DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Staten-Generaal. Uit de Provincie. .LANGS DEN AFGROND. FEUILLETON. Oemeanteraad van Middelburg. VAN DONDERDAG 1 MAART 1928. No. 130. TWEEDE KAMER. Belastingvluchtelingen. In de Tweede Kamer werd gisteren voortgezet de behandeling van bet ont werp tot heffing van belasting van in het buitenland wonende Nederlanders. De zitting werd bijgewoond door den directeur-generaal van de belastingen, mr Sinninghe Damsté, als regeeringscommis- earis, die den Minister bij de behandeling van het meer technische gedeelte, zoo noo- dig zal hebben bij te staan. Het ontwerp werd van verschillende kanten krachtig bestreden. De heer Van Voorst tot Voorst (R.-K.) veroordeelde het ontwerp als in strijd met het internationaal recht en met den arbeid van den Volkenhond. Het is z. i. onbillijk, uitwonenden 'belasting te la ten betalen van wat zij in het buitenland verdienen. De heer D e W i I d e (A.-R.) achtte the oretisch de heffing te verdedigen, maar practisch verwerpelijk, wegens de onver mijdelijke onbillijkheden jegens uitwonen den en moeilijkheden bij de inning. De heer Oud (V. D.) noemde de heffing van belastingvluchtelingen onuitvoerbaar. Het departement heeft dit ook gevoeld, en daarom is er een algemeene regeling ge troffen, die echter een nieuw beginsel in de wet brengt. Spreker ontkende de noodzakelijkheid van deze gelegenheidswet. De heer Boon (V. B.) betoogde dat er thans, nu het leven ook in het buitenland duur is 'geworden, voor een belasting als deze geen reden bestaat. Daarenboven zag hij tal van pmctische moeilijkheden, die de betrokkenen veel last veroorzaken zon der dat lands belang wordt gediend. Na deze bestrijders kwam ook een twee tal verdedigers aan het woord. De heer v. d, Tempel (S. D.) stond niet afwijzend tegenover deze heffing, maar een warm voorstander bleek hij toch ook niet te zijn. Hij vreesde nl. dat de kos ten hoog en de haten gering zullen wezen. De eenige warme verdediger was de heer v. Gijn (V, B.) die de opbrengst op i 2 millioen 'gulden meende te mogen ramen, terwijl 'hij bij verwerping bevreesd bleek voor een grooten uittocht van belasting- deserteurs. Vandaag komt Minister de Geer aan het woord. Of het hem gelukken zal de tegenstan ders te bekeeren? Chr. Besturenbond te Vlis- singen. Aan het uitvoerig verslag over 1927 van den Chr. Besturenbond alhier door den secretaris, dhr R. J. Kruijsse, uitgebracht, is het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar kenmerkte zich door opgewekt vereenigingsleven en wer den door den Bond verschillende belang rijke besluiten genomen en adressen ver zonden alan diverse lichamen. Aangesloten waren pp 31 December 11 organisaties, met totaal 725 leden. Als nieuwe orga nisatie werd opgericht de aid. Vlissingen van den Chr. Bond van arbeiders in de Voedings- en Genotmiddelen, aanvanke lijk met 12 leden, welk aantal pp 31 Dcc. was gestegen tot 19. De ontvangsten bedroegen I551.00V» en Öe uitgaven f513.80, batig saldo f37.20.V2. Hieronder zijn ook begrepen de 'ontvangsten en uitgaven van net Bu reau voor Rechtskundig Advies. Het Bureau voor Rechtskundig Advies mocht zich in het afgeloopen jaar weder in groote belangstelling verheugen. Er weiden 352 adviezen verstrekt- Het aan tal bij het T.B.C.-fonds „Draagt Elkan ders Lasten" aangesloten leden bedroeg (Vrij naar het Bngelsch.) 22) 0 Dikwijls gevoelde hij, dat zijn gedrag slecht em verachtelijk was, maax hem ontbrak de moed om met de zonde te breken ,of de gevolgen van het kwaad te dragen. Hij was ia handen gevallen van jonge lieden, die hem dat voelde hü' zelf steeds verder van den goeden weg afbrachten. Van drinken was het tot spelen gekomen, en hij dorst er niet aan denken, waarop dit alles uitloopen moest. Maar hij had moed poch kracht, om de boeien, die hem kluisterden, te verbreken, ttnet andere woorden, om zich te onttrek ken aan den omgang met vrienden, die hem in het verderf zouden storten. Hoewel Paul gedurende de week weinig van David zag, toch had hij gen sterk vermoeden, dat deze er slechte vrien den op' na hield, en zich o.p den ver keerden weg bevond. Eenmaal had hij een poging gedaan om zijn broeder te waarschuwen, maar David had hem zulk een stortvloed van verwijten naar het hocfd geworpen, dat hg het bij dien eenen teer gelaten had. „Ja, gij zijt juist de rechte, om iemand tfl waarschuwen," riep David driftig. „Gij op 31 Dec. 148, tegen 121 op 31 Dec 1926, vermeerdering dus met 27 leden. De commissie hoopt, dat dit getal be langrijk grooter zal worden. De ontvang sten bedroegen f 146-93 en de uitgaven f137.51, saldo f9.42. Onder de uitgar ven is begrepen een bedrag van f72.66 voor steun aan een lid van een der organisaties. Het aantal geplaatste zak agenda's voor 1928 bedroeg 232. 10-jarig bestaan van den bijz. Vrijw. Landstorm. De Natio nale Landstormcommissie heeft ter her denking van bet 10-jarig bestaan van den Bijlz. Vrijiw. Landstorm besloten in Sep tember 1928 een Natiomalen Landdag te Den Haag te organiseeren, waaraan een zoo groot mogelijk aantal B-V. Lamd- stormers uit alle deelen des landls' zullen deelnemen. Ter voorbereiding hiervan heeft de Nationale Landstormcommissie verschillende commissies benoemd. De Prov. Commissie van het Verband Zeeland heeft gemeend deze pogingen krachtig te moeten ondersteunen en een groote deelneming der Zeeuwsche B- V. Landstormers aan den Landdag te moe ten bevorderen. Zij bestaat uit de Heeren: F. H. Umbgrove, voorzitter, Middelburg; P. G- Laemoes, Vlissingen, G. J. Huy- bregtse, Middelburg; J. Huizinga, Ter- neuzen; A. C- v. d. Vliet, Zierikzee; W. Moelker, Tholen, Mr J. J. Heyse, Middel burg, B. A. Th. M- Truffino, Hulst; J. G. Persant Snoep, Kapelle. Voor genoemd doel is een Bere-comité gevormd, waarin hebben zitting genomen de heeren: Commissaris der Koningin in de Prov. Zeeland; de burgemeesters van Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Oostburg, Terneuzen, Tholen; J. H. Blum, oud-lid en J. A- van Rompu, lid van Ge- dep. Staten van Zeeland; Kapitein ter Zee L. M. J. Gregory,^ Onder-comman dant der Marine te Vlissingen; Luitenant- Kolonel H. Bierman, Garnizoenscomman dant te Middelburg; Dr G- J. Weyland en Ds R. J. v. d. Veen, resp'. predikant te Veere en Goes. Prettige verhouding. In een vergadering met gesloten deuren heeft de gemeenteraad van Axel behandeld een adres van den sedert 1 Febr. aangestel- den baas-fitter der gasfabriek, waarin deze betoogt, dat het werken onder, of samenwerken met den directeur der gas fabriek een onmogelijkheid is. Adressant voerde daarvoor een aantal feiten aan, waarvan die juistheid in een vergadering der gascommissie is erkend. Het zou de bedoeling van den directeur zijn den nieu wen baas-gasfitter „weg te pesten". Het resultaat der besprekingen was dat de Gemeenteraad besloot aan den direc teur een schrijven te richten, dat hij de benoeming van den heer Nieuwen- huis, tot baas-fitter heeft te aanvaarden en voortaan op behoorlijke wijze met hem heeft samen te werken in het belang van het bedrijf, en dat, wanneer zulks niet geschiedt, de Raad dan andere maat regelen zal nemen. Een dergelijk schrijven wordt ook ge richt aan den heer Nieuwenhuis, dat hij als baas-fitter met den Directeur op ge schikte wijze dient samen te werken. (M. C.) Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot secretaris 'der Gezond heidscommissie, zetel Goes, de heer J. I. Van Ballegoijen d!e Jong öMaJalr. Vlissingen. Heden is in de Coosje Bus- kenstraat te Vlissingen het nieuwe kan toor van „The Zeelandia Express" ge opend, tot nog toe in de Walstraat ge vestigd. Dit "bureau is naar de eischen ingericht en men kan daar alle inlich tingen voor reizen per trein, stoom schip en zelfs per vliegmachine krijgen. The Zeelandia .Express heeft connectie met .de spoorwegen, stoomvaartlijnen en vele hotels. Indien men zich aan het bureau vervoegt <ol schriftelijke inlichtin gen vraagt, kan men deze in de grootst mogelijke uitgebreidheid krijgen. Ook wor den plannen gemaakt voor reizen .naar het buitenland. The Zeelandia Express heeft ook veel propaganda gemaakt in het buitenland voor een bezoek aan Zeeland en vertrouwt dat hierdoor het vreemd'e- ling'enbezoek nog zal toenemen. Krabbendfjke. De Werkliedenvereeni- ging „Onderling Belang" hield Woens- die zelf bijna nooit naar kerk of kapel gaat en uw avonden doorbrengt bij dien leugenaar, Toby Wrench. Houd uw raad in het vervolg voor u zelf, Mr Paul." Paul zeide niets, maar weldra zouden de feiten spreken. Paul was zijn een-en-twintigste jaar in getreden, David zijn negentiende. De eer ste begon toebereidselen te maken voor zijn verre reis, de laatste had zijn betrek king als ondermeester in de dorpsschool aanvaard, toen eensklaps als een loopend vuur het gerucht de rondte door Penw- harf deed, dat men den vorigen. avond) Paul Vivian gezien had smoordronken. Het werd nu niet langer gefluisterd, de menschen spraken er over vrij uit. Meer dan een half dozijn waren hem tegengeko men, en allen gaven de stellige verzeke ring, dat zij hem waggelend en zeilend naar huis hadden zien gaan. In de smederij van Ned Newlijn was het voorgevallene het onderwerp van een le vendig gesprek. Iedereen scheen bet te bejammeren, want in Bemwallis heeft men van geen eene ondeugd meer afkeer dan van dronkenschap. En Paul was nog ZC'O jong, zoo knap, zoo goedhartig, zoo veelbelovend, dit alles maakte de zaak zooveel te droeviger. Natuurlijk waren er lieden, die zich in het geheel niet verbaasd toonden. Het speet hun zeiden zij, maar zij hadden het lang vooruit gezien. In de laatste dagavond haar voorjaarsvergadering. Aan- wezig 19 leden. Een schr.jven was in gekomen over Staatspensionneering, dat voor kennisgeving werd aangenomen. Ook waren ingekomen: een verzoek om nieu we leden voor het ziekenfonds aan te werven, een verzoek aan de oommis sie van de veiling om lager tarief voor vergaderingen. Jaarverslag van den secre taris. Besproken werden de werkzaam heden over het afgeloopen jaar. Voor het ziekenfonds was ontvangen f681, uit gegeven f869, in kas f 1580,131/2. Het inleggeld voor het ziekenfonds voor 1928 bedraagt thans f 150. Waarde. Dinsdagavond hield de Gei- tenfokvereeniging alhier haar ja'arlijksche vergadering. Zij' werd bijgewoond door 15 leden. Uit de rekening van den pen ningmeester bleek, dat was ontvangen met het kassaldo van het vorige boekjaar f 161,42 en uitgegeven f 138,90, alzoo een goed slot van f22,52. De aftredende be stuursleden L. de Looze en L. Krijnsen werden met algem. stemmen herkozen, terwijl in de vacature P. Koster gekozen werd dhr C. Goud. Tot voorzitter werd gekozen dhr C. Dane en tot vice-voor- zitter dhr L. Krijnsen. Wolfaartsdifk. Woensdag vergaderde de raad dezer gemeente. Tegenwoordig alle leden. Ingekomen bericht van Ged. Staten, dat de rekening over 1927 was goedgekeurd. Het reglement van het Burg. Armbestuur werd gewijzigd betreffende uitbesteding van armlastigen. Het bedrag tot uitkeerimg aan de Bijz. school over 1926, volgens art. 101 L. O. wet werd vastgesteld op f 1078.89. Op een verzoek van het bestuur van deze school, om een voorschot over 1928 werd gunstig beschikt en besloten, een voor schot te verleenen van f700. De uitkee ring voor Bijzonder avondschool-onder wijs werd vastgesteld op f 7250. Op voor stel van B. en W. werd besloten tot in trekking van de benoeming van den on derwijzer Hamelink als onderwijzer aan de openbare school te Oostkerke, zulks op voorstel van den Minister van Onderwijs. Aan B. en W. werd machtiging verleend, tot het aanstellen van een tijdelijke onder wijskracht. Een verzoek om werkverschaf fing van de Afd. van den Ned. Chr. land- arbeidersbond voor georganiseerde werk loozen, evenals een verzoek om een steun regeling in te voeren voor z.g.n. uitge trokken werkloozen werd na verschillen de besprekingen voor kennisgeving aange nomen. Op een verzoek van mej. W. D. Van de Linde om van de gemeente een perceel bouwterrein te koopen aan den Molenweg, werd gunstig beschikt. Op een verzoek van de vereeniging landbouw en veeteelt om een verbodsbepaling voor het laten uitvliegen van duiven van Maart tot 'en met Mei, werd in zoover gunstig be schikt, dat deze bepalingen zullen gelden voor de kom van Oostkerke, de Veerweg, en voor de kom van Oud-Sabbinge. Op een vergoeding van J. Driedijk, om ver goeding volgens art. 13 L. wet, werd besloten, de vergoeding van het eerste en tweede leerplichtige kind te herzien, en alzoo voor het eerste kind een ver goeding toe te kennen van f 26.30, voof het tweede kind een vergoeding van ruim f20 en voor het 3e kind f 17.50, een en ander berekend naar de vervoerkosten per lokaalspoor naar Goes. Op een verzoek van verschillende onderteekenaars om steun te verleenen aan de dijkverhooging van de polders Westerland en Westkerke, werd, als zijnde niet uitvoerbaar afwij zend beschikt. Het kohier hondenbelas ting over 1928 werd vastgesteld met 75 honden le en 22 honden 2e klasse, sa men f398. Besloten werd tot voortzetting van de onderhandsche verhuring van de onderwijzerswoning te Oud-Sabbinge aan het hoofd der school, dhr W. Drenth voor de som van f250 per jaar. Tot leden van de Commissie tot wering van school verzuim werden herbenoemd de heeren W. A. van Wijk, P. v. d. Linde Pz., Mej. M. C. v. d. Ende, L. Phemambucq en D. Vleugel Jr. Bij de rondvraag informeert dhr van Strien, hoe het staat met het geven van vervolgonderwijs, daar hem toch bekend is, dat in sommige plaatsen dit onderwijs toch gegeven wordt op kos ten van de gemeente. De voorz. zegt, dat door Ged. Staten jaren had Paul verkeerde gewoonten aan genomen, en wanneer iemand wind, zaait moet hij storm oogsten. ,,'tls goed en wel,' 'sprak Ned Newlijn het aambeeld met zijn schoolpet afvegen de, en vervolgens daar op pilaats nemen de, „de kogel is nu eenmaal door de kerk." „Ja,, dat is ze," antwoordden drie of vier der aanwezigen. „Maar wat zal er het gevolg van zijnï" „Men zal hem niet langer In de Zon dagsschool willen hebben, dat is zoo ze ker als twee maal twee vier", zeide Bill Naucarrow, die een van de bestuurders dier school was. „Dat zou heel jammer zijn," sprak Adam Bamicoat, 0,want hg is een uitste kend onderwijzer. Een beter is er niet naar mijn oordeel, en de jongens houden allen evenveel van hem." „Dat kan wel zijn," hernam" Naucarrow, „maar de bestuurders kunnen niet anders handelen. Voor den goeden naam van de school mag zoo iets niet over het hoofd gezien worden. Niet, dat ik iemand hard wil vallen, maar de belangen van d'e school mag men niet uit het' oog ver liezen." „Wat mij aangaat," sprak Newlijn, de smid, „ik begrijp er niets van. Paul Vi vian is er de man niet naar om zich te bedrinken of zich op de een of andere manier te buiten te gaan. Als niet zoo- bericht is, den post v ervolgonderwgs van de begrooting te voeren en tot op heden is door hem geen nader bericht ontvan gen. Nog vraagt het zelfde lid, of er nog emigratie naar Canada kan plaats hebben met steun van de gemeente, waarop de voorzitter de bekende mededeeling doet van de Canadeesche regeering. Nog be spreekt hetzelfde lid de slechte regeling die getroffen is bij het sneeuw-opruimen in den afgeloopen winter, speciaal te Oud- Sabbinge, waarop de voorz. antwoordt, dat dit jvas opgedragen aan weth. Val kier en het ijem bekend was, dat de wethouder op een dag 29 personen bij dit werk in dienst had, zoodat hij meende dat er wel terdege is aangepakt, doch door een misverstand uit anderen hoofde misschen te laat met opruimen Is be gonnen. Souburg. Dinsdag had de jaarvergade ring plaats van de afdeeling „Plaatse lijke Keuze". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledenaantal 80 bedraagt. Tot leden van het correspon dentschap werden gekozen dhm M. Arend- se Mz., J. Cijsouw en J. Hollestelle. De heeren A. Stahlie en C. Wondergem wenschten niet meer in aanmerking te komen. Vervolgens hield de secretaris een voordracht, getiteld: „Voor Plaatse lijke Keuze". Deze is door het volk zelf gevraagd, is uit het volk zelf opgekomen en voorziet in een door het volk zelf gevoelde behoefte. Menschen van ver schillend politieke richting steunen deze zaak. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten en uitgaven over 1927 bedroegen f28,22 en f21,77. Besloten werd in overleg met den Chr. Besturenbond wat meer actie te voeren. De secretaris eindigde met dankgebed. Bij gelegenheid vail haat 90ste verjaardag heeft de Ambachtsvrouwe van Oost- en West-Souburg Douairière Schorer vs,n Kinschot te 'sGravenhage aan den burgemeester duizend gulden gezonden om te verdeelen onder de verschillende armbesturen voor een extra gave. Serooskerke (W.). Gisterenavond hield de vereen, (het Groene Kruis haar jaar vergadering, die slechte door negentien le den was bezocht. Uit 't verslag van den se cretaris bleek, dat de gemeente Vrouwe polder zich hij deze vereeniging heeft aan gesloten tot bestrijding der t.b.c. Alzoo om vat deze vereeniging vier gemeenten, te weten Serooskerke, Grijpskerke, St. Lau rens en Vrouwepol'der. Uit 't verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten Groene Kruis bedroegen f 1400,94, de uitgaven f 578,29, goed slot met dat van vorig jaar f 824,65; van de t.b.c. ontvangsten f 1228, uitgaven f 1497,30, nadeelig slot f 269,30. Tot be stuursleden werden herkozen mej. de Ja ger en dhr A. Melis. De begrooting Groene Kruis voor 1928 wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1525, die der t.b.c. op f 1350. Besloten werd aan de gemeenten te vra gen de suhsidiën te willen verhoogen, om te ontkomen aan een tekort, waarmee deze vereeniging te worstelen heeft. Men was van oordeel, dat de bezuiniging die in deze begrooting was aangebracht, eigenlijk ver keerd was. De post versterkende middelen is öteeds jaarlijks ingekrompen om 'het te kort te verminderen, wat tot schade der behoeftige lijders is. De 'diaconieën hebben wel helpen steunen, doch niet in die mate zooals dit zou moeten geschieden. Blggekerke. Woensdagavond werd in de Chr. school ouderavond gehouden. Het hoofd der school, dhr A. Janse, riep allen, het welkom toe ën deed verder verschillende mededeelingen over den ar beid die op de school zoowel door on derwijzers alsook door leerlingen werd verricht. Alsnu werd aan de ouders ge legenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen, waarbij door de onderwij zers inlichtingen werden verstrekt. Aan de hand van de in de school aanwezig zijnde wandplaten werd door den onder wijzer C- Stug op duidelijke en bevattelijke wijze een en ander verteld over don Tabernakel. Door den heer Stuij werd deze welgeslaagde, goedbezochte samen komst met dankgebed geëindigd. velen hem gezien hadden, dan zou ik den ken, dat de een of ander zich vergist had." „Was het gisteravond niet buitenge woon duister?" vraagde Adam Barnicoat. „Pikdonker," zeide Naucarrow, „maar iedereen kent Paul Vivian, 'tzij bij dag of bij avond; daar er is niet een hier in 't dorp, die op hein of zijn broeder David gelijkt." „En hoe weet gij dan dat hij he* was?" vraagde Adam op den man af. „Adam," riepen twee of drie der om standers, „bedenk wat gij zegt." „Ik wil van niemand kwaad spreken," antwoordde Adam beschroomd, „mrar ik kan Paul Vivian niet hooren beschuldigen zonder het voor hem op te nemen." „Het staat u vrij, om hem te verdedi gen," sprak Joel uit de hoogte, „maar gij moogt een onschuldige niet in verden king brengen." Na dit gezegd te hebben keek hij do smidse rond als om te zien welke uitwerking zijne woorden hadden, en vestigde toon zijn blik op den armen Adam. Daarop schraapte hij zich de keel, hief de handen omhoog, en scheen op het punt een toespraak te houden, toen er door de geopende deur een schaduw naar binnen viel, en Tobias Wrench zich op den drempel vertoonde. „Goeden dag, heeren," zeide Toby den een na den ander toeknikkende. „Goeden dag, Mr Wrench," antwoord Gistermiddag vergaderde de Gemeente raad van Middelburg voltallig onder voor zitterschap van den burgemeester. Deze deelt o.a. mede, dat ds de Visser zijn benoeming tot curator van het gymna sium heeft aangenomen. Naar aanleiding van het adres-Lam- berts (huur van een gemeentewoning in de Koepoort) vraagt dhr Jeronimus, of dhr Lamberts in het algemeen in aan merking komt voor huur van een gemeen te-woning. De voorz.: wat mg persoonlijk betreft wel. Dhr de Veer: vraagt dhr Jeronimus naar den bekenden weg of maakt hg er een grapje van? Dhr Jeronimus weet wel, wat de ge meente met den heer Lamberts te stellen heeft gehad. En zouden we dien man nu een gemeentewoning verhuren? Naar spr. voor zich persoonlijk meent, in geen geval. De voorz. is een andere meening toegedaan. Hij wil niet zoo hard oordee- len. Dhr Onderdijk deelt de meening van wéth. de Veer. Zoolang er nog an dere huurders zijn, die geregeld betalen, zal spr. nimmer meewerken om den heer Lamberts een gemeente-woning te verhu ren. Dhr Mes billijkt het standpunt van B. en W. Maar dan moet het college ook geen ongegronde verwachtingen opwek ken. De voorz. heeft dat niet gedaan. Hij kon hem in waarheid verklaren, dat hij de eerste huurder was, die zich bij hem aanmeldde. Maar hij heeft hem niets toegezegd, heeft hem alleen aaugeraden, de woning eens te gaan bekijken. Het adres wordt nu voor kennisgeving aan genomen. De zaak betreffende den cokes-verkoop door de handelaren wordt ter afdoening in handen van B. en W. gesteld. Het schrijven van Ged. Staten inzake de gemeente-begrooting 1928 (die evenwel is goedgekeurd) wordt naar B. en W. gezonden om advies en komt in een vol gende vergadering aan de orde. Bij het voorstel inzake den verkoop van een tonnenwagen aan de gemeente Goes merkt dhr Jeronimus op,-dat de wijze van afschrijving zooals het Ge meentebestuur van Middelburg die toe past, niet de juist is. Spr. zou ieder jaar zooveel mogelijk willen afschrijven, tot op de juiste markt- of innerlijke waar de der bezittingen. Dhm Streefkerk, Paul en Onderdijk toonen aan, dat dit op zeer groote bezwaren zou stuiten. Een te laat ingekomen adres van den heer Ilendrikse wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Besloten wordt de woning in de Koe poort te verhuren voor fl.50 per week aan den heer P. Gemier. Aan „Kindervoeding" wordt nog een aanvullingssubsidie van f 300 verstrekt, Tegen dhrn Vertregt en Hondius om prin- cipiëele redenen. Wijziging alg. salarisverordening. Dhr Jeronimus herinnert er aan, dat volgens Raadsbesluit van nieuw-aan- gesteld gemeente-personeel pensioens pre mie wordt gekort. Maar geschiedt dit ook, als een gemeente-ambtenaar in een an dere functie wordt overgeplaatst of een periodieke verhooging ontvangt De voorz, antwoordt: de korting wordt alleen toegepast bij! personen, die in gemeentedienst treden, ds niet in de gevallen, door den heer Jeronimus be doeld. Na eenige discussie over de indeeling van den te benoemen kantoorbediende bij de gemeente-bedrijven, wordt het voor stel z.h.st. aangenomen. Bouw wachtlokaal Loskade voor wachtende havenarbeiders. Dhr Cornelisse juicht het voorstel toe, maar vindt het lokaal wat klein. Hg zou het grooter willen maken. De voorz. acht het lokaal voor de wachtende haven-arbeiders groot genoeg, maar het is niet bedoeld als gratis so ciëteit voor gepensionneerden. Spr, meent, dat dhr Cornelisse gerust kan zijn, want weth. Onderdijk, wiens liefde voor de havenarbeiders genoegzaam bekend is, acht het groot genoeg. Dhr Onderdijk zegt, dat het plan zoo goedkoop mogelijk is opgezet. Maar wil de raad meer voteeren, dan is spr. er voor. den twee of drie stemmen. „Wij spraken juist over een vriend van u," zeide Ned Newlijn tot den nieuw aangekomene. „Zoo, en wie is dat?" vraagde Toby. „Paul Vivian." „Ja, dat is een vriend van mij," zeide Toby met de hand wuivende, „en wat meer zegt, ik ben een vriend van hem." „Bedenkelijk," sprak Mr Quirk binnens monds. j j „Wie zeide daar: bedenkelijk?" vraagde Toby de spreker vlak in het gelaat zien de. „Daar is niets bedenkelijks in. Sedert verscheidene jaren zijn wij goede vrienden geweest." „Zooveel te erger vaar hem," meende Joel. „Mijn ïeer", barstte Toby los, „weet gij tegen 1 den gij spreekt? Weet gij niet, dat ik ïn dienst van Hare Majesteit ben? Weet gij niet, dat ik geen domme landrot ben, die nooit verder is geweest dan de rook van zijn eigen schoorsteen? Weet gij niet, dat ik van niemand ter wereldi zulke aanmerkingen verwacht? Weet gij dat-niet, dan zeg ik het u bij' deze. Ik ben een man van weinig woorden, en heb een afkeer van grootspreken, maar ik meen wat ik zeg, ep stoor mij aan nie mand: ik ben. de vriend van Paul Vivian." I {Wordt vwrvolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5