Gemengd Nieuws. Uit de Pers. Laatste Berichten. Telegrammen. Financieële Berichten. Politie. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES ARBEIDSWET EN LEERPLICHT. Opleiding In de werkplaats. Aan de Memorie van Antwoord nopens het wetsontwerp tot wijziging van artikel 88 der Arbeidswet 1919 ontleenen wij: De strekking van de Nijverheidsonder wijswet, is om naast de schoolopleiding een opleiding in de werkplaats langs den weg van het leerlingwezen mogel^k te maken. Wil men nu de opleiding volgens het leerlingstelsel een kans geven om tot natuurlijke ontwikkeling te komen dan mag de leeftijd,waarop de kinderen tot deze opleiding worden toegelaten, niet te hoog gesteld en zeker niet twee jaar honger dan die, waarop kinderen tot de opleiding in nijverheidsscholen worden toegelaten. Zeer weinig ouders zullen er voor voe len hun zoons, nadat zij den leeftijd van 1"4 jaar bereikt hebben, nog te bin den aan een ambachtsopleiding, die als regel drie jaar duurt. Door den middenweg van het ont werp te volgen, n.l. den Ieeftjjd van toela ting tot het onderwijs volgens het 'leer lingstelsel op 13 jaar te stellen, wordt aan dit bezwaar tegemoet gekomen en te gelijk voldoende rekening gehouden met het verschil tusschen school- en werk- plaatsopleiding. Het is juist, dat de opleiding in da werkplaats meer rechtstreeks dan de schoolopleiding onder den invloed van de eischen der productie staat. Die patroon zal daarbij echter gebonden zijn aan een programma van onderwijs. i Aan de daarbij gestelde eischen heeft de patroon te voldoen, waardoor ernstige misbruiken, die sommigen vreezen, wor den voorkomen. Trouwens de proefafleg ging, welke geëischt wordt, en het toe zicht van controleurs en commissies' van uitvoering, geven te dien opzichte ook voldoenden waarborg. Br mag worden verklaard, dat geen land is aan te wijzen, waar de leerlingop- leiding met zooveel zorg als in Neder land is geregeld. De opleiding aan de ambachtsscholen is in vele opzichten te verkiezen boven een vakopleiding in de werkplaats. Toch moet erkend worden, dat de school nooit de echte volledige practijlk kan geven. Daarom geven vele ouders ook uit arbei- aorskringen, dé voorkeur aan een werk plaatsopleiding. Voorts zijh er tal van ambachten, welke niet aan een school kunnen worden onderwezen, in verband met het geringe aantal leerlingen, dat een opleiding vraagt. De ministers erkennen dat een letter lijke uitlegging van art. 3 van het ont werp-verdrag van Washington inzake den kinderarbeid zou .kunnen leiden tot de opvatting, dat de praktische opleiding in de werkplaats, bedoeld in het voorgestel de tweede lid van art. 88 der Arbeidswet niet valt onder de uitzondering in het ontwerp-verdrag voor „écoles profession- nelles" getroffen. Gaat men te rade met de wordingsgeschiedenis van het ontwerp verdrag, dan is de opvatting gerecht vaardigd, dat de in het wetsontwerp1 be doelde wijize van vakopleiding valt onder de uitzonderingsbepaling, gesteld in art. 3 van het ontwerp-verdrag. Ook de ratio van het ontwerp, welke is de bescher ming van kinderen, verzet zich niet te gen maatregelen in het belang hunner vakopleiding onder de noodige waar borgen getroffen. Naar aanleiding van het aan het slot van het Voorloopig Verslag aangevoerde bezwaar betreffende de gebrekkige aan sluiting van Leerplichtwet en Arbeidswet, voor zoover betreft een daal der 14-jari- gen, merken de ministers op, dat het niet geheel juist is, dat de Arbeidswet het verrichten van arbeid toelaat bij het be reiken van den 14-jarigen leeftijd. Im mers artikel 9 dier wet verbiedt den ar beid van kinderen benedien 14 jaar of nog leerplichtig. Negen maanden gevangenis- straf voor een afgereden been. Eenige maanden geleden werd de fa brieksarbeider K. uit Saszmick bij Olpe in Westfalen met een afgereden been ge vonden op een overweg. Een toevallige voorbijganger, die wonderlijkerwij ze niet terug te vinden is, had den ongelukkige het been met een fietsband afgebonden en daarna hulp gehaald te Saszmick. Bij het onderzoek van den dokter bleek, dat het been uiterst deskundig was afgebonden en dat de heele behandeling van de wond ondanks de duisternis, zoo zorgvuldig ge schied was. Daar K. zich korten tijd voor het ongeval bij twee maatschappijen tegen verkeers-ongelukken had laten verzeke ren, tot het, voor zijn omstandigheden hooge 'bedrag van 30.000 marlc, en hjj, als er inderdaad van een ongeluk door schuld van den spoorweg sprake was geweest, ook nog aanspraak op vergoe ding van de spoorwegmaatschappij had kunnen laten gelden, verdacht men hem er van, zich moedwillig te hebben laten verminken. Een onderzoek ter plaatse en de verklaringen van de getuigen, die den man gevonden hebben, bevestigden dit vermoeden in zoo sterke maté, dat de rechtbank gronden genoeg aanwezig acht te om den man tot negen maanden gevan genisstraf wegens poging tot oplichting van de verzekeringmaatschappijen te ver- oordeelen. De man gaat van dit vonnis in hooger beroep. Inbrekers te Leiden Blaan hun slag. Toen gisteravond de familie De H. te Leiden thuis kwam, zag zij tot haar verwondering licht in huis bran den. Het bleek, dat ongenood© gasten door verbreking van de sluiting van de keu kendeur waren binnengekomen en in het geheele huis kasten en laden hadden opengebroken. Alles wat van hun gading was, hadden zij meegenomen. Geld had den de dieven niet kunnen vinden, omdat de familie dit op reis had meegenomen. Wel waren verschillende voorwerpen van waarde, w.o. zilveren en gouden siera den, ontvreemd. (Tel.) De „Schuttevaer*. Naar Reu ter seint uit Londen is de reddingboot Schuttevaer gisteravond om kwart over vjjf bij Gravesend in de Theems aange komen en naar Londen opgevaren. Valsche brillanten. Uit Ant werpen meldt men, dat de heer Demilly, directeur van een bank te Rotterdam, op zijn doorreis te Antwerpen, kennis maakte met twee individuen, een Franschman en een Rus, die hem 24 briljanten verkoch ten in een 'juweelkistje voor 100.000 fr. Na onderzoek van de steenen bemerkte Demilly, dat het slechts stukken gesle pen glas waren. De politie zoekt ijverig naar de oplichters. 'Een zwerftocht met een verduisterde chéque. Woensdag is door de Arnhemsche recherche aangehou den de 23-jarige loopknecht W., wonen de te Arnhem, die er met een geïnde chèque van f 100 was vandoor gegaan. Hjj ontmoette een veertienjarig vrien dinnetje van hem, een meisje dat zich daags te voren tevergeefs aan verduiste ring van een rjjwiel had trachten schul dig te maken. Ze trokken samen naar Nijmegen, van daar uit spoorden ze denzelfden dag naar Utrecht, waar de 100 gld werden op gemaakt; het meisje werd in een welge- kleede jongedame gemetamorphoseerd en ook W. stak zich in nieuwe kleeren. Ze togen toen weer naar Nijmegen en uit vrees dat de politie hen zou aanhou den, trokken ze het land in. Het geld was spoedig op, en het meisje keerde naar Arnhem terug, waar zij' werd aan gehouden. W. meldde zich een dag later hij de politie aan. Schip in nood. Volgens berich ten uit Rio de Janeiro zijn aldaar drin gende S. 0. S. seinen ontvangen van het stoomschip Atalaya (3,00 ton en op de Bermudas thuis hoort) dat ontploffings middelen vervoert en aan boord waarvan zich ook passagiers bevinden, volgens welke aan boord van ihet schip een ex- ploisie heeft plaats gehad. Het schip moet zich niet ver van de kust bevinden. De vleeschvergiftiging te Nieuw-Venne p. Omtrent de vleesch vergiftiging te Nieuw-Vennep vernemen wij, nog nader dat het vleesch niet vol doende gezouten was en de hammen niet tot op het been waren doorgepekeld, met het gevolg, dat de kwaliteit ondeug delijk werd. De bedorven ham, alsmede een paar zijden spek, die B. nog in bezit had, zijn door den keuringsdienst in beslag genomen voor nader onderzoek. De toestand van de beide kinderen van D. is gelukkig vooruitgaande. Een vergeten schoolkind, Te Lage Zwaluwe was op de bewaar school een kind ondeugend geweest en in het speellokaal opgesloten. Toen de school uitging vertrok ook de onderwij zeres zonder aan het kind te denken. Buren hoorden het kind huilen en heb- een het bevrijd. Een geheelen nacht in de modder. Vorige week had te Valburg een ongeluk plaats, dat gelukkig goed is afgeloopen. Na de sluiting van het veertigurenge bed begaf de Pastoor vain Valburg zich huiswaarts. Bij het oversteken van een vonder op een der binnenwegen, geraakte hij door uitglijden in een sloot, waar hij bijna tot de schouders inzakte. Den geheelen nacht bracht de pastoor in dezen benarden toestand door. Tegen den mor gen meende hiji voetstappen te hooren en riep om hulp. Met groote moeite kon men den inmiddels bewusteloozen pas toor uit den drassigen grond krijgen. Zijn toestand is een weinig vooruitgaande. De pastoor was gewend te voet dezen afstand ft'f te leggen. Door het vriezen der laatste dagen was de grond daar ter plaatse glad, hetgeen de oorzaak is ge weest van dit ongeluk. De Postchèqe- en Giro dienst te Haarlem. Woensdagmorgen kon de post- chèque- en Girodienst te Haarlem geen gel den uitbetalen aan hen, die groote chèques aanboden. Kleinere bedragen werden wel uit gereikt. Groote bedrijven ondervonden van deze stopzetting ongerief, vooral omdat bat de laatste dag der maand, den dag voor de uitbetaling der salarissen was. Later op den dag was het euvel verholpen doordat de post er in geslaagd was zich het noo dige geld te verzekeren. De opgravingen te Ur. In de 6000 jaren oude graven t:: Ur is o.a. een zilveren model van een galg gevonden, een groote gouden stier, twee koningswagens, twee kronen der konin gin en haar tien gouden vingerringen. Op den drempel van deze schatkamer der dooden liggen twee rijen wachtsol- daten, met koperen helmen op het hoofd en speren aan hun zijde. De zilveren galij moet bijzonder fijn zijn- afgewerkt en kostbaar zijn. Zij werd onder neergevallen steenen bograven ge vonden, doch bleef onbeschadigd. De overblijfselen van twee beelden van stieren, zijn verder gevonden. De rompen, die van hout waren, zijn vergaan, doch de koppen waren overgebleven. Een daar van was van koper, de andere vanjgoud. ,Het heest had verder groote gebogen horens van goud, bezet met edelsteepen. De haren tusscnen de horens, de oogen en de bij wijze van ceremonieel onder de kind gebonden baard waren van edel gesteente gemaakt. Aan den voet der graftombe lagen 11 lijken van vrouwen, met rijke hoofdsiera den van goud en edelsteenen. Op den grond lagen verder meer Jij ceo van man nen en vrouwen, welke minder rijk ver sierd waren. Verder vond men twee zware houten vierwielige wagens, waarvoor drie ossen hadden gestaan, wier beenderen vlak voor de wagens lagen beneden de trekboomen. Zij hadden zilveren ringen in hun neus gaten, zilveren halsbanden met versie ringen, zilveren en met edelsteenen be zette teugels, terwijl op de trekboomen teugelringen waren aangebracht, die be zet waren met kleine figuren van stieren. De tweede grafkamer welke precies achter de eerste werd gevonden, was eveneens uit steen opgetrokken. Men vond er het lijk van een ko ningin, Shubab genaamd, die 5000 jaiar eleden gestorven was. D© tombe was e rijkste, tot nu toe gevonden. Men vond er twee kronen, waarvan een -en samenstel was van groote gouden rin- en; terwij] bovenop zich een hoog uitste kend gouden versiersel bevond, met groene ountstukken, eindigende in gouden bloe men. De andere kroon was van goud en .edel gesteente, versierd met kleine figuren van verschillende dieren. De mantel der koningin was geheel met 'laarlen bezet en werd door gouden spel den vastgebonden. Zij droeg halsbandver- sieringen van goud en edelgesteente in den vorm van een visch, een kalf en twee anti lopen. Bij het lijk 'bevonden zich drie scha len of bekers, gouden en zilveren schelpen, die kleurstoffen voor toiletdoeleinden be vatten; gouden oorringen, zilveren sche pen, talrijke steenen vazen en koperen vaartuigen. Verloren strijdleus. Het ontbreekt, de socialistische bewe ging waarlijk niet aan strijdleuzen, schrijft Mr D, A. van 0\k in het potpulniivwetem schappelijk bijvoegsel van het „Volk", en hij somt er dan een heele trits op. Maar onmiddellijk daarop laat hij vol gen, dat geen van alle kan vervangen „de zoo bij uitstek geliefde strijdleus, die wij bezaten in het algemeen kiesrecht, voordat dit is ingevoerd." Aan "die leus en aan de z.g. „Roode Dinsdagen", waarop voor haar gedemon streerd werd, denkt de schrijver blijkbaar met weemoed terug. „De ontzaglijke geestdrift, die op de Roode Dinsdagen heerschte, ontbrak op de latere betoogingen", zegt hij. Zou men het voor de socialisten niet bijna gaan betreuren, dat het algemeen kiesrecht hetwelk overigens geenszins een zuiver socialistische eisch was, is ingevoerd Zij hebben er blijkbaar veel meer van verwacht, dan het hun geschonken heeft, zoodat het hun als_ leuze profijtelijker was, dan als werkelijkheid. Het verwondert ons niet. De socialisten deden het altijd voor komen, alsof zjj d e arbeiders, het volk, de massa achter zich hadden. Het algemeen 'kiesrecht zou hun de meerderheid, de macht, den grootsten in vloed bezorgen. De ervaring is eenigszins anders ge weest. Het A. K. was als strijdleus prachtig; als werkelijkheid heeft het den rooden heeren teleurstelling gebracht; en boven dien hebben zij.t'hans meer nog dan vroeger met moeilijkheden in eigen kring te kampen, terwijl 'geen leus in staat blijkt, de oude geestdrift te wekken. Het moet hen inderdaad wel spijtig en weemoedig stemmen GOES. Hedenmiddag had de voerman D. die met 2 aanelkaar gebonden paarden op den Westsingel liep, het ongeluk dat deze door schrik op hol sloegen, en ten slotte in de West-Vest terecht kwamen. Door het uitgraven van een stuk van de wal kon men er in slagen de paarden te redden. Ameland geïsoleerd. OLLUM. V. D. Door den aanhoudenden Oostenwind is de waterstand op de Wad den zóó laag, dat de veerboot Nes-Hol- werd eenige dagen geleden is vastgeloo- oen en noe steeds niet terug is. Ame land is weer eens roor een paar dagen geïsoleerd. DELFT. V. D. Geslaagd aan de Tech nische Hoogeschool voor ingenieurs-exa men werktuigkundig ingenieur de heer J. K. Hubregtse te Middelburg. LEEUWARDEN. V. D. Het Gerechtshof bevestigde heden het vonnis der Recht bank te Assen, waarbij de 33-jarige R. te Zuidwolde werd veroordeeld tot 16 jaar gevangenisstraf met aftrek van 4 mnd prev.-hechtenis wegens doodslag op D. Wit en diefstal van f 1540. APELDOORN. V'. D. Gisteren werd de derde kerk der Ned. Herv. Gemeente, de Julianakerk, in gebruik genomen. O.m. Voerden het woord ds Westerman Hol- steijn en ds Luteijn, beiden predikant alhier, prof. Haitjema te Groningen, vroe ger predikant alhier, ds raa Rijn te Twel- lo en ds Karres. GENEVE. V. D. Zondagmiddag zal d« eerste bespreking tusschen Briand, Stre- semann en Chamberlain alhier plaats heb ben. HAARLEM. V. D. Zekere E. van D. was gisteravond op bezoek bij zijn *40- jarige vrouw, van wie hij gescheiden leef de. Ze "kregen hoogloopende ruzie: De taan ging zijn vrouw en twee kinderen met een knipmes te lijf en bracht hen ernstige wonden toe. De vrouw liep bloe dend de straat op. De dader is gearres teerd. RECLINGHAUSEN. V. D. In een mijn alhier heeft hedenochtend een ernstig on geval plaats gehad. Twee lichtkooien, waarin zich 48 personen bevonden, stort ten in de diepte. Dertien hunner werden gedood. De gewonden werden naar het ziekenhuis pvergebracht. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Maart, 1.30 uur. Berlijn 59.3459.36 Brussel 34.6234.64 Parijs 9.75—9.78 Londen 12.123/s—12.125/e New York 2.487/n—2.489/« Nationale Bankvereeniging. Aan het jaarverslag over 1927 der Natio nale Bankvereeniging ontleenen wij het na volgende Het is een gelukkig verschijnsel, dat ge- leidelijk het aantal onzer relatiën zich blijft uitbreiden: dit komt tot uitdrukking zoowel in de toename der door c*ns uitgezette als der aan ons toevertrouwde gelden. Hoewel eenerzijds door de meerdere sta bilisatie van de Fransche en Belgische valuta de arbitrage-winst niet onbelangrijk terugliep, hetgeen zich in onze provisie weerspiegelt, liet anderzijds de hierboven genoemde uit breiding onzer relatiën niet na onze rente winst gunstig te beïnvloeden; ook de hoogere rente-standaard in de laatste maanden van het boekjaar werkte voor een deel hiertoe mede. Evenmin als vorige jaren gaven wij crediet- promessen in herdisconto, terwijl wij gedu rende het geheele boekjaar een belangrijk tegoed onderhielden bij de Rotterdamsche Bankvereeniging. Onze debiteuren achten wij, na nauwkeu rige revisie, en in aanmerking nemende de onder crediteuren opgenomen speciale reser ve, geheel volwaardig. Wij stellen U voor evenals verleden jaar uit de winst f500.000.— te bestemmen voor onze speciale reserve tegen debiteuren, op genomen onder crediteuren; f 100.000.toe te voegen aan de statutaire reserve en f200.000af te schrijven op gebouwen. Wij' stellen U voor daarna het dividend te bepalen op 5 pCt- Het winstcijfer der rente-rekening bedraagt £2.924.499.11 (v.j. f2.780.677.34), dat der provisie f2.333.381.14 (v.j. f2.437.251.36), de onkosten-rekening wijst aan, gesplitst over de twee hoofden: honoraria f2.627.487.58 (v.j. f 2.6-1251.61) en b.d ij.'«onkosten f£68 23i.7o (v.j. f978.051.73), de nettowinst bedraagt f 1.750.223.58 (v.j. f 1.686.890.78). Veendammer Hypotheekbank. Naar het Hbld verneemt, zijn in verband met het onderzoek in de zaak van de Veen- dammer Hypotheekbank twee Nederlandsche rechercheurs naar Riga vertrokken, daar men goeden grond heeft aan te nemen, dat de heer Liebermann naar Riga is uitgeweken en daar in het ghetto is ondergedoken. De Nederlandsche politiemannen willen trachten hem daar op te sporen. Mocht dit gelukken, dan zal de Nederlandsche consul te Riga onmiddellijk zijn uitlevering verzoeken. Gevonden voorwerpen. In de maand Februari 1928 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen: Een zilverbon van f 2.50, twee hand schoenen, twee zakmesjes, acht portemon- naies met inhoud, een bril in étui, een rol behangselpapiêrrand, drie rijwielbelas- tangmerken 1928, een rijwielhandpomp, een hand van een jas, een zilveren gulden, een sjaal, een bankbiljet van tien gulden in een enveloppe, een haarspeldje, een huissleutel, een 'grijs-zwart hondje, een kinderborstrok, een ring (doublé), een si garenpijpje, een kinderslabbetje, een tan denstoker, een bus melk, een Lipssleutel,^ een armbandhorloge met riempje, een kin- dertaschje, een kindersohoentje, een ba- lastsehop, en een ledig benzinevat. Goes, 1 Maart 1928. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Mid/delburg, 1 Maart. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Tarwe fllf 13.50, witte boenen on gelezen f24f28, gelezen f33f35, maanzaad f26f36. Boter f 1, part. f 1.10. Kipeieren f5.25, part. f6.25, per stuk 61/2 cent. Eendeieren f5.50, part. f6.50. Ganseieren f 16. Goes. Gisteren werd voor de Rotterdam sche ederveiling (Wannoetzierstr.) door den verzamelaar J. Rus (M. A. de Ruyter- j laan) betaald voor kipeieren f 0.90 per K.Q. en roor eendeieren f 5.50 per 100 st. ROTTERDAM. Ter Rotterdamache vei ling, Warmoezieratraat 3739, waren gis teren aangevoerd 160.000 eieren. Prijzen: kipeieren f5.10f7, eendeneieren f6 f 6.80, beide per 100 stuks. KAPELLE-BIEZELINGE, 29 Febr. Ap pels. Goudreinetten 1030, Zure Belle fleur 820, Court Pendu 69, Yzinge 0, Armgaard 815, Hollandszoet 69, Gam- pagnezoet 710, Pomme de Oranje 8—14, Rusters 69, Fransche Bellefleur 69, Uitschot Appels 24 gulden, alles per 100 Kilogram. Peren. Pondsperen 1217, Kleiperen 9 15, Winteriouwt j es 812, IJzerperen 11 gulden, alles per 100 K.G. Diversen. Aardappels 36, Sjalotten 3 8, Uien 69, Schorseneeren 7 gulden, alles per 100 K.G.; Kipeieren f5.10, een- denelieren f 6.60, beide per 100 stuks. GOES. Ondertrouwd: Jan Schrijver, 24 j. en Elisabeth Maria den Herder, 23 j. Geboren: Hermina, d. v. Herman Ver beek en Harmina Braakhekke. Programma van Vrijdag 2 Maart. HUIZEN, 1950 M. Voor 6 uur 340,9 M. 12.301.30 Lunohmuziek. 34 R. K Vrouwenuurtje. 4—5.15 Gramofoon- muz. 5.156.45 Concert. 6.457.30 R. K. Sociologie. 7.35 Vrijz.-uitzending, Beethoven-cyclus. Lezing en vrijz. cursus. HILVERSUM, 1060 M. 12 Politieber. 12.30—2 Lunchmuziek. 5.307.15 Con cert door het Omroep-or'kest. 7.15 7.45 Landbouw-halfuurtje. 7.45 Politie ber. 8.05 Scihippersles: Het Zuidergat, het Schaar van Waarde en het Schaar van Valkenisse. 8.35 Kamermuziek. 9 9.30 Lezing over centrale verwarming. 9.30 Voortzetting Kamermuziek. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Kwintet en solisten. 12.50 Or gelconcert. 1.202.20 Orkestconcert. 3.45 Concert. 4.05 Concert. 4.10 Con cert voor schoolkinderen. 5.05 Concert. 6.20 en 7.05 Orkestconcert. 7.35 Schumann's liederen voor sopraan. 9.55 Pianoconcert. PARIJS, 1750 M. 10.5011 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.0511.10 Concert. LAN'GENBERG, 469 M. 12.25—1.50 Or- kestconcert. HAMBURG, 395 M. 3.35 Kwartet. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Vroolijke liederen. 11.20 Slui ten. BRUSSEL, 509 M. 6.20—6.20 Concert door het Radiotrio. 8.3510.35 „Adia", opera v. Verdi Stoomvaart Mij. Nederland. CHRISTIAAN HÜIJGENS, uitr., 29, te Sou thampton. JAN PIEÏERSZ. COEN, uitr., 28 te 'Sabang. KANGEAN 29 v. Amst. te Batavia. KARIMOEN, thuisr., 29 v. Batavia. MANOERAN, uitr., 28 te Aden. PRINS DER NEDERLANDEN, uitr., 39 r. Suez. KAMBANGAN, 29 v. Java, 1. v. Londen t# Amsterdam. Kon. Ned. Stoomboot Mij. COMMEWIJNE, uitr., 28 te Paramibo. SIMON BOLIVAR, 28 v. Cristobal n- Porto- Colombia. VON RENSSELAER, thuisr., 29 v. Havre. CRIJNSSEN, 26 v. Barbados n. Colon. Rotterdamsche Lloyd. BLITAR, thuisr., pass. 28 Pantellaria. MEDAN, uitr., 29 te Sabang. TAMBORA, thuisr., pass. 29 Ouessant, nam'. 8 u. te Cowes verwacht- TERNATE, uitr., 28 v. Suez. INDRAPOERA, thuisr., pass 29 Perim. SOEKABOEMI, thuisr., 28 te Belawan. TJERIMAI, 29 v. Batavia n. Rotterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 Maart: Matige tot zwakke Oostel. tot Zuidel-, wellicht verder ruimende wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, zachter in het Noorden. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fletaer®: Vrijdag 6 u. 9.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3