den wagen bleak, dat drie koeien op de bodemoppervlakte uit gestrekt neer lagen en door andera ernstig vertrapt waren. Uitwendig was reeds te zien dat vajn een der dieren de staartpluim met wortel was afgetrapt en van een ander de uier was vertrapt. Na slachting en villing bleek bovendien, dat de verwonde dieren inwen dig groote gaten vertoonden. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Met vuur gespeeld. Een 3- jarig kind verbrand. Dinsdagmid dag is, vermoedelijk door het spelen met vuur door kinderen, de schuur staande naast de boerderij van F. te Tubbergen afgebrand. Door den hevigen wind sloegen de vlammen onmiddellijk door het groote gebouw. Van de twee kinderen die in de schuur aan het spelen waren, wist een den uitgang te bereiken. Het andere, eon driejarig jongetje, is in de vlammen om gekomen. Later we-rd het lijkje vlak bij een deur uit de puinhoop'en gehaa'd. Op het bericht van den brand was de burgemeester met de gemeentepolitie on middellijk ter plaatse aanwezig. Daar de wind in de richting van de groote boer derij stond, gelastte de burgemeester dat de brandweer van Almelo gewaarschuwd moest w-orden. Binnen een uur was deze ter plaatse aanwezig en begon met twee slangen op- -de m-otorspuit het blusschen. In den avond was de brand zoo goed als geheel gebluscht. Twee varkens kwa men in de vlammen om, terwijl een aan tal landbouwgereedschappen verloren ging. Verzekering d-ekt de schade. De vader van het slachtoffer was denzelfden mi-d'daig uit het ziekenhuis teruggekomen. Goed a f g- e 1 o- o p e n. Dinsdag is te Oegstgeest een aantal passagiers van een .autobus van Leiden naar Haarlem aan een groot gevaar ontsnapt. Toen deze bus namelijk den sp-oorwegoverweg pas seerde, naderde op- korten afstand een sneltrein AmsterdamRotterdam. Door vol gas te- ge-ven bereikte da bestuurder tijdig de andere zijde van den overweg. Op hetzelfde oogenblik passeerde de train. De overwegwachter verklaarde het feit, dat bij de boomen niet had neergelaten, hierdoor, dat de signalen niet behoorlijk gewerkt hadden. .Globetrotters. Te Brussel is gaarriveerd da Hollandar Willy Lob% diaop stelten aan rondreis door Elurapa maakt en in witte letters op zijn Markerbroek de namen heeft laten schil deren van de landen, welke hiji, naar hij beweert, reeds bezocht heeft. Om de maand komen hier èén of meer Hcllandsche globetrotters, zoodat de Brus selaars stilaan den indruk beginnen te krijgen, dat Holland de voornaamste we reldleverancier is van nobelprij'zen, oude genever, kaas, boterletters englo betrotters met en zonder stelten. Ontevreden werkloozen. Bij een bezoek, dat wethouder Vos bracht aan het ontginningswerk te Wilnis, waar bij Amsterdamsche werkloozen zijn te werk gesteld, hebben dezen uiting gegeven aan hun ontevredenheid. Toen de wethouder verklaarde, dat zij hun klachten hadden in te dienen bij de vertegenwoordigers der vakorganisaties en bij de- commissie, die dit ontgin ningswerk leidt, werden hem allerlei on aangename dingen toegeschreeuwd. Tot verdere protest-actie kwam het evenwel niet- De grieven der grondwerkers betreffen voornamelijk de uitgekeerde loo-nen, die ziji te laag vinden voor het verrichte werk. maar die toch belangrijk hooger rijn, dan die van beroeps-landarbeiders in die omgeving. Zijn zusje in het hoo-fdi ge- s! c h o t e n. Bij het spelen met een flo bert-buks legde het 10-jarig zoontje van de familie B. te Nieuwer-Amstel cup zijn zesjarig zusje aan. Het kind liep onbewust, haar broertje tegemoet, 'met het noodlottig gevolg, dat het schot afging en de kleine het kogeltje in het hoofd kreeg. Hoewel niet levensgevaarlijk, werd het kind toch zoo-danig getroffen, dat het naar het zie kenhuis moest worden vervoerd, ter ver wijdering van den kogel. Hazardspel? De politie te Lei den heeft bij een café-houder aldaar in beslag genomen een automaat, opi grond van overtreding van art. 45 der Drankwet betreffende het verbod van hazardspel Men kan voor deze automaat tegen beta ling van een bepaald bedrag biji den kas telein 'n penning koo-pen. Na inwerping van dezen penning in de autoimaat moet men dan op eenige knopjes druiiike-n; daarna gaan eenige ronde schijrven met 'n vrij groote snelheid aan het draaien en jhiervan hangt af, of er een of meer penningen uitvallen van hetzelfde soort, als men gekocht heeft. Naar gelang van het aantal te voorschijn gekomen pennin gen kan men dan een of meer borrels gratis bekomen. Ook is de kans gro-ot, dat er in het geheel geen penning uit valt en men du-s zijin geld 'kwijt is. Die politie acht dit hazardspel, op grond waar van tegen den caféhouder proces-verbaal is opgemaakt en de auto-maat in beslag, genomen. Hoewel bijl mes-rdiere caféhou ders te Leiden deze automaten in gebruik zijn, heeft de politie zidh vo-orloopig tot dit eene geval bepaald teneinde eerst een rechterlijke beslissing uit te lokken. JOSEPHINE BUTLER. In April van dit jaar zal het honderd jaar geleden zijn, dat Josephine Butler in Engeland werd geboren. Onder de Engel- sche vrouwen van de 19de eeuw neemt zij een eerste plaats in. In het jaar 1869 begon zij haar strijd tegen de staatscontrole op de prostitutie, die door Napoleon I in Frankrijk werd in gevoerd en daarna door Engeland en door de meeste staten werd overgenomen. Hel was een ware kruistocht, die deze moe dige en met hoogen rechtvaardigheidszin begaafde vrouw tegen de door den staat gesanctioneerde onzedelijkheid en dubbele moraal voerde. Door bet beleggen van vele vergaderin gen enkele er van brachten haar in on middellijk levensgevaar door talrijke reizen naar Engeland, Frankrijk, Zwitser land, Italië, België, Nederland en Duitsch- land, door dagbladartikelen en brochures, schudde zij heftig het geweten wakker. In 1875 stichtte zij te Genève de „Fé-dé- ration Abolitioniste Internationale" (F. A. I.), welke nog heden -ten -dage in haar gees-t voortwerkt. In het jaar 1883 vierde Butler den eer sten triomf, toen ten gevolge van haar on vermoeide werkzaamheid de reglementee ring der prostitutie in Engeland werd op geheven en de zedenpolitie werd afge schaft. In haar plaats kwamen de red dingstehuizen, -de voorzorgen voor de nog niet gevallenen door streng toe-zicht in de straten en openbare gelegenheden en prac tische opvoeding tot zedelijk -gedrag. Sindsdien is vooral door het bezielende werk, dat door haar tot haar dood in 1906 werd geïnspireerd, de reglementeering en het bordeelwezen afgeschaft in België, De nemarken, Noorwegen, Nederland, Zwit serland (met uitzondering van het kan ton Genève), Zweden, Polen, Czecho-Slo- vakije -en onlangs in Duitschland; overal heeft men de beste ervaringen opgedaan, waar men op de door het eerste interna tionale abolitiani-stische congres in Genève (1877) geformuleerde beginselen heeft voortgebouwd. Het Handschrift, door H. Hendrikse. Uitgave firma F. P. D'huij, Middelburg, (f0.75) Deze pennevrucht van een jeugdig, Zeeuwsch schrijver hebben wjj met ge noegen gelezen. De eerste schreden zijn op het gebi-ed der schoone letteren door den schrjjver gezet. Reeds eerder rersaheso ras. agaa hand n boekska over „Jan de Bakker (Pistorius), de Eer steling van den Oogst". Ook dit was verdienstelijk geschreven. Wat ons nu ge boden wordt is een verhaal uit West- Vlaanderen, doo-r den schrijver getrokken ■uit een handschrift, nagelaten door „een iiu reeds lang overleden geestelijke" -en om gewerkt 'tot een verhaal, dat boeit en opbouwt. Wij wenschen dit verhaal in veler handen. „Timotheus", geïllustreerd week blad. Gaarne vestigen wij op dit mooie tijdschrift, dat een echt Christelij ken geest ademt, nog eens de aandacht. Het num mer van 17 Maart bevat de volgende bijdragen: Wat is het Evangelie, door Gen. V. V. De Harp, vervolgverhaal door Ernst Schreiner. Uit het leven van een millionair (Rockefeller) door R. Sardines, met plaat, door K. t. B. Het maatschappe lijk raderwerk (de tram) van een bijzon- deren medewerker. Zenuwachtige kinde ren, door J. T. met een mooie foto van Prof. Dr J. H. Gunning Wz. De Vriend der Gezondheid (diverse medische wen ken) door Dr J. Voorhoeve. Verder nog een verhaal, enkele verzen, w.o. van Jo Spierenburg, verschillende illustraties en dan op het bijblad nog een overzicht van de geschiedenis van "Sen dag. „Het Schouwvenster", week-il- lustratie voor het Christelijk gezin, geeft als altijd weer een groote verscheidenheid kiekjes, waaronder een zestal, die een aardig beeld geven van Schoonhoven. Verder noemen we de Geref. J. V. en de Geref. Jongel. Vereen, te Wolphaiarts- dijk, welke vereenigingen ter ge'egenheid van hun 25-jarig bestaan gekiekt wer den, een kiek van den feestmaaltijd ter gelegenheid van het jubileum der hoog leeraren Bouwman en Honig, een moo-i portret van Ds K. Fernhout enz. Ook aan den overigen inhoud is veel zorg besteed. Het is een groot voorrecht, dat we goede Christelijke tijdschriften bezitten, die in elk opzicht „bij" zijn. Blijke uit het steeds grooter wordend aantal abon- né's, dat het bezit van deze bladen door het Christelijk publiek wordt gewaardeerd. Gestrafte gierigheid. Mej K. te Achthoven, 58 jaar oud, had ter ge legenheid van Nieuwjaar vier visite-kaar tjes per enveloppe verzonden naar ken nissen en op de couverten gebruikte post zegels van twee cent geplakt. Daarvoor stond zij voor de Utrechtsche rechtbank terecht en erkende haar misdrijf volledig. Het O. M. beweerde inlichtingen te heb ben gekregen, waaruit bleek, dat het hier niet zoo zeer onnoozclheid dan wel gie righeid geweest was, welke als aanlei ding kon worden aangemerkt. Het ei-ch- te daarom tachtig gulden boete, subsidiair veertig dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Beleediging. L V„ landbouwer te St. Phiüpsland stond voor den Breda- schen p-olitie-rechter terecht terzake van eenvoudige beleediging, aangedaan aan een ambtenaar, gedurende de rechtmat'ge uitoe'ening zijner bediening, gepleegd te St. Philipsland op of omstreeks 18 Fe bruari 1928. Verdachte had den brigadier- titulair J. K. toen deze diens zoon terzake eener overtreding van het Provinciaal Re glement op de wegen en voetpaden in Zeeland had bekeurd, mondeling belee- digende woorden toegevoegd. Verdachte was ter terechtzit ing aanwezig en hoor de f 25 b. of 25 d.h. tegen zich eischen. Het vonnis van den politierechter luidde conform den eisch. Het HaagschGerechtshofbe- westigde: het vonnis van den politie rechter te Middelburg, waarbij M. S., huis vrouw van G. J. zonder beroep te Elle- woutsdijk wegens valsche aangifte werd veroordeeld tot 14 dagen gov. straf, voor waardelijk met proeftijd van 3 jaar; het vonnis der Middelburgsche recht bank, waarbij Th. v. d. IV. zonder ber., te Terneuzen, wegens valsche aangifte bij een boedelbeschrijving tot 6 maanden gev. straf is veroordeeld. Lijst van onbestelbare brieven, en briefkaar ten, van welke de afzenders onbekend zijn. Aan het Postkantoor te Goes zijn terug ontvangen in de le helft der maand Maart 1928. Brieven, binnenland D'. de Jonge, Dordrecht. A. Visser, Colijnsplaat. Briefkaarten, binnenland: Zonder adres. - - t Spijt me, dat ik hem wak ker moet maken, maar 't is tijd voor z'n slaappoeder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6