DE ZEEUW DERDE BLAD. Uit de Pers. Staten-Generaal. Uit de Provincie. Land- en Tuinbouw. De autogarage van den heer Dupree, 'gelegen in de Parkstraat te Arnhem, brandde, doordat de vlam in deq carburateur van een der auto's sloeg, geheel uit. 1 vrachtauto en 5 luxe wagens werden een prooi der vlammen. VAN ZATERDAG 18 FEBR. 1928. No, 120. Is daar een Communist op zijn plaats? Wij lezen in de Rotterdammer: Onze aandacht viel enkele weken geleden op de mededeeling Bij Kon. Besluit is bevorderd tot referen daris by bet, departement van Koloniën de hoofdcommies B. Coltol". We. verklappen geen geheim als we er op wijzen, dat deze ambtenaar leider is van liet Adviesbureau voor communistische raads leden, oud-lid dér Staten van Zuid-Holland en oud-lid van den Haagschen gemeenteraad. We zeggen evenmin kwaad van hem, ala we opmerken, dat de heer Coltof geen ge legenheid laat voorbijgaan om met kracht en talent zijn communistische ideeën te pro- pageeren en op beschaafder en aangenamer wijze dan vele van zijn partygenootèn tracht anderen onder de bekoring van zijn beginselen te brengen. Maar dan rijst toch onwillekeurig de vraag, kan zoo iemand een verantwoordelijken pos! Lekleeden .aan het departement van Kolo niën en dat in dezen tijd nu het gist in Jndië als nimmer te voren. Deze vraag klemt te meer, als men verder nog weet, dat aan de afdeeling, waarvan de heer Coltol' thans dus leider is, speciaal zijn opgedragen de zaken betreffende de op leiding en uitzending van het personeel voor den Nederlandsch-Indischen burgerlijken dienst en de benoeming en bevordering van het per soneel bij. dit Departement en daaronder res sorteerende instellingen. Is daar een communist op zijn plaats Neen, zei de Minister enkele maanden ge leden in een circulaire aan de burgemees ters gericht. Want daarin werd meegedeeld „In verband met de omstandigheid, dat de Indische Regeering zich op het stand- punt heeft gesteld, dat in den Staatsdiensl geen plaats is voor personen, die metterdaad deelnemen aan propaganda, welke ontwrich ting van het Overheidsgezag tem doel keef! of daartoe leidt, onverschillig op welke wijze dit. geschiedt; hetzij in het openbaar; liet- zij in het verborgen, zullen voor den Indi- schen dienst niet worden uitgezonden, noch in opleiding worden genomen, personen, van wie mocht zijn gebleken, dat zij, al of niet in het openbaar, ontoelaatbare propaganda voeren als hierboven is omschreven." Dat hiermee ernst gemaakt werd, zouden we met treffende voorbeelden kunnen aan- toonen. Want van Regeeringswege werd zelfs geïnformeerd naar de „politieke ligging" van leeraren, die een betrekking hij Christelijke onderwijsinrichtingen in Indië zouden aan vaarden. Uitstekend, zegt de weldenkende burger, doch hij grijpt met de hand naar zijn hoold, als hij verneemt, dat het juist een commu nist is, die deze dingen moet beoordeelen. Hier wringt wat; dat voelt ieder. Zelfs naar twee zijden. Dat de Regeering een ambtenaar, die vol gens bekwaamheid, ijver en anciënniteit aan spraak op bevordering heeft, niet op staanden voet ontslaat doch, ongeacht zijn politieke be ginselen voor rangverhooging voordraagt; kan toegegeven worden. Maar de vraag moet wel gesteld: Kan dat zoo blijven? Wat is de Regeering van plan? Zou overplaatsing niet wenschelijk zijn Zij dient ook rekening te houden met de moeilijkheden, waarin de ambtenaar komt te verkeeren. Bij deze afdeeling moet de communist zijn overtuiging geweld aandoen óf zijn plicht verzaken. Aan dat dilemma is niet te ontkomen en de Overheid heeft naar de oplossing te zoeken. Maar moeilijk is de situatie zeker. Een leerzaam debat. Aan de „Amsterdammer" is het volgende ontleend We vonden in de „Christelijke Landarbeider" een stukje over een openbare vergadering te Hillegom, uitgeschreven door den Christe- lijken Besturenbond aldaar. Als spreker trad op de heer Van Vliét, hoofdbestuurslid van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond, die een rede hield over liet onderwerp: „Geen revolutie, maar reformatie". Een sociaal-democraat was uit Leiden ge- konjen om te debatteeren. Na de rede van den spreker, begon deze sociaal-democraat met de bewering dat 90 pCt. der socialisten christenen waren en eerbied en. achting hadden voor de religie; wars waren van revolutie, zoodat ieder christen- arbeider in hunne gelederen, zoowel van par tij als vakbeweging met gerustheid kon plaats nemen. Door den spreker werd deze onwaarheid aan de hand van de geschiedenis en met uit spraken van socialistische leiders en wel het meest aan de hand van hun beginselverkla ring duidelijk aangetoond. Dit scheen den aanwezigen debater en de andere socialistische „dames" en „heeren" zóó te irriteeren, dat ze niet rustig konden blijven en door uitroepen„Wij krijgen jullie christenen wel klein", en: „Wat, hiernamaals, hier moeten we vreten", het duidelijkst be wijs leverden, dat de Christelijke arbeiders in de S.D'.A.P. of de socialistische vakbe weging niet thuishooren. Inderdaad een leerzaam debat. Het vat gaf uit wat het in had. EERSTE KAMER. Samenvoeging van Oorlog en Marine. Minister Lambooy zet zijn rede voiort en betoogt met kracht dat de be zwaren sterk worden o-pgeblazen. Hij! ont kent dat één minister niet in staat zon zijn Oorlog en Marine te beheeren en zegt dat er geen sprake van is dat de belangen der vloot, hier of in Indië schade zullen lijden. De heer de Vos van Steen wijk heeft nog beweerd, dat de medestanders van den minister vooral de ontwapenaars wa ren. Maar dan wil spr. de namen noemen van de Marees v. Swinderen, Galijn, Re- gout, Talma, de Waal Malefijt, v. Karne- heek, Pop, Heemskerk en zoovele an deren. De Minister lieeft met verbazing den heer Verkouteren gehoord, die zeide, dat spr. meedeed aan het afmaken van onze glorierijke marine. In 1924 heeft deze spreker gezegd: ik kan mij er niet goed mee vereenigen, dat er weer een afzon derlijke minister van marine komt; liet strookt ook niet met mijn inzichten, dat oorlog en marine weer gescheiden zullen worden. (Vroolijkheid.) De heer Verkouteren (c.h.): Dat hield verhand met een burgerminister. De minister herinnert aan het spreek woord: beter een half ei dan een leege dop. Laat de heer Verkouteren nu het halve ei aanvaarden, misschien krijgt hij dan in 1929 ook den burgerminister, de andere helft van het ei. Spr. herinnert er aan, dat het denkbeeld al dateert van 1912 en meent dat het geen wonder is, dat het tegenwoordige kabi net weer het voorstel doet. Spr.'s zienswijze aangaande de verhou ding tot Indië is deze, dat deze verhou ding beoordeeld moet worden in verband met de staatsregeling voor Ned.-Indië en dat deze verhouding voorts zaak der re geering is en niet die van ©en enkelen minister. De gouverneur-generaal is ver antwoordelijkheid verschuldigd aan den Koning en oefent op grond van art. 60 der Grondwet in naam des Konings het algemeen bestuur uit. Hij voert het beheer over de strijdmacht, ook over de zee macht, afgezien van administratieve be trekkingen met den minister Van marine. Spr.'s eigen ervaringen bewijzen, dat de minister van marine zijn zin niet door kan zetten tegen den wil van den gou verneur-generaal. Men verwarre niet de verdediging van Indië en de verdedigingsmiddelen voor Indië. Voor de middelen; materieel en personeel zorgt de minister van marine, maar de verdediging van Indië ligt buiten zijn bevoegdheid. Echter moet men niet vergeten,, dat deze verhouding tot Indië met dit ontwerp niet te maken heeft, omdat zij er niet door verandert. Dot bezuiniging voor Nederland verkre gen zal worden is erkend en spr. staaft dit met eenige voorbeelden betreffende o.a. het aanschaffen ,va,n voorraden, keu ringen, opslag, toezicht enz. Op een ge geven oogenblik bijv. komt spr. tot de ontdekking, dat er bij den vliegdienst in Indië vliegers noodig waren. Spr. heeft toen gezegd; de landmacht heeft ook wel vliegers noodig, maar de marine heeft er meer behoefte aan, dus gaan die en die vliegers naar Indië. Spr. zou aan het eind van zijn rede den leiders van den Vrijheidsbond en van de Chr.-Hist. fractie, die hun stand punt reeds bepaald hebben, willen vragen; wist gij-, toen gij uw standpunt bepaaldet wat ik u thans heb meegedeeld? Wist gij dat de cijfers waarmee de minister be stookt werd, onjuist waren? Wist gij, dat de hoogste marine-autoriteiten een direc toraat-generaal afwijzen? Wist gij1, dat mijn maatregelen splitsing onnoodig ma ken? Hebt gij dan geen aanleiding uw standpunt te herzien? Als de storm in de laatste dagen geluwd is, zal blijken, dat de fusie voor de weermacht van ons land heilzaam zal zijn. (Applaus en brar vo's). De Min is ter va(n Financiën, de. heer Di e Geer, verklaart dat het ontwerp naar de stellige overtui ging van het g e h e e 1 e kabinet, geen afbreuk doet aan de verdediging- van Indië en dat de minister van koi- loniën en van b'uitenlandsche zaken het ontwerp voor hun volle verantwoording nemen. Het ontwerp is indertijd ingediend door het geheele kabinet, geteekeind door alle toenmalige ministers. In den brief van den minister van oorlog aan den voorzitter van de Tweede Kamer, is medegedeeld, dat het heel© kabinet de behandeling wenschte en de wet zal door alle leden van het kabinet gecontrasig neerd worden. Om het ontwerp is een net van sa gen en legenden gesponnen. De tegen standers van het ontwerp zullen de af wezigheid van den heer Colijn betreuren, want zij zullen liet toch betreuren dat zij dan slag moeten winnen tengevolge van de afwezigheid van den heer Colijtn, ge dachtig aan den slag bij Duins, toen aan den vijand kruit en lood werd ver schaft. Nu echter bij deze afwezigheid medede-elingen worden gedaan, die de meening van den heer Colijn misduiden, moet spr. daartegen protest aanteekenen. En hij wil wel zeggen, dat toen spr. kort voor het vertrek van den heer Cot- lijn naar Indië met hem een onderhoud had, waarbij vele zaken ter sprake kwa men, de heer Colijn zich een warm voor stander toonde van dit ontwerp, ook zon der splitsing en zonder directeur-generaal. Spreker moet voorts den oud-premiei Coljjn verdedigen tegen de beschuldiging van inconsequentie. Zou de heer Briët, wanneer hij bijv. zou schrijven: moraal en christendom behooren bij elkaar, toch niet bij een andere gelegenheid om iets goeds te bereiken het bestaan van een morale indépendante kunnen aanvaarden? Spr. wil nu iets zeggen over de mo gelijkheid, dat een opvolger van minister zijn taak niet aan kan. Men zegt: min. Lambooy is een 'Uebermensch; zijn op volger kan minder slim zijn. Het is zeei' goed mogelijk, dat hot gaat zooals dhr De Vos het voorstelt. De heer Colijn noemde den heer Lambooy een man bo ven de middelmaat, doch meende, dal op den duur de instelling van een di- rectoriaat-generaal wel noodig zal zijn. Welk bezwaar de heer De Vos van Steenwij k dan nog hebben kan, is spr. niet duidelijk. Het eenige bezwaar blijft, dat een niet- marineman aan het hoofd van het depar tement zal komen Maar in Engeland is dat doorloopend het geval. En hier te lande is het herhaaldelijk het geval ge weest, is het ook thans het geval. En het is toch ook duidelijk, dat een mi nister niet in de eerste plaats deskun dige, doch een regent moet zijn. De dag zal komen, waarop de heer De Vos van Steenwijk zal zeggen vair de fusie als van de rijwielbelasting: ik wilde, dat ik haar uitgevonden had. (Ge lach.) Spr. betreurt het, dat een zoodanige agitatie gevoerd is tegen het ontwerp. Waarom geschiedde dat vroeger niet. Later zal men deze agitatie zien als een kunstmatige, een waan van den dag. Als de fusie doorgaat, zal niet de band met Indië worden verbroken, met de marine lijden, misschien zal de schijn verzwak ken, maar het wezen zal krachtiger wor den. Spr. hoopt, dat alle partijen dit ont werp zullen aannemen. Na korte replieken en duplieken wordt het ontwerp aangenomen met 27 tegen 18 stemmen. Tegen de c.h., de v.b. be halve de heer De Muralt, de a.r. -behalve de heeren Anema en de Veer, en de r.k. Blomjous, Verheijen, Steger en Ileer- kens Thijs sen. De vergadering wordt verdaagd tot 6 Maart 2 uur. Mol contra veenmol. In „De Levende Natuur" wordt de aandacht er op gevestigd, dat te Nieuw- en St. Joos land bij Middelburg een vijftig jaar gele den enorm veel meikevers en veenmollen voorkwamen. De kinderen gingen sommige jaren de meikevers, voorzien van sigarenkistjes en melkemmertjes, van gen en mochten ook het genot smaken, die vol te krijgen. Tegenwoordig kun nen- alleen de handigste jongens het nog tot een dertig- of veertigtal brengen. De veenmollen (een krekelsoort) wa ren zoo talrijk, dat ze in de lichtere pol ders, als b.v. in den Middelburgschen polder, de aardappeloogst konden vernie len, vooral in de tuinen in en om de kom van het dorp. Het land tusschen het (nieuwe) kerkhof en den Molendijk was berucht als ongeschikt voor de aardappelteelt, tengevolge van de veen- mollenscliade. Thans zijn de veenmol len teruggedrongen tot een klein afge sloten terrein aan de westzijde van liet dorp, als ze er tenminste nog voorkomen. Men is het er hierover eens, dat de vermindering der meikevers en veenmol len is samengevallen met liet voortrukken der mollen. Men gelooft algemeen, dat de mol de verdelger dezer schadelijke insecten is geweest. Dan is hierbij ook nog op te merken, dat liet voormalige eiland Nieuw en- St. Joosland voor de mollen een nieuw te veroveren terrein was en 't is bekend, dat in zulke terreinen de mollen in de eerste jaren zich zeer snel vermenigvuldi gen. De veerboot op Breskens. Uit Vlissingen werd Woensdag aan het dagbl. „De Scheepvaart" gemeld: Door de woelige zee heeft de veerboot Koningin Wilhelmina Donderdagmiddag bij den overtocht van Vlissingen naai' Breskens belangrijke dekschade bekomen. Deze schade bestaat voornamelijk in het indrukken en beschadigen van de deuren die aan de voorzijde van het vaartuig zijn aangebracht om liet opspattende huiswa- ter te keeren. Goes. Wij hebben reeds gemeld, dat thans ook in ons land Indisch fruit ver krijgbar is gesteld. Men wil het ook de- Nederlanders leeren eten. In Middel burg is het reeds te koop zoo meld den wij in liet begin dezer week maar, zooals in dit nr nu wordt ge annonceerd, is thans ook hier een zen ding aangekomen. De Sawoe Manilla is bij den heer M. D. de Groot in de Lange Vorststraat verkrijgbaar gesteld. De zoete saippige vrucht uit de koloniën zal ongetwijfeld spoedig den weg naar do Goesche magen vinden. Wij gelooven, dat de pogingen om Indisch fruit hier te lande populair te maken wel zullen sla gen, gezien het korte tijdsbestek dat de banaan destijds noodig had om liier „in te burgeren". Het dames- en kinclerhoeden-maga- zijn Baars-Sijbrants, dat sinds eenige ja ren geleden gevestigd was in het pand Tui'fkade 17, is nu verplaatst geworden naai' de Ganzepoortstraat 21. In liet huis, vroeger bewoond dooi Mej. Catli. van Acker, is onder leiding van architect Van de Weert, een win kel gebóuwd ,die door een flinke étalage ruimte en door haar moderne .inrichting, het damespubirek tot koopen zal uitlok ken. Vandaag vindt de opening plaats. De lieer A. Sandee opent van daag in het perceel Zusterstraat 7, dat geheel nieuw opgetrokken is, een zaak in papierwaren, kantoor-, school-, schrijf- en teekenartikelen. Wij namen er een kijkje en konden constateeren, dat dhr San dee in zijn branche goed gesorteerd is. Zijn winkel ziet er sohei' en smaakvol uit. Wij kunnen er natuurlijk niet aan denken al de voorradige artikelen op te sommen, maar noem-en o.a.toönbank- iollen en -apparaten, cartonnage-werk en doozen, paktouw en bindgaren, en ver der alle mogelijke papierwaren. De Zusterstraat is een flinke zaak rijker geworden, Qudelande. Donderdagavond werd in de Chr. school alhier gehouden de algemeene vergadering der afdeeling van de Vereen, tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland. De vergadering werd wegens ongesteldheid- van den voorzitter M. D. Meulenberg geleid door dhr'D. Hoffius, welke in zijn openingsrede herdacht het groote verlies hetwelk de vereeniging heeft geledon door het overlijden van Ds Don- ner en I)s de Ligt. Tot afgevaardigde naar de alg. vergadering, welke volgende week te Middelburg zal gehouden worden, werd benoemd D. Hoffius en naar de algemeene vergadering, welke dezen zomer zal wor den gehouden, dhr P. op 't Hof, secundus P. van Wingen. De vergadering was zeer slecht bezocht. Ovezand. Donderdagavond vergaderden alhier de leden van de kolenvereeniging „Eendracht maakt Macht". Rekening werd gedaan over den aankoop van de verschillende soorten kolen en van de re servekas. Uit een en ander bleek, dat er in het afgeloopen jaar waren aangekocht 2502 K> H.L. kolen. De totale ontvangsten bedroegen f 4575,63 en de uitgaven f 3885,96, dus een saldo van f 689,67. Het tegoed der leden was f 107,10. Het bedrag der reservekas was f 582,57. De beide aftredende bestuursleden C. de Jonge en J. van Gessel werden herkozen, terwijl in de vacatureplaats werd gekozen A. v. cl. Velde. Verder werd besloten om de kolen, die nog in het pakhuis zijn opgesla gen, tegen den kostenden prijs aan de le den te verkoopen en dan aan huis te bezor gen. Daar het bestaande pakhuis der ver eeniging ontruimd moet worden en de eigenaar het niet meer wil verhuren, volg de een bespreking over een nieuw pakhuis. Er was een voorstel van het bestuur om een reeds bestaand schuurtje aan te koo pen en met een kleine verandering geschikt te maken voor kolenpakhuis, doch dit voorstel werd door de aanwezigen met meerderheid van stemmen niet aanvaard. Het bestuur zal uitzien naar een andere opslagplaats, waarover dan begin April een buitengewone ledenvergadering zal plaats hebben. Wissenkerke. Donderdag trad alhier in de Ned. Herv. Kerk voor een kleine, maar belangstellende schare op, Ds Boeke, se cretaris van het Ned. Bijbelgenootschap. Op boeiende wijze wist spr. te overtuigen van het groote belang van den arbeid van bedoeld Bijbelgenootschap voor het vader land en zijn koloniën. Na het beëindigen der rede vereenigden velen zich in de consistoriekamer om te komen tot het oprichten van een afdeeling voor Noord-Beveland. Een 35-tal trad als lid of begunstiger toe, zoodat de afdeeling kon worden gevormd. Bij de gehouden ver kiezing werd het Bestuur aldus samenge steld Ds A. M. v. d. Most van Spijk te Kortgenp, voorzitter; Ds J. P. Tli. v. d. Linde, Wissenkerke, secretaris-bibliothe caris; J. B. Wisse, Wissenkerke, penning meester; Ds H. L. A. Feijkes, Colijnsplaat, assessor; Ds P. N. Tonsbeek, Kamperland; Ds F. J. v. d. Ende, Kamperland; Ds F. Staal, Colijnsplaat; Ds H. G. J. Hoogen- dijk, Kats; M. M. Schippers,•Kamperland A. Oele, Wissenkerke; G. Schriel', Kats. De voorzitter richtte een woord van dank tot Ds Boeke en sprak er zijn blijd schap over uit, dat nu ook op N.-Beveland het zoo gezegende werk van het Ned. Bij belgenootschap in den kring der belang stelling is gekomen en uitte den wensch dat de heeren Ds Staal en Ds v. d. Ende, die niet aanwezig waren, hun medewer king in liet Bestuur zouden willen verlee- nen. Ds v. d. Linde eindigde met dankzeg ging. V. P. z. Gistermiddag werd in hot Landbouw- huis te Goes de algemeene ledenverga dering gehouden van de V. P. Z. Voor zitter dhr II. A. flanken te Wilhelmina- dorp. De voorzitter spreekt in zijn openings woord de hoop uit, dat 1928 weer even gunstig voor do leden mag zijn als 1927. De pluimveeteelt was een van de wei nige takken van het landbouwbedrijf, waarover Spr. in 1927 niet lieeft liooren klagen. Toch is ook liier nog wel een en ander te verbeteren. Spr. wijst ei' verder op, dat de provin ciale legwedslrijd tot stancl is gekomen en brengt dank aan den lieer Rottier voor zijn hulp en bereidwilligheid. Wel is de leg, dank zij sneeuw en regen, nog niet zoo gunstig, maai' Spr. hoopt, (lat dit nog teil goede zal veranderen. Spr. moet verder nog enkele woorden wijden aan het door den heer Kraamer te Middelburg bij de opening van «Ie pluiiiiveetento'onstelling gesprokene. Men verweet daar het II.B. van de V. P. Z., dat dit de afdeeling Walcheren zou willen „knoeien". Dit ontkent Spr. ten stelligste. Dhr Kraamer stelde liet voor, alsof de geopende legwedstrijd er een was voor Walcheren. Dit is onjuist. Het is er een voor geheel Zeeland. Dan de kwestie der eierveiling. Als liet aan Spr. ligt, zal hij gaarne medewerken aan één groote eierveiling voor Zeeland. Maar dan moeten de veilingen meewer ken. En het is Spr. gebleken, dat de veilingen huiverig z,ij;n, liet risico te dra gen van een eierveiling. Spr. heeft op allo manieren pogingen aangewend en vele besprekingen gevoerd. Maar alles is tot heden zonder resultaat gebleven. Verder deelt de voorz. mede, dat het .V P. Z. pluimveevoeder, te Goes gefa briceerd, een steeds grooter afzetgebied krijgt. Spr. dringt aan op nog grooter afname. Hel Bestuur heeft een speciale voeder commissie ingesteld. Ter bevoegder plaat se is aangedrongen op uitbreiding van clen voorlichtingsdienst voor de pluimvee teelt. In dit verband richt de voorz. een woord van dank en waardeering tot den heer Van Asperen Vervenne, den pluim veeteelt-consulent, die de pluimveeteelt in zulk een uitgestrekt gebied moet na gaan. Besloten wordt aan de landbouwten toonstelling te Zierikzee op de gewone voorwaarden het gebruikelijk subsidie toe te kennen. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. M. Slegt, is het volgende ont leend: Het ledental steeg van 1209 op 1286. Dit moet nog veel grooter worden, speciaal in St. Philipsland en Oostelijk Zuid-Beve land. De financieele toestand der vereeniging' is gunstig. Dit jaar werden door den heer Van Asperen Vervenne 88 toornen goed gekeurd (vorig jaar 71). Er zijn uu zes goedgekeurde fokstations (vorig jaar 3). Dit jaar werden twee pluimveetentoonstel- liugen gehouden, waarvan er één door de sneeuw mislukte. De verzending van het slachtpluimvee had regelmatig plaats, maar kon nog beter georganiseerd wor den. Nadat spr. nog herinnerd heeft aan de mislukte besprekingen over de eiervei ling, eindigt hij zijq verslag met het voor lezen van de verslagen der afdeelingen Oostbui'g en Zuid-Beveland. De rekening wijst aan: ontvangen f 2157,26 (waarbij inbegrepen een batig saldo van het vorig jaar groot f 1139,0214), uitgaven f 873,63, alzoo een batig saldo van 1283,6314. De afdeeling Tholen dringt aan op meer subsidie voor tentoonstellingen. Het Bestuur stelt voor een propaganda boekje uit te geven voor de V. P. Z. en voor het V. P. Z.-veevoeder en daarvoor een be drag van f 100 op de begrooting te bren gen. Dit wordt aangenomen. Besloten wordt lid te worden van de Z. L. M. en den lieer Siebenga, seör. der Z. L..M., uit te noodigen de Bestuursver gaderingen bij te wonen. - De vergadering verzoekt den heer Van Asperen Vervenne pogingen aan te wen den een cursus ter opleiding voor pluim- veeonderwijzei's te krijgen, zoo mogelijk te Roosendaal of Breda. De post buitengewone subsidies aan af deelingen wordt van f 50 op f 150 ge bracht. De afd. Hulst zal hiervan f 50 ont vangen. Over den legwedstrijd worden uitvoerige besprekingen gevoerd. De secretaris wil een besluit ne men: den wedstrijd met October stopzetten of dien voortzetten. Dhr T'rimpe zou

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 9