inp, enz. Onderwijs. Gemengd Nieuws. IJ s id e Friese he binnen- vrat«renden meldt uit Lemmer: Telegrammen. Laatste Berichten. Financieele Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. Nagekomen advertentie. The Zeelandia Expresse Dir. W. LAATSMAN Reis- en Passage-Bureau VLISSINGEN TEL. 293. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES Land- en Tuinbouw. jonge man hem hartelijk bedankt had toot al hetgeen hij door woord en daad de ieugd gedaan had, de gemeente verzocht, hem toe te zingen Po. 121:4. jjog niet beroepbaar. Gand. W de Graaf, te Puttershoek, die verleden "0k door de classis Dordrecht beroep baar werd gesteld bij de Geref. Kerken, zal na 15 April gaarne een eventueel be- ïoep in overweging nemen. D s C. W. Keur, overgekomen van Heinkenszand, deed Zondag, na des morgens bevestigd te zijn door Ds Wijn gaarden, van Bedum, met een predikatie over Joh. 15: 5b, zijn intrede bij de Geref. Kerk te Oudewater. Ds Keur hield daarbij een predikatie over Ef. 3: 14 en 16, han delende over Paulus' gebed voor de ge meente om versterking van den inwendi- gen mensch, er op wijzende, lo. wat de oorzaak van dit gebed is; 2o. tot Wien dit gebed wordt opgezonden en 3o. wat de in houd is van dit gebed. Na de prediking werden toegesproken de bevestiger en vriend Ds Wijngaarden; de consulent Ds l. E. Smilde, tevens afgevaardigde van de classis; de wethouder der gemeente, de heer E. Groeneweg; de kerkeraad en de gemeente. Hierna werd de nieuwe leeraar toege sproken namens de classis door Ds L. E. Smilde van Haastrecht; door Ds Wijn gaarden als vriend en namens de ge meente door den heer A. F. Derksen, die liet toezingen Ps. 133: 3. H e t H. V. t e A n d ij k. Te Andijk zal een Geref. Kerk dn Hersteld Verhand worden gesticht. Men is bezig met het vor men van een kapitaal voor kerkbouw. Een preek me.t vraag en antwoord. Te Mansfield in Engeland is in de Anglicaansche kerk volgens de „Daily Herald" Zondag een novum ge weest. Twee predikers hadden ieder een preekstoel beklommen aan een der beide zijden van de kerk. De pastor loci, rev. H. W. Quarrel, begon zijn toespraak over de transsubstantiatie, en werd na vijf minu ten onderbroken door den heer E. G. Phi lips, leeraar aan de Mansfield Grammar School (blijkbaar dus ook theoloog), die een vraag stelde. Zoo ging de predicatie twintig minuten lang in vragen en ant woorden voort. Het gehoor moet een zeer levendig belang in dit onderricht hebben gesteld. De heer J. G. Nijk, sedert 1922 direc teur der Haarlemsche kweekschool, heeft wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, tegen 1 Sept. a.s. eervol ontslag gekregen. Nadat hij onderwijzer was ge weest achtereenvolgens te Leeuwarden, Arnhem en Amsterdam, in laatst ge noemde plaats als hoofd van een school, werd hij in 1910 als opvolger van den heer Broere benoemd tot directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg. Met groote toewijding heeft hij dat ambt ver vuld tot 1922. Hij was een geziene figuur op onderwijsgebied en was lid van ver schillende examencommissies. Een inbrekersfuiif in een kruidenierswinkel. Zondagmorgen werd, naar „Het Volk" meldt, ontdekt, dat was ingebroken in den kruideniers winkel va,n Hendrik van der Vijver aan het Westnieuwland te Rotterdam. De inbrekers hebben zich waarschijnlijk Zaterdagavond in het aangrenzende res taurant laten insluiten en zijn door een venster in 6 en zijgevel van het restau rant in den gang gekomen, hebben daar een ladder gevonden en zijn daarmede opgeklommen naar de eerste verdieping, die is ingericht tot toonkamers van de cadeau-artikelen der firma Van der Vijver. Zij hebben een ruit ingeslagen en zich toegang tot deze toonkamers verschaft. Hier lagen verscheidene gouden en zil veren voorwerpen in glazen vitrines, wel ke door de dieven werden vernield, waar na zij zich deze artikelen van wajarde toeeigenden en in een tasch pakten, welke werd klaargezet om mee te namen. Zij wilden echter 'hun ontdekkingstocht nog verder voortzetten en verschaften zich^ alweer door verbreking van een ruit in een deur, toegang tot den winkel. Achter in den winkel is het kantoior en daar staat de brandkast. Waarschijnlijk hoopten zij hier geld in te vinden en zij hebben gepoogd de kast open te bre ken, waarvan de sporen nog duidelijk zichtbaar zijn. De kast heeft evenwel hun pogingen weerstaan. Verder hebben zij lessenaars en kasten op het kantoor opengebroken, maar daar was niets in wat hun het meenemen waard scheen. Waarschijnlijk zijn zij door de onvrucht baarheid van deze pogingen in woede ontstoken en hebben zij deze gekoeld, dcor in het kantoor een ware verwoes ting aan te richten. Roeken en papieren zijn verscheurd en over den grond ver spreid. Ook de post van Zaterdagavond, die in de brievenbus gestoken was, isI verscheurd en in den winkel lieten zij eenige vaten stroop leegloopen, terwijl! verscheidene1 balen werden opengesneden en de inhoud over den grond uitgestrooid, alles door elkaar. Bii gebrek aan geld vonden zij echter andere begeerens waardigheden als fles- schen wijn, boerejongens, en cherry- brandy, benevens bonbons, sigaren en sigaretten. Hiermee schijnen zij een waar bacchanaal te hebben aangericht, want verscheidene flesschen met deze dranken .uitgedronken en lagen ledig op den grond, eveneens ledige bonbondnozen en andere emballage van etenswaren. Ook lagen er verscheidene eindjes si gaar en sigaret. Tevens nam men op den vloer de sporen waar van heigeen de „heeren" te veel van het goede hadden genoten. In hun roes hebben zij echter hetgeen er in de toonkamers gestolen was, vergeten mee te nemen, want men vond boven nog de tasch, volgepakt met gouden en zilveren voorwerpen terug. In totaal worden slechts 18 zilveren horlo ges, een gouden horloge en eenige zil veren potloden vermist. De vermiste Vlodropp'ers. In verband met het feit, dat in de ge meente Vlodrop ruim 400 inwoners min der aanwezig zouden zijn dan in de registers staan ingeschreven, wordt zoo wel door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek als door den Commissaris der Koningin in Limburg een onderzoek inget- steld. Goud in het water. Vrijdag- zijn in de haven van New York bij het inladen van zestig gouden staven van élk 50.000 dollar aan boord van een Itiliaansch stoomschip twee gouden staven in het water gevallen; slechts een e: van kon door duikers worden teruggevonden. Jalsche effecten. Te Atlantic- City yerden op verzoek van den Brit- schen consul-generaal te New York na mens ile Canadeesche regeering twee per sonen gearresteerd, die ©rvan beschuldigd wordei in Toronto 500.000 dollar te heb ben ^sïncasseerd door transacties1 met valschj effecten. Toen zij op het sta tion vjerden gearresteerd, boden zij de politieleambten 100000 dollar om hen te laten aitsnappfenl 1 Sen kranig staaltje van ambt lijke nauwgezetheid. Als historish wordt verhaald, dat een rijks ambten,ar van Rotterdam overgeplaatst werd mar Schiedam. Bij overplaatsing naar eet andere gemeente worden de ver- huizingkosten steeds vergoed. De betrok ken perpon echter, die nog bij zijn ouders inwoont!, had niet anders dan een twee tal koffes mede te nemen, welke heel zijn hebben m houden bevatten. Hiermede stapte h dus welgemoed te Rotterdam op lijn 8, v ;lke hem voor 15 cent naar zijn nieuwe tandplaats voerde. Eenigen tijd later be^ikte hem van departementswege het verzëk, om zijn declaratie betreffende de verbiizingsk'osten in te dienen. Nauw gezet, alshet een rijksambtenaar past, de clareerde de gelukkige aan het Rijk de somma in 15 cent, zegge de reiskosten van Rottrdam naar Schiedam. Hij ha echter buiten den waard gere kend, w^t kort daarop ontving hij op nieuw én der bekende staatsfolianten, waarin em nadrukkelijk werd medege deeld, dateijn declaratie bezijden de waar heid wassn niet met de juiste berekening der verhiskosten overeenkwam, doch 50 pet. te hog genoteerd was. Immers 'het Rijk vergedt geen kosten „binnen" de ge meente, e had de betrokken ambtenaar dus niet logen declaTeeren een trambil jet van otterdam-stad naar Schiedam, dat 15 cel kost, doch slechts van Rotter- dam-Hooj Boomen naar Schiedam, wel ke rit vooÉén dubbeltje zegge 10 cent kon worden a.elegd. Alzoo werd de fraudu leuze amienaar alsnog in de gelegen heid geste, een gerectificeerde declaratie in te zemda. Inhaak in een gemeente huis. Giernacht is ingebroken in het gemeentehis te Heerlen. De dieven zijn 'binnengeknen door het inslaan van een der ruitenAan verschillende afdeeüingen is een bez»k gebracht, de daders vonden echter nie' van hun gading. Veelief hebbers. Voor de be trekking in boekhouder-administrateur aan de gaeen te-lich (bedrijven te Breda hebben zie ver over de 100 sollicitanten aangemeld Eerkunstgebit ingeslikt Te GrevencM beeft een 30-jarige man zijn kunstjbit ingeslikt Hij is in levens gevaarlijke toestand naar het hospitaal te Sittard ovgebracht. De tcht van de „Schutte- vaer". Djhemanning van de „Schutte- vaer" is this op vier koppen gebracht en dus weer pipïee't. De heer Kruithof uit Rotterdam il n.l. ook den tocht over den Oceaan menaken. eren door zwavel- rand. Toen j.l. Zaterdag Balkbrug te Meppel arri- dat een groote flesch, inbou- 5 K.G. zwavelzuur, was om- dientengevolge leeggeloopen. veren, die gebonden vervoerd igen daardoor 'zulke hevige dat zij in het keur lokaal on- oesten worden afgemaakt, erd voor de consumptie af- Ka| zuur v de tram veerde, bli dende pl.: gevallen ei Een elftal werden, brandwoni middellijk Het vleescl gekeurd. Goes vangst. Door de politie te 's-Hertc nbosch is aangehouden een fietsendief Jie op 29 Februari aldaar een rijwiel ontljemd had. De door hem opge geven naai bleek valsch te zijn en vrij spoedig oi ekte men, dat men te doen had met ei zekeren A. J. de B., oud 32 jaar, chaul ir van beroep en wonende te Haarlem, door tal van autoriteiten in den landajezocht wordt, o.m. wegens diefstal, gelegd te Bodegraven en Haar lem, verdüering, gepleegd te Woudri- chem en vi, soortgelijke delicten in an dere plaatsi Hij zal ter beschikking ran de justitie Jteld worden. Er komt hier reeds veel ijs in de binnen wateren. Ook in het Tjeukemeer is veel drijfijs. De vaart voor zeilschepen is ge stremd. Het tedefoontjevan de po litie. Verleden week maakten wij mel ding van de brutale oplichting van een financieele instelling te Rotterdam door een man, die namens de politie had op geheld en „voor onderzoek" een bankbiljet van 100 gulden had afgehaald. Hij zeide, te komen namens een inspec teur van politie en werd geloofd, daar men door het telefoongesprek in de meening was komen te verkeeren, „dat de politie werkelijk had opgebeld. Gisteren heeft zich bij de Amsterdam- sche politie de bedrijver van deze oplich ting gemeld. Hij motiveerde zijn vrijwilli ge aanmelding, door te zeggen, dat bij uit de kranten gelezen bad, dat zijn signale ment verspreid was, zoodat men hem als hij nu niet uit eigen beweging was geko men, toch een dezer dagen gearresteerd zou hebben. Hij is de 25-jarige chauffeur B. J. G., thans zonder vaste woonplaats. Het merkwaardige is, dat deze man zeer goed in politiekringen 'bekend blijkt te zijn. Hij woonde nagenoeg alle strafzittingen bij en kende de meeste inspecteurs van po litie bij naam. Toen nu bekend was gewor den dat er een politioneel onderzoek was bij een financieele instelling, en hij wist welke inspecteur dit onderzoek verrichtte, kostte het hem weinig moeite deze instel ling op te bellen en den indruk te wekken, als helde de politie op, daar zijn bewerin gen blijk gaven van goed op de hoogte te zijn met de zaak. De chauffeur is naar Rotterdam over gebracht. Felle scheepsbrand in de Rotterdamsche ihaven. Gister middag is brand uitgebroken in het Griek- sche stoiomschip „Rokus Vergottis" te Rotterdam. Te ongeveer twee uur werd het blusschingswerk begonnen door een drijvende stoomspuit en een drietal brand spuiten. Er ontwikkelde zich veel rook, zoadat de brand overal in den omtrek de aandacht trok. De „Rokus Vergottis" is een Griéksch stoomschip1, dat dezer dagen van Bombay kwam met een lading aardnoten, lijnkoeken en katoen. Onder weg van Bombay naar Rotterdam ha,d het schip reeds brand gehad door broei ing, welke te Algiers, waar men eenige dagen bleef liggen, .werd gebluscht. Alhoewel de brandweer den geheelen middag met acht stralen het "blusschings werk voortzette, had zij aanvankelijk geen merkbaar resultaat. De brand' bleef vrijwel stationnair. Omstreeks 5 uur begon de rook, die uit ruim; 4 en 5 opsteeg, te verminderen. Men «was inmiddels begonnen met het lossen van de lijnkoeken. De schade was gisteravond pog niet te schatten, doch is zeer aanzienlijk. Een onverbeterlijke knaap. Op het gerucht, dat een jongen zijn vader voor f1700 bestolen had, heeft .gen po- Iitie-agent te Bussum aan het station aldaar dien 15-jarigen knaap aangehoiu- den. Het geld, dat uit de brandkast was ontvreemd, was nog geheel in zijn bezit. Hetzelfde jongmensch is reeds vroeger eenigen tijd op stap' geweest, toen zon der geld, en door de politie opgespoord. Man doodgevroren. Zaterdag avond is de .ongeveer 50-jaxige B. te Oudkarspel, toen hij met een vaartuig het veld in was, door de koude bevan gen en doodgevroren. Zijn metgezel is er met een paar bevroren vingers afgekor men. t» In China sterven tweemaal te veel mensch en. Blijkens een be richt uit Peking heeft het Chineesch me disch congres bij resolutie geconstateerd, dat de medische verzorging in China „veertig maal slechter is dan die in dej Westersche landen". Twaalf mill i oen Chineezen sterven er jaarlijks, terwijl van hen zeker zes mil- lioen bij' behoorlijke geneeskundige ver zorging gered zouden kunnen worden. 'In China is op elke 100.000 inwoners slechts één volwaardige arts; het sterfte cijfer is er 30 per mille en per jaar! Waterwegen in Zeeland. In de afdeelimgen der Eerste Kamer werd blijkens het Voorl. Verslag, omtrent de waterwegen in Zeeland, het volgende opgemerkt: Waar jaarlijks groote sommen worden besteed aan verbetering van de haven van Breskens, die steeds meer wordt ge bruikt, werd de wenschelijkheid uitge sproken van het aanbrengen van een mist hoorn daar ter plaatse. Ook werd aangedrongen op afschaffing of verlaging der tarieven voor opslaggeld dat bij andere Rijkshavens, óf in het geheel niet, óf volgens een veel lager tarief wordt geheven. Waar eenerzijds door verbetering der haven wordt ge tracht hét gebruik daarvan te bevorde ren, dreigen deze hooge tarieven een na- deeligen invloed uit te oefenen, met als gevolg toenemende werkloosheid. Voorts werd gevraagd, of met den Mi nister vooraf overleg is gepleegd over het bouwen van de nieuwe veerboot Vlis- singenBreskens, .waardoor de exploita tie-kosten der stoombootdiensten, waarin het Rijk medebetaalt, niet onbelangrijk zullen stijgen. Ook zoude men gaarne 's Ministers oordeel vernemen omtrent de bruikbaarheid dezer veerboot bjj slecht weder, in verband met den smallen in gang der haven te Breskens, die het bin- aenJoopen dikwijls zeer bezwaarlijk laaakt Nogmaals werd te kennen gegeven, dat eene vluchthaven aan den Stoofpolder een eisch blijft van de scheepvaart te meer, omdat de tramhaven door de eischen van het trambedrijf als anderszins in sommige (maanden van het jaar voor den schip per ontoegankelijk is. AMSTERDAM- V-D- In een perceel in de Eelantiersdwarsstraat is een caféhou der door gasverstikking om hef leven gekomen. ROTTERDAM. V-D- Alhier is gisteren gehouden de vergadering der classis van die Geref. Kerken in Nederland in Her steld Verband. Het ma'deramen werd al dus samengesteld: praeses ds H. C. v. d. Brink, scriba dr C. Koppenaal en assessor ds W. E. v. JDüin. In het kerk verband werden opgenomen de kerken te Utrecht, Oosterend (Texel), Middelburg, Bussum en Hilversum, zoadat in totaal 19 kerken waren vertegenwoordigd. D® zaak der dading werd in den breedé besproken. Hierin werden goede vord-cj- ringen gemaakt. De beroepen van ids W. E. v. Duin naar Amsterdam-West en cand. P. v. d. Woude naar Amersfoort werden goedgekeurd. Verschillende zaken werden in comité-generaal behandeld. Roepende kerk voor de volgende classisvergadering (2q Dinsdag in Juni) is Oudemirdum. LONDEN. V.Di. De mogelijkheid bestaat, dat de Engelsche vlieger Hinchcliffe he denmiddag *12 uur de Vereenigde Sta ten zal bereiken. NEW YORK. V.D'. Uit Californië wor- dien nog nadere bijzonderheden gemeld) omtrent de averstroomingsramp. De door het water verraste .bewoners moesten in de duisternis de vlucht nemen. Er ont stond een paniek. Momenteel zijn 277 lij ken geborgen, terwijl nog 800 personen vermist worden. De materieele schade bedraagt wel 25 millioen dollar. Alle beschikbare troepen zijn naar het terrein van de ramp gezonden. Die watermassa is nu tot 35 mijl valn Los Angelos genaderd. Die stad loopt echter, idank ziji de heuvels, geen gevaar. Naar wij vernemen is mede in ver band met een verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Mid delburg door de Regeering beslist dat de dienstregeling van de autobusdienst B. op ZoomPutte (Exploitant P. Liefbroer) zoodanig moet zijn ingericht, dat te Ber gen op Zoom aansluiting wordt gegeven op de treinen en te Putte grens op de bussen van de Lux-onderneming Putte Antwerpen. Naar ons door de Kamer van Koopi- handel en Fabr. te M'burg wordt mede gedeeld zal de herziening van het Frau- sche douanetarief 16 dezer in werking treden. Afgemeene Friesche Hypotheekbank te Leeuwarden. Naar wij vernemen zal aan de op 21 Maiart a.s. te houden algemeene verga dering van aandeelhouders der Algemeene Friesche Hypotheekbank gevestigd te Leeuwarden, worden voorgesteld het divi dend, na ruime reserveering, te bepalen op 21 pfct-, (v.'j. 20 pot.) De gezamenlijke reserves 'zullen dan worden opgevoerd! tot f684.476.44 (v.j. f617.119.96). Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Maart. 2.30 u. Berlijn 59.39—59.42. Brussel 34.6234.66. parijs 9.769.79. Londen 12.12V2—l2.123/4. New-York 2.48i/2—2.48s/4. Heden werd door den hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg aanbesteed het uitvoeren van b'aggerwerken in en om de buitenhavens van het Kanaal! door Zuid-B'eveland te Hansweert en Wetmeldinge, gedurende de jaren 1928, 1929 en 1930. Inschrijvers waren: E. van Noordenne, Sliedrecht, 15 ct. p. kub. M. opgebaggerde specie bij een 55-urige arbeidsweek gedurende al de jaren en 18,5 ct. bij 48-uri'ge werkweek in de jaren 1929 en 1930; N-V- Aanne mersbedrijf v.h. W- Looijten, Gorinchem 14.4 en 17.4 ct.; Gebr. v. Hattum, Zalt- bommel 13.3 en 14.4 ct. GOES. Geboren; Johannes Anthonius Marcus z.v. Johannes Josephus Brusket en Adriana VerbuTg. OOSTBURG. Tarwe f 11.50f 14, gerst chevallier f13f 13.40, rogge f12 f 12.50, haver f 11.50—f 12-50, kroon- erwten f2fif 28-50- ROTTERDAM 13 Maart. Ter Rotter-1' damscbe (Veiling, Warmoezierstraat 87— 39, waren aangevoerd 260 000 eieren. Prijzen: kipeieren f4.90f 6.35, eend eieren f 5-20f 5-90. GOES. Veiling van 13 Maart. Appels Goudreinetten 1638, zure bellefleur 8 22, Court pendu 8—14, Annanas Reinet- tten 15, Mei Pipping 7, Sterappels 720, zure Armgaard 10, Notarisapipel 915, Lemoenapp'el' 6—26, Fransche goudreinet 22, Luntersche Pippeling 16, Geldersche Hollaert 1011, Remb. Mortier 6—9, zure Ruster 59, Reinette d'Or 411, Eierappiel 58, zoete bellefleur 812, zoete Campagne 715, zoete Armgaard 820, zoete Ruster 810, zoete Tulpe- ling 11, zoete Hollaard 915, Huismans- zoet 812, Pomme d'Orange 720 gld., alles per 100 k.g. Peren: Gieser Wildeman 18, Kleiperen 13—22, Pondsperen 1618. St. Remy 1720, Winterlouwtjes 513, Schelle- bellen 6 gld-, alles per 100 k.g. Diversen: Spruiten 3540, Spinazie 34 38, witlof 1819, aardappelen 4.206, uien 412, saletten 710, koolrapen 1.80 —2 gld., alles per 100 k.g.; rooie kool 5, witte kool 7 gld. p. 100 stuks, radijs 7.10 p. 100 bos, narcissen 5-105-60 gld. p. 100 bos. VLISSINGEN. Veiling van 13 Maart. Uien 1516, spinazie 3237, koolra pen 33,5, spruiten 26—37,5, wijnpeen 46,5, witlof 1218, zure bellefleur 7 20, campagnezoet 1114, grauwzuur 9, Goudreinet 1625, zoete bellefleur 7, grauwzoet 1316, reine d'or 1213, Hollaert 9, Court Pendu 13, bruine bon nen 2226, witte bonnen 26 cent, alles per K.G.; kipëieren 52 ct. p. 10 stuks, savoije kool 45 ct. p. stuk, p'rei 812, selderie 11,5, rabarber 913 ct., alles per bos. Stoomv. Mij Nederland. BORNEO, uitr., 13 te Port Swettenham. CHR. HUYGENS, uitr., 13 te Port Said. JOHAN DE WIT, 13 van Amsterdam naar Batavia. SOEMBA, thuisr., 12 te Suez, 13 van Port Said. ENGGAN0, thuisr., 13 te Suez. M0ENA, uitr., pass. 13 v.m. Wight. KONINGIN DER NEDERL., thuisr., 10 te Colombo verw. P. C. HOOFT, thuisr., 16 te Genua verw. SINGKEP, thuisr., 14 te Londen verw. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. VENEZUELA, uitr., 12 280 mijl Z.Wi. v. Valentia gesign. STUYVESANT, uitr., 12 te Barbados. Rotterdamsche Lfoyd. INDRAPOERA, thuisr., 13 Finisterre gepasseerd. MADIOEN, 13 van Rotterdam naar Bata via, via Antwerpen. SIANTAR, thuisr., 13 van Gravesend n. Rotterdam. S0EKAB0EMI, thuisr., pass. 13 Perim. TABANAN, uitr.', 13 van 'Tanger, 15 te Marseille verwacht. TJERIMAI, 1415 bij Perim verw. KERT0S0N0, 12 van Marseille. Als het den boeren slecht gaat... De laatste jaren werd het veirmeoigvaJ- d'igingscijfer der gem. 'inkomstenbelasting door den raad van Finsterwolde vastge steld op 2.6 en daarbij bracht deze be lasting in 1925—'26 f 95000, in 1926— '27 f65000 en in 1927—'28 f 43000 op. Deze achteruitgang is een gevolg van de slechte resultaten in den landbouw. Ook heden werd het vermenigvuldigi n g seij fer weder vastgesteld op 2,6 voor het belas tingjaar 1928—729, doch dan moet ten behoeve van het dienstjaar 1923 beschikt worden pver het bedrag van £5000, ge stort in het fonds tot stabilisatie van den belastingdruk en over het vermoede- öelijk batig slot der rekening over 1927. 'Zaaimachine voor Waalsche boonen. Waalsche boonen mogen als bekend! niet worden gezaaid, doch moeten worden gepoot, óók als verbouw in ,het groot plaats vindt, doch daarvoor zijn heel wat werkkrachten nooidig. Indien deze peul- vriuchten worden gezaaid, kojmen ze niet diep genoeg ia dea gran4 vwt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3