DE ZEEbW tweede blad. Staten-Generaal. LANGS DEN AFGROND. Uit de Provincie. FEUILLETON VAN VRIJDAG 16 MAART 1928, No. 143. EERSTE KAMER, Belasting-ontwerpen. Voortgezet wordt de behandeling van het ontwerp betreffende belasting op den blooten eigendom. Minister de Geer betoogt, dat het ont werp als kern heeft de doorvoering van het territorialiteitsbeginsel, dat een der moderne uitingen is van internationale belaslingpolitiek. Spreker betoogt, dat bij verwerping van de ontwerpen wordt inge gaan tegen de gedragslijn van den Volken bond en vrijstelling van het vermogen van Nederlanders in het buitenland niet kan worden gehandhaafd. Het ontwerp wordt na korte discussie aangenomen met 20 tegen 19 stemmen. De Minister van Financiën had den heer De Veer, aanvankelijk tegenstander, we ten te bekeeren, waarmede hij1 het ont werp juist kon redden. 'Marine-raad. Aan de orde is dan het ontwerp betref fende de instelling van een marine-raad. (het onderzoek naar de rampen, overko men aan Nederl. oorlogsvaartuigen.) De heer Polak (S. D.) wenscht dus danig onderzoek te zien opgedragen aan den Raad voor de Scheepvaart, die in sommige gevallen deskundigen kan be noemen, evenals de burgerlijke rechter dit doet. Minister Lam booij zegt, dat in het verleden de publieke opinie niet be vredigd was door een onderzoek van een commissie ad hoe. Dit ontwerp brengt het onderzoek in een glazen huis, terwijl de Raad voor de Scheepvaart niet com petent is in de beoordeeling van de toe passing van de marine-voorschriften. Het ontwerp wordt z.h.st. aangeno men. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdagavond 27 Maart, halfnegen. TWEEDE KAMER. Conclusies. De Tweede Kamer heeft gistermiddag een aantal kleinere wetsontwerpen en conclusies op adressen behandeld, waar van de meeste geen aanleiding gaven tot opmerkingen. Ongevallenwet. Daarna werd de behandeling van de wijziging Ongevallenwet voortgezet. Minister Slotemaker de Bruine Mtie zijn eergisteren afgebroken rede voort. Hij hoopt, dat de arbeiders zooveel ver trouwen in den tabriéksarts, die betere outillage en specialiseering zal krijgen, sullen stellen, dat zij zich door hem, al is er vrjje keuze, zullen laten behandelen maar zij moeten daarbij niet worden ge leid door de overweging van geldelijk voordeel. Op att. 1 is ingediend een amendement- Drop c.s., strekkende te bepalen, dat de geneeskundigen moeten warden benoemd door het bestuur der bank, na overleg met den werkgever aan wiens onderne ming een erkende geneeskundige dienst is verbonden. Voor bedoeld overleg zal een algemeens maatregel van bestuur moeten worden vastgesteld. Mevr. De VriesBruins (S. D. A. P.) licht een amendement toe, strekkende in art. 80 b sub 3 te schrappen het voor schrift, dat aan den fabrikant wordt op gedragen de controle op de noodzakelijk heid van het neerleggen van 't werk en de mogelijkheid van werkhervatting van door een ongeval getroffen arbeider. Dit zal strekken om het vertrouwen van de arbeiders in het instituut te versterken. De heer Veraart (R.-K.) licht een amendement toe, strekkende voor te schrijven, dat de fabrieksartsen, voorzoo ver zjj na 1 April 1928 zijn aangesteld minstens een jaar als chirurgisch assis tent werkzaam moeten zijn geweest. De heer Oud (V. D.) licht een amen (Vrij naar het Engelsch.) 33) Hij had zich het geld toegeëigend, en daarmee speelschulden afgedaan, welke dringend afdoening eischten. Indien Paul terugkeerde zou hij natuur lijk den diefstal ontdekken, en David beef de voor de gevolgen. Geen wonder, dat de goede tijding, die Toby bracht, hem niet in alle opzichten welkom was. „Ik ga met u naar de Wheal Anthony", zeide hij tot Toby, „ik moet Paul zoo gauw mogelijk zien." „Mij goed", antwoordde Toby, ,.maar t zal nog wel een poosje duren, voor dat ik een geschikt wagentje heb gevonden." „Dan ga ik liever te voet", zeide David met een zucht van verlichting. Hij had het voornemen opgevat ronduit met Paul te spreken, hem te vertellen, dat het een oude schuld was, waaronder hij gebakt ging, en dat hij vast geloofde na den dood van zijn broeder het recht te heb ben over diens geld te beschikken. Op die manier meende hij zich het best uit deze .moeilijkheid te zullen redden. Dit plan was zeker het beste, wat hij in dement toe, strekkende te b?pilen, dat de benoeming van een fabrieksarts moet worden goedgekeurd door het bestuur der bank. Het eerste amendement wordt verwor pen, het laatste door den Minister over genomen en de anderen ingetrokken. Over enkele andere amendementen van ondergeschikten aard, zal vandaag worden beslist. Sneltrein DresdenV1 is- s i n g e n. Sinds 1 Maart bevinden zich in de Dritsche sneltreinen D 137/188 weer wagons DresdenVlissingen, waardoor de rechtstreeksche verbinding tusschen beide steden is hersteld. Vertrek uit Dresden 7.48 uur 's avonds. Aankomst te Vlissin gen 11.42 uur 's ochtends. Vertrek uit Vlissingen 5.45 's middags. Aankomst te Dresden 11.2,2 uur 's ochtends. Middelburg. Maandagavond werd in het Mi'itair Tehuis alhier de jaarvergadering gehouden van Burger Pro Rege. Na opening door den voorzitter, den heer C. W. v. d. Kuip, werd door den heer K. Schout Czn., het jaarverslag uit gebracht, dat getuigde van de goede sa menwerking met andere organisaties, die eveneens de geestelijke belangen onzer militairen behartigen. De penningmeesteresse, mej. IV. A. Vertregt, moest helaas van eenigen terug gang in leden gewag maken, maar had niettemin nog een batig saldo. Zoowel het rapport van den heer P. van Sluijs namens de hospitaalcommissie, als dat van den heer Schout namens de recruten- commissie, getuigde van veel arbeid met en voor de soldaten verricht. In de .plaats van den heer C. J. Cevaal, die door ver trek 'bedankte als bestuurslid, werd be noemd "de heer S. Westerterp, die zich hiertoe bereid verklaarde. Mededeeling werd nog gedaan van het plan, om een Juliana-avónd te houden voor de propa ganda op 27 April. Ook is er plan om in September een vlagjesdag te houden, de helft der opbrengst te bestemmen voor het Militair Tehuis. Tenslotte dankte de huisvader, de heer Kanon, voor al den steun aan zijn Te huis en soldaten geschonken, (M.C.) '«Heer Arendskerke. Wegens het be danken van den heer H. Goedegebure Lz., is door den voorzitter van het Centraal Stembureau als raadslid benoemd ver klaard, dhr K. Janse, in de vacature P. Oudkerk. Kloetinge. Donderdag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. De voorzatter heet in 't bijzonder welkom den heer Zweedijk, die eenigen tijd in het züekenhuis vertoefd heeft en hersteld weer in de vergadering aanwezig is. De heer Zweedijk dankt den voorzitter voor deze woorden en ook voor de door hem en alle raadsleden betoonde belangstelling bij zijn verblijf in het zie kenhuis. Aangaande de notulen merkt de heer Straub op, dat niet juist is genotuleerd het beschikbaar stellen van grond voor aanleg van een weg in het Vogelzangsche wegeMng; besloten is, dat 4 Meter beschik baar gesteld moet worden, maar niet zoo als de notulen zeggen nog 1 Meter boven dien. De voorzitter antwoordt dat de Raad in de vorige vergadering besloten heeft hetgeen de notulen weergeven. De notulen blijven dan ook onveranderd; wel verlangt de 'heer Straub dat van zijn opmerking aanteekening in de notulen van deze ver gadering wordt gemaakt. Ingekomen o.a.: Dankbetuiging van de familie Glerum voor hetgeen de gemeente aan wijlen A. Glerum heeft gedaan. Mis sive van Ged. Staten betreffende het in de vorige vergadering vastgestelde reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. Hierin werden eenige opmerkingen gemaakt, waaraan nu tegemoet wordt ge komen door het reglement te wijzigen zoo als Ged. Staten wenschen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan J. Dekker Lz. op te dragen 'het opbouwen van den ringmuur bij de school voor de som van f 498; idem aan Gebrs. Beenhakker het plaatsen van een septic- tank met closet in en bij de woning van het hoofd der school voor f211. Behandeling concept-bouwverordening. De voorzitter zegt, dat het in de bedoeling de gegeven omstandigheden maken kon, maar gelijk het met zooveel goede voorne mens, die David gevormd had gegaan was, ging het ook nu; hem ontbraken de moed en de oprechtheid om het' ten uitvoer te brengen. Er viel niet aan te twijfelen of Paul zou op dit oogenblik, waarin zijn hart overvloeide van blijd schap en dankbaarheid meer dan ooit geneigd zijn om zijn broeder vergiffenis te schenken. Mocht de teleurstelling over het ver dwijnen van zijn zuurverdiende spaarpen ningen hem ook hard vallen, en niet minder het verdriet over deze laaghartige handelwijze ran David, toch zou hij zgn broeder niet verstooten hebben, indien deze op dat oogenblik met oprecht be rouw tot hem gekomen was. Maar toen David het fnachinegebouw bereikt had, waar PauL geduldig op de te rugkeer van Toby zat te wachten, waren Z'jn goede voornemens reeds geheel ver vlogen. Hoe hartelijk hij zijn broeder dan ook welkom heette, toch was zijne begroeting niet vrij van gedwongenheid, hetgeen Paul in zijn blijdschap over het wederzien evenwel niet opmerkte. Een paar maal was David op het punt alles te bekennen, en om vergiffenis te smeeken, maar telkens hield het gemis aan zedelijken moed hem hiervan terug. an B. en. TV cm de verordening de- iVuiid globaal te bespreken, ze daarna o. te zt nden aan de Gezondheidscommis sie en den Inspecteur van de Volksgezond heid Jhr. De Graeff en ze daarna defini tief vast te stellen. De heer Roogistraate vraagt of binnen kort geen wijziging van de Woningwet is te wachten en daardoor het werk tever geefs zou zijn. De voorzitter antwoordt, dat zulks in derdaad het geval is, doch dat kan nog wel een jaar duren; wanneer deze evenwel spoedig te wachten is, dan zal de Inspec teur van de Volksgezondheid hierop wel wijzen. De beer Straub is verwonderd dat Burg. en Weth. met zoo'n boekdeel, want dat is de nieuwe verordening, komen aandragen. Hem is de verordening ter bestudeering toegezonden en spreker kreeg daarvoor 3 dagen en moest ze toen weer doorzenden Volgens spreker is die tijd veel te kort; hij weet absoluut niet wat er in staat en zijn verantwoordelijkheidsgevoel van raadslid brengt mee dat bij weet wat hij helpt vast stellen. Hij stelt dan ook voor om die ver ordening maar wat achteruit te schuiven. De voorzitter zegt, dat de gemeente- bouwkundige en B. en W. veel werk heb ben gehad aan het vaststellen van een der gelijk concept en zou 'het jammer vinden wanneer de behandeling werd uitgesteld De heer Buitenhuis is het eens met den heer Straub; ook hij heeft de verordening 2 dagen thuis gehad, maar geen tijd gehad om er studie van te maken. Hij stelt voor de behandeling uit te stellen tot de vol gende vergadering, waarmee de heer Straub zich kan vereenigen. De heer de Rijk merkt op dat hij', ©ven als den heer Straub, zijn verantwoordelijk heid als raadslid voelt, doch hij stelt ver trouwen in den gemeente-bouwkundige en B. en W.; trouwens hij is niet technisch onderlegd om op- of aanmerkingen te ma ken. Nadat omtrent het uitstellen van be handeling langdurig is gediscussieerd, wordt besloten de behandeling uit te stel len tot de volgende vergadering. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten het aanbrengen van de nieuwe huisnummers te doen geschieden door schilderen der nummers. Wel was een mo del van een plaatje voor huisnummering aanwezig, hetgeen mooi en solied werd ge vonden', doch het schilderen zal goedkoo- per zijn. In behandeling komt het voorstel van Burg. en Weth. tot instelling van een op haaldienst van huisvuil en vaststelling der heffings- en invorderingsverordendng eener bijdrage daarvoor (f 2.50 per half jaar of een gedeelte daarvan) bij vooruit betaling. De voorzitter zegt, dat hieruit 4 punten voortvloeien en wel: le. het aanschaffen van een kar tot ophalen van vuilnis. Be sloten wordt een handkar aan te schaffen van 4 H.L. inhoud, kostende f 104; 2e. het huisvuil te doen ophalen alleen bij dege nen die den wensch hiertoe bij het Ge meentebestuur schriftelijk te kennen ge ven; 3e. het verkrijgen van een terrein tot berging van het vuil; reeds is met het Burg. Armbestuur alhier overleg gepleegd omtrent de huur van een terrein, gelegen aan den Zomerweg; betaald zal hiervoor moeten worden de prijs die het terrein nu opbrengt; 4e. het vuil voorloopig éénmaal per week te doen ophalen. De heer de Rijk kan zich niet met het voorstel van Burg. en Weth. vereenigen. Het heffen van een vast tarief vindt spre ker niet in orde; we krijgen dan een klas- senhevoorrechting, waaraan spr. niet wil meewerken. Wanneer we maar eens in het rond zien, dan kan men overal huis vuil ontdekken; hier een oude kachel, daar weer iets anders, enz.; hieruit blijkt dus, dat er behoefte is aan het ophalen van vuil en hij wil dit dan ook in zijn geheel invoeren; bovendien wordt door het maar neergooien van vuil de gemeente ontsierd. Nu wat het tarief betreft: hij neemt als voorbeeld een landarbeider met een weke- lijksch inkomen van gemiddeld f 12.50 en iemand met een inkomen van f250 per week; volgens bet voorgestelde tarief zou den deze beide personen evenveel betalen. Dit moet niet bet geval zijn. De persoon van f 250 per week kan het beste betalen en moet dan ook meer betalen dan de landarbeider. Hij is sterk voor het instel len van een ophaaldienst van huisvuil, doch zou de benoodigde gelden zien te ver- Hij besloot de zaak nu maar aan het toeval over te laten, dat hem tot dusver zoo dikwijls gunstig was geweest. Mis schien zou hij het geld kunnen terug geven voor dat Paul iets van het weg nemen bemerkte, of wellicht zou hij zich op een andere manier uit deze moeilijk heid kunnen redden. Hoe 't zij, afwach ten zou maar het beste wezen. Toby vertelde aan niemand waartoe het wagentje dienen moest. Hjj begreep terecht, dat, indien het nieuw3 uitlekte, geheel jPenwharf den geredde tegemoet zou ijlen, en in optocht naar huis ver gezellen. Met uitzondering van den voerman keerde hjj geheel alleen naar da Wheal Anthony terug, en daar het intuaschen donker was geworden werd Paul toon hij te Penwharf aankwam door niemand her kend. Hij lag reeds goed én wel te bed voor dat er iets van het gebeurde ruchtbaar werd, maar toen ging het ook als een loopend vuurtje door het dorp. In de eerste uren werd de nette woning der Vi vians als 'tware bestormd door de dor pelingen. Was het werkelijk waar, dat Paul nog leefde? Hoe was hij ontkomen? Wie had hem het eerst gezien? Had hij zich erg bezeerd? Was hij alleen boven Sekomen? Deze en dergelijke vragen hoor- e men van alle kanten. rijgen door een progressieve heffing, dus n heffing naar draagkracht. Voorts zal door het instellen van een ophaaldienst aandacht moeten worden geschonken aan d'e jaarwedde van den gemeente-werkman. De voorzitter zegt, dat wanneer het op halen door heel de gemeente moet geschie den, men wel een auto mag aanschaffen. Hij schat 'het aantal personen die ophalen van vuil wenschen op 20. Wat de land arbeiders aangaat, spreker gelooft niet dat deze hieraan behoefte hebben. De heer Straub zou liever zien dat het ophalen gratis geschiedde en dan de noo- dige gelden uit de belastingen te halen. Volgens hem is het instellen van een op haaldienst niet zoo eenvoudig. De voorzitter zegt dat B. en W. zullen beginnen met 1 maal per week het huis vuil te doen ophalen en dat dit dan gereed moet staan. De heer Buitenhuis vraagt van welk standpunt B. en W. bij hun voorstel zijn uitgegaan. Gaan ze van dit standpunt uit dat het algemeen belang het instellen van een dergelijken dienst vordert, dan zal hij tegen de heffing van f 2.50 per halfjaar stemmen en zou ook hij liever zien, dat het ophalen gratis geschiedt en de gelden daarvoor noodig uit de gemeentelijke in komstenbelasting werden gehaald. Gaan B. en W. van 'het standpunt uit dat het geen algemeen belang is (spr. zelf vindt het een algemeen belang) dan zal hij zich niet tegen het voorstel verzetten. De voorzitter wijst er nogmaals op, dat het ophalen van vuil bij ieder ingezetene ondoenlijk is en het veel geld zal kosten. Bij wijze van proef zou hij het voorstel van B. en W. willen uitvoeren; blijkt later dat vele ingezetenen het ophalen wen schen, dan kan men den dienst toch nog reorganiseeren. De heer Hoogstraate is voor ophalen van vuil, doch vindt dat de gelden hier voor niet uit de gemeentelijke inkomsten belasting moeten worden gehaald. De heer de Rijk zegt, dat de voorzitter niet inziet het algemeen belang van het ophalen van vuil. 't Is geen Kloetinge meer van voor 20 jaren; er worden steeds meer eischen gesteld. Spr. verwijst naar Ove- zand, waar het huisvuil 2 keer per week wordt opgehaald en de menschen daar zijn wat blij dat dit gebeurt. Hierop wordt nog lang gediscussieerd over het organiseeren van den dienst enz., totdat ten slotte het voorstel van B. en W. met 6 tegen 1 stem (de heer de ja ijk) wordt aangenomen. Het ophalen zal in werking treden op 1 Juli 1928. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een strookje grond groot 17^ Meter aan den Achterweg van J. Dekker Lz. voor f 113,75. Alle leden vinden dien prijs veel te hoog. De heer Straub zegt, dat Dekker in dertijd alles gekocht heeft voor ruim f2200 en vindt uit die berekening een koopprijs van f 4 per M3. en geen f 6.50 zooals Dekker vraagt, hoog genoeg. Aan het Vogelzangsche wegeling zal wanneer grond gekocht moet worden de gemeente den prijs betalen dien de koopers er voor gegeven hebben; in dit geval zal dus f 4 per M3. aan Dekker moeten worden be taald. De heer Eversdijk zegt dat Dekker aan den achterweg grond verkocht heeft voor f 6.50 per M3. en hiernaar rekent Dekker, hoewel d'e prijs ook spr. veel te hoog voorkomt. De voorzitter zegt dat B. en W. met te genzin met dit voorstel zijn gekomen; hun komt de prijs veel te hoog voor, doch uit zijn gesprek met Dekker kan hij opmaken dat deze het voor geen minderen prijs wenscht te verkoopen en waar het in het belang van 't verkeer is en de toestand daar heel wat opknapt, zou hij toch willen zien dat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Het voorstel wordt hierna met alg. stemmen aangenomen. Voorstel van B. en W. om: a. een klin kerweg in het Noordeinde aan te leggen; b. de kosten van voornoemden aanleg te bestrijden door een geldleening bij het Burg. Armbestuur van ten hoogste f 4500, ai te lossen in 20 jaren 4 pet., kosten vallende op hét sluiten der geldleening zijn voor rekening der gemeente. De heer Hoogstraate zegt, dat indertijd een verzoek van de bewoners van Bergpad en van het Marktveld is ingekomen, en dat deze ter zijde zijn gelegd, omdat de finan- ciëele toestand der gemeente het niet toe liet daar een straat aan te leggen. En nu Paul weigerde echter stellig iemand te zien, behalve zjjne moeder, David en den dokter. De laatste verbond zijne wonden, en schreef hem een kalmeerenden drank voor, terwijl de eerste hem met groote liefde en toewijding verpleegde. Gedurende de eerste dagen had hij vrij hooge koorts, dit werd echter beter toen zijn wonden begonnen te genezen, en na verloop van een week verkaard e hij zich sterk genoeg om weer aan het werk te kunnen gaan. lederen dag kwamen er tal van bezoekers, die verlangden bij hem toegelaten te worden. Maar Paul bleef op zijn stuk staan, en werd daarin door den dokter gesteund. „Ik wil niemand zien, voordat ik weer beneden ben", zeide hij, en daar bleef het bij. Hij maakte slechts ééne uitzondering en die betrof Sir George Penrith, de voorzitter van het bestuur der Maatschap pij aan wie de Wheal Anthony toebe hoorde. Een der eerste dagen der week was Sir George overgekomen om met den opzichter te beraadslagen over het geen er gedaan moest worden om het water zoo spoedig mogelijk uit de mijn te verwijderen. Hij luisterde met groote belangstelling naar het verhaal van de ongewone zelfopoffering en de wonder bare redding van Paul Vivian, en sprak den wensch uit den jongen man te lee- ron kennen. komen B. en W. met een voorstel om in het Noordeinde een klinkerweg aan te leggen die groote uitgaven met zich mee brengt; hij vraagt zich af of de toestand in het Noordeinde niet op een goedkoopere manier kan worden verbeterd. De voorzitter zegt dat het aanleggen van een straatje in Bergpad is afgestuit op den onwil van enkele bewoners om hun afscheiding wait te verzetten. Had zulks niet plaats gehad, dan had het straatje er al lang gelegen. Wat het Marktveld betreft gelooft hij 'dat de bewoners daar geen straat verlangen, daar de weg daar goed is. De heer Zweedijk ziet het voorstel van B. en W. met genoegen tegemoet; de toe stand is daar verbazend slecht; verbete ring is niet vóór zijn tijd. De heer Straub is het er mee eens dat de toestand van het Noordeinde slecht is; toch vraagt hij zich af of een goedkoopere verbetering is te krijgen, b.v. door keien te leggen, die vol gens hem beter en goedkooper zijn. Ook vraagt hij waarom B. en W. bij de behan deling der gemeentebegrooting voor 1928 niet met dat voorstel zijn gekomen; hij is er tegen om midden in het dienstjaar zul ke uitgaven te doen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 5 tegen 2 stemmen (de heeren Hoog straate en Straub) aangenomen. De pensioensgrondslag van J. Meulen- dijk wordt vastgesteld op f 2294 en van J. J. Meulendijk als correspondent der ar beidsbemiddeling op f 25. In behandeling komt het voorstel van B. en W. om aan de Kloetingsche Burger wacht voor 1928 een verhooging der sub sidie te geven van f 25. De voorzitter licht toe, dat de burgerwacht geen geld heeft en zal moeten bijdragen in het verbeteren van de schietbaan te Goes; vandaar het ver zoek om verhooging van subsidie. De heer de Rijk is uit principe tegen deze subsidie Hij vecht voor een samenleving waar der gelijke instituten niet noodig zijn, n.l. een van vrede. De heer Buitenhuis is er sterk voor dat dergelijke instellingen als de burgerwacht door de overheid worden gesteund, daar deze noodig zijn voor handhaving van or de en gezag. En wanneer een der grootste politieke partijen in ons land zegt in geval van oorlog al het mogelijke te zullen doen om wanorde te stichten, is dit een reden te meer tot steun der burgerwachten. Het voorstel wordt hierna met 6 tegen 1 stem (de heer de Rijk) aangenomen. Op verzoek wordt met alg. stemmen be sloten, aan de Geitenfokvereeniging alhier voor 1928 een subsidie te verleenen van f 25.—. Aanleg weg Vogelzangsche wegeling. B. en W. worden gemachtigd het noodige te doen om daar een weg aan te leggen. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer J. J. Meulendijk met 4 st. tegen 3 et. op mej. J. J. Bak. Besloten wordt aan P. Kik en K. Slager over 1927 een gratificatie te ge ven van f 10. Vastgesteld wordt het kohier Hondenbelasting voor 1928 met 95 hon den tot een totaal bedrag van f 276 en een 2e suppletoir kohier over 1927 met 1 hond tot een bedrag van f 4. Rondvraag. De heer Straub vraagt: wie heeft te beslissen over 'het gemeente verga derlokaal? waarop de voorzitter hem van antwoord dient. Hierna sluiting. Terneuzen. 'n de opsnbare vergadering van den raad dezer gemeente weid zeer Paul had Sir George meer dan eens bjj de Wheal Anthony gezien, maar hem nooit gesproken. Hij schrikte dus een wéinig, toen zijn moeder hem kwam zeg gen, dat deze heer beneden wa3, en hem gaarne wilde zien. De ontmoeting viel echter nogal mee. Het bezoek van Sir George deed hem werkelijk genoegen. Paul was spoedig ge- heel op zijn gemak met den ouden baron, die hem dadelijk voor zich innam. Het was alsof deze twee zich op een onverklaarbare wijze tot elkaar voelden aangetrokken, en in plaats van vijf mi nuten, zooals zijn p'.an was, bleef Sir George langer dan een uur. Z'ij praatten over alles behalve over datgeen, waarvan de bezoeker het meest vervuld was. Wat hij voor zijn kameraden gedaan haid ging Paul stilzwijgend voorbij en zij pamen afscheid van elkander als oude vrien den, terwijl ieder voor zich op een spoe dig wederzien hoopte. „Wat zegt gij wel van Sir George?" vraagde Paul aan zijn moeder, toen de oude heer vertrokken was. „Wat heeft hij een deftig uiterlijk, wat een knap gezicht, en welke prettige oogen. 'tls zeker een goede," brave man, dat kan men wel aan zijn stem hoeren." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5