Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Wetenschap en Kunst Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand Marktberichten. Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES Reneese-Noordweile. Ka Zondag-voor middag te Noordwelle door ds Boogaard te Burgh bevestigd te zijn, naar aanlei ding van Psalm 147, vers 2, ,De Heere bouwt Jeruzalem") hield ds P. van der Staaij 's namiddags te Renesse zijn in- tree-rede naar aanleiding van de woor den uit Exodus 3, vers 5: „De plaats, waar gij op staat is heilig land". Beide keeren waren de kerkgebouwen gevuld met een groot aantal belangstellenden. De examens voor autobe stuurder, af te nemen door do Centrale Commissie en ingesteld op initiatief van de KNAC met medewerking van andere vereenigin- gen zullen den 9en Mei aanvangen. Tot 1 April kan men zich opgeven voor deelname aan den secretaris, den heer H. J. Ruiters, Camperstraat Amsterdam, terwijl de heer E. Visscher te Middelburg bereid is nadere in lichtingen te geven. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ LEIDERDORP. Auto met drla R.-K. geestal ten te water geraakt. Twee hunner verdronken. Daar de deken van Delft, de heer B'. Höpp'ener, mot de kapelaans P. Th. v. D'iest en 'W. P. J. Janus prof. Aenj- genent te Warmond wilden feliciteeren, zijn zij gistermiddag met een auto, be stuurd' door den heer Van Zon, uit Delft, vandaar vertrokken. Om half vijf kwam men te Leiden aain en men reed, omdat er nog. wa,t tyid over was, eerst eenige singels rond om vervolgens naar Warmond te gaan. Toen de auto de Spanjaardsbrug wa:s gepas seerd, werd den inzittenden duidelijk, dat zij oen verkeerden weg waren ingeslagen namelijk dien naar Utrecht. Om zich hier van te vergewissen is de bestuurder ,uit de auto gestapt en toen zijn ven moeden juist bleek, wilde hij keeren. Ter linkerzijde van den weg (den weg naar Leiderdorp) bevindt zich de villa van den heer P. Boot Sr., wiens woning met een brug met den weg verbonden is. De auto reed deze brug op en wilde daar van richting veranderen; dit ge schiedde echter op dusdanige wijize, dat de wagen eenige keeren hesn en weer reed en toen van den tamelijk hoogen weg in het \Vater terecht kwam, waarbij de auto op zij kwam te liggen. Onmiddellijk schoot een aantal voor bijgangers toe om te trachten de inzit tenden te redden, doch dit ging met greote moeilijkheden gepaard, omdat de auto geheel onder water zat. Kapelaan Janus en de heer v. Zon, die uit het voertuig hadden weten te komen, werden nadat de kap van de auto was stuk gehakt, door handreiking gered. Op den kant hebben zij nog aan de pogingen tot redding van de beide anderen trach ten mede te werken. Aangezien zij echter- doornat en eenigszins door glasscherven gewond waren en zeer onder den ini- druk, oordeelden de omstanders het be ter hen per auto naar het St. Elisabeths- gasthuis te Leiden te vervoeren. Minder resultaat bereikte men met den deken Hoppen er en met kapelaan v. Biest. De deken stak zijn zwaar gewonde hand nrar buiten, maar het gelukte niet. hem tijdig uit zijn benarden toestand te verlossen. Toen men hem en kapelaan Van Diest bevrijd hadden, bleken zij reeds overle den te zijn. Zij werden in de woning van den heer Boot binnengedragen, waar men meer dan een uur kunstmatige adem haling heeft toegepast, echter zonder succes. De beide lijken zijn daarna per lijkwal gen naar het St. Blisabethsgesticht over gebracht. De toestand van kapelaan Janus en van den bestuurder den heer v. Zon was gisteravond laat goed. Aan kapelaan Ja nus zijn evenwel de sacramenten der ster venden toegediend. Het bericht van het ongeval verwekte in Delft, Leiden en Leiderdorp groote ver slagenheid. Deken Höppener bereikte den leeftijd van 54 jaar. Hij was eerst gedurende twee maanden in Delft na goifurende vele ja ren regent te zijn geweest van de Bis schoppelijke Kweekschool te Beverwijk. Van 1897 tot 1900 was hij kapelaan te s Heerenhoek. Kapelaan v. Diest was 38 jaar en gedurende ,8 jaar te Delft gevestigd. Fraude bij de OnderlingeZiek- teverzekering te Franeker. De ge ruchten, dat de boekhouder van de Onderlinge Ziekteverzekering te Franeker, waarbij de boe ren in dezen omtrek hun personeel verzekerd heb en, frandulei ze htnde'ingen gepleegd zou hebben, schijnt juist te zijn. In den gistermorgen gehouden algemeeme ledenvergadering, welke door het bestuur was bijeengeroepen, werd, naar het Volk meldt, besloten den boekhouder, den heer J. de Boer, te ontslaan, met de verplichting het tekort aan te zuiveren. Genoemd tekort moet ontstaan zijn door foutieve boekingen en te hoog geïnde bedragen op kwitanties. Het loopt over de laatste 6 jaar, van 1923 af. Genoemde boekhouder is ook agent der R. v.- B. Doch dit schijnt in orde te zyn. De Schuttevaer. Gelijk reeds ge meld, is de bemanning van de „Schuttevaer" die momenteel te Londen ligt, uitgebreid tot vier personen. De nieruwe opvarende, de heer F,. Kruythof, heeft als stuurman in dienst bij de firma Van Ommeren te Rotterdam, altijd aan boord van zeilschepen gevaren. Hij is dus een man, die de zee en haar gevaren door en door kent Reeds maandenlang had hij gehoopt met de „Schuttevaer" mede te mogen gaan naar New-Yo.k Er warm d araan echter eenige bezwaren verbonden, die thans gelukkig een oplossing hebben gevonden. Het gevolg van deze uitbreiding is, dat ieder lid der bemanning thans twee uur meer rust per etmaal kan genieten, wat bij het zware werk, dat dagelijks te verrichten is, zeer welkom is. De vertrekdag is nog niet bepaald. Er wordt echter hard gewerkt om, indien eenigszins mogelijk, a.s. Zaterdagmiddag uit Greenwich te vertrekken naar Plymouth. DE S.D.A.P. EN DE MOBILISATIE. Men blijft er omheen draaien. Neg steeds geen besliste en afdoende uitspraak. De S. D. A. P. zit met de mobilisatie- kwestie dan maar leeljjk in haar maag. Men zou zoo zeggen: de zaak is voor haar al heel eenvoudig. Zij ijvert immers al sinds jaren voor eenzijdige nationale ontwapening? Daarvoor hebben immers de „bewuste" arbeiders telkens weermoe ten demonstreeren? Waarom hieruit Oan niet de voor de hand liggende consequen ties getrokken? Toen echter minister Lambooij naar aanleiding van de geruchtmakende rede van den heer van Zadelhoff vroeg nu eens precies te zeggen, hoe men nu eigenlijk tegenover dit vraagstuk staat, be gon men er om heen te draaien en dit gedraai houdt no.g altijd aan. Geen wonder, dat een aantal partij- genooten een 'beetje draaierig begon te worden en dat verschillende afdeelingen voorstellen voor het a.s. congres indien den, waarin o.p zeer duidelijke uitspraak .werd aangedrongen. Het partijbestuur van de S. D. A. P. heeft nu in overleg met het bestuur van het N. V. V. en de Commissie voor het militaire vraagstuk deze zaak behandeld met het resultaat dat oen ellenlange kron kel-conclusie geboren werd, waarmee men nog alle kanten uit kan. Deze conclusie, die straks aan het con gres zal worden voorgelegd, luidt als volgt: Het Congres, 1. bevestigende het besluit ten aanzien van ontwapening, genomen in het Con gres van 1921, zooals het is uitgewerkt in het wetsvoorstel der Soc. "Dem. Ka merfractie en in het verslag der Com missie van S. D. A. P. en N. V. V. voor het Militaire vraagstuk, vastgesteld door het Congres dier beide lichamen van Sep tember 1926; 2. spreekt opnieuw uit, dat de partij, in samenwerking met de moderne vak beweging, de iflilitaire landsverdediging voor Nederland verwerpende op de gron den in bovenbedoeld verslag aangewezen, op den grondslag dier besluiten de arbei dersklasse heeft voor te gaan in een krachtige en volhardende ontwapenings- en vredesactie, zoowel in als buiten het par lement; 3- wijst de arbeidersklasse er nadruk kelijk op, dat de vormen van deze actie, slechts bepaald kunnen worden in ver band met de politieke omstandigheden in binnen- en buitenland, de stemmingen der bevolkingen en de machtspositie der arbeiders-beweging nationaal en interna tionaal; 4. verklaart, dat de partij en hare ver tegenwoordigers geen medewerking ver- leenen aan een politiek, die naar oor log drijft of oorlogsgevaar oproept; dat zij zoodanige politiek met al hunne krach ten zullen bestrijden; dat zij derhalve ock geen medewerking zullen verkenen tot een mobilisatie, indien het bevel daartoe als een drijven naar oorlog zou moeten of kunnen worden gekenmerkt of het oor logsgevaar zou oproepen; 5. houdt echter rekening met de moge lijkheid (die ook bij het Ontwaken ingsr voorstel der Kamerfractie uitdrukkelijk in acht is genomen), dat onder bepaalde omstandigheden een mobilisatie van be perkten omvang, op den voet van een Veiligheidswacht, ook door ons onver mijdelijk kan worden geacht (er bescher ming tegen gevaren, waaraan een oorlog buiten onze grenzen de bevolking van ons land blootstelt, of ter vervulling van V O'lkcnbonidsverplichtingen 6- is dus van oordeel, dat niet van te voren de houiding der partij en die harer vertegenwoordigers voor elk geval van mobilisatie kan worden vastgesteld, maiar dat de partij zich onverkort het recht moet voorbehouden, in elk geval naar gelang van omstandigheden en machtsver houdingen hare houding te bepalen; dat derhalve elke poging van de Regeering om de Partij tot een voorbarige en waair- delooze uitspraak te bewegen moet wor den afgewezen; 7- Constateert, dat volgens artikel 187 der Grondwet de beslissing over het mo- biliseeren van troepen in eersten aanleg uitsluitend bij de regeering is en dat eerst daarna aan de Staten-Generaal de vraag wordt voorgelegd, of en in hoe verre de opgeroepen dienstplichtigen on der de wapens moeten blijven; 8. acht het, in overeenstemming met besluiten van de Socialistische Arbeiders Internationale, dringend noodzakelijk, dat de beslissing over 't mobiliiseeren van de gewapende macht voor elk geval in han den van de volksvertegenwoordiging wordt gelegd, zoodat zonder haar goedkeuring mobilisatie onmogelijk zal zijn; 9- eischt herziening van de Grondwet, opdat aan de Volksvertegenwoordiging deze bevoegdheid worde toegekend; 10. roept de arbeiders van Nederland op, om onder de leiding van S. D. A- P. en N. V. V- in het verband der interna tionale arbeidersbeweging en op den grondslag van hare besluiten, de actie voor den vrede met alle kracht te .voe- xaa en ook in Nederland de zaak dot) nationale ontwapening te dienen door ver sterking der socialistische arbeidersbe weging. t Een pracht-conclusie is dat. Met de grootste zorg worden hier de kool en de geit gespaard. De partij blijft strijden voor ontwape ning enz. enz. en zij eischt zelfs herzie ning van de Grondwet, opdat niet meer de Regeering maar het parlement over het mobiliseeren der troepen zal hebben te beslissen. i Dat is voor de propaganda. Daarmee kan men de massa in bewe ging brengen. Maar men hoopt altijd nog op deelname aan de Regeering. En dan moet men de handen toch wat ruim hebben. Welnu, ook daarmee is gerekend. Het congres houdt immers rekening met de mogelijkheid, dat onder bepaalde om standigheden een mobilisatie onvermijde lijk moet worden geacht? Zoo kan men alle kanten uit. Zoo wordt het goedgeloovige publiek voor de mal gehouden. 'tZou belachelijk zijn in hooge mate, als 'tin den grond der zaak toch niet zoo in-treurig was. Ernstig ongeluk. LEEUWARDEN. V.D. Hedenmorgen te elf uur heeft op den Groninger straat weg een ernstig ongeluk plaats gehad. Een Chevroletauto, bestuurd door den heer Van Bommel uit Groningen, en waarin verder nog gezeten waren de hee- ren Bolde en Bruining, handelsreizigers uit Groningen, kwam bij het passeeren van een veeauto, bestuurd door den heer Buwuma uit. Rijperkerk met dez.e vee auto in botsing, doordat de bestuurder van de Chevrolet ook nog voor een wiel rijder wilde uitwjjken. Dhr v. Bommel geraakte onder de omgeslagen Chevrolet en werd levenloos opgenomen. De hoe ren Bolde en Bruining werden ook uit den wagen geslingerd en bekwamen niet- ernstige verwondingen aan het hoofd. Dhr Buwuma kwam ook op de straat te vallen en bleef bewusteloos liggen. Hiji werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis overgebracht. Fabrieksbrand. DEN BOSCH. Hedennacht heeft in do sigarenfabriek Hertog van Brabant van den heer J. Verhoeven, staande aan de Zuid-Willemsvaart, een hevige brand ge woed, die vermoedelijk in de droogkamer waar sigaren bij een brandende kachel la gen te drogen, ontstaan is. De brandweer wist den brand tot de tweede verdieping te beperken. De andere verdiepingen kre gen waterschade. De schade bedraagt f 15 a f 20.000. LONDEN. V. D. Tot hedenmiddag 12 uur was nog geen enkel bericht van Hinchcliffe ontvangen. De berichten, dat hij in Philadelphia geland zou zgn, wor den tegengesproken. Men vreest 't ergste. In Amerikaansche vliegerskringen en in die van de weerdeskundigen wordt de poging van Hinchcliffe als onverantwoor delijke waaghalzerij beschouwd, daar een aviateur in dezen tijd van het jaar bijna nooit een gunstige weersgesteldheid zal aantreffen. Hinchcliffe moet boven den Oceaan een storm ontmoet hebben, terwijl boven Nieuw Foundland zóóveel nevel hangt, dat de vleugels van zijn vliegtuig met een ijslaag moeten bedekt zijn ge worden. KOPENHAGEN. V. D. Het Folksting heeft het voorstel der conservatieven tot verhooging der invoerrechten met 111 tegen 28 stemmen verworpen. GENEVE. V\ D. Hedenmorgen is de voorbereidende ontwapenings conferentie onder voorzitterschap van Jhr Loudon in vijfde zitting bijeengekomen. Besloten werd de politieke vraagstuk ken tot na de aankomst der Turksche ge delegeerden, die in den nacht van Zondag op Maandag zullen arriveeren, uit fe stellen. De prestaties van het menschelijk hart. Het gewicht van een normaal mensche lijk hart is pl.m. 350 gram. Met eiken hart slag worden 180 tot 200 cM.3 bloed door de aderen van het lichaam gepompt. Met 70 hartslagen in de minuut worden dus pl.m. 14.000 cM.3 14 Kilogram) bloed door het hart in beweging gehouden, dat is het 40-voudige van haar eigen gewicht Het hart van een man is gemiddeld zoo groot als een vuist. Elk uur pompt dit 'hart 840 K.G. bloed door de aderen van het menschelijk lichaam. Deze prestatie komt overeen met de kracht, welke noo- dig is om een jongmensch 60 K.G. zwaar 13 Meter hoog op te tillen. In 8 uren zou door de kracht van 'het hart dit 60 K.G. zware jongmensch 100 Meter hoog getild kunnen worden, dus veel hooger als de Westertoren te Amsterdam. Wil men de vergelijkingen der krachtsontwikkeling van het hart uitbreiden op een heelen dag, op een jaar of over bet geheele leven van een mensch, dan komt men op cijfers, wel ke tot nadenken dwingen. De hartspieren zijn dag en nacht zonder rust bezig hun werk te verrichten. Als men goed rekening houdt met de hooge eischen, welke aan de functie van deze kleine spieren gesteld worden, dan zal men wel begrijpen, dat onze hartmotor zooveel mogelijk beschermd moet worden voor nadeelige en schadelijke invloeden. Tot deze schadelijke invloeden moet ook een overdreven gebruik van coffeïne-be- vattend» «tranksa - v*; meent, dat de zich ln koffie en thee bevin dende ooffeïne bij de dagelijks gebruikte hoeveelheid schade aan de hartfuncties kan berokkenen, zal bet zeer zeker aange naam vinden dat er ook coffeïnevrije koffie bestaat. Deze onder het handelsmerk HAG bekende koffie, waaraan het schadelijk be standdeel onttrokken is, verschaft ten op zichte van smaak en aroma hetzelfde ge not als het origineele product en voldoet in elk opzicht, ook met betrekking tot het extractgehalte, aan de voorschriften van de Nederlandsche Warenwet. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U oim eenige ruimte in uw blad.te willen afstaan, waardoor I) mij in de gelegenheid stelt in 't openbaar te kunnen antwoorden op de mededee- lingen gedaan door den voorzitter en wethouders in de laatstgehouden raads zitting der gemeente Middelburg, aan 't adres gericht van ondergeteekende. Terzake. Naar aanleiding van een mede- deeling in de laatst gehouden raadsver gadering door dhr Jeronimus, n.l. „dat hij heeft vernomen dat L- een bedrag van de gemeente Middelburg heeft go- eischt, dat door twee burgers is betaald geworden, waardoor de gemeente is ge vrijwaard, enz" zegt de voorzitter, dat 't de gemeente geen cent beeft gekost. Dat. is misschien waarheid, maar waarom la ten die burgers mij dan een verklaring onderteekenen dat ik niets meer van de gemeente Middelburg te vorderen heb. In dien de gemeente Middelburg niets met die burgers te maken heeft gehad, dan is de door mij onderteekende verklaring van nul óf geene waarde. Onjdenkbaiar is, dat burgers uit eigen beweging een schadevordering betalen waarmede ze to taal niets te maken hebben. De beide wethouders hebben gebruik gemaakt om mij in die vergadering te beleedigen over een gebeurtenis, plaats gehad in 1920, dat is 8 jaar geleden. Ja het is waarheid wat die wethouders hebben gezegd. Die Eielachtbaren heb ben in 1920 voor mij weten te verkrij gen een vonnis als wanbetaler van huur door middel van; de huur niet te willen aanvaarden en mij hinderlijk te zijn in mijn bewegingsvrijheid als huurder van een huis in eigendom bij de gemeente Middelburg. Indien een huisbaasje tegen over een zijher huurders dergelijke han delwijzen zou bedrijven, .dan zou zoo iemand veracht worden. Wethouder Mr de Veer heeft in een onderhoud gezegd, het is waar dat de huur op 't kantoor va,n de gem.-ontvanger is betaald willen won den, doch we moesten de betaling wei geren, om ons doel te bereiken, n.l. die woning vrij' te 'krijgen. Alzoo indien de heeren iets willen be reiken, hindert het niets op welke manier. Dato 4 Februari '28 heb ik aan het col lege van B. en W. schriftelijk verzocht om de woning in de Koepoort te mogen huren en als 'bijvoeging van zes stuks huurkwi- tantieboekjes, beginnende met 16 Oct. 1922 tot en met den datum van toezending mijner aanvraag huur woning b.g., die nende to't bewijs dat ik aan mijn verplich tingen als huurder van een woning heb voldaan. Gelukkig dat mijn huisbaas nim mer geweigerd heeft de verschuldigde huur te ontvangen. In genoemd schrijven dteelde ik tevens mede, dat ik bereid was om de huur der woning voor 3 maanden, desnoods voor een Y> jaar ineens en vooruit te betalen. Het antwoord van B. en W. hierop was, dat de woning aan een der gegadigden, die zich eerder had aangemeld, is ver huurd. In de gehouden raadsvergadering deel de de voorzitter mede, dat ik de eerste was die zich voor huur van de woning bij bem 'had aangemeld. Zoo zijn de manieren van 't college van B. en W. der gemeente Mid delburg. De eene leugen wordt aan de an dere geflanst. Mijn dank aan de redactie voor de plaatsing. Hoogachtend, G. J. LAMBERTZ. Middelburg, 3 Maart 1928- MIDDELBURG. Gehuwd: P. J. yan Darnme, 30 j. en L. Krijger, 30 j. Bevallen: L. Peene, geb. Pouwer, d.; J. P. W. Cornelisse, geb. Acda, d.; G. van ale Goorberghe, geb. Frjjtens, z.; M. Aarnoutse, geb. Louws, d. Overleden: J. van Wallenburg, 63 wedn. J .Theune; P. Pelle, 80 j., wed. A. van de Velde, voordien van S. Boone. GOES. Getrouwd: Jan Schrijver, 24 j. en Elisabeth Maria den Herder, 23 jaar. Overleden: Cornelis Lavooij, 63 jaar, echtgenoot van Paulina Nieuwenhuijze te Kruiningen. Over da maand Februari. ST.-LAURENS. Geboren: Komelis, z. r. J. Wisse en C. Dekker; Johanna Pietemella, (L v. F. Kwekkeboom en M. Polderman. Overleden: J. H. van Oost, 67 j., echtg, v. A. Alewijnse. MIDDELBURG. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Tarwe f 11.50—f 13 50, Maanzaad f26—f36. Boter fl, part- fl.10. Kipeieren 6, part. 6. Eendeieren 6, part. 6. "b; At'.. De Rotterdamsche Veiling, rerteg**- woordiger J. Rus, M. A- de Ruijteriaan 23 Goes, betaalde uit op de gehouden veiling 13 Maart 'voor kipeieren f5.10 en eendl ei eren. f 5.per ICO stuks. MIDDELBURG. Door het Polderbestuur van Walcheren is hedenmiddag aanbe steed het maken van een watergang met bruggen e. a. kunstwerken van Koudeker- ke naar Vlissingen. Raming f 73.000. Inschrijvers: J. H. v. d. Ven te Vlissin gon f72.617; A. v. d. Straaten te Hans- weert f 71.700; T. Cambier te Breskens f 70.850; I. Lagasse, Koudekerke, f 70.610; Firma A. Rovers Co. te Made f 70.499; J. v. d. Elshout te Made f69.385; J. v. d. Heuvel te Made f 69.370; C. v. d. Klippa, Oosterland f 68.485; J. Lindenbergh Cz. to Wemoldinge 165.800; A. A. de Wilde, Middelburg f 64.790; N. V. Mij tot aanne men van werken Mawe te Middelburg f 62.500. Wissenkerke. Gisteren werd door dep Gemeenteraad wegens overlijden van dhr Brouwer tot hoofd van dienst en keu- ringsmeester voor WissenkerkeCortgene benoemd dhr D. Haak, dierenarts te IJzen- dijke. Verder werd aan liet adres van de Middenstandsvoreeniging te Goes inzake de autobusvergunningen adhaesie betuigd. Programma van Vrijdag 16 Maart. HUIZEN, 841 M. (Na 6 uur 1950 M.). 12.30 1.30 Lunchmuziek. 34 R.-K. Vrouwenuur tje. 45 Gramofoonmuziek. 56.45 Concert, alt, piano. 66.45 R.K.- So ciologie. 7.40 Beethoven-cyclus. 8 vrijz. lezing over het lied van den Hervormingsdag. 9.20 vry'z. cursus. •HILVERSUM, 1030 M. 12.352 Lunchmu ziek. 5.30—7.15 Concert. 7.15—7,45 Landbouwhaliuurtje. (Ongevallcng'H aar van den landarbeid). 8.05 Lezing Onderwijsfonds Binnenvaart. 8 35 Concert door de Rotter damsche Liederent ifel. Het A Capel ak'or „Mig non" te Hillegersbsrg en do llarmoniovereeni- ging „Sursum Corda". 9.30 Lezing over de centrale verwarming. 10 Persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 12.20 Concert voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20—2.20 Orkest concert. 3.45 Concert. 4.05 Muziek. 4.10 Con cert voor schoolkinderen. 6.20 en 7.05 Or kestconcert. 7.35 Pianoconcert. 8.05 Vo- kaal concert. 8.20 National Symphoniecon- cert. PARIJS „R.-P.", 1750 M. 10.50—11 Concert 12.50—2.10 Orkestooncert. 4.055.05 Litter, en muzik. matinéa. 8.0311.20 Ga laconcert. 11 1 "1 Stoomv. Mij Nederland. CHRISTIAAN HUYGENS, uitr., 14 v. Suez. ENGGANO, thuisr., 14 v. Port Said. PRINS DER NEDERLANDEN, uitr. 14 te Sabang. SAPAROEA, thuisr., p. 13 Ouessant. JOHAN DE WITT, uitr., 14 te Southampton. KAMBANGAN, uitr., 14 te Amsterdam. RADJA, thuisr., 14 te Djeddak. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. COMMEWIJNE 12 van Curacao n. Aruba. Rotterdamsche Lloyd. BONDOWOSO, uitr., 14 v. Suez. BUITENZORG, uitr., 13 v. Port Said. INDRAPOERA, thuisr., pass. 14 Ouessant MADIOEN, uitr., 14 te Antwerpen, 16 ta Rotterdam verwacht. PALEMBANG, uitr., pass. 13 Kaap Bon. SIANTAR 14 v. Batavia, te Rott. BLITAR 14 v. Hamburg te Schiedam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Maart: Zwakke tot matige, meest Zuid-Ooste lijke wind, meest lioht bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst 's nachts, overdag weinig verandering in Jempera- tuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers: Vrijdag G u'. 4. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Maart, 2 30 u. Berlijn 59 40—59.43 Brussel 34.54—84.56 Parijs 9.779.79 Londen tï» IP»'-. 19 ASHv-'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3