f Ruwe Huid IJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabietten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90®t Maag-Tabletten 75 ct Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. J. DONNER-MEIJLER - GOES Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Bij Apoth. en Drogisten veel mogelijk moeten vrij zijn, is ook dat van tpr., maar in de toepassing lorp n de opvattingen van hem en van spr. uit een. Spr. kiest het mindere kwaad van vrijheidsbeperking om het grootore kwaad van kinderverwaarloozing te voorkomen. Had een verlaging van de leerlingenschaal met dezen maatregel kunnen gepaard gaan het ware een zegen voor het onderwijs geweest. Om financieele redenen heeft de re geering daarvan echter moeten afzien. De kosten voor het volledige verplichte 7e leerjaar zullen f 4V2 millioen per jaar bedragen. Het wetsontwerp kost het rijk ongeveer 3Vz miliioen. Roogere kosten kan het rijk thans niet voor zijn rekening nemen. Intusschen zal waar dat noodig is zoowel bij openbare als bijzondere scholen art. 56, 2e lid toepassing vin den, zooals dit thans in de praktijk ge schiedt. Een aantal kleine scholen zul len door het ontwerp van eenmansscho- len, tweemansscho'.en worden en van tweemansscholen, driemansscholen. Wat de kosten voor de gemeenten be treft, tal van gemeenten zullen door de wet gebaat zijn, daar zij bovental ige leer krachten, die zij thans zelf moeten be talen, van het rijk vergoed krijgen. Wat de land- en tuinbouwscholen be treft, Wijst Spr. erop, dat thans niet ter sprake kan komen de inrichting van het verplichte zevende leerjaar. Het is niet de bedoeling van de zevende klasse een vakschool te maken. Zij mag haar ka rakter van algemeen vormend onderwijs niet verliezen. De scholen moeten in Juli 1928 klaar zijn om de leerlingen te ont vangen. De gemeenten zijn daarop in Juni van het vorige jaar voorbereid. De artikelen 1 en 2 worden aange nomen z. h. s. De vergadering wordt te 6 uur ver daagd tot Dinsdagmiddag. Goes. Gisteravond hield de afd. van den Chr. Vrouwenbond in de Chr. Bewaar school een goed bezochte ledenvergadering, die door de presidente, mej. Donner, werd geopend. Nadat eenige huishoudelijke za ken waren afgehandeld, hield de heer dr A. J. Hoorweg uit Middelburg een interes sante causerie over „Reinheid in de wo ning in verband met t.b.c.-bestrijding". Na de lezing werden lichtbeelden vertoond. De presidente bracht den spreker harte lijk dank voor dezen leerzamen avond en eindigde daarna met dankgdbed. Blezelinge. Bij het laten drinken van paarden kreeg de 18-jarige landbouwers knecht van den landbouwer B. te Bieze linge van een der paarden een slag te- ge. het onderlijf, zoodat hij ineen zeeg en onmiddellijk geneeskundige hulp moest ingeroepen worden, die Rr Pfeiffer ver leende, welke directe -overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodig oordeelde. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Scheveningen (vac-H. J. de Zwart) G. Groeneboer te Doetinehem G. Grootjans te Heerjansdam en J. A. van Selms te Nijmegen. Beroepen te Maasland A. Kardolus te Suameer; te Hemelum P. Pras te Klun- dert; te Ouddorp J. Wolters te Onstwedde, te St. Maartensdijk D. Th. Keek te He.eren. Bedankt voor 's Grevelduin-Capelle P. J. Steenbeek te Kampen. Geref. Kerken. Tweetal te Delft (vac.-K. Schilder) W. H. Gispen W.Hzn te Hazerswoude en J. G. Hout zagers te Reeuwjjk; te Scheveningen (4e pred.pl.) Dr C. Bouma te Zwolle en P. C. de Bruyn te Apeldoorn. Beroepen te Kralingen (Rotterdam; vac- J. L. van der Wolf), Y. van der Zee te Am sterdam-W est (Sloterdij k), Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zierikzee P. J. de Bruin te Yeenandaal. Geref. Gemeenten. Beroepen te Chariois (Rotterdam, Zuidhoek) M. holman te Krabijeadjjxe. Het nieuwe orgel in de Noor- dorkerk te Middelburg. Vrijdagavond werd het nieuwe orgel in de Geref. Kerk (Noor- derkerk) te Middelburg in gebruik genomen. Na gemeenschappelijk gezang van Ps. 33 1 en 2, begeleid door een huisorgel, opende ds D. Scheele dit samenzijn en zette het doei daarvan, uiteen. Na deze korte uiteien- zetting werd Ps. 1501 en 3 gezongen, be geleid door het nieuwe orgel, ite Scheele sprak naar aanleiding van dezen psalm en kele woorden. Hierna gaf Z.Eetw. aan den hear Fred. Timmermans uit Rotterdam gelegenheid het instrument aan de talrijk opgekomen schare te doen hooren. Op meesterlijke wijze heeft deze allen, die opgekomen waren, met het or gel doen kennis maken. Het rijk gevarieerde programma gaf daarvoor volle gelegenheid. Na sluiting door ds Scheele werd gezongen Ps. 98:7. Omtrent het orgel kunnen wjj in de eerste plaats mededeelen, dat de bedoeling der or gelcommissie is geweest een instrument te rerkrjjgen mat daa oud-holln--hen toon. Waai volle toon hoofdzakelijk afhanke lijk is van groot# mensuren (wijdte der pijpen) en de kwaliteiten der aangewende grondstof fen, was het in den tegenwoordige.! tijd niet gemakkelijk iets te vinden, wat aan de hooge eischen kon voldoen. Deze commissie, waar onder eenige technische leden, heeft dan ook geen moeite gespaard om zich de zekerheid te verschaffen een instrument te krijgen, waar aan de hoogste eischen gesteld konden wor den. Na verschillende fabrikaten gehoord te hebben van de naastbijgelegen tot mede de verste plaatsen in ons land, werd besloten de firma Valckx Van Kouteren te Rotter dam met den bouw van het orgel te belasten, zulks volgens de in alle details opgegeven eischen der Commissie. De commissie heeft herhaaldelijk toezicht gehouden op den bouw en is daardoor over tuigd, dat het geheele orgel hollandsch fabri kaat is- Het pijpenmateriaal is zeer zwaar en van hoog tingehalte. Het houtwerk be staal in hoofdzaak uit Slavonisch eiken en Cuba mahonie. Bij de vervaardiging is het rein pneumatische kegelsysteem gevolgd. Het orgel heeft 18 sprekende stemmen verdeeld over twee klavieren en vrij pedaal. Verder heeft het 7 koppelingen en 5 vaste combi naties, tongenregisteruitschakelaar en automa tisch pianopedaal. Het 2e klavier is in de orgelkast nog eens in een afzonderlijke kast gebouwd, met jalouziën, waarmede het geluid in elke sterk te is te crecendeeren. De windvoorziening geschiedt electrisch, doch is zoo ingericht, dat ook bij storing het instrument op volle sterkte kan worden ge bruikt. De totaalindruk is, dat de Orgelcom- misie er in gseslaagd is een orgel aan den Kerkeraad aan te bieden, dat door zjjn vol heid van klank en schitterende toonmodula- ties en zjjn majestueus geheel, een groote aan winst, ook voor de Zeeuwsche orgels in he( algemeen mag worden genoemd. Het doet de vervaardigers alle eer aan. Te Enkhuizen heeft de kerkeraad van de Geref. gemeente onder het Kruis den be roepsbrief aan ds L. Weyting te Rijssen nieit verzonden. De gemeente heeft besloten op. het beroep terug te komen. Zeer waarschijn lijk zal nu een nieuw tweetal worden opge maakt, waaruit dan later een keuze zal wor den gedaan. Zondag 11 Maart 1927. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, nm. ds de Vries, av. ds Steinz. Woensdagvm. ds Steinz, av. ds Homburg. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries, nm. ds Homburg. Geref. Kerken. Domburg, vm. leesdienst, nm. ds Visser. Woensdag idem. Geersdjjk, Woensdag 9 30 en 2 u. ds Schuur man te Den Haag. Te veel onderwijzers. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de bijzondere school te Sleeuwijk (N.-B.) heb ben zich 92 sollicitanten aangemeld. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Ongelukken, per auto is naar het gasthuis te Amsterdam- vervoerd een 23-ja- rige man. die op den Zeebargerdyk, rijdende op een fiets plotseling den rijweg wilde over steken en toen door een vrachtauto werd aan gereden. Hij is aan de bekomen verwondingen overleden. Donderdag is de 60-jarige ar beider v. d. H. uit Noorawijk onder Noordwü- kerhout aangereden door een auto, welke be stuurd werd door een dame. De man, die de linkerzijde van den weg hield, werd op slag gedood. Gistermiddag geraakte de zoon van den heer S. in den polder te Uit huizen (Gr.) in dein korenmolen van zijn vader tusschen een der spillen, met het ge volg, dat beide bovenbeenen werden gebroken en hij ernstig aan het hoofd werd gewond. De kleeren werden hem van het lijf gescheurd. In deerniswekkenden toestand is de ongeluk kige naar het ziekenhuis te Groningen ver voerd. Vliegtuig door gieren aange vallen. In Nicaragua is naxr gemeld wordt een Amerikaansch marinevliegtuig door gie ren aangevallen. Ds roofvogels rukten de spandraden van een dar zwea."vlak;en stuk, zoodat de machine omlaag stortte. Beide in zittenden, die nog trachtten zich met pa rachutes in veiligheid te brengen, kwamen om het leven. Diefstal. In het Huis van Bewaring te Leeuwarden is opgesloten de directeur van een Incasso-Bureau aldaar, verdacht van dief stal van een bankbiljet van f 25 uit een beursje, dat een bezoeker van een winkel te Zevenbuizen op de toonbank had gelegd. Noodlottig schot. Te Bovenburen onder Winschoten zou gistermiddag de 27- jarige ongehuwde Joh. Kloosterhuis vogels schieten. Bij het onderzoeken van het geweer in de schuur ging een schot af, dat hen in het hoofd trof. Hij was onmiddellijk dood. Een banknotenregen. Tijdens een hevigen stormwind kwam dezer dagen een groot aantal banknoten van 103 schilling op het kerkplein te Rotlenmann (Oost) neerge- regend. Verschillende voorbijgangers wisten bankbiljetten te pakken te krijgen- Ia totaal werd er een bsdrag van 1800 shilling bij de betrokken overheden gedeponeerd. Later meld de zich een zakenman aan, die kon bewijzen, dat de bankbiljetten hem toebehoorden. De proefvaart van de „Schut te v a erDe heer Schuttevaer seint uit Londen Al drie dagen geleden had de Radio-Holland beloofd de noodige herstellingen aan de „Schuttevaer" te doen, in veroand met het wegbreken van het radiotoestel. We zuflen nu zelf de noodige herstellingen aan boord laten verrichten. Het vertrek wordt nader vastgesteld. Veerboot gezonken. Doch al le 200 passagiers gered. Op de Itchen tusschen Southampton en Woolston is een veerboot met 'n bark in botsing geweest, met 't gevolg, dat eerstgenoemd vaartuig onmid dellijk begon te zinkan. Van alle kanten scho ten vaartuigen toe, zoodat de ongeveer 203 passagiers, welke zich aan boord bevonden, tijdig in veiligheid konden gesteld worden. Even nadat de laatste passagier van de veer boot was opgenomen, verdween het vaartuig in de diepte. Geen tekort, maar te veel. In de kas der gemeente Klimmen (L.) werd, blijkens een mededeeling in de Donaerdag- avond gehouden raadszitting een te veel in de kas van f123518 ontdekt. Niettegenstaande ijverige nasporingen kon de herkomst van dit geld niet worden vastgesteld. Brand. Te Boekei (N.-Brabant) is da boerderij van A. Kanters totaal afgebrand. Een drietal varkens, 12 biggen en een paard kwa men in het vuur om. Het overige vee werd gered. De landbouwer kreeg ernstige brand wonden aan de hand. Een en ander was slechts laag verzekerd. Bloedvergiftiging. In het gezin van H. W. te Ürmond, deden zich bij den man, vrouw en kinderen verschijnselen van bloedvergiftiging voor. De vrouw is inmiddels overleden. H. W. en de kinderen zijn aan de beterende hand. Gevangenisstraf in plaats van de doodstraf. Het Hoog Militair Gerechtshof te Batavia heeft de doodstraf, waartoe de gedeserteerde communistische mi litairen Woentoe en Weenas veroordeeld wa ren, wegens een poging om in Juli te Ban doeng een opstand te verwekken, veranderd voor ieder in 10 jaar gevangenisstraf en voor Woentoe in negen en voor Weenas in tien jaar militaire, gevangenisstraf. TELEF. 130 bericht U de ontvangst der nieuwe ENGELSCHE en SCH0TSCHE stofen voor HEERENKLEEDING NAAR MAAT PRIMA is de coupe. DEGELIJK Is de afwerking. BILLIJK is de prijs. Een schoolhoofd vermoord. Wraakneming van gezakte leer li n g e n. In het stadje Oshilte (Frankrijk) werd Zondagmorgen een .vreeselyke moord ontdekt. In een klasselokaal van de normaalschool aldaar vond men het afschuwelijk verminkte lijk van het schoolhoofd Benet, die blijkbaai des morgens vroeg vermoord was. Het lijk van den krachtigen 12 jarigen man vertoonde een reeks zware verwondingen, waarvan er verscheidene doodelijk waren. De schedel was verbrijzeld. Het slachtoffer was aan handen en voeten met riemen gebonden en had een prop in den mond. Uit het onderzoek, dat de politie instelde, bleek, dat men hier niet met een roofmoord te doen had. In de kleeren van het slachtoffet werden nog een klein bedrag aan geld en eenige voorwerpen van waarde gevonden, wel ke de daders hadden laten liggen. Oo.c in zijn woning waar zijn familie was toen de moord gepleegd werd, werd niets ontvreemd. Er schijnt wraakneming in het spel te zjjn en het is zoo goed als zeker, dat da misdaad door leerlingen van de normaalschool gepleegd is. Van de 34 leerlingen der laatste klasse zouden n.l. meer dan twintig met Paschen zijn blijven zitten, daar zij bj de juist plaats gehad hebbende examens waren gezakt. Onder de jongens, die tusschen 14 en 16 jaar oud zijn, heerschte groote wrok tegen het schoolhoofd, wien zjj de schuld van den slechten uitslag der examens gaven. Eenige dagen geleden werden in zijn huis, ongetwijfeld door eenige kwade leerlingen de ruiten ingegooid. Het schoolhoofd werd wegens zijn groote gestrengheid niet alleen door zjn leerlinge*., maar ook door hun ouders gevreesd. Zondag en Maandag werden alle leerlingen van de normaalschool in het gemeentehuis dooi een commissaris van politie uit Metz verhoord. Bijna allen konden een alibi opgeven, maai het is natuurlijk zeer moeilijk de beweringen van deze jongelui na te gaan; zjj zjn alien solidair. Het vermoeden, dat de moord door drie of vier jongens bedreven is, steunt op verschil lende waarnemingen. In de buurt van de school zijn ettelijke leerlingen gezien, die daar rondzwierven. Het slachto for werd gebonden met riemen zooals men gebruikt om de school boeken bijeen te binden. De moord heeft in. het geheele departement groot opzien gehaard. De Antwerpsche kerkdieven gepakt. Eindelijk is er de politie in ge slaagd, de Antwerpsche kerkdieven, die ge durende de laatste drie weken op brutale wijze huishielden, te arre3teeren- Zij had in den afgeloopen nacht in elk der Antwerpsche kerken een paar man op wacht geplaatst. Da agenten, die in de S.. Willibrdus k.rk geposteerd waren, boorden omstreeks twee uur het geluid van inbrekers. Zij lieten Se bandieten stil begaan en wachtten tot de bende, bestaande uit drie personen, in de kerk was. Toen de inbrekers vlak bij de politieman nen waren, geboden deze: „Handen opl" en terzelfdertj'd losten zjj een paar schoten. De booswichten lieten zich vry gemakkelijk overmeesteren. Zj' werden met een el c.r.sehen draad, welke in de kerk lag, gebonden en zoo ging het naar het politie-bareau. Onderweg wist een der dieven zich los te maken en op de vlucht te gaan. De leerling- politie-man Heylen achterhaalde hem en er ontstond een hevig gevecht. Da adspirant- politieman, die slechts gewapend was met een koevoet, welke de inbrekers bij zich hadden, kon zijn aanvaller tenslotte onscha delijk maken. De bandieten bleken te zijn de Italiaan Giuseppe E., de Franschman Henri M. en de Savoyaard Jozef B. De aangehoudenen werden reeds een viertal keeren als onge- wenschten over de grens gezet. Ofschoon de inbrekers weigeren bekente nissen te doen aangaande de andere schand daden, zjn er toch reeds verschillende aan duidingen, welke er op wjzen, dat zj ook de andere schanddaden op hun rekening zul len krjgen. Reeën. Als een bijzonderheid kan worden genoemd, dat zich den laatsten tijd in de buurtschap Zwartebroek ge meente iïeneveld, een aantal reeën op1- hielden. Thans hebben echter wildstroo- pers in de bosschen aldaar, toebehourende aan mr IJbers, te Bussum, een paar aezer prachtige dieren gestrikt. De jacht opzieners zijn er in geslaagd, de doode dieren in beslag te nemen, doch de wild dieven zijn ontkomen. Scheepsramp. Men meldt uit Tokio: Het Amerik. vrachtschip Cadron heelt een klein Japansch motorvaartuig je overvaren De geheele bemanning van het Japansche scheepje 8 menschen is omgekomen. Kring Walcheren Z. L, M. Gisterenmiddag had in de bovenzaal der Sociëteit St. Joris een algemeene vergadering plaats van den kringWa'.che- ren der Z. L. M. onder voorzitterschap van den heer Jhr P. J. Boogaert, die in het bijzonder den algemeenen secreta ris der Z.L.M. den heer Ir J. Siebenga verwelkomde. Daar dhr F. P. Polderdijk bedankt heeft voor zijn benoeming tot plaatsvervangend lid van het hoofdbestuur werd aangewe zen als zoodanig dhr A. Aarnoutse. Op verzoek van de afdeeling Melis- kerke werd besloten bij den Polder Wal cheren aan te dringen op het kappen van het hout langs de wegen om de drie inp laats van om de vijf jaar en aan te dringen op aanneming van het voorstel tot bemaling van den polder. Volgens de rekening over 1927 heeft de tentoonstelling f205 en de verkoop van pluimvee f 50.60 nadeelig slot opge leverd. In het jaarverslag van den secreta ris, dhr J. Dommisse, wordt dank ge bracht aan alien, die medewerkten aan het welslagen der tentoonstelling. Over het algemeen werd aan de speciale cur sussen, den motorkenniscursus uitgeslo ten, te weinig deelgenomen. Verder wijst spr. op den last ondervonden van het slechte weer, de veeprijzen waren vrij goed, doch die der paarden minder. Het verslag werd goedgekeurd. De botermarkt. Aan het Rapport der Commissie, in gesteld door het bestuur tot het bestu- deeren van de oorzaken van den kwij nenden handel in boter en eieren op de Markt te Middelburg, bestaande uit de de heeren C. Zwagerman, C. Franse, J. Goedbloed Jzn. en J. Dommisse, uitge bracht door Iaats'genoemde, onlleenen wij, dat de commissie als oorzaken noemt: le. Gemakzucht van de verkoopers, en koopers resp. (sters). De eerste geven meestal er de voorkeur aan hunne waren aan de hui)zen en de winkels en op de veiling te bezorgen dan deze, onder het marktgeschreeuw van sommige opkoopers en handelaars op de markt aan te bie den. De Walchersche boerin wenscht haar zaken op meer rustige wijize af te doen. De koopers besparen toch de reis naar de markt. Zij weten wat zij ontvangen, om dat zij hun leveranciers vaak van ja ren terug kennen, en voelen zich dus tot marktbezoek evenmin aangetrokken. De afrekening heeft meestal plaats vol gens de noteering van den dag. 2e. Worden op de markt zelf te veel zaken tot stand gebracht volgens dag- noteering. Dit wordt sterk voorgestaan van de zijde van de koopers, vooral door de handelaars. Dat daardoor de prijs bepaling der productie niet zuiver door vraag en aanbod tot stand' komt, doch vaak door andere factoren beinvloed wordt, behoeft geen nadere uiteenzetting. 3e. Da wij'ze van het opstellen van de officieele noteering. Thans wordt één handelsprijs en één particuliere prijs genoteerd, met de tus- schenliggende winstmarge als verschil, Kennelijk verschil komt daarin niet vol doende tot uitdrukking. Is er op zekeren marktdag boter verkocht voor 80 cent en voor f 1, dan wordt als officieele prijs genoteerd voor den handel f 0-9O en voor particulieren f 1. Die voor de eieren wordt op overeenkomstige wijze bepaald. Eoter en eieren zijn voor een groot deel, ten opzichte van kwaliteit en verschheid, een vertrouwensartikel. De aanvoer geschiedt door de boerinnen, wel ke als regel wekelijks versrhe eieren aan bieden en soms ook door kooplieden, welke hunne restanten van de hand weten te doen, of partijen elders aangekocht. Daar dit minder bekende kwaliteiten zijn, wordt daaraan door de koopers niet de voorkeur gegeven, tenzij tegen lageren prijs. De handelaren, w,etenie dat 'n la gere prijs de officieele marktnoteering be invloedt, maken daarvan soms gebruik, om met wat marktgeschreeuw, tijdelijc te gen 'n lage prijs wat af te geven om spoe dig de verkoop stop te zetten en dan zelf inkoopen te gaan doen, volgens de dag- noteering. 4e. De toename van 't gebruik van mar garine-boter. Waar deze verband houdt met de draagkracht der bevolking, kan deze factor stilzwijgend worden voorbijr gegaan. Teneinde den reëelen handel te bevor- deien, waarmede de wederopbloei der bo termarkt samenvalt, stelt de commissie voor te bevorderen le dat geregeld d© markt bezocht wordt door boerinnen met flinke verkoopkracht, die zelfstandig prij zen weten te bedingen en absoluut wei geren te verkoopen volgens noteering van den dag. 2e den marktzetter opdracht te geven de tot heden gevolgde wijze van het opmaken van de marktnoteering te ver anderen. i Men dient een noteering van de door de Walchersche boerinnen en van de handelaars en van elders .aangevoerde wa ren, ieder afzonderlijk te publioeeren, waarbij de eerstgenoemde als DE offi cieele wordt aanvaard. Als grondslag voor het oomaken der noteering wordt de middelprijs genomen, waarbij men terdege moet oppassen voor kwaliteitsverschil van boter, als laagste prijs 2 5 cent daar benelen en als hoog ste 2.5 cent daar boven noteert. Voor eieren resp. 25 ct. p. 100 lager en hooger. Als de boter verkocht wordt voor prijzen tusschen f 1 en f 1.10 is de mid- denprijs fl.05 en de noteering f 1.02 H fl.07l/2, Als de eieren f5 tot f6 op leveren, is de miidenprijs f5 50, da of ficieele noteering f 525f 5-75- Do noteering van particuliere prijzen moet zoo spoedig mogelijk worden afge schaft. 3e. Aan R. en W- van Mididelburg wor de in overweging gegeven: a. te bevorderen dat de markt bezocht wordt door de koopers en consumenten; b. het marktgeschreeuw zooveel mogelijk op de botermarkt tegen te gaan; c. den marktzetter opdracht te geven de not se ringen op te maken en te publicoeren als boven aangegeven. Als er geen doeltreffende maatregelen worden genomen, zal de handel op de botermarkt binnen afzienba-en tijd geheel verdwijnen, en de prijs welke door de zuivelfabrieken voor de boter, en die welke op de veiling voor de eieren wordt berekend, als de offLieele noteering moe ten worden aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat hei kring- bestuur zich geheel met het rapport kan vereenigen. De heer Goedbloed vraagt of geen prijzen beschikbaar gesteld kun nen worden voor de boerinnen, die het meest aanvoeren op de Markt. Dhr Franse heeft daartogon bezwaar, hij verwacht knoeierijen. De vobrz. zegt overweging in het bestuur toe. Dhr» T. Kasse meent, dat de Markt niet meer te herstellen is en ziet groot voordeel in de veiling. Dihr Goedbloed acht de veiling goed omdat op de markt toch niet alle eiei- ren kunnen worden verkocht, maar voor de particulieren moet daarnaast de markt blijven bestaan. Dhr T. Kasse meent dat er ook groote kans is op oprichting van een botervei- ling, waardoor ook de kwaliteit in aan merking wordt genomen. Na nog enkele opmerkingen wordt z.li.s. besloten overeenkomstig het rapport te handelen. Voorgesteld wordt vervolgens de sub sidie 1828 aan de Prov. Ver. tot bevorde ring van het Geitenras terug te brengen van f25 op f10- Dhr Rottier heeft daartegen bezwaar. De voorzitter en andere heeren lichten, toe, dat met de tentoonstelling niet vol daan is aan de toezegging 40 subsidie le geven voor de afd. geiten en deze heeft een tekort van f 194-85 opgeleverd. Dhr Rottier zegt, dat dit niet de schuld is der P.V. en da heer Siebenga boploit ook zoo eenig3zin3 mogelijk da subsidie ongewijzigd te laten. Niettegenstaande wordt het voorstel van het bestuur aangenomen met alleen de stem van dhr Rottier tegen. Dhr Dommisse werd een gratificatie van f50 toegekend voor z'ijn werkzaam heden voor de tentoonstelling. Een stem uit de vergadering: dat is zuur verdiend. De voorzitter beaamt dit ten volle. (Slot volgt.) Proce» tegen de Indische stu denten. Gistermiddag werd de behandeling

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2