No. i: EER Voor huis on hof. i I Dit numm! DE A dar foctndagen wanneer de rerkoopgele genheden op de markt geopend' zijn, de winkels geopend mogen zjjn. 2e. Dat tevens openblijving zal geoor loofd zijn gedurende den 2en Paaschdag, 2en Pinksterdag, 2an Kerstdag en Nieuw jaarsdag. 3e. Dat in artikel 8 la le alinea staat; artikel 2 en moet zijn artikel 3. de. Dat de kooper gelijkelijk wordt ge straft, bij overtreding, als de verkooper." Oudelande. Dinsdagavond werd in de Chr. School de eindles gehouden van de landbüuwwintercursus, gegeven door dhr J. Bottenberg. Djhr Bottenberg begon met de aanwezigen waarbij o.a. dhr Mesui namens de Z-L.M. tegenwoordig was, wel kom te beeten. Vervolgens was heit woord aan de leerlingen. In de eerste plaats begon dhr Bottenberg met zijn bespreking over het licht in verband met den groei der planten. Vervolgens werd ©en gedeelte der bemesting besproken, waarbij speciaal de aandacht op de kalkbemesting werd gevestigd in verband met de structuur van den bodem; ten" slotte werdi nog gesproken -over het ontsmetten van zaai zaad en pootgoed. Vervolgens werden de diploma's uitgereikt aan de volgende leer lingen; D. Hoffius, J. de Broekert (bei den met zeer veel vrucht), A. Korstanje, L- Jle^aard (beiden met veel -vrucht), A. Mol (met zeer veel vrucht), P. Meeuwse, W. Karelse (beiden met veel vrucht) J. de Dxeu (met vrucht), F. Meeuwse, P. Poelman, Jac. Meulenberg, Joh. Mol, J. Milhous, Jac. Vleugel, Jan Sinke, M. de Dreu, JD Moerdijk (allen met veel vrucht). Dhr Mesu sprak de leerlingen toe en hoopte dat zij het^ geleerde in practijk zullen brengen en zich meer zullen geven aan de studie en werkzaamheden van den landbouw. Vervolgens dankte hij dhr Bottenberg voor zjjti gegeven onderwijs. Een der leerlingen, n.l. L. Mejaard, dankte den onderwijzer en .overhandigde hem namens de medecursisten een aanden ken aan den cursus. Wlssenkerke. Maandag werd door den Dijkraad van de Vlietepolder tot dijlkwach- ter benoemd dhr A- Abrahamse, tot bode van dien polder dhr C. Lookerse, beide alhier. Souburg. Dinsdag vergaderde de Raad. Mededeeling had plaats van de volgende ingekomen stukken. Een schrijven van Ged. Staten over goedkeuring aankoop woningbouw. Een schrijven over goedkeu ring op de 100 pCt. Inkomstenbelasting. Hierop volgde .een besloten zitting van 1 uur. Na heropening van de openbare zitting kwam aan de orde subsidie spekvereeni- ging. Het Dag. Bestuur stelde voor f25 subsidie te verleenen als vergoeding voor de meerdere uitgaven voor gebruik der noodslachtplaats gedurende den tijd, dat de gemeentelijke noodslachtplaats nog niet in gereedheid was. Aangenomen met 7 tegen 4 st., die der heeren Jobse, Jansen, Leenhouts en de Priester. Behandeld wordt: plakken rentezegels voor werkloozen. 't Dag. Bestuur geeft de volgende toelichting. Voor de bij de werk verschaffing te werk gestelde werkloozen behoeven geen rentezegels te worden ge plakt. Wanneer dit niet plaats vindt, heeft het echter tot gevolg, dat de werklieden op 65-jarigen leeftijd te weinig zegels geplakt hebben, waardoor zij alsdan min der rente op nog lateren leeftijd krijgen. Hiervan kan weer het gevolg zijn, dat bedoelde personen zich moe ten wenden tot armbesturen en om dat te voorkomen, wordt voorgesteld zegels te plakken voor hen, die bij de werkver schaffing te werk zijn gesteld. De heeren Cijsouw en Suurmond verklaren zich daar tegen. Dhr Hildernisse vraagt naar het bedrag en vindt het niet zoo groot, n toelichting. Dhr Leenhouts is er voor. Er zijn tal van menschen langdurig werkloos en men kan met een zegel van 1 kwartje per week volstaan. Dhr Jobse zegt, dat hjj volkomen met dhr Suurmond meegaat. De werkloozen moeten er zelf ook ?vat voor over hebben. Dhr Jobse zegt, dat het bedrag, nu niet zoo groot is, maar groo- ter kan worden Met 6 tegen 5 stemmen wordt aangenomen, rentezegels te plak ken. Vóór de hrn Leenhouts, Jansen, Hil dernisse, Visser, De Priester en Melis. Aan de orde is Faillissement Woning bouwvereniging. Ged. Staten hebben den aankoop der 52 woningen goedgekeurd, dus zijn de woningen aan de Gemeente overgedaan. Alvorens Ged. Staten tot dit be sluit zijn overgegaan hebben ze advies ingewonnen van den Inspecteur der Volksgezondheid Jhr de Graaf. Een af schrift van dit advies is den Raad toe gezonden en zal hier van deze beschou wingen Ged. Staten mededeeling worden gedaan. Tegelijk is door het Dag. Bestuur aan den Raad verzonden de mededeeling berustende op feiten, dat door den In specteur van de Volksgezondheid dingen worden gezegd, die door het Dag. Bestuur sterk moeten worden bestreden en hoe zeer hot hun spijt, niet kunnen worden geaccepteerd, waarom dan ook de Raad er mede wordt in kennis gesteld, even als het college van Ged. Staten. De Raad besluit zich te vereenigen met het ver weer van het Dag. Bestuur met 9 st. voor en 2 tegen, die der heeren Jobse en de Visser. Ingediend wordt het verslag der brand weer over het jaar 1927. Tot genoegen is dit jaar 1927 wederom kunnein worden geconstateerd, dat de brandweer in een goed teeken staat, zoo wel wat betreft haar organisatie als het materiaal. Op 17 Juni "27 nam dhr W- A. Jonr gepier het commando der brandweer over van den heer J. Suurmond, laatstgenoem Maandag vergezelde de heer F. M. Wi- baut, den minister van Binn. Zaken en Landb. Mr Kan op een tocht door Dren te, waar o a. een be zoek werd gebracht aan Witteveen. Het gezelschap be kijkt een maquette voor de tentoonstel ling Drentsche Op bouw, die in April te Amsterdam zal worden gehouden V. 1. n. r.: dhra Zilvol, J. G. Legro, min. Kan, Linthorst Homan, Wibaut en Meijer de Vries. de zal echter toeziend lid der commissie blijven. De materialen werden dit jaar aangevuld met 100 M- nieuwe slang, 4 stuks petroleumfakkels, -2 Iffa-snelblusch- aipparaten. In totaal zijn óp heden 10 snelbluschapparaten bij de leden der com missie en burgerij geplaatst. Eenmaal werd van een bluschapparaat gebruik gemaakt bij een schoorsteenbrand. Op 11 Aug. is een oefening gehouden' met de brandspuit uit de welput op het Oranjeplein, waarbij is gebleken, dat de capaciteit der spuit zeer goed is. In Fe bruari is een nieuwe lijst van personeel aangelegd en werden 2 reserve alarmisten toegevoegd. Voor het periodiek aftreden der commissieleden komt "dit jaar op de voordracht de heer Dingemanse; ge noemd lid stelt zich wederom herkiesbaar. Behandeld wordt de verordening op het beheer van het gemeentelijk Woningbe drijf. Ze wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Daarna wordt behan deld de verordening regelende de samen stelling en de werking der Woningcoin- missie. Ook deze wordt goedgekeurd z.h.s. Bij de rondvraag zegt dhr Suurmond, dat door de vereen „School met den Bijbel" nog een post moet ontvangen worden over de jaren 1921'24. Spr. zegt van het bestuur dier school verno men te hebben, dat het over deze post op het gemeentehuis heeft gesproken en zou wenschen, dat deze uitbetaald werd. De voorz. zegt een onderzoek toe. D'hr Jansen vraagt of het niet in strijd is met de politieverordening, dat wanneer des Zondags de Geref. Kerk uitgaat, de groote massa menschen blijft staan en den doom gang in de Kanaalstraat wordt versperd. Spr. zou wenschen, dat de menschen doorliepen, om een doortocht te hebben. Ook hiernaar zal omgezien worden. Dhr Cijsouw wenscht, dat bij verkoop grond Vrijburgstr. het Dag. Bestuur met eigenaars spreekt om ook de sloot in het Tuindorp te verkoopen voor verbree- g der straat. Dhr. de Visser vraagt, of het dit jaar niet noodig is de kinderen te vaccine-eren. De voorz. zegt, nog geen bericht daar over ontvangen te hebben. Dhr de Pagter meent, dat uit gezond heidsoogpunt noodig is, de waterplaatsen bij tramhalten wat meer zuiverste houden. Staveiniss'ö. Over de gewelddadige po ging tot inbraak alhier meldt men nog het volgende: Zondagmorgen circa 4 uur hoorden de buren van den landbouwer C- v. L., wonende in de kom der gemeente, het nugstgeroep van „moord". Enkele bega- i zich naar diens woning en wat was er gebeurd? Iemand had een raam van de slaapkamer opgeschoven en was zoo in het vertrek gekomen, alwaar de man en vrouw sliepen. Anderen waren er niet in huis. De inbreker schijnt een sleutel van het kabinet machtig geworden te zijn en toen hij dat wilde openen of geopend' had, schijnen man en vrouw wakker ge worden te zijn. Met een ijzeren bedstede-roede heeft hij: de beide menschen verscheidene sla gen op het hoofd toegebracht, waardoor er nog bloed vloeide. Dadelijk werden de politie en de bur gemeester van een en ander op de hoogte gesteld en dank zij; de nachttelefoon van den heer IC., die er vlak bij wocwit, werd de politie ook elders gewaarschuwd. Eejn auto werd met de beide politie agenten van hier naar Willemstad gezon den maar deze reis schijnt onverrichter- zake geweest te zijn. In den namiddag kwamen 2 marechaussees uit Bergen op Zoom in ons zoo vreedzaam dorpje. Des namiddags 2 unr werd de jongeman I. H. L-, 28 jaar, door de politie op het ge meentehuis gebracht. Vingerafdrukken werden genomen, de kleeren van heim schenen ook met bloed bevlekt te zijn en als gevolg van deze en misschien an dere onderzoekingen werd hij om 5 uur in het arrestantenlokaal opgesloten- Maan dagmorgen is hij door de politie gevan kelijk naar Breda gebracht. Algemeen was men van oordeel, dat bij genoemden v. L. altijd veel geld in huis was. Er schijlnt in elk geval niet veel gestolen te zijn. Men hoort spreken .van ongeveer f300- De verdachte schijnt evenwel nog niet bekend te hebben. (M. Ct.) DE RADIO IN NEDERLAND. In- en uitvoer van radio-producten. Ter gelegenheid van de ledenvergadering van dan Rijkstand van Duitsche Radio-Han delaren, op het terrain dar Technische Jaar beurs te Leipzig gehouden, hield de heer A. van Santen, voorzitter van den Nederland- schem Bond van Radio-Handelaren, een be langwekkende lezing over „Die Rundfunkver- haltnisse in Holland", waaruit duidelijk de stijgende lijn blijkt, waarin ook in ons land de Radio-handel zich beweegt. De heer Van Santen begon zijn rede met een karakteristiek van den toestand hier, door middel van een vergelijking van im- en ex portcijfers van Nederlandsche radio-producten in de jaren 1925, 1926 en 1927. De invoer van radio-producten in Neder land bedroeg in 1925 f 2.400.000 1926 3.400.000 1927 4.800.000 terwijl de uitvoer de volgende cijfers te zien geeft: in 1925 f 900.000 1926 3.300.000 1927 9.200.000 Van de leveranciers van radio-apparaten en onderdeelen stond Duitschland steeds aan de spits. In de jaren 1924, 1925 en 1926 dekte Duitschland ongeveer een derde van deon gezamenlijken import in Nederland aan buitenlandsche radio-producten en in 1927 be droeg Duitschland's aandeel zelfs 54 pCt-, dus meer dan Nederland uit alle landen te zamen betrok. Nederland daarentegen exporteert gedurende de laatste drie jaren naar Duitschland voor resp. 70.000, 400.000 en 1.700.000 gulden. Nederland was een der eerste landen, die een openbaar zendstation in bedrijf stelden en reeds vele jaren geleden heeft Groot-Brit- tannië regelmatig en met levendige belang stelling de muzikale programma's welke van Den Haag op den zender werden uitgezonden, opgevangen. In Nederland was het ook, dat voor het eerst een staatshoofd via de Radio sprak met zijn onderdanen in verre Koloniën. Ook over den Radio-Omroep in Nederland sprak de heer Van Santen en gaf een schets van de ontwikkeling daarvan. Hij vond daarbij gelegenheid te doen opmerken, dat geheel afwijkend van andere landen hier geenerlei bijdragen betaald moeten worden voor een vergunning om een ontvangapparaat ta ge bruiken, en de omroepvereemigingen hare eigene onkosten slechts door vrijwillige gif ten, die haar van de zijde der luisteraars toevloeien, moeten dekken. Men kan dus het juiste cijfer der ontvangtoestellen statistisch niet precies te weten komen. De heer v. S. schat het totaal der Nederlandsche ontvang toestellen tusschen 150.000 en 200.000. Teneinde „De Zeeuw" steeds meer te bin den aan de gezinnen, beginnen wij vanaf heden met de plaatsing van een njeuwe rubriek „Voor huis en hof" waarin aanwijzingen won den gegeven over de verzorging van moestuin, siertuin, kamerplanten enz. Het ligt in. de bedoeling deze rubriek eens per week op te nemen. Wij vertrouwen, dat we hiermede aan het verlangen van vele lezers tegemoet komen, en dat ook deze poging om ons blad te ver beteren, door de lezers zal worden gewaar deerd. De Bloementuin. Onze bloementuin ziet er in dezen tijd van het jaar nog maar schraaltjes uit. Alleen de vroeg'bloeiende heesters bren gen er eenige fleur aan. Doch het duidelijk waarneembaar ont waken der natuur houdt een belofte in voor de toekomst. Vooral rotsgroepen met alpenplanten er op, toonen de duidelijke sporen van de ontluikende natuur en ver schaffen .den waren plantenliefhebber bij zonder veel genot. Over het aanleggen van deze rotsgroepen zullen wij te gelegener tijd eens een artikel geven. Met zeer bescheiden middelen is hierin reeds heel veel te bereiken, terwijl het onderhoud uiterst miniem is. Laten we eerst eens gaan zien, welke werkzaamheden ons he den wachten. Het is nu de tijd tot het uitzaaien van pronkerwten op den open grond, of in potten, welke in een koude kas of bak geplaatst kunnen worden. In het laatste geval laten we ze hier tot April staan, wanneer ze buiten worden uitgeplant. Bij het uitzaaien op den open grond, moet deze eerst flink diep zijn gespit (minstens 2 steek) en is het gewenscht, meteen wat phosphorzure kalk door den bovengrond te mengen. Wij kunnen ze uitzaaien op een dubbele rij met een tusschenruimte van ongeveer 15 centimeter, d.w.z. tus schen ,de rijen en dragen zorg, dat ze gedekt zijn door eea laagje aarde ter dikte van '2 13 centimeter. Er bestaan verschillende kleurcombinaties, welke een heel aardig effekt geven. Om het mis lukken der cultuur door ziekte te voor komen, verdient het aanbeveling de za den eenige minuten in een sterke oplos sing van kalium permangaan te leggen, waardoor alle ziektekiemen worden ge dood. De dahlia-knollen kunnen nu ook weer voor den dag worden gehaald en in bak jes worden geplaatst. Op een matig war me plaats en een weinig vochtig, zullen ze spoedig uitloopen. Wij kunnen deze jonge scheuten afsnijden en stekken of wel de oude knollen in stukken snijden. Beschikt men niet over een verwarmde koude kas of bak, dan is het raadzamer met het planten der knollen te wachten tot April. Jonge stekplontjes van dahlia's geven in den regel veel minder, doch veel grootere bloemen, terwijl de uit knollen gekweekte dahlia's meer bloemen geven, welke echter kleiner zijn dan vajn de gestekten. Ook de andere knolgewassen, zooals Begonia's kunnen nu opgepot worden en de jonge scheuten leenen zich uit stekend voor stekken, mits er maar voor een weinig bodemwarmte wordt gezorgd. Bloemenliefhebbers welke Anjers uit zaad wenschen te kweeken, dienen nu uit te zaaien. Voor velen schijnt de cultuur van Tuinanjers maar niet te willen geluk ken. Voor een groot gedeelte vindt dit zijn oorzaak in een te laat uitzaaien. Door in Februari of begin Maart uit te zaaien, is men verzekerd, dat ze hot volgend jaar rijkelijk in hun groote ver scheidenheid van kleuren zullen bloeien. Zorg evenwel steeds voor uitstekend zaai zaad, daar het anders op een teleurstel ling uitloopt. Al onze moeiten en porgen zijn vergeefs, als ons zaaizaad1 niet deugt. Zaai ze uit in ondiepe zaadpotten, welke voor een vierde zijn opgevuld met potscherven, om een goede drainage te verkrijgen. De zaadpotten worden ver der bijgevuld met uitgezeefde, zandige aarde, welke ëén A twee uren van te voren behoorlijk wordt aangegoten. Om te voorkomen, dat de plantjes el kaar na het ontkiemen hinderen, zaaien we niet te dicht, terwijl we na het zaaien de potten met een glasruit be dekken, waarover neg een stuk papier wordt gelegd. Hierdoor blijtft de aarde vochtig en wordt het optreden van de gevaarlijke groene algen voorkomen. De zaadpotten of testen worden in de kas of warme bak geplaatst, desnoods in de kamer. Zoodra de jonge plantjes doorkomen, wordt het papier van de glasruit afge nomen, en zoodra ze handelbaar zijn ver- speenen we ze in andere zaadtestem op een ouderlingen afstand van 2 centime ter. Ze moeten dan neg eenige dagen in de warmte worden gehouden, waarna ze geleidelijk worden afgehard. Blijkt dat ze goed door groeien, dan kunnen ze afzonderlijk worden opgepot. Ze vra gen dus nog al wat zorgen, doch in de practijk valt het heel wat mee. Laat vooral niet te gauw den moed zinken, als het de eerste maal mislukt. Wie werkelijk wil leeren mooie planten zelf te kweeken en dit doorzet wordt altijd beloond. Het is wel veel gemakkelijker steeds naar den bloemist te stappen en daar mooie planten te hestellen, doch niets geeft meer voldoening dan het zelf kweeken Langzamerhand zal men ervaren, dat hierin met zeer eenvoudige hulpmiddelen werkelijk heel aardige resultatih zijn te behalen, en dat heel wat planten voor het zelf kweeken geschikt zijn. Voor de kamerplanten als varens, aspi distra's en palmen is het nu de beste tijd van verpotten, tenminste indien ze anders te lang staan. Hierbij, moet niet uit het oog woirden verloren, dat het nemen van te groote potten absoluut is af te raden. Ze blijL ven in een kleine pot in den regel veel gezonder dan in een te groote. BRIEF UIT MIDDELBURG. XVI. Amice, In het Rijksmuseum te Amsterdam hangt het bekend schilderij van G. ter Borch, genaamd „De vaderlijke verma ning." Den eenen voet over den anderen ge slagen-, zit een edele, ridderlijke vader en schynt zijne voor hem staande dochter ernstig toe te spreken. Deze, eene schoons flgwr, in «en ge plooid kleed van wit atlas, kan men slechts van achter beschouwen, maar haar geheele wezen schijnt aan te duiden, dat zij zich inhoudt. Dat echter de vermaning niet heftig of beschamend is, ziet men aan de houding en gebaren van den vader. Wanneer men dit beeld voor oogen heeft en dan het schrijven leest, dat Ged. Staten hebben gericht tot den Raad van Middelburg over de Gemeentebegrooting van 1928 en den financiëelen toestand dier gemeente, valt de treffende overeen komst op. De vader, het College van Ged. Staten, van Zeeland, heeft reden van misnoegen over de dochter, den Gemeenteraad van Middelburg. Deze laatste heeft met de gemeente-financiën op zulk een wijze om gesprongen, dat „de financiëele toestand van Middelburg op het oogenblik al verre van rooskleurig, steeds ernstiger gaat worden". Bjj de belastingschuldigen kan „groote ontevredenheid" worden tegemoet gezien tengevolge van den druk der belasting- verhooging, die hen zal worden opgelegd, en die, vergeleken met het vorig jaar, op een verhooging van ruim 30 pCt. kan worden gerekend. Door dit alles worden ook „de algemeene belangen der gemeente ernstig geschaad". „Velen, die niet door bepaalde omstandigheden gedwongen wor den hun woonplaats in Middelburg te kie zen of te behouden (zullen) allicht weg blijven of gaan vertrekken." Zien wij om ons heen, dan zijn deze uitingen en voorspellingen alleszins ge rechtvaardigd. Reeds meermalen hebben wij in onze brieven hierop gewezen, al meenden wij de komende belastingver- hooging eenigszins lager te moeten stel len. Wanneer men echter voor diegenen, die in de Vermogensbelasting zijn aange slagen, de 25 opcenten in rekening brengt, waarmede de xMiddelburgsche gemeente raad het reeds bestaand aantal opcenten van 50 vermeerderd heeft, komt men hoogstwaarschijnlijk wel tot het percen tage van 30, waarop Ged. Staten de ver hooging van 1928-1929 hebben berekend. Hierbij komt nog iets, n.l. de verhooging van de huurwaarde voor de personeels belasting, ten aanzien van een groot aantal perceelen, ingevolge de ten vorigen jaxe plaats gehad hebbende nieuwe schatting. Wordt die thans voor het eerst toege past, dan zal de aanslag in de personeele belasting voor velen mede aanzienlijk stij gen, en automatisch ook de opcenten, die op deze belasting worden geheven. Aldus van alle zijden belasting e r- h o o g i n g, in plaats van verlaging, ter verlichting van belastingdruk, gelijk de regeering die wil en waartoe dan ook door de Kamer ten aanzien van de Rgfcs- inkomstenbelasting, met circa 20 pCt. be sloten is. Doch de verhoogingen, die wjj boven aangaven, zullen aanzienlijk meer zijn, dan de laatstbedoelde verlaging der Rijksinkomstenbelasting, zoodat de belas tingdruk zwaarder inplaats van lich ter wordt. Geen wonder dan ook, dat velen en juist de beter gesitueerden Middelburg verlaten. Niet alleen degenen, die deze plaats vaarwel zeggen, omdat zij ^ls amb tenaren overgeplaatst of gepensionneerd worden gaan heen, maar zelfs zij-, die uit hun zaken gaan en altijd in Middel burg hebben gewoond. Onder de ve-trok- kenen tellen wij b.v. een oud-raadslid, van Middelburg, een oud-leider eener po litieke partij en andere bekende Middel burgers. Hierdoor wordt natuurlek de druk voor de achtergeblevenen nog des te zwaar der, daar zij de verliezen moeten aan vullen. Is daar nu niets aan te doen? Ja, zeg gen Ged. Staten en geven onder meer drie middelen aan de hand: Primo Beperking van de uitgaven voor steunverleening etc. aan werkloozen; Secundo Vermindering van het aan tal dienaren van politie; Tertio: Verhaal van pensioensb jd~a- gen op de salarissen van het gemeente- personeel. Voorts meenen Ged. Staten, dat ook op andere deelen der gemeente-administratie bezuinigd kan worden. Zij wijzen dit als nog niet nader aan. En ten slotte zetten Ged. Staten den stok ..achter de deur door mede te dee len, dat zij ditmaal de gemeentebegrooting nog zullen goedkeuren, maar er bij B. en M. van Middelburg op aandringen te bevorderen, dat de noodige stappen in de richting van bezuiniging zullen worden 'gedaan. Laten nu alle partijen, zoo hopen wij, samenwerken, teneinde Middelburg uit de moeilijkheden te redden, waarin het zich 'bevindt. Wellicht zullen wij een uitzondering moeten maken voor de S. D. A. P, die moeilijk aan een doorgevoerde bezuiniging kan medewerken, eensdeels ter oorzake van hare menigvuldige aan de kiezers gedane beloften en anderdeels om de ont stemming te voorkomen, die het bj die ingezetenen, die meer van de gemeente kas profiteeren dan er aan bijdragen, zou wekken, indien hunne beschermster, de sociaal-democratie er toe zou overgaan aan de genoten voorrechten mee te gaan itornen. Dat deel echter van onzen gemeente raad, dat door weloverwogen bezuinigings maatregelen, de gemeente-schatkist weer veilig ste.t, zal den dank inoogsten van het overgroote deel der belastingbetalers, dat in Middelburg hare woonplaats moet blijven houden en door verhuizing aan den zwaren belastingdruk niet kan ont snappen. Inmiddels groetend, METELLUS. Dtrei Bureau: Tel.: Reda| Po BUh Firma F. P.l Het is nr ons land eq losbrak, eer de Aprilbev Het gehel den Moerdijlj was een geu die hier el oversloeg, die zich bemoeiden ren en bui digen, alles I zich plotse! adresbewegil het eind vd het Kabinet! Êet bewind I den politiek! trekken, besj dienen. De oorzi als bekend Het Nede seling opged sluit waarbij vallen bisscï werden herq land werd schop die t| vier bisschc Breda, 's Hl zouden zetl Op zichz^ opwinding Na de ind 1848, die zl afhankelijkhl nam, was dd de kerkelijk Roomsch-I hij dat verj Een ande die zijde m| gewenschte deld, of hetl de bekende deel van oi en of de tq dig deed zaak te ho schokken tel Wamt well vankelijk v| zaak buitenj bracht, ma niet het gel Een o f f i T niet ontvang! kennisgeving selijken Stol Hoewel r| deriandsche ling van de bisschoppelij: gen, werd a In de eers vreesde dat tengevolge z pogingen zo maakte plan maar dan w voor een gi Protestantse! was. Men w dat het her: niet geringe den internui hoogwaardig waaxschuwd aanstelling achtte het n bisschop te De Paus gevoelen. Hi voortvarende en besloot aan te stelle "Werd nu heid gegevei dat alles in steld om d< Vandaar dat officieuze n nisters en de Regeerin En do Rej het niet noc zaak te ben dus van W( lement&ire C voerde onde van het paus in zijn hoo de kerkelijki velen dierb{

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6