Moeders Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtzaken. maakt in 1920, kort na de vredescon ferentie waarop wij waren vertegenwoor digd inzonderheid door onzen collega den heer Segers. Het scheen, dal de onderteekening van het verdrag van 1925 een gelukkige toe nadering tusschen beide landen ten ge volge moest hebben. De heer van Kar- nebeek noodigde mij uit, het zelf in Den Haag te komen teekenen. De Nederland- sche en de Belgische pers wisselden be tuigingen van sympathie. Ongelukkiger wijze verliep er eenigen tijd, er ontstond oppositie in Nederland en de atmosfeer werd vertroebeld. Het verdrag, door de Tweede Kamer der Staten Generaal aan genomen, werd door de Eerste verworpen. Toen de heer Van Karnebeek viel, liet zijn opvolger, de heer Beelaerts van Blok land, ons weten, dat hij het vraagstuk weer in studie zou nemen en nieuwe voorstellen aan ons oordeel zou onder werpen. Verscheidene malen hebben wij uit Den Haag de verzekering ontvangen, van den wensch der Nederlandsche regeering, tot een bevredigende oplossing met België te komen. Tot nu toe hebben wij deze voorstellen nog niet ontvangen en wij drukken de hoop uit dat deze binnen afzienbaren tijd bij ons aanhangig zullen gemaakt worden. Wij zullen ze onderzoeken met alle be zorgdheid, die noodig is om aan België die verbindingen met de zee en met den Rijn te verschaffen, welke voor de ontwikkeling van onzen rivier- en zee handel onmisbaar zijn en met den wensch tusschen beide landen hartelijke betrek kingen en samenwerking te doen ontstaan'. De door ons gewenschte verstandhouding beantwoordt niet alleen aan hun beider belangen, maar in werkelijkheid aan een Europeesch belang. De minister vestig-de vervolgens de aan dacht op' een uitspraak van den rector- magnificus der Nijmeegsche universiteit: „Zeker, België en Nederland, wij zijn van elkander losgemaakt en na een kunst matige vereeniging hebben wij ons defini tief gescheiden in 1830, maar wij hebben elkander België en Nederland aan beide zijden der grens noodig." Ik ben, zoo voegde de minister hier aan toe, overtuigd, dat de Nederlandsche regeering deze gevoelens deelt en dat zij begrijpt dat de quaestie die wij' reeds bijna acht jaar bespreken, niet in een toestand van stagnatie kan blijven en dat het van belang Is door een spoedige oplossing het ongeduld der openbare mee rling te voorkomen. Te St. Philipsland is een aïdeeling der S. Dl. A. P. .opgericht. Middelburg. In een gisterenavond ge houden gecombineerde vergadering van de Besturen der Vereenigingen Handels belang en de Hanze te Middelburg is be sloten krachtig steun te verleenen aan de eventueele door de Kamer van Koop handel en Fabrieken aan te wenden po gingen om te verkrijgen, dat de booten van dezen dienst wederom naar Middel burg zullen doorvaren. Men was unaniem van meening, dat de Provincfe in deze een taak heeft te ver vullen, n.l. heeft te zorgen voor een goede verbinding tusschen de verschillende voor naamste deelen van Zeeland, zoowel ten opzichte van passagiers als goederenver voer. Nieuwdoro. Dinsdagavond hield de afd. van den B. V. Landstorm vergadering onder leiding van den heer J. J. de Ja ger. Na opening verkreeg de heer Laer- noes van Vlissingen het woord. Ook hier herinnerde Spr. aan het 10-jarig bestaan van den B. V. L. en aan zijn doel. De B. V. L. met zijn 60.000 man werkt preventief. Met dit instituut wordt reke ning gehouden ook door de tegenstanders. Ook de regeering des lands en het Ko ninklijk Huis toonen hun belangstelling. Hierna deelt dhr Laernoes mede, dat het plan bestaat op 27 Sept. de land- stormers uit alle deelen des lands in Den Haag te do-en samenkomen om het 10- jarig bestaan van den B. V. L. te vieren. Spr. verwacht, dat uit Zeeland ongeveer 1500 mannen naar Den Haag zullen op trekken. Het plan bestaat dat er van uit Vlissingen een extra trein naar Den Haag zal Ioopen, om daar op Houtrust samen te komen met de mannen uit bet gansche land. Te half 2 zullen daar eenige vooraanstaande personen spreken. Te half 3 worden de afdeelingen opgesteld om voor de aanwezige autoriteiten te defileeren en een rondgang te maken tot ongeveer kwart voor 5. Te 6 uur zal de trein naar Zeeland afrijden. De kos ten zullen door de deelnemers zelf wor den betaald. Het zal zijn een offer dat zij zichzelf zullen opleggen. Spr. ver wacht, dat de heele afd. meegaat en voegt er den wensch aan toe, dat, voor zoover.mogelijk ieder gaat in het costuum van zijn streek. De héér Philipse, plaatselijk leider der afdeeling, zegt, dat de Landstorm nog nooit eenige geldelijke opoffering heeft gevraagd en spreekt den wensch uit, dat alle leden mee zullen gaan. De heer Laernoes voegt er den wensch aan toe, dat alle werkgevers, die iets voe len voor de handhaving van het gezag dien dag aan hunne werklieden vrij af zullen geven zonder inhouden van loon. Unaniem geven de aanwezigen zich op. In de pauze werden de aanwezigen onthaald op chocolademelk en sigaren. Kruiningen. In de gemeenteraadsverga dering van Maandag waren allen aanwe zig. Na voorlezing der notulen deelt de vo-orz. mede, dat door Ged. Staten is goedgekeurd de gewijzigde begrooling over 1928; dat de gemeente-veldwachters v. Kleunen en Jansen hebben verzocht om verhooging van bodeloon (B. en W. stel len v-oor dit aan te houden tot de vol gende begrooting); dat B. en W. de kas van den gem.-ontvanger hebben nagezien en in orde bevonden; dat een verzoek is ingekomen om de Lange Geere te Hansweert te verbeteren, geteekend door Kruithof en anderen. Dhr Burking, S.D.A.P., vraagt naar aan leiding van dit verzoek waarom door de politie naar de onderteekening van dit verzoek een onderzoek is ingesteld, te meer daar Kruithof tot de S.D.A.P. be hoort. De Voorz. zegt, dat dit laatste vanzelf niet de reden is, doch daar gebleken is, dat sommiger naam er tegen hun wil opstond gaf dit redenen genoeg om daarnaar te onderzoeken en is gebleken, dat op een rare manier de handteekenin- gen zijn verzameld. Daarna werd vastgesteld het primitief kohier voor de belasting op honden over 1928 met 97 honden le kl. en 8 hon den 2e kl. tot een bedrag van f 614, terwijl het suppletoir kohier over 1927 werd vastgesteld met 8 honden a f3. Daarna werden eenige af- en overschrij vingen in de begrooting over 1927 met algem. st. goedgekeurd, waarbij de voor zitter wijst op de post verwarming 0. L. scholen, waar de school te Hansweert met zijn centrale verwarming f 436 meer heeft gekost dan de gasverwarming der school te Kruiningen. Met algem. st. wordt op hun verzoek om voorschot op de gem. vergoeding volgens art. 101 der L.O.-wet 1920 beslo ten aan de R.K. bijz. lagere school te Hansweert te geven 80 pCt. van IO71/4 x f8.15 of f699.27 en aan de bijz. school te Oostdij-k 80 pCt. van 543/4 x f8.15 of f356.97. Vo-or de uitvoering der motor- en rij wiel w-et worden daarna vastgesteld de grenzen der bebouwde kommen in Krui ningen, Hansweert en Oostdij-k, terwijl de wegen der gemeente worden gesloten ver klaard voor die motorrijtuigen waarvan de grootste wielbelasting meer dan 1800 K.G. en de breedte meer dan 210 M. be dragen, onder bepaling, dat de snelheid op deze wegen ten aanzien van inge schreven motorrijtuigen niet grooter mag zijn dan in hun inschrijvingsbewijs vo-or de wegen der 3e klasse is aangegeven, en vo-or aanhangwagens waarvan het ge wicht met inbegrip van de lading meer bedraagt dan 1200 K.G. B. en W. worden gemachtigd ontheffing te verleenen volgens Art. 54 der Mo tor- en Rijwielwet op verzoek, wanneer zulks ook door de Ged. Staten is ver leend. Bij de rondvraag informeert dhr Min naar naar de rioleering voor de gemeente bij de gedempte watergang. De Voorz. zegt, dat met het Polderbestuur deze zaak is behandeld en door dat Bestuur voor de rioleering buizen van 30 c.M. worden beschikbaar gesteld. Dhr Visscher vraagt hoever de onder handelingen gevorderd zijn over de gas fabrieken, waarop de voorz. antwoordt, dat deze nog niet in een openbare ver gadering kunnen besproken worden. Verder vraagt dhr Visscher of B. en W. pogingen gedaan hebben bij het Polder bestuur om bij de uitvoering hunner wer ken werklo-ozen in dienst te nemen, waar op de Voorz. ontkennend antwoordt. Daarna sluiting. Arnemuiden. Maandagavond trad alhier voor een stampvolle kerk op ds L. Hor- vath tot het houden van zijn lezing over: „Het bloedig Communisme in Hongarije". Nadat de voorz. van het Comité, dhr J. J. C. v. d. Graaff, de vergadering met gebed en 'n inleidend wo-ord had geopend, ving spreker aan met er op te wijzen, hoe Hongarije steeds heeft moeten lijden. Het laatst van de groote Entente, die de omliggende landen betaalde met stukken van Hongarije, zoodat het van 21 milli- oen inwoners daalde op 8 millioen inw. Verbitterd door zulk een onrechtvaardig doen was het mogelijk, dat het Socialisme en Communisme zooveel aanhangers von den. Onder Bela Kun gelukte het aan ro-od de heerschappij te verkrijgen. Onder de leuze: „Alles van ons" heeft er een afgrijselijke terreur geheerscht, waarvan spreker ontzettende voorbeelden aanhaal de. Met een ernstige waarschuwing voor Socialisme en Communisme eindigde spr. zijn met aandacht gevolgde boeiende rede. Koudekerke. In de Gemeenteraadsverga dering van gisteren is in den breed-e de verbetering der binnenwegen bespro ken. In de vorige Raadsvergadering is voor deze kwestie een commissie be noemd. D-e A-R. fractie heeft dienaangaande een voorstel ingediend dat als leidraad voor de commissie zou kunnen dienen. Daarin wordt o-.m. gezegd: „Niet zonder meer kan er begonnen worden aan de verbetering der binnenwe* gen, zonder vooraf beraadslaagd te heb ben met hen, die er het eerst belang bij hebben, juist zij moeten hun vollen steun verleenen, financiëelen steun en gratis arbeidskracht, als dat noodig zal blijken is billijk te noemen. Ook de Gemeente zou eenigen financi ëelen steun hebben te bieden; evenwel onder de navolgende voorwaarden: De corporatie of vereeniging voor de verbetering van een zeker wegdeel moet zich verplichten, a. uit eigen middelen en met eigen hulp den te verharden weg op de ge wenschte hoogte te brengen; b. de te verharden weg onder een be hoorlijk profiel te brengen en voor/.oovei' noodig vóórverharden met puin, sintels óf zand: c. voor hare rekening te nemen het vervoer van de deels door de Gemeente te verstrekken grint d. zich bij den voortduur te zullen on derwerpen aan de in a., b. en c. ge noemde voorwaarden, welke ook voor het onderhoud, in de toekomst, van kracht blijven. De A. R. raadsfractie stelt mitsdien aan den Raad voor, om van Gemeentewege, b.v. tot een maximaal van vijftig procent, bij te dragen in de kosten van aanschaf fing van den benoodigden grind. Wat betreft de uitgaven die de aange landen en mogelijk andere belanghebben den hebben te doen, kan aangemerkt wor den, dat hun moeiten en kosten ruim schoots vergoed worden door de meerdere waarde die hun bezittingen enz. zullen krijgen; zou dit niet het geval zijn, dan is daarmede ook uitgemaakt, dat de tijd nog niet rijp is voor verbetering van den 'weg. De wegdeelen, die zeer vermoedelijk nu reeds dadelijk in aanmerking dienen te worden genomen zijn b.v. de Houten heulweg tot en met den Kriekenweg, het stuk vanaf den Molenweg tot Bergzicht en mogelijk ook den verbranden Hofweg. Serooskerke. Maandag hield de vereen, van oud-leerlingen der landbouwwinter- cursussen haar 16e Jaarvergadering. De voorz. W. de Buck opende de vergade ring met een hartelijk welkomstwoord. De secretaris bracht jaarverslag uit. De penningmeester deelde mede, dat de in komsten met goed slot vorig jaar be droegen f 235.421/2, uitgaven f20, goed slot f 215.421/2 De aftredende bestuursleden S. de Vis ser, P. de Buck en K. Kluijfhout werden herkozen. Daarna leidde de 2e voorz. P. Maljaars in: „De tegenwoordige marktzetting der door de boe ren geproduceerde boter te Mid- d e 1 b u r g". Spr. handelde eerst over de in de laatste jaren kwijnende botermarkt. Hier wordt een zeer kleine hoeveelheid aangevoerd, en naar dit kleine kwantum wordt de prijs van den tamelijk grooten aanvoer van boerenboter in geheel Wal cheren geregeld. De aanvoer op de boter markt is te klein en dit heeft tot gevolg, dat de prijs door verschillende oorzaken wordt beinvloed, o.a. dat op sommige dagen kwantums niet-versche boter wor den aangevoerd als overschotten van win keliers en afnemers. Spr. eindigde met het advies, om deze kwijnende botermarkt te verbeteren of te veranderen. Na bespre king kwam de vergadering tot de volgende conclusies: om via den kring Walcheren het Dag. Bestuur van de Z. L. M. te be wegen, de volgende voorstellen aan Hen Raad van Middelburg voor te leggen: le. Niet anders dan Walchersche Boe renboter mag gepresenteerd, zoodat alleen Walchersche producenten tot de markt mogen worden toegelaten. 2e. Billijke, doch strenge marktzetting van landbouwzijde te bevorderen. 3e Prijszetting met een verschil van de helft van het tegenwoordige. Dit geldt ook voor de eieren. 4e. Met alle middelen propaganda aan wenden voor meerdere deelname aan deze botermarkt. Bij de rondvraag vestigde de voorzitter de aandacht op de runderhorzel-bestrij- ding. Ook werd besloten om volgenden winter een cursus in boekhouden te or- ganiseeren. Bij monde van een bestuurslid vroeg de Controle-vereeniging om f5 lo kaalhuur. Dit werd ingewilligd. Voor de volgende vergadering zal een spreker uit- genoodigd worden. Oostkapelle. Maandagavond vergaderde de A.R. Kiesvereeniging onder voorzitter schap van dhr P. Cornelisse. Deze jaar vergadering was bezocht door 24 leden. Door den secretaris dhr W. Vreke werd het jaarverslag uitgebracht. De vereen, telt thans 54 leden. De penningmeester, dhr H. Brand sloot zijn boekjaar af met een batig saldo van f33. Als bestuursleden werden herkozen K. Louwerse en D. Coppoolse. Door DsDou- ma werd een referaat geleverd over Kerk en Staat. De vraag naar de juiste verhou ding van Kerk en Staat aldus spr., is in den tegemvoordigen tijd weer allerwegen aan de orde. Van de A.-R. wordt gevraagd, wat zrj dienaangaande eigenlijk willen, terwijl zij blootstaan aan allerlei verwijten van te zijn afgeweken van de leer en de prak tijk der vaderen. Spr. behandelt voor dit maal alleen de artikelen van Dr Seve- rijn in A.-R. Staatkunde over art. 36. en geeft een uiteenzetting van diens ge- dachtengang. In het najaar hoopt spr. op een vergadering het vraagstuk van Kerk en Staat in de wederzijdsche verhouding te bespreken en wekt de aanwezigen op, om de studie der beginselen toch niet te veronachtzamen. Na bespreking van dit referaat bracht de voorzitter rapport uit van de vergadering van de Centrale Mid delburg. Ds Douma eindigde met dank gebed. Breskens. Met het oog op vele gevallen van diphtheritis (er zijn er nu 13) heeft de gemeenteraad besloten het onderwijs te schorsen aan de o. 1. school I, onder wel ker leerlingen de gevallen voorkomen; en voorts om de ouders gelegenheid te geven kosteloos hun kinderen te laten immuni- seeren. Biervliet. Een dezer dagen kwam een vrouw alhier tot de ontdekking dat een aan de gemeente toebehoorende, en ten gerieve van het publiek geplaatste welput, door een hoeveelheid petroleum verontrei nigd was. Het water is geheel onbruik baar geworden. Dit is de 2e maal, dat binnen korten tijd te Biervliet een water put door petroleum wordt bedorven. Moge het aan de politie gelukken, de dader(s) van dit misdrijf op te sporen. Stoppeldijk. In een uitvoerig verslag in Zelandia van de 16 dezer gehouden raads vergadering lezen we dat het voorstel van de commissie van onderzoek om den voor zitter en den secretaris van het Burg. Armbestuur te ontslaan, werd aangeno men met 32 st. Vóór stemden de heeren Kerckhaert, Staal en Vereecken, tegen de heeren Roes en v. Cranenbrouk. Laatstgenoemde verklaarde het rapport niet rechtzinnig te achten. Het zijn per soonlijke feiten. Hier is haat en nijd ge zaaid. Hij acht het rapport vap nul en geener waarde. In het voorgelezen rapport betreffende het G. EI. Bedrijf wordt o.a. gemeld, dat volgens de instructie de electricien ver antwoordelijk is voor de onder zijn be heer staande magazijngoederen. Admini strateur en electricien hebben beiden een sleutel. Er zijn talrijke tekorten aan draad, klemscbroeven, e. d. De administrateur be kent boutjes gebruikt te hebben en een ge- lijkrichter besteld te hebben op naam der gemeente. M. a. s. werd besloten de zaak iii handen der justitie te geven en de beide beambten te schorsen. In verband met de alhier plaats gehad hebbende onregelmatigheden in zake de gemeente-administratie, vertoefde heden de Justitie ter plaatse en stelde al hier een onderzoek in. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Rotterdam-Charlois (vac. wijlen ds H. E. Beernink) J. G. L. Brouwer te De Meern (U.); H. W. Lovink te Scharne- goutum; C. M. Luteijn te Apeldoorn; H. Mondt ta Leiderdorp; J. C. H. Romeijn te Workum en P. J. F. van Voorst Vader te Lochem. Beroepen te Herveld E. J. Mulder te Bun schoten. Aangenomen naar Hilversum W. J. van Lokhorst te Delfshavennaar Tubbergen H. Jansen te Oosterend (Texel). Bedankt voor Warmenhuizen J. L. N. Zil- linger Molenaar te De Rijp; voor Helder W. R. Diephuis te Oostwoud (N.-H.). Geref. Kerken. Beroepen te Monnikendam .1. Koolstra, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Middelburg D. Ringnalda te Leimuiden; naar Fijnaart H. Lanning te Siddeburen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's Gravendeel P. de Smit te Boskoop. De classis Klundert der Geref. Kerken besloot een verzoek van een der kerken om een oefenaar uit een andere classis te laten optreden, niet in te willigen. De classis Rotterdam der Geref. Kerken, heeft na afgenomen peremptoir examen den heer A. Dragt, theol. cand. te Rotterdam, toe gelaten om te staan naar het ambt van Dienaar des Woords. De classis Klundert der Geref. Kerken heelt na gehouden praeparatoir examen dhr F. de Vries, cand. te Oegstgeest, beroepen pred. te Raamsdonksveer, toegelaten tot jta) dienst des Woords en der Sacramenten. Ds J. N. Drost, Ned. Herv. predikant te Oterdum (Gron.) voorheen O.-I. predikant, zal met April zijn ambt neerleggen en zich metterwoon te 's-Gravenhage vestigen. Prof. D r J. W. Pont. A.s. Donder dag 23 Februari zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. dr J. W. Pont het hoogleeraars- ambt hij de Kweekschool van het Hersteld Evang. Luth Kerkgenootschap aanvaardde. Hersteld Verband. Te beginnen met a.s Zondag zullen .ook te Leeuwarden godsdienstoefeningen vanwege de Geref. Ker ken in H. V. worden gehouden. Ook te Andijk zullen binnenkort des Zondags (in da week geschiedt dit reeds) vanwege genoem de Kerken godsdienstoefeningen worden ge- honden. Te Bussum is nu een zelfstandige gemeente gesticht- A.an de Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte op proefschrift: „Gellert und Hol land" Ein Beitrag zu der Kenntnis des geis- tigen und literarischen, Beziehungen zwischen Deutschland und Holland im achtzehnten Jahr- hundert: de heer W. J. Noordhoek, geb. te Wolphaartsdijk (Z.). Wrijft een weinig PUR0L 'tusschen de handen en strijkt het door de haren Uwer kinderen; hoofdhuid en haar blijven dan rein en gezond en de groeikracht der haren wordt er door bevorderd, 't Vol doet iedereen. Geslaagd voor examen stuurman (3e stuurman groote stoomvaart) de heeren S. v. d. Veen, L. Rademaker, J. J. Brand en H. Egberink. Geslaagd voor machinisten-examen voor- loopig diploma de heeren G. C. H. Dijkstra, J. v. d. Brink, S. R. Dijkstra, W. v. d. Stelt. H. J. v. d. Sluys. De heer II. J. •v. d. Sluys, oud-hoofd van de Meisjes school der Evang. Broedergemeente te Paramaribo', later Directeur van de Stich ting Kinderzorg te Middelburg en sinds 1922 le onderwijzer aan de Chr. Mulo-school (Groen vau Prinsterer te Bodegraven) zal wegens bereikten 65- jarigen leeftijd 15 Aug. het onderwij's met pensioen verlaten; hij hoopt dan zijln krachten beschikbaar te stelle* aaa 'het. Zendingsgenootschap der EVang. Broeder gemeente te Zeist. Ongelukken. Gistermiddag is te Rotterdam de 3-jarige P. B„ terwijl zijn moeder in den tuin bezig was, de wascb op te hangen in de wasc.htobbe gevallen en jammerlijk verdronken. Toen do moe der weer binnen kwam vond zij haar kind levenloos in de tobbe. - D» 7-jarige W. te Rotterdam is, terwijl hij liep. te spelen en geen acht sloeg op het ver keer, gisterenavond door een personen auto overreden. Het ventje overleed kort daarna. Acht Engel sc he vissqhers verdronken. Gisteren was een stoomtrei- ler van Grimsby op 150 K.M. afstand van de Humber-monding aan het vissehen, toen de boot onverwacht werd aangevaren door een Deensch schip, op weg naar Londen. De trailer zonk binnen enkele minuten. Acfat leden van de bemanning verdwenen in de diepte De overigen konden door het Deensohe vaar tuig worden opgepikt. Veel liefhebbers. Voor dte be trekking van gemeente^architeot te Gondrmgen meldden zich 157 sollicitanten aan. JAVA'S STERRENWACHT. Een groote kijker ontvangen. Onlangs is te Priok met de „Kerto- sono" van den Rotterdamscben. Lloyd aangebracht de groote kijker va* de ster renwacht te Lembang. Men weet, dat aan het initiatief van den heer Bosscha! de stichting der sterrenwacht te danken was en dat de nieuwe kijker, die een der machtigste instrumenten op het Zuidelijk halfrond is, haar zal maken tot een der best toegeruste sterrenwachten buiten Europa en Amerika. Aan den bij Zeiss bestelden kijker is geruimen tijd gearbeid; hij heeft twee objectieven van 60 c.M. doorsnede en IÓ1/2 M. brandpuntsaf stand. Van welken omvang dit instrument is, laat zich ook voor den leek bepalen uit het feit, dat de „Kertosono" 27 kis ten aan boord had met een totalen in houd van 125 kubieke Meter en een gewicht van 30 ton. Er waren kisten bij van meer dan 10 M. lengte! Het uitladen geschiedde onder leiding van den directeur der sterrenwacht» dr Voute. De Rotter,damsche Lloyd heeft deze kostbare lading gratis vervoerd. De S. S. herhaalt deze zeer gewaardeerde vrien delijkheid door op haar beurt den kijker zonder kosten naar Lembang te brengen. Daar zal ten slotte het bureau voor con structie- en bruggenbouw der S. S. bij de montage, die naar men hoopt in 3 maan den voltooid zal zijn, assisteeren. De kijker wordt opgesteld in den, ieder die Lembang bezocht heeft, welbeken den koepel van de sterrenwacht, waarin tot dusver slechts de hulpinstrumenten en het mechanisme voor den kijker (beweeg bare vloer- en dakconstructie/ van de groote taak, die hem wacht, ee* .indruk konden geven, bericht het „Bat. Nsbl." DEIN HAAG- Op 76-jarigen leeftijd is alhier overleden mej. M. W- Maoclaine- Pont, oud-redactrice van „De Bode" der Heldringgestichten, secretaresse van wij len ds H. Pierson, oud-directrice van het opvoedingsgesticht Hoza Semna te Zétten en schrijfster van diverse historische ro mans. AMSTERDAM. V.D'. Die beide, ver dachten in de berooving van den. bank- looper, Kikkert en Veldbuijzen, zullen morgenochtend ter beschikking vaa de justitie gesteld worden. HOEK VAN HOLLAND. V-D. Het Fran- sche stoomschip Colman is hedenmorgen- li uur bij boei rood 2 aan den grondt geloopen. Waarschijnlijk zal het schip met hoog water vlot komen. NIJMEGEN. V.D1- Aa.n den weg naar Cleef is het lijk van eén 60-jarigen man gevonden, dat een schotwond aan het hoofd vertoonde. In zijd horloge stonden de initialen R. E. M. Os. TIEiL. V.D. Het water van de Waal is 1 c.M. gevallen. SLIEDRECHT. V. D. Op de ijzergieterij der firma Versteeg is een pot met gloeiend ijzer omgevallen. Acht werklieden bekwa men brandwonden. Nadere bijzonderheden, ontbreken nog. HEERLEN. V-D. De rangeerder J. S. is te Nuth onder den trein geraakt en ge dood. Hij laat een vrouw en een kind achter. APELDOORN. In den toestand va* het Kamerlid dr J. G. Scheurer is een kleine kentering ten goede gekomen. De be nauwdheden nemen af, zoodat de uiterst zwakke patiënt nu weer rust geniet. UTRECHT. Op bet graf van wijlen den heer L. Penning is hedenmiddag een gedenkteeken onthuld. Rechtbank te Middelburg. Politierechte*. Zitting van 21 Februari 1928. De volgende personen waren gedagvaard N. B., 35 j., werkman, zonder raste woon plaats, gedetineerd, wegens landlooperij te Oost- en West-Souburg, in de maanden Ja nuari en Febr. j.l. Eisch 3 d. h. en 3 j. R. W. I., uitspraak 3 4. h. en 1 j, R. W. I.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2