Persil Persil Wat er deze week voorviel. Het Vrotswenhoekje. Oenken aan 3 dingen: Het Zeeuwsche hoekje. Voor de Jeugd. Dr Van Hamel Roos schrijft dan ook in het „Maandblad van de Nederl. Vereen, van Huisvrouwen": Ik maak deze inleiding aan mijn opstel van deze week, omdat ik toevallig vorige week in het Noord-Bevelandach Adver tentieblad een zonderlinge, ai) het dan Maar eon Frotestantsoh Christelijk Zie kenhuis is er niet Een comité heeft wel enkele jaren geladen getracht het Hot Ijjkt m|) ook niet gewensêht en tactisch om» sooala bedoelde adverteerder doet, publiek allerlei vaor&eeka tan een LUOTOR, Te Genève ia deze week de reeks dier Volkenbonds-bijeenkomsten geopend, die zich dit jaar met het vraagstuk der ontwapening zullen bezig houden. Deze eerste bijeenkomst is de veargar dering van de in September 1.1. dam den Volkenbond ingestelde veilighedds- commissie, welke naast de z.g. voorberei dende ontwapeningscommissie, de z.g. commissie4Loudon, waarin meer in het bijzonder de tecnische voorbereiding van de „ontwapeningsconferentie" ter hand werd genomen, zich zou bezig houden met de politieke factoren, die voor de opi- los8ing van het vraagstuk der bewape ningsbeperking van belang zjjn. Deze veiligheidscommissie staat onder de leiding van den Tsjecho-Slovaak B;e- nesj. In een artikel in de „Observer" heeft de bekende lord Cecil, die zrjn stem te Ge nève niet meer kan doen hooren, als zijn meening gezegd, dat zonder een bij zonder systeem van arbitrage en veilig heid geen vorderingen in het vraagstuk der bewapeningsbeperking zijn te yerkrij- gen. i Toe te juichen zijn verdragen als van Locarno, maar de verdragen, Waarin be vriende mogendheden zich verbinden in geval van een aanval van een derde mogendheid elkander te hulp te komen, zijn hoogst gevaarlijk, omdat ze uitlokken tot de sluiting van contra-verdragen. Hoe zal men een uitweg vinden zoo lang de staten, die hun veiligheid alleen door dergelijke militaire overeenkomsten verzekerd achten, niet kunnen worden bevredigd? Daarover zal nu te Genève worden be raadslaagd. De crisis in jlè Duitsche me taalindustrie is weer -voorbij. De ar bitrale uitspraak is door de regeering bindend verklaard, zoodat de arbeiders weer .aan het werk zijn gegaan er. de werkgevers de uitsluiting nebben ingetrok ken. Een zegen voor het land, dat aller minst aan dergelijke crises behoefte heeft. Wat ons land betreft, wij bleven geluk kig gespaard voor groote overstroo- mingen, hoewel het peil der groote rivieren angstwekkend steeg. Slechts plaatselijk zooals de Bolksbeek in Dverijsel richtte het water schade aan. De bladen bevatten deze week en lerecht vele woorden van hulde aan het adres der kranige zeelui, die met ge vaar voor eigen leven de bemanning van het stoomschip Shonga hebben ge red. Er zit nog zeemansdurf in ons volk! Voor onze landbouwers-paardenfokkers was van belang de algemeene vergade ring van ''het Ned. Trek paar den- stamboek, die deze week werd ge houden. Helaas moest daar gesproken worden van malaise, waarin „de paarden fokkerij verkeert. Ook schijnen de voor uitzichten voor de naaste toekomst niet Eunstig. Bovendien is 'nu ook de een- eid onder de paardenfokkers verbroken, want een 3eel hunner, heeft zich afge- ècheiden en een nieuw stamboek opge richt. Wat onze provincie aangaat, zij herin- berd aan de vragen den Minister door een Kamerlid gesteld over de werk loosheid in Z.-Vlaanderen, aan de malaise in de vlas in dus trie aldaar, waarover deze week ook weer bespre kingen werden gevoerd, aan het in den folder Walcheren aanhangig gemaakte voorstel tot stichting van een e 1 e c - trisch gemaal te Middelburg, dat Walcheren van den ondragelijken water last moet bevrjjden en ten slotte aan het welgeslaagde feest, dat de A. R. Kies- vereeu. te St. Laurens ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan, vierde. Turnende huisvrouwen. De Haags oh e Post vertelde van een Duitsch professor die in Berlijn een le- zing 'hield over „de plicht der moderne vrouw om te turnen". Rij betoogde dat de huisvrouw die zoovele gelegenheden, miste om buitenshuis aan sport te doen, dit binnen haar eigen moren behoorde waar te nemen en dat 't minste waar- zij recht op had'n apiarte turnkamer was, waarin 'n spanrek, ringen en knot sen, stokken, halters enz. diende aanwe zig te zijn 11 In dien geest ging 'tnog 'n poosje door en het eind' was, dat de toe hoordsters den hartigen raadi meekregen, dat zij moesten turnen en anderd op een vroegtijdigen dood rekenen. Een paar dagen later werd in een huis- vrouwenblad een ingezonden stukje ge plaatst en door veertig huisvrouwen on derteekend, waarin deze kort en krach tig betoogden: Hoog Geleerde Heer; wij turnen genoeg in onze huishouding. De „H. P." vraagt nu: Wie heeft gelijk? Als vrouwen zijn wij wel geneigd de veertig huismoeders bij te vallen. Als we eens denken aan al da bewegingen, die de huismoeder maken kan als zij in 't vuur harer huishouidwoede is. Zij! licht teilen en emmers als veertjes van dien grond; ze staat op de punt van een teen op een wankel tafeltje onj een mot na te jagen; ze klimt o-p de bovenste tree van het trapleertje om na te gaan of het glas in lood boven de voordeur schoon is en toch niet gebarsten; ze ligt op haar knieën voor gootsteenkastjes om te zien of daar nu. heusch „vieze dieren" huizen, zooals het dienstmeisje griezelend beweert. De schr. eindigt dan ook, met te beweren; de veertig huismoeders heb ben gelijk; zij turnen genoeg in de huis houding. Een verstandige huisvrouw zal echter goed doen, zoo nu en dan ook eens een flinke wandeling te maken. Dat zal haar gezondheid ten goede komen. Eenige recepten. O r a n j e-m a r m e 1 a d e. (Voor 4 h 5 jampotjes.) 4 sinaasappelen, 1 citroen, 0Vs L. water, ongeveer iy4 k.g. suiker. Bereiding: Borstel de vruchten schoon, zet ze een nacht in het koude water te wecken. Kook zo den volgenden dag gaar in hetzelfde water, tot ze volkomen zacht zijn. gedurende ongeveer H/2 uur. Probeer met een zilveren vork of een puntig houtje of de vruchten zacht zijln. Neem zo uit het vocht, snijid ze- in vieren, verwyder tie pitten, de harde vezels ran het witte" gedeelte van de schil. Snijd het overige deel van de schil zoo dun mogelijk in 'lange snippers. Voeg het vruchtvleesch en de snippers bij' het vocht. Meet de hoeveelheid, deze moet nu onge veer 2 L. zijn. Neem van het gewicht, aan suiker, dus ruim 11/4 k.g.. Laat alles samen eenigen tijd inkoken zonder sui ker. Voeg dan de suiker toe en laat deze massa Inkoken tot een druppel op een bord gedaan, geleiig wordt. Voeg het citroensap toe. Doe de massa in de uitgekookte potten en sluit deze af met een vochtig porkamentpapier. plak op de potten een étiquet met naam en datum van den inhoud. Aardappelen in kaassaus. Plm. 15 20 koude, gekookte aardappelen, Va L. melk, plm. 5 afgestreken eetlepels bloem, stukje boter, 1 ons geraspte niet te jonge kaas (b.v. van overgebleven kor sten afgeraspt). Bereiding: Smelt de boter, voeg de bloem toe en roer de massa glad, voeg telkens melk toe en laat de saus roerende doorkoken, ongeveer 10 minuten. Voeg de geraspte kaas toe, zoo noodig zout en de in niet te dunne plakken gesne den aardappelen. Stoof de aardappelen onder af .en toe roeren ongeveer 15 mi nuten in de saus. Enkele .wenken. Eieren bij het gewicht. De be sturen der vereenigingen der bevordering van de pluimveeteelt zijn er den laatsten tjjid op uit den pluimveehouders aan 't verstand te brengen, dat het hun eigen belang is, de eieren per gewicht te var- koopen. Welnu, wederKeerig is het in het belang der huisvrouw, als zij de eieren bij den winkelier per gewicht be taalt Wie geringe hoeveelheden eieren per stuk begeert te koopen, kan dit natuur lijk doen, doch loopt dan de kans, be nadeeld te worden door de levering van 1. Persil In koud water oplossen; 2. Het wasciigoed in dat koude sop doen; 3. Het waschgocd gedurende een kwartier eenmaal koken.l Zoo, Dames geschiedt het was« schen op de juiste manier! Indien Gij dan nog grondig naspoelt, eerst in goed warm vervolgens in koud water, is Uw waschgoed zoo welrie* kend en helder wit als Gij nimmer beter zoudt kunnen verlangen. Gebruikt echter uitsluitend Zelfwerkend Waschmlddel, zonder eenige toevoeging van zeep of zeeppoeder; want alleen dan bereikt Gij een volmaakt succes en wascht Gij inderdaad op z'n voordeeligst Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Eenise Imp.: E. Oster- mann Co. Amsterdam. Fabtikante< Henkei 6. Cie., A. G., Düsseldorf. eieren van te gering gewicht en dus van te weinig voedingswaarde. Wie eieren volgens gewicht koopt, en volgens een overeengekomen prijs betaalt, is niet afhankelijk van de grootte der eieren, ontvangt de juiste waande voor zijn geld. Wii: zijln. overtuigd1, dat serieuze winke liers'en handelaren zich niet tegen den gewichtsmaatregel, door ons voorgesteld, zullen verzetten, wèl natuurlijk de aan de huizen ventende personen, die zoo menig maal van quasi „eigen kippen", „melk- versche" (dikwijls weken-o-ude kalk- of minderwaardige) eieren aan dien man, of beter gezegd aan de huisvrouw brengen, en kleinere en grootera eieren tegen denzelfden prijs verkoopem Dit is niet anders te qualificeeren dan als bedrog. Strijkbouten. _le. Strijk de ijzers, wanneer ze stroef zijh, over een lap met gesneden gele bijenwas. '2e. Krab stijfsel, wanneer deze onder 't strijken aan het ijzer kleeft, er ter stond af. 3e. Laat de (jzers niet op een kachel of gastoestel afkoelen, doch zet ze overeind op een kachelplaat, oan roesten te voorko men. 4e. Schuur de platte strijkijzers (n.l. de ijzeren) met schuurlinnen nr. 3. 5e. Potlood van tijd tot tijid het boven gedeelte van deze ijzers, of wrijf dit met zwarte was, om roesten te voorko men. Zorg vooral, dat de ijzers nergens zwart afgeven. 6e. Smeer deze, wanneer ze langen tijd achtereen niet worden gebruikt, in met: ongezouten reuzel of vaseline. Heeft men electrischen stroom in huis, neem dan een electrisch strijkijzer. Dat is het allergemakkelijkst, in 't gebruik. Over advertenties in 't algemeen en een mislei- dendaiidverlentie in ft bjj Bonder. Dat een krant om financieele redenen advertenties noodig heeft, weten we allen wel. Ook heb ik wel een3 gehoord, dat de advertentie-pagina voor de uitgevers van bladen, die een zeker beginsel heb ben te dienen, niet zelden moeilijkheden oplevert. Het spreekt b.v. vanzelf, dat een Chris telijk blad geen annonces zal opnemen, waarin de lezers worden opgewekt zich te begeven op plaatsen, die voor den Chris ten verboden zijn. Ook advertenties van Loterijen en gokkerijen zijn contrabande. Ik geloof, dat alle Christenen nog niet genoegzaam begrijpen, dat een Christelijk blad zich om des beginsels wille be langrijke financieele voordeelen moet ont zeggen. Als dit hun duidelijk was, zouden ze met hun advertenties zeker in de eer ste plaats eigen pers bedenken en er niet direct mee gaan naar liberale en neutrale bladen, die toch reeds annonces van velerlei aard en dus ook de baten, daaraan verbonden, ontvangen. Maar helaas, dit laat wel eens wat te wenachen over. Xk wensch het daaxove* um echter niet te hebben. Wel over do moeilijkheden, voor dagbladuitgevers, waarover ik hier boven schreef. Men kan toch aan een advertentie-pa gina niet dezelfde eischen opleggen als aan die, welke de redactie zelve vult. Er njoet in de advertentie-kolommen wat meer vrijheid zijn dan de Redactie op haar eigen terrein kan toelaten. Mits na tuurlijk niet tegen het beginsel, waarvan het blad uitgaat, gezondigd wordt. Zoo kan men toch niet vergen van de Redactie van een blad1, dat ze instemt met alle aanbevelingen, die van verschil lende geannonceerde artikelen gegeven worden. Ze mocht dan wel keurmeester in alle mogelijke branches zijn. De steller van een advertentie onderteekent dia en is dus voor den inhoud aansprakelijk. Wèl en dit kwaad komt in enkele Zeeuwsche bladen nog wel voor moet krachtig worden opgekomen tegen de ano nieme advertenties. Er zijn nog altijd lafaards, die een of ander persoon voor een zekere functie willen aanbevelen of weren, zonder daarvoor uit te durven ko men. M(j dunkt zoo, dat de uitgever van een blad voor ongeteekende adver tenties wel degelijk de verantwoordelijk heid draagt. onderteekende, advertentie las. Ik zal ze hier niet in haar geheel overnemen, maar in 'tkort gezegd de steller der advertentie poogde reclame te maken voor het Gasthuis te Goes op een wijze, die niet door den beugel kan. Uit wat ik hierboven schreef, volgt al direct, dat ik den uitgever van dat blad geen verwijt wil maken. De steller van "de vrij onbeholpen ad vertentie spreekt tot twee malen toe van het „Christelijk Protestants Ziekenhuis te Goes" en bedoelt daarmede het neutrale Gasthuis aan den Oostwal. Zulk een reclame is niet correct. Wil men uit dankbaarheid voor genoten ver pleging medehelpen een ziekenhuis een goeden naam te bezorgen, men ga zjj'n gang. Daar is niets tegen. De dankbaar heid der patiënten is altjjd de beste recla me voor een ziekenhuis. Maar men moet met de waarheid op goeden voét blijlven. Een dergelijke beti teling als ik zooeven aanhaalde, werkt misleidend. De lezers kennen waarschijnlijk de si tuatie te Goes. Daar zijn nu twee volle dige, goed-ingerichte ziekenhuizen: het neutrale Gasthuis en het R. K.. Ziekenhuis. Van beide valt veel goeds to zoggen en ik zou niet gaarne een speciale reclame voor eon van beide willen maken. Vuile marmeren schoorstees- mantels moet men schoonmaken met warm zeepsop of terpentijn. Daarna wrijft men ze op met was in bijpassende kleur. Beste Jongens en Meisjes, De vorige week is er in het raadsel voor de grooteren een klein foutje geko men. Ongeveer in 't midden stond 10. 23. 9 is een kleur, en dan ais laatste regel weer 10. 23. 9 is een klem. Dit moet natuurlijk vervallen, en alleen de kleur is goed. Hoe 't er bij gekomen is weet ik niet, maar wel weet ik dat het niet de schuld van Schuilvink was, want die had het goed opgegeven. Het beste 'is dus, dat jullie als je er last mee gehad hebben, mij maar een standje geven. Ik beloof heusch voortaan beter op te passen. Dit keer volgt er een kort verhaaltje van den bekenden schrijver Penning. De raadsels zijn geen prijsraadsels. 1. Voor de grooteren: Mijn geheel bestaat uit 38 letters. Wim is een 14, 2, 32, 35, 8, 37, 6 naam. 7, 8, 15, 34, 5, 33, 32 is een plaats in Limburg. Een 10, 4, 37, 4f, 34, 22, 15 is een vogel. Om vele huizen is een 17, 30, 27. 2, 9, 16, 3 is een jongensnaam. 11, 36, 32, 4 is een meisjesnaam. Een 30, 1, 30, 11 is een viervoetig dier. Een 6, 12, 13 is een kleedingstuk, dat meestal dicht bij den grond is. 29, 36, 28 is een lidwoord. Op school schrijven wij met pen en 26, 32, 27, 25. De klok 21, 22, 23, 24. Het windje 20, 18, 19, 38, 31. (Ingez. door „Erica") II. Voor de jongeren: Mijn geheel bestaat uit 24 letters. Een 21, 2, 14, 24f is een gedeelte van het jaar. De 19, 12, 15, 8 is een onmisbaar lichaamsdeel. Het 21, 4, 9, 23 is veranderlijk. De 13, 6, 18, 5, 22, 16 wordt ook wel Zwart Jan genoemd. Alle rnenschen hebben een 7, 12, 11. De rups verandert in een 1, 3, 17, 10, 8, .14, 23. 20 is een (Ingez. door: „Klaverbloem") Vele groeten van TANTE D0LLIE. EEN MOEDIG MEISJE. Er was een Engelsche landbouwer, die zich bij da Boeren had aangesloten en die daar om als een muiter werd beschouwd. Zijn hoeve werd het hoofdkwartier van de opstandelingen, die echter door den geduchten Kitchener verdreven werden. Alleen de dochter van Rightman, zoo heette de boer, bleef met een trouwen kafferknecht achter. Nauwelijks echter waren de opstandelingen verdwenen of de hoefslag van paardenhoeven en luid kommando-geroep werd op het erf gehoord. Toen werd de buitendeur met een forschen ruk geopend, en een Engelsche lui tenant trad sporenkletterend de woning bin nen. „Hallo I" riep hij met krachtige stem', „zit ten hier nog rnenschen Anna kwam van achter. „Ik zou 't wel denken, luitenant". Verlaat dan onmiddellijk het huisP „Waarom?" „Omdat het een rebellenhuis .is; Rightman is vermoedelijk je vader?" „Ik ben er fier op, dat hij mijn vader is". „Zoo, dat moet u weten. Maar het huis wordt afgestookt. „Mag ik weten, wie uw lastgever is?" „Lord Kitchener". „Met hoeveel ruiters zijt u? „Waarom vraagt u dat? „Omdat ik juist bezig ben, koffie voor hen te zetten". De luitenant was toch verrast door deze zonderlinge wending van het gesprek. zoover te doen komen, maar het is mis lukt. Zóó staan de zaken en niet, gelijk men dat in het Noord-Bevelandsclh ad vertentieblad gelieft voor te stellen. Wil men beweren, dat een ziekenhuis Christelijk is, omdat daarin getracht wordt naar beste weten de Christelijke deugden van barmhartigheid en naastenliefde te betrachten, dan geldt dit toch zeker niet speciaal van één zoo'n inrichting? e En wat nu de beide Goesche zieken huizen betreft, ik heb er me over verblijd, toen ik eenige weken geleden las, dat tusschen die beide en de vereeniging van geneeskundigen op Zuid- en Noord- Beveland een overeenkomst tot stand is gekomen. De verplegingskosten zijn in bei de ziekenhuizen gelijk voor een tarie- venoorlog blijven we dus hier bewaard en de doktoren hebben toegezegd, voor zoover hun mogelgk is, de patiënten in de ziekenhuiskeuze geheel vrij te laten, m. a,w. ze zullen tegenover hun patiënten van geen voorkeur voor een of ander ziekenhuis bljjk geven. Zóó alleen krijgen we een vreedzame concurrentie, die weldadiger aandoet dan een strijd met minderwaardige middelen. Maar dan moet ook niemand die goede sfeer bedorven door in een advertentie misleidende voorstellingen te geven. Hij tag haar opltfttadtr aaa. H«t wm een jong, knap meisje, met een fieren op slag der oogen en een vastberaden kalmte, die indruk moest maken. „Wilt u 't niet zeggen,luitenant Zij opende zelf de buitendeur, om de sol daten te tellen. „Het zijn er twintig", zei ze: „ik beschik over twee en twintig kopjes, enfin, de ruimte schaadt biet". Het ging den luitenant toch aan zijti hart, dit huis aan de vlammen te moeten prijs geven, doch de ijzeren plicht riep. Hij hadl den schriftelijken lastbrief van Kitchener in zijn zak, en de opperbevelhebber zou 't hoogst euvel opnemen, indien hy om de vriendelijke oogen van een eenvoudig boerenmeisje onge hoorzaam was geweest. Op den dienst was Kitchener onverbiddelijk streng. „Miss", zei de luitenant met nadruk: van dat koffiedrinken komt niets. Verlaat nu ge willig het huis dan blijven we goede vrienden". „Ik blijf hier", zeide ze met niet minde ren nadruk. „Dan moeten we geweld gebruiken." „Doe datl" Maar tegenover dit meisje geweld te ge bruiken, stuitte hem toch geweldig tegen de borst. Zij was weerloos, eu juist die weer loosheid ontwapende hem. Zijn ouderlijke woning stond in de Schotsche Hooglanden; hij had een zuster thuis van 't zelfde slag als dit meisje en hij stelde zich voor, dat de vijand kwam, om die wo ning af te stoken. Zijn zuster zou de ouderlijke woning ook verdedigen, even dapper als dit meisje „Miss, ik verzoek u nu voor den laatsten keer, om mee te gaan". De luitenant wees er haar op, dat de oor log zijn bittere noodzakelijkheden meebracht. Hij zei, dat het hem aan zijn hart ging, deze hoeve aan de vlammen prijs te geven, en smeekte haar, hem niet te dwingen geweld te gebruiken. Doch het meisje bleef standvastig. „Ik zwicht slechts voor het geweld", zeide zij op vasten toon Da luitenant verliet het huis. Juist kwam Kitchener te paard het erf oprijden. Zijn oog flikkerde onheilspellend. „Wat is dat, luitenant? Zijt ge uw last brief vergeten „Excellentie, met uw verlof 1" En da luitenant vertelia de ontmoeting met dat boerenmeisje. ,,'t Is krasl" zeide Kitchener kort aange bonden, en stapte het huis binnen. Daar stond het meisje, de armen over elkander geslagen. „Ga mee, kindl" kommandeerde hij. „Ik blijf bier, Excellentie!" „Uw vader is van het Engelsche bloed dat maakt zijn rebellie nog te misdadiger". Zij zag den geweldigen veldheer, voor wien zijn soldaten sidderden, aan met vlammende oogen. „Mijn vader doet zijn afkomst alle eere aan, generaal, want hij strijdt voor vrijheid en recht. En die strijd heeft Oud-Engeland sterk en beroemd gemaakt". „Dus ge gaat niet?" „Zoo waar xals ik leef, ;k blijf hier, tenzij uw soldaten zich verlagen, mij met geweld het huis uit te slepen". Kitchener zweeg een oogenblik. Er scheen een verandering op zijn gelaat zichtbaar te worden. Toen trad hij naar buiten. „Luitenant", zeide hij„noteer in uw rap port, dat mijn bevel tot verwoesting van het huis van den rebel Rightman niet kon wor den uitgevoerd wegens onverwachten tegen stand van de dochter des huizesvoor waarts I" De luitenant haalde verruimd adem. „Excellentiel" zeide hij: „we hebben dorst en dat meisje heeft de koffie reeds gezet 1" „Ook dkt nog!" zei de generaal. Toen gleed er iets als een glimlach over dat ijzeren gelaat. „Goed, ik ben van de partij, want ik heb ook dorst". Kitchener trad binnen, door zijn ruiters gevolgd, en reikte het meisje vriendelijk de hand. „Ik feliciteer u", zeide hij: „uw ouderlijke woning staat onder mijn bizondere bescher ming". „U zult er nimmer spijt van hebben, Gene raal", antwoordde Anna met een stralend ge laat, en zij schonk de dampende koffie in. der ziekenhuizen op te sommen. Men lokt daardoor natuurlijk anderen uit hun tent, om ten aanzien van het andera ziekenhuis hetzelfde te doen. Als geschreven wordt over het Gast huis, „nieuw, en naar de eischen des tijids ingericht, en bijgestaan door de beste doktoren," dan geldt dit toch zeker van de beide Goesche ziekenhuizen. Maakte een onpartijdig deskundige uit, dat een der beide ziekenhuizen in in richting de voorkeur verdient, dan zou daarnaar te luisteren zijn, maar een leek moet zich aan zulk een vergelijking maar niet wagen. Als geschreven wordt over het Gast huis: „gelegen midden in Go-es, rustig en stil, met liefderijke verpleging," dan zal niemand het den Roomsch-Katholieken kwalijk nemen, als zijl daartegenover wij zen op de keurige, uiterst hygiënische lig ging van hun Ziekenhuis en op de aloom vermaarde verpleging der R.K. liefdezus ters. In dat opzicht behoeven ze zóker 4e vergelijking niet te vreezen. Ik betreur dan ook, wat men in Noord- Beveland is begonnen te doen. Laat men nóch van de eene, nóch van de andere zijde dit voorbeeld navolgen, maar ieder in dezen volkomen vr(i laten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6