BOLS Wat er deze week voorviel. Het Zeeuwsche hoekje. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Dammen. Het Vrouwenhoekje. Zoeklichtjes. ZOGENEVER. Deze week js te Genève deRaadvan den Volkenbond bijeengekomen. Tal-* rijk waren de besprekingen, die de ver schillende Volkenbondsgedelegeerden (in 't bijzonder Stresemann, Briand en Cham- berlain) buiten de vergaderingen om met elkander hadden. Ze zijn gewoonlijk van grooter beteekenis dan de officiiele bij eenkomsten. Van belang is wel, dat de Vo'kenbonds- raad besloot om onzen Minister Jhr Bee- laerts, die in September rapporteur was over de Poolsch-Litansche kwes tie, uit te noodigen, opnieuw verslag uit te brengen over den stand van deze kwes tie, waarin zooals men weet, de beide partijen tot dusver niet verder zijn ge komen, tengevolge van de houding van den Litauschen premier Woldeiraras. Ook is de Raad begonnen met de be handeling van de moeilijse kwestie der Hongaarsche wapen smokkela rij. (Het z. g. n. Gotthard-incident*. Het scheen aanvankelijk de bedoeling deze in geheimo zitting af te doen, maar hiertegen verzette zich Briand, op wiens verzoek daarop tot openbare discussie werd over gegaan. De zaak is in handen gesteld van een commissie uit den Raad, waarvan ook Jhr Beelaerts deel uitmaakt en op grond van het door deze commissie uit te brengen rapport, zal de Raad dan zijn beslissing nemen. Ook zij gereleveerd, dat de Raad tot Span je en Brazilië zich zal weid n met de uitnoodiging, weer actief deel te nemen aan de werkzaamheden van den Volkenbond. Deze week is een eind gekomen aan de bijeenkomst van de Veilighoidscom- missie. Besloten is, om in Juli een derde zitting te houden. De commissie heeft hard gewerkt, maar het zou wat al te optimistisch zijn om te zeggen, dat haar arbeid ons veel nader heeft gebracht tot de ontwapeningscon erent'e die, naar men in September te Genève hoopte, nog dit jaar zou "kunnen worden bijeengeroe pen. In Polen is hot j.l. Zondag verkie zing geweest. De uitslag daarvan is een overwinning voor Pilsoedski, geljk trouwens mocht worden verwacht. •Voorloopig is het regime-Pilsoedski weer gewaarborgd, zijn hardnekkigste tegen standers, de nationaal democraten, bevin den zich hopeloos in de minderheid en in den Landdag kan Pilsoedski, dank zjj zijn aanhang, nu rechts tegen links gaan uitspelen. Engeland heeft de laatste dagen weer eenige moeite met Egypte en Ar a,- b i Iben Saoed, de groote Arabische heerscher, staat gereed, den heiligen oor log te ontketenen legen de „ongeloovi- vigen" in Irak, Koweit en Transjordanië. Daar is Engeland toeziende voogd. Ibn Saoed's -oorlog zoui zich dus richten tegen de Etigelsche macht. Tegelijk vernamen we uit berichten uit Londen en Kaïro, dat de tegenstelling tusschen Britsche en Engelsche belangen scherper dan ooiit is geworden door de Weigering der Egyptische nationalisten een verdrag te aanvaarden, dat in Londen met Sarwat Pasja was opgesteld. Een bericht uit Jeruzalem zegt wel, dal men in officieele Engelsche kringen ge looft, op grond van de ontvangen inlich tingen, dat Transjordanië voorshands niet bedreigd wordt door de Wahabieter Maar er worden toch militaire voorzorg? maatregelen genomen. Wij herinneren nu nog even aan het dreigend conflict jm de Rer 1 ijnsche metaalindustrie en aan de staking in de Antwerpsche havens en willen dan van de blnnenlandsche gebeurtenissen in de eerste plaats releveeren de verwer ping van het aardewerk wet je dJoar de Tweede Kamer. De meerderheid dier Kamer wilde blijk baar de keramische industrie in Zuid-Lim burg aan haar lot overlaten, voornamelijk uit vrees voor rep-ressaillesi van het bui- land. Dat is nu het derde ecbëc van het kabinet in een poar weken tijds. Onder groote belangstelling werd deze week de rechtzaak tegen de Indone sische studenten behandeld. De eischen, door het O-M- gesteld waren zeker niet licht. Over de autobussen. Er is op Zuid-Beveland de laatste weken veel stof opgejaagd door een beslissing van den Raad van State over de autobus diensten GoesWolfaartsdijksche veer- Reeds eerder Schreef ik over deze kwes tie en wel naar aanleiding van de houding van Gedeo. Staten ten opzichte van enkele autobusdiensten in deze omgeving. Was er toen reeds reden voor critiek, de situatie is nu nog veel bedenkelijker geworden. Het is n.l. gebleken, dat de spoorweg directie, waar haar belangen ook maar eenigermate in 't geding waren, bezwaar heeft gemaakt tegen de toekenning yan concessies voor autobusdiensten Ze heeft daartoe natuurlijk het volste recht en van haar standpunt bezien, ook schoon gelijk. Ieder vecht iri deze wereld voor eigen be langen en het is zeer begrijpelijk, dat de spoorwegdirectie de grootst mogelijke in komsten ziet te verkrijgen. Toch zijn hier ook andere belangen in 't geding. En ieder, die met de Zeeuwsche toestanden op de hoogte is, zal het zeker betreuren, dat de Raad van State daar mede blijkbaar nio| heeft gerekend en blij kens de motiveering van de eerste uit- Driewegen. De raad vergaderde Don derdag met alle leden. De armenrekening over 1937 werd goedgekeurd in ontvang met f 8596 98 en in uitgaaf met f 44*32.25. Goed slot a'dus f 4174.73. De kom der gemeente blijft ge handhaafd zooals die in de poiitie-veror- dening is aangegeven. De begrooting voor 1927 werd gewijzigd voor enkele posten tot een bedrag van f 25. Het kohier hondenbelasting voor 1928 werd opgemaakt op f 104. De reke ning van den vleeschkeuringsdien t cen trum-gemeente Ovezand dienst 1927 werd goedgekeurd. In den aanstaanden zomer zal het pad aan den Platten veg nvt zmd worden opgehoogd. Voor behoud auto- busdienst-G. J. de Jager wordt een t le gram gericht aan den Minister van Wa terstaat. Aan het waterschap Ellewou's- dijk zal worden gevraagd om het Oost- hoeksche weg e, den Rui:endijk, Schoon - dijke, en den Houten Heulweg te verhar den. 's-He-er Arendskerke. Als opvolger van het afgetreden raadslid P. Oujkerk is dn-or den voorzitter van het, Centraal Stembu reau benoemd verklaard dhr H. Goede gebure Lz. GrfjpsKerke. Woensdagavond werd al hier de vergadering van de plaatselijke afd. van den vrijwilligen landstorm ge houden, die een gezel.ig karakter droeg. De vergadering was goe 1 bezocht, 't Leden- lal beweegt zich in stijgende lijn en be draagt thans ruim 40. De heer J. J. de Keijzer, burgemeester, heette als voorzit ter al.en welkom en gaf toen 't woord aan den heer P. G. Laernoes uit Vlissin- gen, die nog eens uitvoerig de noodza- kel.kheid van den vrijwil igen landstorm bepleitte. Daarna wees hg op de weu- schelijkheid, om bij gelegenheid van 't 10- jarig bestaan van den V. L. onze een heid en kracht de demonstreeren. Be sloten werd hieraan mee te doen en zoo men immor kan moe naar Den Haag te gaan. De noodige gelden daarvoor zul len bg elkaar gebracht worden door een commissie, onder voorzitterschap van den burgemeester. Zeer zal 'top prijs wor den gesteld, dat de werkgevers aan hun ondergeschikten, die zich dien dag geven tot steun van land en volk, vrijaf geven, zonder loonderving. Gezorgd zal worden voor 't ontwerpen van een vaandel. De Coöp. Boerenleenbank alhier kwam Dinsdagmiddag in vergadering bij een. Het jaarverslag wees uit, dat de bank in ledental toeneemt en steeds meerdere boekjes in omloop gebracht worden; te samen een getal van 425. De rekening en balans werden goedgekeurd en de winst k f548.15 gestort in het reserve fonds, De rente voor 1928 bleef gelijk het vorige jaar n.l. voor deposito's 3.84 en voor voorschotten 4.83 pCt. Als be stuurslid werd gekozen dhr J. de Wolf, voor den Raad van Toezicht dhr L. Lou- werse .en tot plaatsvervangende leden de heeren A. Geschiere en C. Louwerse. Aan het einde der vergadering werden allen nog gewezen op de vele moeilijk heden die zich voordoen wanneer bij de nieuwjaarscontrole de boekjes niet tgdig worden ingeleverd, terwijl in den vervolge de vol.e medewerking werd gevraagd, ten gerieve van bestuur en kassier. Zlerlkaee. De Geref. Mannenvereen. „Bouwen en Bewaren" kwam gisteravond in vergadering bijeen. Nadat de voorz. dhr J. van Hinte de vergadering op de gebruikelijke wijze had' geopend en enkele huishoudelijke werkzaamheden waren af gedaan, verkreeg dhr J. Dirks het woord, die een inleiding hield over: „Onze roe ping inzake het Sociale Leven". De inlei der begon met dit onderwerp voor een Geref. Mannenvereeniging te rechtv- ardi- gen. Hij; besprak voorts de verhouding van de Kerk tot het sociale leven. Daarbij voerde hij het pleit voor een sociale prediking en wees hij op de taak van eiken kerkeraad in 't huisbezoek om het organiseeren in socialistische vereen, p* r- tinent als in strijd met Gods Woord te beschouwen en te bevorderen dat alle leden eener kerk zich christelijk organi seeren. Op deze inleiding volgde een druk ke bespreking, waarin 'tal van practiscbe vragen nader onder de oogen werden ge zien. spraak, die gevallen is, ook in 't vervolg weinig of niet zal rekenen. Men moge b.v. de Spoorweg-Maatschap pij Zuid-Beveland nog zoo'n goed hart toe dragen, er is ook nog zoo iets als het rechtsgevoel. Tien, twaalf jaren geleden waren er autobusondernemers, die de rei zigers uit Noord-Beveland en van Wol- faar'tsdijk niet in de kou lieten staan, maar ze vervoerden naar Goes. Het is ook al weer eenige jaren geleden, dat enkele autobus-ondernemers de bewoners van „den zak van Zuid-Beveland" uit hun isolement verlosten en daarvoor zeer veel dank en waardeering mochten oogsten. Natuurlijk waren die autobus-onderne mers geen philantropen. Ze wilden in hun ondernemingen ook wat verdienen. Maar hier gingen persoonlijk en algemeen belang op zeer gelukkige wijze samen. De samenleving heeft dan ook en daarmee zeg ik naar mijn bescheiden meening geen woord te veel groote verplichtingen aan deze menschen, temeer, daar de meeste van deze autobusdiensten op eigen beenen stonden en geen subsidie van de gemeente besturen ontvingen. Hier viel een gezonde ontwikkeling van het particulier initiatief waar te nemen, waarvoor wij, Anti-Revo lutionairen, altijd zooveel gevoelen. Nu is reeds aan enkele van deze autobusondernemers hun brood ontnomen, Oplichting. Gisteren werd een bankinstelling te Ro terdam opgebeld door iemand, die zei, dat h'j de Commissaris van poli.ie in de tweede afdeeling bureau Oppert, was. Hij vroeg, of de inspecteur van deze afdeeling, die belast is met het onderzoek in een jus i ele zaak be treffende deze bank, nog in het bankge bouw aanwezig was, want hij had een dringende boodschap voor hem. Men ant woordde, dat deze inspecteur niet meer in het gebouw was. Degeen, die zi h voor commissaris uitgaf, vei telde toen, dit in verband met het onderzoek een bankb'l jet van f 100 gekeurd moest word n H zou nu iemand zenden, om dit biljet op te halen. Inderdaad kwam even later een meneer in het bankgebouw, .die ve telde, namens den comnissaris van pol'tie ïn de tweede afdeeling te komen, om een bankbi'jet van f 1C0 te halen. Men gaf hem het gevraagde mee. Kort daama bleek, dat men er in g doopen was, en dat een handig oplichter z.jn slag had geslagen. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Oplossing probleem No. 31. Auteur: G. Kerkhof, Amsterdam. Stand. Zwart: 10 sch. op 1, 6, 7, 8, 11, 16, 19, 20, 25 en 36. Wit: 10 sch. op: 17, 22, 27, 30, 31, 32, 34, 39, 43 en 44. Oplossing. Wit: 27—21 39—34 34X3 3—9 9X35. Zwart: 36X29 of 16X29 16X18 11X22 25X34. Oplossing probleem No. 32. Auteur: J. H. Bakker, Amsterdam. Stand. Zwart: 13 sch. op 2, 4, 7, 8, 9, 10, 18, 19, 20, 22, 24, 28 en 30. Wit: 13 sch. op 21, 29, 33, 35, 37, 38, 39, 45 tot 50. Oplossing. Wit: 37—32 48—42 49-44 46—41 47—41 45X5. Zwart: 28X37 37X48 48X23 23X46 46X40. Oplossing probleem No. 33. Auteur: A. J. Goudzwaard, Middelburg. Stand. Zwart: 11 sch. op 1, 6, 8 tot 12, 15, 18, 21 en 30. Wit: 11 sch. op 20, 24, 28, 33, 35, 36, 40, 41, 42, 44 en 50. Oplossing. Wit: 44—39 42—38 35—30 28—23 33X15 41—37 36X18. Zwart: 30X19 15X24 24X44 19X28 44X42 42X31. Oplossing probleem No. 34. Auteur: J. Daane, Zoutelande. Stand. Zwart: 10 sch. op 1, 3, 8, 11, 13, 14, 19, 23, 24 en 39. Wit: 10 sch. op 21, 22, 27, 28, 35, 40, 42, 47, 48 en 50. Oplossing. Wit: 22—18 21—17 40—34 42—37 47X9 35X2. Zwart: 13X31 of 33 11X33 39X30 31X42 3X14. Probleem No. 39. Auteur: J. Zuiver, Amsterdam. 1 2 3 4 5 6 16 26 30 40 15 25 35 45 47 48 49 50 Zwart: 5 ach. op 3, 4, 8, 14, 40 en dam op 1. v Wit: 8 sch. op 15, 17, 23, 24, 25, 29, 38 en 50. Wit speelt en wint Oplossingen binnen 10 dagen na laatste plaatsing in elke maand. terwijl, naar te voorzien is, nog meerde ren in datzelfde lot zullen deelen. En waar om? Om de locaalspoor financieel ter wille te zijn. De Raad van State acht, dat door de opening van dezen spoorweg voldoende ir de behoefte aan verkeersmiddelen is voorzien. Maar voelt men dan in Den Haag niet, dat men de zaak toch zóó al te eenvoudig stelt? Verdienen dan de autobusonderne mers, die een streek reeds jaren geleden uit haar isolement hebben bevrijd, zulk een behandeling? Hierbij wil ik opmer ken, dat voor de autobusdieasten GoesMiddelburg, die zijn ingesteld, toen het treinverkeer tusschen die steden er reeds was, de zaak rechtens anders staat dan voor de bovengenoemde. Ik meen ook tegen de 'bewering te moe ten opkomen, dat de autobusexploitanten toch wisten, dat de plannen voor de locaalspoor er waren. Had dan de geheels bevolking van de betrokken streek jaren en jaren moeten wachten op plannen? Hadden dan de Noord-Bevelanders maar aan het Wolfaartsdijksche veer moeten blijven staan, in afwachting tot de spoor weg plannen eens werden uitgevoerd? Dat ware toch al te mal. Zoo dwaas zijn de menschen gelukkig nog niet. Met opzet heb ik deze zaak bezien uit een oogpunt van recht en billijkheid. Wil Weer een waschpraatje. Talrijk zijn de klachten over het leelijk worden in de wasch van gebreide man tels, truien, jurken en jersey's. Het H Ib'd geeft daarom eenige voorschri ten ten gerieve van haar, die dergel'jke kleeding- stukken zelf een reinigingsbeurt wenschen te geven en maar lukraak te werk gaan. le. Meet de kleedingstukken, voor het wasschen. 2e. Week ze een half h êón uur in een lauw sop van ammoniak-zeep en wasclx ze in hetzelfde sop door ze voor zichtig te knijpen en te drukken. Wasch ze nog eens in een schoon zeepsop na, en s.poel ze 4 k 5 «haal in lauw water. 3e. Druk ze uit. meet, plak en droog ze. 4o. Hang een kleedingstuk van b'jzon der' los weefsel niet pp, maar leg het plat neer op de vereischte maat en laat het zoo drogen. 5e. Als een wit kleedingstuk een ge kleurde garneering heeft, b.v. een man telkraag en -manchetten, dan mogen ge kleurde en witte gedeelten elkander ge durende het drogen niet raken. Leg het dus plat neer met doeken tusschen witte en gekleurde gedeelten en laat het zoo dro eu. Wanneer zoo'n kleedingstuk wordt opgehangen, mag er van het gekleurde gedeelte geen water afdruipen op het witte. 6e. Gebruik voor wit goed met geldeur- de garneering geen ammoniakzeop, maar Spaansche zeep. Verder .ken men nooit van te voren zeggen, of het resultaat wat betreft het wasschen van mantels en mutsen bevredigend zal zijn. Het krimpen kan gewoonlijk wel voorkomen worden, het uitrekken echter niet. Sommige kleeding stukken zijn zóó uitgerekt, dat een man tel bgv. na het wasschen langer en bree der is geworden. Aan te raden is het, zulk goed vooral steunende op de han den te wasschen en vast te houden, en dan voorzichtig te drukken. En niet, zoo als ander wollen goed, door het zeepsop heen en weer te kloppen of af te laten hangen. Eenige recepten. Eie rkoeken met appelen. (Voor hen, die zoo gelukkig zgn, nog appelen in huis te hebben, of die er niet tegen op zien, ze tegen de momenteel vrij hoore prijzen te koopenDer persoon rekent men één flinke goudreinet. Drie appelen worSen geschild,uitge boord, zoodat niets van het klokhuis over blijft en in vingerdikke schijven gesne den. In een koekepan smelt men een stukje boter, bedekt dan den bodem van de pan met schijf jes appel en laat die aan weerskanten goudbruin worden. Twee eieren klutst men met twee eet lepels meel, ongeveer i/s I ter melk (een theekopje), een eetlepel suilfer en een snufje zout, giet dit beslag over de ge bakken appelschijven, bakt de eierkoek aan weerskanten goudbruin. Best.ooi de koek met suiker en kaneel. Zandtaartjes. BenooT'gd: 150 gram tarwebloem, 100 gram boter, 50 gr. basterd suiker, wat gera pts citroenschil. Bereiding: Krmed bloem, boter, suiker en geraspte citroenschil tot een samen- hangenden soepelen bal door elkaar. Smeer een aantal zandtaaitjes-vormpjes in met boter, en vul ze dan tot even onder den rand met het deeg. Zet de vormpjes op een bakblik in een vrij warmen oven, en Iaat ze daarin lichtbruin en gaar worden, wat ongeveer 20 a £0 minuten duurt. (Vliss. Crt.) Enkele wenken. De citroen mag in geen huisapo theek ontbreken. Haar sap bezit menigvul dige geneeskracht. Ontstekingen en zwe ren genezen bij in- en uitwendig gebruik van citroensap, verhardingen worden ver deeld, zelfs de vaak zoo hardnekkige wrat ten verdwijnen, als men er schijfjes van Zou nu eindelijk de electrificatie vaa de „Middengroep" een feit worden? Er zijn zooals dat a'.tijl gaat, i ptimisten en pessimisten. Maar ik krijg toch den indruk dat de optimisten ditmaal in. de meerderheid zijn. Zelfs hoorde ik van iemand, die als eenigszins ter zake kundig kin worden beschouwd; dat er zéér groote kans is, dat over een jaar de electrificade van Goes een feit zal zijnl Of dit optimisme gewettigd is, kan ik niet beoordeelen. Persoonlijk ben ik geen voorstander van provinciale bedrijven. Maar er is nu al zóólang gewacht, er zijn al zóóveel plannen gemaakt, er is al zóóveel gecritiseerd, dat er nu aan het delibereeren en critiseeren eens een einde dient, te komen. Natuurlijk kan een grondige beoordee ling door hen die daartoe geroepen worden niet achterwege blijven. Maar ik hoop toch dat daarbij op den voorgrond zal staan deze gedachte: er most nu eindelijk eens gehandeld worden. Er staan hier te groote be'angen op het spel, dan dat men kan blg'ven talmen. OPMERKER. citroen, alle 6 uren vernieuwd, op vast bindt. Lichte koorts en bloedaandrang naaf hoofd en borst worden door inwen dig gebruik van citroenlimonade beter, verkoudheidsziekten genezen door het zelfde middel als men het met heet wa ter toebereidt, (n vdfle gevallen werkt ci troensap koe'end en genezen 1 en kan daar om terecht een der aanbevelenswaardige huismiddelen genoemd worden. (,,De dokter in Huis") Mieren-bestrijding. Nog is het niet de tijd, dat de mieren ons komen plagen; maar wg hopen, dat zg, die be lang stellen in dit onderwerp, onderstaan de raadgevingen zullen uitknippen en be waren tot de tijd van mierenbestrijding weer is aangebroken. Van koolteer en citroenolie hebben ze een grooten afkeer. Ook kan men de eetwaren aan de zolde ring ophangen. Zeer aan te bevelen is het dichtmaken met gips van alle sple ten en gaten van een ruimte waar eet waren bewaard worden. Het neerleggen van tomatenbladen doet de mieren onniddellijk rechtsomkeert ma ken. Daar hebben ze blijkbaar ,,de mier" 'aan. Kan men het nest vinden dan wordt dit overgoten met kokend water of pet.o- leum. Dikwijls zijn de nesten, speciaal van de huismieren aangelegd in oitoeganke- 'lijke plaatsen. Dan moet men lokaas neer leggen, b.v. watten of spons gedrenkt in suikerwater of honig. Ook kunnen hier dienst, doen: stukjes spek, terwijl ook versche brandnetels als uitgezochte lek kernij gelden. Wanneer het aas dan goed vol zit met mieren, gaat er kokend water of spiritus over. Als verdelgingsmiddel wordt nog ge noemd een mengsel van 3 deelen bloem van zwavel en 2 deelen gedroogde, fjjn verdeelde lavendel. Als mWenvergift geldt ook nog een mengsel van borax en suiker of potasch en honig. Geverfde en geverniste mu ren reinigt men met warm water, waarin een beetje borax is opgelost. Krassen op meubels, kan men verwijderen door ze in te wrijven met een mengsel van azijn en petroleum. Wit schilderwerk bewerkt men met „een flanellen lap, gedoopt in een papje van bleekpoeder en water. Daarna wrijft men het met een natte zeemlap na en wrijft het met een zachten dook op. het reizend publiek, nu de locaalspoor er is. daarvan voortaan gebruik maken, wel nu, het ga zijn gang. Maar het rechts gevoel van velen komt er tegen op, dat nu tot de autobusondernemers gezegd wordt: „je mag voortaan niet meer rijden!" Dat de Overheid alle noodige voorschrif ten stelt voor de veiligheid der reizigers, is te prijzen. Het is zelfs haar roeping. Daf aan de wilde concurrentie paal en perk wordt gesteld, kan ook gemotiveerü worden. Maar een absoluut verbod voor menschen, die heusch wel wat anders ver diend hebben, acht ik toch onredelijk. Het is echter jammer, dat deze uitspraak van den Raad van State zoo onverwacht uit de lucht, is komen vallen en dat de Minister, blijkens zijn antwoord op de vra gen van het Kamerlid Kersten, niet in staat is, in de gedane uitspraken nog eeni ge verandering aan te brengen. Een vergadering van afgevaardigden van tal van kiesvereenigingen, te Goes ge houden, heeft zich blijkbaar niet op boven aangegeven standpunt van recht en billijk heid gesteld. Zij vroeg wel opschorting van de uitvoering van de genomen besluiten of van nog aanhangige soortgelijke zaken, maar alleen om de spoorweg-maatschappij gelegenheid te geven de dienstregeling nog wat te verbeteren. Maar nyj dunkt, dat dit een kwestie van ien tweeden rang is. Het spreekt wel van zelf, zou ik zoo denken, dat de spoorweg maatschappij, als zij alleen-meesteres van het terrein is, zorgen moet, dat de dienst regeling tip-top in orde is. Maar de pu blieke opninie zou toch zeker meer bevre digd zijn, indien voorafgegaan ware een bespreking van de rechtskwestie. Nu moeten de lezers mij niet verdenken van persoonlijke voorkeur voor de auto bussen of de exploitanten van deze ver voermiddelen. Persoonlijk dweep ik aller minst met de bussen. Ik maak er alleen gebruik van in geval van nood als er geen trein of tram rijdt of als ik er een aanmerkelijke tijdsbesparing in zie. Niet mijn persoonlijke meening leidde mij bij het schrijven van bovenstaande. Ik behoor zelfs tot ben, die destijds, toen de strijd liep over het „pro of contra de lo caalspoor", mij onvoorwaardelijk onder de voorstanders van de Zuidbevelandsche tram schaarde. Maar men moet deze zaak naar recht en billijkheid behandelen. En wie dat doet riedaar mijn vaste overtuiging kan de jenomen beslissing van den Raad van State allerminst toejuichen en hoopt, dat le nog volgen'de in anderen geest zullen uitvallen. LUCTOR.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6